PDA

View Full Version : καλοκαιρινες τουμπες



kalesin
25/06/2007, 10:31
- Ρε μαλακα, εδω καπου δεν εχει μια στροφη;





Ητανε θυμαμαι τελη δεκαετιας 80 αρχες 90, δενθυμαμαι οσο κ αν στιβω το μυαλο μου.
Διακοπες. Χωριο παραθαλασσιο, απεραντες αμμουδιες, υπεροχες παρεες. Πριν ακομα ανακαλυψουμε την ποζα κ το δηθεν. Πριν μαθουμε οτι με τα λεφτα νοικιαζεις φιλους.
Τοτε που μας αρκουσε μια καλη φωτια στη θαλασσα, χυμα κρασι, καλαμποκια, κιθαρες κ σαραβαλα κασετοφωνα για να περασουμε ολη τη νυχτα γελωντας κατω απο τα αστερια.

Τοτε που μια Ελενη με εκανε να μετραω τα αστρα κ να σιγοτραγουδαω το when the smoke is going down

O Θοδωρης θυμαμαι ειχε παρει καινουργια μηχανη. Ενα Virago 250. Τι εργαλειο ηταν αυτο; Γυαλιζε θυμαμαι. Ειχε κ αυτη την τσοπεροαισθηση που μας εφτιαχνε. Ταινιες αμερικανικες, με τυπαδες που γυριζαν στις ερημιες κ τις παραλιες με το τσιγαρο στο στομα, αγριαδα κ στυλακι. Δεν θελει κ πολυ για να κολλησεις.
Που μας εχανες που μας εβρισκες, βολτα σε ολη την περιοχη να κανουμε τους ομορφους. Να υποφερουμε με πονο βουβο, οταν ανεβαιναμε το μεσημερι πανω κ κολλαγε η σελα στα μπουτια. Στην καλυτερη μια πετσετα απλωμενη πανω στη σελα, για να μην την βρεξουμε με τα μαγιο. Να δαγκωνουμε οτι εχουμε προχειρο τα βραδυα που το πουκαμισακι δεν εφτανε να κρατησει την υγρασια.
Κρανος; αστειευεστε βεβαια. Μπουφαν; Ειχαμε δει σε ενα περιοδικο καποιους που φοραγαν κ λεγαμε "κοιτα να δεις ρε τι φορανε... Ευρωπη παιδι μου"

Ενα βραδυ θυμαμαι, ειχαμε παει στο διπλανο χωριο στο "κλαμπ". Σκασανε μυτη οι ομορφοι πρωτευουσιανοι κ παρκαρανε κ το αλογο πρωτη μουρη στο μαγαζι... τσσσσσσσ. Κουνια που μας κουναγε βεβαια, αλλα εμεις εκει. Αρχοντες του κοσμου

Υπεροχη βραδυα. Μουσικη, κοσμος, χυλοπιτες, κατακτησεις, η θαλασσα να γυαλιζει διπλα μας. Μεγαλειο. Ημασταν 20 χρονων κ ολος ο κοσμος ηταν δικος μας.

Το κλαμπακι ηταν στη θαλασσα. Για να φτασεις, υπηρχαν 2 δρομοι. Ο κεντρικος, που ερχοταν απο το κεντρο του χωριου, μια τεραστια ευθεια που εχει υγρανει πολλα ματια απο τον αερα κ τα δακρυα. Ηταν κ εκεινη η κλειστη αναποδη στροφη στο τελος της, γεματη αμμο που εκανε πολλους να πεφτουν σαστισμενοι σχεδον μεσα στη θαλασσα οπως ερχονταν.

Κ υπηρχε κ ο πισω δρομος. Που περναγε μεσα απο εξοχικες κατοικιες, ηρεμος δρομος με συμπαθητικες στροφες κ σε αβγαζε λιγο πιο πισω στην εθνικη. Ιδανικος δρομος για να αποφευγεις τους μεθυσμενους που εφευγαν απο τα κλαμπ

Εκεινο τον δρομο ειχαμε διαλεξει εκεινο το βραδυ. Για να χαζεψουμε τη διαδρομη. Για να μπορουμε να σχολιαζουμε την κοπελα που ειχε γνωρισει. Μαρια την ελεγαν; Δημητρα; που να θυμαμαι τωρα; Ουτε αυτος πρεπει να θυμαται πια

Με το τσιγαρο στο χερι να ακουμε το γουργουρητο της μηχανης. Κ να τα λεμε. Με την υγρασια αλλη μια φορα να μας τρυπαει τα κοκκαλα.

Ωρα να ανοιξουμε λιγακι γιατι θα φαμε πολυ κρυο μαλλον. Κ να ανοιγει η μηχανη. Κ να νοιωθεις αυτο το υπεροχο δεσιμο με το μεταλλο. Σαν ενα κομματι. Με τις στροφες να ερχονται κ να φευγουν γλυκα. Κ να αυξανει λιγακι ο ρυθμος. Μεχρι που ειχε φτασει στο ανωτερο σημειο σωφροσυνης για το συγκεκριμενο δρομο.

Ηταν απο εκεινες τις φορες που οδηγος κ συνοδηγος ειναι ενα σωμα. Που πλαγιαζεις κ δεν καταλαβαινεις οτι εχεις πλαγιασει τοσο πολυ. Που ειναι λες κ εισαι ακινητος κ απο κατω σου ο δρομος γυρναει, συστρεφεται, μικραινει μεγαλωνει κ εσυ αισθανεσαι σαν να κανεις ερωτα σε μεταξωτα σεντονια. Με το φως της μηχανης να σημαδευει ενα ξεχωριστο κομματι του χρονου μεσα στον χρονο. Σαν να δειχνει το μοναδικο πραγμα που υπαρχει, που ειναι ζωντανο μεσα σε ενα κοσμο που δεν αντιλαμβανεσαι. Που δεν υπαρχει, στο σκοταδι γυρω σου


- Ρε μαλακα, εδω καπου δεν εχει μια στροφη;

Καπου εκει πρεπει να ητανε. Εκτος κ αν την ειχαμε παρει ετσι μαγεμενοι που ημασταν. Μπααα.. λογικα δεν πρεπει να ειχαμε φτασει ακομα. Ελα ομως που ο δρομος μπροστα μας εδειχνε υπεροχα ισιος. Υπεροχα γκρι. Υπεροχα φωτισμενος. Υπεροχα.....

- Κοψε ρεεεεεεε

Τελικα δεν ηταν ο δρομος τοσο γκρι εκει που τελειωνε η δεσμη του προβολεα μας. Ηταν εκεινα τα χορταρακια βλεπεις που δεν ειχαν θεση καθετα στο δρομο, παρα μονο στη ριζα του τοιχου που υψωνοταν μπροστα μας.

Θυμαμαι κατι βρισιες

- Το 'χω...
- Παναγια μου
- Δεν το 'χω
- κοψε μαλακααααααααα


Εγω βρεθηκα σε κατι χορταρια στο πλαι με τα ποδια ψηλα πανω στον τοιχο
Ο Θοδωρας λιγα μετρα διπλα μου, να γελαει ακουμπισμενος πανω στον τοιχο

Γελαγαμε ακομα οταν αναψαν τα φωτα κ βγηκαν εντρομοι οι ανθρωποι να δουν τι εχει συμβει.
Μαε κοιταγαν απορημενοι να γελαμε, κ οταν τους ειπαμε οτι απλα σκονταψαμε μας εβρισαν. Μας εφτιαξαν καφεδακι, βεβαιωθηκαν οτι εκτος απο μια χαζομαρα κ νευρικο γελιο ημασταν καλα κ μας εδιωξαν κανοντας τον σταυρο τους. Την αλλη μερα Πηρε μπογια ο Χριστιανος κ εφτιαξε κοκκινα βελακια κ σχεδια στον τοιχο του.

Σηκωσαμε τη μηχανη, βρισαμε ο ενας τον αλλο βλεποντας τις γρατζουνιες κ συνεχισαμε να γελαμε. Ειχαμε ξεγελασει το χαρο

Κ για να το γιορτασουμε ριξαμε αλλη μια τουμπα γελωντας στον χωματοδρομο

Gandalf dr685sm
25/06/2007, 10:53
Virago 250;... σίγουρα 92-93 ήταν.

Ωραίες εποχές ρε φίλε, όπως λες. Κυρίως γιατί εμείς ήμασταν πιο μικροί και τα αντιμετωπίζαμε αλλιώς. Ευτυχώς που είσαστε ακόμα εδώ και τα θυμάσαι με το φιλαράκι σου και γελάς.

Ωραία ιστορία.


Gandalf

kalesin
25/06/2007, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Virago 250;... σίγουρα 92-93 ήταν.

Ωραίες εποχές ρε φίλε, όπως λες. Κυρίως γιατί εμείς ήμασταν πιο μικροί και τα αντιμετωπίζαμε αλλιώς. Ευτυχώς που είσαστε ακόμα εδώ και τα θυμάσαι με το φιλαράκι σου και γελάς.

Ωραία ιστορία.


Gandalf

οντως τοτε πρεπει να ητανε. Καινουργιο μοντελο τοτε το virago.

Σιγουρα ευτυχως που ειμαστε ακομα εδω. Οσο καθομαι κ σκεφτομαι τις βλακειες καναμε κ ζησαμε να πουμε την ιστορια μας κ να γελαμε...


Να 'ναι καλα ο Θοδωρος οπου βρισκεται. Τον εχουνε φαει τα μαυρα ξενα χρονια τωρα. Ητανε κ εκεινη η κουκλα η Γερμανιδα που τον μαγεψε κ εφυγε

:beer: :beer:

makis206
25/06/2007, 11:28
Αυτή είναι πραγματικά μια απ'αυτές τις όμορφες ιστορίες που μπορεί έναν άνθρωπος να διηγηθεί με χαμόγελο νιώθωντας πολύ τυχερός που έζησε τέτοιες στιγμές.

Οι ρομαντικές εποχές, κάπως έτσι δεν τις λέγανε ;

Τότε που τα πιο απλά πράγματα μετρούσανε χίλιες φορές περισσότερο απ'ολα τα σημερινά "κοσμήματα".

Στιγμές του τότε που μένουν μέσα μας σαν τον πιο πολύτιμο θησαυρό.

Το σήμερα ξέφυγε.. ρομποτάκια οι πιτσιρίκοι.. είναι πολύ καλό ν'ακούγονται αυτές οι ιστορίες, μπορούν να δώσουν αισιοδοξία και γνώση σχετικά με το τι πραγματικά αξίζει σ'αυτή τη ζωή.

Νά'σαι καλά ρε Ηλία που την μοιράστηκες

:beer: :beer:

sober
25/06/2007, 21:07
Οντως ωραια ιστορια ..... αλλα ετσι οπως την περιγραφεις καλυτερα να την εβαζες στ'ανεκδοτα γιατι εχω κοπει λεμε....:lol: :lol: :lol:

Ειδικα εκει που ελεγες οτι ''το εχεις''........ και μετα να σας βλεπουν να γελατε...


Μια χαρα λεμε...:lol: :lol:

τσακο...:beer: :beer: :beer: :beer:

Alx 84
25/06/2007, 22:56
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimChios
26/06/2007, 02:00
....είναι και αυτή η γραφή σου ρε άτιμε!!!

:beer: :beer: :beer:



Διαβάστε σκηνικό...το έχω πεί και στο Δέλεαρ καποια στιγμή...

Κολλητός στο λύκειο, ίδια ακριβώς εποχή...

Με Virago 250 ολοκαινουρια!

Μιά από τα ιδια Ηλία, μιά από τα ίδια όμως ρε φίλε!!!

Μπαράκια, γκόμενες, αντριλίκι κτλ η ηλικία μας όμως γύρω στα 16-17...

Τέσπα, ο Πάρης ένα παιδί "αφιόνι" που λέμε!
Το πρωί σχολείο, το απόγευμα μπάλα και το βράδυ σε όλα τα μπαράκια να πίνει μέχρι τελικής πτώσεως στη κυριολεξία!

Σχεδόν 1 φορά τη βδομάδα είχε και από μιά τούμπα!
Τα μούτρα του χάλια λέμε! Τα χέρια του χιλιοσακατεμένα!

Τα γνωστά όμως αυτός! Πήγαινα το πρωί με την πάπια μου να φύγουμε παρέα για το σχολείο και το πρόγραμμα παρόλα τα χτυπήματά του δεν άλλαζε!
Η μπάλα, μπάλα και τα μπαράκια την επόμενη κιόλας, μπαράκια!

Ένα βράδυ, το διαλύουμε από το "Εν πλώ" και χωριζόμαστε για τα σπίτια μας...
Λιώωωωωμα ο Πάρης!

- Πρόσεχε μλκ
-Ναι ρε, μη σκάς!

Την επόμένη (τρόπος του λέγειν γιατί η ώρα ήταν ήδη 4:00 και στις 7:30 έπρεπε να είμαι σπίτι του)!
Από τις λίγες φορές που δεν σαβουρδίστηκε ο Πάρης!

Φτάνω ο καλός σου σπίτι του και τί βλέπω?

Τον Πάρη με τα ρούχα από την προηγούμενη, να μήν έχει συνέλθει καλά-καλά και να τρώει το ξύλο της χρονιάς του από τον πατέρα του!

Τί έγινε?

Φτάνοντας σπίτι πήγε να κατέβει από τη Virago χωρίς να βάλει στάντ! Τον πλακώνει η μοτό και τον παίρνει στα καπάκια ο ύπνος!

Εδώ κολάει το "στ @@δια του" που λέμε!

Σηκώνεται ο πατέρας του να πάει στη δουλειά ο άνθρωπος και η συνέχεια....


μπροστά στα μάτια μου!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εποχές ρε γμτ! :rolleyes: :D

DimChios
26/06/2007, 02:05
...Συνέχεια προηγούμενου! (άν μου επιτρέπει και ο Ηλίας) :D

Καλά με αυτό το παιδί, θα μπορούσα να λέω πολλά σκηνικά με το Virago!

Ένα καλοκαιρινό βράδυ φεύγουμε παρεα με διάφορα μηχανάκια από ένα μπάρ για ένα άλλο...

Στη διαδρομή χάνουμε τον Πάρη!

Ρε που είναι, ρε τώρα θα έρθει...πουθενά αυτός!

Γυρνάμε προς τα πίσω και βρίσκουμε το μηχανάκι σε μιά στροφή ξάπλα!

Ρε που είναι αυτός??? :look:

Και ακούμε: "Σε μια στίβα κάααααααααλαααμιέεεεεες αποκοιμήηηηηηθηκάαααααα"!!!

ΟΝΤΩΣ!!! Τον βρήκαμε σε κάτι καλάμια να έχει γμθεί στο γέλιο και να τραγουδάει!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
26/06/2007, 02:17
:lol: :lol: :rotflmao: :lol:


ΘΕΟΣ Ο ΠΑΡΗΣ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!
Παλικαρι απο τα λιγα!!!
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
26/06/2007, 03:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Φτάνω ο καλός σου σπίτι του και τί βλέπω?

Τον Πάρη με τα ρούχα από την προηγούμενη, να μήν έχει συνέλθει καλά-καλά και να τρώει το ξύλο της χρονιάς του από τον πατέρα του!

Τί έγινε?

Φτάνοντας σπίτι πήγε να κατέβει από τη Virago χωρίς να βάλει στάντ! Τον πλακώνει η μοτό και τον παίρνει στα καπάκια ο ύπνος!

ΡΕ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!! :bigcry: :bigcry:

kalesin
26/06/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...Συνέχεια προηγούμενου! (άν μου επιτρέπει και ο Ηλίας) :D



εισαι τρελλος ρε; εννοειται οτι θελω να συνεχισεις

κ εσυ κ οποιος αλλος θελει. Αλλωστε ο σκοπος μου ηταν να βγουμε λιγακι απο τη μαυριλα, να πουμε για εκεινες τις χαζες στιγμες που περασαν αναιμακτες κ μεγαλη δοση νευρικων γελιων κ τεραστιας χαζομαρας


Ο χρόνος: Αρχες Χειμωνα '88, βραδυ

Το μεσο: Ενα χαρβαλο στρογγυλοφαναρο παπι που οταν ζοριζοταν εφτυνε τις πιπες, η διασημη παπίου

Ο τόπος: Κολωνος, κατω απο το λοφο, μπαρακι που μαζευε τους απανταχου κοπανατζηδες απο το λυκειο κ τους τελειωμενους εξωσχολικους. Αντιθεση το ελεγαν θυμαμαι

Οι πρωταγωνιστες: Ο υποφαινομενος κ ο αδερφικος μου φιλος ο Δημητρης


Ντυμενοι με την τελευταια λεξη της μοδας, πρασινο κοτλε σωληνα παντελονι, ασπρη καλτσουλα με τα all star, πουλοβερ με περιεργα χρωματα κοντο κ μπουφαν "Γαρδελης fashion" δερματινο με τα φερμουαρ να κλεινουν πλαγια με τα μεγαλα πετα.

Πρωτη μουρη μιλαμε, οι ταξιδευτες της γειτονιας ημασταν. Με εκεινο το παπι ειχαμε κανει τις απιστευτες βλακειες κ τα πιο φοβερα ταξιδια. Ναυπλιο, Πατρα [αλλα αυτες ειναι αλλες ιστοριες που τους αξιζει ξεχωριστη αναφορα, στα ανεκδοτα ισως]

Οτι εχω βγαλει γκομενα μια πιτσιρικα που κυνηγαγα καιρο, κ ειμαι παραφουσκωμενος απο αυτοπεποιθηση, υφακι κ αισθανομαι οτι ειμαι στην κορυφη του κοσμου.

Σαββατο βραδυ λοιπον κ εμεις μετα τα μπιλιαρδα, σκαμε στο μπαρακι που ειχα ραντεβου με την πιτσιρικα. Ειχε φερει κ μια φιλη της που γουσταρε ο Δημητρης κ η βραδυα που ειχε ξεκινησει καλα, προχωρουσε υπεροχα.

Κ φτανουμε εξω απο το μπαρακι. κ βρισκω μια θεση να παρκαρω την παπιου, πρωτη μουρη μπροστα στο μαγαζι. Κ αποφασιζουμε να εκτελεσουμε την κινηση που ειχαμε κανει πολλες φορες κ την θεωρουσαμε κινηση/σημα κατατεθεν μας. Με τα χερια στις τσεπες, σταθεροι πανω στην παπια, να κατεβαινει το πλαινο κ να αφηνουμε την βαρυτητα να μας κατεβαζει κ το σταντ να μας συγκρατει. Μιλαμε για κινηση εφαμιλη κινησεων μπαλετου κ συγχρονικης κολυμβησης....

Βαζουμε τα χερια στις τσεπες. Κοιταμε καπου αλλου επιτηδες. Βαζω το ποδι κ κατεβαζω με μια κινηση το σταντ. Αερινη. Αρχιζουμε να πλαγιαζουμε....

Η αερινη ομως κινηση μου, παραηταν αερινη μαλλον, ουτε το σταντ δεν την καταλαβε

κ συνεχιζε να πλαγιαζει το μηχανακι

κ συνεχιζαμε να εχουμε τα χερια στις τσεπες

μεχρι που καταλαβαινουμε οτι εχουμε πλαγιασει πιο πολυ απο οσο επρεπε

Κ στην προσπαθεια μας να κατεβασουμε τα ποδια να πατησουμε κατω, μπλεκουμε τα ποδια μας



Ορθιοι πεσαμε

Πανω στα αλλα παπακια κ λοιπα μηχανακια

Με τα χερια στις τσεπες



:lol:

DimChios
26/06/2007, 11:01
:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ρε όλοι ιδιοι είμασταν τότε λέμε!!!

Ύφος 1000 Καρδηναλίων*!

:beer: :beer: :beer:





*ούτε και ξέρω πώς γράφεται! :lol:

Gandalf dr685sm
26/06/2007, 11:28
πως νομίζετε οτι βγήκαν οι καταστάσεις και τα κόμικ joe bar;... απο κάτι τέτοια.

Προσωπική ιστορία.

Στην Ζάκυνθο , ενώ δούλευα μια σαιζόν μέσα δεκαετίας 90 , σε ξενοδοχείο. Πήγαινα απο το κέντρο προς το γήπεδο, με παπάκι νοικιάρικο (αυτόματο!!!) που είχε τις ταχύτητες κάτω στον σκελετό. Όσο και αν έχω ψάξει δεν το έχω ξαναπετύχει πουθενά.

Πήγαινοντας απο τον κεντρικό της Ζακύνθου (πριν πλακοστρωθεί), με ενδυμασία κάτι απο ύφασμα (σιγά... μαγκιές κάναμε τότε και δεν ξέραμε.) πήγαινα πλακωμένος με το θηρίο... τουτέστιν με περίπου 39χλμ την ώρα... δεν πήγαινε και άλλο.

Εκεί λοιπόν που πάω πλακωμένος :D :D ..βλέπω κάτω απο τις καμάρες , θηλυκό που σειέται και κουνιέται σαν τράτα σε 8 μποφώρ με άσπρο κολάν με την γνωστή γραμμή και μπουστάκι ιδίου χρώματος.
Σφυρίγματα, κακό... επιφωνήματα και ενώ πήγαινα... στα 10 μέτρα μπροστά μου διαπιστώνω οτι κουτί γερμανικής μάρκας είχε αποφασίσει να σταματήσει και να συμμετάσχει στις εκδηλώσεις θαυμασμού προς το θέαμα.

Αμέσως η αντίδραση μου ήταν αντί για κόρνα(που είχε χαλάσει) να φωνάζω ...ΡΕ ΜΑΛΑΚ..... το τελευταίο Α ήταν απο το γκντουπ στην άσφαλτο , καθώς κατά την διάρκεια της αποφυγής, το μαρσπιεδάκι είχε βρεί στον αριστερό του πίσω προφυλακτήρα στην άκρη και εξοστρακίστηκε το θηρίο με τον παπάρα επάνω του , στην άσφαλτο.

Πέφτω... τρίβομαι... σηκώνομαι και απο τα νεύρα μου, κλώτσαγα το μηχανάκι... Γύρω γύρω κόσμος είχε μαζευτεί και έβλεπε εναν μισοντυμένο και γδαρμένο στα αίματα , να χορεύει τον χορό του πολέμου γύρω απο το πεσμένο μηχανάκι.

Δίπλωμα μηχανής δεν είχα τότε (το 1996 έβγαλα) και ευτυχώς ο άνθρωπος μπροστά , ήταν νεαρός και άνθρωπος με την σημασία της λέξεως...

Στον πόνο μου επάνω και στο θέαμα του αίματος, μπαίνω σε κοντινό grossery-shop (ψιλικατζίδικο της συμφοράς ήταν μη χέσω!) και παίρνω φωτιστικό οινόπνευμα άσπρο. Αμέσως ρίχνω πάνω στις πληγές , για να τις απολυμάνω... #!@$#@$#@$#@$...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...#!@$#@$#@#@

Ακόμα θυμάμαι πως έτσουζε και πως χοροπηδούσα μιλώντας και φωνάζοντας σε μια ακατάληπτη γλώσσα σανσκριτικών & Γαλλικών μαζί , όπου έκανε τα παιδάκια που περνούσαν να κοιτάνε περιέργα και τον γύρω κόσμο να με κοιτάει ώς φαινόμενο. Ίσως επειδή ταυτόχρονα χοροπηδούσα σαν τον χιμπατζή με κάψες. Ακόμα φέρω τα σημάδια απο τα εγκαύματα τότε.

Με παίρνει λοιπόν το παληκάρι και με πάει στο νοσοκομείο. Εκεί με το που κάθομαι και μου ρίχνουν ιώδιο (αυτό ρε μαλάκα έπρεπε να ρίξεις... που πήγες να γίνεις Κούρδος-αυτόχειρας) και με φροντίζουν γενικώς... ώωωωπ... ξερός ο δικός σου απο το σοκ του τρακαρίσματος.(πρωτάρης γαρ!)
Με συνεφέρουν και μου λένε πως δεν έχουν αντιτετανικό ορρό (πρωτότυπο!!!) και πρέπει να πάω σε φαρμακείο. Με κατεβάζει το παλικάρι λοιπόν (είπαμε άνθρωπος όσο εκεί που δεν παίρνει!) και με πάει σε ενα, και με αφήνει εκεί. Τον ευχαρίστησα χίλιες φορές ειδικά όταν μου είπε οτι οι γυναίκες έχουν διάφορους τρόπους για να σε κάνουν να πονέσεις και γελάγαμε παρέα.

Κάπου εκεί κατάλαβα τι εννοούσε... βγήκε μια γυναίκα μεσήλικη απο μέσα και μου έκανε μια ένεση απο αυτή που δίνουν στα άλογα. Πονούσε ο κώλος μου , για μια εβδομάδα.. Η περηφάνεια μου για ακόμα περισσότερο.

Για αυτό... προσοχή εκεί έξω παιδιά... η παγίδα είναι όταν τα πετάνε όλα και εσύ χάνεις τον δρόμο. Σταματήστε για καμάκι , μην το κάνετε κινούμενοι.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

Nostra
26/06/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
μην το κάνετε κινούμενοι.
Gandalf

κι εσύ τη στάση του τεμπέλη προτιμάς , ε?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol:

sober
26/06/2007, 13:58
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ 8ΕΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mystique
26/06/2007, 14:11
Τί έγινε?

Φτάνοντας σπίτι πήγε να κατέβει από τη Virago χωρίς να βάλει στάντ! Τον πλακώνει η μοτό και τον παίρνει στα καπάκια ο ύπνος!


THEOS!!! :cry: :rotflmao:



ΡΕ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

MORE GINODE GINODE!!!



Ρε που είναι αυτός???

Και ακούμε: "Σε μια στίβα κάααααααααλαααμιέεεεεες αποκοιμήηηηηηθηκάαααααα"!!!

ΟΝΤΩΣ!!! Τον βρήκαμε σε κάτι καλάμια να έχει γμθεί στο γέλιο και να τραγουδάει!


THEOS!!!:rotflmao: :bawl:





Βαζουμε τα χερια στις τσεπες. Κοιταμε καπου αλλου επιτηδες. Βαζω το ποδι κ κατεβαζω με μια κινηση το σταντ. Αερινη. Αρχιζουμε να πλαγιαζουμε....

Η αερινη ομως κινηση μου, παραηταν αερινη μαλλον, ουτε το σταντ δεν την καταλαβε

κ συνεχιζε να πλαγιαζει το μηχανακι

κ συνεχιζαμε να εχουμε τα χερια στις τσεπες

μεχρι που καταλαβαινουμε οτι εχουμε πλαγιασει πιο πολυ απο οσο επρεπε

Κ στην προσπαθεια μας να κατεβασουμε τα ποδια να πατησουμε κατω, μπλεκουμε τα ποδια μας





Ορθιοι πεσαμε




DIAL 100!!!


:rotflmao: oi menane!!!:bigcry: :rotflmao:
:lol:ta paidia mouuuuu!!!! :rotflmao: :lol:
:rotflmao:


TI MOU THYMISATE TORA REEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer:

filipp0s
26/06/2007, 14:42
Πριν καμμια 15αριά χρόνια με ένα φίλο πηγαίναμε Περιστέρι με ένα βεσπάκι 50άρι(πειραγμένο 90) που είχα τότε.
Είχαμε αράξει πριν σπίτι στα Πατήσια και πίναμε μπύρες. Φεύγοντας λοιπόν να πάμε τη βόλτα μας και ανεβαίνοντας τη θηβών με όσα πήγαινε το βεσπάκι, στο ύψος της γέφυρας της Λ.Αθηνών λέω στο φίλο: Κοίτα ρε τα φώτα από τα αυτοκίνητα που περνάνε κάτω από τη γέφυρα, ωραίο σκηνικό!
Λίγο οι μπύρες, λίγο η ποιητική διάθεση(sic) λόγω ηλικίας...δεν αντιλαμβάνομαι ότι οι δύο λωρίδες γίνονται μιάμιση...και βλέπω το κράσπεδο της νησίδας στα 5 μέτρα!
Ψηλό το κράσπεδο, μικροσκοπική η ρόδα, απογειωνόμαστε και οι δύο από το μηχανάκι!
Ευτυχώς που φορούσαμε κάτι φουσκωτα (ήταν της μόδας τότε) και εκτόνωσαν την πρόσκρουση! Το μηχανάκι πέρασε από πάνω μας και σύρθηκε για καμμιά 10αριά μέτρα!
Μόλις σηκωθήκαμε, και χωρίς να μην έχουμε πάθει τίποτα, ο φίλος μου λέει ότι έφτασε τόσο ψηλά που είδε το φανάρι με την άκρη του ματιού του στο ίδιο ύψος!
Εμένα πάλι μου άρεσε πως αντανακλούσαν τα φώτα στο δρόμο κοιταζοντάς τα απο ψηλά !(ποίηση πάλι:lol: :lol: )

Αλλάξαμε ρόδα στο βεσπάκι (ας είναι καλά η ρεζέρβα στη σχάρα) και με θεόστραβο τιμόνι γυρίσμε πίσω στο σπίτι και















συνεχίσαμε τις μπύρες!:beer: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:





σόρρυ παιδιά δεν ήταν καλοκαίρι το δικό μου:bigcry: :bigcry: με έχει βαρέσει η ζέστη φαίνεται:wave2: :wave2: :wave2:

FestoNero
26/06/2007, 15:26
Ενα περσινο..
Ειχε παει η παρεα Αντιπαρο και ξεκινησα και γω μονος 2-3 μερες αργοτερα.
Φτανω αντιπαρο το βραδακι, ειχε νυχτωσει.
Ειχαν ερθει 2 φιλοι να με παρουν, μιας και δεν ειχα ξαναπαει, και να παμε στο camping.
Στο δρομο πεφτει η ιδεα να νοικιασω σκουτερακι γιατι ειχα τα πραγματα και βαριομουν να κουβαλαω.
Παμε νοικιαζουμε σκουτερ, αναβω τα φωτα ξεκιναω, στη πρωτη λακουβα καπουτ τα φωτα.
Γυρναω πισω.
-Φιλε δωσε μου αλλο σκουτερ, δεν αναβουν τα φωτα.
-Δεν εχω αλλο να σου δωσω, αλλα να δες, αμα πειραζεις αυτο το καλωδιο αναβουν.
-Καλα λεω εγω και φευγω.
Καβαλαω ξανα το σκουτερ, ανεβαινουν οι αλλοι 2 απο πισω, ο τελευταιος ειχε και το σακιδιο μου.
Φτανουμε με τα πολλα στο camping (εβαζα δαχτυλο στο σκουτερ για να αναβουν τα φωτα), στη κατηφορα που εχει μεχρι το εστιατοριο παταω φρενα.
Παταω παταω παταω.
Μλκες, δε κοβει. :uplate:
Κατεβαστε ποδια λεμε!!
Κατεβαζουμε ποδια και αρχιζουμε το σουρσιμο.
Καταφερνουμε να σταματησουμε ισα ισα πριν το πρωτο τραπεζι, να μας κοιτανε τα παιδια καπως περιεργα..
Κατεβαινουμε, κλειδωνω το τιμονι (τρομαρα μου, μετα μου βγηκε η πιστη να το ξεκλειδωσω!)
και αρχιζουν το δουλεμα οι υπολοιποι "τρελο τιμονι κλπ".
Λεω ετσι ειστε, θα τα πουμε αργοτερα..
Βγαινουμε για ποτο ολοι μαζι, κατι τυχαινει και πρεπει να γυρισω δικαβαλο στο camping πριν τους αλλους.
Ξεκιναμε με τον φιλο, κλασσικα το κολπο με το δαχτυλο για να αναβουν τα φωτα.
Φτανουμε στην αρχη του χωματοδρομου για το camping και εκει ψοφανε τελειως τα φωτα.
Μλκ Θυμιο τι κανουμε τωρα;
Ε, πατεντας εγω, ξεκιναω με αναμενο φλας!
Προχωραμε, αναβε το φλας, εβλεπα τις πετρες.
Εσβηνε το φλας, πηγαινα εκει που θυμομουν οτι δεν εχει πετρες..
:rotflmao: :rotflmao:
Μοναδικος φωτισμος το φεγγαρι δηλαδη.. φτανουμε παλι στη κατηφορα, υποψιασμενος εγω παταω φρενο απο πιο πριν και κοβω..
Λογω ελλειπους φωτισμου δε βλεπω τα χαλικια στη κατηφορα, τα παταω με το πισω λαστιχο ενω παταγα πισω φρενο (το μπροστινο δεν εκανε τπτ) και αρχιζουμε τα οχταρια...
Το σωζω τελοσπαντων παλι τελευταια στιγμη πριν σκασουμε στα τραπεζια, εχουμε ψοφησει απο τα γελια με το φιλο μας κοιταζουν περιεργα κατι παιδια που ειχαν αραξει στα τραπεζακια..
Αργοτερα λεμε να παμε στο Λα Λουνα, η πως το λενε ενα παρακμιακο μαγαζι που ειναι 10 λεπτα με τα ποδια σε βατο :lol: χωματοδρομο..
Καθομαστε, βαριεμαι λεω παιρνω το σκουτερ και φευγω μια βολτα.
Τι το'θελα;
Κατι οι μπυρες, κατι το προχωρημενο της ωρας, κατι το φως που δεν ειχα, εχασα το δρομο και εκοβα βολτες μεσα στα χωραφια στις 4 το πρωι, με μονο φως ενα φλας που αναβοσβηνε..
:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
Αυτα.
Δεν εφαγα καμια σαβουρα οποτε ειμαι και εγω offtopic..
:lol: :lol: