PDA

View Full Version : Καινούργιο CBF από που όμως;



Panos82gr
13/06/2007, 14:09
Apo pou protinete na paro ena kainourgio honda, apo ton omilo sarakaki apo kapion allo reseller??

thanx pit

Nostra
13/06/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Apo pou protinete na paro ena kainourgio honda, apo ton omilo sarakaki apo kapion allo reseller??

thanx pit

η έρευνα αγοράς που έκανες (?) τι έδειξε?


για ποιο μοντέλο ενδιαφέρεσαι?

:wave2:

Panos82gr
13/06/2007, 14:49
Ενδιαφερομε για το cbf600s εως τωρα δεν εχω βρει καποια καλη προσφορα, και σκεφτομουνα να το επερνα μεταχοιρισμενο. Μετα απο μια συνομιλια που ειχα με ενα φιλο μου ομως καταληξα πως ειναι καλυτερο να παρεις καινουργια μηχανη απο τον επισημο αντιπρωσοπο για να εχεις ατοκες δοσεις. Αυτο σημενει σε μενα τουλαχιστον πως θα δωσω γυρο στα 4.000 μπροστα και τα υπολοιπα σε καπιες *ατοκες δοσεις...


Σορρυ για τα χαλλια ελληνικα μου ..

Nostra
13/06/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Ενδιαφερομε για το cbf600s εως τωρα δεν εχω βρει καποια καλη προσφορα, και σκεφτομουνα να το επερνα μεταχοιρισμενο. Μετα απο μια συνομιλια που ειχα με ενα φιλο μου ομως καταληξα πως ειναι καλυτερο να παρεις καινουργια μηχανη απο τον επισημο αντιπρωσοπο για να εχεις ατοκες δοσεις. Αυτο σημενει σε μενα τουλαχιστον πως θα δωσω γυρο στα 4.000 μπροστα και τα υπολοιπα σε καπιες *ατοκες δοσεις...


Σορρυ για τα χαλλια ελληνικα μου ..


αν όντως δε σε ενδιαφέρει μεταχειρισμένο γύρω στα 6000? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=35796)

τότε περίμενε να σου πει ο npat (όταν δει το thread) από που το πήρε και πόσο...

αλλά κανονικά πρέπει να πάρεις σβάρνα τα μαγαζιά να πάρεις προσφορές τιμής, διαθεσιμότητας και εξοπλισμού...



:wave2: :wave2:

npat
13/06/2007, 16:40
Σου στέλνω ΠΜ σχετικά με το από που ψώνισα το δικό μου (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=37136) (και το CBF600S ABS και το προηγούμενο CBF250). Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την συμπεριφορά του μαγαζάτορα, και η τιμή που μου έκανε ήταν ΟΚ (μην φανταστείς όμως μεγάλες διαφορές από άλλα μαγαζιά).

Από εκεί και πέρα και εγώ θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά σε διάφορα καταστήματα και να συγκρίνεις. Ρώτα τους βέβαια πάντα αν η μοτοσυκλέτα είναι επίσημης αντιπροσωπίας ή παραεισαγωγής (για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο). Μεγάλες διαφορές πάντως στην τιμή δεν θα βρεις (πιστεύω).

Επίσης: ΑΤΟΚΕΣ δώσεις δεν νομίζω να παίζουν πουθενά (άσχετα αν πολλοί τις ονομάζουν "άτοκες"). Για να συγκρίνεις *πάντα* ρώτα την τιμή μετρητά, στο χέρι, χωρίς δώρα, και μετά ρώτα και την τιμή με δώσεις. Κάνε τον πολλαπλασιασμό (αρ. δόσεων επί ποσό δόσης), πρόσθεσε την προκαταβολή, και θα δεις πόσο επιπλέον πληρώνεις.

Τέλος, έχε υπ όψη σου ότι κυκλοφορούν καινούρια, τόσο κομμάτια που είναι μοντέλο 2004/2005, όσο και άλλα που είναι 2006/2007. Κανένας, σχεδόν, μαγαζάτορας δεν θα σου πει ότι έχουν διαφορά (ή ότι υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα). Οι διαφορές τους είναι στους καθρέπτες (το 2006/2007 έχει μεγαλύτερα, πιο ίσια μπράτσα---ίδια με του CBF1000) και στα φλασάκια (το 2006/2007 έχει άσπρα, τα παλιότερα πορτοκαλί). Άλλες διαφορές δεν υπάρχουν οπότε δεν τρέχει και τίποτα να πάρεις το "παλιότερο" μοντέλα, απλά στο λέω για να ξέρεις (εγώ π.χ. πήρα μοντέλο 2004/2005).

Άντε καλή αγορά!

makis206
05/07/2007, 08:43
Kαλοτάξιδο κι απο'δώ Πάνο !

Το CBFάκι που πήρες αξίζει δυο φορές περισσότερο από καινούργιο, το είχε ο Νόστρα πριν !

Τον έβαλες να σου υπογράψει αυτόγραφο στο ντεπόζιτο ;:rotflmao:

Καλά χιλιόμετρα να έχεις μαζί της !

:beer: :beer: :wave2:

Panos82gr
05/07/2007, 10:45
Μου εδωσε ενα μπλουζακι τιγκα στον ιδρωτα για αναμνηστικο!!!! :p :p :p

super_toto
05/07/2007, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Μου εδωσε ενα μπλουζακι τιγκα στον ιδρωτα για αναμνηστικο!!!! :p :p :p

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καλά που δεν είχε και τίποτα φλοκια πάνω :lol: :lol:

Nostra
05/07/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Μου εδωσε ενα μπλουζακι τιγκα στον ιδρωτα για αναμνηστικο!!!! :p :p :p


καλά να περάσεις στην Ελαφόνησο...


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:




ΥΓ: το μπλουζάκι μη το πλύνεις, η βαρβατίλα θα διώχνει τους κλέφτες... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

amadeus
10/07/2007, 23:00
Καλησπερα και απο μενα!
Μετα απο αρκετες ωρες διαβαζοντας τα αντιστοιχα threads του φορουμ και ενω ειμαι υποψηφιος κατοχος μιας Honda CBF 600s ABS αποφασισα να στειλω και γω για να πω την εμπειρια μου..

Οκ το ερωτημα ειναι απο που?ΜΕ μια μικρη ερευνα ειδα οτι πανω κατω ολοι τα ιδια σου δινουν απο εξοπλισμο ή χρηματοδοτηση.. Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι το ποιανου ετους τελικα μηχανη παιρνουμε?!
Κ το ρωτω αυτο με αφορμη και των νεων τιμων που ανακοινωσε η HONDA για το CBF 600s ABS δλδ τα 7400ε.. Εχοντας φτασει στο τελικο σταδιο οπου παω πλεον να κλεισω τη μηχανη με ενημερωνουν οτι στη αποθηκη του αντιπροσωπου της HONDA υπαρχουν μονο μοντελα 04-05.. Δλδ μονο στοκ!
Οπως καταλαβαινετε εχω φαει τρελο ξενερωμα...Δεν ειναι λιγο να σου λενε ολοι πριν οτι 'ναι υπαρχει το καινουργιο μοντελο με τα ασπρα φλασακια" και μετα να σου λενε οτι το καινουργιο αυτο μοντελο ειναι τελικα στοκ 3χρονων!!!! :mad:
Θα μου πειτε και τι σε νοιαζει αφου ειναι ιδια και αν θες πας και βαζεις ασπρα φλασακια και ειναι πλεον σαν 2007.. Πιστευω οτι δεν ειναι τοσο απλο.. Αν καποια στιγμη αργτερα χρειαστει να το πουλησω ο Χ μαγαζατορας δεν θα μου κοψει Υ ευρω γιατι θα ναι καμποσων χρονων?! Και ας ειναι η αδεια το 2007.. :sick: Αυτος θα κοιταξει ετος κατασκευης ετσι δεν ειναι?

Μηπως τελικα μιλαμε για ξεπουλημα μοντελων και οχι τοσο για ευκαιρια?!

Nostra
11/07/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από amadeus
Καλησπερα και απο μενα!
Μετα απο αρκετες ωρες διαβαζοντας τα αντιστοιχα threads του φορουμ και ενω ειμαι υποψηφιος κατοχος μιας Honda CBF 600s ABS αποφασισα να στειλω και γω για να πω την εμπειρια μου..

Οκ το ερωτημα ειναι απο που?ΜΕ μια μικρη ερευνα ειδα οτι πανω κατω ολοι τα ιδια σου δινουν απο εξοπλισμο ή χρηματοδοτηση.. Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι το ποιανου ετους τελικα μηχανη παιρνουμε?!
Κ το ρωτω αυτο με αφορμη και των νεων τιμων που ανακοινωσε η HONDA για το CBF 600s ABS δλδ τα 7400ε.. Εχοντας φτασει στο τελικο σταδιο οπου παω πλεον να κλεισω τη μηχανη με ενημερωνουν οτι στη αποθηκη του αντιπροσωπου της HONDA υπαρχουν μονο μοντελα 04-05.. Δλδ μονο στοκ!
Οπως καταλαβαινετε εχω φαει τρελο ξενερωμα...Δεν ειναι λιγο να σου λενε ολοι πριν οτι 'ναι υπαρχει το καινουργιο μοντελο με τα ασπρα φλασακια" και μετα να σου λενε οτι το καινουργιο αυτο μοντελο ειναι τελικα στοκ 3χρονων!!!! :mad:
Θα μου πειτε και τι σε νοιαζει αφου ειναι ιδια και αν θες πας και βαζεις ασπρα φλασακια και ειναι πλεον σαν 2007.. Πιστευω οτι δεν ειναι τοσο απλο.. Αν καποια στιγμη αργτερα χρειαστει να το πουλησω ο Χ μαγαζατορας δεν θα μου κοψει Υ ευρω γιατι θα ναι καμποσων χρονων?! Και ας ειναι η αδεια το 2007.. :sick: Αυτος θα κοιταξει ετος κατασκευης ετσι δεν ειναι?

Μηπως τελικα μιλαμε για ξεπουλημα μοντελων και οχι τοσο για ευκαιρια?!


αν τους πεις ότι εσύ θέλεις 2007 πλαίσιο?

τί θα πουν ? ότι είναι άλλη η τιμή ή ότι θα περιμένεις 2-3 μηνες για να το φερουν?

εκανες την ερωτηση αυτή ?



:wave2:

javaneze
11/07/2007, 11:38
amadeus εκτος των λευκων φλας, το νεο cbf εχει και τους καθρεπτες του 1000.

Ενας εδω μεσα ρε παιδια που το ειχε παρει ετσι, σε μαυρο κιολας θυμαμαι, απο που το ειχε παρει;

makis206
11/07/2007, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Ενας εδω μεσα ρε παιδια που το ειχε παρει ετσι, σε μαυρο κιολας θυμαμαι, απο που το ειχε παρει;

Το καινούργιο μοντέλο το έχει πάρει ο Θοδωρής (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36752) αλλά δεν ξέρω από που, θα μας πει πιστεύω μόλις το δει.:winka:

:beer: :beer:

amadeus
11/07/2007, 14:35
αν τους πεις ότι εσύ θέλεις 2007 πλαίσιο?

εννοειται οτι ρωτησα τι γινεται στην περιπτωση αυτη..
ειτε μου λεγανε οτι :'οτι εχει στην αποθηκη θα μας στειλουν. Οταν θα ρ8ει εδω θα το δουμε..'
ειτε καποιοι πιο σωστοι: 'δεν υπαρχει μοντελο 2007 στην αποθηκη εχει μονο 04-05 και δεν ξερουμε ποτε και αν θα φερει 2007...'

Προσωπικα μου φαινεται λιγο απιθανο να φερουν μιας κ ερχεται η νεα χρονια..εκθεση καινουριων μηχανων το σεπτεμβρη (ανακοινωση καινουριων μοντελων κλπκλπ ) οποτε μαλλον σαν ξεπουλημα στοκ φανταζει αυτη η τιμη.. :(

javaneze: ναι το διαβασα στο φορουμ (ευτυχως) και αυτο για τους καθρεφτες.. βεβαια περιττο να αναφερω οτι κανενας μαγαζατορας δεν το ξερε..μαλιστα μερικοι προσπαθουν να με πεισουν οτι ειναι ιδιοι... :confused:

ναι ρε παιδια! κανεις που να πηρε μοντελο 2007?!! Κ απο που!? Εχω φαει κολλημα με τη μηχανη ψαχνω 6μηνες γενικα να δω αν θα παρω, τι μηχανη θα παρω, μεταχειριεσμενο η οχι και τελικα αφου κατεληξα οτι το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι το ιδανικο για μενα ( σκεφτομουν και vstrom στην αρχη) φτανω στην πηγη και δεν πινω νερο!!! Στο μεταξυ ο κολλητος μου ( που μαζι λεγαμε να παρουμε μηχανες) παρηγγειλε χ8ες την strom και αυριο θα την εχει...Με ψηνει να το γυρισω και γω σε vstrom αλλα οχι ρε γαμωτο δεν πρεπει!!! CBFCBFCBFCBFCBFCBFCBFCBFCBFCBF!!!!
;)

TEOkaip7
11/07/2007, 15:39
ΠΑΡΩΝ :wave2:

Εγώ είμαι αυτός που πήρα το CBF με τα λευκά φλασάκια τους καθρέφτες απο το χίλια και επίσης το τιμόνι απο το χίλια (και τα νεα αυτοκόλλητα στην ουρά που είναι και υπεύθυνα για τις καλύτερες επιδόσεις, το χω ξαναπεί)

Όταν έψαχνα απο που να το πάρω όλοι μου έλεγαν ότι σε μαύρο με λευκά φλασάκια δεν υπάρχει, οπότε πήγα και εγω και το παρήγγειλα μέσω γνωστού απο τον ΣΟΥΛΤΑΤΗ (Λ. Ηρακλείου 69, Α. Πατήσια, τηλ. 210-2135026), όταν ήρθε και με πήρε τηλέφωνο να πάω να το δω, είδα το καινούργιο :D

φίλε amadeus πάρε ένα τηλέφωνο ζήτα τον Δημήτρη και πες του ότι θέλω να μου δώσεις απ' αυτό που πήρε κι ο θοδωρής :lol: και άσε τα Vstromia για άλλους

:wave2: :beer: :beer:

Panos82gr
11/07/2007, 16:05
Μακρια απο το v-strom. Τετρακιλινδρο για να γουσταρουμε να ουμε!!! :-)
Ασε που ειναι τελιος καγκουρο-κιλινδρο, ειναι κατσικι με σπορτιφ πλαισιο, και μαλιστα μερικοι πανε και του βαζουνε και κορινα, και αυτοκολητα στις ζαντες... Μπρρ κιτς κιτς κιτς :p

CBF ablepi file mono o ixos tis mixanis arkei! :beer:

amadeus
11/07/2007, 16:07
Σευχαριστω φιλε teontor! πηρα στον Δημητρη που μου ειπες κ του ειπα...
Μου ειπε οτι υπαρχουν 2006-2007 μοντελα εκτος απο μαυρο.. (αυτο που θελω δλδ.. :bigcry: )
ΑΛΛΑ..μου ειπε οτι θα παρει να ρωτησει να δει ακριβως τι μοντελα εχει ο Σακαρακις. ΟΠΟΤΕ παλι στα ιδια φτανουμε.. (αναρωτιεμαι πως θα βρειι....αλλοι 6 μαγαζατορες που ρωτησα μετα απο τηλεφωνο μου ειπαν 2004-5) Εκτος και αν τα παιρνει απο αλλου και ειναι παραεισαγωγης.. και αρα δεν ειναι επισημος αντιπροσωπος..
Παντως ρε συ Θοδωρη εισαι σιγουρος οτι το μοντελο σου ειναι 2007?!
Το ρωταω : 1) γιατι το να εχει ασπρα φλασακια και καθρεφτες δεν σημαινει οτι καταναγκη ειναι 2007. Υπαρχουν και τα ανταλακτικα... :winka: Αν δεν δεις καπου νομιζω στις ζαντες και στα καλωδια των φρενων η και οπουδηποτε αλλου τυπωμενη ημερομηνια 2007 δεν νομιζω οτι μπορεις να εισαι σιγουρος για το ετος κατασκευης... (αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι πιο εμπειροι)
2) το παιδι ηξερε μονο τα φλασακια σαν διαφορα στα μοντελα του 2007.. για τους καθρεφτες μου ειπε οτι ειναι ιδιοι... :nono: Πολλοι μαγαζατορες παντως φανταζομαι οτι τα παιρνουν οπως ειναι κ τους αλλαζουν φλας ωστε να διεχνει σαν 07.
τελος παντων μολις μαθω θα σας πω...
οσο για το Vstrom ασε δεν θελω να το σκεφτομαι αλλα ομως δεν ειναι κ λιγο να παιρνεις τωρα μηχανη που εχει μεινει 2 η και 3 χρονια στην αποθηκη... εχεις και απο την αλλη το strom με την ιδια τιμη και ABS κ μοντελο 07..τι να πω δεν θελω...με αναγκαζουν....

TEOkaip7
11/07/2007, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από amadeus
Σευχαριστω φιλε teontor! πηρα στον Δημητρη που μου ειπες κ του ειπα...
Μου ειπε οτι υπαρχουν 2006-2007 μοντελα εκτος απο μαυρο.. (αυτο που θελω δλδ.. :bigcry: )
ΑΛΛΑ..μου ειπε οτι θα παρει να ρωτησει να δει ακριβως τι μοντελα εχει ο Σακαρακις. ΟΠΟΤΕ παλι στα ιδια φτανουμε.. (αναρωτιεμαι πως θα βρειι....αλλοι 6 μαγαζατορες που ρωτησα μετα απο τηλεφωνο μου ειπαν 2004-5) Εκτος και αν τα παιρνει απο αλλου και ειναι παραεισαγωγης.. και αρα δεν ειναι επισημος αντιπροσωπος..
Παντως ρε συ Θοδωρη εισαι σιγουρος οτι το μοντελο σου ειναι 2007?!
Το ρωταω : 1) γιατι το να εχει ασπρα φλασακια και καθρεφτες δεν σημαινει οτι καταναγκη ειναι 2007. Υπαρχουν και τα ανταλακτικα... :winka: Αν δεν δεις καπου νομιζω στις ζαντες και στα καλωδια των φρενων η και οπουδηποτε αλλου τυπωμενη ημερομηνια 2007 δεν νομιζω οτι μπορεις να εισαι σιγουρος για το ετος κατασκευης... (αν κανω λαθος ας με διορθωσουν οι πιο εμπειροι)
2) το παιδι ηξερε μονο τα φλασακια σαν διαφορα στα μοντελα του 2007.. για τους καθρεφτες μου ειπε οτι ειναι ιδιοι... :nono: Πολλοι μαγαζατορες παντως φανταζομαι οτι τα παιρνουν οπως ειναι κ τους αλλαζουν φλας ωστε να διεχνει σαν 07.
τελος παντων μολις μαθω θα σας πω...
οσο για το Vstrom ασε δεν θελω να το σκεφτομαι αλλα ομως δεν ειναι κ λιγο να παιρνεις τωρα μηχανη που εχει μεινει 2 η και 3 χρονια στην αποθηκη... εχεις και απο την αλλη το strom με την ιδια τιμη και ABS κ μοντελο 07..τι να πω δεν θελω...με αναγκαζουν....


Τη μηχανή την αγόρασα το Νοέμβριο του 2006 οπότε σίγουρα δεν είναι του 2007, πήγα και κοίταξα και βρηκα στο μέσα μέρος των πλαστικών της ουράς ημερομηνία 6/2006.

Τα μοντέλα 2006-2007 είναι σαν το δικό μου.

Απ' ότι ξέρω ο Σουλτάτης είναι επίσημος αντιπρόσωπος.

amadeus
11/07/2007, 18:34
Απογοητευση... :(
Τελικα μετα απο επισημη απαντηση του Σαρακακη (σε μαιλ που εστειλα) η τιμη στο site ισχυει για μοντελα 04-05 που εχει στην αποθηκη... Οποτε... :wave2:

makis206
11/07/2007, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από amadeus
Απογοητευση... :(
Τελικα μετα απο επισημη απαντηση του Σαρακακη (σε μαιλ που εστειλα) η τιμη στο site ισχυει για μοντελα 04-05 που εχει στην αποθηκη... Οποτε... :wave2:

Πάντως πιστεύω ότι δεν είναι λόγος αυτός να πάρεις κάτι άλλο που δεν σου αρέσει όταν οι μόνες διαφορές από μοντέλο σε μοντέλο είναι δύο αυτοκόλλητα, τα λευκά φλας, το τιμόνι κι οι καθρέπτες του, πόσο μάλλον τώρα που η τιμή του έπεσε 500 ευρώ κάτω !

Σεβαστό το κόλλημα που έχεις και σε βάζει σε σκέψεις αλλά θυμήσου ότι οι μόνες τους διαφορές είναι αυτές και κοστίζουν πολύ λιγότερο από 500 ευρώ, λέμε τώρα στην περίπτωση που θέλεις να του δώσεις το λουκ του τελευταίου.

Φαντάσου ότι μέχρι πριν ένα μήνα όσοι αγόραζαν έπαιρναν το μοντέλο του '05 500 ευρώ πάνω απ'όσο πωλείται σήμερα κι απ'την άλλη δεν νομίζω να βρεις πουθενά '07ρι όταν υπάρχουν ακόμα σε στοκ τα '05άρια, στην καλύτερη να έβρισκες του '06 όπως κι ο Τεό !:winka:

Καλή αγορά να έχεις σε ότι κι αν αποφασίσεις !

:beer: :beer:

amadeus
11/07/2007, 19:25
Φαντάσου ότι μέχρι πριν ένα μήνα όσοι αγόραζαν έπαιρναν το μοντέλο του '05 500 ευρώ πάνω απ'όσο πωλείται σήμερα κι απ'την άλλη δεν νομίζω να βρεις πουθενά '07ρι όταν υπάρχουν ακόμα σε στοκ τα '05άρια, στην καλύτερη να έβρισκες του '06 όπως κι ο Τεό !

Αποτι εμαθα το 2007 δεν ηρθε στην ελλαδα ποτε. Κ απο 2006 ηρ8αν μονο μερικα κομματια και αυτα χωρις το ΑBS. οποτε δεν υπαρχει καμια τυχη... :(


Σεβαστό το κόλλημα που έχεις και σε βάζει σε σκέψεις αλλά θυμήσου ότι οι μόνες τους διαφορές είναι αυτές και κοστίζουν πολύ λιγότερο από 500 ευρώ, λέμε τώρα στην περίπτωση που θέλεις να του δώσεις το λουκ του τελευταίου.

Η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα να παρω μεταχ. αλλα στην πορεια αλλαξα γιατι σκεφτηκα οτι θα παρω ΤΩΡΑ μια μηχανη μεταχειρισμενη Χ χρονων.. Κ τωρα ανακαλυπτω οτι η "καινουρια" μηχανη που ηθελα να παρω θα ναι και αυτη Χ χρονων.. Ηταν το βασικο μου επιχειρημα να μην παρω μεταχειρισμενη... οποτε λιγο βλακεια να αποδεχτω αυτο τωρα..

τελος παντων παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας... :wave2:

Nostra
12/07/2007, 10:53
πάρε τηλ. στο www.efpolis.gr γραμμή καταναλωτη...


στο honda.gr ο σαρακακης δεν αναφερει πουθενα ότι οι τιμές ισχύουν για μοντέλα '04-'05 ...

άρα κάλλιστα μπορεί ο καταναλωτης να υποθέσει πως η τιμή 7.400? αναφέρεται σε καινουριο προϊόν και όχι σε στοκ προϊόν

είναι υποχρεωμένος να σου πουλήσει νέο μοντελο στην τιμή που έχει διαφημίσει....

ψάξτο λίγο το θέμα αν έχεις όρεξη... :winka:

amadeus
12/07/2007, 13:57
στο honda.gr ο σαρακακης δεν αναφερει πουθενα ότι οι τιμές ισχύουν για μοντέλα '04-'05 ...

αληθεια ειναι αυτο φιλε Nostra.. Αν δεις μαλιστα τα εχει στην κατηγορια (tab) Line UP 2007.. Οποτε τι να υποθεσει κανεις...
http://www.honda.gr/honda/motorcycles%5Fnew/inner2.cfm?menu_id=2&moto_id=6&model_id=61
παντως με μια προσεκτικοτερη ματια, μιλαμε για ΠΟΛΥ ομως προσεκτικοτερη ματια θα δεις οτι στην κατηγορια Line UP 2007> Νaked...... ΜΟΝΟ στο HORNET 600 ΝΕW εχει τον χαρακτηρισμο new..
Ναι αλλα οπως και να εχει μη βαζεις κυριος τα μοντελα του 04-05 στην κατηγορια 2007... ειναι τουλαχιστον παραπλανηση..



είναι υποχρεωμένος να σου πουλήσει νέο μοντελο στην τιμή που έχει διαφημίσει....

μακαρι να ταν ετσι... μετα απο επικοινωνια με τα κεντρικα της εταιριας μου ειπαν οτι
"Η τιμή που βλέπετε στην ιστοσελίδα μας αφορά μοντέλο 2005."
" Η τιμη προσφοράς καλύπτει την οικονομική απώλεια κατά την μεταπώληση."
"οι παραγγελίες του 2007 είναι ήδη κλεισμένες για τα μοντέλα του έτους."

Οταν μπορεις να βρεις μεταχειρισμενο CBF600 ΑΒΣ του 05 με λιγα χλμ μεχρι 10-14 και με 4500-5000ευρω, ειναι σοβαροι που θα παμε να αγορασουμε "καινουριο" του 05 με 7500 (7400+πινακιδες) ? Να λεγανε 5500 θα ελεγα το σκεφτομαι...αλλα τετοιες ψευτοευκαιριες ας τις κρατησουν για τους εαυτους τους...

:nono: :nono: :nono:

javaneze
13/07/2007, 09:24
Φιλε σε συμπονω, αλλα μτχ μοντελο του 2005 με ABS και με λιγα χιλιομετρα στα 4.500 ευρω που το βρηκες;
Αν ειναι να παω να παρω ενα για δευτερο :p ....
νομιζω υπερβαλεις λιγο στις τιμες ...

amadeus
13/07/2007, 11:22
στη χρυση ευκαιρια κατα καιρους εχουν εμφανιστει διαφορα... xe.gr....
;)

VFoR_VEngines
18/10/2007, 04:07
Τό πόστ τό είδα τώρα αλλά ήθελα νά πώ ότι ό γιαβανήζ έχει δίκιο , εγώ έδωσα τό δικό μου CBF600S ( '04 ) 5000 Ευρά ( στόν έμπορο ) καί ήταν ολοκαίνουργιο ( 16,500 Km ) σέ άριστη κατάσταση με φούλ σέρβις ( μέχρι καί τό φίλτρο αέρος είχα αλλάξει ) μέ συναγερμούς , "πόρτ μπαγκάζ" 45λιτρο μανιτάρια κλπ. κι όλα γνήσια . Δέν ήθελα νά τό δώσω αλλά τό VFR πού ήθελα κόστιζε κατιτίς παραπάνω νά πάρει η οργή καί μέ δυσκόλευε... Οπότε έκανα πέτρα τήν καρδιά καί τό ξαπέστειλα τό κακόμοιρο :-(