PDA

View Full Version : Ποσα χαλατε????



nikos force
28/06/2007, 12:18
Ασχετως με το τι μηχανακι εχετε ποσα λεφτα χαλατε περιπου ετησιως ειτε στο να το βελτιωνετε ειτε στο να το αλλαζετε ειτε στο να το ξεκ@λιαζ#τε ? επειδη ισως πολλοι δεν θελουν να εκφρασουν νουμερα μπορουν να μιλησουν και αναλογικα ???π.χ. ‘’χαλαω ολο μου το μισθο’’ ...

Nostra
28/06/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
Ασχετως με το τι μηχανακι εχετε ποσα λεφτα χαλατε περιπου ετησιως ειτε στο να το βελτιωνετε ειτε στο να το αλλαζετε ειτε στο να το ξεκ@λιαζ#τε ? επειδη ισως πολλοι δεν θελουν να εκφρασουν νουμερα μπορουν να μιλησουν και αναλογικα ???π.χ. ‘’χαλαω ολο μου το μισθο’’ ...

βενζινες και service μετράνε? :p :p :p

gcrook
28/06/2007, 12:22
Εγω χαλαγα το μισθο μου, το μισθο του μπαμπα μου, της μαμας μου,εκλεβα τα διδακτρα της αδερφης μου, την συνταξη του παππου μου,πουλησα εκεινο το οικοπεδακι στο Πλατυστομο,εβαλα ενεχυρο το εξοχικο,εβγαλα την ξαδελφη μου στο κλαρι,..και μετα και τον ξαδερφο μου, και αφου ελυσα τελικα το προβλημα με τις βενζινες, πηρα δανειο για λαστιχα και αλυσιδογραναζα:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Cpt. Haddock
28/06/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
... ποσα λεφτα χαλατε περιπου ετησιως .....ειτε στο να το ξεκ@λιαζ#τε ?

Πολλά :uplate: :uplate:

πλέον :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

dirtbird
28/06/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πολλά :uplate: :uplate:

πλέον :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

kai poy'sai akoma :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikos force
28/06/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
βενζινες και service μετράνε? :p :p :p ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...xixixixixixixixi

Cpt. Haddock
28/06/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
kai poy'sai akoma

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

nikos force
28/06/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω χαλαγα το μισθο μου, το μισθο του μπαμπα μου, της μαμας μου,εκλεβα τα διδακτρα της αδερφης μου, την συνταξη του παππου μου,πουλησα εκεινο το οικοπεδακι στο Πλατυστομο,εβαλα ενεχυρο το εξοχικο,εβγαλα την ξαδελφη μου στο κλαρι,..και μετα και τον ξαδερφο μου, και αφου ελυσα τελικα το προβλημα με τις βενζινες, πηρα δανειο για λαστιχα και αλυσιδογραναζα:hypnotize :hypnotize :hypnotize Οταν ερθει η ωρα για εξατμισεις ???? τι θα κανεις τοτε??

gcrook
28/06/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
Οταν ερθει η ωρα για εξατμισεις ???? τι θα κανεις τοτε??

Θα πουλησω και το φορουμ.
:lol:

Da.Vintage
28/06/2007, 12:40
Χαλάω όλο σας τον μισθό!:lol:

Όσα και να παίρνω ποτέ δε μου φτάνουν!

Προτιμώ να τρώνε οι ρόδες ...παρά εγώ!:lol:

super_toto
28/06/2007, 12:43
20 euro την εβδομάδα για μπεζίνα (καίει πολύ το gαμιδι)

10 euro το τρήμινο για λάδι αλυσίδας

60 euro μικρο servis στα 6000χλμ

180 euro μεγάλο servis στα 12000χλμ

extra έξοδα

130 euro τακάκια στα 3 χρόνια
330 euro λάστιχα στα 2 χρόνια

0 euro άλλα έξοδα γιατί
τα Honda δεν χαλανε

felter
28/06/2007, 12:50
Παρα μα Παρα μα Παρα μα Παρα μα Παρα μα Παρα μα Παρα μα Παρα πολα :wave2:

nikos force
28/06/2007, 12:51
Νεολαιος ομορφος ισως οχι ιδιαιτερα εξυπνος δινεται προς υοθεσια σε κα@λογκαζακια μπαμπα που θελει να βαλει πολλες σκοτουρες στο μυαλο του και θελει να βγαλει πολλα ευρω απο την τσεπη του

afrotwin
28/06/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
Ασχετως με το τι μηχανακι εχετε ποσα λεφτα χαλατε περιπου ετησιως ειτε στο να το βελτιωνετε ειτε στο να το αλλαζετε ειτε στο να το ξεκ@λιαζ#τε ? επειδη ισως πολλοι δεν θελουν να εκφρασουν νουμερα μπορουν να μιλησουν και αναλογικα ???π.χ. ‘’χαλαω ολο μου το μισθο’’ ...

ego to pao paralia perno ke kala profilaktika me anaglifi epifania epivradintika ke tetia to stino sto diplo stand ke to ksekoliazo kateksakolou8isi ke parafisi giati ime ke poli g@mikos leme....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

felter
28/06/2007, 12:57
Μαλών να στο πω αλλιώς καλύτερα να έχεις γκόμενα ;) παρά μότο Οικονομικά πάντα μιλώ γιατί αλλιώς άστο είναι ένα άλλο θέμα:lol:

nikos force
28/06/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego to pao paralia perno ke kala profilaktika me anaglifi epifania epivradintika ke tetia to stino sto diplo stand ke to ksekoliazo kateksakolou8isi ke parafisi giati ime ke poli g@mikos leme....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: h apextheis ayth praksh lambanei xwra se koinh thea?????

lampros_fazer
28/06/2007, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από felter
Μαλών να στο πω αλλιώς καλύτερα να έχεις γκόμενα ;) παρά μότο Οικονομικά πάντα μιλώ γιατί αλλιώς άστο είναι ένα άλλο θέμα:lol:
Γιατί δε λες καλύτερα να έχεις γκόμενα παρά bmw..; :D

sergiosm
28/06/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
0 euro άλλα έξοδα γιατί
τα Honda δεν χαλανε

Ναι ;;;;

και τότε τα:


Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
[B] extra έξοδα


τί είναι ;;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και δεν μας λες και ΠΟΣΑ είναι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

super_toto
28/06/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Ναι ;;;;

και τότε τα:



τί είναι ;;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

και δεν μας λες και ΠΟΣΑ είναι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

extra έξοδα

130 euro τακάκια στα 3 χρόνια
330 euro λάστιχα στα 2 χρόνια

ειναι extra μιας και δεν ξέρεις ποτε θα φαγωθούνε

Ζηλεύετε κύριε?:a9:

sergiosm
28/06/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
extra έξοδα

130 euro τακάκια στα 3 χρόνια
330 euro λάστιχα στα 2 χρόνια

ειναι extra μιας και δεν ξέρεις ποτε θα φαγωθούνε

Ζηλεύετε κύριε?:a9:

ΟΥΠΣ ....:blush: :blush:


Μα βάλε και εσύ ένα ":" να το καταλάβουμε ...

Πάντως δεν ζηλεύω, πλάκα ήθελα να κάνω,

εξάλλου εγώ έχω ένα μικρό (125) και δεν έχει σχεδόν καθόλου έξοδα

panagiotispapa
28/06/2007, 15:01
Τα Honda μια χαρά χαλάνε........ Υπήρξαν εποχές που ήμουν συνεργείο κάθε βδομάδα....

Και καλό θα ήταν να βάζουμε τα διάφορα έξοδα με βάση τα χιλιόμετρα και όχι με βάση τα χρόνια...



Μα ...... 130ε για τακάκια σε 3 χρόνια??????και 330 euro λάστιχα στα 2 χρόνια
??? Μόνο?????? ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Nostra
28/06/2007, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
Μα ...... 130ε για τακάκια σε 3 χρόνια??????και 330 euro λάστιχα στα 2 χρόνια
??? Μόνο?????? ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ


πού να το κινουσε κιόλας...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

super_toto
28/06/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
ΟΥΠΣ ....:blush: :blush:


Μα βάλε και εσύ ένα ":" να το καταλάβουμε ...

Πάντως δεν ζηλεύω, πλάκα ήθελα να κάνω,

εξάλλου εγώ έχω ένα μικρό (125) και δεν έχει σχεδόν καθόλου έξοδα

Τωρα ζηλεύω εγώ..:hypnotize

Maira
28/06/2007, 15:12
Με 3000χλμ κάθε τέσσερις μήνες????

Τα έξοδα όλου του χρόνου?????

Και μόνο την βενζίνη να βάλεις έχουμε πιάσει τα 700€ ετησίως! Τώρα αν κατα μέσο όρο το σέρβις κοστίζει 80€ έχουμε αυτόματα 240€ κι από κει!


Σύνολο πρέπει να βγαίνει κανα χιλιάρικο!!!!

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:


Ρε θα το κόψω το άθλημμα!!!!!!! :hypnotize :bigcry: :hypnotize

sergiosm
28/06/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Τωρα ζηλεύω εγώ..:hypnotize


Καλά μην το παίρνεις έτσι ....

και κυρίως μη συγκρίνεις τα ασύγκριτα

κάθε μηχανή έχει τα καλά και τα κακά της.
Η δικιά μου είναι σαφώς πιο οικονομική, αλλά η δική σου είναι -απλά- σε άλλη κατηγορία.

Το θέμα είναι αν η μηχανή που είναι επαρκής για τη χρήση που τη θες ή όχι.

felter
28/06/2007, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Γιατί δε λες καλύτερα να έχεις γκόμενα παρά bmw..; :D
H ΒΜW ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΩΡΑ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΜΙΛΑΩ ΚΑΤΑ ΚΗΡΙΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ .
ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,
ΖΗΜΙΕΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ADV ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
ΜΕ ΤΟ 1100 ΩΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΜΕ 85000 ΧΛΜ !!!!:wave2:

super_toto
28/06/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Καλά μην το παίρνεις έτσι ....

και κυρίως μη συγκρίνεις τα ασύγκριτα

κάθε μηχανή έχει τα καλά και τα κακά της.
Η δικιά μου είναι σαφώς πιο οικονομική, αλλά η δική σου είναι -απλά- σε άλλη κατηγορία.

Το θέμα είναι αν η μηχανή που είναι επαρκής για τη χρήση που τη θες ή όχι.

Σαφώς δίκιο έχεις. Καμιά φορά όμως νοσταλγώ την εποχή που είχα ένα suzuki birdie 50cc , στο οποίο έβαζα 3 euro βενζίνη την βδομάδα, και άλλα 8 euro λάδι τον χρόνο.

Βέβαια μια φορά στην Σπυρου Λουη με είχε προσπεράσει ένα ποδήλατο :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
28/06/2007, 15:25
Πωπω ειστε και πολυ φτωχοι μιλαμε που λεει και ο alexioannides:rotflmao:
Μωσαικο εχετε στο σαλονι σας;:rotflmao:


2 ζευγαρια τακακια τον χρονο,2 με 3 ζευγαρια λαστιχα,2 με 3 σερβις τον χρονο, και ενδιαμεσες απειρες αλλαγες λαδιων (οχι παντα...γμτ) ,βαλτε και τα αφτερμαρκετ του τα αμορτισερια του, τα αλυσιδογραναζα του (1 σετ τον χρονο) ,μαζι με τις στουκες του:lol: τα βαψιματα και τα σενιαρισματα/ισιωματα του,και αμα ειναι να βαλουμε και τις βενζινες για 25.000 τον χρονο και τα λεφτα για δερματα,κρανη,μπουφαν,γαντια, μποτες και βενζινες....
Μα καλα που σκατα τα εβρισκα τοσα λεφτα;;;:look: :look: :look:

sergiosm
28/06/2007, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Βέβαια μια φορά στην Σπυρου Λουη με είχε προσπεράσει ένα ποδήλατο :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δες το θετικά:

Μπορεί να ήταν Ολυμπιονίκης στη ποδηλασία και να έκανε προπόνηση
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panagiotispapa
28/06/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

Το θέμα είναι αν η μηχανή που είναι επαρκής για τη χρήση που τη θες ή όχι.

Εγώ από την μηχανή θέλω τα εξής:
- να κινούμαι άνετα στην πόλη για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά μου
- να κάνω ασφάλτινα ταξίδα χιλιάδων χιλιομέτρων (φορτωμένος, άνετα και χωρίς να πιάνεται ο κώλος μου)
- να πηγαίνω και λίγο (έως πολύ) χώμα που και που
- να μην χρειάζεται να βρω και δεύτερη δουλειά για να πληρώνω τα service/λάστιχα (η πρώτη είναι για να πληρώνω την βενζίνη)
- να μην σπάει όταν πέφτει
- να έχει καλή ροπή, καλά φρένα που δεν μπλοκάρουν, και καλή προστασία από τον αέρα...
- ........

Πολλά ζητάω????


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Maira
28/06/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πωπω ειστε και πολυ φτωχοι μιλαμε που λεει και ο alexioannides:rotflmao:
Μωσαικο εχετε στο σαλονι σας;:rotflmao:


2 ζευγαρια τακακια τον χρονο ,2 με 3 ζευγαρια λαστιχα ,2 με 3 σερβις τον χρονο , και ενδιαμεσες απειρες αλλαγες λαδιων (οχι παντα...γμτ) ,βαλτε και τα αφτερμαρκετ του τα αμορτισερια του, τα αλυσιδογραναζα του (1 σετ τον χρονο) ,μαζι με τις στουκες του:lol: τα βαψιματα και τα σενιαρισματα/ισιωματα του ,και αμα ειναι να βαλουμε και τις βενζινες για 25.000 τον χρονο και τα λεφτα για δερματα,κρανη,μπουφαν,γαντια, μποτες και βενζινες....
Μα καλα που σκατα τα εβρισκα τοσα λεφτα;;;:look: :look: :look:




Σε συνεργείο δουλεύεις????:lol: :lol: :lol:

gcrook
28/06/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Σε συνεργείο δουλεύεις????:lol: :lol: :lol:

Εμ τι κανουμε δεσποινις;:sad:




Οι επισκεψεις μου ηταν τοσο συχνες πλακα-πλακα, που ηταν σαν να δουλευα.
Μεχρι και τηλεφωνο σηκωνα και εκλεινα ραντεβου για ψιλολογια, οταν ελειπε ο μαστορας.:look: :sad: :look:

Maira
28/06/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εμ τι κανουμε δεσποινις;:sad:




Οι επισκεψεις μου ηταν τοσο συχνες πλακα-πλακα, που ηταν σαν να δουλευα.
Μεχρι και τηλεφωνο σηκωνα και εκλεινα ραντεβου για ψιλολογια, οταν ελειπε ο μαστορας.:look: :sad: :look:


Τι μηχανάκι είχες είπαμε?????

:lol: :confused: :lol:

gcrook
28/06/2007, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Τι μηχανάκι είχες είπαμε?????

:lol: :confused: :lol:

Τωρα την πας την κουβεντα στο πονηρο και δεν.....:D :mad: :D

zireous
28/06/2007, 19:24
Στην ερώτηση πόσα χαλάω, η απάντηση έχω βγει για καφέ 10 φορές φέτος σου λέει τίποτα; :lol:
Παρόλα αυτά, δεν χαλάω πολλά.

Συντήρηση, μόνος μου.
Θα... το βάψω κιόλας άμα δροσίσει και κόψει η δουλειά. Τη στιγμή που το κούρδισα και έβαλα μερικά εξτρά αφτερμάρκετ, αποφάσισα ούτε TD ούτε άλλα φράγκα (στα συγκεκριμένα παπάδες μπορείς να ακουμπήσεις) πάνω στο μηχανάκι φέτος -καλά θα δείξει.
Καίει όμως ελάχιστα (σε σχέση με κάτι άλλα).
Άμα πουλήσω και το δεύτερο ίσως πάω και διακοπές φέτος (δε τρώω).

Δεν είναι τόσο άσχετο το τι μηχανάκι έχεις, πχ άλλα λεφτά θέλει ένα ελαφρύ εντουράκι 250 για λάστιχα, άλλα ένα ss.

BELZEBOYLIS
30/06/2007, 10:19
Με περίπου 35.000 χλμ το χρόνο …πάρα πολλά ! Με τις τελευταίες εξελίξεις , σασμάν ,δίσκο συμπλέκτη ,τρόμπα βενζίνης , λίγο έλλειψε να πουλήσω το νεφρό μου !! :lol: :wave2:

Λεωνίδας
30/06/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Με περίπου 35.000 χλμ το χρόνο …πάρα πολλά ! Με τις τελευταίες εξελίξεις , σασμάν ,δίσκο συμπλέκτη ,τρόμπα βενζίνης , λίγο έλλειψε να πουλήσω το νεφρό μου !! :lol: :wave2: ποιος θα το πάρει ρε μετά από τόσο αλκοόλ :rotflmao: :rotflmao:

THEOD
30/06/2007, 10:50
Λόγω του ότι συνήθως έχω καινούργια μηχανάκια, δεν χαλάω πολλά για συντήρηση...τα περισσότερα φεύγουν πριν χρειαστούν βασικά αναλώσιμα όπως τακάκια-αλυσιδογράναζα κλπ...Βοηθάει και που δεν τα κυκλοφορώ καθόλου στην Αθήνα οπότε δεν τα "τρώω" γρήγορα...και φυσικά έχω πολλά χρόνια να πατήσω σε συνεργείο για βλάβη...

Τον τελευταίο χρόνο με το FZ1 μέχρι στιγμής την έχω βγάλει καθαρή - μόνο βενζίνες και 2 αλλαγές λαδιών...Όπου νάναι όμως πάω για κανονικό σέρβις και λάστιχα οπότε με βλέπω να ξηλώνομαι... :sick: :sick: :sick:

kiriakost
30/06/2007, 11:24
Και εγω , στην ερώτηση πόσα χαλάω, η απάντηση είναι ελάχιστα .

Φρόντιζα ετσι ώστε να μην κάνω επιθετική οδήγηση , και έτσι οι όποιες φυσικές φθορές μειώνονταν στον πάτο , στην σφαίρα το εφικτού πάντα .

Στον τομέα αισθητικών βελτιώσεων , απο την στιγμή που εμένα μου αρέσει η μοτοσυκλέτα , ακριβός όπως την σχεδίασε ο κατασκευαστής , δεν είχα άλλες αναζητήσεις .

Τελος , δεν παθιάζομαι, αλλά ούτε επηρεάζομαι , από τα διάφορα που προωθούνται ως έχτρα από τα διάφορα περιοδικά μότο .

( Αμα θέλω να βγάλω γκόμενα , την βγάζω με την αξία μου , και όχι με την μηχανή μου )

:lol: :lol: :rotflmao:

Respect
30/06/2007, 18:35
Από πέρυσι τον Ιούλιο μέχρι τώρα χαλαρά 2000€ για βενζίνη.

Σε servise + αναλλώσιμα + αλυσίδα γρανάζια + λάστιχα, πάνω - κάτω άλλα 1000 €!

Βάλε κάγγελα + βαλίτσες + σωληνάκια υψηλής + bagster + διπλό στάντ + φίλτρο + κάτι άλλα ψιλά, χαλαρά αλλά 900€

Βάλε και τον εξοπλισμό + την ασφαλισή της..

Σα πολλά να έχω χαλάσει για το θέμα motore φέτος μου φαίνεται και δεν έχω κλείσει ακόμα χρόνο!
Με τι καρδιά τώρα να πάω να βάλω xenon; :confused: :eyepop: :uplate: :sick:

fou-zou-ar
01/07/2007, 09:52
to mono stadar einai oti an exeis mixani ws kurio metaforiko mesw den pefteis katw apo to xiliariko to xrono gia sunthrhsh me tipota. kai fusika xwris tis venzines. vevaia an exeis ena entouraki 250 ta eksoda einai sigoura polu ligotera apo ena megalo. omws pote de kaneis soumes kai pote de to skeftasai giati i xara pou pairneis de metrietai se lefta....opote ti to analuoume......opoios exei mixani einai panta sti peina. kalutera na odhgousa mercedes ligotera tha ksodeua.....

AFTER
01/07/2007, 09:59
Πουλησα το σπιτι μου, δουλευω 3 δουλειες, εκοψα τους συγγενεις μου κομματακια για να πουλησω τα οργανα σε Αμερικανους, εχω εκδοσει την γυναικα μου σε οικους ανοχης, και τελευταια σκεφτομαι να κανω εγχειρηση αλλαγης φυλλου, να τσονταρω και εγω κατι παραπανω
Ισως να ειναι και πιο ευκολα τα ENDO τωρα που δεν θα χτυπαω τα @@ μου στο ρεζερβουαρ

:lol:

AFTER
01/07/2007, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Λόγω του ότι συνήθως έχω καινούργια μηχανάκια, δεν χαλάω πολλά για συντήρηση...τα περισσότερα φεύγουν πριν χρειαστούν βασικά αναλώσιμα όπως τακάκια-αλυσιδογράναζα κλπ...Βοηθάει και που δεν τα κυκλοφορώ καθόλου στην Αθήνα οπότε δεν τα "τρώω" γρήγορα...και φυσικά έχω πολλά χρόνια να πατήσω σε συνεργείο για βλάβη...

Τον τελευταίο χρόνο με το FZ1 μέχρι στιγμής την έχω βγάλει καθαρή - μόνο βενζίνες και 2 αλλαγές λαδιών...Όπου νάναι όμως πάω για κανονικό σέρβις και λάστιχα οπότε με βλέπω να ξηλώνομαι... :sick: :sick: :sick:


Oταν ειναι η ωρα να λαδωσεις αλυσιδα, πουλα την, δεν λεει
Παρε κατευθειαν μια καινουργια :lol: :wave2:

BELZEBOYLIS
01/07/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ποιος θα το πάρει ρε μετά από τόσο αλκοόλ :rotflmao: :rotflmao:


Αααα για αυτό την γλίτωσε το νεφρί μου !!!:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

The_TROOPER
02/07/2007, 15:02
Εγώ πάντως, αν σας λέει κάτι, προσπαθώ εδώ και καιρό να καταλάβω πως γίνεται να δουλέυω 8 χρόνια και να μην έχω τίποτα στην άκρη :rolleyes: :rolleyes:

tifoefs
02/07/2007, 15:34
Ολα τα χαλαω ! δλδ θα πεθανω φτωχος ;;;

δε θαχω νομισμα για την αχερουσια λιμνη και το κοπριτη το βαρκαρη ;;;

:rotflmao: :rotflmao: