PDA

View Full Version : Σημερα , παπαδιαμαντοπουλου και Βασ. Σοφιας



LINA
27/06/2007, 18:20
στο φαναρι στις 5:30 επιστρεφοντας σπιτι ειχε γινει ατυχημα με ενα παλικαρι το οποιο οδηγουσε εν SUZUKI κιτρινο enduro και συγκρουστηκε με το polo μιας κοπελιας.... δεν ξερω ποιος περασε με κοκκινο . Το παλικαρι το ειχαν ξαπλωσει κατω και υπηρχαν αιματα απο κοψιματα στο λαιμο-σβερκο εκ των γυαλιων του παπριζ του αυτοκινητου. Φυσικα σταματησα καθως και καποιοι αλλοι μοτοσυκλετιστες. Παρεδωσα τα κλειδια της μηχανης του σε εναν απ τους ζεταδες και με ενα μπουκαλι νερο προσπαθησα να τον δροσισω στο προσωπο απ τη λαβα . Ειχε τις αισθησεις του οποτε τον επεισα να καλεσει καποιον φιλο του μιας και δεν ηθελε να ανησυχισει τους γονεις του ακομα. Τα θερμα μου συγχαρητηρια για τον εξοπλισμο του κρανος - γαντια - clover condura με ενισχυσεις μπουφαν ο οποιος οπως καταλαβαινετε τον εσωσε απ τα χειροτερα !!! τα αιματα ηταν απ το μοναδικο σημειο του σωματος που καταφεραν να τον βρουν τα γυαλια , το λαιμο. Ουτε θελω να φανταστω ποσο κομμενος και καμμενος θα ηταν αν δε φορουσε το μπουφαν . Η κοπελα ηταν γονατιστη διπλα του συνεχεια και ετρεμε, μεχρι που λυποθυμισε και την μαζεψαν κι αυτην.

Ενας για ολους και ολοι για εναν !!! μακαρι να μπορουσα να κανω περισσοτερα :(
Περαστικα φιλε να μην εχεις τιποτα σοβαρο :wave2:

Stergios69
27/06/2007, 18:24
:(

MikeG
27/06/2007, 18:27
Περαστικά στο παλικάρι & να γίνει σύντομα καλά. Συγχαρητήρια & σε σένα για τη βοήθεια που του παρείχες.

:(

DimChios
27/06/2007, 19:06
Μάλιστα...

:sad:

Ταξιδευτής
27/06/2007, 19:16
Αυτα ειναι "ευχαριστα" νεα... Το παλικαρι με εξοπλισμο και την εβγαλε καθαρη -μακαρι να ειναι μονο γρατζουνιες κ τιποτα αλλο.

Μπραβο Λιναρα για την βοηθεια! :wave2: :wave2:

KaTaNaS
27/06/2007, 19:30
perastika sto paidi


να πω κι εγω μιας και με την περιγραφη το θυμηθηκα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο παλικαρι που σταματησε (ειχε κρανος στο χερι, τιποτα αλλο δεν θυμαμαι) και σεεναν κυριο με αυτοκινητο, που μου σταζανε με τα δαχτυλα νερο στο κρανος... λιγο στο μετωπο και λιγο στο στομα...

δεν μου εδιναν να πιω μηπως ξερασω και παθω αναροφηση .. μιλαμε θυμαμαι πως νομιζα οτι θα πεθανω απο διψα!

ευχαριστω τους συνανθρωπους μου που βοηθησαν... εκεινη τη στιγμη ο τραυματιας αγιοποιει τους βοηθους!~

παντα ορθιοι, παντα καλα ολοι μας ρε παιδια!

καθε μερα περναω αππο το σημειο (μιας και ειναι στο δρομο προς το σπιτι) και γυρναω το κεφαλι μου... ενα σφιξιμο στο στομαχι...

τωρα που γραφω τρεμει το χερι απο τους πονους της φυσιοθεραπειας , για αυτο και ειμαι συγκινημενος.

τα λεμε παιδες

SPORAKIAS
27/06/2007, 19:35
μπραβο σε εσενα και περαστικα στο παλληκαρι.....

NikosRR
30/06/2007, 20:04
Μπράβο Λίνα, περαστικά στο παιδί και σύντομα καβάλα και πάλι.

Μιας και το ανέφερε ο Σταύρος το δικό του, ευχαριστώ και εγώ την Κυρία Όλγα η οποία με βοήθησε στο περιστατικό εκείνη την ημέρα και ακόμα τηλεφωνεί για να μαθαίνει τι κάνω...όπως φυσικά και τόσους άλλους που σταμάτησαν για να βοηθήσουν.Το παιδί ήταν άξιο αφού ούτε την κοπάνησε βέβαια τον λυπήθηκα κάποια στιγμή γιατί εκείνος είχε πάθει σοκ και όχι εγώ.Τι να κάνουμε, συμβαίνουν και αυτά στη ζωή, αρκεί να είναι περαστικά!:wave2:

ronin1
30/06/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
perastika sto paidi


να πω κι εγω μιας και με την περιγραφη το θυμηθηκα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο παλικαρι που σταματησε (ειχε κρανος στο χερι, τιποτα αλλο δεν θυμαμαι) και σεεναν κυριο με αυτοκινητο, που μου σταζανε με τα δαχτυλα νερο στο κρανος... λιγο στο μετωπο και λιγο στο στομα...

δεν μου εδιναν να πιω μηπως ξερασω και παθω αναροφηση .. μιλαμε θυμαμαι πως νομιζα οτι θα πεθανω απο διψα!

ευχαριστω τους συνανθρωπους μου που βοηθησαν... εκεινη τη στιγμη ο τραυματιας αγιοποιει τους βοηθους!~

παντα ορθιοι, παντα καλα ολοι μας ρε παιδια!

καθε μερα περναω αππο το σημειο (μιας και ειναι στο δρομο προς το σπιτι) και γυρναω το κεφαλι μου... ενα σφιξιμο στο στομαχι...

τωρα που γραφω τρεμει το χερι απο τους πονους της φυσιοθεραπειας , για αυτο και ειμαι συγκινημενος.

τα λεμε παιδες



ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ..

ΚΑΤΑΝΑΣ ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕ...Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ..:beer:

ΥΠΟΜΟΝΗ..:beer:

Tropeas
01/07/2007, 02:22
Περαστικά να είναι για όλους!!! και ΓΡΗΓΟΡΑ!

gcrook
01/07/2007, 09:19
Εγω στο πρωτο μου ατυχημα ευχαριστω ολα εκεινα τα γιδια που με ειδαν πεσμενο κατω στην μεση του δρομου..που περασαν απο διπλα μου εκοψαν λιγο, και αφου ειδαν οτι κουνιεμαι συνεχισαν τον δρομο τους.:rolleyes: