PDA

View Full Version : Επιλογη παπιου(ασχετοσυνη) :x



thomzet
17/06/2007, 09:31
Γεια σας παιδες,
Ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για επιλογη παπιου...
Πιο μου προτεινετε??
1)Modenas Dinamik (125cc ,2t,καινουργιο)
2)Modenas Dinamik (125cc,9000χουλουμου,μεταχειρισμενο(μαμισιο))
3)Ή yamaha crypton x-135(135cc,4t)

H επιλογη 3 ειναι 4τ οποτε δεν συγκρινεται με τα αλλα το ξερω,απλως να μου πειτε γνωμες σας παρακαλω..:)

Παντα φιλικα

CIRUS
17/06/2007, 09:57
Γεια σας παιδες,
Ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για επιλογη παπιου...
Πιο μου προτεινετε??
1)Modenas Dinamik (125cc ,2t,καινουργιο)
2)Modenas Dinamik (125cc,9000χουλουμου,μεταχειρισμενο(μαμισιο))
3)Ή yamaha crypton x-135(135cc,4t)

H επιλογη 3 ειναι 4τ οποτε δεν συγκρινεται με τα αλλα το ξερω,απλως να μου πειτε γνωμες σας παρακαλω..

Παντα φιλικα
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ:)

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΙ ΧΡΗΣΗ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΠΙ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΜΑ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ!!!!!!

thomzet
17/06/2007, 10:11
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ,ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΠΙ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΜΟDENAS DINAMIK ΒΟΛΤΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΠΩΡΩΘΗΚΑ,ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΗΜΑ :confused: :confused:

vangelis 64
17/06/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS


ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΙ ΧΡΗΣΗ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΠΙ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΜΑ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ!!!!!! [/B]

Ποιά χρήση στο παπί βρε παιδάκι μου;:confused: :confused:

Δηλαδή τι...Μπορεί να το θέλει για χώμα;Για ταξίδια;Για γρήγορα στροφιλίκια;:lol: :lol: :lol:

Συμφωνώ πάντως.4Τ:wave2:

CIRUS
17/06/2007, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ποιά χρήση στο παπί βρε παιδάκι μου;:confused: :confused:

Δηλαδή τι...Μπορεί να το θέλει για χώμα;Για ταξίδια;Για γρήγορα στροφιλίκια;:lol: :lol: :lol:

Συμφωνώ πάντως.4Τ:wave2:

ΔΕΝ ΕΝΟΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ 4Τ Η ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ 2Τ:beer:

vangelis 64
17/06/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
ΔΕΝ ΕΝΟΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΑΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ 4Τ Η ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ 2Τ:beer: Έλα βρε...πλάκα κάνω!Η διάθεση για καλαμπούρι είναι κάτι που σήμερα μού χρειάζεται ιδιαίτερα.:beer:

MikeG
17/06/2007, 11:56
Φίλε μου & εγώ θα σου πρότεινα 4Τ.Το 2Τ όπως λές απλά έχει καλύτερες επιδόσεις αλλά νομίζω ότι σε ένα παπί δεν παίζει αυτό το πρώτο λόγο. Με ένα 4Τ & πας παντού, καίει λίγο, συντήρηση ελάχιστη εως γελοία & θα σου μείνει & μια ζωή.
Βουρ λοιπόν για 4Τ.:D :D

:wave2:

project.breeze
17/06/2007, 12:16
Crypton φυσικά,δεν το συζητάω.135cc.ψεκασμοί και ιστορίες.Το μηχανάκι έχει ανέβει επίπεδο...Το ζαχαρώνω πολύ...

OzZzZzY
17/06/2007, 12:53
μηπως ομως βγαλει προβληματα? κατι διαβασα για το ψεκασμο στο νεο innova :(

project.breeze
17/06/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μηπως ομως βγαλει προβληματα? κατι διαβασα για το ψεκασμο στο νεο innova :(



Το innova είναι Honda γι'αυτό...:evil:

thomzet
17/06/2007, 16:42
Ευχαριστω για τις αποψεις σας παιδια !:D :)
Βλεπω να το αγοραζω Σεπτεμβριο οποτε περιμενουμε και τις δοκιμες του Crypton που βγαινει στα μεσα Ιουλιου και τοτε θα παρθει η τελικη αποφαση :beer: :)

OzZzZzY
17/06/2007, 16:44
τοτε γιατι απο gilera πηγες σε kawasaki? :rolleyes:


:lol:

George-3-
17/06/2007, 18:08
Crypton αλλα ισως να σου την σπασουν οι ζαντες που δεν πρεπει να ειναι οτι καλυτερο. Κατα τα αλλα μου φαινεται η πιο ολοκληρωμενη αλλαγη σε σχεση με ολα τα αλλα. Ειναι 135κ.ε. απο την μαμα του με σφυρηλατο πιστονι (αληθεια ειναι αυτο ή ραδιο αρβυλα) 4βαλβιδο και φυσικα ψεκαστο αρα και πολυ οικονομικο αλλα και για τους παπεους ετοιμο για φτιαξιμο... μιλαμε εβαλα φιλτρο, προγραμμα, εξατμιση και πεταει χεχε


Α...το νου σας τα Ινοβα τα κλεβουνε για τον ψεκασμο τους... εχω ακουσει αρκετα περιστατικα.

project.breeze
20/06/2007, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
τοτε γιατι απο gilera πηγες σε kawasaki? :rolleyes:


:lol:



Aν βρω κανένα μηχανάκι σε τιμή ευκαιρίας ακόμα και ducati να είναι θα το πάρω:evil: :evil: .Άλλωστε μην ξεχνάς πως το runner καθημερινά κυκλοφορεί στο κέντρο της πόλης εδώ και 8 συναπτά έτη και ποτέ δεν με απογοήτευσε:beer: