PDA

View Full Version : HM HONDA CRF 230F Easy



anf125
23/06/2007, 00:11
Συμπαθητικό φαίνεται... αλλά € 5.000 για κινητήρα 10ετίας και ιταλικά περιφεριακά;;; Ήηηηημαρτον!:mad:

http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=859

AFTER
23/06/2007, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
[B]5.000 για κινητήρα 10ετίας και ιταλικά περιφεριακά;;; Ήηηηημαρτον!:mad:


Παρε και εσυ honδa
Μπορεις!!!

:lol:

anf125
23/06/2007, 01:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Παρε και εσυ honδa
Μπορεις!!!

:lol:

Εντάξει μην είμαστε υπερβολικοί... λέει στο άρθρο πως απευθύνεται σε ειδικό target group... ευκατάστατους οικογενειάρχες που θέλουν να το πάρουν στη... γυναίκα και τα παιδιά τους! :lol:

AFTER
23/06/2007, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Εντάξει μην είμαστε υπερβολικοί... λέει στο άρθρο πως απευθύνεται σε ειδικό target group... ευκατάστατους οικογενειάρχες που θέλουν να το πάρουν στη... γυναίκα και τα παιδιά τους! :lol:

Φανταζομαι αυτην την οικογενεια

Μπαμπας -ΒΜW G650 x country
Μαμα -translap 650
Γιος -crf 230f
Κορη -xr 125L

Oμορφιες μου!!!!!

:rotflmao:

marios8
23/06/2007, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Συμπαθητικό φαίνεται... αλλά € 5.000 για κινητήρα 10ετίας και ιταλικά περιφεριακά;;; Ήηηηημαρτον!:mad:

http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=859


Eίναι όντος πολλα τα χρήματα για το συγκεκρινένο μηχανάκι.
Εχει όμως ένα πλεονέκτημα. Είναι λίγα τα μηχανάκια που παρουσιάζουν τα χαρακτηριστικά του CRF 230.
Οι διαστάσεις του είναι μικρές και η ηπια δύναμη το κάνουν ένα μηχανάκι ιδανικό για εφηβο (ή γυναικα) που θέλει να ασχοληθεί με το Enduro.
Ενας ενηλικάς δεν βολευεται στο CRF 230. Αρα απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό.
Αυτό με τα "Ιταλικά περιφεριακά" δεν το κατάλαβα. Μέχρι και τα 450 η ΗΜ τα μοντάρει. Δεν είναι κάτι το καινούριο :beer: :beer: :wave2:

road spirit
23/06/2007, 23:09
γυναικα και παιδια???

:(
δηλαδη εγω που ειμαι ασχετος απο χωμα, αλλα θελω να μαθω, δεν θα μου κανει το μηχανακι??
Για την τιμη πάντως, 5000 ειναι πολλα. Απο εμφανιση ομως ειναι ωραιο το μικρο

anf125
23/06/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Αυτό με τα "Ιταλικά περιφεριακά" δεν το κατάλαβα. Μέχρι και τα 450 η ΗΜ τα μοντάρει. Δεν είναι κάτι το καινούριο :beer: :beer: :wave2:

Έτσι λέει το άρθρο πάντως, ότι είναι χάλια οι προσθήκες της ΗΜ. Συγκεκριμένα λέει για το μηχανάκι "...ανέβηκε θεαματικά η τιμή αγοράς του και έπεσε ελαφρώς η ποιότητά του, μπορεί όμως να χρησιμοποιηθεί καθημερινά από όλους".

Επίσης σε λεζάντα σε φωτογραφία: "Η ιταλική ΗΜ δεν έδωσε την δέουσα προσοχή στις λεπτομέρειες. Προκειμένου να αντικατασταθεί τοι ταμπούρο πίσω με δισκόφρενο έβαλε αυτό το αστείο ελατήριο επαναφοράς στο πεντάλ, ενώ ανεπίτρεπτη είναι η πλάγια τοποθέτηση του δοχέιου των υγρών. Απίστευτη η κομμένη στο χέρι τάπα των λαδιών!".

marios8
23/06/2007, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
γυναικα και παιδια???

:(
δηλαδη εγω που ειμαι ασχετος απο χωμα, αλλα θελω να μαθω, δεν θα μου κανει το μηχανακι??


To συγκεκριμένο σε εναν ενηλικα θα του φανεί μικρό (σε διαστάσεις) ιδικά στην όρθια θέση. :wave2:

marios8
23/06/2007, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Έτσι λέει το άρθρο πάντως, ότι είναι χάλια οι προσθήκες της ΗΜ. Συγκεκριμένα λέει για το μηχανάκι "...ανέβηκε θεαματικά η τιμή αγοράς του και έπεσε ελαφρώς η ποιότητά του, μπορεί όμως να χρησιμοποιηθεί καθημερινά από όλους".

Επίσης σε λεζάντα σε φωτογραφία: "Η ιταλική ΗΜ δεν έδωσε την δέουσα προσοχή στις λεπτομέρειες. Προκειμένου να αντικατασταθεί τοι ταμπούρο πίσω με δισκόφρενο έβαλε αυτό το αστείο ελατήριο επαναφοράς στο πεντάλ, ενώ ανεπίτρεπτη είναι η πλάγια τοποθέτηση του δοχέιου των υγρών. Απίστευτη η κομμένη στο χέρι τάπα των λαδιών!".


Ναι φαινεται δεν έχουν δωσει την απαιτούμενη προσοχή. :(