PDA

View Full Version : Help! Provlima K7 1000



jackal K7
29/06/2007, 20:14
Paidia ti voitheia sas an xerei kaneis..Agorasa to K7 1000 apo paraeisagogea opote de me kaluptei o sfakianakis kai apo tin arxi otan pigaine i mixanei stis 6.500 me 7.500 strofes kanei mperdema san na pianei koftis.san na kovetai to revma tou kinitira.Opos kai etsi mou eipan oi duo mixanikoi pou tin piga mexri simera.alla de xeroun ti to prokalei, ti na doun mpike sto diagnostiko kai de parousiase tipota.kai tora appo deytera xana psaximo.kata ta alla i mixani einai ok egine provlepomeno strosimo kai apla thelo na to xaro kai rotao an exei tuxei se kapoion i kamia idea...

Thanks Aderfia Mihanovioi..!!!

dirtbird
29/06/2007, 20:47
έχεις p.m.

jackal K7
29/06/2007, 22:04
ti einai p.m.?

T.R.E
29/06/2007, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
ti einai p.m.?

Κοιτα πανω πανω στην σελιδα που λεει π.δ μελους...Κανε κλικ εκει και στην νεα σελιδα που θα εμφανιστει καπου δεξια λεει προσωπικα μηνυματα...
Κανε κλικ και εκει και δες τι σου εγραψε ο dirtbird...:beer: :beer:

jackal K7
29/06/2007, 23:45
eyxaristo T.R.E. den yparxei periptosi na afiso ti mixani aftiaxti me ti kamia.
kai ston sfakianaki etsi kai kaneis agogi giati de se kaluptei egghish na deis pos tha se analavei.diladi an erxomoun diakopes apo germania kai ithela service i mou vgaze ena provlimataki tha mou lege de se kaluptoume giati emeis oi ellines eimaste magkes?mono stin Ellada ginontai ayta.na mou peis apo pou tha fame gia na zisoume..

T.R.E
30/06/2007, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
eyxaristo T.R.E. den yparxei periptosi na afiso ti mixani aftiaxti me ti kamia.
kai ston sfakianaki etsi kai kaneis agogi giati de se kaluptei egghish na deis pos tha se analavei.diladi an erxomoun diakopes apo germania kai ithela service i mou vgaze ena provlimataki tha mou lege de se kaluptoume giati emeis oi ellines eimaste magkes?mono stin Ellada ginontai ayta.na mou peis apo pou tha fame gia na zisoume..


Καανονικα πρεπει να σε καλυψει το μαγαζι που την πηρες...Ολα εχουν εγγυηση,ακομα και τα παραεισαγωγης,το οτι δεν σε καλυπτει ο Σφακιανακης δεν ειναι θεμα...

Μην το αφησεις ετσι...:beer:

reinmeister
30/06/2007, 02:39
πες να σου τσεκαρουν τον διακοπτη του σταντ αρχικα...εν συνεχεια αν ειναι ενταξει πες τους να τσεκαρουν τον ροτορα στα πηνια διοτι εχει ηδη γινει ανακληση απο την επισημη σουζουκι για ολα τα 1000 κ7...πραγμα που σημαινει οτι οπως και να χει θα σου τον αλλαξουν...

δες αυτα και ενημερωσε...

grigorisr1
30/06/2007, 10:40
Ενας λογος που δε πηρα.. παραεισαγωγης...



Μακαρι να στο κανουν με εγγυιηση φιλε..

Αλλα δε ξερω εφοσον το πηρες απο εξω... δε νομιζω να μπορεις να κανεις τπτ τον σφακιανακη.

grigorisr1
30/06/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
πες να σου τσεκαρουν τον διακοπτη του σταντ αρχικα...εν συνεχεια αν ειναι ενταξει πες τους να τσεκαρουν τον ροτορα στα πηνια διοτι εχει ηδη γινει ανακληση απο την επισημη σουζουκι για ολα τα 1000 κ7...πραγμα που σημαινει οτι οπως και να χει θα σου τον αλλαξουν...

δες αυτα και ενημερωσε...

Ανακληση ? δεν εχω ακουσι τπτ τετοιο.

Εγω παντως 5.000 χλμ σχεδον δεν εχω κανενα προβλημα.

Meni0s
30/06/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Ανακληση ? δεν εχω ακουσι τπτ τετοιο.

Εγω παντως 5.000 χλμ σχεδον δεν εχω κανενα προβλημα.


ουτε και απο εδω προβλημα με 6,500 κμ

project.breeze
01/07/2007, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
ουτε και απο εδω προβλημα με 6,500 κμ



Τί κάνεις ρε θηρίο Μάνθο;Το έχεις λυώσει το μηχανάκι.Άντε καλό xp-άρισμα...:beer: :beer:

JIMK7
01/07/2007, 02:53
Η ανάκληση που λέει η suzuki είναι να τσεκάρεις τη βίδα του βολάν
και τίποτα άλλο τρίχες δηλαδή γιατί σε κάποια κ7 στο εξωτερικό βρεθήκαν με λασκαρισμένη βίδα .
:smokin:

reinmeister
01/07/2007, 03:47
http://www.suzukicycles.com/Recalls/

οπως βλεπεις,δεν φταει η βιδα...απο κει και περα αν εσυ το θεωρεις τριχες εμενα μου περισσευει...δικο σου ειναι το πρι πρι...

akis_1
01/07/2007, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Ενας λογος που δε πηρα.. παραεισαγωγης...



Μακαρι να στο κανουν με εγγυιηση φιλε..

Αλλα δε ξερω εφοσον το πηρες απο εξω... δε νομιζω να μπορεις να κανεις τπτ τον σφακιανακη.

Και σε ελληνικο Κ7 με 700χλμ εσπασε ο αντικραδασμικος και BYE BYE το μοτερ.Δηλαδι αν ηταν εισαγωγης τι δεν θα στο εφτιαχνε?Δεν το νομιζω.....Για θυμησου το ιδιο ελεγε και η yamaha αλλα μολις αρχισανε να χαλανε τα TPS στην αρχη δεν στο αλαζανε αν ηταν εισαγωγης αλλα μετα απο λιγο καιρο και στα εισαγωγης τσαμπα τα φτιχνανε.

Meni0s
01/07/2007, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Τί κάνεις ρε θηρίο Μάνθο;Το έχεις λυώσει το μηχανάκι.Άντε καλό xp-άρισμα...:beer: :beer:

/spam mode on
Γεια σου ρε Ηρακλακο ! ! !


Και φαντασου εχω κοψει τις πολλες βολτες τωρα το καλοκαιρι , μιας και εκτος απο τα συνηθισμενα"κρυαρια" (ακα εγχωριους γιδοβοσκους με τα 4χ4 :lol: ) παιζουν και οι απροβλεπτοι τουριστες στο νησι που μπορει να κανουν απο αναστροφη μεχρι οτι αλλο τρελο τους κατεβει στο μυαλο....:confused:


Η καλυτερη ωρα για μια λαχταριστη βολτα ειναι 6-8 το πρωι που εισαι σχεδον μονος σου στο δρομο :smokin:
/spam mode off

grigorisr1
02/07/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Και σε ελληνικο Κ7 με 700χλμ εσπασε ο αντικραδασμικος και BYE BYE το μοτερ.Δηλαδι αν ηταν εισαγωγης τι δεν θα στο εφτιαχνε?Δεν το νομιζω.....Για θυμησου το ιδιο ελεγε και η yamaha αλλα μολις αρχισανε να χαλανε τα TPS στην αρχη δεν στο αλαζανε αν ηταν εισαγωγης αλλα μετα απο λιγο καιρο και στα εισαγωγης τσαμπα τα φτιχνανε.

Ναι αλλα αμα ειναι λαλακας απο αυτον που θα το παρεις... θα πεδευεσε... ενω με την αντιπροσωπεια δε μπορει να σε κανει λαλακιες ειναι αναγκασμενος.



Τεσπα.. μακαρι να μη βγαζουν προβληματα.Ποτε να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας.

jackal K7
02/07/2007, 17:18
Παιδιά σας ευχαριστώ τον καθένα σας για τις ιδέες σας.Μίλησα με την Suzuki στον Σφακιανάκη και όντως έχει βγεί ανάκληση για τον ρώτορα του πηνίου προληπτικά.Αλλα αυτό δεν έχει σχέση με το πρόβλημά μου.Η μηχανή μου είναι μέσα τώρα για ψάξιμο.Πολλοί λένε για αυτή τη βίδα στο βολάν αφού είναι και πολύστροφα μηχανάκια.Τι να πω?Θα σας ενημερώσω για τυχόν νέα πληροφορία.Η άν έχει συμβεί σε κάποιον να ενημερώσει.

Thanks

akis_1
02/07/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Ναι αλλα αμα ειναι λαλακας απο αυτον που θα το παρεις... θα πεδευεσε... ενω με την αντιπροσωπεια δε μπορει να σε κανει λαλακιες ειναι αναγκασμενος.



Τεσπα.. μακαρι να μη βγαζουν προβληματα.Ποτε να εχουμε ησυχο το κεφαλι μας.

Kαλα και αυτο παιζει αμα θελει να σε τρεξει ο αλλος...Και εσυ :evil:

JIMK7
02/07/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
http://www.suzukicycles.com/Recalls/

οπως βλεπεις,δεν φταει η βιδα...απο κει και περα αν εσυ το θεωρεις τριχες εμενα μου περισσευει...δικο σου ειναι το πρι πρι...

Το Σάββατο μόλις είχα μιλήσει με τον ΣΚΟΥΡΤΑ τηλεφωνικά και μου είχε πει ότι θέλει προληπτικά σφίξιμο η βίδα του ροτορα αλλά σήμερα το πρωί πληροφορήθηκα από τη suzuki ότι σε κάποια συγκεκριμένα κ7 με αριθμό πλαισίου τάδε μέσα και το δικό μου :( ότι θέλει αλλαγή προληπτικά ο ροτορας είχες τελικά δίκιο α και κάτι ακόμα με αυτό που καβαλας ( Hayabusa η αλλιώς καράβι ,πλοίο ,μολύβι, γουρούνα, μαούνα, ) πρόσεχε στο δρόμο μη σε πετύχει καμιά φορά κανένα πρι πρι Κ7 και σε τρυπήσει :a021: :a021: κανονικά :lol: :lol:

grigorisr1
02/07/2007, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Το Σάββατο μόλις είχα μιλήσει με τον ΣΚΟΥΡΤΑ τηλεφωνικά και μου είχε πει ότι θέλει προληπτικά σφίξιμο η βίδα του ροτορα αλλά σήμερα το πρωί πληροφορήθηκα από τη suzuki ότι σε κάποια συγκεκριμένα κ7 με αριθμό πλαισίου τάδε μέσα και το δικό μου :( ότι θέλει αλλαγή προληπτικά ο ροτορας είχες τελικά δίκιο α και κάτι ακόμα με αυτό που καβαλας ( Hayabusa η αλλιώς καράβι ,πλοίο ,μολύβι, γουρούνα, μαούνα, ) πρόσεχε στο δρόμο μη σε πετύχει καμιά φορά κανένα πρι πρι Κ7 και σε τρυπήσει :a021: :a021: κανονικά :lol: :lol:

Στειλε μου φιλε αν θελεις σε πμ τους αριθμους πλεσιου... να δω αν ειναι και το δικο μου...

JIMK7
02/07/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
Παιδιά σας ευχαριστώ τον καθένα σας για τις ιδέες σας.Μίλησα με την Suzuki στον Σφακιανάκη και όντως έχει βγεί ανάκληση για τον ρώτορα του πηνίου προληπτικά.Αλλα αυτό δεν έχει σχέση με το πρόβλημά μου.Η μηχανή μου είναι μέσα τώρα για ψάξιμο.Πολλοί λένε για αυτή τη βίδα στο βολάν αφού είναι και πολύστροφα μηχανάκια.Τι να πω?Θα σας ενημερώσω για τυχόν νέα πληροφορία.Η άν έχει συμβεί σε κάποιον να ενημερώσει.

Thanks

Φιλαράκο εντελώς πληροφοριακά τελικά η επίσημη αντιπροσωπεία suzuki σε κάλυψε ?
:wave2: :wave2:

JIMK7
02/07/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Στειλε μου φιλε αν θελεις σε πμ τους αριθμους πλεσιου... να δω αν ειναι και το δικο μου...

Φίλε Γρηγόρη τους αριθμούς πλαισίου δεν τους έχω εγώ αλλά η αντιπροσωπεία αυτό που έχεις να κάνεις είναι να πας με την άδεια κυκλοφορίας από εκεί που το αγόρασες και αυτοί θα σου πούνε αν είναι και το δικό σου μέσα και κάτι άλλο οι εξατμίσεις σου έχουν έρθει ?
:wave2: :wave2:

grigorisr1
02/07/2007, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Φίλε Γρηγόρη τους αριθμούς πλαισίου δεν τους έχω εγώ αλλά η αντιπροσωπεία αυτό που έχεις να κάνεις είναι να πας με την άδεια κυκλοφορίας από εκεί που το αγόρασες και αυτοί θα σου πούνε αν είναι και το δικό σου μέσα και κάτι άλλο οι εξατμίσεις σου έχουν έρθει ?
:wave2: :wave2:


Μπα οχι ακομα....


Ρε μπασ και ειναι μαλακιες και στο τελος θα παρουμε τα @@ μας ?

JIMK7
02/07/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Μπα οχι ακομα....


Ρε μπασ και ειναι μαλακιες και στο τελος θα παρουμε τα @@ μας ?

θα τις πάρουμε αλλά μέχρι τότε υπομονή :a55:

Ευτυχώς έχω βάλει τις LeoVinci και είμαι ευχαριστημένος.

JIMK7
02/07/2007, 20:59
Φώτο


95031

reinmeister
02/07/2007, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Το Σάββατο μόλις είχα μιλήσει με τον ΣΚΟΥΡΤΑ τηλεφωνικά και μου είχε πει ότι θέλει προληπτικά σφίξιμο η βίδα του ροτορα αλλά σήμερα το πρωί πληροφορήθηκα από τη suzuki ότι σε κάποια συγκεκριμένα κ7 με αριθμό πλαισίου τάδε μέσα και το δικό μου :( ότι θέλει αλλαγή προληπτικά ο ροτορας είχες τελικά δίκιο α και κάτι ακόμα με αυτό που καβαλας ( Hayabusa η αλλιώς καράβι ,πλοίο ,μολύβι, γουρούνα, μαούνα, ) πρόσεχε στο δρόμο μη σε πετύχει καμιά φορά κανένα πρι πρι Κ7 και σε τρυπήσει :a021: :a021: κανονικά :lol: :lol:

χεχεχε...αυτα ειναι...τα παιδια με τις παπιες ξετσουτσουνισανε...

οταν με το καλο ξεμπερδεψεις με το προβληματακι ,που ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο πες μου να παμε μια αττικη οδο να σε κερασω πρασινο τσαι που καει και τις τοξινες...:beer: :beer: :beer:

JIMK7
02/07/2007, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
χεχεχε...αυτα ειναι...τα παιδια με τις παπιες ξετσουτσουνισανε...

οταν με το καλο ξεμπερδεψεις με το προβληματακι ,που ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο πες μου να παμε μια αττικη οδο να σε κερασω πρασινο τσαι που καει και τις τοξινες...:beer: :beer: :beer:

Άραξε μεγάλε όταν έτρεχα με Ηayabusa και έκανα και πανελλήνια ρεκόρ στα dtragster εσύ αμφιβάλω αν είχες καν και για να ξέρεις εντελώς πληροφοριακά το πρώτο 1300 που είχε έρθει στην Ελλάδα ήταν το συλλεκτικό και πουλήθηκε στα Xανιά ο πρώτος κωλος που είχε κάτσει ήταν ο δικός μου όσο για το κ7 που έχω τώρα δεν έχων προς στιγμής κανένα πρόβλημα αλλά αν κατέβεις ποτέ στα Χανιά έλα να με κεράσεις τσαγακι όπως λες :winka: :winka:


95038

panjimnakos
02/07/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Φώτο

Φιλε JIMK7 το εχεις κανει ΤΟΥΜΠΑΝΟ το suzukaki!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer:

JIMK7
02/07/2007, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
Φιλε JIMK7 το εχεις κανει ΤΟΥΜΠΑΝΟ το suzukaki!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer:


Για σου panjimnakos τι κάνεις όλα καλά ? Το κ7 το μόνο που έχω κάνει από μεριάς απόδοσης είναι από το πάτο εξάτμιση και φίλτρο ελεύθερο περιμένω ακόμα p.c και 520 αλυσίδα έχω τροχό κοντά 180 αλογάκια και είμαι προς το παρών ευχαριστημένος . Τώρα αν εννοείς τούμπανο τα περιφερειακά εεεεεεεεε λιγοοοοοοοοο
:beer: :beer:

Meni0s
03/07/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Για σου panjimnakos τι κάνεις όλα καλά ? Το κ7 το μόνο που έχω κάνει είναι από το πάτο εξάτμιση και φίλτρο ελεύθερο περιμένω ακόμα p.c και 520 αλυσίδα έχω τροχό κοντά 180 αλογάκια και είμαι προς το παρών ευχαριστημένος .
:beer: :beer:


180 τροχο με ολοσωμη και φιλτρο? Μαλιστα..

Meni0s
03/07/2007, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Μπα οχι ακομα....


Ρε μπασ και ειναι μαλακιες και στο τελος θα παρουμε τα @@ μας ?


Σημερα παρελαβα τις εξατμισεις .Αυριο μαλλον θα τις βαλω(αν προλαβω):wave2:

Meni0s
03/07/2007, 00:48
Κατι ασχετο ρε παιδες!

Τι πιεση εχετε στα ελαστικα (για κινηση εντος πολης 20% και Ε.ο75% )


Και τι ελαστικα θα προτιμησετε-εχετε βαλει μετα τα ΒΤ015 (για την ιδια χρηση παντα,Εντος πολης και Ε.ο)?

JIMK7
03/07/2007, 01:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Κατι ασχετο ρε παιδες!

Τι πιεση εχετε στα ελαστικα (για κινηση εντος πολης 20% και Ε.ο75% )


Και τι ελαστικα θα προτιμησετε-εχετε βαλει μετα τα ΒΤ015 (για την ιδια χρηση παντα,Εντος πολης και Ε.ο)?


Στα Super Corsa Pro που φοράω η πίεση εμπρός είναι 34 και πίσω 34 ανάλογα τα λάστιχα που φοράς είναι και η πίεση . Βαλε pireli η matzeler στο κ7 και θα με θυμηθείς .:wave2: :wave2:

:beer: :beer:

grigorisr1
03/07/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Σημερα παρελαβα τις εξατμισεις .Αυριο μαλλον θα τις βαλω(αν προλαβω):wave2:


Ωραιος αντε βαλτες με το καλο και πες μας αν ακουγονται ωραια :D



Βαλε και καμια φωτο ε :beer:

grigorisr1
03/07/2007, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Κατι ασχετο ρε παιδες!

Τι πιεση εχετε στα ελαστικα (για κινηση εντος πολης 20% και Ε.ο75% )


Και τι ελαστικα θα προτιμησετε-εχετε βαλει μετα τα ΒΤ015 (για την ιδια χρηση παντα,Εντος πολης και Ε.ο)?


Τα 015 πιστευω ειναι καλα για τη πολη μεσα και δε τρωγονται ευκολα.
Εμενα μου κρατησαν 3.500χλμ με απειρα σπινιαρισματα.


Εβαλα 002 μετα καμια σχεσι βεβαια... αλλα τρωγονται πολυ ευκολα... ηδη ειναι στα τελευταια του.Και εχω κανει 1.500χλμ+1 φορα πηγα πιστα.

reinmeister
03/07/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Άραξε μεγάλε όταν έτρεχα με Ηayabusa και έκανα και πανελλήνια ρεκόρ στα dtragster εσύ αμφιβάλω αν είχες καν και για να ξέρεις εντελώς πληροφοριακά το πρώτο 1300 που είχε έρθει στην Ελλάδα ήταν το συλλεκτικό και πουλήθηκε στα Xανιά ο πρώτος κωλος που είχε κάτσει ήταν ο δικός μου όσο για το κ7 που έχω τώρα δεν έχων προς στιγμής κανένα πρόβλημα αλλά αν κατέβεις ποτέ στα Χανιά έλα να με κεράσεις τσαγακι όπως λες :winka: :winka:

η αληθεια ειναι πως εχω ανατριχιασει...πληροφοριακα εντελως το πρωτο Limited hayabusa βγηκε παραγωγη το 2002 ηταν ολομαυρο με μαυρο σκελετο και δεν εισηχθει ποτε ελλαδα...οπως και κανενα αλλο limited...εχεις μπερδευτει λιγο...τωρα dragster και πανελληνια ρεκορ επειδη τυγχανει να εχω ασχοληθει λιιιιιγο με το θεμα δεν μου λενε απολυτως τιποτα...κοντρα στην κρητη βρε?δεν συμφερει...βαζεις πρωτη χανια και μεχρι να σπασεις εκτη εισαι λασιθι...:rotflmao: :rotflmao: ...

οταν λοιπον με το καλο ερθεις προς τα δω,ελα να σε κερασω κανα κοψιδι μην σου πεσει βαρυ το τσαι με αδειο στομαχι...:lol:

spam off...μην ξεφτιλισουμε και το ποστ...αν θελει καποιος μοντ να μας παει διαμαχες να βγαλουμε τα ματια μας με την ησυχια μας...

p.s.αναφορικα με το προβλημα εκανα λαθος...σε μπερδεψα με τον jackal...

gtsagas
03/07/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
η αληθεια ειναι πως εχω ανατριχιασει...πληροφοριακα εντελως το πρωτο Limited hayabusa βγηκε παραγωγη το 2002 ηταν ολομαυρο με μαυρο σκελετο και δεν εισηχθει ποτε ελλαδα...οπως και κανενα αλλο limited...εχεις μπερδευτει λιγο...τωρα dragster και πανελληνια ρεκορ επειδη τυγχανει να εχω ασχοληθει λιιιιιγο με το θεμα δεν μου λενε απολυτως τιποτα...κοντρα στην κρητη βρε?δεν συμφερει...βαζεις πρωτη χανια και μεχρι να σπασεις εκτη εισαι λασιθι...:rotflmao: :rotflmao: ...

οταν λοιπον με το καλο ερθεις προς τα δω,ελα να σε κερασω κανα κοψιδι μην σου πεσει βαρυ το τσαι με αδειο στομαχι...:lol:

spam off...μην ξεφτιλισουμε και το ποστ...αν θελει καποιος μοντ να μας παει διαμαχες να βγαλουμε τα ματια μας με την ησυχια μας...

p.s.αναφορικα με το προβλημα εκανα λαθος...σε μπερδεψα με τον jackal...

δεν εχεις δικιο για την ΚΡΗΤΗ, εκτος αν κοντραρεις μονο σε ευθειες

χωρις παρεξηγηση παντα

reinmeister
03/07/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsagas
δεν εχεις δικιο για την ΚΡΗΤΗ, εκτος αν κοντραρεις μονο σε ευθειες

χωρις παρεξηγηση παντα

εχω κατσει 5 μηνες κρητη κι εχω βαφτισει στ'ανωγεια....οποτε κατι ξερω απο κρητη...και φυσικα παρεξηγηση δεν τιθεται...:beer: :beer:

το γραψα στον γενικοτερο πνευμα της "κοντρας"...

πλεον δεν κοντραρομαι πουθενα...παρα μονο κανα ανοιγματακι να αναβουν λιγο τα αιματα...παλιοτερα ειναι μια αλλη ιστορια...

JIMK7
03/07/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
η αληθεια ειναι πως εχω ανατριχιασει...πληροφοριακα εντελως το πρωτο Limited hayabusa βγηκε παραγωγη το 2002 ηταν ολομαυρο με μαυρο σκελετο και δεν εισηχθει ποτε ελλαδα...οπως και κανενα αλλο limited...εχεις μπερδευτει λιγο...τωρα dragster και πανελληνια ρεκορ επειδη τυγχανει να εχω ασχοληθει λιιιιιγο με το θεμα δεν μου λενε απολυτως τιποτα...κοντρα στην κρητη βρε?δεν συμφερει...βαζεις πρωτη χανια και μεχρι να σπασεις εκτη εισαι λασιθι...:rotflmao: :rotflmao: ...

οταν λοιπον με το καλο ερθεις προς τα δω,ελα να σε κερασω κανα κοψιδι μην σου πεσει βαρυ το τσαι με αδειο στομαχι...:lol:

spam off...μην ξεφτιλισουμε και το ποστ...αν θελει καποιος μοντ να μας παει διαμαχες να βγαλουμε τα ματια μας με την ησυχια μας...

p.s.αναφορικα με το προβλημα εκανα λαθος...σε μπερδεψα με τον jackal...

Αν έχεις ανατρίχιαση η όχι μα αφήνεις εντελώς αδιάφορο, πληροφοριακά εντελώς το πρώτο Limited hayabusa βγηκε στη παραγωγή το 1999 και το χρώμα του ήταν χρυσαφί .Αν είχες ασχοληθεί λιιιιγο με dragster όπως λες τότε θα ξέρεις στη 4 κατηγορία πρώτες θέσεις παίρνουν συνέχεια τα πρι πρι 1000cc ( τα έχετε ξεφτιλίσει εντελώς τα Hayabusa ) :winka: εκτός αν τώρα εσύ μιλάς για νίτρο και τουρπο που τότε πάμε αλλού ...αυτό ακριβός σου λέω τόση ώρα αλλά εσύ πουυυυυυυυυυ με το καράβι που έχεις μέχρι να βάλεις δευτέρα εγώ θα έχω τερματίσει :lol: :lol: και τα τσαγακια μην τα σκορπάς δεξιά και αριστερά θα σου χρειαστούν γιατί όλο και κάποιο πρι πρι θα συνάντησης :wave2: :wave2:

reinmeister
04/07/2007, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Αν έχεις ανατρίχιαση η όχι μα αφήνεις εντελώς αδιάφορο, πληροφοριακά εντελώς το πρώτο Limited hayabusa βγηκε στη παραγωγή το 1999 και το χρώμα του ήταν χρυσαφί .

:a029: :a029: :a26: :a26:


με τα υπολοιπα δεν θα ασχοληθω καν....

JIMK7
04/07/2007, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:a029: :a029: :a26: :a26:


με τα υπολοιπα δεν θα ασχοληθω καν....



Ότι πεις μεγάλε…….. :a024: :a024: :a024: :a46: :a01: :a01:

Alchimistis
04/07/2007, 02:30
Εγώ πάντως που έψαξα στο google gia Hayabusa Limited 1999
Μου έβγαλε χρυσαφί...
http://www.suzukicycles.org/GSX-R-series/GSX1300R-Hayabusa.shtml

dirtbird
04/07/2007, 07:47
Μπράβο-μπράβο....

...και εκτός από το χρώμα, τι άλλο 'συλλεκτικό' είχε πάνω του?:rolleyes: :rolleyes:

dirtbird
04/07/2007, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Εγώ πάντως που έψαξα στο google gia Hayabusa Limited 1999
Μου έβγαλε χρυσαφί...
http://www.suzukicycles.org/GSX-R-series/GSX1300R-Hayabusa.shtml

...άσε που στο link που έβαλες, Limited Edition είναι το μαύρο του 2002....:confused:

JIMK7
04/07/2007, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μπράβο-μπράβο....

...και εκτός από το χρώμα, τι άλλο 'συλλεκτικό' είχε πάνω του?:rolleyes: :rolleyes:

Πέρα από το χρώμα τίποτα άλλο δεν έχει διαφορά του 99 αλλά η Suzuki το είχε πει συλλεκτικό γιατί το 2002 πέρα από το μαύρο σκελετό ποια άλλη διαφορά είχε για να ξέρω?
:wave2: :wave2:

grigorisr1
04/07/2007, 09:39
Για 1999 και 2002 δε ξερω... γιατι εγω τοτε δεν οδηγουσα 1000αρια


Παντως για τωρα που εχω ανοιξη με πολλα βυσα και ζχ-12... τα πιο πολλα δε ητανε μανισια τους ριχνο στα αυτια ανετα.:wave2:


Υποψην τρεχαμε 400αρι.

reinmeister
04/07/2007, 11:16
λοιπον...για να τελειωνουμε με το θεμα των μοντελων και να μην λεει ο καθενας οτι του κατεβαινει στο κεφαλι...

2002 special edition...μαυρο με μαυρο σκελετο...πρωτη ειδικη εκδοση της σουζουκι...

2003...δυο ειδικες εκδοσεις...1η... 40th anniversary edition(πορτοκαλι με μαυρο σκελετο επετειακη εκδοση της σουζουκι για τα 40 της χρονια) και 2η...midnight falcon black edition(το δικο μου)

2004...η πρωτη ουσιαστικα limited edition...κοκκινη με μαυρο σκελετο...

2005...μαυρη γκρι με μαυρο σκελετο...

2006... λευκη με μαυρο σκελετο...

2007...δεν εβγαλε limited...και τα τρια χρωματα βγηκαν με μαυρο σκελετο( κοκκινο,μπλε και μαυρο)...

τελος...απο κει και περα αν καποιος θεωρει οτι επειδη ο δικος του κωλος εκατσε σε καποιο συγκεκριμενο μπουσα οτι αυτο καθιστα αυτοματα το δικο του limited ,συλλεκτικο η οτιδηποτε αλλο τοτε με τις υγειες του...

αναφορικα με το θεμα dragster και γενικοτερα συγκρισεις μεταξυ 1000ριων και μαστοδοντων σε αποδοσεις ,φτιαξτε ποστ αν θελετε και το συζηταμε εκει το τι πραγματικα γινεται...

JIMK7
04/07/2007, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λοιπον...για να τελειωνουμε με το θεμα των μοντελων και να μην λεει ο καθενας οτι του κατεβαινει στο κεφαλι...

2002 special edition...μαυρο με μαυρο σκελετο...πρωτη ειδικη εκδοση της σουζουκι...

2003...δυο ειδικες εκδοσεις...1η... 40th anniversary edition(πορτοκαλι με μαυρο σκελετο επετειακη εκδοση της σουζουκι για τα 40 της χρονια) και 2η...midnight falcon black edition(το δικο μου)

2004...η πρωτη ουσιαστικα limited edition...κοκκινη με μαυρο σκελετο...

2005...μαυρη γκρι με μαυρο σκελετο...

2006... λευκη με μαυρο σκελετο...

2007...δεν εβγαλε limited...και τα τρια χρωματα βγηκαν με μαυρο σκελετο( κοκκινο,μπλε και μαυρο)...

τελος...απο κει και περα αν καποιος θεωρει οτι επειδη ο δικος του κωλος εκατσε σε καποιο συγκεκριμενο μπουσα οτι αυτο καθιστα αυτοματα το δικο του limited ,συλλεκτικο η οτιδηποτε αλλο τοτε με τις υγειες του...

αναφορικα με το θεμα dragster και γενικοτερα συγκρισεις μεταξυ 1000ριων και μαστοδοντων σε αποδοσεις ,φτιαξτε ποστ αν θελετε και το συζηταμε εκει το τι πραγματικα γινεται...


Λες να μάς απασχολεί κάθε πότε έβγαζε special edition Hayabusa η suzuki άντε γιατί μάς έπρηξες :hypnotize για αυτό πάρε (special edition ) τα καράβια σου και σε άλλη παραλία η καλύτερα σε άλλο ποστ γιατί εδώ είναι ποστ για πρι πρι . Όσο για τα dragster δε νομίζω ότι πρέπει να γίνει λόγος μα τούς χρόνους τούς βλέπουμε και τούς ξέρουμε δεν χρειάζεται να ανοίξεις άλλο ποστ και μια που έχεις και συγγενείς στη Κρήτη όταν κατέβεις έλα να με βρεις και να με κεράσεις τσαγακι θα σε περιμένω με το πρι πρι :winka: :winka:

reinmeister
04/07/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Λες να μάς απασχολεί κάθε πότε έβγαζε special edition Hayabusa η suzuki άντε γιατί μάς έπρηξες :hypnotize για αυτό πάρε (special edition ) τα καράβια σου και σε άλλη παραλία η καλύτερα σε άλλο ποστ γιατί εδώ είναι ποστ για πρι πρι . Όσο για τα dragster δε νομίζω ότι πρέπει να γίνει λόγος μα τούς χρόνους τούς βλέπουμε και τούς ξέρουμε δεν χρειάζεται να ανοίξεις άλλο ποστ και μια που έχεις και συγγενείς στη Κρήτη όταν κατέβεις έλα να με βρεις και να με κεράσεις τσαγακι θα σε περιμένω με το πρι πρι :winka: :winka:

δεν σωζεσαι με τιποτα εσυ...:sad: :sad:

dirtbird
04/07/2007, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν σωζεσαι με τιποτα εσυ...:sad: :sad:

Καλά.... μόλις κερδίσω το λαχείο, τουρμπίζω το ΧΧ για να τον σώσουμε :winka: :lol: :lol: :lol:

arxaios
04/07/2007, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Λες να μάς απασχολεί κάθε πότε έβγαζε special edition Hayabusa η suzuki άντε γιατί μάς έπρηξες :hypnotize για αυτό πάρε (special edition ) τα καράβια σου και σε άλλη παραλία η καλύτερα σε άλλο ποστ γιατί εδώ είναι ποστ για πρι πρι . Όσο για τα dragster δε νομίζω ότι πρέπει να γίνει λόγος μα τούς χρόνους τούς βλέπουμε και τούς ξέρουμε δεν χρειάζεται να ανοίξεις άλλο ποστ και μια που έχεις και συγγενείς στη Κρήτη όταν κατέβεις έλα να με βρεις και να με κεράσεις τσαγακι θα σε περιμένω με το πρι πρι :winka: :winka:

Τα περί limited Hayabusa και το ποιός πρωτοέκατσε σ'αυτά το άρχισες ΕΣΥ και ΟΧΙ ο Reinmaster !!!!!!!! :nono: :nono: :nono:

JIMK7
04/07/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν σωζεσαι με τιποτα εσυ...:sad: :sad:




Και ποιος σου είπε εσένα ότι θέλω να σωθώ με τρωει ο κωλος μου δεν το έχεις καταλάβει θέλω να δοκιμάσω και εγώ πώς είναι το τσαγακι γιατί ακόμα δεν με έχει κεράσει κανείς (τσιγκούνηδες) ειδικά από τουριστικό μηχανάκι που έχει 156 άλογα με 220 κιλά θα έχει πολύ πλάκα :lol: :lol:

JIMK7
04/07/2007, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Τα περί limited Hayabusa και το ποιός πρωτοέκατσε σ'αυτά το άρχισες ΕΣΥ και ΟΧΙ ο Reinmaster !!!!!!!! :nono: :nono: :nono:


Μπορεί να τα άρχισα αλλά δεν το παρατράβηξα όπως αν ήταν limited η όχι πολύ που με νοιάζει τουλάχιστον έτσι ισχυριζότανε η αντιπροσωπεία τότε αυτό που έχει σημασία είναι ότι τα γνωρίζω πολύ καλά και ξέρω ακόμα καλύτερα τις δυνατότητες που έχουν :smokin:

reinmeister
05/07/2007, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Και ποιος σου είπε εσένα ότι θέλω να σωθώ με τρωει ο κωλος μου δεν το έχεις καταλάβει θέλω να δοκιμάσω και εγώ πώς είναι το τσαγακι γιατί ακόμα δεν με έχει κεράσει κανείς (τσιγκούνηδες) ειδικά από τουριστικό μηχανάκι που έχει 156 άλογα με 220 κιλά θα έχει πολύ πλάκα :lol: :lol:

η αληθεια ειναι οτι κι εγω πιστευω οτι θα εχει πολυ πλακα...

στην παραθετω σε dynojet...την ερχομενη εβδομαδα θα σου βαλω κι αλλη με το μηχανακι στρωμενο και ρυθμισμενο...


95443

JIMK7
05/07/2007, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
η αληθεια ειναι οτι κι εγω πιστευω οτι θα εχει πολυ πλακα...

στην παραθετω σε dynojet...την ερχομενη εβδομαδα θα σου βαλω κι αλλη με το μηχανακι στρωμενο και ρυθμισμενο...



Άντε μεγάλε να γίνει και καμιά κόντρα τής ανθρωπιάς γιατί εδώ έχω σκουριάσει δεν με πάει άνθρωπος ποια με το πρι πρι.......... ποτε εσυ με το καλο?
:D :a2: :a2: :wave2: :wave2:

dirtbird
05/07/2007, 06:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Άντε μεγάλε να γίνει και καμιά κόντρα τής ανθρωπιάς γιατί εδώ έχω σκουριάσει δεν με πάει άνθρωπος ποια με το πρι πρι.......... ποτε εσυ με το καλο?
:D :a2: :a2: :wave2: :wave2:

Τελικά δεν μας είπες....
Εσύ είσαι γρήγορος ή το μηχανάκι σου? :confused: :confused:

JIMK7
05/07/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Τελικά δεν μας είπες....
Εσύ είσαι γρήγορος ή το μηχανάκι σου? :confused: :confused:


Μη ρωτάς εμένα ρώτα καλύτερα όλους αυτούς που έχουν ποιοι τη γκαζόζα και είναι ποιο αντικειμενικοί ........... :winka:
:D :wave2: :wave2:

JIMK7
05/07/2007, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
η αληθεια ειναι οτι κι εγω πιστευω οτι θα εχει πολυ πλακα...

στην παραθετω σε dynojet...την ερχομενη εβδομαδα θα σου βαλω κι αλλη με το μηχανακι στρωμενο και ρυθμισμενο...


Τι καμπύλη είναι αυτή :hypnotize μου θυμίζει τους άθλιους ελληνικούς δρόμους (γεμάτο λακκούβες):lol:

Καλά πραγματικά ακόμα πιστεύεις μεταξύ μάς ότι έχεις καμιά ελπίδα με τα 191 που έχει το πλοίο τής αγάπης :sick: όπως άλλος ένας εδώ στα Χανιά σαν και του λόγου σου με ένα ΖΧ 1200 που το είχε κάνει 1400 όλο ΜΟΥΖΙ και μου έδειχνε δυναμομετρηση 212 άλογα, τι έκανε τώρα αυτός πήγε και κατέβασε από Αθήνα γνωστό dragstera που είχε πάρει και πρωτάθλημα μόνο και μόνο για να με περάσει έστω μια φορά στη ζωή του αλλά πάλη τζίφος :bigcry: :bigcry: ηθικό δίδαγμα μη γεμίζεις τις σελίδες του φόρουμ άσκοπα με δυναμομετρήσεις δεν σκιάζομαι :winka: και για να μη φεύγουμε από το θέμα μας πότε με το καλό :a2:

reinmeister
05/07/2007, 23:49
οποτε βρεθεις αθηνα...

JIMK7
06/07/2007, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
οποτε βρεθεις αθηνα...


ΑΑΑΑΑΑ...... Καλαααααααα!!!!!!!!!!!!:a55: πήρα και εγώ μια χαρά οτι θα ερχόσουνα άδικα όμως ....:( :(

jackal K7
06/07/2007, 09:18
Παιδιά πληροφοριακά να ξέρετε και για φίλους σας το πρόβλημα μου λύθηκε το οποίο ήταν ο συναγερμός.Ο τύπος που ονομάζεται μηχανικός δε ξέρω τι έκανε όταν τον έβαζε έγινε κάτι λάθος και μπλόκαρε το ρεύμα της μηχανής.Όποιος θέλει να μάθει ποίος είναι δεν έχω πρόβλημα να τον δώσω.Είναι στην Αθήνα...Με την ευκαιρία να ρωτήσω πώσ θα βγάλω τα αυτοκόλλητα προειδοποίησης που έχει?Έβγαλα το ένα με πιστολάκι αλλά μου άφησε κόλλα.τωρα πως τηυ βγάζουν?

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

http://www.youtube.com/watch?v=vw803WqH3wk
Thanks!

grigorisr1
06/07/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
Παιδιά πληροφοριακά να ξέρετε και για φίλους σας το πρόβλημα μου λύθηκε το οποίο ήταν ο συναγερμός.Ο τύπος που ονομάζεται μηχανικός δε ξέρω τι έκανε όταν τον έβαζε έγινε κάτι λάθος και μπλόκαρε το ρεύμα της μηχανής.Όποιος θέλει να μάθει ποίος είναι δεν έχω πρόβλημα να τον δώσω.Είναι στην Αθήνα...Με την ευκαιρία να ρωτήσω πώσ θα βγάλω τα αυτοκόλλητα προειδοποίησης που έχει?Έβγαλα το ένα με πιστολάκι αλλά μου άφησε κόλλα.τωρα πως τηυ βγάζουν?

ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

http://www.youtube.com/watch?v=vw803WqH3wk
Thanks!

Αλλη φορα να ξες συναγερμο τις suzuki :D

jackal K7
06/07/2007, 09:29
O οποίος ποιος είναι για να το ψάξω γιατι έβαλα της ΜΕΤΑ και τωρα λένε να μου βάλουν της Spyball.Εσυ για ποιόν λες?

byron
06/07/2007, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
μου άφησε κόλλα.τωρα πως τηυ βγάζουν?

Ρίξε WD-40 και σκούπισε.

:wave2:

byron
06/07/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
O οποίος ποιος είναι για να το ψάξω γιατι έβαλα της ΜΕΤΑ και τωρα λένε να μου βάλουν της Spyball.Εσυ για ποιόν λες?

Ο ΜΕΤΑ θεωρείται top συναγερμός. Το πρόβλημα πιθανόν να ωφείλεται σε λάθος τοποθέτηση.

jackal K7
06/07/2007, 09:36
το ξέρω srx6 γι'αυτο και τον έβαλα.Τελος πάντων τωρα το μηχανάκι γαμάει και αυτο με ενδιαφέρει.Το WD-40 είναι είδος λιπαντικού.Σίγουρα δε θα μου ξεθωριάσει κανα χρώμα?Και λες να κάνω και τ'αλλα έτσι?
Thanks!

byron
06/07/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
το ξέρω srx6 γι'αυτο και τον έβαλα.Τελος πάντων τωρα το μηχανάκι γαμάει και αυτο με ενδιαφέρει.Το WD-40 είναι είδος λιπαντικού.Σίγουρα δε θα μου ξεθωριάσει κανα χρώμα?Και λες να κάνω και τ'αλλα έτσι?
Thanks!

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Ετσι έβγαλα και τα δικά μου απ΄το ντεπόζιτο. Καθαρίζει και τζάμι τις ζάντες :lol:

Το Κ καλά κάνει και γαμεί. Μην το αφήσεις χωρίς συναγερμό. Ο ΜΕΤΑ που έχω είναι απροβληματιστος και προφανώς στην τοποθέτηση έγινε πατάτα.
Ρώτα τον αντιπρόσωπο του ΜΕΤΑ για το πρόβλημα. Στο άλλο μηχανάκι μου που έχω Spyball, κάθε τρεις και λίγο κάνει reset μόνος του και δεν οπλίζει.
Εχω μάθει όλη την διαδικασία ρύθμισης απ΄έξω τόσες φορές που το έχω κάνει.

:wave2:

grigorisr1
06/07/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
το ξέρω srx6 γι'αυτο και τον έβαλα.Τελος πάντων τωρα το μηχανάκι γαμάει και αυτο με ενδιαφέρει.Το WD-40 είναι είδος λιπαντικού.Σίγουρα δε θα μου ξεθωριάσει κανα χρώμα?Και λες να κάνω και τ'αλλα έτσι?
Thanks!

Πανε στι suzuki και ζητα το γνησιο τις suzuki πιστευο ειναι καλυτερο απο ολα... γνωμη μου.

Oso gia ta αυτοκολλητα βαζεις λιγο βενζινα απο πανω τους και μετα βγενει πολυ ευκολα και δεν αφηνει ουτε κολλα ουτε τπτ

jackal K7
06/07/2007, 09:48
Μιας και έχεις κάποια ιδέα να σε ρωτήσω.το συναγερμό το βάζουν πάνω απο το immobilizer της μηχανής.Δηλαδή εγω για να μπορέσω να το βάλω μπροστά έπρεπε να αφοπλίσω και μετα μου έδινε ρεύμα για ανάφλεξη.Ποιά είναι η σωστή τοποθέτηση?Να λειτοθργεί μόνο σαν αντικραδασμικός?

byron
06/07/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
Μιας και έχεις κάποια ιδέα να σε ρωτήσω.το συναγερμό το βάζουν πάνω απο το immobilizer της μηχανής.Δηλαδή εγω για να μπορέσω να το βάλω μπροστά έπρεπε να αφοπλίσω και μετα μου έδινε ρεύμα για ανάφλεξη.Ποιά είναι η σωστή τοποθέτηση?Να λειτοθργεί μόνο σαν αντικραδασμικός?

Εξαρτάται απ΄την τοποθέτηση. Στο δικό μου δεν έχω το immobilizer του συναγερμού, καθώς έχει το δικό της η μηχανή. Εχω δεί όμως να έχουν αφήσει και τα 2 immobilizer.
Τι εννοέις να αφοπλίσεις; Εννοείται πως πρέπει πρώτα να αφοπλίσεις.

reinmeister
06/07/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Στο άλλο μηχανάκι μου που έχω Spyball, κάθε τρεις και λίγο κάνει reset μόνος του και δεν οπλίζει.
:wave2:

πες μου τωρα οτι εχεις βαλει συναγερμο στο σκουτερ....:rotflmao:

jackal καλες βολτες....:wave2:

byron
06/07/2007, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
πες μου τωρα οτι εχεις βαλει συναγερμο στο σκουτερ....:rotflmao:

jackal καλες βολτες....:wave2:

Γιατί να μην βάλω ρε FMX; Εξω το αφήνω.

Stabak
06/07/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Γιατί να μην βάλω ρε FMX; Εξω το αφήνω.

Λιγα με το ΦΜΞ εσυ γιατι θα γινουμε μπίλιες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
06/07/2007, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Λιγα με το ΦΜΞ εσυ γιατι θα γινουμε μπίλιες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

spam off

Ετσι και πάρει ο rein FMX θα τον μουτζώνουν μέχρι και οι γλάροι στον Πειραιά :rotflmao: :rotflmao:

spam off

Stabak
06/07/2007, 10:48
Μα δεν θα μεινει μαμά, θα μπει ολη η ανατολίτικη σκέψη περι ροής ζέν και Τσί.....

βαλε και τις ειδικές συνθηκες της γουβας του Βάβουλα καταλαβαινεις 0.67 Ατμόσφαιρες :rotflmao:

byron
06/07/2007, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
βαλε και τις ειδικές συνθηκες της γουβας του Βάβουλα καταλαβαινεις 0.67 Ατμόσφαιρες :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Στη γούβα θα κάνει το warm up. Οι κόντρες γίνονται από γέφυρα Προφ. Ηλία μέχρι Βοτσαλάκια.... :D

jackal K7
06/07/2007, 11:16
Na sou po srx6 xilia eyxaristo!!evala to WD-40 kai efyge kateytheian!!xereis tora kamia aloifi gia na fygoun oi epifaneiakes gratzounies sto ntepozito pou emeinan otan to triva me sketo nero.katalaves.
kai ena deytero.gia na vgalo ta ypoloipa na valo prota venzini pano kai meta na ta zestano gia na vgoun?
Eyxaristo!!

Y.G. an xereis kai kanena kalo lipantiko gia alusida sfyra to!

grigorisr1
06/07/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
Na sou po srx6 xilia eyxaristo!!evala to WD-40 kai efyge kateytheian!!xereis tora kamia aloifi gia na fygoun oi epifaneiakes gratzounies sto ntepozito pou emeinan otan to triva me sketo nero.katalaves.
kai ena deytero.gia na vgalo ta ypoloipa na valo prota venzini pano kai meta na ta zestano gia na vgoun?
Eyxaristo!!

Y.G. an xereis kai kanena kalo lipantiko gia alusida sfyra to!

Παρε ενα πανακι ,βενζινα και βρεξε το αυτοκολητο απο πανω.. αστο να ξεραθει αμα δε βγει με τι μια καντο 2-3 φορες και θα βγει χωρις να αφησει κολλα...


Για αλυσιδα εγω βαζω bell-ray ειμαι ευχαριστημενος... δε πεταει γρασα στι ζαντα οπως τα αλλα και ασπριζει και τιν αλυσιδα και φενεται ωραια :D :wave2:

byron
06/07/2007, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
xereis tora kamia aloifi gia na fygoun oi epifaneiakes gratzounies sto ntepozito pou emeinan otan to triva me sketo nero.katalaves.
kai ena deytero.gia na vgalo ta ypoloipa na valo prota venzini pano kai meta na ta zestano gia na vgoun?
Eyxaristo!!

Y.G. an xereis kai kanena kalo lipantiko gia alusida sfyra to!

Για αλοιφή θα σε γελάσω, γιατί δεν χρησιμοποιώ. Ο δικός μου τρόπος για να τα βγάζω τα αυτκόλλητα είναι νυχάκι προσεκτικά και μετά το WD40. Για σεσουαρ, μιζαμπλί κλπ κλπ ντεν ξέρω ....

Spray βάζω το Putoline ceramic chain wax (http://www.putoline.com/en/product_detail.asp?nav=chain&cat=3&prod=road&prodId=2&catalogId=55) . Μια χαρά είναι, και το κυριότερο δεν μου κάνει τη μηχανή μπ@υρδέλο.

Τις ευχαριστίες στον sapila racing που μου έδειξε το κόλπο.

:wave2:

GOSTRIDER
24/08/2007, 13:21
καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα??????????

grigorisr1
24/08/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από GOSTRIDER
καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα??????????


πολυ καλα ειναι φιλε.. εγω ποτε μου δε χρειαστηκα καλυτερα φρενα

CARP
24/08/2007, 13:35
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GOSTRIDER
καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα?????????? [/QUOTE


Κοιτα τα φρενα του ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου φαινονται νορμαλ......για νορμαλ χρηση.
Σε πιστα και με την αναλογη πιεση δεν ξερω αν κουραζονται ευκολα και δεν αποδιδουν,
παντως και εγω εχω διαβασει κατι αντιστοιχο αλλα η αποψη που είχε
ο δημοσιογραφος-οδηγος του περιοδικού ηταν για την πίστα.

υ.γ Δεν νομιζω οτι η αποδοση των φρένων πρεπει να κρινει την αγορα της εν λόγω μοτο. αλλωστε αν το θες για πιστα και δεν σου φτανουν τα μαμα φρένα...υπαρχουν και τα aftermarket.
:beer: :beer: :wave2: :wave2:

grigorisr1
24/08/2007, 13:47
Εγω παντως που μπηκα και σε πιστα.. και πηγαιναμε μαζι με ενα Ρ1 αυτουνου τα φτησανε πιο νωρις τα φρενα του και δεν επιαναν... τα δικα μου ειχανε ακομα ;)

GOSTRIDER
04/09/2007, 07:22
καλημερα, αυτο το διαβασα και για το δρομο με πολλα χλμ λενε οτι δεν του φτανουν.Θα τα δωκιμασω με το που το παρω και μεσα και εξω και θα μου λυθουν οι αποριες αυχαριστω.

chmanos
06/09/2007, 14:25
καλησπερα, ρε παιδια οσοι εχετε το κ7 τα φρένα είναι ικανοποιητικα γιατι σκευτομαι να το παρω και απο δοκιμες που διαβασα ιστερει σημαντικα??????????

Φίλε μου, το ίδιο πίστευα και εγώ, μέχρις ότου είδα 2 πράγματα και άλλαξα γνώμη.

1) Στο Superbike Magazine το Αγγλικό, σε συγκριτικό των 1000 jap. βγήκε 1ο σε απόσταση φρεναρίσματος που σημαίνει ότι τελικά δε του λείπει η δύναμη όπως λένε.

2) Ως προς το αρχικό δάγκωμα στο οποίο υπολείπεται σε σχέση π.χ. με ένα Triumph 675, εγώ το θεωρώ άριστο για χρήση δρόμου αφου το πολύ δυνατό αρχικό δάγκωμα επηρεάζει πολύ αρνητικά τη συμπεριφορά της ανάρτησης.
Την Κυριακή γυρνώντας από την καθιερωμένη βόλτα και σε ανοιχτή +180 στροφή, έπεσα πάνω σε 3 αυτοκίνητα που επιχειρούσαν προσπέραση το ένα στο άλλο σε δρόμο με 1+1 βοηθητική λωρίδα ανά ρεύμα……:evil: . Καταλαβαίνεις. :hypnotize
Παρόλα αυτά και παρά το δυνατό φρενάρισμα και ίσιωμα του Κ7, το πίσω ίσα ίσα που διαμαρτυρήθηκε με λίγα εκατοστά ταλάντωση. Αν το αρχικό δάγκωμα ήταν πιο δυνατό, αυτό το φαινόμενο θα ήταν σίγουρα πιο βίαιο και πολύ πιο δύσκολα ελέγξιμο. Καταλαβαίνεις ελπίζω….
Όσο για χρήση πίστας, ένα σωληνάκι υψηλής αρκεί.
Άντε και καλές βόλτες σε όλους :sun: :sun:

gixxerpap
06/09/2007, 14:39
κατα την ταπεινη μου γνωμη, τα φρενα του κ7 ειναι υπεραρκετα, και πολυ φιλικα στο δρομο....

στην πιστα ουτως η αλλως, τα σωληνακια υψηλης ειναι απαραιτητα, οτι μηχανη και αν εχεις....

συνηθως το προβλημα, λυνεται ειτε με σωληνακια, ειτε με αλλη παστα....

GOSTRIDER
07/09/2007, 07:51
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΩΛΙΝΑΚΙΑ?