PDA

View Full Version : Δημοτικεσ Κλησεισ



tsoschr
14/09/2004, 14:48
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ.
ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ Η ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΣΕ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΕΙΝΑΙ 65,50 Ε ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΤΕΛΕΣ ΠΟΣΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 10% ΤΟΥ ΒΑΣΙΚΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ.
ΑΝΑΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΕΟΦΕΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑΚΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ;;;;;;;;;;;;;
(ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΣΟ ΥΨΗΛΑ ΑΜΟΙΒΟΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ 4 ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ)

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΚΤΟΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ Η ΜΙΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΑΛΛΗ ΣΤΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ 3-4 ΠΑΡΚΙΓΚ ΜΗΧΑΝΩΝ, ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΡΟΣΕΞΙΑ (ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΓΚΕΛΑ) ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΝΤΟΜΙΝΟ ΠΑΡΑΣΥΡΟΝΤΑΣ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΘΕΣΗ ΣΤΑ 3-4 ΠΕΡΙΒΟΗΤΑ ΠΑΡΚΙΓΚ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΕΖΩΝ, ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΝΑΠΗΡΩΝ, ΕΙΣΟΔΟΥΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΩΝ-ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΗΔΗ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΧΩΡΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΟΔΙΖΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ............................. ΣΤΟΝ Κ... ΜΑΣ.
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΜΗΧΑΝΩΝ ΑΣ ΦΤΙΑΧΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΚΑΡΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΣΚΙΣΟΥΝ.
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Ή ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΑ ΗΔΗ ΕΠΙΒΑΡΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΥΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΘΕΣΗ Ή ΣΤΙΣ ΟΥΡΕΣ ΤΩΝ ΤΑΜΕΙΩΝ ‘‘ΤΟΥΣ’’ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΩΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΤΗΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΜΕ.

hornet
14/09/2004, 15:32
Παθων και εγω χτες οχι μονο τα 65 ευρα αλλα και η απωλεια των πινακιδων για 20 μερες αμα εισαι ανθρωπος που εχει ενα παπακι και δουλευεις με αυτο στα αρ#@!ια τους
Πηγαινε να στησεις κωλο δεν με ενδιαφερει!!

Τι να πεις εγω ειμαι απο τους τυχερους που εχω κιαλλο αλλα αλλοι ομως δεν ειναι ετσι

darkCount
15/09/2004, 09:08
Άσε με τους καραγκιόζηδες!!! Ακόμα απλήρωτη την έχω...αλλά ήταν η φτηνή η δικιά μου...34.50 ευρό.:wave2:

Dirty_Gas
15/09/2004, 09:44
... Αφήστε τες απλήρωτες. Με ποιά λογική;

Μετά από λίγο καιρό θα σου στείλουν χαρτί ότι χρωστάς και αν δε πληρώσεις θα πάει στην εφορία (και καλά)... Ψαρώνεις εσύ και τη πληρώνεις...

Έχετε δει ποτέ να έρχεται τέτοιο χαρτί για κλήσεις τροχαίας; Όχι...
Τη στέλνουν κατ' ευθείαν στην εφορία και τράβα κόψε το κώλο σου αν δε τη πληρώσεις...

Συμπέρασμα : Ότι αρπάξουν...

:sun: :wacko: :sun:

dez
15/09/2004, 11:49
Πριν 2 μηνες μου ρθε απο εφορια να πληρωσω 310ευρω προστιμο... Δεν ειχα την παραμικρη ιδεα περι τινος προκειται. Πηγα στην εφορια και μου δοσαν το νουμερο μιας αποφασης του ειρηνοδικειου Χαλανδριου. Ναι, για κληση ηταν, κληση των 60ευρω (για κρανος), 3 χρονια πριν!

:mad:

Dirty_Gas
15/09/2004, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Πριν 2 μηνες μου ρθε απο εφορια να πληρωσω 310ευρω προστιμο... Δεν ειχα την παραμικρη ιδεα περι τινος προκειται. Πηγα στην εφορια και μου δοσαν το νουμερο μιας αποφασης του ειρηνοδικειου Χαλανδριου. Ναι, για κληση ηταν, κληση των 60ευρω (για κρανος), 3 χρονια πριν!

:mad:

Κλήση της τροχαίας όμως...

Με αυτές δε παίζεις. Τις πληρώνεις και κάνεις τη ΠΑΠΙΑ...

adam_tsouk
15/09/2004, 12:57
καλά, βρήκα μια φώτο όλα τα λεφτά!


4500

melsaltas
15/09/2004, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
καλά, βρήκα μια φώτο όλα τα λεφτά!


ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΒΡΕ ΘΗΡΙΟ?
ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑΜΕ!

adam_tsouk
15/09/2004, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΒΡΕ ΘΗΡΙΟ?
ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑΜΕ!

χα χα!! έχω τις πηγές μου! (Λουτράκι, Κύμη κτλ...) :lol: :lol:

tsoschr
15/09/2004, 14:22
Καποια στιγμη παντως πρεπει να δειξουμε τη δυσαρεσκεια μας και παλι οπως στο παρελθον που ειχε οργανωθει βολτα-πορεια με μηχανες στο κεντρο . Να καταλαβουν οτι δεν μπορουμε εμεις να πληρωνουμε συνεχεια τη νυφη ήτε με την κληση ήτε μαζευοντας τα, χτυπημενα απο απροσεχτους, μηχανακια μας απο τους δρομους . :mad: :smokin: :mad: :smokin:

adam_tsouk
15/09/2004, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoschr
Καποια στιγμη παντως πρεπει να δειξουμε τη δυσαρεσκεια μας και παλι οπως στο παρελθον που ειχε οργανωθει βολτα-πορεια με μηχανες στο κεντρο . Να καταλαβουν οτι δεν μπορουμε εμεις να πληρωνουμε συνεχεια τη νυφη ήτε με την κληση ήτε μαζευοντας τα, χτυπημενα απο απροσεχτους, μηχανακια μας απο τους δρομους . :mad: :smokin: :mad: :smokin:

Προσωπικά δεν πιστεύω παως ακόμα και με αυτό τον τρόπο μπορέίς να καταφέρεις κάτι. Ίσως να το καταλάβουν κάποιοι άλλοι αλλά όχι οι αρμόδιοι φορείς. Τόσες φορές δηλαδή που έχει γίνει μια συγκέντρωση έχει αλλάξει κάτι; ΟΧΙ. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι αυτό που είχε συμβεί αρχές του καλοκαιριού και το είχε γράψει στο φορουμ ο Γιαγια Αρκούδα και το οποίο είχα διαβάσει ότι είχε γίνει στη Γαλλία: να πάμε ένα πρωί και να παρκάρουμε τις μηχανές στις θέσεις των αυτοκινήτων ώστε να φάνε τη φρίκη, αλλά και πάλι, οι υπόλοιποι εργαζόμενοι θα τραβήξουν το πακέτωμα.
Να κάψουμε τις κλήσεις ίσως;;; Αυτούς που τις κόβουνε;;; :lol: :lol: