PDA

View Full Version : Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση



elias_21
13/06/2007, 22:04
Γεια σας παιδιά,

έχω αρχίσει τα μαθήματα για δίπλωμα μηχανής και έλεγα να πάρω το ΧΤ600, αλλά σαν πρώτη μηχανή και άπειρος που είμαι, μετά τα μαθήματα άλλαξα γνώμη και λέω να πάρω τπτ σε εντουράκι 250cc εκεί πάνω κάτω με κανα 1.000-1.500ευρώ (πάνω κάτω) για να μάθω τον συμπλέκτη και να οδηγάω μέσα σε κίνηση με κάτι πιο μικρό γιατί απο ότι είδα δεν σηκώνει μαλακίες και όταν είσαι άπειρος θα την κάνεις...

Για προτείνετε μοντέλα παλιά να κοιτάξω.. (δεν θέλω δίχρονα)

Αν έχει κανείς απο εσας που θα διαβάσει το ποστ μου καμία πρόταση ας στείλει π.μ. , με καμια φωτογραφιούλα και βλέπουμε, γιατί η αγορά θα γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα (περίπου μήνα)

Περιμένω προτάσεις - συμβουλές :beer: :beer: :)

Giorgos19
13/06/2007, 22:43
Για μεταχειρισμενο μιλαμε ε?

Γιατι δεν κοιτας και για κανενα DRZ400 sm?
Απλα ιδεα ριχνω,δεν ξερω που θα παιζει η τιμη του μεταχειρο!
Παρε και μια φωτο σε κιτρινατσι :smilea:
Ο,τι και αν παρεις,καλη αγορα και καλους δρομους!


:wave2:


93081

OzZzZzY
13/06/2007, 23:13
ενα (αφτιαχτο) xt 600 δεν ειναι extreme πιστευω για πρωτη μηχανη :winka:

elias_21
14/06/2007, 13:38
Tι έγινε ρε παιδιά, κανεις δεν έχει καμία γνώμη ή πουλάει τπτ?!? :confused: :confused: :confused:

Ναί γιωργος19 για μεταχειρισμένο μιλάμε...
Οzzy είναι κάπως, καθώς δεν οδηγούσα και τιποτα πριν απο μηχανές

Giorgos19
14/06/2007, 14:44
Mια χαρα θα σου ειναι ενα xt και γενικοτερα οτιδηποτε αλλο σε αυτο το στυλ

Ποσταρε στις αγγελιες τι ζητας. :winka:


:wave2:

Tropeas
14/06/2007, 15:27
ΚΑι κάνα Καςασακι ΕR πιστεύω....

danaos75
14/06/2007, 15:37
φιλαρακι στο ιδιο διλημα ημουν πριν 3 χρονια που πηρα το ΧΤακι μου τελικα κατεληξα στο ΧΤ 400(Artesia) και ακομα αυτο εχω χεχεχε. Πολυ αξιοπιστο δεν σε τρομαζει καθολου και μπορω να πω οτι εκανα και αρκετα ταξιδακια πανω του με την γυναικα μου και μπαγκαζια (βλ. Νεαπολη - Κυθηρα, γυρος Ευβοιας, Κρητη κ.α.). Μεταχειρισμενο πεζει στην τιμη που λες κοντα 1500. Εγω το πηρα 1800 τοτε σε αριστη κατασταση, μονο τα σερβις του μου εχει ζητησει μεχρι τωρα (αν και σε αυτα παιζει και μεγαλο ρολο η τυχη). Εχει το μεγεθος του 600 μονο ο κινητηρας αλλαζει. Η αληθεια ειναι οτι σου λειπει η δυναμη, μετα απο 1-1,5 χρονο αρχισα να ζηταω κατι πιο δυνατο και ανετο, αλλα δεν μετανοιωσα ποτε την αγορα σαν πρωτη μηχανη. Δυστυχως ειναι και σχετικα παλια μηχανη το δικο μου του '94.

Καλη τυχη...

lampros_fazer
14/06/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_21
Οzzy είναι κάπως, καθώς δεν οδηγούσα και τιποτα πριν απο μηχανές
Μια χαρά είναι το ΧΤ,και για αρχάριο..Μην το φοβάσαι.. :winka:

elias_21
14/06/2007, 15:59
έλεγα μιας και έχω κάποια λεφτά τώρα στην άκρη να πάρω ένα φθηνό σε στυλ DR250cc, KLR250 ή κάτι παρόμοιο.. γι'αυτο είπα αν έχει και κανείς καμία πρόταση σε αυτη την κατηγορία και σε αυτά τα λεφτά...
Έτσι με το που πάρω το δίπλωμα να έχω κάτι να οδηγάω... γιατί το ΧΤ θέλει 3 χιλιάρικα.... δεν ξέρω αν είναι και βαρια μηχανή και θα μπορώ να το χειρίζομαι άνετα...

Έλεγα και για Super Four πριν το ΧΤ αλλά είναι ακριβή η συντήρηση σε σχέση με το ΧΤ και είναι και παραεισαγωγή

anf125
14/06/2007, 23:18
Υπάρχουν και τα ΑΧ/ΝΧ 250 και Serow 225 πολλά μεταχειρισμένα αλλά θέλει ψάξιμο να βρεις κάτι σε αρκετά καλή κατάσταση σε αυτά τα λεφτά.