PDA

View Full Version : ΠΟΙΟ??????



tansap
14/06/2007, 21:38
Παιδια ειμαι μπερδεμενος.

οντας κατοχος ενος scooter εδω και μια δεκαετια (με 26000 km ολα εντος πολης) και καθως σε 3 χρονια αποχαιρετω την τριτη δεκαετια θελω να παρω μια μηχανη.

και εκει που ειχα κατασταλαξει στο cbf 600 s με abs βγαινει τo νεο bandit και το αγοραζει ενας
φιλος μου( χωρις abs). οι εντυπωσεις του παρα πολυ καλες εως αριστες

μενουμε σε αλλη πολη και δυστυχως δεω το πηρα για να το δω στο δρομο...

εσεις τι λετε ....αναμεσα στα δυο .....ποιο?????[

το abs στο bandit υπαρχει???

kiriakost
14/06/2007, 21:43
O εντυπωσιασμός είναι κακός οδηγός , καλυτερα να μάθεις ποιο βγάζει τα λιγότερα προβλήματα .

el_hymador
14/06/2007, 22:03
To Bandit βγαινει σε εκδοση με abs και ειναι φθηνοτερο απο το cbf.

Αν θες παντως να το χρησιμοποιησεις αποκλειστικα για κινηση στην πολη, υπαρχουν καλυτερες επιλογες ..κυριως λογω κινητηρα (Ι4) και ''βαριας'' αισθησης.

Ψαξε κατι σε μεσαια on-off.

arisk
15/06/2007, 07:23
Kαλημέρα.Το bandit δεν έχει abs(τουλάχιστο αυτή τη στιγμή που μιλάμε).Το αγόρασε το αδερφάκι μου σε μπλε πριν 2 μέρες.Τιμή 5.995€.Σε συζήτηση με τον πωλητή στο Σφακιανάκη(Περιστέρι) είπε οτι καινούρια παρτίδα Bandit θα έρθει σε ένα μήνα περίπου αλλά και αυτή θα είναι χωρίς abs.Όσον αφορά το bandit σε μια γρήγορη βόλτα μου φάνηκε εντελώς αθόρυβο(4 κύλινδροι), με αρκετή δύναμη (85 άλογα), μαζεμένο σε διαστάσεις.Η θέση οδήγησης σε φέρνει ελαφρώς σκυμένο (και φυσικά δεν συγκρίνεται με θέση on off από πλευράς άνεσης.).Αυτό μέσα στην πόλη δεν θα σου δημιουργήσει πρόβλημα αλλάσε ένα πολύωρο ταξίδι μπορεί να νιώσεις κόπωση σε καρπούς και μέση.Ένα βασικό πρόβλημα (για μένα τουλάχιστον) είναι οτι η εξάτμιση είναι εντελώς εκτεθειμένη, ιδιαίτερα ογκώδης ,βγαίνει αρκετά έξω απο το μηχανάκι και αν από λάθος την ακουμπήσεις θα το θυμάσαι για καιρό.

agelos
15/06/2007, 10:07
φιλε tansap καλο ειναι το bundit αλλα υπαρχουν ποιο εξελιγμενα μηχανακια σ'αυτην την κατηγορια, στο cbf εχω κατσει ειναι πολυ μανιτζεβελο μηχανακι & δεν νοιωθεις το βαρος το θεωρω καλυτερο για μεσα στην πολη , επισης ειναι η πρωτη φορα που η suzuki το βγαζει ψεκαστο, (το παλιο μοντελο το ειχα) , κυκλοφορoυν κι αλλα naked & sporttouring της honda & της suzuki αν σε ενδιαφερουν αυτες οι μαρκες , παντως οποιο & να διαλεξεις καλοταξιδος & παντα ορθιος:smilea:

agelos
15/06/2007, 10:20
δες κι αυτο :


93245

tansap
15/06/2007, 14:23
παιδια πανω κατω αυτα υπεθετα και εγω

το μηχανακι θα προοριζεται περισσοτερο για χαλαρες βολτουλες σε παραλιες
και μεσοκοντινες αποστασεις και σιγουρα ΟΧΙ για την πολη.....

εχω και το scooterακι

παντως απ οτι ειδα με βλεπω περισσοτερο προς το cbf :rotflmao:

Nostra
15/06/2007, 14:27
το cbf είναι all around μηχανή....


θα σε πάει παντού, πόλη , ταξιδι, παντού... (εντάξει εκτός από μη βατό χωματόδρομο)

έχει και abs... σημαντικότατο...

και μια μεγάλη ζελατίνα σε καλύπτει πλήρως και για ταξίδια...


:wave2:

LINA
15/06/2007, 14:31
εγω θα σου προτεινω αυτο... ως κατοχος του τον τελευταιο μηνα...
650cc
2 κιλυνδρο (οικονομικοτατο) , εξατμιση αναμεσα στους 2 τροχους (Bye bye ζεστη) , ανετοτατη θεση οδηγησης, φερινγκ + ταξιδια = τελειο, ευελικτο με 178κιλα, συνεπιβατης κυριλε !!! φορτωμα επισης !!! , και με ABS εκδοση αμα θες !!! εντος πολης - εκτος πολης - εκτος ελλαδας !!!


93321