PDA

View Full Version : Άλλος ένας ανεύθυνος εν δυνάμη φονιάς...



DimST
25/06/2007, 13:28
Σάββατο ξημερώματα (7-7.30), επέστρεφε ο πατέρας μου απο την δουλειά του με το αυτοκίνητο του, όπως σχεδόν κάθε μέρα, χρόνια τώρα.
Πήρε κανονικά την έξοδο της Λυκόβρυσης ακριβώς μετά αυτή της μεταμόρφωσης και έκανε αμέσως δεξιά... στον πρώτο δρόμο αριστερά, ο δρόμος για όσους δε τους γνωρίζουνε είναι στενός, σε πολλά σημεία ίσα που χωράει ένα μεγάλο αυτοκίνητο, μη φωτειζόμενος, με εισόδους και εξόδους απο εργοστάσια και αποθήκες.

Απο απέναντι μαλακάς άντρας με 80 πατημένα, πιθανότατα μεθυσμένος, σε λευκό Fiat Doblo σύμφωνα με τον πατέρα μου, σε πορεία μετωπικής. Ο πατέρας μου έκοψε όλο το τιμόνι δεξιά και την επέφυγε, έγδαρε το αμάξι και απο τις δύο μεριές, τοίχος και ηλίθιος. Αυτός σταμάτησε πιο κάτω, κατέβηκε, ήρθε προς τον πατέρα μου, είπε με όλος θράσσος καλημέρα, και έφυγε τρέχοντας. Ο πατέρας μου ήταν σε ημιλιπόθυμη κατάσταση και η πόρτα του οδηγού δεν άνοιγε, αριθμό δεν πρόλαβε να δεί.

Ευτυχώς, όμως είναι καλά.

ΟΠΟΙΟΣ ξέρει ή μπορεί να μάθει κάτι, μια και το αυτοκίνητο είναι επαγγελματικό και μάλλον σπάνιο, παρακαλώ, ας μου στείλει ένα πμ, ή στο τηλ. 6977-453423

Ευχαριστώ

SPORAKIAS
25/06/2007, 13:45
εχουμε ξεφυγει τελειως...:mad:

καλη δυναμη...

anf125
25/06/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST

ΟΠΟΙΟΣ ξέρει ή μπορεί να μάθει κάτι, μια και το αυτοκίνητο είναι επαγγελματικό και μάλλον σπάνιο, παρακαλώ, ας μου στείλει ένα πμ, ή στο τηλ. 6977-453423


Επειδή έτσι ψάχνεις χύλλο στ' άχυρα, καλύτερα πες στο πατέρα σου να επικοινωνήσει με τον ασφαλιστή του και να προσπαθήσουν να εντοπίσουν το όχημα που προκάλεσε το ατύχημα από τη βάση δεδομένων των ασφαλιστικών εταιριών (εφόσον είναι ασφαλισμένο) ή της τροχαίας. Ακόμα και αν οι υλικές ζημιές δεν είναι μεγάλες αξίζει τον κόπο η καταγγελία για να χάσει το διπλωμά του ο αλήτης για αρκετό καιρό και να είμαστε όλοι λίγο περισσότερο ασφαλείς στους δρόμους :wave2:

fantacid
25/06/2007, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
είπε με όλος θράσσος καλημέρα, και έφυγε τρέχοντας.


αυτα τα καινουργια ντρογκια εχουν ξεφυγει τελιως!!!

:a53:

Nikoskazer2000
26/06/2007, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αυτα τα καινουργια ντρογκια εχουν ξεφυγει τελιως!!!

:a53:

ντρόγκια :confused:

FestoNero
26/06/2007, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
ντρόγκια :confused: Drugs..
:p

Nikoskazer2000
26/06/2007, 02:26
Αα...

You know: Me χωριάτης from the mountains :smilea: :blush:

DimST
26/06/2007, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Επειδή έτσι ψάχνεις χύλλο στ' άχυρα, καλύτερα πες στο πατέρα σου να επικοινωνήσει με τον ασφαλιστή του και να προσπαθήσουν να εντοπίσουν το όχημα που προκάλεσε το ατύχημα από τη βάση δεδομένων των ασφαλιστικών εταιριών (εφόσον είναι ασφαλισμένο) ή της τροχαίας. Ακόμα και αν οι υλικές ζημιές δεν είναι μεγάλες αξίζει τον κόπο η καταγγελία για να χάσει το διπλωμά του ο αλήτης για αρκετό καιρό και να είμαστε όλοι λίγο περισσότερο ασφαλείς στους δρόμους :wave2:

Με τι πινακίδα? Έχω ήδη μιλήσει με τα εξουσιοδοτημένα φανοποιεία φίατ...

anf125
26/06/2007, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Με τι πινακίδα? Έχω ήδη μιλήσει με τα εξουσιοδοτημένα φανοποιεία φίατ...

Χωρίς πινακίδα δύσκολο... Ίσως λόγω σπανιότητας αυτοκινήτου και με το χρώμα μόνο να εισαι τυχερός αλλά πάλι δύσκολο... αν βρουν π.χ. 3 παρόμοια αυτοκίνητα και τους οδηγούς τους, προφανώς κανένας δε θα παραδεχτεί ότι ενεπλάκη σε ατύχημα χωρίς να είσαι βέβαιος ώστε να τον καταγγείλεις. Καλή τύχη πάντως.

Da.Vintage
27/06/2007, 08:01
Mακάρι να τη βρείς την άκρη φίλε μου αλλά δύσκολο!

Να ευχαριστάς το Θεό που τη γλίτωσε ο πατέρας σου...

Μου εχει συμβεί ακριβώς το ίδιο!

ΜΕΤΩΠΙΚΗ ΜΕ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟ! Δε μπόρεσα να την αποφύγω ήταν πολλά τα χιλόμετρα!

Όλα είναι καλά αφού είναι εντάξει ο πατέρας σου!