PDA

View Full Version : super duke 990, 950SM etc..



dez
15/09/2004, 16:29
http://www.ktm.at/news/news_international.asp?id_news=3582&id_seiten=5486&archive=0&id_laender=&id_kat=3318

στο "news section" tou KTM site υπαρχουν επιτελους αναφορες στο καινουριο Duke 990 αλλα και σ ενα pre-series SM model (950)!!

Εχει κι ενα concept bike βασισμενο στο RC8.

darkCount
16/09/2004, 08:25
Άσε έχω δει από χθεσ το 950SM και έχω πάθει πλάκα!!!

Για αυτήν ίσως άλλαζα και το LC4:D

DUKASII
16/09/2004, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Άσε έχω δει από χθεσ το 950SM και έχω πάθει πλάκα!!!

Για αυτήν ίσως άλλαζα και το LC4:D


EGO EIDA TO RC-8...KAI EXO PATHEI ...AKROPOLH...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
16/09/2004, 09:11
www.990superduke.com/


http://www.990superduke.com/media/impressions/vid/01_filme.wmv

GIA TRELLA GOYSTA ...

dez
16/09/2004, 17:13
Για αυτήν ίσως άλλαζα και το LC4

κι εγω, πολυ χαλαρα! Λογικα ομως, παρομοια τιμη με το 950adventure θα χει οποτε ...:(

darkCount
17/09/2004, 08:17
βρήκα Αγγλικές τιμές σε ένα σαιτ....7.400 λιρόνια...κάπου 10.800ευρόπουλα βγαίνει!!:D

Φακ...το LC4 πιο πολλά μου βγήκε:beer:

και σιγά μην το δώσουν σε αυτή την τιμή τα φαρμακεία εδω:nono:

Το Μαρτιο θα μάθουμε λοιπόν....προς το παρόν....eyebath


4595

darkCount
17/09/2004, 08:18
Εδώ είμαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:evil:


4596

sas
17/09/2004, 08:55
Εδώ πιστεύω ότι θα έχει εύκολα 13000 στο Sm όσο για τον Δούκα τον βλέπω για 14000..........γλιέπουμε:rolleyes:

DUKASII
17/09/2004, 09:21
re paidia..giati DE MPORO NA BRO KANENA LOGO..

GIA NA AGORASEI KAPOIOS TO 950 SM!!
:confused: :confused:

darkCount
17/09/2004, 09:31
Salta mazepse xoxlious re!!!! Pou den blepeis logo!!

sas
17/09/2004, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
re paidia..giati DE MPORO NA BRO KANENA LOGO..

GIA NA AGORASEI KAPOIOS TO 950 SM!!
:confused: :confused:

Θα συμφωνήσω μαζί σου...

δε νομίζω να λες τα ίδια όμως και για τον Δούκα:eek:

DUKASII
17/09/2004, 09:34
re TRAXANOPLAGIA..
TI SKATA THA TO KANEIS AYTO;;

E GIA PES NA GELASOYNE KAI OI KALTSES MOY ANTE KOYLOTHODORA POY DE SOY FTANEI TO MIKRO TO SM..THES KAI 950....


RE SUPERDUKE LEME...990!!

darkCount
17/09/2004, 09:38
Oti kanw kai ayto pou exw twra! Isws kai tonizw isws xasw ligo se eyeliksia kai neyro alla 8a kerdisw polla se aytonomia.
Oxi pia mexri th Xalkida:D

Alla katse na to doume omws prwta apo konta giati stis fwto ola wraia einai.

Julius
17/09/2004, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Θα συμφωνήσω μαζί σου...

δε νομίζω να λες τα ίδια όμως και για τον Δούκα:eek:

to SuperDuke einai naked street

to 950sm ti einai? Gia plagiolistiseis? a x x x xa xa x xa x mallon, isos, mporei, kata pasa pithanotita tha exei kalyterh odigikh symperifora se strofiliki klisto apo to 950Adventure, alla aksizei na pareis 1000 me thesh odigishs enduro (eisai teleios ektethimenos)!!!!!!! tsampa ta xrimata.

den thelo na prosvalo kanenan alla nomizo oti apethinete se anthropous pou theloune "mouri" kai oxi xristikotita.

sas
17/09/2004, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
to SuperDuke einai naked street

to 950sm ti einai? Gia plagiolistiseis? a x x x xa xa x xa x mallon, isos, mporei, kata pasa pithanotita tha exei kalyterh odigikh symperifora se strofiliki klisto apo to 950Adventure, alla aksizei na pareis 1000 me thesh odigishs enduro (eisai teleios ektethimenos)!!!!!!! tsampa ta xrimata.

den thelo na prosvalo kanenan alla nomizo oti apethinete se anthropous pou theloune "mouri" kai oxi xristikotita.

Ότι θα έχει καλύτερη οδηγική συμπεριφορά (από το Adventure) σε κλειστό στροφιλίκι είναι δεδομένο αφού και πιο ελαφρύ θα είναι και χαμηλότερο.
Η χρηστικότητα του....περιορισμένη (εγώ δε θα το έπαιρνα), αλλά το βρίσκω υπερβολικό ότι αυτοί που θα το πάρουν θα το κάνουν για μούρη

x-rider
17/09/2004, 10:00
ΣΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΥΠΕΡ!!!!!

ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΑ &ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΑ

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΛΕΓΑΝΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 15,000

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΕ ΠΕΙ

΄"ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ , ΑΡΗ " :lol: :lol:


:sun: :beer: :sun:

sas
17/09/2004, 10:03
Μόλις είδα ότι στην Ιταλία θα έχει 12.500...επομένως εδώ 13.500-14.500 για τον Δούκα

Julius
17/09/2004, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Ότι θα έχει καλύτερη οδηγική συμπεριφορά (από το Adventure) σε κλειστό στροφιλίκι είναι δεδομένο αφού και πιο ελαφρύ θα είναι και χαμηλότερο.
Η χρηστικότητα του....περιορισμένη (εγώ δε θα το έπαιρνα), αλλά το βρίσκω υπερβολικό ότι αυτοί που θα το πάρουν θα το κάνουν για μούρη


nai ok isos kai na einai ypervoliko, kai emena mou aresei poly etsi opos to vlepo alla nomizo oti einai para polla ta 12000-14000 euro gia na pareis motosykleta mono gia grogores kontines ekdromoules mias kai gia OOOOLA ta ypoloipa ta kanei me symvivasmous apo thn pleyra toy anavati.

DUKASII
17/09/2004, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
nai ok isos kai na einai ypervoliko, kai emena mou aresei poly etsi opos to vlepo alla nomizo oti einai para polla ta 12000-14000 euro gia na pareis motosykleta mono gia grogores kontines ekdromoules mias kai gia OOOOLA ta ypoloipa ta kanei me symvivasmous apo thn pleyra toy anavati.

JULIE..TRABA RE ME TOYS SYMBIMBASMOYS SOY PARAKAT..


AMA THES KATI ALO APO AYTA POY DINEI AYTO TO ''PRAMA''

PETAXOY PARE ENA adventure...ME AKRAPES..KAI MAYRO POY TO THES ...


ILITHIE!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GST
17/09/2004, 10:14
συμφωνω και εγω ασε που και η αυτονομια δεν βλεπω απο τισ φωτο να ξεπερνα τα 14lt:D

Julius
17/09/2004, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
JULIE..TRABA RE ME TOYS SYMBIMBASMOYS SOY PARAKAT..


AMA THES KATI ALO APO AYTA POY DINEI AYTO TO ''PRAMA''

PETAXOY PARE ENA TRANSLALP!

Kala, epidi autos einai o tropos toy kompleksikou, kai epidi mallon den katalaeneis ti leo tha sto ksanapo ligo poio apla


to 950 Adventure einai plrhs motosykleta kai malista gia auta pou proorizete ta kanei ston yperthetiko vathmo

theoro oti to 950sm to evgalan mono kai mono gia toys agorastes -thimata tis diafimhshs kai toy marketing, pou goustaroune na exoune ena samatatzidiko motori pou na travaei vlemata kai mia sto toso na pigenoune kai ena sounio grigoro, eimai sigouros oti tha doume polla ekso apo kafeteries.

sas
17/09/2004, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
JULIE..TRABA RE ME TOYS SYMBIMBASMOYS SOY PARAKAT..


AMA THES KATI ALO APO AYTA POY DINEI AYTO TO ''PRAMA''

PETAXOY PARE ENA TRANSLALP!

Αφού και εσύ την ίδια άποψη έχεις για το SM :confused:......τι μας λες τώρα:eyepop:

idi
17/09/2004, 10:28
γνωμες...


το duke990 γ@@@@@ει και δερνει... κουκλα, κακο και εχει αυτο "το κατι που θελεω" (Γαρμπη και ετσι...):lol:


το sm ειναι σαν κονσεπτ... παπαρδελα... δε ξερω στη πραξη... θα δουμε.

αλλα το μεγαλο προσον ενος sm σε σχεση με street, ειναι το βαρος.

αν το γαμησεις και εκει, γιατι να μη παρεις ενα streetaki?

DUKASII
17/09/2004, 11:04
KORITSIA..MHN ARPAZESTE!
APLA TO LEO ME TON TROPO MOY!


TI MPOREI NA PROSFEREI AYTO TO MOTORI EKTOS APO MOYRH???

H KTM PISTEYO OTI KANEI LATHOS KINHSH ME AYTO TO MHXANHMA KATHOS..NOMIZEI OTI THA EXEI THN IDIA ANTAPOKRISH ME TO LC-4 SM 640-660..POY POYLANE SA TRELLA..ALA POYLANE SE HLIKIES POY KATA THN GNOMH MOY DEN EXOYN TA 14+ XILIARIKA GIA NA TO APOKHTSOYN!

KAI GIA MEGALYTERHS HLIKIAS ANABATES POY MPOREI NA THELOYNE NA AGORASOYNE MOTO..SIGOYRA AYTA POY PROSFEREI TO 950SM..DE TOYS ENDIAFEROYN KAI POLY!

ORAIO..KALO ...XRYSO..GAZI..STRIBEI KANEI DEIXNEI...


ALA ...AXRHSTO!ektos..an kapoios..exei 14000 na diathesh gia ena mhxanhma odhgikhs apolayshs kai mono..opote pao paso!

me ta lefta afta..pairneis ena 640 sm..kai ena street na kaneis kana taxidaki!

dez
17/09/2004, 13:35
Ενταξει, ειναι προφανες οτι το 950sm θα ειναι πολυ ακριβο αλλα ρε παιδια...

Δεν πιστευω οτι κανει τοσο λαθος η ΚΤΜ λανσαροντας ενα "μεγαλο" SM model. Αφου, γενικοτερα, οι τασεις ειναι για περισσοτερα κυβικα (σε μηχανες κι αυτοκινητα). Οσοι ειναι 25++, θα θυμουνται οτι δεν πανε 10 χρονια απο τοτε που το enduro ηταν 350CC (σε σχεση με τα 600 που ειναι standard τωρα. Εξελιξη ονομαζεται :)

Κατα την ταπεινη μου γνωμη, οσες πιθανοτητες εχει το 950sm να "πατωσει" σε πωλησεις και να περασει στην ιστορια σαν "ενα λαθος", αλλες τοσες εχει να πετυχει και να θεσει το νεο trend στην κατηγορια (και 10 χρονια μετα, θα βγαλει κι η yamaha to 990XTSXZW :)) )

Οσο για το καινουριο duke, πιστευω οτι ηταν το αναμενομενο επομενο βημα του, κι αν η ΚΤΜ δεν ειχε καθυστερησει 3 χρονια για να το βγαλει στην παραγωγη, θα ηταν επαναστατικο και δε θα χαν προλαβει να το "ξεπατικωσουν κι oi japs ;)

ruyjin
22/09/2004, 08:57
http://www.990superduke.com/media/impressions/vid/vid_1.html

adam_tsouk
23/09/2004, 13:54
Καλή φάση η "μούρη" αλλά με τόσα φράγκα που θεωρητικά θα παίζει δε νομίζω (τουλάχιστον όχι στο άμεσο μέλλον) πως θα υπάρξουν πολλοί που θα θέλουν να το καβατζώσουν. Πιστεύω πως η ΚΤΜ κάνει ένα βήμα μπροστά μόνο και μόνο για να δείξει (μέχρι στιγμής το καταφέρνει) την υπεροχή της.Προσωπικά επειδή τον τελευταίο καιρ΄'ο δεν κάνω ταξίδια μακρυά αν παίζανε τα φράγκα μπορεί να σκεφτόμουν κάτι τέτοιο αλλά και πάλι θα προτιμούσα το 640 SM και ένα tour ή street κάτι τέτοιο...