PDA

View Full Version : Είναι η ιδέα μου...



VANDA
27/06/2007, 09:17
ή όντως χθες ήταν το χειρότερο απόγευμα όσον αφορά την οδήγηση στη ζέστη;; Πραγματικά δεν το είχα ξαναζήσει αυτό.

Στην αρχή λέω φταίει που ήμουν μέσα σε κλιματιζόμενο χώρο... μετά σταμάτησα κάπου για 10 λεπτάκια, ξαναξεκινάω.. τα ίδια. Δέκα σεσουάρ στη μούρη, έκλεινα ζελατίνα, την άνοιγα, την ξαναέκλεινα.. φωτιά στο λαιμό. Κηφισίας on fire. Αρχισα να σκέφτομαι ταινίες επιστημονικής φαντασίας όπου η Γη δεν είναι πια κατοικίσιμη, οι άνθρωποι ζουν υπογείως και τέτοια, και δε μου φαινόταν πολύ μακρινό το σενάριο. :sick:

TROOPER
27/06/2007, 09:24
το συζητουσα χτες με ενα φιλο ρε συ...δεν ειχαμε ξαναζησει κατι τετοιο ποτε !!!!!

η αισθηση που ειχα ητανε οτι πλησιαζα στο στομα του δρακου οσο η μηχανη ανοιγε.καποια στιγμη το καλοκαιρινο μπουφαν ητανε χειροτερο απο το χειμερινο μια και ο αερας περναγε απο τις τρυπες και με εκαιγε !!! πλεον πιστευω οτι η οδηγηση μηχανης υπο τετοιες συνθηκες ειναι οχι απλα δυσκολη αλλα επικυνδινη. στη βροχη προσεχεις. αν ομως την ωρα που οδηγεις σε καψουνε με αναπτηρα πεφτεις. ε εχτες εγω ενοιωθα να με καινε με μπουρου !!!!!!!!!!

την παλεψαμε και χτες...αντε να δουμε σημερις...

:wave2:

EVI
27/06/2007, 09:25
:rotflmao: χτες ο αδελφος μπαινει μεσα πεταει το κρανος στο καναπε και λεει

-ρε ευη πως την λενε εκεινη την ταινεια με τον βιν ντιζελ που βλεπει στο σκοταδι?

-εεεε? λεω.....ριντικ καπως ετσι

-α ωραια μου λεει ,,θυμασαι εναν πλανητη που ειχε παει σε μια φυλακη που καιγοταν ?

-ναι ρε του λεω

-ε ετσι ειναι εξω





:rotflmao:


παιδια εγω μηχανακι μονο κατ'αναγκη και μονο μετα τις 6-7 ξερω οτι δεν εχουν ολοι αυτη την πολυτελεια...............αλλα δε την παλευω με τιποτα.!


και μαλιστα μονο το σκουτερ ετσι? οχι μηχανη.........δε την παλευω λεμε!

πραγματικα το πιστευω...........η μηχανη ειναι για χειμωνα. :smokin:

makis206
27/06/2007, 09:35
Καμμιά καλή κρέμα για την αφυδάτωση στο πρόσωπο έχετε να προτείνετε ;

Έσπασε το βελούδινο μαγουλάκι μου απ'τη ζέστα λέμε !:rotflmao:

Τέτοιο πράγμα πρώτη φορά το είδα, ζελατίνα και αεραγωγοί ερμητικά κλειστοί ! :uplate:

Και σήμερα το ίδιο προβλέπω, έχω τ'ανεμιστήρι δίπλα μου και πετάει καυτούς νοτιάδες κι ακόμα δεν μεσημέριασε..

Αλλά το μαγιώ βρίσκεται ήδη κάτω απ'το παντελόνι και πάνω απ'το..:uplate: :uplate: :blush:

Μόλις σχολάσω πάω λούι λούι :lol:

Maira
27/06/2007, 09:35
Χτες η μηχανή στον ίσκιο! Όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο! Μία το μεσημέρι! Με στέλνουν από τη δουλειά (κέντρο) να πάω Κηφισιά! Λόγω βλάβης της μικρής μου, κυκλοφορώ με ένα CB 400. Ανεβαίνω στη μηχανή. Σχετικά κρύα!!! μέχρι την γέφυρα της Κατεχάκη, έκαιγαν οι μανέτες, το ντεπόζιτο μου είχε κάψει τα πόδια, ο αέρας στέγνωνε τα μάτια μου, το δέρμα μου ένοιωθα ότι στεγνώνει! Ανάσα έπερνα με δυσκολία αφού στέγνωνε το στόμα μου!

Ήμουν σίγουρη ότι δεν θα γυρίσω σώα πίσω! Όταν έφτασα και πάλι στο γραφείο, ήθελα δέκα λεπτά να συνέλθω! Γύριζε ο κόσμος!!!!!

Ναι, χτες γίναμε για λίγο ηθοποιοί σε ταινία καταστροφής της γης!!!!!

:look:

GST
27/06/2007, 09:35
ρε καιγανε οι μανετες λεμε!!!

EVI
27/06/2007, 09:41
χμμμμμ καιγαν οι μανετες??????????? με γυμνα χερακια?????????? :rotflmao: :rotflmao:


καλα εγω ειμαι λιγο περιεργη μπορει να φοραω μονο κρανος και γαντια.........αυτα τα γαντια ρε παιδι μου δε μπορω να οδηγησω χωρις αυτα............:look: :look:

VANDA
27/06/2007, 09:46
Και για μένα τα γάντια είναι δεδομένα. Κομμένα και προστασία μηδέν βέβαια για μένα, αλλά δεν μπορώ με γυμνά χέρια.

Πάντως, χθες ήταν η πρώτη φορά που αντί να βιάζομαι να ξεκινήσω να οδηγώ για να δροσιστώ λίγο, βιαζόμουν να σταματήσω. Οδηγώντας ήταν πολύυυ χειρότερα τα πράγματα από ότι σε στάση. :dizzy:

Gandalf dr685sm
27/06/2007, 09:47
χθές ώρα 18.00 στην Λ.Ειρήνης διασταύρωση με Λ.Ηρακλείου μέσα στο κουτί (αμήχανος γαρ πλέον) με full AC και το θερμόμετρο εξωτερικά να δείχνει 45.5c:eek: !!!
Από όσο έγραφαν τα παιδιά χθες, στην Ν.Φιλαδέλφεια έδειχνε 47!!! και φυσικά με το νέφος που είχε (και έχει και σήμερα) ήταν κάτι απο κόλαση.

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΡΕ... μετράω.. κάτσε να δείς... α ναι... 45 και σήμερα.


Gandalf

GST
27/06/2007, 09:48
μολις ειχα τελειωσει το μανικιουρ κοριτσια και δεν ηθελα με τιποτα να χαλασει :cool:

Cpt. Haddock
27/06/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Οδηγώντας ήταν πολύυυ χειρότερα τα πράγματα από ότι σε στάση. :dizzy:

Όντως!!!

Σταμάτησα σε φανάρι και δροσίστηκα :lol: :lol: :lol:

super_toto
27/06/2007, 10:37
The Horror.

noble
27/06/2007, 10:39
Χθές είχα βάλει τη μηχανή στη σκιά,φεύγοντας έριξα κι ενα νεράκι να δροσιστεί(εξυπνάδες :lol: )
Σήμερα εχω 2 καψίματα στα μπούτια απο το ντεπόζιτο,που και να μην είχα ρίξει νεράκι :lol:
Στα άλλα είστε υπερβολικοί :look: .
Οδηγούσα και σκεφτόμουν οτι το χειμώνα κλείνουμε τη ζελατίνα για να μην μπαίνει κρύο,χθές την έκλεινα για να μην μπεί ζέστη :wacko:
Οσο για στάση,απλά ήθελα να φτάσω σπίτι μου...Αν κατέβαινα δεν θα ξανά ανέβαινα :alien:
Σήμερα εχω 2 μπουκαλάκια νερό να τη δροσίσω :rotflmao: :rotflmao: και έβαλα τζήν
Δεν φοβάμαι λεμέεεεεεε :smokin: :lol: :lol:

odt
27/06/2007, 10:42
Πάντως είναι καλύτερα από το να οδηγάς στην κίνηση με αυτοκίνητο χωρίς a/c οπότε δεν παραπονιέμαι...

Επίσης η καλύτερη αντιμετώπιση για την τρελή ζέστη, είναι η κλειστή ζελατίνα, το μπουφάν και τα γάντια...να μην έχεις και τον ήλιο από πάνω να σε ψήνει...

Εγώ έτσι κυκλοφορώ καθημερινά, Περιστέρι - Κάντζα - Περιστέρι και το απόγευμα που γυρνάω σπίτι ίσα που έχω ιδρώσει...Πιο πολύ με καίει ο ζεστός αέρας από το μοτέρ στα πόδια (ξέρουμε ότι τα χόνδα και η θερμοκρασία πάνε πακέτο)...παρά ο ζεστός αέρας στην ατμόσφαιρα...

Ζέστη είναι, θα περάσει...:wave2:

Xrider
27/06/2007, 10:45
Την εχω πατησει 2 φορες σε ταξιδι να φαω τετοιες θερμοκρασιες και ζεστη.
Σε τετοιες περιπτωσεις που στην ουσια μιλαμε για επιβιωση εφτασα στο πορισμα οτι ειναι πολυ καλητερα αν
1.Βγαζουμε παπουτσια και ρηχνουμε νερο μεσα
2.Τραβαμε παντελονι και ρηχνουμε νερο στα @@ να μουλιασουν...το φαινομενο κατουρημενου φευγει γρηγορα απο το παντελονι
3.Βρεξιμο κανονικο στα μαλλια και καπακι φοραμε το κρανος
4.Βρεγμενο μπλουζακι αν φοραμε μπουφαν κανει δουλεια,χωρις μπουφαν στεγνωνει σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.
5.Αν δεν βιαζεσαι την αραζεις κατω απο σκια και περημενεις να πεσει ο ηλιος δλδ μεχρι τις 7-8
6.Η χειροτεη ωρα να εισαι πανω σε μηχανη ειναι 4-4,30 το απογευμα...δεν ξερω γιατι αλλα ετσι ειναι.

funmoto
27/06/2007, 10:46
ρε πως την παλεύτε???
:confused: :confused: :confused:

Με το παπί κινούμαι (για λίγο) και καίαιαιαιγομαιαιαιαι...
Προσπαθώ να μην αναπνέω για να μη νιώθω το κάψιμο στα πνευμόνια μου...

Πού να νιώθω και τον καυτό αέρα της μηχανής στα πόδια μου:eek:

Πραγματικά απορώ πώς το αντέχετε!!!


Λες να έχω γεράσει και να έχουν ...πέσει οι αντοχές μου???

EVI
27/06/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
(ξέρουμε ότι τα χόνδα και η θερμοκρασία πάνε πακέτο)...
[/B]



με τετοια ζεστη δεν ξεχωριζουν οι μαρκες ,ολες οι θερμοκρασιες χτυπανε τρελους αριθμους κατι 110 :eyepop: :eyepop: :hypnotize

BILLY FILTH
27/06/2007, 10:50
χθές το πρωί φτάνω στη δουλειά στις 10:00 και αφήνω τη μηχανή κάτω από ένα δέντρο όπως πάντα για να είναι στη σκιά.

κατά τις 15:30 "κόβεται" το ρεύμα και λέω δεν πάω να φύγω.

κατά τις 16:00 λοιπόν πάω να βάλω μπρος τη μηχανή και βλέπω να λέει 42 C.

η μηχανή ήταν στη σκιά για 6 ώρες και παρόλα αυτά η θερμοκρασία του κινητήρα ήταν 42 βαθμοί. :eek:

afrotwin
27/06/2007, 10:52
ego eklisa tin zelatina na min me kei o aeras stin mouri ta moutakia mou psi8ikane ta xeria mou den mporousan na piasoun manetes ke tragoudousa to tragoudi tou salif keita se diaskevi xari klin

kegete to moni mas kegete....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

odt
27/06/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
χθές το πρωί φτάνω στη δουλειά στις 10:00 και αφήνω τη μηχανή κάτω από ένα δέντρο όπως πάντα για να είναι στη σκιά.

κατά τις 15:30 "κόβεται" το ρεύμα και λέω δεν πάω να φύγω.

κατά τις 16:00 λοιπόν πάω να βάλω μπρος τη μηχανή και βλέπω να λέει 42 C.

η μηχανή ήταν στη σκιά για 6 ώρες και παρόλα αυτά η θερμοκρασία του κινητήρα ήταν 42 βαθμοί. :eek:


Ε και σε χαλάει? Ξεκινάς και δεν περιμένεις να ζεσταθεί και το μοτέρ...ούτε τσοκ ούτε τίποτα...

funmoto
27/06/2007, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kegete to moni mas kegete....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εεεεε.... γκουχ γκουχ....
:blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

+100000000000

K0K0$
27/06/2007, 10:59
Φτανω γραφειο χτες 08.00 και τελειωνω στις 20.00 το απογευμα. Απο το περιστερι στο χαϊδαρι απεκτησα ελαφυ καψιμο στα χερια μονο και μονο απο τον αερα. Τελος.


Get used to it...Κατι μου λεει οτι απο εδω και περα καθε περσυ 8α ειναι και καλυτερα

FestoNero
27/06/2007, 11:24
Αντε ρε μυγιαγκιχτοι..
:rolleyes:












Δε τη παλευω λεμε, εχω να παω σχολη μια βδομαδα λογω ζεστης!!
:bigcry:

makis206
27/06/2007, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Αντε ρε μυγιαγκιχτοι..
:rolleyes:
Δε τη παλευω λεμε, εχω να παω σχολη μια βδομαδα λογω ζεστης!!
:bigcry:

Έλεος !!

Μέχρι κι οι δημόσιοι δουλεύουνε περισσότερο από σένα !:evil: :evil: :evil:


:lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
27/06/2007, 11:32
Που να δείτε το πανηγύρι μόλις αρχίσει και ζεσταίνεται ο Τίγρης

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μιλάμε για κλιβανο όχι μαλακίες - ευτυχώς δεν υπάρχει κάποιο σημείο που να σε καίει (οι εξατμίσεις περνάμε απο κάτω :evil: ) απλα βγάζει ΖΕΣΤΗ ! :uplate:

costas81
27/06/2007, 11:46
Κράνος μπουφάν γάντια και κριμένος πίσω από τη ζελατινα να μην με παιρνει ο αερας.

Το κρανος κλειστο και ένιωθα ότι το μόνο που με δρόσιζε μέσα στο κράνος ήταν η ανάσα μου!

:look: :look: :look: :look: :look:

makis206
27/06/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Που να δείτε το πανηγύρι μόλις αρχίσει και ζεσταίνεται ο Τίγρης
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μιλάμε για κλιβανο όχι μαλακίες - ευτυχώς δεν υπάρχει κάποιο σημείο που να σε καίει (οι εξατμίσεις περνάμε απο κάτω :evil: ) απλα βγάζει ΖΕΣΤΗ ! :uplate:

Χτες πέτυχα στο φανάρι ένα Fazer τώρα που το θυμήθηκα κι ακουγόταν ένας περίεργος ήχος απ'το μοτέρ, το παλικάρι είχε σκύψει να δει τι γίνεται κι όταν τον ρώτησα αν έχει κανένα πρόβλημα μου είπε ότι βράζανε τα λάδια !:eek:

και τώρα που ξαναβλέπω την παράθεση είπες κακή κουβέντα Καπετάνιο μου, πιπέρι στο στόμα ! :D :lol:

Akatanomastos
27/06/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Την εχω πατησει 2 φορες σε ταξιδι να φαω τετοιες θερμοκρασιες και ζεστη.
Σε τετοιες περιπτωσεις που στην ουσια μιλαμε για επιβιωση εφτασα στο πορισμα οτι ειναι πολυ καλητερα αν
1.Βγαζουμε παπουτσια και ρηχνουμε νερο μεσα
2.Τραβαμε παντελονι και ρηχνουμε νερο στα @@ να μουλιασουν...το φαινομενο κατουρημενου φευγει γρηγορα απο το παντελονι
3.Βρεξιμο κανονικο στα μαλλια και καπακι φοραμε το κρανος
4.Βρεγμενο μπλουζακι αν φοραμε μπουφαν κανει δουλεια,χωρις μπουφαν στεγνωνει σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.
5.Αν δεν βιαζεσαι την αραζεις κατω απο σκια και περημενεις να πεσει ο ηλιος δλδ μεχρι τις 7-8
6.Η χειροτεη ωρα να εισαι πανω σε μηχανη ειναι 4-4,30 το απογευμα...δεν ξερω γιατι αλλα ετσι ειναι.

:alien: how to: lost in Africa:alien: :alien:

Cpt. Haddock
27/06/2007, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
και τώρα που ξαναβλέπω την παράθεση είπες κακή κουβέντα Καπετάνιο μου, πιπέρι στο στόμα ! :D :lol:

:a05: :a05: :a05: :a05:

sniper
27/06/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
.......

και τώρα που ξαναβλέπω την παράθεση είπες κακή κουβέντα Καπετάνιο μου, πιπέρι στο στόμα ! :D :lol:

Και που να δεις τι θα γίνει όταν του βάλουμε πιπέρι στα @@ :D

Cpt. Haddock
27/06/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και που να δεις τι θα γίνει όταν του βάλουμε πιπέρι στα @@ :D

αν καταφέρεις και τα πλησιάσεις τόσο κοντά, θα έχεις πρόβλημα :evil: :D :smokin:

TROOPER
27/06/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego eklisa tin zelatina na min me kei o aeras stin mouri ta moutakia mou psi8ikane ta xeria mou den mporousan na piasoun manetes ke tragoudousa to tragoudi tou salif keita se diaskevi xari klin

kegete to moni mas kegete....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol:

GIXXERAKIAS
27/06/2007, 12:02
Παιδες εγω με το σκουτερακι και δεν την παλευω,ποσο μαλλον να βγαλω την μηχανη!!:eyepop: Πριτς!!Δεν σφαξανε που θα βγαλω την κουκλα μου εξω με τετοια ζεστη!!Να μου παθει καμμια θερμοπληξια και να τρεχουμε για ορο παραφλου μεσημεριατικα στις αντιπροσωπειες!!:rotflmao: :rotflmao:

Οπως τα λετε παιδια ειναι και χθες ηταν ακομα χειροτερα τα πραγματ!!Πραγματικα εκαιγαν οι μανετες και ολο το σωμα μου απο τον καυτο αερα,ειχα κλεισει και γω αεραγωγους και το κρανος ηταν σαν να το ειχα βαλει στρην σαουνα ρε σεις:uplate: :uplate: !Αυτο που παρατηρηξσα ειναι οτι το βεντιλατερ συνηθως αναβει για κανα 2λεπτο και μετα σβηνει ετσι δεν ειναι??Ε λοιπον εχθες και σημερα αναβε συνεχεχομενα και σταματαγε για κανα 2λεπτο να ξεκουραστει(οχι οτι εριχνε την θερμοκρασια:hypnotize ) μιλαμε το λυπηθηκα το κακομοιρο και μενα μαζι που ετρεχα σαν βλακας !!!(αλλο θα ελεγα αλλα παιζει BAN οποτε ΠΡΙΤΣ:lol: )

makis206
27/06/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
αν καταφέρεις και τα πλησιάσεις τόσο κοντά, θα έχεις πρόβλημα :evil: :D :smokin:

:eek: :eek: :eek:

Αυτό είναι χειρότερο από κακή λέξη !!:eek: :eek: :rotflmao:


Τουλάχιστον για όσους τα πιάνουν. Τα υποννοούμενα. :lol:

lamogio
27/06/2007, 12:17
shit inside manyyear...

σήμερα με φαίνεται είναι χειρότερα.:sad:

Ηταν η πρώτη φορά που χάρηκα που με έβρεχε μια μανταμίτσα με τους υαλοκαθαριστήρες της μπροστά μου.
Τόσο που την κυνηγούσα από πίσω μη χάσω καμμιά σταγόνα.:lol:

Να 'ναι καλά το κορίτσι.
:wave2:

costas81
27/06/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Παιδες εγω με το σκουτερακι και δεν την παλευω,ποσο μαλλον να βγαλω την μηχανη!!:eyepop: Πριτς!!Δεν σφαξανε που θα βγαλω την κουκλα μου εξω με τετοια ζεστη!!Να μου παθει καμμια θερμοπληξια και να τρεχουμε για ορο παραφλου μεσημεριατικα στις αντιπροσωπειες!!:rotflmao: :rotflmao:

Οπως τα λετε παιδια ειναι και χθες ηταν ακομα χειροτερα τα πραγματ!!Πραγματικα εκαιγαν οι μανετες και ολο το σωμα μου απο τον καυτο αερα,ειχα κλεισει και γω αεραγωγους και το κρανος ηταν σαν να το ειχα βαλει στρην σαουνα ρε σεις:uplate: :uplate: !Αυτο που παρατηρηξσα ειναι οτι το βεντιλατερ συνηθως αναβει για κανα 2λεπτο και μετα σβηνει ετσι δεν ειναι??Ε λοιπον εχθες και σημερα αναβε συνεχεχομενα και σταματαγε για κανα 2λεπτο να ξεκουραστει(οχι οτι εριχνε την θερμοκρασια:hypnotize ) μιλαμε το λυπηθηκα το κακομοιρο και μενα μαζι που ετρεχα σαν βλακας !!!(αλλο θα ελεγα αλλα παιζει BAN οποτε ΠΡΙΤΣ:lol: )



προσπαθήστε να δουλέυετε τα μηχανάκια με όσο το δυνατόν λιγότερες στροφές στον κινητήρα και με μεγαλύτερες σχέσεις.

Cpt. Haddock
27/06/2007, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamogio
σήμερα με φαίνεται είναι χειρότερα.:sad:

Αντιθέτως εγώ νομίζω οτι σήμερα είναι καλύτερα.

:wave2:

costas81
27/06/2007, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamogio
shit inside manyyear...

σήμερα με φαίνεται είναι χειρότερα.:sad:

Ηταν η πρώτη φορά που χάρηκα που με έβρεχε μια μανταμίτσα με τους υαλοκαθαριστήρες της μπροστά μου.
Τόσο που την κυνηγούσα από πίσω μη χάσω καμμιά σταγόνα.:lol:

Να 'ναι καλά το κορίτσι.
:wave2:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sniper
27/06/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
αν καταφέρεις και τα πλησιάσεις τόσο κοντά, θα έχεις πρόβλημα :evil: :D :smokin:


Είδες πουθενά να λέω ότι θα το κάνω εγώ; :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
27/06/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
προσπαθήστε να δουλέυετε τα μηχανάκια με όσο το δυνατόν λιγότερες στροφές στον κινητήρα και με μεγαλύτερες σχέσεις.

Υπάρχει μια διχογνωμία εδώ. Μεγάλη σχεση σημαίνει και δυσκολία απόκρισης της μηχανής στο γκάζι, άρα ζόρισμα, άρα θέρμανση...

Δεν είμαι σίγουρος τι απ' τα δύο είναι καλύτερο...

Θα έλεγα φυσιολογική οδήγηση, ούτε να μπουκώνει ο κινητήρας, αλλά ουτε και σε ψηλές στροφές

:wave2:

costas81
27/06/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Υπάρχει μια διχογνωμία εδώ. Μεγάλη σχεση σημαίνει και δυσκολία απόκρισης της μηχανής στο γκάζι, άρα ζόρισμα, άρα θέρμανση...

Δεν είμαι σίγουρος τι απ' τα δύο είναι καλύτερο...

Θα έλεγα φυσιολογική οδήγηση, ούτε να μπουκώνει ο κινητήρας, αλλά ουτε και σε ψηλές στροφές

:wave2:


Μιλάμε υπό φισιολογικές συνθήκες και επιταχύνσεις!

Δεν λέμε 6η και τερμα γκάζι να κουνηθεί το μηχανάκι!

Απλά στιλ οδήγησης "μου τελειώνει η βενζίνη" αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω!Μικρά ανοίγματα του γκαζιού και επιλογή της επόμενης σχέσης μόλις οι στροφές το επιτρέπουν

periklisk
27/06/2007, 12:27
χάλια μαύρα λέμε

Maira
27/06/2007, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Υπάρχει μια διχογνωμία εδώ. Μεγάλη σχεση σημαίνει και δυσκολία απόκρισης της μηχανής στο γκάζι, άρα ζόρισμα, άρα θέρμανση...

Δεν είμαι σίγουρος τι απ' τα δύο είναι καλύτερο...

Θα έλεγα φυσιολογική οδήγηση, ούτε να μπουκώνει ο κινητήρας, αλλά ουτε και σε ψηλές στροφές

:wave2:

Παν μέτρον άριστον :a013:

Και που να πηγαίνετε τέτοιες μέρες με μηχανή που έχει χαλάσει το βεντιλατέρ!!!!

:a02:

LINA
27/06/2007, 12:32
γμτ :bigcry: δε μου φτανε το χθεσινο καψιμο και ο σημερινος εφιαλτης στο σχολασμα , με βγαζουν απ τη δουλεια να παω με το παπι ενα κολοφακελο :bigcry: :bigcry: :bigcry: παω να τζιτζιριστω .... ΣΚΑΤΑ

Maira
27/06/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
γμτ :bigcry: δε μου φτανε το χθεσινο καψιμο και ο σημερινος εφιαλτης στο σχολασμα , με βγαζουν απ τη δουλεια να παω με το παπι ενα κολοφακελο :bigcry: :bigcry: :bigcry: παω να τζιτζιριστω .... ΣΚΑΤΑ


Έλα τώρα! πώς κάνεις έτσι?????

Αν συνεχίσουμε έτσι απλά δε θα μας ξεχρίζουν από τους ιθαγενείς της Αφρικής!!!:lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
27/06/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Αν συνεχίσουμε έτσι απλά δε θα μας ξεχρίζουν από τους ιθαγενείς της Αφρικής!!!:lol: :lol: :lol:

θα φοράτε φούστα απο άχυρα στη μέση;

:D :D :D :D :D :eyepop: :evil:

kalesin
27/06/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
θα φοράτε φούστα απο άχυρα στη μέση;

:D :D :D :D :D :eyepop: :evil:


συγκεντρωσουυυυυυυυ


:smokin:

Ταξιδευτής
27/06/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
και μαλιστα μονο το σκουτερ ετσι? οχι μηχανη.........δε την παλευω λεμε!


:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το συζητουσα χτες με ενα φιλο ρε συ...δεν ειχαμε ξαναζησει κατι τετοιο ποτε !!!!!

ε εχτες εγω ενοιωθα να με καινε με μπουρου !!!!!!!!!!



:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
μέχρι την γέφυρα της Κατεχάκη, έκαιγαν οι μανέτες, το ντεπόζιτο μου είχε κάψει τα πόδια, ο αέρας στέγνωνε τα μάτια μου, το δέρμα μου ένοιωθα ότι στεγνώνει!

:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ρε καιγανε οι μανετες λεμε!!!

:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Χθές είχα βάλει τη μηχανή στη σκιά,φεύγοντας έριξα κι ενα νεράκι να δροσιστεί(εξυπνάδες! )
Σήμερα εχω 2 καψίματα στα μπούτια απο το ντεπόζιτο,που και να μην είχα ρίξει νεράκι


:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Πιο πολύ με καίει ο ζεστός αέρας από το μοτέρ στα πόδια (ξέρουμε ότι τα χόνδα και η θερμοκρασία πάνε πακέτο)...παρά ο ζεστός αέρας στην ατμόσφαιρα...


:lol:

ΠΟΥΛΑΑΑΑΚΙΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ!!!!!! :evil:
Τι εγινε ΒΡΕ;; Καηκανε τα μπουτακια μας; Ε; Εε; Εεεεεε; :lol:

Δεν ξερω τι λετε εσεις παντως εγω εχθες το απογευμα που πηγα βολτιτσα για καφε με τη μηχανη ημουν μια χαρα! :o

Ζεστουλα ειχε αλλα την παλευαμε ωραιοτατα! Ουτε μπουτακια καμμενα, ουτε μανετες, ουτε τιποτα! :D :wave2:

Τσκ τσκ τσκ τσκ.... Μηχανοβιοι μετα σου λεει.... :lol:

tifoefs
27/06/2007, 12:43
Εισαστε ολοι μυγιαγγιχτοι και υπερβολικοι !!

Συνηθισατε τα αιρκο και γινατε γκριναρες λουγκρες !!

Τι να πουμε εμεις εδω που αναψαμε καλοριφερ Ιουνιο μηνα ;;;

:lol: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
27/06/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
θα φοράτε φούστα απο άχυρα στη μέση;

:D :D :D :D :D :eyepop: :evil:


Με τέτοια ζέστη?????? ΄Να αρπάξουν τα ξερόχορτα?????:uplate: :uplate:


Τίποτα δε θα φοράμε!!!! Ούτε καν σκουλαρίκια! Ανεβάζουν θερμοκρασία!!!!:confused:

Αλλά έτσι κι αλλιώς δε θα μας γνωρίζει και κανείς!!!! :smokin:

sergiosm
27/06/2007, 12:52
Χθες ήταν σαν να περνάς μέσα από τη φωτιά.

Παρατήρησα όμως το εξής:

Φορούσα μπουφάν, γάντια και καλοκαιρινό μπουφάν (μαύρο τρομάρα μου !!)
και όμως ζεσταινόμουν περισσότερο στα πόδια και στα δάχτυλα παρά στο σώμα
Στην ουσία το μπουφάν με δρόσιζε περισσότερο από ό,τι με ζέσταινε.

Και πράγματι, όταν έφτασα σπίτι διαπίστωσα ότι είχα υδρώσει στο κεφάλι (από το κράνος) και στα πόδια, όχι όμως στο σώμα.

Κατά τα άλλα, εμένα κοίταζαν σαν εξωγήινο στο δρόμο ...

tifoefs
27/06/2007, 12:56
Κελεμπιες για μηχανοβιους εχουν βγαλει στην αγορα ;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
27/06/2007, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
γμτ :bigcry: δε μου φτανε το χθεσινο καψιμο και ο σημερινος εφιαλτης στο σχολασμα , με βγαζουν απ τη δουλεια να παω με το παπι ενα κολοφακελο :bigcry: :bigcry: :bigcry: παω να τζιτζιριστω .... ΣΚΑΤΑ

Αν σε καλμάρει πάντως σκέψου ότι το παπάκι είναι ένα δροσερό ζωάκι, παραπέμπει σε λιμνούλες και καλαμιές μέσα στη δροσιά ..:D

:lol: :lol:

TROOPER
27/06/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:D



:D



:D



:D



:D



:lol:

ΠΟΥΛΑΑΑΑΚΙΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ!!!!!! :evil:
Τι εγινε ΒΡΕ;; Καηκανε τα μπουτακια μας; Ε; Εε; Εεεεεε; :lol:

Δεν ξερω τι λετε εσεις παντως εγω εχθες το απογευμα που πηγα βολτιτσα για καφε με τη μηχανη ημουν μια χαρα! :o

Ζεστουλα ειχε αλλα την παλευαμε ωραιοτατα! Ουτε μπουτακια καμμενα, ουτε μανετες, ουτε τιποτα! :D :wave2:

Τσκ τσκ τσκ τσκ.... Μηχανοβιοι μετα σου λεει.... :lol:

η μουρη μου και τα χερια μου καικανε νικο...απο μπουτια παω καλα...:wave2:

TROOPER
27/06/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Με τέτοια ζέστη??????


Τίποτα δε θα φοράμε!!!! Ούτε καν σκουλαρίκια! Ανεβάζουν θερμοκρασία!!!!



#%#%&%&%#$$% :smokin:

VANDA
27/06/2007, 13:08
Να ζητήσουμε πυροσβεστικά οχήματα στις μεγάλες οδούς, να μας καταβρέχουν καθώς περνάμε...

zanny
27/06/2007, 13:09
Εγώ κρύωνα λιγάκι χθες..:a022:

costas81
27/06/2007, 13:10
Προσπαθώ να φανταστώ τον άσχετο από μηχανές με το κουτάκι να βλέπει την μηχανη να περνάει με τέτοια ζέστη με μπουφάν γάντια κράνος κλειστή ζελατίνα τζιν κλπ!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

costas81
27/06/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εισαστε ολοι μυγιαγγιχτοι και υπερβολικοι !!

Συνηθισατε τα αιρκο και γινατε γκριναρες λουγκρες !!

Τι να πουμε εμεις εδω που αναψαμε καλοριφερ Ιουνιο μηνα ;;;

:lol: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


:mad: :mad: :mad: :mad:

TROOPER
27/06/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Να ζητήσουμε πυροσβεστικά οχήματα στις μεγάλες οδούς, να μας καταβρέχουν καθώς περνάμε...

ναιιιιιιιιιιι :a30: :a30: :a30:

LINA
27/06/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εισαστε ολοι μυγιαγγιχτοι και υπερβολικοι !!

Συνηθισατε τα αιρκο και γινατε γκριναρες λουγκρες !!

Τι να πουμε εμεις εδω που αναψαμε καλοριφερ Ιουνιο μηνα ;;;

:lol: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:


απολαυσε την υγρασια , τη βροχη και το κρυο τωρα που τα εχεις γιατι σε 24 μερουλες θα τζιτζιριστεις αλλα ελληνικα και θα ζητας να σου δωσω τον παπιο γιατι στη ζουζου δε θα μπορεις ουτε να κατσεις :lol: ασε που βλεπω και κανα αυτοκολλητο απο χορευτη μπαλετου να στολιζει το φτερο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: μαντεψε ποιον θα απεικονιζει !!!

tifoefs
27/06/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
απολαυσε την υγρασια , τη βροχη και το κρυο τωρα που τα εχεις γιατι σε 24 μερουλες θα τζιτζιριστεις αλλα ελληνικα και θα ζητας να σου δωσω τον παπιο γιατι στη ζουζου δε θα μπορεις ουτε να κατσεις :lol: ασε που βλεπω και κανα αυτοκολλητο απο χορευτη μπαλετου να στολιζει το φτερο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: μαντεψε ποιον θα απεικονιζει !!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :a53: :a53:

οοοοοοοοοοοοοχι !! ποτε των ποτων !!!


:rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
27/06/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
:mad: :mad: :mad: :mad:


:a13: :a13: :a01: :a22: :a22:

LINA
27/06/2007, 13:35
οι καινουργιες ολοσωμες φορμες θα ειναι απο αμιαντο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τιφο παρε μια βρε πριν κατεβεις θα σου χρειαστει :rotflmao:

zireous
27/06/2007, 13:47
Όσο θυμάμαι πριν μερικά χρόνια που δούλευα Αύγουστο Αθήνα, έκανα το λάθος μετά τη δουλειά να βγώ Ιπποκράτους από τα κομπιουτεροσοπς (με τα πόδια λέμε), και με πήρε ένας λίβας που με έκανε να μη ξαναματασκεφτώ ταξιδάκι στην Αφρική...:bawl: :lol:

Maira
27/06/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Να ζητήσουμε πυροσβεστικά οχήματα στις μεγάλες οδούς, να μας καταβρέχουν καθώς περνάμε...


:a20: :a20:

:a2: :a25: :a2:

:a23: :a23: :a23:

tifoefs
27/06/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
οι καινουργιες ολοσωμες φορμες θα ειναι απο αμιαντο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τιφο παρε μια βρε πριν κατεβεις θα σου χρειαστει :rotflmao:

:a46: :a46: :a46:

επιτελους να ζεσταθουν τα κοκκαλακια μου !

Δεν ανακατευετε εσεις εκει σακατ το καζανι μη κολλησουν οι απο κατω και μεινουν οι απανω αγενωτοι ;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Να φερω και κουταλα ;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
27/06/2007, 14:06
Εγω εκανα το οικτρο λα8ος να βαλω κοντο παντελονακι....:uplate: ..αρχισα να καιγομαι στη μεση της Πειραιως....την Αλεξανδρας την εβγαλα απομακρυνοντας που και που τα ποδια απο τα μασπιε.......στη Μεσογειων αρχισα να δακρυζω απο το καψιμο ...:bigcry: μεχρι το Νομισματοκοπειο οδηγουσα με λυγμους και σιχτιρια απο τα νευρα μου..:bawl: ..στο σπιτι εβαλα μισο κιλο Bepanthol....:sad:

tifoefs
27/06/2007, 14:10
Εδω λενε οτι δε περασατε τους 40 !!

:eyepop: :eyepop:


94603

Maira
27/06/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εδω λενε οτι δε περασατε τους 40 !!

:eyepop: :eyepop:


Ζωγραφιά από παιδί του δημοτικού?????

:lol: :lol: :lol:

sober
27/06/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εδω λενε οτι δε περασατε τους 40 !!

:eyepop: :eyepop:



Mλκιες λενε....42 εχει εξω...:bigcry: :bigcry:

costas81
27/06/2007, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εδω λενε οτι δε περασατε τους 40 !!

:eyepop: :eyepop:


εκεί τους πείραξε το κρύο!!


:sick:

yiagt
27/06/2007, 14:22
Όντως η ζέστη είναι αρκετή και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή.
Ωστώσο την περισσότερη ζέστη την δημιουργει το μυαλό μας.
Εγώ εχτές κατά τις 17.30 πήγα για μπάσκετ, κουράστηκα, ίδρωσα αλλά καύσωνα δεν κατάλαβα.:wave2:

Maira
27/06/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
εκεί τους πείραξε το κρύο!!


:sick:


μπορεί να μας ζηλεύουν κιόλας!!!!

:lol: :lol: :lol:

Ταξιδευτής
27/06/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Εγω εκανα το οικτρο λα8ος να βαλω κοντο παντελονακι....:uplate: ..αρχισα να καιγομαι στη μεση της Πειραιως....την Αλεξανδρας την εβγαλα απομακρυνοντας που και που τα ποδια απο τα μασπιε.......στη Μεσογειων αρχισα να δακρυζω απο το καψιμο ...:bigcry: μεχρι το Νομισματοκοπειο οδηγουσα με λυγμους και σιχτιρια απο τα νευρα μου..:bawl: ..στο σπιτι εβαλα μισο κιλο Bepanthol....:sad:

Να ερθω να σε βοηθησω να βαλεις αλοιφη στα ποδαρακια;; Εεε; :a8: :a8:

(Συναδελφικο ενδιαφερον κ ετσ λεμε....) :lol:


94604

makis206
27/06/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
εκεί τους πείραξε το κρύο!!
:sick:

Σιγά !

Οι καφετέριες τους πειράξανε !

:lol: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
27/06/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σιγά !

Οι καφετέριες τους πειράξανε !

:lol: :rotflmao: :rotflmao: Μάκη άσχετο αλλά....


94605

makis206
27/06/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Μάκη άσχετο αλλά....

Άβαταρ ε ;

Ωραιότατο ! Μόλις πάω σπίτι μπήκε !

μην τολμήσετε σας έφαγα ρεμάλια :evil:

:lol: θενξ σύντεκνε :beer: :beer: :beer:

tifoefs
27/06/2007, 15:04
Οι ελληνες ειναι θερμος λαος !!

Για γυριστε τη κουταλα γιατι οι απο κατω κολλησανε !!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
27/06/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiagt
Όντως η ζέστη είναι αρκετή και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή.
Ωστώσο την περισσότερη ζέστη την δημιουργει το μυαλό μας.
Εγώ εχτές κατά τις 17.30 πήγα για μπάσκετ, κουράστηκα, ίδρωσα αλλά καύσωνα δεν κατάλαβα.:wave2:



ρε καμμένε αντί να πας για κανα μπάνιο....


94606

SPORAKIAS
27/06/2007, 16:04
gay post alrert...

ολες οι λουλουδες εδω μαζευτηκατε....:smokin:

:lol: :lol: :lol:


94609

catmaster
27/06/2007, 16:31
:rotflmao: :rotflmao:

Γελάω γιατί λάλησα από την ζέστη ... :lol: :lol: Δεν μασάω τίποτα λέμε ... 47 C έδειχνε σήμερα που έφυγα από την δουλειά πάλι.. το ΧΧ δεν πήρε χαμπάρι όμως τίποτα... :lol: :lol: :lol: ... μπουφάν γάντια μπότες κράνος και να με κοιτάνε στο φανάρι Jedi και έτσι.... :lol: :lol: :lol:

Άσε το δέρμα που σου κάνει..

Όποια δεσποινίς χρειάζεται ριζική αποτρίχωση να μΕ στείλει πμ να την κάνω αύριο βόλτα κατά τις τέσσερις που σχολάω μια Μαρκόπουλο - Περιστέρι.... ούτε γυαλόχαρτο δεν θα πιάνει μετά λέμε... :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

yiagt
27/06/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ρε καμμένε αντί να πας για κανα μπάνιο....

:sun:

:lol: