PDA

View Full Version : Off-road Tour AttikhΣ 24/06



KaTaNaS
13/06/2007, 15:32
ειναι μια ευγενική προσφορά των λεσχων KTM HELLAS CLUB και Ε-75


με την υποστηριξη του ΧΕΛΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ (PULL THE KOT OUT)



Tην Κυριακή 24 Ιουνίου 2007, θα πραγατοποιηθεί από τον Ε-75 Φίλοι Μοτοσυκλέτας Α.Σ. και το ΚΤΜ Hellas Club η δεύτερη οργανωμένη μονοήμερη Off-Road εκδρομική εκδήλωση της χρονιάς, με την ονομασία OFF-ROAD TOUR ΑΤΤΙΚΗΣ.

Η συγκεκριμένες εκδηλώσεις όπως και οι διήμερες OFF-ROAD ADVENTURE TOUR που διοργανώνουν με μεγάλη επιτυχία τα σωματεία μας(ευελπιστώντας να γίνουν θεσμός και να διοργανώνονται κάθε χρόνο) έχουν σκοπό την περιήγηση σε εκτός δρόμου χωμάτινες διαδρομές αλλά και την εκπαίδευση των συμμετεχόντων στην πλοήγηση-οδήγηση σε συνθήκες rally.

Η εκκίνηση θα δοθεί από τις εκαταστάσεις του γνωστού πλέον Auto-Festival(32ο χλμ Εθν. Οδού Αθηνών Λαμίας) στις 10:00 το πρωί,

θα διανυθούν περίπου 80 χλμ χωμάτινων-ορεινών διαδρομών φτάνωντας εώς την παραλία Μαραθώνα και πίσω πάλι στο Auto-Festival

όπου θα διεξάγεται το Biker's Bazaar του 0300 (Ήρθε η ώρα να να ξεφορτωθεις τα μεταχειρισμένα σου γάντια, κράνη, μπουφάν, αξεσουάρ, ανταλλακτικά, λάδια, σπρέϋ, αυτοκόλητα, λάστιχα, εξάτμιση.ακόμα και την παλιά σου μοτοσυκλέτα,αλλά και να αγοράσεις <<ευκαιρίες>>)

Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι κάτοχοι Οff-road η On-Off μοτοσυκλετών ανεξαρτήτου κυβισμού με πλήρη εξοπλισμό αναβάτη και όχι απαραίτητα με χωμάτινα ελαστικά.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν, και κατά την εκκίνηση όλοι οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν Road Book που είναι υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν.

Η διοργάνωση θα φροντίσει για την ασφαλή διεξαγωγή της εκδρομικής εκδήλωσης παρέχοντας συνοδεία (σκούπα) και προπορευόμενη ομάδα (προπομπή).

Στόχος μας παραμένει η ανάπτυξη και διάδοση των χωμάτινων εκδρομικών-αγωνιστικών δραστηριοτήτων σε ολοένα αυξανόμενο αριθμό μοτοσυκλετιστών.
Σας περιμένουμε.

copy paste from HERE (http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=592&highlight=)


93029

KaTaNaS
13/06/2007, 15:40
Η προηγούμενη (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=39665&perpage=20&pagenumber=1) εκδρομούλα δυστηχως δεν χάρηκε πολλών συμμετοχών!


ελπίζω να λαβουν περισσότεροι συμμετοχη.. να τιμήσουν και τους διοργανωτες που προσπαθούν αφιλοκερδώς!


:wave2:

jasondakar
20/06/2007, 15:48
ωχ δεν το ειδα ρε ΚΑΤΑΝΑ και το ποσταρα και εγω.

εγω παρολου την ζεστη θα δωσω το παρον αλλα απο οτι βλεπω παλι 7 μηχανακια θα ειμαστε ολοι και ολοι

low__rider
20/06/2007, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
ωχ δεν το ειδα ρε ΚΑΤΑΝΑ και το ποσταρα και εγω.

εγω παρολου την ζεστη θα δωσω το παρον αλλα απο οτι βλεπω παλι 7 μηχανακια θα ειμαστε ολοι και ολοι


...ναι ρε παιδια αυτο με την ζεστη και τον φουλ εξοπλισμο πως παλευεται??

εδω και το βραδυ μες την πολη και με το ζορι θα το βαλω το μπουφαν και θα γινω σιγουρα παπι!

...οχι τιποτα θα ερθω με κανενα κοντομανικακι και θα'ναι ομαδικο το κραξιμο που θα φαω...:p

KaTaNaS
20/06/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
...ναι ρε παιδια αυτο με την ζεστη και τον φουλ εξοπλισμο πως παλευεται??

εδω και το βραδυ μες την πολη και με το ζορι θα το βαλω το μπουφαν και θα γινω σιγουρα παπι!

...οχι τιποτα θα ερθω με κανενα κοντομανικακι και θα'ναι ομαδικο το κραξιμο που θα φαω...:p

με ποδηλατικο Τ-shirt, τον θωρακα απο πανω και μια εντουρομπλουζα μακρυμανικη εισαι δροσερος...
ή δεν βαζεις καν την εντουρομπλουζα... και εισαι με τον θωρακα και επιαγκονιδες....

jasondakar
20/06/2007, 17:19
ακριβος + οτι εχει καθαρο μπορει και λιγο πιο δροσερο αερα οταν τρεχεις και δροσιζεσε

αλλα οπως και να το κανεις το camel bac ειναι must. εγω θα βαλω και ισοτονικο μεσα γιατι με τα 190 κιλα καπου υδρωνεις πιο ευκολα.

marios8
20/06/2007, 17:48
Δεν είναι κακό. Η οριστική μου απάντηση είναι "ισως" :beer: :wave2:

taxydromos
20/06/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν είναι κακό. Η οριστική μου απάντηση είναι "ισως" :beer: :wave2:

βεβαια!......τωρα εισαι στην οροφη πλεον...:ninja:

KaTaNaS
20/06/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
βεβαια!......τωρα εισαι στην οροφη πλεον...:ninja:


what meen the poet?:confused:

taxydromos
20/06/2007, 18:11
ο Μαριος δεν συμετεχει πλεον σε χωματινα event.......παρα μονο σε 'σκληρους' αγωνες offroad!! :smokin:

KaTaNaS
20/06/2007, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ο Μαριος δεν συμετεχει πλεον σε χωματινα event.......παρα μονο σε 'σκληρους' αγωνες offroad!! :smokin:

pros ti η επίθεση;

οπως τη βρισκει κανείς! όχι;

taxydromos
20/06/2007, 18:22
στον μαραθωνα προβλεπεται μπανακι και μασα?:winka:


πλακιτσα εκανα πριν...

marios8
20/06/2007, 18:46
Ρε taxydromos πόσες φορές σας έχω πάρει τηλέφωνο για βόλτα?
Αλλοι πάνε βόλτες και δεν λένε κουβέντα.:rolleyes:

Οροφή είναι αυτός για μένα
http://www.youtube.com/watch?v=zrmbF4bc4CQ

Θα χαρώ να τα πούμε την Κυριακή. Αν και κανονίζαμε κάτι με τον Trickster και κανα 2 παιδιά ακόμα (εννοείται και όποιος άλλως θέλει) μπάς και το κάναμε λιγο πιο περίπλοκο. Βέβαια και η ζέστη θα παίξει το ρόλο της. :beer: :beer: :wave2:

Zid
20/06/2007, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ρε taxydromos πόσες φορές σας έχω πάρει τηλέφωνο για βόλτα?
Αλλοι πάνε βόλτες και δεν λένε κουβέντα.:rolleyes:

Οροφή είναι αυτός για μένα
http://www.youtube.com/watch?v=zrmbF4bc4CQ

Θα χαρώ να τα πούμε την Κυριακή. Αν και κανονίζαμε κάτι με τον Trickster και κανα 2 παιδιά ακόμα (εννοείται και όποιος άλλως θέλει) μπάς και το κάναμε λιγο πιο περίπλοκο. Βέβαια και η ζέστη θα παίξει το ρόλο της. :beer: :beer: :wave2:
Φοβερό το video..... :eyepop: :eyepop: απίστευτο!!!Αγώνας ζωής!!!Μπράβο στο παιδί που παλεύει και δεν το βάζει κάτω... !!!Τόσα χιλιόμετρα χωρίς πόδια ....
:a19:

marios8
20/06/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ο Μαριος δεν συμετεχει πλεον σε χωματινα event.......παρα μονο σε 'σκληρους' αγωνες offroad!! :smokin:


Oι σκληροί αγώνες είναι για "σκληρούς" εντουράδες.
Εγώ είμαι ο χειρότερος εντουρας του λεκανοπεδιου .
Προσπαθώ όμως να είμαι καλός μαθητής.
Γενικά όσοι με ξέρουν γνωρίζουν οτι ακόμα και στους αγώνες δεν το βλέπω ανταγωνιστικά αλλα θέλω μόνο να το διασκεδάζω.
Στον τελευταίο αγώνα με επηρέασαν τα λόγια του Σταυρου και έδωσα κατι παραπάνω.
Υπόσχομαι να μην ξαναγίνει :D

Τις βόλτες που κανονίζονται όπως καταλαβαίνεις δεν μπορω να τις ποστάρω γιατί φαντάζεσαι τι έχει να γίνει και ποσο κόσμο θα πάρω στο λαιμό μου. Πράγμα που δεν το θέλω. Ενα ΠΜ κατα την Πέμπτη και θα έχεις άμεση ενημέρωση :beer: (αυτό ισχείει και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται)

Εννοείται οτι το πήρα σαν πλακα το παραπάνω απλά ηταν μια καλή ευκαιρία να πώ 2 πράγματα για να μην παρεξηγούμαι. :beer: :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
20/06/2007, 20:27
Οροφή είναι αυτός για μένα
http://www.youtube.com/watch?v=zrmbF4bc4CQ

:a23: :a23: :a23: :a23:



Δεν υπαρχουν λογια.......... Οτι και να πει καποιος θα ειναι λιγο......... :rolleyes:

:a23: :a23: :a23: :a23:

jasondakar
20/06/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8

Οροφή είναι αυτός για μένα
http://www.youtube.com/watch?v=zrmbF4bc4CQ

:

απλα απιστευτ και χιλια μπραβο στο παιδι.
οδηγος με ψυχη και αγαπη για την μηχανη

jasondakar
22/06/2007, 21:58
τελικα θα ερθει κανεις ή μονο θα παω απο εκει?

drmel
23/06/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
τελικα θα ερθει κανεις ή μονο θα παω απο εκει?

i am in

jasondakar
23/06/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
i am in

ok see you there:cool:


else?

KaTaNaS
24/06/2007, 03:18
kaλή βόλτα!

jasondakar
24/06/2007, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kaλή βόλτα!

ποια βολτα? ασε γιατι ψιλονευριασα πηγα παρεα με ενα αλλο φιλο και το μονο που βρηκα εκει ηταν 2 παιδια.τι εγινε μονο εμεις ειμαστε?? και απανταει οτι μαλλον ακυρωνθηκε η φαση με το μηδεν 300 και μας πουλησαν κατα καποιο τροπο ουτε να βγαλουν μια ανακηνωση κατι εστω.

τι να πω?? απλα απαραδεκτοι οχι τα παιδια απο την κτμ αλλα το 0 300. τσαμπα ντυθηκα εφτιαξα την μηχανη και πηγα.

το μονο καλο ειναι οτι εχω το roadbook και θα παω καποια στιγμη να κανω την διαδρομη:cool:

κατα τα αλλα:a06:

marios8
24/06/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
ποια βολτα? ασε γιατι ψιλονευριασα πηγα παρεα με ενα αλλο φιλο και το μονο που βρηκα εκει ηταν 2 παιδια.τι εγινε μονο εμεις ειμαστε?? και απανταει οτι μαλλον ακυρωνθηκε η φαση με το μηδεν 300 και μας πουλησαν κατα καποιο τροπο ουτε να βγαλουν μια ανακηνωση κατι εστω.

τι να πω?? απλα απαραδεκτοι οχι τα παιδια απο την κτμ αλλα το 0 300. τσαμπα ντυθηκα εφτιαξα την μηχανη και πηγα.

το μονο καλο ειναι οτι εχω το roadbook και θα παω καποια στιγμη να κανω την διαδρομη:cool:

κατα τα αλλα:a06:

Δεν πειράζει ρε Ιάσονα απο το Ντακάρ .:D
Και μόνο το γεγονός οτι ξεκίνησες με 40 βαθμούς για χωματοβολτα δείχνει πολλά .:beer:
Κέρδισες και ένα roadbook :winka: :wave2:

jasondakar
24/06/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν πειράζει ρε Ιάσονα απο το Ντακάρ .:D
Και μόνο το γεγονός οτι ξεκίνησες με 40 βαθμούς για χωματοβολτα δείχνει πολλά .:beer:
Κέρδισες και ένα roadbook :winka: :wave2:


:beer:

Zid
25/06/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
ποια βολτα? ασε γιατι ψιλονευριασα πηγα παρεα με ενα αλλο φιλο και το μονο που βρηκα εκει ηταν 2 παιδια.τι εγινε μονο εμεις ειμαστε?? και απανταει οτι μαλλον ακυρωνθηκε η φαση με το μηδεν 300 και μας πουλησαν κατα καποιο τροπο ουτε να βγαλουν μια ανακηνωση κατι εστω.

τι να πω?? απλα απαραδεκτοι οχι τα παιδια απο την κτμ αλλα το 0 300. τσαμπα ντυθηκα εφτιαξα την μηχανη και πηγα.

το μονο καλο ειναι οτι εχω το roadbook και θα παω καποια στιγμη να κανω την διαδρομη:cool:

κατα τα αλλα:a06: Πάντως έκανε πολύ ζέστη το weekend , εμείς το σάββατο φάγαμε ταλαιπωρία στο full!!!Καήκαμε απο τον ήλιο ξεμείναμε και απο νερό.. :sick: Αν δε περάσει ο καύσωνας δεν είναι για πολλά πολλά!!!:wave2:

jasondakar
25/06/2007, 13:28
μαλλον καπου εδω ξεκιναει ο τουρισμος θα την πλυνω θα την γυαλισω θα της βαλω και το τανκ μπακ και βουρ για καφε και βλεπουμε απο αυγουστο