PDA

View Full Version : Κουτί της πανδώρας χτές, είδε κανείς;



zireous
27/06/2007, 10:17
Είχε ενδιαφέρον από όλες τις απόψεις, κρίμα που δε παίζεται επανάληψη καμμιά δεκαριά φορές τη βδομάδα σε prime times μπας...

X_NR750
27/06/2007, 10:18
Οχι αλλα για πες

τι θεμα?

zireous
27/06/2007, 10:24
Ο καινούριος κοκ, πόσο χάλια είναι, γιατί τα εισπρακτικά καθαρά μέτρα δεν αποδίδουν (και ούτε πρόκειται ποτέ) με Σταθάκη, Ιαβέρη και άλλους όπως και διαφημίσεις της Think για αυτοκίνητα (μία γκαμάτη πρόλαβα, δε την είχα ξαναδεί, αυτή με τις ζώνες) κλπ...

Nik0s
27/06/2007, 10:28
Πολύ καλό το είδα όλο...

VANDA
27/06/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Ο καινούριος κοκ, πόσο χάλια είναι, γιατί τα εισπρακτικά καθαρά μέτρα δεν αποδίδουν (και ούτε πρόκειται ποτέ) με Σταθάκη, Ιαβέρη και άλλους όπως και διαφημίσεις της Think για αυτοκίνητα (μία γκαμάτη πρόλαβα, δε την είχα ξαναδεί, αυτή με τις ζώνες) κλπ...


Υπάρχει λόγος που είναι στα ανέκδοτα αυτό το thread? :rolleyes:

X_NR750
27/06/2007, 10:32
Με τον βουρδουλα ρε συ man δεν γινεται τπτ αυτο ειναι γνωστο

παιδεια χρειαζεται

αλλα εχω την εντυπωση οτι χρειαζομαστε και τα ευρακια για να κλεισουμε καμια τρυπα που δημιουργηθηκε ωστε να ΦΑΝΕ καποιοι και για να λεμε φυσικα οτι κατι καναμε

ασε που ειμαστε και κωλορατσα νομιζω ,απο μικροι μαθαινουμε το γνωστο στα @@ μου ολα, εγω να ειμαι καλα και ολοι οι αλλοι να πανε να μαμηθουν, μονο που οταν συμβιωνεις και με αλλους , πολλες φορες οταν δεν ειναι και αυτοι καλα δεν εισαι ουτε εσυ

zireous
27/06/2007, 10:33
Το έβαλα κατα λάθος (άμα έχεις 15 tabs ανοιχτά, όλο και κάποιο ποστ ξεπέφτει), αλλά μπορεί να ανήκει εδώ κατά βάθος -μέχρι να σοβαρευτούμε γενικότερα... :(

Sabre
27/06/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Υπάρχει λόγος που είναι στα ανέκδοτα αυτό το thread? :rolleyes:

Το μόνο ανέκδοτο είναι η ώρα προβολής ανάλογων εκπομπών (που είναι και μετρημένες στα δάκτυλα του ενος χεριού)

alximistis
27/06/2007, 10:45
Συμφωνώ πως πρόκειται για έναν άκρως εισπρακτικό ΚΟΚ. Αλλά με δεδομένο τηνν σχέση που έχει ο Έλληνας με τα λεφτά και το πορτοφόλι του ίσως να λειτουργήσει. Οπότε ακόμα και αν ξεκίνησε με εντελώς λάθος κριτήρια και σκεπτικό ΑΝ συνδράμει στην μείωση των ατυχημάτων και στη βελτίωση των συνθηκών οδήγησης οκ, ας γίνει κι έτσι.

Nik0s
27/06/2007, 11:34
Respect στον Ιαβέρη, ο μόνος που τα λέει κανονικά έξω από τα δόντια και γυρίζει την Ελλάδα αφιλοκερδώς και ενημερώνει τα παιδιά και τον κόσμο.

:a18:

H.A.Balafoutre
27/06/2007, 12:31
Την είδα την εκπομπή, πολύ καλή και είπαν σωστά πράγματα. Περίμενα να ακούσω ακόμη περισσότερα αλλά κι έτσι καλά τα είπαν.

Από την αρχή του νέουν ΚΟΚ είχα πει στους γνωστούς μου (μπορεί να το έγραψα κι εδώ κάπου δεν θυμάμαι), πως θα υπάρξει πρόβλημα με τους τροχονόμους στην εφαρμογή του κι όχι από τους πολίτες.

Η αλήθεια είναι πως η φύση του ΚΟΚ έτσι κι αλλιώς είναι πολύ ελαστική σε σχέση με διάφορους νόμους. Πέρα από κάποιες παραβάσεις, σε γενικές γραμμές αν αντιδρούν καθημερινά οι πολίτες και οι τροχαίοι δηλώνουν αδυναμία, τότε θε πρέπει να αλλάξει. Και αυτό πιστεύω θα γίνει κι εδώ.

Δεν μπορεί ένας υπουργός για να κάνει το κομμάτι του και να δικαιολογήσει στους ψηφοφόρους του ή τη θέση του να πετάει ότι κοτσάνα του έρθει στο κεφάλι και να εκθέτει έτσι και την τροχαία. Θα του πάρουν το κεφάλι οι τροχαίοι κι όχι οι πολίτες. Δεν είναι χαμάληδες και οι τροχαίοι, τουλάχιστον όχι του κάθε βλάκα υπουργού.

Το συμπέρασμα είναι πως μπορεί να βγεί κάτι καλό από αυτό. Με δημοκρατικές διαδικασίες και με όλους τους φορείς μαζί, μπορούν αν θέλουν να κάνουν πολλά και διαχρονικά μέτρα.

THEOD
27/06/2007, 12:49
Σωστά όλα αυτά για την οδηγική παιδεία και την επιμόρφωση, αλλά γιατί έχω την εντύπωση πως ο Έλληνας αν δεν του τσούξεις λίγο και την τσέπη σε γειώνει κανονικά ???

TROOPER
27/06/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Respect στον Ιαβέρη, ο μόνος που τα λέει κανονικά έξω από τα δόντια και γυρίζει την Ελλάδα αφιλοκερδώς και ενημερώνει τα παιδιά και τον κόσμο.

:a18:

+1

bartlal
27/06/2007, 14:51
μεταφερεται στους προβληματισμους! :winka:

Ταξιδευτής
27/06/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Σωστά όλα αυτά για την οδηγική παιδεία και την επιμόρφωση, αλλά γιατί έχω την εντύπωση πως ο Έλληνας αν δεν του τσούξεις λίγο και την τσέπη σε γειώνει κανονικά ???

:sad: :sad:

X_NR750
27/06/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Σωστά όλα αυτά για την οδηγική παιδεία και την επιμόρφωση, αλλά γιατί έχω την εντύπωση πως ο Έλληνας αν δεν του τσούξεις λίγο και την τσέπη σε γειώνει κανονικά ???


Αν ειχαμε μαθει να σκεφτομαστε διαφορετικα δεν θα χρειαζοταν τσουχτερα προστιμα

dbandit
16/07/2007, 20:52
Τα παντα ειναι θεμα παιδειας κ κατα ποσο το κρατος θελει να εχει αφιπνησμενους /συνειδητοποιημενους τους πολιτες του...

vangelis 64
17/07/2007, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Τα παντα ειναι θεμα παιδειας κ κατα ποσο το κρατος θελει να εχει αφιπνησμενους /συνειδητοποιημενους τους πολιτες του... Το κράτος,ως γνωστόν,δεν μάς θέλει αφυπνισμένους.Ηλίθιους και κοιμισμένους μάς θέλει και το έχει καταφέρει μια χαρά.Αιώνες τώρα!!!

Ο ηλίθιος ελέγχεται,ο έξυπνος όχι.Γι' αυτό λοιπόν,πάρε τηλεόραση,πάρε ραδιόφωνο,πάρε "μουσική" και χρόνια πολλά στα κάστανα!:sad: :sad: