PDA

View Full Version : z750-προβλημα ευσταθειας



xarris
01/07/2007, 14:13
Καινουργιο Ζ750 αντιπροσωπειας και τραβαει δεξια. πιεσεις ελαστικων-αλυσιδα και ρεγουλατοροι πισω ροδας - ολα ρυθμισμενα!!!

φυσικα σε εγγυηση και θα παω στην τεομοτο.
εχει συμβει σε κανενα?

Ζεύκας
01/07/2007, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
Καινουργιο Ζ750 αντιπροσωπειας και τραβαει δεξια. πιεσεις ελαστικων-αλυσιδα και ρεγουλατοροι πισω ροδας - ολα ρυθμισμενα!!!

φυσικα σε εγγυηση και θα παω στην τεομοτο.
εχει συμβει σε κανενα?

ψάξε λίγο στην κατηγορία Kawasaki Z.

νομίζω το ίδιο πρόβλημα έχει ξαναφερθεί αλλά για το προηγούμενο μοντέλο...
τέσπα ψάξε μπας και βρείς καμιά ιδέα του τις πταίει και πολύ καλά θα κάνεις που θα το πας στην τεομοτο!

:wave2:




Υ.Γ. καλωσήρθες!

:beer:

TROOPER
01/07/2007, 15:28
καλωσηρθες :wave2:

περαστικα :a33:

παρε yamaha !!!! :smokin:

:beer: :beer: :beer: :beer:

MIKE_16V
01/07/2007, 15:36
Μπορει να είναι από ελαττωματικό λάστιχο.

Πήγαινε να στο ελέγξουν και επειδή κάτι φορές κάνουν τους κινεζους....επέμενε.

gcrook
01/07/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
Καινουργιο Ζ750 αντιπροσωπειας και τραβαει δεξια. πιεσεις ελαστικων-αλυσιδα και ρεγουλατοροι πισω ροδας - ολα ρυθμισμενα!!!

φυσικα σε εγγυηση και θα παω στην τεομοτο.
εχει συμβει σε κανενα?

Σε πολλους και τωρα πια ουτε που το θυμουνται.

gcrook
01/07/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλωσηρθες :wave2:

περαστικα :a33:

παρε yamaha !!!! :smokin:

:beer: :beer: :beer: :beer:

Τα μηχανακια που προβλεπεται απο τον κατασκευαστη να καινε μεχρι ενα λιτρο λαδι στα 1000 χλμ λες ε;:rolleyes:

xarris
01/07/2007, 17:48
Τι εννοεις σε πολλους? οτι ειναι αστοχος σχεδιασμος?
κοιτα για να εξηγησω λιγο, όταν αφήνω χερια το μηχανακι ΠΑΕΙ δεξια!!!
θελω να πω ειναι αρκετα εμφανες και σε καμια περιπτωση ανεκτο και ικανο να περασει απαρατηρητο...
Λοιπον φοβαμαι μηπως το μηχανακι ειναι στουκαρισμενο και ανακατασκευασμενο...

EVI
01/07/2007, 19:03
:confused: εχει ξανασυμβει? σε πολλους? οεο? πρωτη φορα το ακουω.....σε καινουργιο..χμμμ :confused:

απαξ και μαθεις τι συμβαινει πες το μας !


:)

gcrook
01/07/2007, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
:confused: εχει ξανασυμβει? σε πολλους? οεο? πρωτη φορα το ακουω.....σε καινουργιο..χμμμ :confused:

απαξ και μαθεις τι συμβαινει πες το μας !


:)

Παλιοτερα εδω μεσα αρκετοι ειχαν παραπονεθει.
Φυσικα και το μηχανακι δεν ειχε τιποτα.
Ηταν θεμα λαθος θεσης οδηγησης και περιεργης ψυχολογιας που εντεινει καπως τετοια φαινομενα του στυλ "το μηχανακι μου κατι εχει".
Αν κρατας το τιμονι με τα 2 χερια και το μηχανακι δεν τραβαει τελος.
Δεν εχει μα και μου.

Ζεύκας
02/07/2007, 02:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
:confused: εχει ξανασυμβει? σε πολλους? οεο? πρωτη φορα το ακουω.....σε καινουργιο..χμμμ :confused:

απαξ και μαθεις τι συμβαινει πες το μας !


:)



http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=7362&highlight=%E4%E5%EE%E9%E1

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10253&highlight=%E4%E5%EE%E9%E1

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18913&highlight=%E4%E5%EE%E9%E1



έχεις και z750s παναθεμά σε! :p

:wave2: :beer:

odt
02/07/2007, 09:34
Αν δεν έχει πρόβλημα κάποιο από τα λάστιχά σου, πράγμα το οποίο μπορεί να το δει ο λαστιχάς σου (ή οποιοσδήποτε λαστιχάς) τσέκαρε μήπως κάθεσαι στραβά πάνω στη μηχανή.

Πήγαινε μια βόλτα με κάποιον φίλο σου με μηχανή να σε ακουλουθάει από πίσω να δει μήπως κάθεσαι στραβά...Μη γελάτε..συμβαίνει πολλές φορές...

Αν υποψιάζεσαι πάντως πως το μηχανάκι είναι στραβό και δεν είναι η ιδέα σου...μπορείς να πας να το μετρήσεις...

idi
02/07/2007, 10:27
το "προβλημα ευσταθειας" ειναι αυτο που περιγραφεις? οτι αφηνεις τα χερια απο το τιμονι και παει δεξια???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ετσι το γραφει στο λεξικο του Μπαμπινιωτη? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ακου να σου πω και ενα αλλο

βγαλε και τα ποδια απο το μαρσπιε την ωρα που εχεις αφησει το τιμονι και γραψε μετα ενα ποστ με τιτλο "επικυνδινο το Ζ750 εφαγα τα μουτρα μου! αισχος" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
02/07/2007, 10:33
Που είναι το αστείο ρε idi ? Δλδ τα μηχανάκια όταν αφήνεις τα χέρια πρέπει να τραβάνε προς κάποια κατεύθυνση; Μια συμβουλή ζήτησε ο φίλος.

gcrook
02/07/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Που είναι το αστείο ρε idi ? Δλδ τα μηχανάκια όταν αφήνεις τα χέρια πρέπει να τραβάνε προς κάποια κατεύθυνση; Μια συμβουλή ζήτησε ο φίλος.

Μην του γραψει κανεις τιποτα για την κωλοκαβασακι του....

idi
02/07/2007, 10:41
το αστειο ειναι ο τιτλος! .+_

Nostra
02/07/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το αστειο ειναι ο τιτλος! .+_


ΡΕ ΓΙΏΡΓΟ...

μπαινει μέσα ο ανθρωπος (αφου έχει αγοράσει για τους δικους του λογους το Ζ750) και γραφει στα στραβά και ανάποδα για ένα προβλημα ή κατάσταση που παρατηρεί στο μηχανάκι του...

κι εσύ ειρωνευεσαι αφενος την οδηγική του ικανοτητα και αφετερου την όποια χρήση λεξεων επιλεγει να κανει για να περιγραψει κατι ανησυχητικό (για αυτον) για τη χρηση της μηχανής του.

μπαινει και ρωταει στο μεγαλυτερο φόρουμ για μοτο στην ελλαδα και η αντιδραση ενος εκ των πλεον κολλημενων ανθρωποων με τα kawasaki ειναι να τον ειρωνευτεί...


ρε φίλε αμα δε θες να τον βοηθησεις/εξηγησεις ή συμβουλεψεις τον ανθρωπο αυτόν ...άστο το thread τραβα γραψε αλλού... έλεος...

στη τελική για καφασακι ρωταει, δε ρωταει για χόντα... ξεκόλλα λίγο, δε σου εθιξε κανεις τη μαρκα σου (ουτε γιος του σφακιανακη να ησουν!!!!!)

αν βαριέσαι να επαναλαμβανεσαι στα θεματα αυτά μην ασχολείσαι...

ή βοήθα ή σώπαινε... ! :sad: :( :sad:


φιλικά :wave2: :wave2: :wave2:



ΥΓ: και σου θυμίζω ότι εχεις ασχοληθεί... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=300716#post300716) :winka:

idi
02/07/2007, 10:53
δε με χεζεις ρε νοστρα! ειμουν σαφης! ο τιτλος ειναι ΑΣΧΕΤΟΣ με το περιεχομενο και ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ!

ασε τα σεντονια και τις θεωριες!

αντε μπραβο!

idi
02/07/2007, 10:54
και το θεμα εχει αναλυθει (ΟΣΟ ΔΕ ΠΑΕΙ!!!) σε αυτο το φορουμ! τι να βοηθησω! ας κανει καποιος μια αναζητηση και θα βρει ενα ποστ με 100 σελιδες!!!

EVI
02/07/2007, 10:57
ρε παιδια εχει δικιο ο ιντι τι θετε τωρα να κατσω να ψαξω ολο το φορουμ που εχετε ''ειρωνευτει'' αλλους για αλλα που γραψαν?


οχι αντε να φαω κανα μισαωρο να βαζω λινκ δλδ.


λοιπον ειναι υπερβολικος ναι και αυτο του ειπε

μην κατηγορητε καποιον για κατι που το κανετε και σεις

και στο τελος τελος


απο ολους εσας που γραψατε εδω ΜΟΝΟ ο ιντι ξερει για το Ζ και εγω που τα εχουμε ολοι οι αλλοι μονο θεωρειες μπορουν να πουν


και οχι ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΔΕΞΙΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τι να κανουμε

και οχι ΔΕΝ ΟΔΗΓΩ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΩΛΟ ΕΞΩ

ΟΥΤΕ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΙΑ


ισως χωρις φρενα αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα





:rotflmao:

idi
02/07/2007, 10:58
ο νοστρα εχει προβλημα που γραφω στα @@@ για το αν ειναι αθεος και πρεπει σε καθε ποστ να μου απανταει με ειρωνεια!!

Nostra
02/07/2007, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ο νοστρα εχει προβλημα που γραφω στα @@@ για το αν ειναι αθεος και πρεπει σε καθε ποστ να μου απανταει με ειρωνεια!!


:hypnotize :eyepop:



Α.. καλά.... :a24: :a24: :a24: :a24:


τέλος.-

AFTER
02/07/2007, 11:03
Εγω λεω πρωτα να ηρεμησετε












































και μετα













































να πουλησετε ολοι τα χρεπια σας και να παρετε KAWASAKI μπας και σωθειτε
:a56:

gcrook
02/07/2007, 11:04
Και επειδη εσεις οι δυο ΜΟΝΟ ξερετε για Ζ θα πρεπει δηλαδη να ανεχομαστε τον απαραδεκτο τροπο γραφης σας ωρες-ωρες Ευη και Γιωργο;

:confused:

EVI
02/07/2007, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και επειδη εσεις οι δυο ΜΟΝΟ ξερετε για Ζ θα πρεπει δηλαδη να ανεχομαστε τον απαραδεκτο τροπο γραφης σας ωρες-ωρες Ευη και Γιωργο;

:confused:

αμα δε σου αρεσει μην μας διαβαζεις

και να σου πω, που ηταν το απαραδεκτο ????????????????????????


για πες μου μια προταση ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ σε αυτο το ποστ

αλλα να σου πω κατι?

κακος ασχολουμαστε


ας μαθει λοιπον το παλλικαρι τι γινετε στα Ζ ας πουμε απο καποιους που τα εχουν δει μονο.(εγω πρωσοπικα αν ρωτησει κατι καποιος για τα εςβι θα προτιμισω να ακουσω εσενα η τον μητσο η τον λαμπρο η οποιον εχει τελος παντων παρα να πεταξω κατι εγω που δε ξερω τιποτα για τα εςβι)

:wave2: :wave2: :wave2:

idi
02/07/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και επειδη εσεις οι δυο ΜΟΝΟ ξερετε για Ζ θα πρεπει δηλαδη να ανεχομαστε τον απαραδεκτο τροπο γραφης σας ωρες-ωρες Ευη και Γιωργο;

:confused:

μην ανεχεσε τιποτα! κανε αναφορα σε καποιο mod για να γινουμε BAN! BAN! (γιατι οχι? εγω δε θα μυξοκλαιω παντως....)

gcrook
02/07/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μην ανεχεσε τιποτα! κανε αναφορα σε καποιο mod για να γινουμε BAN! BAN! (γιατι οχι? εγω δε θα μυξοκλαιω παντως....)

Τσωπα τσωπα...
Αφου ξερω οτι εισαι γλυκο αγορι και θα μπηξεις τα κλαματα με το ΒΑΝ:blush:

idi
02/07/2007, 12:00
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer:

TROOPER
02/07/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τα μηχανακια που προβλεπεται απο τον κατασκευαστη να καινε μεχρι ενα λιτρο λαδι στα 1000 χλμ λες ε;:rolleyes:

ναι ρε!!!!!!!!

εχει ανοχες !!!!!!!!!!:a43:

τι λεγαμε για τα sv ???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VANDA
02/07/2007, 12:03
Ρε Εύη, επειδή εσένα δεν φεύγει δεξιά δε σημαίνει ότι δε φεύγει σε κανέναν. Το να τον κατηγορήσεις τον άνθρωπο για "κουλαμάρα" με το καλημέρα σας δεν είναι λίγο κάπως; Για το άστοχο του τίτλου ας μη συζητήσουμε καλύτερα. Ο Μπαμπινιώτης θα αυτοκτονούσε αν έμπαινε εδώ μέσα και έβλεπε τι ορθογραφικά και εκφραστικά λάθη γράφονται κάθε μέρα. Μια και είστε γνώστες θα μπορούσατε να τον βοηθήσετε τον άνθρωπο. Αν βαριέστε οκ...

TROOPER
02/07/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ρε Εύη, επειδή εσένα δεν φεύγει δεξιά δε σημαίνει ότι δε φεύγει σε κανέναν. Το να τον κατηγορήσεις τον άνθρωπο για "κουλαμάρα" με το καλημέρα σας δεν είναι λίγο κάπως; Για το άστοχο του τίτλου ας μη συζητήσουμε καλύτερα. Ο Μπαμπινιώτης θα αυτοκτονούσε αν έμπαινε εδώ μέσα και έβλεπε τι ορθογραφικά και εκφραστικά λάθη γράφονται κάθε μέρα. Μια και είστε γνώστες θα μπορούσατε να τον βοηθήσετε τον άνθρωπο. Αν βαριέστε οκ...

+1

:beer: :beer: :beer: :beer:

EVI
02/07/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Ρε Εύη, επειδή εσένα δεν φεύγει δεξιά δε σημαίνει ότι δε φεύγει σε κανέναν. Το να τον κατηγορήσεις τον άνθρωπο για "κουλαμάρα" με το καλημέρα σας δεν είναι λίγο κάπως; Για το άστοχο του τίτλου ας μη συζητήσουμε καλύτερα. Ο Μπαμπινιώτης θα αυτοκτονούσε αν έμπαινε εδώ μέσα και έβλεπε τι ορθογραφικά και εκφραστικά λάθη γράφονται κάθε μέρα. Μια και είστε γνώστες θα μπορούσατε να τον βοηθήσετε τον άνθρωπο. Αν βαριέστε οκ...

Εκανα χιουμορ αλλα εσυ δε το ειδες (εγω ειμαι παγκοσμιο κουλαδι :rotflmao: )

μπηκες εδω μεσα μονο για να πεις κατι που νιωθεις πρωσοπικα

εχεις κατι να πεις για το προβλημα? (μπα ε?)

οκ

τον βοηθησαμε αλλα δε το καταλαβες


ενα 90% απο οτι διαβασε σε αλλα ποστ που δε θα ειχα διαβασει (η δε τα θυμομουν-ευχαριστω ζεφκας :wave2: -) το θεμα ειναι μαλλον (οπως προειπε ο κουκης) λαθος θεση οδηγησης.


το λοιπον αν δεν ξερεις (δεν υπαρχει προβλημα κανεις δε ξερει τα παντα ) η δε καταλαβενεις τι λεμε (κανενα προβλημα στο νετ παντα υπαρχουν παρεξηγησεις ) μην βγαζεις τα πρωσοπικα σου .


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


και το δικο μου ποστ βοηθησε περισσοτερο το παλικαρη απο το δικο σου ανουσιο που ηταν απλως μια πρωσοπικη επιθεση και τιποτα αλλο


φιλικα.


:wave2: :smokin:

byron
02/07/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
απο ολους εσας που γραψατε εδω ΜΟΝΟ ο ιντι ξερει για το Ζ και εγω που τα εχουμε ολοι οι αλλοι μονο θεωρειες μπορουν να πουν


Τι σχέση έχει ρε παιδιά ότι εσείς ξέρετε καλύτερα απ΄κάθε άλλον τα Ζ; :confused: Το παλληκάρι ρώτησε για ένα κοινό πρόβλημα που μπορεί να συμβεί σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μοτοσυκλέττα, είτε είναι Ζ, είτε παπί είτε Vstorm είτε Triumph. Και η απάντηση σας είναι πως επειδή δεν τραβάει στο δικό σας απο και κλείεται να τραβάει σε κανένα Ζ που έχει έρθει στον κόσμο;

Για στραβά λάστιχα δεν έχετε ακούσει; Για ζυγοστάθμιση κουκουρούκου; Για στραβά πλαίσια όπως του παιδιού με το Triumph;

Αν είναι έτσι να πω στον The_Trooper πως το Tuono του δουλεύει μια χαρά και βλέπει οράματα, μιας και το δικό μου δεν έχει πάθει τίποτα.
:wave2:

gcrook
02/07/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε!!!!!!!!

εχει ανοχες !!!!!!!!!!:a43:

τι λεγαμε για τα sv ???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι λεγαμε;:smokin:
Για πες...

VANDA
02/07/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
Εκανα χιουμορ αλλα εσυ δε το ειδες (εγω ειμαι παγκοσμιο κουλαδι :rotflmao: )

μπηκες εδω μεσα μονο για να πεις κατι που νιωθεις πρωσοπικα

εχεις κατι να πεις για το προβλημα? (μπα ε?)

οκ

τον βοηθησαμε αλλα δε το καταλαβες


ενα 90% απο οτι διαβασε σε αλλα ποστ που δε θα ειχα διαβασει (η δε τα θυμομουν-ευχαριστω ζεφκας :wave2: -) το θεμα ειναι μαλλον (οπως προειπε ο κουκης) λαθος θεση οδηγησης.


το λοιπον αν δεν ξερεις (δεν υπαρχει προβλημα κανεις δε ξερει τα παντα ) η δε καταλαβενεις τι λεμε (κανενα προβλημα στο νετ παντα υπαρχουν παρεξηγησεις ) μην βγαζεις τα πρωσοπικα σου .


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:


και το δικο μου ποστ βοηθησε περισσοτερο το παλικαρη απο το δικο σου ανουσιο που ηταν απλως μια πρωσοπικη επιθεση και τιποτα αλλο


φιλικα.


:wave2: :smokin:


Βλέπω κάτι ποστ που βοήθησαν, αλλά τα έγραψαν άλλοι. Εγώ είμαι εκτός θέματος, οκ. Και πάσχει και το χιούμορ μου και μου βγαίνει σε προσωπικές επιθέσεις.

Πάω αλλού.
:wave2:

EVI
02/07/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Τι σχέση έχει ρε παιδιά ότι εσείς ξέρετε καλύτερα απ΄κάθε άλλον τα Ζ; :confused: Το παλληκάρι ρώτησε για ένα κοινό πρόβλημα που μπορεί να συμβεί σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μοτοσυκλέττα, είτε είναι Ζ, είτε παπί είτε Vstorm είτε Triumph. Και η απάντηση σας είναι πως επειδή δεν τραβάει στο δικό σας απο και κλείεται να τραβάει σε κανένα Ζ που έχει έρθει στον κόσμο;

Για στραβά λάστιχα δεν έχετε ακούσει; Για ζυγοστάθμιση κουκουρούκου; Για στραβά πλαίσια όπως του παιδιού με το Triumph;

Αν είναι έτσι να πω στον The_Trooper πως το Tuono του δουλεύει μια χαρά και βλέπει οράματα, μιας και το δικό μου δεν έχει πάθει τίποτα.
:wave2:





συμφωνω !

ειπα πουθενα εγω οτι επειδη το δικο μου δεν κανει αυτο δε το κανει κανενα?

οχι (εκτος οταν εκανα πλακα που μαλλον δε πρεπει να κανω)

ισα ισα που ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ποστ ηταν μια περιεργια τι εχει γινει στο παρελθον.

και ο ζεφκας μου εβαλε λινκ


και απο οτι διαβασα και ανατρεξα και στα 1000δες ποστ του καβασακι μπαικερσ οσων αφορα τα Ζ μιας και μιλαμεΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ δεν ειδα πουθενα κανεναν να βρει σοβαρο προβλημα.

ειπα ενα 90% βαση αυτων που ξερω


αφηνω παντα ενα 10% για ζημια που θα ηθελα πολυ να μαθω για να ξερω αργοτερα

ο ενας βοηθα τον αλλον,

αν διαβασεις προσεκτικα θα δεις οτι αυτα λεω στα ποστ μου,


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :beer: :beer:

makis206
02/07/2007, 12:27
Λοιπόν τα Ζ τραβάνε όντως δεξιά για να περάσουν από τ'αριστερά τα Χόντα, λογικό είναι
:rotflmao: :rotflmao:

Θυμάμαι κι εγώ μια συζήτηση παλιότερη πάντως, κάποιος είχε αναφέρει ότι το "πρόβλημα" συναντιόταν μόνο στο 750άρι και οφειλόταν στο πρόσθετο βάρος της εξάτμισης απ'τα δεξιά.. δεν ξέρω αν ισχύει όλο αυτό αλλά τό'χα διαβάσει εδώ μέσα κάποτε.

:beer:

EVI
02/07/2007, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λοιπόν τα Ζ τραβάνε όντως δεξιά για να περάσουν από τ'αριστερά τα Χόντα, λογικό είναι
:rotflmao: :rotflmao:

Θυμάμαι κι εγώ μια συζήτηση παλιότερη πάντως, κάποιος είχε αναφέρει ότι το "πρόβλημα" συναντιόταν μόνο στο 750άρι και οφειλόταν στο πρόσθετο βάρος της εξάτμισης απ'τα δεξιά.. δεν ξέρω αν ισχύει όλο αυτό αλλά τό'χα διαβάσει εδώ μέσα κάποτε.

:beer:

ναι το διαβασα και εγω αυτο αλλα βαση λογικης αν αυτο υσχιει τοτε ΟΛΑ τα Ζ αφου ολα φορανε την ιδια εξατμιση μαμα και εχουν το ιδιο βαρος κλπ κλπ τοτε ΟΛΑ θα επρεπε να το κανουν αυτο.

αρα ΛΟΓΙΚΑ κατι τετοιο δεν υσχιει.


:wave2: :wave2: :beer: :beer:

makis206
02/07/2007, 12:29
Ξέχασα να πω ότι εχω οδηγήσει και Ζ750 με μαμά εξάτμιση αλλά και με Ακράποβιτς τελικό και το μηχανάκι πήγαινε μια χαρά και στις δύο περιπτώσεις.:winka:

(λίγο γκάζι νά'χε μόνο)...:D


:lol: :bigcry: :lol:

makis206
02/07/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αρα ΛΟΓΙΚΑ κατι τετοιο δεν υσχιει.
:wave2: :wave2: :beer: :beer:

Άργησα αλλά σε πρόλαβα !:lol:

:beer:

sniper
02/07/2007, 12:34
Τα Ζ δεν έχουν πρόβλημα.....

Έχουν πρόβλημα όσοι τα καβαλάνε!


Και γίναμε ξαφνικά ειδικοί επειδή καβαλάμε ένα μηχανάκι.... Ούτε μια πισινή κρατάμε πλέον....

Διάγνωση απο την οθόνη και θεραπεία πληκτρολογίου.....

EVI
02/07/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άργησα αλλά σε πρόλαβα !:lol:

:beer:

αφου εχεις χονΔα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :beer:

EVI
02/07/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τα Ζ δεν έχουν πρόβλημα.....

Έχουν πρόβλημα όσοι τα καβαλάνε!


Και γίναμε ξαφνικά ειδικοί επειδή καβαλάμε ένα μηχανάκι.... Ούτε μια πισινή κρατάμε πλέον....

Διάγνωση απο την οθόνη και θεραπεία πληκτρολογίου.....

αυτο που το ειδες τωρα?

λιγο να σκευτομαστε δε πειραζει

αν με ρωτησει καποιος (εχουν προβλημα τα ρουλεμαν στο 954) τι θα του πω?

λογικα θα του πω <<μπορει και να εχουν δε ξερω-αερολογιες βαση λογικης -)
το καλυτερο θα ητο να του πω

<<ωπα μισο -ντριιν ντριιιν ελα νικο ρε φιλε εχουν προβλημα τα ρουλεμαν στο 954?.......>>


ετσι? η οχι?


:beer: :smokin:

sniper
02/07/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αυτο που το ειδες τωρα?

λιγο να σκευτομαστε δε πειραζει

αν με ρωτησει καποιος (εχουν προβλημα τα ρουλεμαν στο 954) τι θα του πω?

λογικα θα του πω <<μπορει και να εχουν δε ξερω-αερολογιες βαση λογικης -)
το καλυτερο θα ητο να του πω

<<ωπα μισο -ντριιν ντριιιν ελα νικο ρε φιλε εχουν προβλημα τα ρουλεμαν στο 954?.......>>


ετσι? η οχι?


:beer: :smokin:

OXI

γιατί δεν λειτοργούν όλοι με τον "τηλεφωνικό" τρόπο...

Και χαλαρώστε επιτέλους.... καβαλάμε μηχανάκια για να περνάμε όμορφα κι όχι για να τσακωνόμαστε όταν κάποιος έχει πρόβλημα.... (ασχετα αν εχει ή δεν έχει προβλημα)

EVI
02/07/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
OXI

γιατί δεν λειτοργούν όλοι με τον "τηλεφωνικό" τρόπο...

Και χαλαρώστε επιτέλους.... καβαλάμε μηχανάκια για να περνάμε όμορφα κι όχι για να τσακωνόμαστε όταν κάποιος έχει πρόβλημα.... (ασχετα αν εχει ή δεν έχει προβλημα)

εμ το προβλημα δεν ειναι να τσακωνομαστε κανεις δε τσακωθηκε εκτος απο αυτους που δεν ειπαν τιποτα για το θεμα παρα μονο κριτικαραν πως γραφουν αλλοι

αν εσυ δε θες να μαθεις απο καποιον που ξερει τι μηχανη καποια απορια αλλα απο καποιον αλλον ειναι δικο σου θεμα και δε μπορω ουτε και θελω να σου πω τιποτα

εγω πρωσοπικα αν θελω να μαθω κατι θα ρωτησω καποιον που να ξερει την μηχανη η το προβλημα το συκγεκριμενο που θελω να μαθω

ολα τα αλλα ειναι του στυλ ετσι πιστευω δε ξερω δεν ειμαι σιγουρος ετσι ακουσα κλπ κλπ.


αν θελω να παω για σερβις την μηχανη μου δε θα την παω σε συνεργειο σουζουκι ασχετως αν ο τυπος ξερει να μου την φτιαξει (η ετσι λεει)


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: διαφορετικη νοοτροπια

idi
02/07/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Τι σχέση έχει ρε παιδιά ότι εσείς ξέρετε καλύτερα απ΄κάθε άλλον τα Ζ; :confused: Το παλληκάρι ρώτησε για ένα κοινό πρόβλημα που μπορεί να συμβεί σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ μοτοσυκλέττα, είτε είναι Ζ, είτε παπί είτε Vstorm είτε Triumph. Και η απάντηση σας είναι πως επειδή δεν τραβάει στο δικό σας απο και κλείεται να τραβάει σε κανένα Ζ που έχει έρθει στον κόσμο;

Για στραβά λάστιχα δεν έχετε ακούσει; Για ζυγοστάθμιση κουκουρούκου; Για στραβά πλαίσια όπως του παιδιού με το Triumph;

Αν είναι έτσι να πω στον The_Trooper πως το Tuono του δουλεύει μια χαρά και βλέπει οράματα, μιας και το δικό μου δεν έχει πάθει τίποτα.
:wave2:

η λεξη ΠΡΟΒΛΗΜΑ ειναι η λεξη κλειδι...

γιατι ΔΕΝ υπαρχει προβλημα...

idi
02/07/2007, 12:50
προβλημα θα υπηρχε αν ειχες τα χερια στο τιμονι (οπως γραφει και το μανουαλ :lol: :lol: ) και ειχε τετοια συμπεριφορα :wave2:

EVI
02/07/2007, 12:55
idi κακος ασχολησε-ουμαστε

τι ξερουμε εμεις? τιποτα ασε τα ξερουν ολα οι αλλοι ρε μην κουραζεσε

και στο τελος τελος

γιατι να πεις αυτα που με κοπο εμαθες τοσα χρονια και να τα διαβαζουν? τσαμπα χανουμε χρονο αφου τα ξερουν

:beer: :beer:



μονο για χαβαλε ειναι το μοτο παρτο χαμπαρι απαξ και πεις την αληθεια θα πεσουν πανω σου.

εγω παντως κανω πολυ χαβαλε δε με χαλαει.

και υστερα δε θα κριτικαρουν πως και τι γραφω αλλοι (που μπορω αλλα δε θελω) να τους κριτικαρω και εγω ας μας πει η VANDA πχ που ξερει τι συμβαινει αλλα το κρατα μυστικο δε θελει να μας το πει και σε μας μονο μπηκε σε ενα ποστ με απορια τεχνικη να πει πως γραφουμε :yuck: :yuck: και αν της αρεσει η οχι οπως γραφουμε :look:


απογοητευτικα πληρως.

:sad: :sad: :sad:



εκτος και αν δε το καταλαβαινω καλα οπωτε μακαρι να βρεθει καποιος να μου το εξηγησει χωρις να με προκαλει.

:wave2:

sniper
02/07/2007, 12:56
Το "πρόβλημα" είναι ότι μόλις κάποιος πει κάτι "κακό" για τα Ζ εμφανίζεστε με τον Γιωρίκα...... δεν ειναι κακό αλλά έχει γίνει κάτι σαν αυτοματοποιημένη φάση.... Και δεν είστε και ειδικοί.... κανένας μας δεν ειναι... αναβάτες είμαστε....

Α.. και ξέχασα να σου πω... οι τελευταίοι 2 που τα καβαλάτε τα Ζ ακόμα εισαι εσύ με τον βλαμμένο τον ντIDI.. οι άλλοι τα πούλησαν! :lol:

EVI
02/07/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το "πρόβλημα" είναι ότι μόλις κάποιος πει κάτι "κακό" για τα Ζ εμφανίζεστε με τον Γιωρίκα...... δεν ειναι κακό αλλά έχει γίνει κάτι σαν αυτοματοποιημένη φάση.... Και δεν είστε και ειδικοί.... κανένας μας δεν ειναι... αναβάτες είμαστε....

Α.. και ξέχασα να σου πω... οι τελευταίοι 2 που τα καβαλάτε τα Ζ ακόμα εισαι εσύ με τον βλαμμένο τον ντIDI.. οι άλλοι τα πούλησαν! :lol:

www.kawasaki-bikers.gr


σου το συνιστουν 1000+ αναβατες Ζ

με τις υγειες σας




(εχε χαρη που ειναι τουμπανο το 954 και δε μπορω να σου πω τπτ :mad: )


:lol: :lol: :lol: :lol:

idi
02/07/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Α.. και ξέχασα να σου πω... οι τελευταίοι 2 που τα καβαλάτε τα Ζ ακόμα εισαι εσύ με τον βλαμμένο τον ντIDI.. οι άλλοι τα πούλησαν! :lol: \

θα θελες.... απλα δε μπαινουν εδω... :D :D :D

VANDA
02/07/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
idi κακος ασχολησε-ουμαστε

τι ξερουμε εμεις? τιποτα ασε τα ξερουν ολα οι αλλοι ρε μην κουραζεσε

και στο τελος τελος

γιατι να πεις αυτα που με κοπο εμαθες τοσα χρονια και να τα διαβαζουν? τσαμπα χανουμε χρονο αφου τα ξερουν

:beer: :beer:



μονο για χαβαλε ειναι το μοτο παρτο χαμπαρι απαξ και πεις την αληθεια θα πεσουν πανω σου.

εγω παντως κανω πολυ χαβαλε δε με χαλαει.

και υστερα δε θα κριτικαρουν πως και τι γραφω αλλοι (που μπορω αλλα δε θελω) να τους κριτικαρω και εγω ας μας πει η VANDA πχ που ξερει τι συμβαινει αλλα το κρατα μυστικο δε θελει να μας το πει και σε μας μονο μπηκε σε ενα ποστ με απορια τεχνικη να πει πως γραφουμε :yuck: :yuck: και αν της αρεσει η οχι οπως γραφουμε :look:


απογοητευτικα πληρως.

:sad: :sad: :sad:



εκτος και αν δε το καταλαβαινω καλα οπωτε μακαρι να βρεθει καποιος να μου το εξηγησει χωρις να με προκαλει.

:wave2:

Οκ, πάρε το δικό μου ποστ προς εσένα και την απάντησή σου και βρες τις προκλητικές εκφράσεις. Αν βρίσκεις εμένα προκλητική και εσένα αδικημένη, πάω πάσο και δεν σου... ξαναεπιτίθεμαι. Να μην απογοητεύεσαι εσυ, να μη χαλιέμαι κι εγώ. Δεν μπήκα ούτε να δώσω λύση, ούτε να την πω σε εσένα, μπήκα να δω τι πρόβλημα έχει το Ζ του συνάδελφου και τι προτείναν οι άλλοι για λύση. Αν εσύ θεωρείς ότι βοήθησες με τα πρώτα σου μηνύματα, δεν το είδα και σου είπα αυτό που είπα. "Επίθεση"; Πού να σου επιτεθώ κιόλας. Δεν υπάρχουν παντού εχθροί...

Καλη ζωή.

EVI
02/07/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Οκ, πάρε το δικό μου ποστ προς εσένα και την απάντησή σου και βρες τις προκλητικές εκφράσεις. Αν βρίσκεις εμένα προκλητική και εσένα αδικημένη, πάω πάσο και δεν σου... ξαναεπιτίθεμαι. Να μην απογοητεύεσαι εσυ, να μη χαλιέμαι κι εγώ. Δεν μπήκα ούτε να δώσω λύση, ούτε να την πω σε εσένα, μπήκα να δω τι πρόβλημα έχει το Ζ του συνάδελφου και τι προτείναν οι άλλοι για λύση. Αν εσύ θεωρείς ότι βοήθησες με τα πρώτα σου μηνύματα, δεν το είδα και σου είπα αυτό που είπα. "Επίθεση"; Πού να σου επιτεθώ κιόλας. Δεν υπάρχουν παντού εχθροί...

Καλη ζωή.


:beer: :beer:

παλι εισαι εκτος θεματος

αν θελεις να βοηθησεις καλος (δε το κανεις ομως)

αμα θες να μου πεις εμενα κατι στειλε μου πμ

:beer: :beer: :beer:


εθχροι? ποια εισαι? σε ξερω? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
02/07/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Οκ, πάρε το δικό μου ποστ προς εσένα και την απάντησή σου και βρες τις προκλητικές εκφράσεις. Αν βρίσκεις εμένα προκλητική και εσένα αδικημένη, πάω πάσο και δεν σου... ξαναεπιτίθεμαι. Να μην απογοητεύεσαι εσυ, να μη χαλιέμαι κι εγώ. Δεν μπήκα ούτε να δώσω λύση, ούτε να την πω σε εσένα, μπήκα να δω τι πρόβλημα έχει το Ζ του συνάδελφου και τι προτείναν οι άλλοι για λύση. Αν εσύ θεωρείς ότι βοήθησες με τα πρώτα σου μηνύματα, δεν το είδα και σου είπα αυτό που είπα. "Επίθεση"; Πού να σου επιτεθώ κιόλας. Δεν υπάρχουν παντού εχθροί...

Καλη ζωή.

η απαντηση μου ειναι οτι το θεμα εχει αναλυθεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ σε αλλο ποστ και το εγραψα παραπάνω, προφανώς θεωρείς ανούσια την απάντηση μου αυτη μιας και εχεις κανει τους υπολογισμους σου συμφωνα με το ποιους θεωρεις αξιόπιστους συνομιλίες σου και ποιους οχι και δεν εκατσες να διαβασεις το μυνημα μου...

αμα εσυ δε μπορεις να ανεχτεις το γεγονος αυτο και θεωρεις υποχρεωση μας να λυσουμε ΞΑΝΑ τις οποιες απορίες (ενω υπαρχουν μεσα στο φορουμ σε λινκ μαλιστα που εβαλε καποιος παραπανω για να μη ψαχνεις...) μαλλον ΕΣΥ εισαι λαθος.... και οχι εγω (ή καποιος αλλος)

καλα κρασια.

TROOPER
02/07/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το "προβλημα ευσταθειας" ειναι αυτο που περιγραφεις? οτι αφηνεις τα χερια απο το τιμονι και παει δεξια???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ετσι το γραφει στο λεξικο του Μπαμπινιωτη? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ακου να σου πω και ενα αλλο

βγαλε και τα ποδια απο το μαρσπιε την ωρα που εχεις αφησει το τιμονι και γραψε μετα ενα ποστ με τιτλο "επικυνδινο το Ζ750 εφαγα τα μουτρα μου! αισχος" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

για στασου ρε γιωργο...

εγω ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω αυτα τα κανε search και δε συμαζευεται...
εχω ενα προβλημα,απορια,ηλιθια ισως και ρωταω και μπαινεις εσυ και μου γραφεις αυτο που παρεθεσα πιο πανω.με βοηθησες?και δεν το βαζω σε γενικες,διαμαχες,ανεκδοτα αλλα στα στραβα και αναποδα.ελα ρε συ.παραδεξου το.το τραβηξες και μετα συνεχισες να το τραβας και με ολους οσους σου ειπαμε οτι εγραψες προκλητικα.vanda, gcrook, sniper, εγω.επισης μη ξεχνας οτι δε σε ξερουνε ολοι για να μη παρεξηγηθουνε και τελος αν υποθεσουμε οτι ολες αυτες οι αποριες εχουνε λυθει-απαντηθει, να το κλεισουμε το φορουμ???καλα το αλλο που γραφτηκε οτι καβαλαμε z και τα ξερουμε ολα δε το σχολιαζω καν.

byron
02/07/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
προβλημα θα υπηρχε αν ειχες τα χερια στο τιμονι (οπως γραφει και το μανουαλ :lol: :lol: ) και ειχε τετοια συμπεριφορα :wave2:

Προφανώς και κάνεις πλάκα.

idi
02/07/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
για στασου ρε γιωργο...

εγω ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω αυτα τα κανε search και δε συμαζευεται...
εχω ενα προβλημα,απορια,ηλιθια ισως και ρωταω και μπαινεις εσυ και μου γραφεις αυτο που παρεθεσα πιο πανω.με βοηθησες?και δεν το βαζω σε γενικες,διαμαχες,ανεκδοτα αλλα στα στραβα και αναποδα.ελα ρε συ.παραδεξου το.το τραβηξες και μετα συνεχισες να το τραβας και με ολους οσους σου ειπαμε οτι εγραψες προκλητικα.vanda, gcrook, sniper, εγω.επισης μη ξεχνας οτι δε σε ξερουνε ολοι για να μη παρεξηγηθουνε και τελος αν υποθεσουμε οτι ολες αυτες οι αποριες εχουνε λυθει-απαντηθει, να το κλεισουμε το φορουμ???καλα το αλλο που γραφτηκε οτι καβαλαμε z και τα ξερουμε ολα δε το σχολιαζω καν.

δε με χεζεις και εσυ ρε? ασταδιαλα!

κανε αναφορα----> ΒΑΝ... i'll take it like a man....

TROOPER
02/07/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε με χεζεις και εσυ ρε? ασταδιαλα!

κανε αναφορα----> ΒΑΝ... i'll take it like a man....

νταξει ρε επιβεβαιωθηκε...

ΕΙΣΑΙ ΠΟΝΤΙΟΣ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
02/07/2007, 13:35
OK

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΟΧΟ

ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΛΛΑ Ζ750 ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΑΝΕΞΑΚΡΙΒΩΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ.... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ"....

ΤΑ Ζ750 (2004-2006 δε ξερουμε για τα καινουρια μιας και δε τα καβαλησαμε ακομα) ΤΕΙΝΟΥΝ ΕΛΑΦΡΑ ΝΑ ΓΕΙΡΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΚΙΑ (LOOK MA NO HANDS) ...

ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ" ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΚΑΙ ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΜΑΝΟΥΑΛ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ, ΛΕΕΙ ΒΛΑΚΙΕΣ.

ΜΗ ΡΩΤΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΗ-ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ.

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΕΜΙΣΑΜΕ Ζ750 ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑ 3-4 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΔΙΠΛΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

runnerma
02/07/2007, 13:39
Χμμ.. να πω κι εγώ τη γνώμη μου...
Αυτού του είδους συμπεριφορές και διαμάχες αποθαρύνουν νέους αναγνώστες να ποστάρουν τυχόν πρόβλημα που έχουν με τη μοτό τους.

Αν κάποιος βαριέται δεν θέλει να απαντήσει, τότε ας μην απάντήσει. Το να απαντήσει απαξιωτικα είναι ότι χειρότερο μπορεί να κάνει σε κάποιον που εκείνη τη στιγμή ζητάει κάποια βοήθεια.

Αν το θέμα έχει συζητηθεί ξανά μη ποστάρει καθόλου ή ας βάλει το λινκ με τη συζήτηση.

Έχω πολλά χρόνια στο νετ και ειλικρινά περίμενα πιο πολύ ζεστασία σε ένα φόρα για μοτο :confused:

Προς Mod: καντε delete και αυτο το ποστ γιατι φαινεται άκυρο...

Ζεύκας
02/07/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
Τι εννοεις σε πολλους? οτι ειναι αστοχος σχεδιασμος?
κοιτα για να εξηγησω λιγο, όταν αφήνω χερια το μηχανακι ΠΑΕΙ δεξια!!!
θελω να πω ειναι αρκετα εμφανες και σε καμια περιπτωση ανεκτο και ικανο να περασει απαρατηρητο...
Λοιπον φοβαμαι μηπως το μηχανακι ειναι στουκαρισμενο και ανακατασκευασμενο...

φίλε harris τσέκαρε τα λίνκ που έχω παραθέσει παραπάνω :wave2:

xarris
02/07/2007, 16:39
Σήμερα πήγα στην ΤΕΟΜΟΤΟ.
Το μηχανακι οδήγησε πρώτα ο chief engineer.
AΠΑΝΤΗΣΗ:-Τραβάει όπως όλα τα Ζ750 (τα παλία και τα νέα) οπότε δεν έχω τιποτα να κάνω.
Ακολούθησε ένας ευγενικός αλλα λίγο έντονος διάλογος και αμέσως με παρέπεμψε στο ισόγειο στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης.
Το μηχανακι οδήγησε ο υπευθυνος του τομέα ο οποίος είπε ακριβως τα ίδια μόνο που μου τόνισε ότι πιεζει την kawasaki ολλανδίας για επίσημη απάντηση πάνω στο θέμα.
Ευελπιστει ότι μπορεί να περιοριστει το φαινόμενο με καποια ρυθμιση στην ανάρτηση...φυσικά ύστερα απο υποδειξη των ολλανδων.

Συνοψίζοντας η ΚAWASAKI μεχρι τώρα δίνει την απάντηση ότι το μηχανακι δεν είναι κατασκευασμένο να οδηγείται χωρίς χερια!!!!!!και θεωρει οτι είναι ακρως φυσιολογικο ενα προιον που κοστιζει με το ABS 8590Euro να παρουσιαζει τετοια εικονα.

Λοιπον απαντω αρχικα σε εσας που ενδιαφερθηκατε για το προβλαμα μου και σας ευχαριστω ότι:

α)Ή θα αποκαταστήσουν με καποιο τεχνικα ορθό τρόπο την ασταθεια

β) ή θα μου απαντησουν εγγραφως και επισήμως οτι έτσι ειναι σχεδιασμενο και κατασκευασμενο και οτι αυτο δεν απειλει τη σωματικη μου ακεραιοτητα

γ) αν δεν συμβει τιποτα απο τα παραπανω θα κινηθω δικαστικα

sniper
02/07/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
Σήμερα πήγα στην ΤΕΟΜΟΤΟ.
Το μηχανακι οδήγησε πρώτα ο chief engineer.
AΠΑΝΤΗΣΗ:-Τραβάει όπως όλα τα Ζ750 (τα παλία και τα νέα) οπότε δεν έχω τιποτα να κάνω.
Ακολούθησε ένας ευγενικός αλλα λίγο έντονος διάλογος και αμέσως με παρέπεμψε στο ισόγειο στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης.
Το μηχανακι οδήγησε ο υπευθυνος του τομέα ο οποίος είπε ακριβως τα ίδια μόνο που μου τόνισε ότι πιεζει την kawasaki ολλανδίας για επίσημη απάντηση πάνω στο θέμα.
Ευελπιστει ότι μπορεί να περιοριστει το φαινόμενο με καποια ρυθμιση στην ανάρτηση...φυσικά ύστερα απο υποδειξη των ολλανδων.

Συνοψίζοντας η ΚAWASAKI μεχρι τώρα δίνει την απάντηση ότι το μηχανακι δεν είναι κατασκευασμένο να οδηγείται χωρίς χερια!!!!!!και θεωρει οτι είναι ακρως φυσιολογικο ενα προιον που κοστιζει με το ABS 8590Euro να παρουσιαζει τετοια εικονα.

Λοιπον απαντω αρχικα σε εσας που ενδιαφερθηκατε για το προβλαμα μου και σας ευχαριστω ότι:

α)Ή θα αποκαταστήσουν με καποιο τεχνικα ορθό τρόπο την ασταθεια

β) ή θα μου απαντησουν εγγραφως και επισήμως οτι έτσι ειναι σχεδιασμενο και κατασκευασμενο και οτι αυτο δεν απειλει τη σωματικη μου ακεραιοτητα

γ) αν δεν συμβει τιποτα απο τα παραπανω θα κινηθω δικαστικα

Υπάρχει ΘΕΟΣ!


Θα έχουμε λοιπόν μια επίσημη απάντηση από την KAWASAKI ότι το φτηνό Ζ750 είναι μπουρδέλο και πάει στραβά! :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
02/07/2007, 16:43
xarris, μας τα μπλέκεις λιγο...

Θα κινηθείς δικαστικα επειδή δεν μπορείς να οδηγήσεις το μηχανάκι χωρίς χέρια; (τουλάχιστον αυτό γράφεις)


Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
Συνοψίζοντας η ΚAWASAKI μεχρι τώρα δίνει την απάντηση ότι το μηχανακι δεν είναι κατασκευασμένο να οδηγείται χωρίς χερια!!!!!!

Εκ των προτέρων σου λέω οτι όχι μονο θα το χάσεις το ζήτημα αλλά θα γελάνε και χρόνια μαζί σου

Διευκρίνισε pls :wave2: :wave2:

Nostra
02/07/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
xarris, μας τα μπλέκεις λιγο...

Θα κινηθείς δικαστικα επειδή δεν μπορείς να οδηγήσεις το μηχανάκι χωρίς χέρια; (τουλάχιστον αυτό γράφεις)



Εκ των προτέρων σου λέω οτι όχι μονο θα το χάσεις το ζήτημα αλλά θα γελάνε και χρόνια μαζί σου

Διευκρίνισε pls :wave2: :wave2:

δεν εννοεί αυτό ρε Λια το παλικαρι...

είναι σα να παίρνεις αμάξι και στη ευθεία (χωρίς αέρα κλπ.κλπ. ) να αφηνεις το τιμονι και να τραβαει...

sniper
02/07/2007, 16:46
Δεν ξέρω τι και πως αλλά ΟΛΑ τα μοτοσακά πάνε ευθεία χωρίς χέρια.....

από τότε που το πρώτο μοτοσακό το έσερνε βόδι μπροστά.....

Cpt. Haddock
02/07/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
είναι σα να παίρνεις αμάξι και στη ευθεία (χωρίς αέρα κλπ.κλπ. ) να αφηνεις το τιμονι και να τραβαει...

Πρώτον άλλο αμάξι, άλλο μηχανή

Δεύτερον, ρωτάω επι ποιας βάσης θα κινηθεί δικαστικά.

Για να μην πληρώνει τζαμπα δικηγόρους

sniper
02/07/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πρώτον άλλο αμάξι, άλλο μηχανή

Δεύτερον, ρωτάω επι ποιας βάσης θα κινηθεί δικαστικά.

Για να μην πληρώνει τζαμπα δικηγόρους

Ρε Ηλία μάλλον εννοεί ο φίλος οτι θα τους παει δικαστικά που η μηχανή δεν κινείται ευθεία (εφόσον το πουν δημόσια κι επίσημα αυτό ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ)

σαν τα TRX της Yamaha που θεωρουν φυσιολογικό να πινει 1λιτρο λάδι το μηχανάκι στα 1000 χλμ... :lol:


Ε ρε πουτ@να τεχνολογία....

Daemon
02/07/2007, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πρώτον άλλο αμάξι, άλλο μηχανή

Δεύτερον, ρωτάω επι ποιας βάσης θα κινηθεί δικαστικά.

Για να μην πληρώνει τζαμπα δικηγόρους

Στο οτι το μηχανακι εχει προβλημα που το ξερουνε και το παραδεχονται αλλα εφοσον το αγορασε λογικα.. Δεν πιστευω να του το ειπανε πριν να το αγορασει οτι "ξερεις φιλαρακο, τραβαει λιγο δεξια το μηχανακι αλλα ακομα δεν ξερουμε τι φταει, περιμενουμε να μας πουνε.."

Το ιδιο εγινε σε μια περιπτωση R1 και του το αλλαξανε και ας ειχε 15000χλμ. Του δωσανε καινουργιο και τελειωσε εκει.. :wave2:

xtrm600
02/07/2007, 17:00
Φίλε xarris πόσα χλμ έχεις γράψει στο Ζ?
Υπάρχει δυνατότητα να οδηγήσεις άλλο Ζ750 σαν το δικό σου για να δεις αν υπάρχει διαφορά?


Πρακτικά έχεις πρόβλημα στο να το οδηγήσεις?
Δεν προσπαθώ να απαξιώσω το μάλλον υπαρκτό πρόβλημα σε καμμια περίπτωση,αλλά αν "τραβάει σαν όλα τα Ζ750" τότε όοολοι αυτοι που τα οδηγάνε το θεωρούν μάλλον ασήμαντο και ίσως έχουν δίκιο. :beer:

EVI
02/07/2007, 21:07
6000 αναβατες με Ζ στην ελλαδα κανεις δεν εκανε τπτ.

οδηγουσαν ΠΑΝΤΑ και σε ΟΠΟΙΑΔΙΠΟΤΕ ΣΥΝΘΗΚΗ με τα χερια ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ .


:wave2:













υσ¨οταν βγαζετε χολη να μην γινεστε αστειοι :wave2: :smokin: :smokin:

xarris
02/07/2007, 21:26
Λοιπον οσο το οδηγω τοσο εκνευριζομαι αλλα υπομονη εως την παρασκευη 06/07/07 ημερομηνια ραντεβου για το σερβις των 1000 και deadline που έθεσε ο υπευθυνος για να δωσει μια εξηγηση - λυση.

Θα προσπαθησω να βρω αμεσα ενα ιδιο να οδηγησω και φυσικα θα τους ζητησω αυτο που δινουν για test drive...

Προσπαθω να μην απαντω σε αυτους που γραφουν απλα για να βρισουν.
Αν διαβασει αλλος κατοχος new Z750 παρακαλω απλα να τεσταρει και να επιβεβαιωσει ή οχι αυτα που υποστηρίζουν στην αντιπροσωπεία.

Θα σας κρατω ενημερους...

idi
02/07/2007, 21:29
το ξαναγραφω γιατι πριν σβηστηκε

ρωτησε κανεις αν αυτο το "προβλημα" δημιουργει κανενος ειδους ουσιαστικες αρνητικες παρενεργιες στη συμπεριφορα της μοτοσυκλετας? ή αρχισαμε παλι τις θεωριες?

παντως εχετε πλακα... θα ηθελα να πατε στο δικαστιριο και να πειτε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΕΙΝΕΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ... και μετα να δω τη φατσα του δικαστη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
02/07/2007, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
Λοιπον οσο το οδηγω τοσο εκνευριζομαι αλλα υπομονη εως την παρασκευη 06/07/07 ημερομηνια ραντεβου για το σερβις των 1000 και deadline που έθεσε ο υπευθυνος για να δωσει μια εξηγηση - λυση.

Θα προσπαθησω να βρω αμεσα ενα ιδιο να οδηγησω και φυσικα θα τους ζητησω αυτο που δινουν για test drive...

Προσπαθω να μην απαντω σε αυτους που γραφουν απλα για να βρισουν.
Αν διαβασει αλλος κατοχος new Z750 παρακαλω απλα να τεσταρει και να επιβεβαιωσει ή οχι αυτα που υποστηρίζουν στην αντιπροσωπεία.

Θα σας κρατω ενημερους...


ναι κρατα μας.

ρε φιλε πες μου για να καταλαβω

ΟΤΑΝ ΤΟ ΟΔΗΓΕΙΣ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΣΕ


το οδηγεις ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ? η χωρις?

οταν τα χερια σου ειναι στο τιμονι οπως πρεπει εχει προβλημα το μηχανακι? τριφτω τους στη μουρη και εγω μαζι σου


τωρα αν εκνευριζετε οταν αφηνεις τα χερια απο τιμονι τι να σου πω.

το ξερεις φυσικα οτι απαγορευετε να μην εχεις τα χερια στο τιμονι οταν οδηγησεις μοτοσυκλετα βαση κοκ.? οτι λες ειναι ενα τεραστιο λαθος.


ευχομε να βρεις τι θες . :beer:

zireous
02/07/2007, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν ξέρω τι και πως αλλά ΟΛΑ τα μοτοσακά πάνε ευθεία χωρίς χέρια.....

από τότε που το πρώτο μοτοσακό το έσερνε βόδι μπροστά.....

Καί τα ποδήλατα...:lol:

EVI
02/07/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν ξέρω τι και πως αλλά ΟΛΑ τα μοτοσακά πάνε ευθεία χωρίς χέρια.....

από τότε που το πρώτο μοτοσακό το έσερνε βόδι μπροστά.....

εισαι σιγουρος?

κατι για καποιο BMW ακουσα καποτε

και για κατι αλλα.

:smokin:

johnnyestia
02/07/2007, 22:02
Μην ψαρώνετε, η Kawasaki έχει σχεδιάσει το Ζ στα όρια της αστάθειας για να είναι πιο στριφτερό.

Σαν τα μαχητικά αεροπλάνα ένα πράγμα.

:wacko:

zoropatra
04/07/2007, 19:51
η μηχανη εχει αυτο το προβληματακι και σε εμενα οπως και σε ολα τα Ζ κατω απο τα 60 περιπου χλμ

σε καποιο ξενο σαιτ ειχα διαβασει οτι αυτο γινεται απο καποιο λαθος ζυγισμα στην μηχανη....

εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα.......

εξαλου οταν εχεις και τα δυο χερακια επανω στο τιμονι δεν καταλαβαινεις απολυτως τιποτα.....


εγω δεν πιστευω να βγαλεις ακρη με δικαστηρια κ.τ.λ........
το μηχανακι ειναι για να οδηγητε και με τα δυο χερια,και αφου οταν το οδηγαμε και με τα δυο
χερακια δεν υπαρχει το παραμικρο,δεν πιστευω οτι θα βγαλεις ακρη.

καλη επιτυχια!:beer: :beer: :beer:

ΜΟΖΑΡΤ
04/07/2007, 23:09
το δικο μου παντως που το ειχε ξαπλωσει ο προηγουμενος κατοχος παει μια χαρα.
μαλλον ισιαξε γιατι το βροντηξε απο τα αριστερα.:rotflmao: :rotflmao:

xarris
05/07/2007, 14:24
ZOROPATRA εχεις το νεο Ζ750?

adam_tsouk
05/07/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Παλιοτερα εδω μεσα αρκετοι ειχαν παραπονεθει.
Φυσικα και το μηχανακι δεν ειχε τιποτα.
Ηταν θεμα λαθος θεσης οδηγησης και περιεργης ψυχολογιας που εντεινει καπως τετοια φαινομενα του στυλ "το μηχανακι μου κατι εχει".
Αν κρατας το τιμονι με τα 2 χερια και το μηχανακι δεν τραβαει τελος.
Δεν εχει μα και μου. ή θεμα εξατμισης :winka:

zoropatra
06/07/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από xarris
ZOROPATRA εχεις το νεο Ζ750?


οχι το 04' εχω.