PDA

View Full Version : Γνωρίζει κανείς για το GS 800 on-off ?



paul-city
14/06/2007, 22:27
Καταρχήν καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργιος στην παρέα και θα τα λέμε για ανταλάσσουμε απόψεις και εμπειρίες από τις μηχανές που οδηγούμε.
Οδηγώ ένα Dominator 650 από το 2001. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το μηχανάκι μου, δεν μου παρουσίασε ποτέ κανένα πρόβλημα. Με πάει απροβλημάτιστα τόσο στο χώμα όσο και στην άσφαλτο. Η αλήθεια είναι ότι το βαρέθηκα λιγάκι ( τα 44 αλογάκια του δεν μου φτάνουν ) και σκέφτομαι για κάτι άλλο. Βέβαια πάντα σε αυτήν την κατηγορία. Διάβασα ότι η ΒΜW θα βγάλει το GS με τον 800άρι κινητήρα του F 800S. Ξέρει κανείς κάτι γι αυτό κι αν ναι πότε θα έρθει στην Ελλάδα; Αξίζει σαν μηχανάκι το F 800 S ( Αναρτήσεις, φρένα, κινητήρας ) για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα για το επερχόμενο GS 800 ; Κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία δεν με εντυπωσιάζει αυτή τη στιγμή. Το Varadero μου φαίνεται βαρύ και δυσκίνητο για το χώμα. Το V strom καλό αλλά λίγο χάνει στο σχεδιασμό του. Έτσι καταλήγω στο να περιμένω το GS 800 και σαν άλλη λύση γλυκοκοιτάω τον τίγρη 1050. Θα μου πείτε δεν είναι πλεον on-off αλλά τεσπα! Θέλω τις γνώμες σας! Επιτέλους η transalp θα κάνει καμιά ριζική ανανέωση;

jasondakar
15/06/2007, 01:44
φιλε μου μαλλον θα αργηση το 800 gs εδω και κανα χρονο ολο ακουγετε αυτο το θεμα αλλα ...... Για αρχη πιστευω οτι πρεπει να διωξη αρκετα απο τα καινουργια μοντελα γιατι αν βγει και το 800 ποσο θα κανει το 1200 και ποσο το 650????