PDA

View Full Version : Χωρις κρανος δεν παιρνει μπρος η μηχανη!!



^Deadly_Sin^
28/06/2007, 00:06
δειχνει τωρα στον ευαγγελατο ενα συστηματακι για μοτοσυκλετες το οποιο χρησιμευει για τον εξης λογο

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!!!

τρομερο???? και μαλιστα φτιαγμενο απο παιδια τεχνικων επαγγελματικων λυκειων απ'οτι λεει.
Ενα συστημα σαν αυτο σιγουρα θα εχει τεραστια εμπορικη σημασια...και εφοσον φτιαχτηκε απο μαθητες θα ειναι απλο στη κατασκευη....αρα γιατι δεν το ειχε σκεφτει κανεις τοσα χρονια?

OzZzZzY
28/06/2007, 00:08
ελα ντε..τοσα χρονια το μονο που καταφεραν ειναι να παιρνει μπρος χωρις βενζινη.. :mad: :mad:

:lol:

Fireball400
28/06/2007, 01:05
Δηλαδή για να πάω την μηχανή στο απέναντι πεζοδρόμιο που έχει ίσκιο θα φοράω κράνος;:rotflmao:

valam
28/06/2007, 01:12
Αν ειναι να την πας μεχρι απεναντι .... τσουλησε τηνα ... ναουμ

Τι εχεις , κανα GOLDWING ....?

Akatanomastos
28/06/2007, 08:18
re paidia oraies aftes oi idees, akoma kalitera na <<paizoun>> me aftes paidia sta likeia, alla min ftasoume sto simeio gia na parei mprosta to mixanaki na prepei na forame kranos mpotes thoraka gantia, na prepei na xoume koimithei 15 ores, na xoume piei to gala mas kai tetoia..

eleos..

super_toto
28/06/2007, 08:52
Μη φοβάστε ξεκράνωτοι φίλοι μου. Είμαι βέβαιος ότι αν καθιερώσουν ένα τέτοιο σύστημα στα μηχανάκια, σε 5 δευτερόλεπτα από την στιγμή της εφαρμογής του, θα έχουν βγεί 20 πατέντες για να το ξεκλειδώνεις.

:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
28/06/2007, 09:13
.....

:sick:

Σε λίγο καιρό δε θα παιρνει μπρος αν δεν έχουμε συμπληρώσει τη φορολογική μας δήλωση...

:sick:



Συμφωνώ με τον ακατανόμαστο, όλα αυτά είναι μ@λ@κίες, καλή η προσπάθεια των παιδιών στο καθαρά ερευνητικό κομμάτι, αλλα αν είναι να καταντήσουμε σαν τα αμερικάνικα αυτοκίνητα που η ζώνη είναι έτοιμη "φορεμένη" στην πόρτα και κουμπώνει μόλις την κλείσεις, χ*σε μέσα

:sick:

costas81
28/06/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....

:sick:

Σε λίγο καιρό δε θα παιρνει μπρος αν δεν έχουμε συμπληρώσει τη φορολογική μας δήλωση...

:sick:



Συμφωνώ με τον ακατανόμαστο, όλα αυτά είναι μ@λ@κίες, καλή η προσπάθεια των παιδιών στο καθαρά ερευνητικό κομμάτι, αλλα αν είναι να καταντήσουμε σαν τα αμερικάνικα αυτοκίνητα που η ζώνη είναι έτοιμη "φορεμένη" στην πόρτα και κουμπώνει μόλις την κλείσεις, χ*σε μέσα

:sick:


αυτά μην τα λέτε εδώ ...πείτε τα σε μανάδες που χάσανε τα παιδιά τους επειδή πήγαν ως την γωνία χωρίς κράνος και δεν γυρίσανε πίσω!

Εγώ το θεωωρώ πολύ καλό και πολύ έξυπνο!

Και ναι συμφωνώ και με την ζώνη που είναι έτοιμη στην πόρτα και μπάινει μόνη της και με το σπαστικό μπιιιιιπ όταν δεν έχεις βάλει την ζώνη.

Ναι όλα αυτά είναι πολύ καλά και μας βοηθάνε να είμαστε όλοι εδώ και να τα λέμε κάθε μέρα!

Nik0s
28/06/2007, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
αυτά μην τα λέτε εδώ ...πείτε τα σε μανάδες που χάσανε τα παιδιά τους επειδή πήγαν ως την γωνία χωρίς κράνος και δεν γυρίσανε πίσω!

Εγώ το θεωωρώ πολύ καλό και πολύ έξυπνο!

Και ναι συμφωνώ και με την ζώνη που είναι έτοιμη στην πόρτα και μπάινει μόνη της και με το σπαστικό μπιιιιιπ όταν δεν έχεις βάλει την ζώνη.

Ναι όλα αυτά είναι πολύ καλά και μας βοηθάνε να είμαστε όλοι εδώ και να τα λέμε κάθε μέρα!


Δεν είναι αυτά ρε συ Κώστα, είναι το μυαλουδάκι του καθενός που μας κάνει να είμαστε εδώ...

είδα και στα αμάξια που βαράει μέχρι να βάλεις τη ζώνη, που τη δένουν πίσω από την πλάτη απλά και μόνο για να σκάσει....

Cpt. Haddock
28/06/2007, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
είδα και στα αμάξια που βαράει μέχρι να βάλεις τη ζώνη, που τη δένουν πίσω από την πλάτη απλά και μόνο για να σκάσει....

ΝΑΙ!

Ταρίφας στο Παρίσι, μόνιμα δεμένη η ζώνη πίσω απο τη πλατη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Η κοινή λογική του καθενός μας μας κρατάει (όσο μας κρατάει) ζωντανούς...

Tsakalaki
28/06/2007, 12:23
Καλά....

μεγάλη μαλακί@ αυτό το κολπάκι το να μη δουλέυει η μηχανή χωρίς κράνος...


Όλοι έχουν δικαίωμα να μη σέβονται τη ζωή τους και να κυκλοφορύν ξεκράνωτοι....

Λεωνίδας
28/06/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Όλοι έχουν δικαίωμα να μη σέβονται τη ζωή τους και να κυκλοφορύν ξεκράνωτοι.... σε μια χώρα χωρίς δημόσια υγεία θα συμφωνούσα
ας μην τα ξαναλέμε για 100ή φορά :(

idi
28/06/2007, 12:39
ΔΩΣΤΕ ΤΗ ΠΑΤΕΝΤΑ ΣΤΗ BMW ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΠΑΝΩ ΣΙΓΟΥΡΑ! ΧΑΧΑΧΑ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
28/06/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΝΑΙ!

Ταρίφας στο Παρίσι, μόνιμα δεμένη η ζώνη πίσω απο τη πλατη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Η κοινή λογική του καθενός μας μας κρατάει (όσο μας κρατάει) ζωντανούς...

υπάρχει και καλύτερη πατέντα: βάζεις τη ζώνη του συνοδηγού σε σένα και δε σε ενοχλεί και στην πλάτη


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πέρα από την πλάκα πάντως, και μένα με εκνευρίζει το σύστημα αυτό.
το να βαράει συνέχεια είναι εκνευριστικό και ειδικά όταν αρχίζει να βαράει αμέσως, κάτσε ρε μεγάλε ακόμα δεν μπήκα, θα το θεωρούσα σωστό να χτυπάει για λίγη ώρα στην αρχή, και μετά να σταματάει, να λειτουργεί δηλαδή σαν υπενθύμιση, άνθρωποι είμαστε δεν κάνει κακό η υπενθύμιση, αλλά το συνέχεια είναι μαλακία

valam
28/06/2007, 19:27
Με όσες αηδίες λέγονται εδω μέσα πως να πεις μην 10πλασιάσει τα προστιμα η Χούντα.

Αν κάνουν την έκδοση διπλώματος στο 30 έτη και μέχρι 12 άλογα... άδικο θα έχει ??? (η χουντα)


αφου είμαστε ΓΙΔΙΑ ....

Akatanomastos
29/06/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81


αυτά μην τα λέτε εδώ ...πείτε τα σε μανάδες που χάσανε τα παιδιά τους επειδή πήγαν ως την γωνία χωρίς κράνος και δεν γυρίσανε πίσω!



afto pou les einai poli isxiro alla den ftanei gia na ipoxreoneis kanenan na kanei kati

Fireball400
29/06/2007, 10:37
:rotflmao: Μου θυμίσατε την ταινία που ο Σταλόνε είναι μπάτσος στο μέλλον και ακούει το τραγουδάκι μέσα στο αμάξι "my dog is better than yours"!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
29/06/2007, 12:02
Στο Συνεργείο για να βάλει μπρος τη μηχανή ο Μάστορας θα φοράει κράνος???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Da.Vintage
29/06/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Μη φοβάστε ξεκράνωτοι φίλοι μου. Είμαι βέβαιος ότι αν καθιερώσουν ένα τέτοιο σύστημα στα μηχανάκια, σε 5 δευτερόλεπτα από την στιγμή της εφαρμογής του, θα έχουν βγεί 20 πατέντες για να το ξεκλειδώνεις.

:wave2: :wave2:

Mε πρόλαβες!:lol:

Da.Vintage
29/06/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Δεν είναι αυτά ρε συ Κώστα, είναι το μυαλουδάκι του καθενός που μας κάνει να είμαστε εδώ...

είδα και στα αμάξια που βαράει μέχρι να βάλεις τη ζώνη, που τη δένουν πίσω από την πλάτη απλά και μόνο για να σκάσει....

Ωραίο κόλπο... εγώ απλά δυναμώνω το κασετόφωνο!:lol:

BELZEBOYLIS
30/06/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
αυτά μην τα λέτε εδώ ...πείτε τα σε μανάδες που χάσανε τα παιδιά τους επειδή πήγαν ως την γωνία χωρίς κράνος και δεν γυρίσανε πίσω!

Εγώ το θεωωρώ πολύ καλό και πολύ έξυπνο!

Και ναι συμφωνώ και με την ζώνη που είναι έτοιμη στην πόρτα και μπάινει μόνη της και με το σπαστικό μπιιιιιπ όταν δεν έχεις βάλει την ζώνη.

Ναι όλα αυτά είναι πολύ καλά και μας βοηθάνε να είμαστε όλοι εδώ και να τα λέμε κάθε μέρα!



Αυτά θα τα λέμε όπου θέλουμε ! Τροχονόμο στις απόψεις μας ΔΕΝ θέλουμε !!! :wave2:

ronin1
30/06/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Στο Συνεργείο για να βάλει μπρος τη μηχανή ο Μάστορας θα φοράει κράνος???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ναι...κ φουλ δερμα...:lol: :lol: :lol:

Respect
30/06/2007, 20:38
Ωραία!!
Τι μας λείπει τώρα; :confused:

Ένας ταχογράφος!!! :wacko:

( και ψηφιακό σκόρδο ή χαντράκι να μας υπενθυμίζει να κάνουμε τη προσευχή μας πριν ξεκινήσουμε αλλιώς να σβήνει και να κορνάρει)

tai
30/06/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ωραία!!
Τι μας λείπει τώρα; :confused:

Ένας ταχογράφος!!! :wacko:

( και ψηφιακό σκόρδο ή χαντράκι να μας υπενθυμίζει να κάνουμε τη προσευχή μας πριν ξεκινήσουμε αλλιώς να σβήνει και να κορνάρει)
συν ενα τσιπακι να αποτρέπει την καγκουρες σκέψεις:mad:

Respect
30/06/2007, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
συν ενα τσιπακι να αποτρέπει την καγκουρες σκέψεις:mad: Διαβολικόν!! :cool:

gcrook
30/06/2007, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
συν ενα τσιπακι να αποτρέπει την καγκουρες σκέψεις:mad:

Για σενα υπαρχει λυση και μαλιστα απλη.
Ενα σκληρο ζαρζαβατικο (μπιζελι,ραπανακι γουοτεβερ) κατω απο την σελα,
που θα σου εξασφαλισει ομορφα, ηδονιστικα, αγνα χωρις καγκουριες και κορεσμενα πολυακορεστα ακρως απολαυστικα χιλιομετρα.:rotflmao:

Οσο μεγαλυτερο το ταξιδι τοσο μεγαλυτερη η απολαυση.
Δερματα ΔΕΝ επιβαλλονται:D

idi
01/07/2007, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από valam
Με όσες αηδίες λέγονται εδω μέσα πως να πεις μην 10πλασιάσει τα προστιμα η Χούντα.


Αν κάνουν την έκδοση διπλώματος στο 30 έτη και μέχρι 12 άλογα... άδικο θα έχει ??? (η χουντα)

αφου είμαστε ΓΙΔΙΑ ....

η ποια???

οταν λες "γιδια" μαλλον για σενα μιλας και οχι για εμας... γιατι η χουντα φιλε μου επεσε καμια 30 χρονια πριν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
01/07/2007, 00:24
Nα ρωτήσω κάτι όσους θεωρούν μαλακίες τέτοια συστήματα που σφυράνε χτυπάνε ανάβουν λαμπάκια κλπ..Η volvo νομίζω δοκίμαζε πειραματικά ένα σύστημα που κάνει κάποιου είδους αλκοτεστ στο οδηγό και δεν αφήνει το αυτοκίνητο να ξεκινήσει αν η ένδειξη είναι πάνω από ένα όριο..Σας φαίνεται κι αυτό μαλακία..;

T.R.E
01/07/2007, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Ωραίο κόλπο... εγώ απλά δυναμώνω το κασετόφωνο!:lol:

Καλα ρε μλκ, (ειδες sniper ειδες),εσυ εχεις αυτοκινητο που εχει προειδοποιηση για ζωνη και εχεις ακομα ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΟ??? :confused: :confused: :confused: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Μα τι μλκ,δεν προκειται να βαλεις μυαλο ποτε...:rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από lambros_fazer

Nα ρωτήσω κάτι όσους θεωρούν μαλακίες τέτοια συστήματα που σφυράνε χτυπάνε ανάβουν λαμπάκια κλπ..Η volvo νομίζω δοκίμαζε πειραματικά ένα σύστημα που κάνει κάποιου είδους αλκοτεστ στο οδηγό και δεν αφήνει το αυτοκίνητο να ξεκινήσει αν η ένδειξη είναι πάνω από ένα όριο..Σας φαίνεται κι αυτό μαλακία..;


Nαι...φυσαει ο συνοδηγος και φευγεις κυριος...Η ακομα φουσκωνεις ενα μπαλονι πριν φυγεις απ'τι σπιτι ξεμεθυστος,και ξαναφευγεις κυριος...:rotflmao: :rotflmao:

Και ελπιζω το ιδιο απατες να πανε και οι υπολοιπες μαλακιες "καθολικου ελεγχου" του οδηγου,και αυτοι που τις σκεφτονται να τις βαλουν στον πατο τους...:rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
01/07/2007, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E.
Nαι...φυσαει ο συνοδηγος και φευγεις κυριος...Η ακομα φουσκωνεις ενα μπαλονι πριν φυγεις απ'τι σπιτι ξεμεθυστος,και ξαναφευγεις κυριος...:rotflmao: :rotflmao:

Και ελπιζω το ιδιο απατες να πανε και οι υπολοιπες μαλακιες "καθολικου ελεγχου" του οδηγου,και αυτοι που τις σκεφτονται να τις βαλουν στον πατο τους...:rotflmao: :rotflmao:
Δεν το εννοούσα ως προς το 'τρύπιο' του θέματος,αλλά για το σύστημα ως σύστημα..

Γιατί άλλαξες το όνομά μου ρε μλκ..; :mad: :smilea:

kiriakost
01/07/2007, 03:05
Μάλλον θα πρωτοτυπήσω ... διότι κανένας δεν σκέφτηκε ότι ..... είναι και το super αντικλεπτικό,
η όλη φάση .

Ο ελαφροχέρης , δεν θα περιμένει με τίποτα τέτοιο δόκανο !! :lol: :lol: