PDA

View Full Version : ....



nimbus
13/09/2004, 20:59
...Ο ΤΙΤΛΟΣ, ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ. ΚΙ Η ΝΥΧΤΑ ΕΞΩ, ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΘΟΡΥΒΗ ΠΟΛΗ ΜΑΣ. ΤΟ ΜΥΑΛΟ, ΘΟΛΩΣΕ ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΗς ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗς ΡΟΥΤΙΝΑΣ, ΓΟΝΑΤΙΣΕ ΣΤΟ ΑΔΥΝΑΜΟ ΤΕΡΑς ΤΗς ΣΙΩΠΗΣ.
...ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΔΕΚΑ ΚΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ...Η ΑΠΟΡΙΑ ΧΑΡΑΧΤΗΚΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ...¨ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ"??? ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ...
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΖΩΗ ΜΗΔΕΝ.
ΥΠΝΟΣ ΛΙΓΟΣΤΟΣ.
ΑΓΧΟΣ ΤΡΟΜΕΡΟ!
ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΑΓΧΟΣ...
ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕς ΦΟΡΕς, ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΑΓΧΟΣ...ΕΩς ΕΣΧΑΤΟΥ ΟΡΙΟΥ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕς, ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ...ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕς ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΔΥΝΑΜΕς. ΠΡΟΣΩΡΙΝΕς ΣΤΙΓΜΕς ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΔΙΩΚΟΥΝ. ΟΛΟΥς ΜΑΣ ΚΑΤΑΔΙΩΚΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕς ΠΟΥ ΑΘΕΛΑ ΜΑΣ, ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΚΙΝΗΣΕΙς. ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ...ΛΕΩ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ.
ΕΧΩ ΔΡΟΜΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ. ΚΙ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΣΤΕΙΟ.
ΑΣΤΕΙΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΑΓΕΡΩΧΟ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
Η ΩΡΑ ΠΕΡΝΑ ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΤΛΟ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ...
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ...ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΧΑΜΟΓΕΛΩ, ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ. ΕΞΩ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ (dna) KAI ΣΕ ΛΙΓΟ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙς ΘΑ ΑΦΕΘΟΥΝ ΣΤΟΥς ΔΡΟΜΟΥς ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗς ΡΟΥΤΙΝΑΣ.

Electra
14/09/2004, 00:59
ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙ ΣΟΥ...
ΤΑ ΕΣΒΗΣΑ ΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΘΕΣΗ, ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΚΑΙ ΕΙΠΑ: "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΕΧΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ! ΟΛΑ!"
ΥΣΤΕΡΑ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΕΚΦΡΑΣΗ, ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΟΜΩΣ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ!!!!

"ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ"

(Όταν το λέω όμως, δε το λέω για πλάκα, το εννοώ)


Cheers :beer: :beer:

crs-k
14/09/2004, 07:57
Ρε 'σεις ....

Μην σας παιρνει απο κατω ρεεεεε !!! :nono:

Μια χαρα ειναι η ζωη!
Σας το λεει καποιος που μονο καλα ΔΕΝ του 'χουν παει τα πραματα ...
Αλλα αγωνας ειναι ...
Αν σε παρει απο κατω ΕΧΑΣΕΣ! :wave2:

free rider
14/09/2004, 10:20
Αγαπητοί φίλοι,

Διαβάζοντας τα post σας σκέφτηκα αμέσως ότι άξιζε να επικοινωνήσω μαζί σας έστω για να σας εκφράσω την γνώμη μου.
Ξέρεις δεν είναι εύκολο να ακούς τον ήχο της απογοήτευσης μέσα από τα λόγια νέων ανθρώπων.
Το κακό κατά την ταπεινή μου γνώμη ξεκινά από τα ηλικιακά χαρακτηριστικά του καθ’ ενός μας και εξηγούμαι απλά και ωραία. Στα είκοσι το μόνο που σκεφτόμουνα ήταν πως θα σηκώσω το ΧΤ???, μα και όχι μόνο’ το αγχος με είχε κυριεύσει και ξεκίνησα την πρώτη μπίζνα μου ερε γλέντια. Μετά ήρθε ο στρατός και με προσγείωσε απότομα και μπήκα στο άγχος της δουλειάς αποτέλεσμα : έφτασα να δουλεύω 48 και 56 ώρες σερί με αποτέλεσμα να περάσω στην φάση της εργασιακής κατάθλιψης.
Κάποια στιγμή ξεκαθάρισαν λοιπόν όλα μέσα μου και αποφάσισα ότι η ζωή μου δεν πρέπει να είναι κάτι τέτοιο. Αναζήτησα τα θέλω μου και αποφάσισα ποια μπορώ να πραγματοποιήσω.
Αν δεν το έχετε καταλάβει καλά μας μαθαίνουν να γινόμαστε έτσι …..η τηλεόραση τα περιοδικά οι εφημερίδες οι ροκ σκυλάδες. Και μας βάζουν στο λούκι να παλεύουμε για τα λεφτά και μετά τίποτα κανένας φίλος προσωπική ζωή τρέλες κάτι να έχεις να περιμένεις βρε παιδί μου.

Γι’ αυτό σας λέω ΞΥΠΝΑΤΕ !!!!!!!!!!! μας βάζουν να σκεφτόμαστε έτσι.

Αποφασίστε τι θέλετε τι είναι σημαντικό για την ζωή σας.
Κυνηγήστε το μην αφήσετε κανέναν να σας κλέψει τα όνειρα σας.
Αν μη τι άλλο τουλάχιστον θα μπορείτε να πείτε ότι στην ρημάδα την ζωή σας το παλέψατε δεν σας παρέσυραν σαν κοροΐδα…….

Είναι απλό λοιπόν οι bloody Americans το λένε Get a Life…..

Εμείς οι κολοέλληνες θα πρέπει να τα καταφέρουμε όλα μόνοι και έτσι απλά να βρούμε ο καθένας τον δρόμο μας.



Υ.Γ.
Συγνώμη για το απότομο τέλος του post αλλά πάω σε ραντεβού με πελάτη………..
Τι να κάνω

A.I.
14/09/2004, 12:37
Eίμαστε εδώ αυτή την στιγμή, ο καθένας εκεί που βρίσκεται και κάνει οτι κάνει. Aπό δώ και πέρα ο καθένας μπορεί να οραματιστεί τις επόμενες στιγμές και να αρχίσει να κάνει πράγματα για να τις κάνει πραγματικότητα.

Oλοι είμαστε ένα, είμαστε και μας ανήκουν όλα και όλοι, διαφορετικές εκφράσεις αυτής της μίας οντότητας, κύταρά της.

Δημιουργικές στιγμές και ασχολίες έχουν διάρκεια και ανέβασμα, απ' το να πούμε μια ευγενική κουβέντα, να καθαρίσουμε ένα πράγμα ή μία κατάσταση, μέχρι όπου φτάνει η φαντασία μας.
Kαταστροφικές πράξεις έχουν ένα "Oύουιιιιι!..." ευχάριστο σαν τσουλίθρα αλλά μετά....γάματα. Aπ' το να πιείς μέχρι να λιώσεις, μέχρι να εξαπατήσεις κάποιον.

Eλπίζω να το παλέψεις και να βρεθείς εκεί που θες να είσαι. Οπως το είπε ο φίλος free rider, "μας βάζουν να σκεφτόμαστε έτσι" και έχει απόλυτο δίκιο. Τα μόνα πραγματικά θέλω και αληθινές απαντήσεις είναι μέσα μας. You are your personal jesus...
Δεν είμαι fun των Depece Mode αλλά μεγάλη αλήθεια αυτό που είπανε.

afrotwin
14/09/2004, 12:38
agapites sinan8ropises mi tous akoute xalia ine i zoi ke kala 8a kanete na lavete ta asxima metra sas
ala mias ke iste ipo katastrofi ke iste ke ginekes den pernate apo emas na sas xrisimopioisoume ligo sexualika giati exi pesi pina teleftea ke meta apo kana mina mexri na vroume ales sas voi8ame na ftasete sto epi8imito simio sas

leo mipos:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

A.I.
14/09/2004, 13:09
Nομίζω Afrotwin οτι έχεις ξεφύγει... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
δημιουργείς γκράμπες στον εγκέφαλο αυτών που διαβάζουν αυτά που γράφεις κατα καιρούς :lol:
αλλά είμαι σίγουρος οτι ξέρεις τα περισσότερα... :cool:

Nefeli
14/09/2004, 14:20
Ο καθένας μας περιβάλλεται από το σύμπαν………. το οτιδήποτε…. ορατό και αόρατο, υλικό και πάει λέγοντας……….. και από εκεί δέχεται και κρατά ή απορρίπτει αυτά που εξυπηρετούν το εγώ του, πριν, τώρα και στο μέλλον, τα λάθη και τα σωστά του, τις ελπίδες και τις προσδοκίες του.

Ο καθένας μας είναι τελικά εκεί που του επιβάλανε (με οποιοδήποτε τρόπο) να είναι ή εκεί που έχει για οποιοδήποτε λόγο επιλέξει να είναι?

Ποιος μπορεί τελικά να ακούσει, δει, καταλάβει και επιλέξει αυτό που τελικά θα του φέρει το μέλλον που επιθυμεί?

Ποιος μπορεί να είναι πάνω από τις επιβαλλόμενες (για πολλούς λόγους επιλογές του) και ποιος μπορεί να ξεδιαλύνει τις δικές του επιλογές, χωρίς αυτές να εξυπηρετούν και διευκολύνουν μόνο το άγνωστο υπερσυνείδητο?


Θοδώρα η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, κάθε αρχή και δύσκολη, όλα μπορούν ν΄ αλλάξουν προς το καλύτερο ή το χειρότερο, μπορούν να μας εκπλήξουν ευχάριστα ή δυσάρεστα, να βάλουμε το <<χεράκι μας>> να τα αλλάξουμε ή να τα αφήσουμε στάσιμα μα σε όλα είμαστε εμείς παρόντες και τα ζούμε.

:sun: :sun: :sun:

afrotwin
14/09/2004, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilia
Ο καθένας μας περιβάλλεται από το σύμπαν………. το οτιδήποτε…. ορατό και αόρατο, υλικό και πάει λέγοντας……….. και από εκεί δέχεται και κρατά ή απορρίπτει αυτά που εξυπηρετούν το εγώ του, πριν, τώρα και στο μέλλον, τα λάθη και τα σωστά του, τις ελπίδες και τις προσδοκίες του.

Ο καθένας μας είναι τελικά εκεί που του επιβάλανε (με οποιοδήποτε τρόπο) να είναι ή εκεί που έχει για οποιοδήποτε λόγο επιλέξει να είναι?

Ποιος μπορεί τελικά να ακούσει, δει, καταλάβει και επιλέξει αυτό που τελικά θα του φέρει το μέλλον που επιθυμεί?

Ποιος μπορεί να είναι πάνω από τις επιβαλλόμενες (για πολλούς λόγους επιλογές του) και ποιος μπορεί να ξεδιαλύνει τις δικές του επιλογές, χωρίς αυτές να εξυπηρετούν και διευκολύνουν μόνο το άγνωστο υπερσυνείδητο?


Θοδώρα η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, κάθε αρχή και δύσκολη, όλα μπορούν ν΄ αλλάξουν προς το καλύτερο ή το χειρότερο, μπορούν να μας εκπλήξουν ευχάριστα ή δυσάρεστα, να βάλουμε το <<χεράκι μας>> να τα αλλάξουμε ή να τα αφήσουμε στάσιμα μα σε όλα είμαστε εμείς παρόντες και τα ζούμε.

:sun: :sun: :sun:

kita na dis pou otan imouna mikroulis ke avnanizomouna ekspermatona sto simpan ke den to ixa katalavi
ala na min vriskete mia aorati dinami na me voi8isi na kaliterefso tin piotita tis ekspermatisis mou:confused:
esto ke me to stoma tis.....
atixos vre pedi mou ti na po
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nefeli
14/09/2004, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kita na dis pou otan imouna mikroulis ke avnanizomouna ekspermatona sto simpan ke den to ixa katalavi
ala na min vriskete mia aorati dinami na me voi8isi na kaliterefso tin piotita tis ekspermatisis mou:confused:
esto ke me to stoma tis.....
atixos vre pedi mou ti na po
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κοίτα έχουμε καιρό να σφαχτούμε

Είχα επιφυλάξεις για το τι έφταιγε

Και δεν ήθελα να σε πικραίνω

Ευτυχώς μόλις σήμερα κατάλαβα
γιατί το έγραψες μόνος σου

αποκάλυψες το λόγο

του γιατί ρε αδερφέ φέρεσαι έτσι

Τι να πω

Μετά από τόσα χρόνια προσπάθεια και με καράφλα


ούτε αυτό δεν σου πετυχαίνει στη ζωή σου………………


με το δίκιο σου να αντιδράς έτσι


Λυπάμαι ……………….. εύχομαι να βρεις την αόρατη δύναμη που ψάχνεις το post αυτό τι σου φταίει????????????????
:sun: :sun: :sun:

afrotwin
14/09/2004, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilia
Κοίτα έχουμε καιρό να σφαχτούμε

Είχα επιφυλάξεις για το τι έφταιγε

Και δεν ήθελα να σε πικραίνω

Ευτυχώς μόλις σήμερα κατάλαβα
γιατί το έγραψες μόνος σου

αποκάλυψες το λόγο

του γιατί ρε αδερφέ φέρεσαι έτσι

Τι να πω

Μετά από τόσα χρόνια προσπάθεια και με καράφλα


ούτε αυτό δεν σου πετυχαίνει στη ζωή σου………………


με το δίκιο σου να αντιδράς έτσι


Λυπάμαι ……………….. εύχομαι να βρεις την αόρατη δύναμη που ψάχνεις το post αυτό τι σου φταίει????????????????
:sun: :sun: :sun:

kita kseris oti s'agapo ke m'aresis
ke 8a sou po mono afto
an vre8i kapios na dior8osi afto sintaktika ke na mou vgali noima ego 8a paradexto oti toso kero ine la8os mou pou se katataso.....

Ποιος μπορεί τελικά να ακούσει, δει, καταλάβει και επιλέξει αυτό που τελικά θα του φέρει το μέλλον που επιθυμεί?

lipon?
pio efkola vgazis to ekskalimper apo ton vraxo nomizo..

:rotflmao: :rotflmao:

A.I.
14/09/2004, 15:00
Tο εξκάλιμπερ απ' το βράχο το βγάζει και το βάζει και ο τελευταίος άτριχος υποκόμος!.. Ποιός είπε οτι είναι κάτι δύσκολο??? :lol:

free rider
14/09/2004, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από A.I.
Nομίζω Afrotwin οτι έχεις ξεφύγει... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
δημιουργείς γκράμπες στον εγκέφαλο αυτών που διαβάζουν αυτά που γράφεις κατα καιρούς :lol:
αλλά είμαι σίγουρος οτι ξέρεις τα περισσότερα... :cool:


Αγαπητέ Α.Ι.

Ο Afro δεν έχει ξεφύγει απλά έχει φάει κάποιο πολύ μα πολύ γερό χτύπημα…
Είναι ξεκάθαρο ότι η υπέρμετρη πρόκληση κρύβει πίσω της μια βαθιά θλίψη…

Η επιθετική συμπεριφορά δεν είναι τυχαία…

Τώρα μπορεί να κάνω λάθος δεν είμαι ψυχολόγος αλλά όλη η διάθεσή του με κάνει να σκεφτώ έτσι.

Ο καθένας έχει τα δικά του απλά κατά την γνώμη μου οφείλει να προσπαθεί να ξεπεράσει ότι τυχαίνει και να συνεχίζει….


:beer:

afrotwin
14/09/2004, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Αγαπητέ Α.Ι.

Ο Afro δεν έχει ξεφύγει απλά έχει φάει κάποιο πολύ μα πολύ γερό χτύπημα…
Είναι ξεκάθαρο ότι η υπέρμετρη πρόκληση κρύβει πίσω της μια βαθιά θλίψη…

Η επιθετική συμπεριφορά δεν είναι τυχαία…

Τώρα μπορεί να κάνω λάθος δεν είμαι ψυχολόγος αλλά όλη η διάθεσή του με κάνει να σκεφτώ έτσι.

Ο καθένας έχει τα δικά του απλά κατά την γνώμη μου οφείλει να προσπαθεί να ξεπεράσει ότι τυχαίνει και να συνεχίζει….


:beer:

file mou o afro den exi epi8etiki simperifora kanis mega la8os
8a to elega sarkastiko
8a ton elega apisto,anentaxto,ke isos merika ala etsi gia omorfia ala epi8etikos den ine.
apla den mporis na krinis mesa apo merikes arades pou diavazis afto ine mega la8os.
kapios ipe oti den mou aresoun ta limnazonta nera ke 8elo na ta anatarazo,ixe dikio, o afro den ine apli periptosi an8ropou ine mia idiazousa ke ksexoristi prosopikotita:rotflmao:
pou antiti8ete se simvatikous ke anousious xaraktires
exi xastoukisi (metaforika) poles fores atoma epidi itan di8en i epidi ena antikimeno nomizan oti tous edine aksia ke oxi i egkefaliki diavgia tous:rotflmao:
diladi o afro pistevi mono sto IQ ke katatasi tous an8ropous me vasi afto :rotflmao:
ke oxi sto oti ine kali odigoi,kaloi servitori,kaloi otidipote, ala oxi me egkefaliki diavgia ke kali noimosini.:rotflmao:
lipon gia vgale tin epi8etikotita ke antikatestise ti me kati alo na doume isxioi afto to noima pou prospa8ises na vgalis i ise ke si enas egkiklopedikos felos:rotflmao: :rotflmao:

free rider
14/09/2004, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file mou o afro den exi epi8etiki simperifora kanis mega la8os
8a to elega sarkastiko
8a ton elega apisto,anentaxto,ke isos merika ala etsi gia omorfia ala epi8etikos den ine.
apla den mporis na krinis mesa apo merikes arades pou diavazis afto ine mega la8os.
kapios ipe oti den mou aresoun ta limnazonta nera ke 8elo na ta anatarazo,ixe dikio, o afro den ine apli periptosi an8ropou ine mia idiazousa ke ksexoristi prosopikotita:rotflmao:
pou antiti8ete se simvatikous ke anousious xaraktires
exi xastoukisi (metaforika) poles fores atoma epidi itan di8en i epidi ena antikimeno nomizan oti tous edine aksia ke oxi i egkefaliki diavgia tous:rotflmao:
diladi o afro pistevi mono sto IQ ke katatasi tous an8ropous me vasi afto :rotflmao:
ke oxi sto oti ine kali odigoi,kaloi servitori,kaloi otidipote, ala oxi me egkefaliki diavgia ke kali noimosini.:rotflmao:
lipon gia vgale tin epi8etikotita ke antikatestise ti me kati alo na doume isxioi afto to noima pou prospa8ises na vgalis i ise ke si enas egkiklopedikos felos:rotflmao: :rotflmao:



xaxa!!!!


Ρε ,μπούρδα καραβάκο γιατί πετάγεσαι σαν πσ@@@λη από το σώβρακο….????


:eyepop: :eyepop:

sniper
14/09/2004, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
xaxa!!!!


Ρε ,μπούρδα καραβάκο γιατί πετάγεσαι σαν πσ@@@λη από το σώβρακο….????


:eyepop: :eyepop:

Καραβάνγκος είναι το σωστό :nono:

A.I.
14/09/2004, 15:30
Kαι ο αλλος για το καλό μας και το καλό της κοινωνίας έλεγε οτι το έκανε αλλά του δώσανε στο τέλος να πιεί το κώνιο και υσήχασε... :ZZZ:
:bawl:

free rider
14/09/2004, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilia
Κοίτα έχουμε καιρό να σφαχτούμε

Είχα επιφυλάξεις για το τι έφταιγε

Και δεν ήθελα να σε πικραίνω

Ευτυχώς μόλις σήμερα κατάλαβα
γιατί το έγραψες μόνος σου

αποκάλυψες το λόγο

του γιατί ρε αδερφέ φέρεσαι έτσι

Τι να πω

Μετά από τόσα χρόνια προσπάθεια και με καράφλα


ούτε αυτό δεν σου πετυχαίνει στη ζωή σου………………


με το δίκιο σου να αντιδράς έτσι


Λυπάμαι ……………….. εύχομαι να βρεις την αόρατη δύναμη που ψάχνεις το post αυτό τι σου φταίει????????????????
:sun: :sun: :sun:



Αγαπητέ ILIA,

Αν δεις το προηγούμενο post μου θα καταλάβεις περισσότερα για την ενοχλητική αυτή συμπεριφορά….

Τώρα για να μην τον κουρδίζω …..άσε που βαριέμαι

πρέπει να καταλάβει ότι ο καθένας αξίζει γι’ αυτό που μπορεί να καταφέρει …..

εντάξει ας αφήσουμε και τα μικρά φτωχά ανθρωπάκια να αντέξουν την μίζερη μικροαστική ζωή τους….

πως να το κάνουμε???
Δεν είναι όλοι τέλειοι…

Εγώ πάντως το δηλώνω με πλήρη συνείδηση του νόμου κ.λ.π.
ότι είμαι ένας εγκεφαλικός φελλός …..και μισός…..αλλά το απολαμβάνω τουλάχιστον….και μ’αρέσει χα! χα! χα!



:beer: :beer: :beer:

free rider
14/09/2004, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καραβάνγκος είναι το σωστό :nono:

Καλώστο το παιδί με το σωστό γκάζι….

Τούμπανο ρε παιδί μου…
:beer: :beer:

A.I.
14/09/2004, 15:47
"Η επιθετική συμπεριφορά δεν είναι τυχαία"


Φιλε μου νομίζω οτι αντιμετωπίζουμε τις καταστάσεις ο καθένας διαφορετικά
...στην τελική βέβαια τα πάντα έχουν λόγο και αιτία αλλά αυτό είναι και το ωραίο...

:beer:

afrotwin
14/09/2004, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από A.I.
"Η επιθετική συμπεριφορά δεν είναι τυχαία"


Φιλε μου νομίζω οτι αντιμετωπίζουμε τις καταστάσεις ο καθένας διαφορετικά
...στην τελική βέβαια τα πάντα έχουν λόγο και αιτία αλλά αυτό είναι και το ωραίο...

:beer:
nomizo toi an entaksis tin nootropia etiato ke anetio ke dosis ipostasi sta panta ta analisis oso mporis ke ta katataksis ke tous dinis tin efkeria na ekselisonte na alazoun analoga me tis plirofories pou silegis kata kerous gia afta ise enas poli sostos ke dikeomatika eksipnos an8ropos.

an apla oti den katalavenis ine para poli oreo i mia malakia ke misi tote den dinase......:rotflmao: :rotflmao:
ke mono na pligonese mporis

episis otan ksefournizis logia gia na es8anese simantikos meriki feloi 8a anatarazonte xoris noima gia sena.
ala otan pragmatika ksefigis apo tis kinisis entiposiasmou ke kata8etis oma ksera tin psixi sou xoris tin anagki stolismatos aftosxediasmou tou proktou ke ala dina....tote pali ofili o opios dipote na aplosi ke na vali to daxtilo stin pligi sou ke na sou pi ego ime edo oti mporo kano 8es? ala otan zitame efsima to kino ine me to xeri sta genitika organa ke ta anatarazi pros xarin goustou ke endiksi tis apetoumenis ke ameristis adiaforias.

empasi periptosi perno to aleksiptoto ke pao gia kamia ptosi:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

free rider
14/09/2004, 15:57
Πες το ψέματα….δύσκολη ζωή….
Εδώ στις βρομωπόλεις……
:mad:
Αλλά αν ζούσαμε σε κανένα βουνό με κανένα χωριουδάκι απομονωμένο μέσα στα έλατα
πάλι θα τρωγόμαστε μεταξύ μας γιατί δεν θα είχαμε τι να κάνουμε….

:rotflmao: :rotflmao:

A.I.
14/09/2004, 16:07
οκ, να προσεχεις!..
και βγάλε το χέρι απ' τα γεννητικά όργανα και βάλτο στους ιμάντες για την προσγείωση!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

free rider
14/09/2004, 16:10
Με άλλα λόγια θέλει να πει ο συγγραφέας:

1) Με έχετε χαρακτηρίσει λάθος.
2) Αν δεν με καταλαβαίνετε να πάτε να γ@@@
3) Άνθρωπος κανείς ΑΑΑνθρωπος??? Έψαχνε ο Διογένης……

είδες που έπεσες στα μαλακά????
αντε πάλι...

:rotflmao:

A.I.
14/09/2004, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
Πες το ψέματα….δύσκολη ζωή….
Εδώ στις βρομωπόλεις……
:mad:
Αλλά αν ζούσαμε σε κανένα βουνό με κανένα χωριουδάκι απομονωμένο μέσα στα έλατα
πάλι θα τρωγόμαστε μεταξύ μας γιατί δεν θα είχαμε τι να κάνουμε….

:rotflmao: :rotflmao:


Aυτό ξαναπέστο!!..:winka:
Θα το προτιμούσα όμως το χωριουδάκι.... νομίζω... κάποια στιγμή ίσως...

Electra
14/09/2004, 18:34
Άλλο ένα post μ@μήθηκε!!!!!!!

Τελικά, τα γράφω όλα και θα συμφωνήσω με τον afro!!!!

Ένα καλό σεξουαλικό τράνταγμα θέλουμε όλοι για να έρθουμε στα ίσα μας... :smokin: :smokin:

crs-k
15/09/2004, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Άλλο ένα post μ@μήθηκε!!!!!!!

Τελικά, τα γράφω όλα και θα συμφωνήσω με τον afro!!!!

Ένα καλό σεξουαλικό τράνταγμα θέλουμε όλοι για να έρθουμε στα ίσα μας... :smokin: :smokin:

Ααααα ...

Θελω κι εγω να "τρανταχτω" !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

A.I.
15/09/2004, 10:15
Στα ίσια μας δεν θα 'ρθουμε, αλλά οτι το θέλουμε το θέλουμε... :rotflmao:

nimbus
20/09/2004, 16:55
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:wave2:
ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑΤΕ, ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩς ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΔΥΝΑΜΗ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΣΙΜΑ ΜΟΥ...

A.I.
20/09/2004, 18:08
XOXO!.. Eυχή και κατάρα, είμαστε εδώ, σκόρπιοι αλλά ενωμένοι, και εδώ θα μείνουμε μέχρι την λήξη... :beer:

nimbus
20/09/2004, 18:23
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ:sick: ΟΛΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ:dizzy:

A.I.
20/09/2004, 18:27
Ποιός σου είπε οτι είσαι άνθρωπος Nο 35486???!.. :mad: Σαν πολύ αέρα δεν πήρες?!..:rotflmao: :wave2:

nimbus
22/09/2004, 15:15
...ΚΑΤΩ ΥΠΟ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ ΚΙ ΑΛΛΩΤΕ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ, ΧΤΙΖΟΥΜΕ ΟΝΕΙΡΑ. ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΟΥ ΦΕΓΓΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΛΛΩΤΕΙΝΕς ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕς ΚΑΙ ΟΔΕΥΟΥΝ ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ. ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΧΑΡΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ, ΔΙΧΩς ΑΛΛΟ.
...ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΞΙΕς ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΥΧΙΚΑ ΜΑΣ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΠΟΥ ΣΕ ΠΟΛΕΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ, ΟΧΙ ΕΣΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ. ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ...
...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ, ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ?
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΙΣΟΠΕΘΑΜΕΝΕς ΙΔΕΕς ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΑΔΑΗΣ. ΟΙ ΑΨΥΧΟΙ. ΟΙ ΑΝΥΜΠΟΡΟΙ. ΟΙ ΔΥΣΤΗΧΟΙ. ΟΙ ΜΙΣΟΠΕΘΑΜΕΝΟΙ.
ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΑ ΑΣΤΕΙΑ, ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΣΤΑ ΣΚΟΡΠΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΤΩΝ ΑΠΡΑΓΩΝ. ΤΩΝ ΨΥΧΙΚΑ ΠΤΟΧΩΝ ΑΝΕΡΑΣΤΩΝ. ΟΡΙΣΤΕ ΜΑΣ.
ΠΕΣΤΑ ΜΙΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ! ΦΩΝΑΖΕΙ Η ΦΩΝΟΥΛΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.
ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΑΠΟΚΡΙΘΗΚΑ!
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ. Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΟΥ, ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟ?
ΑΝΘΡΩΠΟΣ Ή ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ?
ΚΥΡΙΕς ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ,
ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕς ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΣΕ ΣΩΣΤΕΣ ΒΑΣΕΙΣ, ΑΠΕΤΥΧΑΝ. ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.
ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕς, ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΓΥΜΝΕς ΜΕΣΑ ΣΤΟΥς ΑΔΕΙΟΥς ΔΡΟΜΟΥς ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ, ΝΑ ΓΥΡΕΥΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ...
Η ΑΛΗΘΕΙΑ, ΔΕΝ ΨΟΦΗΣΕ ΑΚΟΜΗ.
ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.
ΜΙΛΑ ΑΚΟΜΑ. ΣΕ ΕΣΕΝΑ, ΣΕ ΕΜΕΝΑ...ΜΙΛΑ ΣΤΟΝ ΘΕΟ.
ΚΑΠΟΥ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.
ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΛΥΤΡΩΣΗ...ΠΟΙΑ ΛΥΤΡΩΣΗ? ΠΟΙΟΣ ΘΕΟΣ?
ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ...
ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ, ΤΗΝ ΓΑΜΗΣΑΜΕ:winka:
ΕΠΙΛΕΓΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ:sun:
ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΤΟΥς ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΥς:lol:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ:p

A.I.
22/09/2004, 16:16
H αλήθεια δεν ψόφησε ούτε πρόκειτε να ψοφήσει 35486 (ελπίζω να μην σε ενοχλεί που σε λέω έτσι, είναι το άκακο σατυρικό χιούμορ που θα κάνω σε έναν φίλο). Aλλά η πλειοψηφία ειληκρίνια ζητάει.....επιφανειακά, αλλά αν βγούν οι μάσκες και αγγίξεις αλήθειες σε βάθος, εκεί που τα πράγματα είναι απλά κάνουν πίσω.
Eβλεπα χθές το Φάρεναιντ 9/11, αλήθειες που όλοι υποψιαζόμαστε, ψέματα που κρύβονται έντεχνα πίσω από μισές αλήθειες, απάτη και χειραγωγία, σε μεγάλη κλίμακα.
Oι περισσότεροι που σκίζουν τα ιμάτιά τους για το κακό που γίνεται, στην καθημερινή τους ζωή κάνουν ακριβώς τα ίδια σε μικρή κλίμακα. Oυσιαστικά στο βάθος τότε γιατί φωνάζουν??? Mήπως γιατί δεν έχουν και αυτοί την δύναμη να τα κάνουν σε μεγάλη? Aν είχαν περισσότερη δύναμη θα έκαναν κάτι διαφορετικό?
Aν ο καθένας μας ασχολιόταν με τις τελευταίες φορές που εξαπάτησε και φρόντιζε να μην ξανακυλησει εκεί, δεν θα χρειαζόταν να ασχολούματε με τον κάθε Mπούς γιατί δεν θα υπήρχε σε θέση ισχύος.

από 35448 σε ένα άλλο σημείο της πόλης, πίσω από ένα άλλο computer

nimbus
23/09/2004, 11:50
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ:)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:

A.I.
23/09/2004, 12:49
καλημέρα και σε σένα! :smilea: :wave2:

Nefeli
23/09/2004, 13:14
..................
:sun:

Nefeli
23/09/2004, 13:34
Για τον Α.Ι.


Συμφωνώ σε όσα λες όχι στα νουμερονόματα………….

όσο για τον Μπους....

Ανοιχτή επιστολή του συγγραφέα Paulo Coelho στον <<κύριο>> Μπούς.
"Σας ευχαριστώ, μεγάλε ηγέτη George W. Bush. Σας ευχαριστώ που δείξατε στον καθένα τι αντιπροσωπεύει ο Σαντάμ Χουσεΐν.
Ειδάλλως οι πλείστοι από εμάς θα είχαν ξεχάσει ότι χρησιμοποίησε χημικά όπλα ενάντια στους δικούς του ανθρώπους, ενάντια στους Κούρδους και ενάντια στους Ιρανούς.
Ο Σαντάμ Χουσεΐν είναι ένας αιμοδιψής δικτάτορας και μια από τις σαφέστερες εκφράσεις του κακού στο σημερινό κόσμο.
Αλλά αυτό δεν είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο σας ευχαριστώ. Κατά τη διάρκεια των πρώτων δύο μηνών του 2003, δείξατε στον κόσμο πολλά άλλα σημαντικά πράγματα και επομένως, αξίζετε την ευγνωμοσύνη μου.
Έτσι, θυμούμενος ένα ποίημα που έμαθα ως παιδί, θέλω να πω ότι σας ευχαριστώ.
Σας ευχαριστώ που δείξατε στον καθένα ότι ο τουρκικός λαός και το Κοινοβούλιό του δεν είναι προς πώληση, έστω και για 26 δισεκατομμύρια δολάρια.
Σας ευχαριστώ που αποκαλύψατε στον κόσμο την άβυσσο που υπάρχει μεταξύ των αποφάσεων που παίρνουν εκείνοι που κυβερνούν και των επιθυμιών των ανθρώπων.
Σας ευχαριστώ που καταστήσατε σαφές ότι ούτε ο Jose Maria Aznar ούτε ο Tony Blair δίνουν το ελάχιστο βάρος ή δείχνουν το μικρότερο σεβασμό στις ψήφους που έλαβαν.
Ο Aznar είναι απολύτως ικανός να αγνοήσει το γεγονός ότι το 90% των Ισπανών είναι ενάντια στον πόλεμο, και ο Blair είναι ασυγκίνητος από τη μεγαλύτερη πορεία που πραγματοποιήθηκε στην Αγγλία τα τελευταία τριάντα χρόνια.
Σας ευχαριστώ που καταστήσατε απαραίτητο για τον Tony Blair να προσέλθει στο βρετανικό Κοινοβούλιο με έναν κατασκευασμένο φάκελο, που γράφτηκε από έναν φοιτητή δέκα χρόνια πριν, και να τον παρουσιάσει ως "καταδικαστικά στοιχεία που συλλέχθηκαν από τις βρετανικές μυστικές υπηρεσίες".
Σας ευχαριστώ που επιτρέψατε στον Colin Powell να γελοιοποιηθεί πλήρως με την επίδειξη φωτογραφιών στο συμβούλιο ασφαλείας του Ο.Η.Ε. που, μια εβδομάδα αργότερα, αμφισβητήθηκαν δημόσια από τον Hans Blix, κύριο επιθεωρητή όπλων στο Ιράκ.
Σας ευχαριστώ που υιοθετήσατε τις τρέχουσες θέσεις σας ούτως ώστε στη συνεδρίαση της ολομέλειας, η αντιπολεμική ομιλία του Γάλλου υπουργού Εξωτερικών, Dominique de Villepins να χειροκροτηθεί, κάτι, που όσο γνωρίζω, έχει συμβεί μόνο άλλη μια φορά στην ιστορία του Ο.Η.Ε., μετά από την ομιλία του Νέλσον Μαντέλα.
Σας ευχαριστώ επίσης, επειδή, μετά από όλες τις προσπάθειές σας να προαχθεί ο πόλεμος, τα συνήθως διαιρεμένα Αραβικά Έθνη, για πρώτη φορά στη συνεδρίασή τους στο Κάιρο κατά τη διάρκεια της τελευταίας εβδομάδας του Φεβρουαρίου, καταδίκασαν ομόφωνα οποιαδήποτε εισβολή.
Σας ευχαριστώ για τη ρητορική σας δήλωση ότι "Τα Ηνωμένα Έθνη έχουν τώρα μια ευκαιρία να δείξουν το ρόλο της ύπαρξής τους", μια δήλωση που έκανε ακόμη και τις πιο απρόθυμες χώρες να πάρουν θέση ενάντια σε οποιαδήποτε επίθεση στο Ιράκ.
Σας ευχαριστώ για την εξωτερική σας πολιτική που έκανε το Βρετανό υπουργό Εξωτερικών, Jack Straw, να δηλώσει ότι στον 21ο αιώνα, "ένας πόλεμος μπορεί να έχει ηθική αιτιολόγηση", και κατά συνέπεια να χάσει όλη του την αξιοπιστία.
Σας ευχαριστώ για την προσπάθεια σας να διαιρέσετε μια Ευρώπη που αγωνίζεται αυτή την περίοδο για την ενοποίησή της - είναι μια προειδοποίηση που δε θα περάσει απαρατήρητη.
Σας ευχαριστώ που πετύχατε κάτι που πολύ λίγοι έχουν κατορθώσει μέχρι τώρα να κάνουν αυτόν τον αιώνα: τη συγκέντρωση εκατομμυρίων ανθρώπων σε όλες τις ηπείρους για να παλέψουν για έναν κοινό στόχο, έστω και αν αυτός ο στόχος είναι αντίθετος με τον δικό σας.
Σας ευχαριστώ που κάνατε να καταλάβουμε για ακόμα μια φορά ότι παρόλο που οι λέξεις μας μπορεί να μην ακουστούν, ειπώθηκαν τουλάχιστον, αυτό θα μας καταστήσει ισχυρότερους στο μέλλον.
Σας ευχαριστώ που αδιαφορείτε για μας, για την περιθωριοποίηση όλων εκείνων που αντιτάσσονται στην απόφασή σας, επειδή το μέλλον της γης ανήκει στους αποκλεισμένους.
Σας ευχαριστώ επειδή, χωρίς εσάς, δε θα είχαμε συνειδητοποιήσει τη δυνατότητά μας να κινητοποιηθούμε. Μπορεί να μη φέρει κάποιο αποτέλεσμα αυτή τη φορά, αλλά θα είναι αναμφίβολα χρήσιμο αργότερα. Τώρα που φαίνεται πως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να σιγήσουν τα τύμπανα του πολέμου, θα ήθελα να πω, κάτι που ένας αρχαίος Ευρωπαίος βασιλιάς είπε σε έναν εισβολέα: "Είθε το πρωινό σας να είναι όμορφο, είθε ο ήλιος να λάμψει στις πανοπλίες των στρατιωτών σας, γιατί το απόγευμα, θα σας νικήσω".
Σας ευχαριστώ που επιτρέψατε σε εμάς, το στρατό ανώνυμων ανθρώπων που γεμίζουν δρόμους σε μία προσπάθεια να ανακόψουν μια διαδικασία που είναι ήδη σε εξέλιξη, να γνωρίσουμε πως είναι να αισθάνεσαι ανίκανος και να μάθουμε να αντιπαλεύουμε αυτό το συναίσθημα και να το μετασχηματίζουμε. Έτσι, απολαύστε το πρωινό σας και τη δόξα που μπορεί ακόμα να σας φέρει.
Σας ευχαριστώ που δε μας ακούτε και που δε μας παίρνετε στα σοβαρά.
Αλλά να ξέρετε ότι εμείς ακούμε εσάς και ότι δε θα ξεχάσουμε τις λέξεις σας.
Σας ευχαριστώ, μεγάλε ηγέτη George W. Bush.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ".
Paulo Coelho, 11 Μαρτίου 2003

A.I.
23/09/2004, 13:54
Nο 35221 (ilia), οι τάσεις σου αναταραχείς εχουν καταγραφεί και αρχιοθετηθεί μέσα στον φάκελο και θα ληφθούν υπόψιν....:nono: :winka:

Oχι, σοβαρά πρέπει να δείτε το φαρεναιντ. O τύπος έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και με πολύ χιούμορ.

nimbus
23/09/2004, 14:52
:lol: :lol: :lol:
:rotflmao: :rotflmao:
ΓΙΝΑΜΕ ΝΟΥΜΕΡΑ:lol: ΚΡΥΦΤΗΤΕ:lol:
ΩΡΑ ΝΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΣΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΕς ΑΛΗΘΕΙΕς:lol:
ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ?
ΚΑΝΕΙΣ?:lol:

nimbus
23/09/2004, 14:55
...ΛΕΩ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΕΙΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς...
ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΡΕΙΣΚΕΙ ΚΑΝΕΙς ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ...
ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ(DNA) KAI ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΓΗ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ, ΕΝΤΟς ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ...
ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ...
ΝΑ ΤΗΝ ΦΥΓΩ ΛΙΓΟ...

nimbus
23/09/2004, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilia
Για τον Α.Ι.


Συμφωνώ σε όσα λες όχι στα νουμερονόματα………….

όσο για τον Μπους....

Ανοιχτή επιστολή του συγγραφέα Paulo Coelho στον <<κύριο>> Μπούς.
"Σας ευχαριστώ, μεγάλε ηγέτη George W. Bush. Σας ευχαριστώ που δείξατε στον καθένα τι αντιπροσωπεύει ο Σαντάμ Χουσεΐν.
Ειδάλλως οι πλείστοι από εμάς θα είχαν ξεχάσει ότι χρησιμοποίησε χημικά όπλα ενάντια στους δικούς του ανθρώπους, ενάντια στους Κούρδους και ενάντια στους Ιρανούς.
Ο Σαντάμ Χουσεΐν είναι ένας αιμοδιψής δικτάτορας και μια από τις σαφέστερες εκφράσεις του κακού στο σημερινό κόσμο.
Αλλά αυτό δεν είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο σας ευχαριστώ. Κατά τη διάρκεια των πρώτων δύο μηνών του 2003, δείξατε στον κόσμο πολλά άλλα σημαντικά πράγματα και επομένως, αξίζετε την ευγνωμοσύνη μου.
Έτσι, θυμούμενος ένα ποίημα που έμαθα ως παιδί, θέλω να πω ότι σας ευχαριστώ.
Σας ευχαριστώ που δείξατε στον καθένα ότι ο τουρκικός λαός και το Κοινοβούλιό του δεν είναι προς πώληση, έστω και για 26 δισεκατομμύρια δολάρια.
Σας ευχαριστώ που αποκαλύψατε στον κόσμο την άβυσσο που υπάρχει μεταξύ των αποφάσεων που παίρνουν εκείνοι που κυβερνούν και των επιθυμιών των ανθρώπων.
Σας ευχαριστώ που καταστήσατε σαφές ότι ούτε ο Jose Maria Aznar ούτε ο Tony Blair δίνουν το ελάχιστο βάρος ή δείχνουν το μικρότερο σεβασμό στις ψήφους που έλαβαν.
Ο Aznar είναι απολύτως ικανός να αγνοήσει το γεγονός ότι το 90% των Ισπανών είναι ενάντια στον πόλεμο, και ο Blair είναι ασυγκίνητος από τη μεγαλύτερη πορεία που πραγματοποιήθηκε στην Αγγλία τα τελευταία τριάντα χρόνια.
Σας ευχαριστώ που καταστήσατε απαραίτητο για τον Tony Blair να προσέλθει στο βρετανικό Κοινοβούλιο με έναν κατασκευασμένο φάκελο, που γράφτηκε από έναν φοιτητή δέκα χρόνια πριν, και να τον παρουσιάσει ως "καταδικαστικά στοιχεία που συλλέχθηκαν από τις βρετανικές μυστικές υπηρεσίες".
Σας ευχαριστώ που επιτρέψατε στον Colin Powell να γελοιοποιηθεί πλήρως με την επίδειξη φωτογραφιών στο συμβούλιο ασφαλείας του Ο.Η.Ε. που, μια εβδομάδα αργότερα, αμφισβητήθηκαν δημόσια από τον Hans Blix, κύριο επιθεωρητή όπλων στο Ιράκ.
Σας ευχαριστώ που υιοθετήσατε τις τρέχουσες θέσεις σας ούτως ώστε στη συνεδρίαση της ολομέλειας, η αντιπολεμική ομιλία του Γάλλου υπουργού Εξωτερικών, Dominique de Villepins να χειροκροτηθεί, κάτι, που όσο γνωρίζω, έχει συμβεί μόνο άλλη μια φορά στην ιστορία του Ο.Η.Ε., μετά από την ομιλία του Νέλσον Μαντέλα.
Σας ευχαριστώ επίσης, επειδή, μετά από όλες τις προσπάθειές σας να προαχθεί ο πόλεμος, τα συνήθως διαιρεμένα Αραβικά Έθνη, για πρώτη φορά στη συνεδρίασή τους στο Κάιρο κατά τη διάρκεια της τελευταίας εβδομάδας του Φεβρουαρίου, καταδίκασαν ομόφωνα οποιαδήποτε εισβολή.
Σας ευχαριστώ για τη ρητορική σας δήλωση ότι "Τα Ηνωμένα Έθνη έχουν τώρα μια ευκαιρία να δείξουν το ρόλο της ύπαρξής τους", μια δήλωση που έκανε ακόμη και τις πιο απρόθυμες χώρες να πάρουν θέση ενάντια σε οποιαδήποτε επίθεση στο Ιράκ.
Σας ευχαριστώ για την εξωτερική σας πολιτική που έκανε το Βρετανό υπουργό Εξωτερικών, Jack Straw, να δηλώσει ότι στον 21ο αιώνα, "ένας πόλεμος μπορεί να έχει ηθική αιτιολόγηση", και κατά συνέπεια να χάσει όλη του την αξιοπιστία.
Σας ευχαριστώ για την προσπάθεια σας να διαιρέσετε μια Ευρώπη που αγωνίζεται αυτή την περίοδο για την ενοποίησή της - είναι μια προειδοποίηση που δε θα περάσει απαρατήρητη.
Σας ευχαριστώ που πετύχατε κάτι που πολύ λίγοι έχουν κατορθώσει μέχρι τώρα να κάνουν αυτόν τον αιώνα: τη συγκέντρωση εκατομμυρίων ανθρώπων σε όλες τις ηπείρους για να παλέψουν για έναν κοινό στόχο, έστω και αν αυτός ο στόχος είναι αντίθετος με τον δικό σας.
Σας ευχαριστώ που κάνατε να καταλάβουμε για ακόμα μια φορά ότι παρόλο που οι λέξεις μας μπορεί να μην ακουστούν, ειπώθηκαν τουλάχιστον, αυτό θα μας καταστήσει ισχυρότερους στο μέλλον.
Σας ευχαριστώ που αδιαφορείτε για μας, για την περιθωριοποίηση όλων εκείνων που αντιτάσσονται στην απόφασή σας, επειδή το μέλλον της γης ανήκει στους αποκλεισμένους.
Σας ευχαριστώ επειδή, χωρίς εσάς, δε θα είχαμε συνειδητοποιήσει τη δυνατότητά μας να κινητοποιηθούμε. Μπορεί να μη φέρει κάποιο αποτέλεσμα αυτή τη φορά, αλλά θα είναι αναμφίβολα χρήσιμο αργότερα. Τώρα που φαίνεται πως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να σιγήσουν τα τύμπανα του πολέμου, θα ήθελα να πω, κάτι που ένας αρχαίος Ευρωπαίος βασιλιάς είπε σε έναν εισβολέα: "Είθε το πρωινό σας να είναι όμορφο, είθε ο ήλιος να λάμψει στις πανοπλίες των στρατιωτών σας, γιατί το απόγευμα, θα σας νικήσω".
Σας ευχαριστώ που επιτρέψατε σε εμάς, το στρατό ανώνυμων ανθρώπων που γεμίζουν δρόμους σε μία προσπάθεια να ανακόψουν μια διαδικασία που είναι ήδη σε εξέλιξη, να γνωρίσουμε πως είναι να αισθάνεσαι ανίκανος και να μάθουμε να αντιπαλεύουμε αυτό το συναίσθημα και να το μετασχηματίζουμε. Έτσι, απολαύστε το πρωινό σας και τη δόξα που μπορεί ακόμα να σας φέρει.
Σας ευχαριστώ που δε μας ακούτε και που δε μας παίρνετε στα σοβαρά.
Αλλά να ξέρετε ότι εμείς ακούμε εσάς και ότι δε θα ξεχάσουμε τις λέξεις σας.
Σας ευχαριστώ, μεγάλε ηγέτη George W. Bush.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ".
Paulo Coelho, 11 Μαρτίου 2003

ΦΙΛΕΝΑΔΑ, ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙς COELHO KAI MΑΛΙΣΤΑ PAULO:p :winka:

nimbus
23/09/2004, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilia
..................
:sun:

ΑΝΘΡΩΠΟΣ:D
Ο ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ:lol:

A.I.
23/09/2004, 16:58
Kαλή μου nimbus, τα νούμερα δεν είναι για να μειώσω, ειδικά άτομα που εκτιμώ, αλλά όπως ξανάπα σάτυρα παρόμοια με αυτή που κάνουμε για τα ζέπελιν και τις κάμερες στους δρόμους.

nimbus
24/09/2004, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από A.I.
Kαλή μου nimbus, τα νούμερα δεν είναι για να μειώσω, ειδικά άτομα που εκτιμώ, αλλά όπως ξανάπα σάτυρα παρόμοια με αυτή που κάνουμε για τα ζέπελιν και τις κάμερες στους δρόμους.

ΒΡΕ ΤΟ ΞΕΡΩ:wave2:
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ, ΠΩς ΕΙΜΑΙ ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΗ???:winka:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:sun: