PDA

View Full Version : Ο κομπλεξικός Bmwδάκιας της Αττικής Οδού.



georgef
20/06/2007, 00:17
Ο κομπλεξικός BMWδάκιας της Αττικής Οδού.

Σπανια περιγραφω περιστατικα που μου συμβαινουν στους δρομους αλλα αυτο με εξοργισε σε αφανταστο σημειο ....

Σήμερα Τρίτη κατά τις 8 το απόγευμα ήμουν με τον Πήγασο δικαβαλος με τον γιο μου στην εθνική οδό με κατεύθυνση στην Αττική Οδό .
την στιγμη που εβγαινα στην εξοδο λοιπον για αττικη οδο με περναει σφαιρα απο δεξια μια BMW GS 1150 …..δεν εδωσα σημασια και συνεχιζω ….βγαινοντας απο την στροφη και βλεποντας τα διοδια τον βλεπω να ειναι πισω απο ενα αυτοκινητο και πηγαινοντας αργα προς την ουρα στο ταμειο των διοδιων με φανερη προθεση να περασει μπροστα απο το αυτοκινητο ….εκει τον προλαβα και μπηκα πρωτος μπροστα του πισω απο ενα αλλο μηχανακι ……τοτε εγινε το εκπληκτικο ….με περναει απο δεξια και μου κλινει το δρομο και αρχιζει τις φωνες γιατι τον περασα και βγηκα μπροστα του…..μιλαμε ο ανθρωπος ειχε παθει πλακα που τολμησα εγω ο ταπεινος με τον Πηγασο να περασω την αυτοκρατορικη του BMW …..
του απαντω ….φιλε δεν πας καλα …ηρεμησε και κανε ακρη να περασω …
αυτος συνεχιζε και φωναζε πως δεν θα με αφησει και πως αυτος θα περασει πρωτος…
του λεω …περνα ρε καραγκιοζη κομπλεξικε μ@λ@κ@ π@π@ρα και λοιπα μπινελικια …..του λεω εχε χαρη που εχω το γιο μου πανω αλλιως θα σου εξηγουσα το ονειρο …….
αυτος συνεχιζε να ωρυεται που τολμησαν να τον περασω ….και περναει απο το ταμειο …του λεω αν εχεις κοτσια και φορας παντελονια κανε δεξια να τα πουμε …
σιγα μην καθοτανε ….εγινε καπνος ….
ειλικρινα αν δεν ειχα το γιο μου μαζι θα τον εμβολιζα τον ανθρωπο ….τον κομπλεξαρα ….
Ελπιζω να ειναι γραμμενος σε καποιο φορουμ και να το διαβασει και να τον βρω …..την μουρη του την σταμπαρα και καπου θα τον ξαναπετυχω …..
Ειναι κριμα ενα σωρο κομπλεξικοι να νομιζουν πως επιδη καβαλουν μια ακριβη μηχανη ειναι και οι βασιλιαδες των δρομων και σας το λεω εγω που ειμαι στο παρα 5 για την αγορα του BMW GS 1150 ADV

elias_21
20/06/2007, 00:41
Κάθεσαι και σκας χωρίς λόγο.... :a12:


"Ελπιζω να ειναι γραμμενος σε καποιο φορουμ και να το διαβασει και να τον βρω …..την μουρη του την σταμπαρα και καπου θα τον ξαναπετυχω ….."

Όλα αυτά για μία θέση?! :a55:

Εγώ ούτε καν θα έδινα σημασία :ZZZ:

fantacid
20/06/2007, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgef
αν δεν ειχα το γιο μου μαζι θα τον εμβολιζα τον ανθρωπο

σαυτη τη περιπτωση ΕΣΥ θα εισουν ο μλκς της υποθεσης!!

παλι καλα που ειχες το γιο γιατι μαλλον θα ειχαμε θυματα κ ακριβολογω!!

:yuck: :yuck:

elias_21
20/06/2007, 00:53
άσε που έδειξες κακό παράδειγμα στον γιό σου....

μετά απο κάποια ηλικία οι διαφορές δεν λύνονται με ξύλο...

μόνο τα γυμνασιάκια παίζουν φάπες για ψίλου πήδημα

jasondakar
20/06/2007, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_21
άσε που έδειξες κακό παράδειγμα στον γιό σου....

:a013: :a013:

georgef
20/06/2007, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_21
άσε που έδειξες κακό παράδειγμα στον γιό σου....

μετά απο κάποια ηλικία οι διαφορές δεν λύνονται με ξύλο...

μόνο τα γυμνασιάκια παίζουν φάπες για ψίλου πήδημα

δεν του εδωσα κακο παραδειγμα ...κρατηθηκα ....
και ειμαι ανθρωπος ρε φιλε που δεν τσακονωμε ευκολα εως με τιποτα .....
αλλα εκεινη την ωρα με τρελλανε το υφος καρδιναλιου που ειχε ....και με προκαλεσε να του το σβησω απο την μουρη αλλα σκεφτηκα το γιο μου και εμεινα μονο σε λογια ....

οσο για το οτι σκαω τσαμπα εχεις δικιο ....
απλα οπως σου ειπα παραπανω αυτο με τρελανε το υφος του ...γιατι εγω με τον ταπεινο πηγασο τον περασα ....ελεος ....
τεσπα εχεις δικιο
δεν παει να κουρευετε
τον ξεχναω τον π@π@ρ@

ψυχη βαθια που ελεγε και ο Φερμας σε μια ελληνικη ταινια
:beer:

georgef
20/06/2007, 01:44
Το αστειο της υποθεσης ειναι πως προσπαθησε φωναζοντας να το παιξει και ο υπερασπιστης των αδυνατων και φωναζε πως επρεπε να αφησω πρωτα το ιχ να περασει και αυτος εβγαλε την καρτουλα του και πληρωσε και εφυγε …………….μεχρι και η οδηγος του ιχ τον εκραζε για την συμπεριφορα του

Τελος παντων μου φαινεται πως ασχοληθηκα παραπανω απο οτι αξιζει ενας τετοιος κομπλεξικος

sory ρε παιδες αν σας φορτωσα με αυτη την βλακια
:beer: :beer: :beer:

elias_21
20/06/2007, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgef


Τελος παντων μου φαινεται πως ασχοληθηκα παραπανω απο οτι αξιζει ενας τετοιος κομπλεξικος



:a013: :a013:

Το κακό είναι οτι όταν ασχολήσε με τέτοιους τύπους, μόνο και μόνο που ασχολήθηκες αυτοί το παίρνουν πάνω τους... κάνε πως ούτε καν τον πρόσεξες και θα σκάσει απο τα νευρα του!
Τέτοιοι υπάρχουν ουυυυυυυυυυ.... ΑΠΕΙΡΟΙ στην Ελλάδα!
Απο τον θυμό σου και μόνο φίλε έχασες ένα μήνα ζωής..... τσάμπα!
Αν κάθεσαι και ασχολήσε με τον καθένα απο αυτούς θα σου μείνει καμία βδομαδούλα υπόλοιπο ζωής :rotflmao: :rotflmao:

:a55: :a55: ρε! Το καλύτερο πράμα!

Cpt. Haddock
20/06/2007, 09:33
2 πράγματα...

Το οτι έβριζες μπινελίκωσες κάποιον και εν γένει έλεγες κατέβα να χτυπηθουμε αν είσαι άντρας κλπ ενώ είχες το γιό σου δίπλα είναι μέν ΛΑΘΟΣ αλλα στ' @@ μου μια και θα το βρεις εσύ μπροστά σου όταν θα έχει υιοθετήσει τέτοια συμπεριφορά στο δρόμο ("έτσι έκανε κι ο μπαμπάς μου")

Απλα δεν καταλαβαίνω που κολάει το οτι είχε bmw... Πάλι στερεότυπα, πάλι κατηγοριοποίηση ανθρώπων χωρίς να τους γνωρίζουμε...

Τέλος, οποιοσδήποτε θα εκνευριζόταν αν ερχόταν κάποιος και έμπαινε μπροστά του να του πάρει τη θέση.


Κοινως είσαι λάθος σε όλα

:wave2: :wave2:

LsKostas
20/06/2007, 09:56
Νομιζω οτι του εκλεισαν τον δρομο στον φιλο με τον Πηγασο...

ετσι διαβασα τουλαχιστον...και καλα εκανε κ απαντησε...

Το οτι αναφερε την bmw απλα επιβεβαιωνει αυτο που βλεπουμε καθημερινα...
ο τυπος με την bmw κινειται μεσα σ ενα συγκεκριμμενο "καλουπι" ...

Σιγουρα για τον χαρακτηρα βγαλαμε αποψη απο την συμπεριφορα του και οχι απ το αυτοκινητο του...

και θα το ξαναπω αλλη μια φορα.

Οπου μας παιρνει(-και Δεν εννοω σωματικα αλλιμονο-)
δεν εχουμε παιδια-σκυλια μαζι μας...


Τους τριζουμε λιγο τα δοντια :wave2:

Cpt. Haddock
20/06/2007, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
ο τυπος με την bmw κινειται μεσα σ ενα συγκεκριμμενο "καλουπι" ...


Αυθαίρετο και αστήριχτο συμπερασμα

(όπως οτι όσοι έχουν ss είναι κάγκουρες και άλλα τέτοια - στερεότυπα είναι και καλό θα ήταν να ανοίγουμε τα μάτια μας)


Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Σιγουρα για τον χαρακτηρα βγαλαμε αποψη απο την συμπεριφορα του και οχι απ το αυτοκινητο του...

Μηχανή ήταν

Και να είσαι σίγουρος οτι αν είχε πχ R1 δε θα έβλεπες θρεντ "ο κομπλεξικός R1άκιας της Αττικής οδού"

:smokin:

Da.Vintage
20/06/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Και να είσαι σίγουρος οτι αν είχε πχ R1 δε θα έβλεπες θρεντ "ο κομπλεξικός R1άκιας της Αττικής οδού"


Kαι εκεί θα σφαζόμασταν!:evil:

sober
20/06/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Μηχανή ήταν

Και να είσαι σίγουρος οτι αν είχε πχ R1 δε θα έβλεπες θρεντ "ο κομπλεξικός R1άκιας της Αττικής οδού"

:smokin: [/B]



Καλα 8α ανοιξω εγω 8ρεντ για τους Ρ1 ...και ....5 και .....17645388989..:lol: γιατι μου σπανε τ'@@ στη διηθηση και περιμενουν οτι 8α παω με 100 ... και μην πεταχτει κανεις να 8ιχτει γιατι ΚΑ8Ε ΦΟΡΑ προκειμενου να ασχολη8ω τσακιζομαι να τους ανοιξω δρομο....αλλα τεσπα....

Παιδια...να τονισω παλι πως τελικα δεν παιζει ρολο η μοτο αλλα ο ΟΔΗΓΟς..αμα ειναι μ@λακας ο αλλος ΟΤΙ και να καβαλαει δεν αλλαζει....μια ζωη μ@λακας 8α'ναι...



:mad: :mad: :smokin:

Nostra
20/06/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgef
τον βλεπω να ειναι πισω απο ενα αυτοκινητο και πηγαινοντας αργα προς την ουρα στο ταμειο των διοδιων με φανερη προθεση να περασει μπροστα απο το αυτοκινητο. εκει τον προλαβα και μπηκα πρωτος μπροστα του πισω απο ενα αλλο μηχανακι ...τοτε εγινε το εκπληκτικο .....

θεωρείς ότι έχεις δίκιο? :confused:

ermis21
20/06/2007, 11:15
Αν δεν χώραγε να περάσει μπροστά ή έθετε σε κίνδυνο τα παρακείμενα οχήματα έχει δίκιο ή άδικο. Και το ότι κατάλαβε τι πρόθεση είχε δεν έχει να κάνει με το δίκαιο ή άδικο. Είναι σαν να σε έχω πάρει χαμπάρι σε κλειστή στροφή ότι θες να προσπεράσεις και να σε αφήνω αφού έχω καταλάβει την πρόθεση σου. Εμ όχι δεν θα σε αφήσω γιατί αν σε αφήσω και έρθει κανείς από την κλειστή πάνω μου θα καταλήξεις. Απλά. :wave2:

LsKostas
20/06/2007, 11:22
Μηχανή ήταν


Σωστο.Δεν το προσεξα...

Παντως οπως ειπα και προηγουμενως συμπερασμα βγαλαμε απο την συμπεριφορα
και οχι απο τον τυπο του οχηματος...


το δευτερο ειναι απλα το κερασακι...

Μην φοβασαι την λεξη "καλουπι"...δεν καταταξαμε κανεναν BMWακια(και δεν το λεω υποτιμιτικα)

Ο ιδιος το κανε με τις πραξεις του:wave2:

Cpt. Haddock
20/06/2007, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Ο ιδιος το κανε με τις πραξεις του:wave2:

Με συγχωρείς αλλά εγώ άδικο ρίχνω στον συμφορουμίτη που έγραψε το θρεντ.... με βάσει αυτά που έγραψε αυτός έχει άδικο...

τι θα πει "...με φανερη προθεση να περασει μπροστα απο το αυτοκινητο. εκει τον προλαβα και μπηκα πρωτος μπροστα του πισω απο ενα αλλο μηχανακι..."

Είναι αυτή σωστή συμπεριφορά;

(άσε το πως φέρθηκε μπροστά στο παιδί του)

Nostra
20/06/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Σωστο.Δεν το προσεξα...

Παντως οπως ειπα και προηγουμενως συμπερασμα βγαλαμε απο την συμπεριφορα
και οχι απο τον τυπο του οχηματος...


το δευτερο ειναι απλα το κερασακι...

Μην φοβασαι την λεξη "καλουπι"...δεν καταταξαμε κανεναν BMWακια(και δεν το λεω υποτιμιτικα)

Ο ιδιος το κανε με τις πραξεις του:wave2:


ποιες πράξεις του ρε παιδιά?


έχετε καταλάβει την φάση ?

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

SPORAKIAS
20/06/2007, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ποιες πράξεις του ρε παιδιά?


έχετε καταλάβει την φάση ?

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

απλα ή ηταν κουλος ο μπεμβεδακιας ή κοιμοταν ορθιος και καθοταν πισω απο το τουτου....πηγε ο φιλος τον περασε και τελος...

μετα κομπλεξαριστηκε ο μπεμβεδακιας και του εκανε μανουρα...

ο φιλος που φταιει δεν καταλαβα...:confused:

καλα του εκανε.... :smokin:

Nostra
20/06/2007, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
απλα ή ηταν κουλος ο μπεμβεδακιας ή κοιμοταν ορθιος και καθοταν πισω απο το τουτου....πηγε ο φιλος τον περασε και τελος...

μετα κομπλεξαριστηκε ο μπεμβεδακιας και του εκανε μανουρα...

ο φιλος που φταιει δεν καταλαβα...:confused:

καλα του εκανε.... :smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από georgef
τον βλεπω να ειναι πισω απο ενα αυτοκινητο και πηγαινοντας αργα προς την ουρα στο ταμειο των διοδιων με φανερη προθεση να περασει μπροστα απο το αυτοκινητο. εκει τον προλαβα και μπηκα πρωτος μπροστα του πισω απο ενα αλλο μηχανακι ...τοτε εγινε το εκπληκτικο .....



!!!!!!!!!

SPORAKIAS
20/06/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
!!!!!!!!!

ναι μπορει να ηταν φανερη αλλα ο τυπος θα κοιμοταν ορθιος...

και μενα μου εχει τυχη μεσα στην κινηση να θελει καποιος να προσπερασει και να κανει 2,5 ωρες...

εεεε...δεν καθομαι να περιμενω ποτε θα του ερθει να περασει....

...ή...ο φιλος μας ειναι πολυ γληγορος και καγκουρας και τον περασε αερα πατερα....:rolleyes:

Nostra
20/06/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ναι μπορει να ηταν φανερη αλλα ο τυπος θα κοιμοταν ορθιος...

και μενα μου εχει τυχη μεσα στην κινηση να θελει καποιος να προσπερασει και να κανει 2,5 ωρες...

εεεε...δεν καθομαι να περιμενω ποτε θα του ερθει να περασει....

...ή...ο φιλος μας ειναι πολυ γληγορος και καγκουρας και τον περασε αερα πατερα....:rolleyes:


I rest my case....


μπροστά στα διόδια μηχανή να περνάει μηχανή είναι λίγο βλακεία...

τώρα αν η φανερή πρόθεση μεταφράζεται από τον καθένα όπως θέλει...

το πράγμα είναι απλό.... ο τύπος που έβαλε το thread ξετρυπηθηκε νωρίτερα από το 1200 και θεώρησε μαγκιά να παέι να περάσει μπροστά του στα διόδια....

και είχε και παιδί επάνω (για εξοπλισμό ή/και ηλικία του παιδιού δεν είπε τίποτα βέβαια)...

ΔΕΝ έχει σχέση τί μάρκα μηχανές ήταν...

τον πέρασε από πάνω και πήγε να του χωθεί στα διόδια για αντίποινα (ποιος την έχει πιο μεγάλη)...

όλα αυτά είναι μαλακίες που αγχώνουν/δυσκολεύουν/ρίχνουν ακόμα περισσότερο το επίπεδο της ζωής μας....

και end of story...

και....


γιώργη.... θα σου εξηγήσω τί ακριβώς έγινε στη φάση αύριο στα καρτ.... από πάνω θα σε περνάω!!! :a021: :a021: :a021:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Trickster
20/06/2007, 11:52
Εγω αιρετικά θα πω ο pegasos φταίει μόνο αν παραδεχτούμε ότι είμαστε όλοι μ@λ@κες που
κάνουμε διηθήσεις. Επίσης μην μου πείτε πως στα διόδια όλοι περιμένουμε πίσω από τα κουτιά..

Από την άλλη ο άλλος είδε πως οδηγούσε μεγάλος άνθρωπος με παιδί από πίσω..
εγώ σίγουρα αν ήθελα να του την πω θα ήμουν πιο κόσμιος ώστε να μην προσβάλω ΚΑΙ το παιδί..
(τι φταίει αν είναι παράνομος ο πατέρας του..; )

Δλδ ποιό θα ήταν το αποτέλεσμα στην ψυχολογία ενός παιδιού αν του κάνουν ρόμπα τον πατέρα του μπροστά στα μάτια του και αυτός δεν αντιδράσει...

Καλά έκανε και αντέδρασε.. πιο κάτω όταν θα ήταν μόνοι θα μπορούσε να γυρίσει να πει στο
παιδί πως είναι παράνομο και ούτε αυτός έπρεπε να το κάνει και σίγουρα όχι το παιδί στο
μέλλον.. (να περνά μπροστά στα διόδια).

SPORAKIAS
20/06/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
I rest my case....


μπροστά στα διόδια μηχανή να περνάει μηχανή είναι λίγο βλακεία...

τώρα αν η φανερή πρόθεση μεταφράζεται από τον καθένα όπως θέλει...

το πράγμα είναι απλό.... ο τύπος που έβαλε το thread ξετρυπηθηκε νωρίτερα από το 1200 και θεώρησε μαγκιά να παέι να περάσει μπροστά του στα διόδια....

και είχε και παιδί επάνω (για εξοπλισμό ή/και ηλικία του παιδιού δεν είπε τίποτα βέβαια)...

ΔΕΝ έχει σχέση τί μάρκα μηχανές ήταν...

τον πέρασε από πάνω και πήγε να του χωθεί στα διόδια για αντίποινα (ποιος την έχει πιο μεγάλη)...

όλα αυτά είναι μαλακίες που αγχώνουν/δυσκολεύουν/ρίχνουν ακόμα περισσότερο το επίπεδο της ζωής μας....

και end of story...

και....


γιώργη.... θα σου εξηγήσω τί ακριβώς έγινε στη φάση αύριο στα καρτ.... από πάνω θα σε περνάω!!! :a021: :a021: :a021:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

μπορει να εγινε και ετσι...

εγω καταλαβα οτι ο τυπος κολησε απο πισω απο το τουτου και απλως ο φιλος τον περασε....

δεν νομιζω να του εκανε ''χωσιμο'' για αντιποινα....

οσο για τη μαρκα συμφωνω με μια ομως επιφυλαξη....:evil: :lol:

οσο για το αυριανο....εεεεε....
























εεεεε......μαλλον.....

































θα μιλησω μεσα στην πιστα....:smokin: :lol:

Nostra
20/06/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Εγω αιρετικά θα πω ο pegasos φταίει μόνο αν παραδεχτούμε ότι είμαστε όλοι μ@λ@κες που
κάνουμε διηθήσεις. Επίσης μην μου πείτε πως στα διόδια όλοι περιμένουμε πίσω από τα κουτιά..

Από την άλλη ο άλλος είδε πως οδηγούσε μεγάλος άνθρωπος με παιδί από πίσω..
εγώ σίγουρα αν ήθελα να του την πω θα ήμουν πιο κόσμιος ώστε να μην προσβάλω ΚΑΙ το παιδί..
(τι φταίει αν είναι παράνομος ο πατέρας του..; )

Δλδ ποιό θα ήταν το αποτέλεσμα στην ψυχολογία ενός παιδιού αν του κάνουν ρόμπα τον πατέρα του μπροστά στα μάτια του και αυτός δεν αντιδράσει...

Καλά έκανε και αντέδρασε.. πιο κάτω όταν θα ήταν μόνοι θα μπορούσε να γυρίσει να πει στο
παιδί πως είναι παράνομο και ούτε αυτός έπρεπε να το κάνει και σίγουρα όχι το παιδί στο
μέλλον.. (να περνά μπροστά στα διόδια).


εδω ο πατέρας του παιδιού ο ίδιος δε σέβεται τον συνεπιβάτη του και πήγε επιδεικτικά να χωθεί ...

θα τον σεβαστεί ο άλλος που μπορεί εκείνη τη στιγμή να έκανε ελιγμό να περάσει και τον έκοψε ο father?

εγώ πιστεύω ότι όλο το θέμα αγγίζει την έλλειψη διακοπών ή της πρόωρης...

LsKostas
20/06/2007, 12:00
την στιγμη που εβγαινα στην εξοδο λοιπον για αττικη οδο με περναει σφαιρα απο δεξια μια BMW GS 1150
…..δεν εδωσα σημασια και συνεχιζω


με περναει απο δεξια και μου κλινει το δρομο και αρχιζει τις φωνες γιατι τον περασα και βγηκα μπροστα του….




εεεε....εγω αυτα ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....

και ποσο μαλλον μοτοσυκλετιστικη αγωγη...

Εγω αυτα προσεξα..και κυριως το προσπερασμα απο δεξια (συνιθισμενα τα βουνα απο χιονια
για καποιους)


Δεν θα κανω τον δικηγορο κανενος,καλα εκανε κατ εμε και του την ειπε...

so simple...

zireous
20/06/2007, 13:11
Εγώ πάντως όταν είμαι πίσω από κάποιο που κάνει (ή βλέπω ότι πάει να τη κάνει) διήθηση, δεν μπαίνω σφήνα είτε οδηγάω παπί είτε το κτήνος.

Είναι αρκετά πολύτιμη η ψυχική μου ηρεμία ώστε να τη χαραμίσω μπινελικώνοντας (και ειδικά αυτή την εποχή).

Θα χάσω 3-4 δεύτερα;

Τί απώλεια γιατρέ μου... καταστράφηκα. :lol:

georgef
20/06/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
2 πράγματα...

Το οτι έβριζες μπινελίκωσες κάποιον και εν γένει έλεγες κατέβα να χτυπηθουμε αν είσαι άντρας κλπ ενώ είχες το γιό σου δίπλα είναι μέν ΛΑΘΟΣ αλλα στ' @@ μου μια και θα το βρεις εσύ μπροστά σου όταν θα έχει υιοθετήσει τέτοια συμπεριφορά στο δρόμο ("έτσι έκανε κι ο μπαμπάς μου")

Απλα δεν καταλαβαίνω που κολάει το οτι είχε bmw... Πάλι στερεότυπα, πάλι κατηγοριοποίηση ανθρώπων χωρίς να τους γνωρίζουμε...

Τέλος, οποιοσδήποτε θα εκνευριζόταν αν ερχόταν κάποιος και έμπαινε μπροστά του να του πάρει τη θέση.


Κοινως είσαι λάθος σε όλα

:wave2: :wave2:

με καλυπτει η απαντηση του φιλου ....

Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster Εγω αιρετικά θα πω ο pegasos φταίει μόνο αν παραδεχτούμε ότι είμαστε όλοι μ@λ@κες που
κάνουμε διηθήσεις. Επίσης μην μου πείτε πως στα διόδια όλοι περιμένουμε πίσω από τα κουτιά..

οσο σγια το στα @@ σου ....κακως ασχοληθηκες ....μαλον επειδη καβαλας αντιστοιχο μηχανακι το κανεις.....
τσιμπατε και τσαντηζεστε για μια συμπεριφορα που λετε πως δεν σας αφορα αλλα διαμαρτηρεστε ....αρα κατι υποπτο υπαρχει απο πισω ....
--------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
[B]θεωρείς ότι έχεις δίκιο? :confused:
1000% ....

-----------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Με συγχωρείς αλλά εγώ άδικο ρίχνω στον συμφορουμίτη που έγραψε το θρεντ.... με βάσει αυτά που έγραψε αυτός έχει άδικο...

τι θα πει "...με φανερη προθεση να περασει μπροστα απο το αυτοκινητο. εκει τον προλαβα και μπηκα πρωτος μπροστα του πισω απο ενα αλλο μηχανακι..."

Είναι αυτή σωστή συμπεριφορά;

(άσε το πως φέρθηκε μπροστά στο παιδί του)
δεν καταλαβα φιλε μου που ειναι το εγγλημα μου ....εσυ οταν θελεις να περσεις καποιον περιμενεις αιωνια μεχρι να αποφασησει ????
οποωσ ειπε και ο φιλος

Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
απλα ή ηταν κουλος ο μπεμβεδακιας ή κοιμοταν ορθιος και καθοταν πισω απο το τουτου....πηγε ο φιλος τον περασε και τελος...

μετα κομπλεξαριστηκε ο μπεμβεδακιας και του εκανε μανουρα...

ο φιλος που φταιει δεν καταλαβα...:confused:

καλα του εκανε.... :smokin:
-------------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
I rest my case....


μπροστά στα διόδια μηχανή να περνάει μηχανή είναι λίγο βλακεία...

τώρα αν η φανερή πρόθεση μεταφράζεται από τον καθένα όπως θέλει...

το πράγμα είναι απλό.... ο τύπος που έβαλε το thread ξετρυπηθηκε νωρίτερα από το 1200 και θεώρησε μαγκιά να παέι να περάσει μπροστά του στα διόδια....

και είχε και παιδί επάνω (για εξοπλισμό ή/και ηλικία του παιδιού δεν είπε τίποτα βέβαια)...

ΔΕΝ έχει σχέση τί μάρκα μηχανές ήταν...

τον πέρασε από πάνω και πήγε να του χωθεί στα διόδια για αντίποινα (ποιος την έχει πιο μεγάλη)...

όλα αυτά είναι μαλακίες που αγχώνουν/δυσκολεύουν/ρίχνουν ακόμα περισσότερο το επίπεδο της ζωής μας....

και end of story...

και....


ποιος εισαι ρε μεγαλε ο Φωσκολος ?????
----------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
εδω ο πατέρας του παιδιού ο ίδιος δε σέβεται τον συνεπιβάτη του και πήγε επιδεικτικά να χωθεί ...

θα τον σεβαστεί ο άλλος που μπορεί εκείνη τη στιγμή να έκανε ελιγμό να περάσει και τον έκοψε ο father?

εγώ πιστεύω ότι όλο το θέμα αγγίζει την έλλειψη διακοπών ή της πρόωρης...
μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια φιλε μου
----------------------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Εγω αιρετικά θα πω ο pegasos φταίει μόνο αν παραδεχτούμε ότι είμαστε όλοι μ@λ@κες που
κάνουμε διηθήσεις. Επίσης μην μου πείτε πως στα διόδια όλοι περιμένουμε πίσω από τα κουτιά..

Από την άλλη ο άλλος είδε πως οδηγούσε μεγάλος άνθρωπος με παιδί από πίσω..
εγώ σίγουρα αν ήθελα να του την πω θα ήμουν πιο κόσμιος ώστε να μην προσβάλω ΚΑΙ το παιδί..
(τι φταίει αν είναι παράνομος ο πατέρας του..; )

Δλδ ποιό θα ήταν το αποτέλεσμα στην ψυχολογία ενός παιδιού αν του κάνουν ρόμπα τον πατέρα του μπροστά στα μάτια του και αυτός δεν αντιδράσει...

Καλά έκανε και αντέδρασε.. πιο κάτω όταν θα ήταν μόνοι θα μπορούσε να γυρίσει να πει στο
παιδί πως είναι παράνομο και ούτε αυτός έπρεπε να το κάνει και σίγουρα όχι το παιδί στο
μέλλον.. (να περνά μπροστά στα διόδια). [/QUOTE]
ειμαι συγουρος πως εχεις καταλαβει περιπου τι εγινε ......:beer:
-------------------------------------------------------

Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS

εγω καταλαβα οτι ο τυπος κολησε απο πισω απο το τουτου και απλως ο φιλος τον περασε....

δεν νομιζω να του εκανε ''χωσιμο'' για αντιποινα....

οσο για τη μαρκα συμφωνω με μια ομως επιφυλαξη....:evil: :lol:
[/COLOR]
ακριβως καλα καταλαβες

zephyr1
20/06/2007, 17:51
Ελα παμε για κλειδωμα.

:lol: :rotflmao: :sun:

nikos33ath
20/06/2007, 21:44
σκας ρε Γιώργο!
@@λακες βρισκουμε καθε μερα μπροστα μας!!!
Απλα η μοναδικη μου ενσταση ειναι η κατηγοριοποιηση Bmw,Harley,SS,chooper,παπακιδες,Ktm αδες ,καγκουροι κτλ.
Ο παπαρας ειναι παπαρας οτι και αν οδηγει!!!
ολοι μας εχουμε καποιους να κατηγορησουμε για τις @@λακιες που κανουνε,ειναι θεμα οδηγού και οχι οχηματος!

georgef
21/06/2007, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos33ath
σκας ρε Γιώργο!
@@λακες βρισκουμε καθε μερα μπροστα μας!!!
Απλα η μοναδικη μου ενσταση ειναι η κατηγοριοποιηση Bmw,Harley,SS,chooper,παπακιδες,Ktm αδες ,καγκουροι κτλ.
Ο παπαρας ειναι παπαρας οτι και αν οδηγει!!!
ολοι μας εχουμε καποιους να κατηγορησουμε για τις @@λακιες που κανουνε,ειναι θεμα οδηγού και οχι οχηματος!
Φιλε Νικο
δεν κατηγοριοποιω σε καμια περιπτωση ...και ιδικοτερα τους BMWδακηδες απο την στιγμη που ειμαι ενας μελοντικος ιδιοκτητης BMW....απλα οπως λες ο παπ@ρας ορι και να καβαλαει ειναι παπ@ρας απλα γινετε μεγαλυτερος γιατι νομιζει πως εχει την σουπερ ντουπερ μηχανη ....

GATHAN
21/06/2007, 06:31
το να βάζουμε σε κατηγορίες τους αναβάτες ανάλογα με τις μηχανές που έχουνε, ξεφεύγει απο τα όρια της σοβαρότητας...
ειδικά σήμερα που bmw μπορεί να πάρει και η κουτσή Μαρία είναι χαζό να τοποθετούμε σώνει και καλά τον αναβάτη σε ένα κοινωνικό στάτους απο όπου κοιτάζει αφ ' υψηλού όλους τους άλλους μοτοσικλετιστές.
απλά έτυχε να πέσεις σε έναν "στραβωμένο" οδηγό. μην το κάνουμε και θέμα...

nikos33ath
21/06/2007, 07:19
BMW?Το ξερουν αυτο στο Aprilia bikers?προβλέπω διαγραφή!!!!!!
:rotflmao:

nikos33ath
21/06/2007, 07:24
BMW?Το ξερουν αυτο στο Aprilia bikers?προβλέπω διαγραφή!!!!!!
:rotflmao:

nakkip
21/06/2007, 19:07
Παντως γνωστος μου, που πηρε BMW GS1200, μου φαινεται οτι την ψιλοεχτισε ψηλα τη φωλια.
Σαν να μη μου τα λεει καλα απο τοτε που την πηρε.
Ψιλο αλλαξε συμπεριφορα και στυλακι.
Λετε τελικα να ειναι το σημα που διαμορφωνει τον οδηγο????? :confused: :confused: :confused:
Δηλαδη εαν με αξιωσει ο Θεος να παρω και εγω bmw Gs1200 τετοιος θα γινω??? :look: :look:

Δεν πειραζει ας παραμεινω ενας ταπεινος V-stromας :p :p :p

EVI
21/06/2007, 20:33
:uplate: :uplate: :look: :wacko:

EVI
21/06/2007, 20:34
η κακια η στιγμη ηταν,δε νομιζω οτι φωναξε επειδη εχει κατι συγκεκριμενο σαν οχημα.
δλδ οταν τσακωνοντε στις ουρες στα ταμια τι καλυτερο εχει αυτος που περιμενει ορθιος και ερχετε ο αλλος να μπει μπροστα?????καλυτερα παπουτσια? ατοιμα prada θα χρεωθω αλλα θα σας παρω :rotflmao:

nikos33ath
21/06/2007, 21:18
Ασχετη ερωτηση!!!
Ευη εχεις ενα μπλε Ζ750?

EVI
21/06/2007, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos33ath
Ασχετη ερωτηση!!!
Ευη εχεις ενα μπλε Ζ750?

οχι φιλε μου μαυρο ειναι και ειναι το s με φερινγκ δλδ αλλα καλυτερα να μου εστελνες πμ μην χαλαμε τα ποστ !


:beer:

zolotas
21/06/2007, 22:06
you live in greece ..........απλα πραγματα ...............

ειναι ο ιδιος που θα σου φαει την θεση στην ουρα των γκουντις ,ο ιδιος που θα σου φαει την την σειρα οπουδηποτε ...............

OrEsTiS82
22/06/2007, 02:58
Σωστος...

Z-rider
31/07/2007, 09:41
Παιδια εμενα παντως ποτε δεν μου αναψε τα <φωτα> του ΒΜW στο δρομο.
ΓΙΑΤΙ??????????????????????

AFTER
31/07/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-rider
Παιδια εμενα παντως ποτε δεν μου αναψε τα <φωτα> του ΒΜW στο δρομο.
ΓΙΑΤΙ??????????????????????

Xωρις να φταινε οι bmw σε τιποτα, νομιζω οτι καθως πλησιαζουν οι μηχανες, ειναι ευκολο να διακρινει καποιος αν οι συγκεκριμενοι αναβατες, ειναι μοτοσυκλετιστες ή οχι

Σιγα μην χαραμισω εγω την μεγαλη σκαλα μου....

Da.Vintage
31/07/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Xωρις να φταινε οι bmw σε τιποτα, νομιζω οτι καθως πλησιαζουν οι μηχανες, ειναι ευκολο να διακρινει καποιος αν οι συγκεκριμενοι αναβατες, ειναι μοτοσυκλετιστες ή οχι

Σιγα μην χαραμισω εγω την μεγαλη σκαλα μου....

Γιατί τα BMW δεν φτάνουν τα Ιαπωνικά για να τους παίξουν τα φώτα!:lol:

devil's animal
05/09/2007, 16:24
οτι η λεξη ΑΡΧΟΝΤΙΑ ειναι χαραγμενη στο μυαλο αρκετων που καβαλανε τον "ελικα" δεν ειναι λογος για να τους ριξουμε ΟΛΟΥΣ στο ιδιο τσουβαλι.


βασικα κριμα για το παιδακι που ακουσε τα μπινελικια (εκατερωθεν) και αυριο μεθαυριο πριν ακομα αρχισει να οδηγαει (σαν συν-οδηγος η συν-αναβατης) βριζει ολο τον κοσμο...:sad:

μου το εχει πει γνωστη οτι ενα ανηψακι της μεσα στο αμαξι αντιδραει ακριβως ετσι!:mad:

caesarsk
06/09/2007, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οτι η λεξη ΑΡΧΟΝΤΙΑ ειναι χαραγμενη στο μυαλο αρκετων που καβαλανε τον "ελικα" δεν ειναι λογος για να τους ριξουμε ΟΛΟΥΣ στο ιδιο τσουβαλι.


βασικα κριμα για το παιδακι που ακουσε τα μπινελικια (εκατερωθεν) και αυριο μεθαυριο πριν ακομα αρχισει να οδηγαει (σαν συν-οδηγος η συν-αναβατης) βριζει ολο τον κοσμο...:sad:

μου το εχει πει γνωστη οτι ενα ανηψακι της μεσα στο αμαξι αντιδραει ακριβως ετσι!:mad:


ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ


αλλά


εγώ παρέα με κάγκουρες και kawasakia δεν πάω το βράδυ βόλτες!!!!!

devil's animal
06/09/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ


αλλά


εγώ παρέα με κάγκουρες και kawasakia δεν πάω το βράδυ βόλτες!!!!!




καλα για σενα ......



























αφου εισαι γλυκο αγορι....:blush: :a07:
























θα πηγαινουμε βολτες την μερα!!!
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

alximistis
06/09/2007, 23:57
Φίλε μου να σου πω κάτι κι εγώ;
Μαλακία έκανες και θα σου πω γιατί.
Ο άνθρωπος ήταν κομπλεξικός ή είχε πολύ κακή παιδία! Ότι και από τα δύο να συνέβαινε να τον αλλάξεις δεν υπήρχε περίπτωση. Ούτε να κάτσει να σκεφτεί την βλακεία του. :(
Οπότε γιατί όλο αυτό;
Από την άλλη το θέμα ήταν εντελώς ασήμαντο. Εντελώς άνευ αξίας. Για μία θέση μωρέ;
Και αν θες χωρίς να σε επικρίνω οκ το παιδί είχες μαζί σου. Αν ο παπάρας κατέβαινε θα ήταν ωραίο θέαμα να έβλεπε τον πατέρα του να τσακώνεται; Μέσα στο δρόμο; Για μια θέση; Εγώ λέω όχι. Και που τον έβρισες έτσι που τον προκάλεσες δηλαδή κάνε δεξιά κ.λπ για μένα άστοχο ήταν. Κυρίως λόγω του παιδιού!
Αυτά και φιλικά μόνο. :)