PDA

View Full Version : Μετατροπή Multistrada σε HyperMotard



valam
13/06/2007, 22:40
Καλησπέρα σε όλους ...

Όπως τυχόν θα διαβάσατε στο τελευταίο νομίζω μοτο, σε μια παρουσίαση του Hyper,
o σχεδιαστής του έιπε πως βασίζεται αρκετά στο Multi, με βασική διαφορά ισως το υποπλαίσιο
που είναι ενιαίο στο multi.

Και φυσικά η πρώτη σκέψη του πολυμήχαμου 'Ελληνα καγκουρα ήταν (σε φιλολογικο επίπεδο) πως μπορεί κάποιος να μετατρέψει ενα Multi 620 σε κάτι να φέρνει σε Hyper.

Βέβαια τα πλαστικά του μόνο 8α κοστίζουν κανα χιλιάρικο, ας το δούμε όμως σαν ασκηση επι χάρτου ....

nikos force
14/06/2007, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από valam
Καλησπέρα σε όλους ...

Όπως τυχόν θα διαβάσατε στο τελευταίο νομίζω μοτο, σε μια παρουσίαση του Hyper,
o σχεδιαστής του έιπε πως βασίζεται αρκετά στο Multi, με βασική διαφορά ισως το υποπλαίσιο
που είναι ενιαίο στο multi.

Και φυσικά η πρώτη σκέψη του πολυμήχαμου 'Ελληνα καγκουρα ήταν (σε φιλολογικο επίπεδο) πως μπορεί κάποιος να μετατρέψει ενα Multi 620 σε κάτι να φέρνει σε Hyper.

Βέβαια τα πλαστικά του μόνο 8α κοστίζουν κανα χιλιάρικο, ας το δούμε όμως σαν ασκηση επι χάρτου .... στο ιδιο περιοδικο στην ακριβως απεναντι σελιδα ενας αλλοσ τυπος λεει ο τι τα δυο μηχανακια περα απο τον κινητηρα δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους...ποιος λεει αληθεια τωρα...ο θεος και η ψυχη τους...παντως το κοστος και μονο των φρενων μαλλον θα σε κανει να σκεφτεις οτι μαλλον η διαδικασια δεν αξιζει...και δεν θυμαμαι αν το μυλτι εχει εναν η δυο δισκους μπροστα,γιατι αν εχει εναν τοοοοτε,σιγουρα αστο

GST
14/06/2007, 11:59
στο multistrada.net εχουν γινει 2-3 προτζεκτ πολυ πριν βγει εστω και σε φωτοσοπια το hyper ..αν ψαξεις λιγο θα βρεις ...

valam
14/06/2007, 13:17
ναι , και εμενα μου έκανε εντυπωση η αντιφατικοτητα στα λεγόμενα του 2ου (project manager). Ας αφήσουμε το οικονομικό για το τέλος. Άλλωστε θεωρητικό είναι το ερωτημα.