PDA

View Full Version : Ας ΜΗΝ είναι ελαφρύ το χώμα...



Uriah Heep
19/06/2007, 11:20
...που θα μπαζώσει όλες τις τρισβάρβαρες περιγραφές των όποιων θυμάτων τροχαίων με μηχανές!

...γυμνές κοπέλες με "στριμένα" κεφάλια, ανοιγμένα κρανία και άλλες αισχρουργές περιγραφές που προσβάλλουν βάναυσα τα θύματα...

Τα ποστ αρχίζουν να θυμίζουν τους κλαυθμηρισμούς άλλων ...πολυτελών οίκων τελετών (ή ανοχής?), όπως τα δελτία ειδήσεων των ιδιωτικών καναλιών...

Οι μηχανόβιοι τελικά αποδεινύονται σκληρώτεροι λάτρεις των συμβόλων...
...ακόμα και από τους πρώην Σοβιετικούς!

Όπου μηχανή...και το αίσθημα της αδικίας και της αγανάκτησης τους "κυριεύει" και ο μοιρολογικός "γκαϊλές" αρχίζει...

...όταν σκοτώνονται 5-6.000 συνάνθρωποί μας με ...κουτιά (γιατί αυτοί ΔΕΝ είναι πατεράδες, μανάδες, αδελφές, συγγενείς και φίλοι) τους διακρίνει το γνωστό ρέψιμο λεξιπενίας...

Πριν μετουσιωθεί ο μοτοσυκλετιστικός κόσμος σε ντενεκέ μαχαλά ξεκατινιασμένο οίκο τελετών...

...ας ξεκολλήσουμε απο τον τάκο των συμβολισμών, που μας παρασέρνουν σε λογικοκρατούμενες ρητορικές προσκυνημένων μουφτήδων των δύο τροχών...

...γιατί "κριτήριο ωριμότητας είναι να αντιστέκεται κανείς στα σύμβολα" (Κούντερα)

:beer: :beer: :beer:

Stergios69
19/06/2007, 11:22
Well said... :a10:

Cpt. Haddock
19/06/2007, 11:23
:a013:

crs-k
19/06/2007, 11:24
Εεεετσι! Ετσι! :smilea:

byron
19/06/2007, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Well said... :a10:

as usual :winka:

melsaltas
19/06/2007, 11:26
Με εντυπωσιασες φιλε μου!!!
(Γραφεις πανεμορφα)

Xrider
19/06/2007, 11:28
Αν δεν εβαζες το Κουντερα στο τελος ...μπορει και να πηγαινε στις διαμαχες...ολο και καποιος θα βρησκοταν.:lol:

Nostra
19/06/2007, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
...γιατί "κριτήριο ωριμότητας είναι να αντιστέκεται κανείς στα σύμβολα" (Κούντερα)

στη χώρα μας όμως Βασίλη τα δύο πρώτα ουσιαστικά δεν υφίστανται ως χαρακτηριστικά σε καμία μερίδα του πληθυσμού και τα άλλα δύο εξαγόμενα ουσιαστικά (αντίσταση και σύμβολο) έχουν τόσες σημασίες όσο και αποτέλεσμα της απογραφής του 2001...

οπότε κουρευε λαγούς και αρμεγε χελώνες... :rolleyes: :rolleyes:

Nik0s
19/06/2007, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Well said... :a10:


+1

:wave2:

rsp
19/06/2007, 11:30
Πολυ καιρο τωρα αισθανομαι οτι ναι καλα να μαθαινουμε τα δυσαρεστα για να προσεχουμε... αλλα ενιωθα οτι τα ψαχναμε κι ολας....Δεν προλαβαινεις να φας μια τουμπα και υπαρχει γραμμενη στο μοτο.....

Ισως υπερβαλουμε λιγο...

DrIoannis
19/06/2007, 11:58
+1000000

zman
19/06/2007, 12:00
Πουλαει μαγκες, πουλαει...
Ασε που διασκεδαζει ο καθενας τον δικο του φοβο και νιωθει λιγο πιο τυχερος και ασφαλης...
Κατατ'αλλα +153.453.256

Sotirios
19/06/2007, 12:19
Μέχρι και την Κυριακή ήμουν υπέρ του να γράφει κανείς τα δυσάρεστα για να προβληματίζονται όλοι και να είναι έστω και λίγο εγκρατείς στο τιμόνι αλλά όχι πλέον...... Τί έγινε και άλλαξα άποψη???

Την κυριακή πήγα βόλτα με μια λέσχη (θα ανεβάσω καμιά φώτο σύντομα), ξεκίνησα πρώτος με προοπτική να σταματήσω σε ένα σημείο και να φωτογραφίσω το γκρουπ, πάνω που χαμήλωνα ταχύτητες για να κάνω την στάση και έχοντας ελέγξει τους καθρέπτες μου (χωρίς να υπάρχει κάνενας στον οριζοντα) με πέρασαν κάτι παλικάρια με 200 πάνω κάτω και πολύ πολύ κοντά μου (στο δρόμο Σπάρτη Τρίπολη), ούτε να τους αντιληφθω πρόλαβα ούτε τίποτα μόλις που πρόλαβα να δω και τους κώλους τους πριν χαθούν στην επόμενη στροφή. Μου έφυγε το σκατό μιλάμε και λέω.... δεν γαμιούνται που θα τους βγάλω και φώτο.

Τέλος πάντων , φτάσαμε στον προορισμό μας οι γρήγοροι είχαν φάει είχαν πιεί (κατά τα άλλα γκρουπ μηχανών λέσχης:a018: σε οργανωμένη υποτίθεται εκδρομή. Στη επιστροφή κάναμε στάση σε ένα σημείο που είχε πεθάνει ένα παιδί (πήγαινε με 270 πάνω κάτω) που από οτι κατάλαβα ήταν της παρέας τους. Εκείνη την στιγμή απόρησα ... τί μυαλό κουβαλάνε να χάνουν φίλο τους από την ταχύτητα και να συνεχίζουν αυτοί με τον ίδιο ρυθμό. Όλα όσα λέγονται δεν τους αγγίζουν?? η μνημη του φίλου τους και των συγγενών του μετά το ατύχημα δεν τους λέει τίποτα?? Συμφωνώ μαζί σου φίλε να μήν είναι ελαφρύ το χώμα που τους σκεπάζει μήπως και η ψυχή τους καταλάβει το λάθος τους.... Καταλαβαίνω πως αλλάζω λίγο το κλίμα του αρχικού σου μηνύματος του "γιατί να γίνεται τόσος ντόρος για τα ατυχηματα με μηχανές και με τα αυτοκίνητα δεν δίνουμε τόση σημασία" Πάνω σε αυτό θα το έλεγα λογικό να γίνεται όπως γίνεται μιας και το site αυτό αναφέρεται στις μοτοσυκλέτες περισσότερο και όχι στα αυτοκίνητα ή γενικότερα στην οδηγική συμπεριφορά του καθενός πάνω σε ένα οποιοδήποτε όχημα. Αναλόγως αν πας σε κάποιο site με αυτοκίνητα δεν δίνουν τόση σημασία στα ατυχήματα με μηχανές.

Nostra
19/06/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
Συμφωνώ μαζί σου φίλε να μήν είναι ελαφρύ το χώμα που τους σκεπάζει μήπως και η ψυχή τους καταλάβει το λάθος τους.... Καταλαβαίνω πως αλλάζω λίγο το κλίμα του αρχικού σου μηνύματος του "γιατί να γίνεται τόσος ντόρος για τα ατυχηματα με μηχανές και με τα αυτοκίνητα δεν δίνουμε τόση σημασία" Πάνω σε αυτό θα το έλεγα λογικό να γίνεται όπως γίνεται μιας και το site αυτό αναφέρεται στις μοτοσυκλέτες περισσότερο και όχι στα αυτοκίνητα ή γενικότερα στην οδηγική συμπεριφορά του καθενός πάνω σε ένα οποιοδήποτε όχημα. Αναλόγως αν πας σε κάποιο site με αυτοκίνητα δεν δίνουν τόση σημασία στα ατυχήματα με μηχανές.


σωτήρη δεν εννοούσε αυτό ο uriah... :rolleyes:

Sotirios
19/06/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
σωτήρη δεν εννοούσε αυτό ο uriah... :rolleyes:

μάλλον δεν εκπέμπουμε στα ίδια σήματα και δεν σας πιάνω, τέλος πάντων αν έχεις κέφι κάντο λιανά για τον απλό λαό=Σωτήρης αλλιώς άστο να πάει στο βρόντο....:wave2:

sober
19/06/2007, 12:30
:confused: :confused:


Σιγουρα διαφωνω με τις λεπτομερης αηδιαστηκες περιγραφες αλλα περα απο αυτο λιγα γινονται κα8ε μερα ??...

και αμα ειναι ετσι το ''Στραβα κι αναποδα '' γιατι υπαρχει ??? η το ''Αναζητησεις....'' αμα 8εωρησουμε οτι απλα οι αλλοι ''διασκεδαζουν τον πονο τους''.....δεν ξερω αν οσοι τα ποσταρουν αυτα στοχευουν να πουλησουν τι??και σε ποιον???

Αλλα μου φαινεται λιγο υπερβολικο να τους την ''πεφτετε'' ετσι ....

Τωρα οσον αφορα στα ατυχηματα αναμεσα σε αμαξια και μοτο...εγω προσωπικα στεναχωριεμαι για το ολο συμβαν και για τις ζωες που χανονται...δεν ξεχωριζω οχηματα ...

:(

THEOD
19/06/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Πολυ καιρο τωρα αισθανομαι οτι ναι καλα να μαθαινουμε τα δυσαρεστα για να προσεχουμε... αλλα ενιωθα οτι τα ψαχναμε κι ολας....Δεν προλαβαινεις να φας μια τουμπα και υπαρχει γραμμενη στο μοτο.....

Ισως υπερβαλουμε λιγο...

NEWS ARE THE BAD ONE'S λένε οι Mediaεξαρτημένοι ΑγγλοΣάξωνες και στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια το έχουμε υιοθετήσει πλήρως... :sick:

sober
19/06/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
NEWS ARE THE BAD ONE'S λένε οι Mediaεξαρτημένοι ΑγγλοΣάξωνες και στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια το έχουμε υιοθετήσει πλήρως... :sick:



Αμα ειναι ετσι τοτε ειμαστε αξιοι της τυχης μας!!!:rolleyes:

Tropeas
19/06/2007, 15:06
:rolleyes:

adam_tsouk
19/06/2007, 21:09
αψογος ο Βασιλης!


τωρα τελευταια ολο και περισσοτεροι ψαχνουν αφορμη για να ποσταρουν ενα δυσαρεστο!

"ρε σεις, ειδα ενα ατυχημα, στ @@ μου δε σταματησα, αλλα τωρα ρωταω εσας ηπως ξερεε τι εγινε, παλι στα @@ μου δε με νοιαζει, εγω να το γραψω ηθελα"


καπως ετσι εχουμε καταντησει!


:mad: