PDA

View Full Version : Κλήσεις Δημοτικής Αστυνομίας



MikeG
28/06/2007, 20:17
Αυτό το κειμενάκι μου ήρθε με mail.Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά διαβάζοντας το έχει κάποια βάση.Αν κάποιος ξέρει ας μας πει..

" Οτι σας γραφω ισχυει νομικα.Και γω σε δημοτικη αστυνομια ειμαι (αλλα ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ δημοτικο υπαλληλο και οχι μπατσο). ΟΙ κλησεις τηςδημοτικης δεν πανε πουθενα....η εφορια δεν τις δεχεται γιατι δεν υπαρχουν στοιχεια του οδηγου(αρα οταν καποιος κανει μια παραβαση και το οχημα ειναι για παραδειγμα καποιου συγγενη του , ποιος θα τιμωρηθει ο ιδιοκτητης? η ο οδηγος?Ακομα αν μπορουσε ο δημος να τα παρει μεσω εφοριας νομιζεται θα εστελνε επιστολες στα σπιτια για οφειλη και οτι θα πανε εφορια?

Μην τσιμπατε.....Γιαυτο παιρνουν πινακιδες για να αναγκαζεται ο κοσμος να πληρωσει..... Οι μονες κλησεις που πρεπει να πληρωνονται (η να πηγαινεις στο δικαστηριο) ειναι αυτες της αστυνομιας που στο τελος γραφουν δικασιμη την... μερα . Η Δημοτικη αστυνομια δημιουργηθηκε απο τους δημαρχους για να κονομανε οι δημοι......(δεν κοιτανε πρωτα να φτιαξουν γκαραζ ενω αφηνουν να χτιζονται μεγαλες πολυκατοικιες με λιγες θεσεις για γκαραζ!! Η ελεγχομενη σταθμευση εχει βγει παρανομη απο Δικαστηρια αφου πληρωνεις για το λογω αυτο τελη κυκλοφοριας

Λυσεις:Η πιο απλη δεν πληρωνεται τις κλησεις (εμενα μου εστειλαν 2η ειδοποιηση μετα απο 12 χρονια!!!) Στα ιχ βαζεται τα νουμερα μεσα απο το παμπριζ ωστε να φαινονται αλλα να μην μπορουν να τα παρουν Αν σας παρουν τις πινακιδες πηγαιντε και δηλωστε κλοπη πινακιδων στην αστυνομια παρτε χαρτι και βγαλτε καινουργιες στο υπουργειο. ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ.

παρακαλω διαδωστε αυτο το ποστ.Ας βρουν τα λαμογια δημαρχοι αλλο τροπο να γεμισουν τα ταμεια τους "

:wave2:

KeLeYTiS
28/06/2007, 20:43
H δημοτικη αστυνομια (τουλαχιστον στα ΠΑτησια που ειμαι εγω) γραφει αυτοκινητα παρανομα παρκαρισμενα σε γωνιες πεζοδρομιων που κλεινουν τις διαβασεις για αναπηρους και τους διαδρομους για τους πεζους
Επισης αυτοκινητα που εχουν καβαλησει το πεζοδρομιο και μηχανακια πανω σε πεζοδρομια που ενοχλουν (συνηθως σε μεγαλα πεζοδρομια που δεν υπαρχει προβλημα δεν γραφουν)

Καλα τους κανουν λοιπον και αν καποιος παρκαρει προς τα εκει παρανομα και ασυνειδητα (δεν μιλαμε να μην ενοχλει το οποιοδηποτε οχημα αλλα να προκαλει προβλημα) τοτε εχουν τυχει στιγμες που βαζω την κουκουλα και δινω στεγνα ...

adam_tsouk
28/06/2007, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
H δημοτικη αστυνομια (τουλαχιστον στα ΠΑτησια που ειμαι εγω) γραφει αυτοκινητα παρανομα παρκαρισμενα σε γωνιες πεζοδρομιων που κλεινουν τις διαβασεις για αναπηρους και τους διαδρομους για τους πεζους
Επισης αυτοκινητα που εχουν καβαλησει το πεζοδρομιο και μηχανακια πανω σε πεζοδρομια που ενοχλουν (συνηθως σε μεγαλα πεζοδρομια που δεν υπαρχει προβλημα δεν γραφουν)

Καλα τους κανουν λοιπον και αν καποιος παρκαρει προς τα εκει παρανομα και ασυνειδητα (δεν μιλαμε να μην ενοχλει το οποιοδηποτε οχημα αλλα να προκαλει προβλημα) τοτε εχουν τυχει στιγμες που βαζω την κουκουλα και δινω στεγνα ...

ναι ναι... στα υπεραπλωμενα Πατησια γραφουν αμα παρκαρεις σε διαβαση. Και καλα, στη Πατησιων που γινεται της μουρλης να γραψουν, εμενα με γραψανε στο κωλοστενο που μενω επειδη ημουν 5 ΜΕΤΡΑ απο τη διαβαση! ΠΟΙΟΙ?οι τυποι που διπλο/τριπλοπαρκαρουν στη πατησιων εξω απο το κτιριο τους...

:mad: :mad:

KeLeYTiS
28/06/2007, 21:17
Στα στενα δεν εχουμε προβλημα εμεις κατω απο την Πατησιων
Μονο αν παρκαρεις μερα λαικη εκει που γινεται η λαικη

Εγω δινω 200 ευρω σε γκαραζ

KeLeYTiS
28/06/2007, 21:19
επισης γραφουν μπροστα σε καδους
Το μαγαζι μου ειναι μπροστα σε καδους και αν καποιος παπαρας παρκαρει απο τις 1 το βραδυ και μετα μπροστα το σκουπιδιαρικο περναει και δεν τα μαζευει
Την επομενη μερα ολοι πετανε τα σκουπιδια απο εξω και βρωμαει ο τοπος (ειδικα με τοση ζεστη)

Βρε καλα τους κανουν , απλα θα ευχομουν να το καναν πιο σχολαστικα και οχι οποτε το θυμουνται γιατι τους εβγαλαν εξω

adam_tsouk
28/06/2007, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
επισης γραφουν μπροστα σε καδους


καθε πρωι υπαρχει διπλοπαρκαρισμενο της δημοτικης μπροστα σε καδους επι της πατησιων

αλλα αμα τους πεις τπτ (ναι την ειπα στον διοικητη εκει περα) στ @@ τους, αλλα λογια να ...:rolleyes:

KeLeYTiS
28/06/2007, 21:37
Koντα στην Κολιατσου εννοεις ?

Οκ υποθετω αν δεν λες κολιατσου οτι το βραδυ δεν ειναι εκει, τις ωρες δηλαδη που μαευουν τα σκουπιδια

anf125
28/06/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
επισης γραφουν μπροστα σε καδους
Το μαγαζι μου ειναι μπροστα σε καδους και αν καποιος παπαρας παρκαρει απο τις 1 το βραδυ και μετα μπροστα το σκουπιδιαρικο περναει και δεν τα μαζευει
Την επομενη μερα ολοι πετανε τα σκουπιδια απο εξω και βρωμαει ο τοπος (ειδικα με τοση ζεστη)


Σε τέτοια περίπτωση μπορούν οι περίοικοι να πετάν τα σκουπίδια πάνω... στο αυτοκίνητο που κλείνει τον κάδο, να δούμε μετά αν θα γίνει μάγκας ο... παπάρας :a29: