PDA

View Full Version : επεσααααα



xampos
22/06/2007, 22:15
ναι μπραβο μου επεσα :sad: :sad:

σε αριστερη στροφη κρυα λαστιχα μερικα χιλιομετρα παραπανω και οοοοοοπ παρτον κατω

2 τουμπες η μηχανη και κατεληξε πανω στο κρασπεδο :sad:

εγω φορουσα κρανος αλλα ημουν με σορτσακι και κοντομανικο (ναι μαλακια μου βαρατε )

και για πρωτη φορα καταλαβα πως νιωθει το δερμα οταν φιλαει την ασφαλτο (τσουζειιιιιιι:cry: :cry: )

απο δω και περα ουτε στη θαλασσα με κοντο παντελονακι

αλλα δυστηχως επρεπε να παθω για να μαθω :rolleyes:

mizz
22/06/2007, 22:19
πήρες το βάφτισμα του πυρός! σιδερένιος και ποτέ ξανά κάτω
κρίμα που έπρεπε να πέσεις για να μάθεις :hypnotize (πάλι καλά που χες κράνος)
η μηχανή έπαθε ζημιές; περαστικά και σε σένα και σαυτή!

T.R.E
22/06/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
ναι μπραβο μου επεσα :sad: :sad:

σε αριστερη στροφη κρυα λαστιχα μερικα χιλιομετρα παραπανω και οοοοοοπ παρτον κατω

2 τουμπες η μηχανη και κατεληξε πανω στο κρασπεδο :sad:

εγω φορουσα κρανος αλλα ημουν με σορτσακι και κοντομανικο (ναι μαλακια μου βαρατε )

και για πρωτη φορα καταλαβα πως νιωθει το δερμα οταν φιλαει την ασφαλτο (τσουζειιιιιιι:cry: :cry: )

απο δω και περα ουτε στη θαλασσα με κοντο παντελονακι

αλλα δυστηχως επρεπε να παθω για να μαθω :rolleyes:

Ψιτ,δεν ειναι τιποτα αυτα...αφου εισαι εσυ καλα,GSR υπαρχουν πολλα... ;)

yiagt
22/06/2007, 22:21
Είσαι καλά, αυτό μετράει...
Τα σίδερα φτιάχνονται.
Είναι μια εμπειρία και αυτό :rolleyes:

xampos
22/06/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
GSR υπαρχουν πολλα... ;)

:winka:

xampos
22/06/2007, 22:27
εγω καλα ειμαι παιδια εκτος αν εξαιρεσουμε κατι γδαρσιματα. ενα μικρο στον αγκωνα ενα μικρο στο ενα γωνατο και ενα μεγαλο (που ποναει :cry: ) στο αλλο γονατο

για τι μηχανη θα δουμε. μαλλον ψιλα

και η μαλακια οταν επεσα ερχοτανε αμαξι απο πισω. με κοιτουσε σαν χανος :eek: ουτε καν σταματησε να ρωτησει ο μλκας αν ειμαι καλα :a016:

μπουφαν φοραω σχεδον παντα αλλα θα πηγαινα καπου κοντα ειχε και 40 βαθμους σημερα και καπου λοξοδρομησα

zolotas
22/06/2007, 22:31
περαστικα ρε φιλε ............σε ποιο δρομο την επαθες??

vassilis88
22/06/2007, 22:38
περαστικα ρε συ..

με ποσα χλμ περιπου επεσες? για να πηρε τουμπες κ να χεις κ συ τοσα γδαρσιματα θα ειχες πανω απο 50-60 ε?

κ γω εχω πεσει πολλες φορες, ειδικα παλιοτερα, το κακο ειναι οτι τα σημαδια νομιζα πως θα φυγουν αλλα δν εφυγαν!

παρολαυτα οταν παω μπανιο κ γω μονο κρανος φοραω.

xampos
22/06/2007, 22:43
το επαθα σε ενα δρομο 2 λεπτα απ το σπιτι μου σε ακατηκητη περιοχη

τα λαστιχα ητανε κρυα η ασφαλτος στο συγκεκριμενο δρομο γυαλι !!! και με 40 βαθμους που ειχε σημερα φανταζεσται πως γλυστραει :uplate: και νομιζω πως ειχα λιγο παραπανω χιλιομετρα απ οσο την περνω συνηθως αυτην την στροφη (τον δρομο τον ξερω κι ολας ο μλκας)

η μαλλον τωρα που το ξανασκευτομαι ειχα μαζεψει αρκετα χιλιομετρα απο μια προσπεραση ποιο πριν

:eek:

η στροφη ειναι ακριβως 90 μιρων

παω να βαλω κανα χανζαπλαστ :cry:

kalesin
22/06/2007, 22:45
Περαστικα ρε συ

:beer: :beer:

vassilis88
22/06/2007, 22:48
νοσοκομειο πηγες?

το γονατο που χτυπησες καλα μπορεις να το λυγισεις καθολου?

εγω πονουσα, κ ειχα παει τοτε στο νοσοκομειο. δν μπορουσα να το κουναω παρα μονο ισιο.

(σε μενα μου πεταχτηκε τυπος απο στοπ τοτε)

odt
22/06/2007, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
ναι μπραβο μου επεσα :sad: :sad:

σε αριστερη στροφη κρυα λαστιχα μερικα χιλιομετρα παραπανω και οοοοοοπ παρτον κατω

2 τουμπες η μηχανη και κατεληξε πανω στο κρασπεδο :sad:

εγω φορουσα κρανος αλλα ημουν με σορτσακι και κοντομανικο (ναι μαλακια μου βαρατε )

και για πρωτη φορα καταλαβα πως νιωθει το δερμα οταν φιλαει την ασφαλτο (τσουζειιιιιιι:cry: :cry: )

απο δω και περα ουτε στη θαλασσα με κοντο παντελονακι

αλλα δυστηχως επρεπε να παθω για να μαθω :rolleyes:


Ρε σύ άστα αυτά. Το μηχανάκι είναι εντάξει; Είναι που είναι χρεπο-μπάντιτ, το πετάς κι εσύ κάτω...θα το χαλάσεις... :rotflmao:

Περαστικά μαν, πριν ζεστάνεις τα λάστιχα, άσε λίγο το μυαλό στο ρελαντί...να ζεσταθεί :wave2:

xampos
22/06/2007, 22:59
οχι δεν πηγα νοσοκομειο . σε νοσοκομειο δουλευω :lol:

αλλα μπορω να το κουνισω. το τραυμα ειναι επειφανιακο το γδαρσιμο και δεν νιωθω να ποναει στα ενδοτερα :smilea:

οσο για το χρεπο μπαντιτ θα γινει και οταν θα γινει

ΚΡΥΦΤΗΤΕ ΧΟΝΔΑΚΗΔΕΣ



:a01: :a01: :a01:

zolotas
22/06/2007, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
οχι δεν πηγα νοσοκομειο . σε νοσοκομειο δουλευω :lol:



δλδ εχουμε και βισμα σε νοσοκομειο :p πλεον .......σε ποιο??

xampos
22/06/2007, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
δλδ εχουμε και βισμα σε νοσοκομειο :p πλεον .......σε ποιο??

με συμβαση ειμαι φιλε ηλεκτρολογος

στο παπανικολαου

:wave2:

Nikoskazer2000
22/06/2007, 23:54
Εμ η μηχανή δεν ξέρει πως κάνει ζέστη και πας στη θάλασσα, γι' αυτό και δεν συνχωρεί ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ.

Όπου και να πάμε χρειάζεται πλήρης εξοπλισμός. Ξέρω πως οταν πας για μπάνιο έχεις πρόβλημα στο που να τα αφήσεις με ασφάλεια, θα γεμίσει με αλάτια το κράνος :cry: , το μπουφαν και οι μπότες με γλίτσα απ' τ' αντηλιακά+άμμο+αλάτι :bawl: και άντε να τα καθαρίσεις (μόνο σε εξιδικευμένο καθαριστήριο λοιπόν) και άστα να πάνε.

Γι' αυτό και 'γω για μπάνιο πήγαινα μόνο με τ' αμάξι και σχεδόν ποτέ με μηχανή.


Α ναι, περαστικά κατα τ' αλλα...:D

lampros_fazer
22/06/2007, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
εγω καλα ειμαι παιδια εκτος αν εξαιρεσουμε κατι γδαρσιματα. ενα μικρο στον αγκωνα ενα μικρο στο ενα γωνατο και ενα μεγαλο (που ποναει :cry: ) στο αλλο γονατο

Έξυσες γόνατο δλδ ε..; :lol:

Δε θα στο παίξω συμβουλάτορας γιατί ούτε κι εγώ βγαίνω πάντα αστακός έξω,αλλά όταν βγαίνουμε με σορτσάκι παίρνουμε τις στροφές με λιγότερα απ'οτι συνηθως..

:wave2:

zireous
23/06/2007, 00:31
Περαστικά και αγύριστα.

Εγώ βγήκα σήμερα με μαγιό (καθότι τέρμα οι βόλτες σε καλές 20+ χλμ παραλίες λόγω ανάκλησης ελαστικού), κράνος και παντόφλα για να κάνω 0.9 χιλιόμετρο που είναι η πιο κοντινή παραλία και σιχάθηκα τόσο που θα κυκλοφορώ με το παπί...

(άσε που άνοιξα ελάχιστα μια πρώτη γιατί βαριόμουνα σε χαζοευθεία και μία κυρία με κάτι σκυλιά τρόμαξε 500 μέτρα παρακάτω και με μπινελίκωνε στα αγγλικά -ρόμπα γίναμε πάλι). :D

ΙΠΠΕΑΣ
23/06/2007, 00:44
Περαστικά σου. :(

Σπανιότατα όταν πηγαίνω κοντά, έχω κάνει και εγώ το ίδιο. Πάω σαν τη χελώνα γιατί γνωρίζω τι μπορεί να γίνει ... :cry:

xampos
23/06/2007, 08:09
to κρανος το φοραω ακομα και για το περιπτερο και το μπουφαν παντα οταν παω στη δουλεια το πρωι που εχει και ψιλοδροσια αλλα και το μεσημερι οταν γυρναω την παλευω

αλλα εχω παει στη θαλασσα 4 φορες φετος και δεν το εχω βαλει καμοια φορα για πολους λογους που ειπε και παραπανω ο νικος

αλλα οσο σκεφτομαι οτι αν επεφτα με 120-140 χλμ τη θα γινοταν το δερματακι μου μπηκα σε σκεψεις να φοραω ακομα και στη θαλασσα το μπουφαν και κανενα τζινακι παντελονι εστω

καλυτερα να σκαω παρα να γινω σαν κοτοπουλο ετοιμο για ψισιμο :eek: :lol: :lol:

xampos
23/06/2007, 08:10
α ξυπνησα τετοια ωρα γιατι απ τα τραυματα δεν μπορουσα να ακουμπισω στο κρεβατι και πονουσα :cry: :cry: :cry: :cry:

T.R.E
23/06/2007, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
to κρανος το φοραω ακομα και για το περιπτερο και το μπουφαν παντα οταν παω στη δουλεια το πρωι που εχει και ψιλοδροσια αλλα και το μεσημερι οταν γυρναω την παλευω

αλλα εχω παει στη θαλασσα 4 φορες φετος και δεν το εχω βαλει καμοια φορα για πολους λογους που ειπε και παραπανω ο νικος

αλλα οσο σκεφτομαι οτι αν επεφτα με 120-140 χλμ τη θα γινοταν το δερματακι μου μπηκα σε σκεψεις να φοραω ακομα και στη θαλασσα το μπουφαν και κανενα τζινακι παντελονι εστω

καλυτερα να σκαω παρα να γινω σαν κοτοπουλο ετοιμο για ψισιμο :eek: :lol: :lol:

Ρε συ περαστικα να ειναι,κανε μια μαγκια: Πηγαινε σε ενα νοσοκομειο και ζητα να σου δωσουν "παστα τσιγκου",ειναι μια ασπρη αλοιφη που τη χρησιμοποιουν σε (σοβαρα) κυριως εγκαυματα,την εβαζα οταν ειχα πεσει και τα σημαδια "μειωθηκαν" αρκετα...

Στην παραλια πας ανετα με τζινακι (εχουν βγει και κατι καλα με προστασιες),μπουφαν και κρανος και σε ενα σακιδιο στην πλατη μαγιο (σορτσακι καυτο αλλα Μαραντονα), σαγιοναρα (κιτρινη διχαλα ελβιελα),ασπρο φανελακι αμανικο (μινερβα) ,αντηλιακο κτλ..:rotflmao:
Τοσο απλα,πας στο σαν οφ ε μπιτς μπαρ αλλαζεις και εισαι κομπλε...

:wave2:

Lupo
23/06/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Εμ η μηχανή δεν ξέρει πως κάνει ζέστη και πας στη θάλασσα, γι' αυτό και δεν συνχωρεί ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ.

Όπου και να πάμε χρειάζεται πλήρης εξοπλισμός. Ξέρω πως οταν πας για μπάνιο έχεις πρόβλημα στο που να τα αφήσεις με ασφάλεια, θα γεμίσει με αλάτια το κράνος :cry: , το μπουφαν και οι μπότες με γλίτσα απ' τ' αντηλιακά+άμμο+αλάτι :bawl: και άντε να τα καθαρίσεις (μόνο σε εξιδικευμένο καθαριστήριο λοιπόν) και άστα να πάνε.

Γι' αυτό και 'γω για μπάνιο πήγαινα μόνο με τ' αμάξι και σχεδόν ποτέ με μηχανή.


Α ναι, περαστικά κατα τ' αλλα...:D

+1 :beer:
Σταμάτησα να πηγαίνω με την μηχανή για μπάνιο, εδώ και χρόνια.
Μ'αρέσει να με χτυπάει το δροσερό αεράκι, αλλά επειδή , δεν μπορώ και δεν θέλω να οδηγάω χωρίς κράνος -μπουφάν , τουλάχιστον τζιν, και μποτάκια, πηγαίνω με τ'αυτοκίνητο.
Άσε που φοβάμαι να μήν μου τα κλέψουν ή να μην γεμίσουν άμμο.
Όπου και να πάω , φοράω τα παραπάνω, χειμώνα - καλοκαίρι, και το μπουφάν, δέρμα.
Δεν πλησιάζομαι μόλις σταματήσω και το ανοίξω από την ευωδία!:lol:



Bandit-ako ευτυχώς δεν είναι σοβαρό το χτύπημα απ'ότι λες.
Περαστικά σου φίλε.:beer: :beer:
Μαθαίνουμε από τα μικρά. Αρκεί να μην μας γίνοντε συνήθεια.:beer:

xampos
23/06/2007, 21:22
οσο περναει η ωρα αρχιζει και ποναει ΤΡΕΛΑΑΑΑΑ :cry: :cry:

καμοια αληφη απο φαρμακειο εχεται να προτεινεται ?

που να μην τσουζει αν γινεται γιατι ειμαι ευαισθητουλις :p :p


:cry: :cry: :cry: :cry:

OzZzZzY
24/06/2007, 03:15
περαστικα ρε φλωρακο κ προσεχε..αφου δν το κατεχεις το θεμα τι κανεις κ μαλακιες? :smokin: :smokin:

xampos
24/06/2007, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
περαστικα ρε φλωρακο κ προσεχε..αφου δν το κατεχεις το θεμα τι κανεις κ μαλακιες? :smokin: :smokin:

εχε χαρη που ποναω

:a36:

yiagt
24/06/2007, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
ναι μπραβο μου επεσα :sad: :sad:

σε αριστερη στροφη κρυα λαστιχα μερικα χιλιομετρα παραπανω και οοοοοοπ παρτον κατω




Τα κρύα λάστιχα πως τα κατάλαβες?
Θα μου πεις ρε μεγάλε αφού έπεσα
:confused:
Θέλω να πω πως καταλαβαίνει κάποιος οτι έχουν ζεσταθεί τα λάστιχά του.




Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos

καμοια αληφη απο φαρμακειο εχεται να προτεινεται ?

που να μην τσουζει αν γινεται γιατι ειμαι ευαισθητουλις :p :p


:cry: :cry: :cry: :cry:

Αν έχεις ανοιχτες πληγές βάλε πρώτα Betadine διάλυμα και μετά Fucidin αλοιφή
:wave2:

Respect
24/06/2007, 09:05
Ρε.. τι πράγματα είναι αυτά;
Δε πέσαμε το χειμώνα με τις βροχές..

Περαστικά + μια από το μέτωπο να ξεχάσεις λίγο το πόνο σου! :wave2:


94158

xampos
24/06/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiagt
Τα κρύα λάστιχα πως τα κατάλαβες?
Θα μου πεις ρε μεγάλε αφού έπεσα
:confused:
Θέλω να πω πως καταλαβαίνει κάποιος οτι έχουν ζεσταθεί τα λάστιχά του.





Αν έχεις ανοιχτες πληγές βάλε πρώτα Betadine διάλυμα και μετά Fucidin αλοιφή
:wave2:


φιλε μολις ειχα ξεκινησει και ημουνα ακομα πολυ κοντα στο σπιτι μου


τωρα παω να βαλω μια αλοιφη να δω τη θα κανει :cry:

xampos
24/06/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ρε.. τι πράγματα είναι αυτά;
Δε πέσαμε το χειμώνα με τις βροχές..

Περαστικά + μια από το μέτωπο να ξεχάσεις λίγο το πόνο σου! :wave2:

πιστευω πως οταν βρεχει (κανονικα οχι ψιχαλες) θεωρω ποιο δυσκολο να γλιστρισεις

πας ποιο σιγα λογω του φοβου και σε βρεγμενο οδοστρομα αν εχεις και καλα λαστιχα ποιανει καλυτερα παρα σε ψιλιοβροχο η σε δρομο γυαλι με καυσωνα

ζεστη συν ελληνικη ασφαλτος + υπερβολικη σιγουρια οδηγου = πτωση

Λεωνίδας
24/06/2007, 10:22
περαστικά :wave2:
σε πολλούς από εμάς έχει συμβεί κάτι παρόμοιο (σ' εμένα σε ευθεία :bigcry: αλλά χωρίς τραυματισμούς - ζημιές... δεν έπεσα καν τυπικά :a13: )

Giorgos19
24/06/2007, 16:15
:eyepop: Περαστικα ρε μαν!Καλα κουραγια!!


να μια αφορμη για να παρεις και εσυ GSR.. :lol: :lol: :lol: :lol: ,,




:wave2:

Da.Vintage
25/06/2007, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
εγω καλα ειμαι παιδια εκτος αν εξαιρεσουμε κατι γδαρσιματα. ενα μικρο στον αγκωνα ενα μικρο στο ενα γωνατο και ενα μεγαλο (που ποναει :cry: ) στο αλλο γονατο

για τι μηχανη θα δουμε. μαλλον ψιλα

και η μαλακια οταν επεσα ερχοτανε αμαξι απο πισω. με κοιτουσε σαν χανος :eek: ουτε καν σταματησε να ρωτησει ο μλκας αν ειμαι καλα :a016:

μπουφαν φοραω σχεδον παντα αλλα θα πηγαινα καπου κοντα ειχε και 40 βαθμους σημερα και καπου λοξοδρομησα

Αφού δε σε πάτησε κι όλας ο μαλάκας! πάλι καλά!

Περαστικά αγορίνα και στους 2!

όλοι την έχουμε πάθει!

Το θέμα είναι οτι όταν φοράμε σορτσάκια και φανελάκια πρέπει να πάμε πολύ προσεκτικά!
Εγώ δεν αντέχω τζιν και μπουφάν με τους 40

LsKostas
25/06/2007, 08:53
Περαστικα σου βοy ...:) καλη αναρωση ευχομαι

Τζινακι οπωςδηποτε και στους 45 λεμε!!!

Και οταν φθασουμε στην θαλασσα κανουμε ενα αισθησιακο striptease λεμε!!!:uplate:

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
25/06/2007, 09:10
Περαστικά σου Μπαντιτάκε !

:beer: :beer:

sergiosm
25/06/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
και η μαλακια οταν επεσα ερχοτανε αμαξι απο πισω. με κοιτουσε σαν χανος :eek: ουτε καν σταματησε να ρωτησει ο μλκας αν ειμαι καλα :a016:


Δεν λες καλά που δεν πέρασε από πάνω σου ...

Αυτός μπορεί και να φοβήθηκε ότι αν σταματήσει θα του πεις ότι φταίει :wacko:
οπότε απλά την έκανε ...
Από την άλλη μπορεί απλά να είναι ένας ακόμα από τους τύπους που κοιτάν μόνο τον εαυτό τους.
Τί να πείς ...


Ένα έχει σημασία:
Να γίνεις καλά, να μάθεις από αυτό και να μην επαναλάβεις τα ίδια λάθη
(όχι μόνο της έλλειψης εξοπλισμού, αλλά και των αιτιών που σε έριξαν στην άσφαλτο).

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ φίλε

:wave2: :wave2:

xampos
25/06/2007, 17:42
ευχαριστω :beer: :beer:

PanVas
25/06/2007, 18:32
Κουράγιο και περαστικά!

:beer: :beer: :beer:

OzZzZzY
26/06/2007, 00:54
κουραγιο μωρη κυρια :D κ ασε τις ταρζανιες με το χρεπι :smokin: :smokin:

project.breeze
26/06/2007, 06:40
Περαστικά Banditako,ευτυχώς δεν χτύπησες και από ότι κατάλαβα ούτε το μηχανάκι έπαθε ζημιά οπότε όλα καλά...:wave2:

xampos
26/06/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
Κουράγιο και περαστικά!

:beer: :beer: :beer:

ευχαριστω :beer:

xampos
26/06/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Περαστικά Banditako,ευτυχώς δεν χτύπησες και από ότι κατάλαβα ούτε το μηχανάκι έπαθε ζημιά οπότε όλα καλά...:wave2:

ευχαριστω

το μηχανακι καμοια 100 αρα ζημια επαθε αλλα το φτιαξα κι ολας :a25: και με την ευκαιρια εκανα και κατι αλλες ψιλοεπεμβασεις που ηθελα καιρο τωρα :a54:

costas81
26/06/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
ευχαριστω

το μηχανακι καμοια 100 αρα ζημια επαθε αλλα το φτιαξα κι ολας :a25: και με την ευκαιρια εκανα και κατι αλλες ψιλοεπεμβασεις που ηθελα καιρο τωρα :a54:



100??


με παπακι επεσες?

OzZzZzY
26/06/2007, 14:35
κατι παρομοιο (προς το χειροτερο).....





BANDIT :a029: :a029: :a029: :a029: :a029: :a029: :a029:
400αρι ε :a9: :a9:

xampos
26/06/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
100??


με παπακι επεσες?

οχι φιλε απκλα ημουνα τυχερος

το καπακι κολισε και δεν χρειαστηκε καινουργιο και τους μαρσπιεδες με τις βασεις τους ισιωσε ο μαστορας

α και με την ευκαιρια μπηκε και αυτο


94549

xampos
26/06/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
κατι παρομοιο (προς το χειροτερο).....





BANDIT :a029: :a029:
400αρι ε :a9: :a9:

σε εχω :a01: :a01: :a01:


94550