PDA

View Full Version : Χαριζω Το Σκυλο Μου



XTMPAM
20/09/2004, 08:43
ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!

Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΚΙ ΣΙΒΗΡΙΑΣ ΤΡΙΣΙΜΙΣΗ ΕΤΩΝ (ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΑΚΟΥΟΣ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!:( :(

afrotwin
20/09/2004, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!

Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΚΙ ΣΙΒΗΡΙΑΣ ΤΡΙΣΙΜΙΣΗ ΕΤΩΝ (ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΑΚΟΥΟΣ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!:( :(

den mas ipes se pion ine ipakouos?
se esena? pou simeni prepi na se paroume mazi me ton skilo gia na tou les ti 8eloume na kani

i ine ipakouos se olo ton kosmo ke ama mpi o kleftis mesa ke tou pi ssssss 8a kani isixia to skili?

ke se periptosi pou ine ipakouos mono se esena ke den ise eki ti 8a gini opote ta perni o skilos sou 8a mas kovi ke apo ena komati me kamia dagkonia?

:rotflmao: :rotflmao:

XTMPAM
20/09/2004, 10:23
Ο ΣΚΥΛΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΝΝΟΩ ΥΠΑΚΟΥΟΣ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ...

ruyjin
20/09/2004, 10:46
δε ξερω τι σπιτι ειχες και αυτο που θα πας πως ειναι, αλλα καλο θα ηταν να δοκιμασεις να το κρατησεις....
ειναι κριμα να τον δωσεις!
το σκυλι δε το νοιαζει τοσο πολυ ο χωρος αλλα να ειναι με αυτον που εμεθε...

χωρις παρεξηγηση, ................φιλικα
αν και ειμαι σιγουρος πως θα τα εχεις σκεφτει κι εσυ αυτα..

απλα δοκιμασε....

XTMPAM
20/09/2004, 10:51
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΩΡΟΥ....ΑΣΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΔΙΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ.....ΠΑΚΕΤΟ!!!

afrotwin
20/09/2004, 11:39
opos katalavenis mpamia den 8eloume na xarisis ton skilo sou 8eloume na ton kratisis pasi 8isia
ke i stixiodis eves8isia leei oti den xarizoume ton skilo mas giati pleon den prokite gia ena tetrapodo tis avlis opos itan palia ala gia melos tis ikogenias fantasou diladi na se xarize i mana sou eno se ixe io8etisi giati den xoras sto kenourio spiti i giati kapioi kanonismoi apagorevoun ta skilia pou afto apagorevete pleon i giati kourastike i mama sou ke den 8eli na tis vromizi to skili to kenourio spiti.
ke emis imaste filozoi gia afto aloste kanoume parea mazi sou
ke lipoimaste to skilaki pou 8es na to petaksis kapou tora ke den 8eloume na to paroume ala 8eloume na afisete ta ipoti8emena provlimata kata meros ke na parete mazi sas to skili sas ke na to frontisete mexri na pe8ani

aftous pou ksafnika simperiferonte etsi sta zoa tous xaraktirizoume toulaxiston apan8ropous ke den goustaroume na petiounte psixes ston dromo gia kanena logo
ke i zoi sou den ine politimoteri apo tou zoou gia afto ke ego lipon leo to eksis


xarizete o mpamias ine kalos an8ropos ekpedevmenos ke ipakouos.epidi eki pou metakomizoume den dexonte malakes den kseroume ti na ton kanoume pia ke ton dinoume se opion pragmatika ton 8eli

anomali ke an8ropofagoi apoklionte

ke ena alo zitima an den mporoun i gonis sou to skili sto kenourio spiti xarise tous gonis sou apo axaristous an8ropous exoume piksi apo zoakia exoume elipsi

DUKASII
20/09/2004, 11:48
pos ebgales tosa symperasmata...

mprabo re...

mprabo!! ola ta xereis pali!!

SYNEXISE PALIKARA..SYNEXISE!!!EGO GOYSTARO EIMAI SIGOYROS OTI KAI O MPAMIAS!

afrotwin
20/09/2004, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
pos ebgales tosa symperasmata...

mprabo re...

mprabo!! ola ta xereis pali!!

SYNEXISE PALIKARA..SYNEXISE!!!EGO GOYSTARO EIMAI SIGOYROS OTI KAI O MPAMIAS!

filarako den ksero ti les ala ego ime me tin meria tou skilou pou 8a fai eksoria sta kala ka8oumena.....

DUKASII
20/09/2004, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
filarako den ksero ti les ala ego ime me tin meria tou skilou pou 8a fai eksoria sta kala ka8oumena.....

POU SE AFRO..

kai emeis me to skylo eimaste!!KAI NA MEINEI O SKYLOS XORIS SPITI ...APOKLEIETAI!!

XTMPAM
20/09/2004, 12:11
ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΓΑΜΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ!!ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ!!!ΗΘΙΚΑ ΔΙΔΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ!!
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΩ!!!ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!

Electra
20/09/2004, 12:49
... κι εγώ ψάχνω να χαρίσω κάπου τα 2 σκυλιά μου!!!!
Έστω και σε καμία μάντρα για φύλακες...

Τί είναι αυτό το πράγμα ρε γαμώτο.....:sad: :sad:

afrotwin
20/09/2004, 13:27
Ο Ricardo είναι ένα νεαρό μαύρο κόκερ. Η οικογένεια που τον είχε αγοράσει, δεν τον θέλει πλέον και έτσι αναλάβαμε την υιοθεσία του. Μετά από ένα μήνα προσπαθειών δεν έχουμε βρει ακόμα την κατάλληλη νέα οικογένεια για τον γλυκήτατο αυτό σκυλάκο και τώρα η οικογένειά του, θέλει να του κάνει ευθανασία.

Σας παρακαλούμε βοηθείστε μας να βρούμε μια οικογένεια. Προωθείστε το μήνυμα ή φιλοξενήστε για μερικές ημέρες τον σκύλο, δίνοντάς μας περιθώριο να ψάξουμε για οικογένεια.

Φιλικά,
Ομάδα Pets.gr-Stray.gr
Τηλ: 6944 502090, 210 9012569


4637

afrotwin
20/09/2004, 13:45
lipon gia eki ta pate ta zoa sas....

den ta dinete se tipota asiates na ta fane min pe8anoun tsampa...
:mad: :mad: :mad:

XTMPAM
20/09/2004, 13:59
ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!!!

tsoukas77
20/09/2004, 17:42
Ευγε στον afrotwin...

Θάνος
20/09/2004, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΓΑΜΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ!!ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ!!!ΗΘΙΚΑ ΔΙΔΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ!!
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΩ!!!ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!

Αν το δίνεις γιατί μετακομίζεις σε πολυκατοικία και λέει το καταστατικό ότι απαγορεύεται, τότε ξανακοίταξε το. Ρώτα και κανέναν δικηγόρο. Το καταστατικό μπορεί να το αντιγράφουν όπως είναι από πολυκατοικία σε πολυκατοικία, αλλά κι εμένα έχει πάρει το αυτί μου ότι καταργήθηκε πια αυτό και δεν μπορούν να σου το απαγορέψουν.

Και στην πολυκατοικία μου που είναι καινούργια το γράφει στο καταστατικό ότι απαγορεύονται τα κατοικίδια, αλλά ήδη έχουν φέρει σκύλο σε ένα διαμέρισμα και κανείς δεν παραπονιέται. Το ίδιο και στο πατρικό μου, η μισή πολυκατοικία έχει σκύλο. Εμείς έχουμε δύο!

Boxer
21/09/2004, 08:41
Δεν απαγορευονται τα σκυλια.
Ο νομος επιτρεπει ενα κατοικιδιο ανετα!!!!

Αν εχεις νεογεννητο κανενα προβλημα επισης.

ΚΡΑΤΑ τον.

Εγω τον σκυλο μου (βλ. avatar) δεν θα τον εδινα με τιποτα.
Μονο στην περιπτωση που ηταν ο γιος μου αλλεργικος αλλα και παλι θα τον πηγαινα στη μανα μου στο κτημα.

Δεν ξερω τι προβλημα εχεις ακριβως αλλα αμα στη λενε στην πολυκατοικια γραψτους στα αρχιδια σου.

Αν εισαι στο νοικι και ο νοικαρης σου δεν επιτρεπει σκυλια ψαξε για αλλο σπιτι.

Ελπιζω να βρεις μια λυση που να βολευει και τους δυο.

Θα τον επαιρνα αλλα με σκυλο και νεογεννητο που να τον βαλω;

swtos
21/09/2004, 09:11
Παιδιά το σκυλάκι δεν είναι πρόβλημα. Αφήστε το στον δρόμο
κάτι θα βρεί να φάει, κάποιον θα φάει και κάποιος θα το φάει.
Δεν είναι τίποτα, το κάνει ήδη πολύς φιλόζωος κόσμος με ευγενικά
αισθήματα για τα ζώα και τους ανθρώπους.

Γι' αυτό Μπάμια να σιγουρευτείς που θα τον δώσεις, ώστε να μη
συναντηθείτε τυχαία και από σπόντα.


Καλημέρα στους φιλόζωους με τα καταδικαστικά συμπεράσματα.

Υ.Γ. Και ξέρεις έ, όλο και γυρίζω στην Αθήνα με το άλλο μου όνομα .... Μπόγιας ....

XTMPAM
21/09/2004, 09:27
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ!Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ (ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΖΩΟΥΣ)
ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ (ΜΟΝΟ ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ ΑΚΟΥΣ ΣΩΤΟ?)

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

swtos
21/09/2004, 09:37
Ελα ρε Μπάμια, άστον στο δρόμο, σε παρακαλώ, δεν έχω
πατήσει Husky ακόμα ....

Τώρα στο δρόμο τα Husky
να σταματήσει ο Μπόγιας να χάσκει ....

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

powerphot
21/09/2004, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!

Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΚΙ ΣΙΒΗΡΙΑΣ ΤΡΙΣΙΜΙΣΗ ΕΤΩΝ (ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΑΚΟΥΟΣ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!:( :(

Υπάρχουν πολλοί λόγοι που κάποιος πρέπει να αποχωριστεί το σκύλο η όποιο ζώο του, αλλά και πολλοί ακόμα λόγοι που δεν είναι απαραίτητο να γίνει αυτό.
Δυστυχώς ζούμε σε μια ρατσιστική κοινωνία που δεν θα μπορέσει ποτέ να παραδεχτεί η να αποδεχτεί ότι κάνει διαχωρισμούς όχι μόνο στα μέλη της αλλά και στις ανάγκες τους.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση όταν μάθεις η όταν θέλεις να ζεις με ένα ζώο πρέπει να προσαρμόζεις την ζωή σου ανάλογα, όπως ανάλογα την προσαρμόζει και το ζώο που εσύ επέλεξες να μείνει μαζί σου χωρίς να το ρωτήσεις!!!!
Άλλωστε δεν είναι ψέματα ότι όλοι μας ζούμε λίγο πολύ ανάμεσα σε «ζώα».
Προς τι λοιπόν αυτός ο διαχωρισμός;

Νομίζω ότι αν θέλεις να κρατήσεις το σκυλί θα βρεις τρόπο και στην χειρότερη περίπτωση θα βρεις κάποιον δικό σου να στο πάρει κι έτσι θα μπορείς να το βλέπεις.
Τελικά ο μόνος λόγος φαντάζομαι ότι είναι πως αλλάζεις ριζικά την ζωή σου.
Εύχομαι να βρεις κάποιο σπίτι για τον φιλαράκο σου για να είστε και οι δυο ευχαριστημένοι.

Υ.Γ. Πάντως ο νόμος (δεν θυμάμαι τον αριθμό πάντως το έχω τσεκάρει) λέει ότι κάθε διαμέρισμα δικαιούται δυο κατοικίδια κι όχι ένα.


4673

XTMPAM
21/09/2004, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από swtos
Ελα ρε Μπάμια, άστον στο δρόμο, σε παρακαλώ, δεν έχω
πατήσει Husky ακόμα ....

Τώρα στο δρόμο τα Husky
να σταματήσει ο Μπόγιας να χάσκει ....

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΦΙΛΕ ΣΩΤΟ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ 1 LC4 640 ΜΑΥΡΟ-ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΩΣ ΔΑΙΜΟΝΑ!!ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΔΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ???:wave2:

swtos
21/09/2004, 09:52
ΧτΜπάμΜπούμ, μέχρι γαϊδούρι έχω μαζέψει (έναν φιλόζωο με μεγάλα αυτιά), στον δαίμονα θα κολλήσω ????

Ασε που έχω σαν μέντορα τον Βbko και με έφτιαξε πλήρως
την βδομάδα που μας πέρασε .....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για το σκυλάκι γιατί είναι το μόνο
που δεν φταίει ...

Loudovikos
21/09/2004, 10:01
ΥΑ Υ1β//1995 / Β-343 :Πτηνοκτηνοτροφικές εγκ/σεις-ζώα σε πολυκατοικίες (άρ.17)


'Αρθρο 17

Διατήρηση κατοικιδίων ζώων και ωδικών ή παραδείσιων πτηνών

1. Επιτρέπεται η διατήρηση σε κάθε κατοικία μόνο ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών.

Προκειμένου για πολυκατοικίες (αποτελούμενες από δύο διαμερίσματα και άνω) επιτρέπεται επίσης η διατήρηση ενός σκύλου και μιας γάτας ή δύο σκύλων ή δύο γατών σε κάθε διαμέρισμα αυτών, ακόμα και εκεί όπου ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων ζώων, με
την προϋπόθεση ότι τα ζώα αυτά θα διατηρούνται στο ίδιο διαμέρισμα, όπου διαμένει ο ιδιοκτήτης και δεν θα παραμένουν μόνιμα στις βεράντες του διαμερισματος.

Απαγορεύεται ρητά η διατήρηση των κατοικιδίων ζώων στους
κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας (πυλωτή, ταράτσα, βεράντες, ακάλυπτους χώρους κ.λπ.), ή στην ταράτσα, βεράντες, αυλή και λοιπούς ανοιχτούς χώρους μονοκατοικιών. Επίσης απαγορεύεται απολύτως η παρουσία και διατήρηση κατοικιδίων ζώων στα δημόσια κέντρα και καταστήματα (εμπορικά κ.λπ.) κατά τις ώρες λειτουργίας αυτών.

2. Οι κάτοχοι των διατηρουμένων, σύμφωνα με τα παραπάνω, κατοικιδίων ζώων οφείλουν να φροντίζουν για τον τακτικό εμβολιασμό τούτων και να παίρνουν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την τήρηση καθαριότητας στο περιβάλλον τους και την αποφυγή προκλήσεως θορύβων ή άλλων ενοχλήσεων σε βάρος των περιοίκων ή των ενοίκων της πολυκατοικίας κατά περίπτωση.

3. Επιτρέπεται η διατήρηση ωδικών και παραδεισίων πτηνών σε κατοικίες ή διαμερίσματα πολυκατοικιών, ακόμα και εκεί όπου ο κανονισμός της πολυκατοικίας απαγορεύει τη διατήρηση τέτοιων πτηνών, με την προϋπόθεση ότι δεν θα δημιουργούνται προβλήματα κοινής ησυχίας ή άλλες ενοχλήσεις στους περιοίκους ή τους ενοίκους της πολυκατοικίας και ότι τα πτηνά αυτά δεν θα διατηρούνται στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας.

4. Οι ιδιοκτήτες των ζώων ή πτηνών, που δεν τηρούν τις προϋποθέσεις που αναφέρονται στις προηγούμενες παραγράφους του παρόντος άρθρου, τιμωρούνται, για μεν τα προβλήματα κοινής ησυχίας και οχλήσεως των περιοίκων από τους θορύβους, που προκαλούνται καθ' οιονδήποτε τρόπο από τα κατοικίδια ζώα ή πτηνά, σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 417 και 459 του Ποινικού Κώδικα για δε τις λοιπές παραβάσεις σύμφωνα με το
άρθρο 23 της παρούσας.

Πέρα από τις ανωτέρω κυρώσεις η Υγειονομική Υπηρεσία μπορεί να
ζητήσει την απομάκρυνση των ζώων ή των πτηνών, η οποία θα γίνεται σε συνεργασία με τον οικείο Ο.Τ.Α. και κατόπιν εγγράφου παραγγελίας του αρμοδίου Εισαγγελέα. Στις περιπτώσεις αυτές τα ζώα ή πτηνά θα παραδιδονται οπωσδήποτε σε φιλοζωϊκά σωματεία ή συλλόγους με ευθύνη του ιδιοκτήτη αυτών και σύμφωνα με τις ισχύουσες ειδικές διατάξεις του Υπουργείου Γεωργίας.




:alien:

XTMPAM
21/09/2004, 10:01
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΟ ΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ (ΤΙ ΕΙΠΑ ΠΑΛΙ!!) ΑΛΛΑ Ο ΔΑΙΜΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝ!!

Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ!!!ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ!!!!

XTMPAM
21/09/2004, 10:06
ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ?


4676

hornet
21/09/2004, 10:32
Ρε γιωργο γαματος ρε!!!
Ρε τι κριμα να πρεπει να το δωσεις!!!

Boxer
21/09/2004, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ!Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ (ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΖΩΟΥΣ)
ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ (ΜΟΝΟ ΞΗΡΑ ΤΡΟΦΗ ΑΚΟΥΣ ΣΩΤΟ?)

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

Ειλεικρινα δεν πιστεψα ποτε οτι θα τον αφηνες στο δρομο.

Χαιρομαι που βρηκες λυση.

Γεια σου Εκτορα

XTMPAM
21/09/2004, 11:03
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.......


4679

periklisk
22/09/2004, 08:48
Είναι γαμάτος ο σκύλος! Τι θα τον κάνεις τελικά?

XTMPAM
22/09/2004, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Είναι γαμάτος ο σκύλος! Τι θα τον κάνεις τελικά?

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ!
ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΑΜΑΤΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ!!

periklisk
22/09/2004, 09:01
Ένας συμμαθητής μου έχει ένα χάσκι γαμάτο, το ένα μάτι πράσινο το άλλο γαλάζιο και το είχανε πάει σε ένα διαγωνισμό ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι για να πάρει την πιστοποίηση του καθαρόαιμου (μπορεί να λέω και παπαριές τώρα αλλά κάτι τέτοιο ήταν) και δεν την πήρε γιάτι στην άκρη της μύτης είχε χρώμα ροζ αντί του καφέ... :look:

Φοβερό σκυλί, πολύ γέλιο μόνο που με τη ζέστη την ακούει λίγο....

Άσχετο αλλά έτσι για να κάνουμε κουβέντα.....

XTMPAM
22/09/2004, 09:09
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ!

ΦΑΝΤΑΣΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΚΤΟΡΑ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΥΣΤΟΣ Ο ΕΚΤΟΡΑΣ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛΙΑ!!ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕ ΜΕ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΕΣΥ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΣΟΥ!!

periklisk
22/09/2004, 09:14
Καλά εννοείται αυτό! Αν το σκυλί είναι η παρέα σου και το εκπαιδεύεις σωστά, τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες......

powerphot
22/09/2004, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Ένας συμμαθητής μου έχει ένα χάσκι γαμάτο, το ένα μάτι πράσινο το άλλο γαλάζιο.................

Είναι συνηθισμένο φενόμενο στα χασκι και δαλματίας.
Κοίτα τον δικό μου!!!


4731

periklisk
22/09/2004, 12:01
Το έχω ξανακούσει αυτό! Που να οφείλεται άραγε?

powerphot
22/09/2004, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Το έχω ξανακούσει αυτό! Που να οφείλεται άραγε?

Δεν ξέρω, πάντως ο...μπαμπάς του δικού μου είχε και τα δυο γαλανά ενω η....μαμά του καστανά.:D

periklisk
22/09/2004, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Δεν ξέρω, πάντως ο...μπαμπάς του δικού μου είχε και τα δυο γαλανά ενω η....μαμά του καστανά.:D


α νταξ τότε!!! μήπως πήρε και τίποτα άλλο μισό μισό???

αχαχουχα αστειάκια......:D

powerphot
23/09/2004, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
α νταξ τότε!!! μήπως πήρε και τίποτα άλλο μισό μισό???

αχαχουχα αστειάκια......:D


Ααααααα...!!!!!!....δε θέλω ..υπονοούμενα για τον "Πάρι" μου..:nono:

12 κουταβάκια έκανε την τελευταία φορά που......τα έπινε :beer: με την φίλη του...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XTMPAM
23/09/2004, 09:31
ΚΑΙ Ο 1 ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΦΩΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!ΠΑΡΗ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ!!
ΟΛΑ ΒΓΗΚΑΝΕ ΜΕ ΓΑΛΑΝΑ ΜΑΤΙΑ!!ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ 2 ΟΛΟΑΣΠΡΑ!!!

periklisk
23/09/2004, 09:44
ΓΜΤ! Αν είχα χώρο στην αυλή θα ήθελα να είχα ένα γερμανικό ποιμενικό.... συνηθισμένο θα πει κανείς..... αλλά είναι πολύ καλά σκυλιά.....

PALADIN
24/09/2004, 19:28
akrivos idios me to diko mou..o dikos mou omos..itan oligon ti vlamenos kai ti kopanise... :D ....min anisixeis giorgaki o skilos tha pesei se poli kala xeria!:beer:

DUKASII
27/09/2004, 08:11
DE PAEI POYTHENA..TELIKA PAIDIA..
AGORASAME OIKOPEDO ...XTISAME KAI SPITI..

KAI O SKYLOSBARETHIKE THN ATHINA.!!

PAEI EXOXH ...

swtos
27/09/2004, 08:31
Τέρι Τέρι σου την κοπάνησε ο σκύλος έέέέέ΄????? Και που
πήγε ρε Τέρι ολόκληρος σκύλος στις πουτ@νς ??? Στους δικούς
του στο Κακοσάλεσι ??? Πού ρε Τέρι ???


.....................

Julius
29/08/2014, 09:51
ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!

Ο ΕΚΤΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΚΙ ΣΙΒΗΡΙΑΣ ΤΡΙΣΙΜΙΣΗ ΕΤΩΝ (ΑΣΠΡΟ-ΜΑΥΡΟ) ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΑΚΟΥΟΣ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!:( :(


Φίλε τον σκύλο τον Χαρίζεις ακόμα?? Με ενδιαφέρει

sapila racing
29/08/2014, 10:17
Φίλε τον σκύλο τον Χαρίζεις ακόμα?? Με ενδιαφέρει

Το ξέρεις οτι εκτός απροόπτου θα ειναι 13,5 χρονών ο Εκτορας σήμερα ε? :D

zephyr1
29/08/2014, 10:50
Ρε μλκς Ημαρτον:lol:

Bowleno
29/08/2014, 11:16
H Αμφίπολη, τελικά έχει παντού παρενέργειες :D

ggs
29/08/2014, 11:21
:lol:

322377

stam2
29/08/2014, 11:24
έχω κλάσει στο γέλιο...!!!! ανασκαφές παντού!!!!!

nicksior
29/08/2014, 11:44
Το ξέρεις οτι εκτός απροόπτου θα ειναι 13,5 χρονών ο Εκτορας σήμερα ε? :D

Πιθανώς διαθέτει και τον μοναδικό ασύλητο τάφο εν Ελλάδι

zannisvel
29/08/2014, 11:48
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=National+Troll+Day

Παλιοημερολογιτες θα ειναι αυτοι.... :lol:

Julius
29/08/2014, 12:49
Το ξέρεις οτι εκτός απροόπτου θα ειναι 13,5 χρονών ο Εκτορας σήμερα ε? :D


Μια χαρά είναι ο Εκτοράκος ρε, και ο μπαμ έχει αφήσει μαλί φράτζα και μπάκα, έχει γίνει σαν το φρόντο το hobit.

Pan (dvs)
29/08/2014, 13:28
Καλη κινηση.:a10:

Γνωριζουμε ετσι και τα παλαιοτερα μελη του φορουμ τα οποια εχουνε και αρκετα χρονια να γραψουνε.

vaska
29/08/2014, 13:34
Μια χαρά είναι ο Εκτοράκος ρε, και ο μπαμ έχει αφήσει μαλί φράτζα και μπάκα, έχει γίνει σαν το φρόντο το hobit.

χαχαχαχα ρε μλκ τι πίνεις??
:bawl:

Zid
29/08/2014, 16:14
Το ξέρεις οτι εκτός απροόπτου θα ειναι 13,5 χρονών ο Εκτορας σήμερα ε? :D


Κάτι σαν τον Κριαρά... ενα πράμα... :eek:

Bob_o_mastoras
29/08/2014, 16:26
Χαριζω μια απο τις γατες μου. Ειναι πολυ φιλικη, δε γρατζουναει καθολου, ειναι ησυχη μεσα στο σπιτι και της αρεσουν τα χαδια. Εχει τρια χρωματα, μαυρο, ασπρο, καφετι. Δεν ειναι ρατσας.
Πεθανε πριν 4 χρονια. :p

MG-KTiNoS
29/08/2014, 16:30
σόρι άσχετο

Οι γάτες μπορούν να κάνουν παρέα με σκύλο?
ΚΙ αν είναι μικρός σκύλος πρέπει κι αυτός να πάει για κατούρημα έξω ή πάει στο χώμα του
όπως ο γάτος?
:smokin:

tsompanis
29/08/2014, 18:07
σόρι άσχετο

Οι γάτες μπορούν να κάνουν παρέα με σκύλο?
ΚΙ αν είναι μικρός σκύλος πρέπει κι αυτός να πάει για κατούρημα έξω ή πάει στο χώμα του
όπως ο γάτος?
:smokin:
Ανετα κανουν παρεα.μαλιστα στους -10 τον χειμωνα γινονται μια τεραστια ανακατεμενη μπαλα.εκει να δεις γελιο χαχαχα

kapetan amerika
30/08/2014, 00:19
Σου λέει είναι ήσυχη αφού :rolleyes:

MG-KTiNoS
30/08/2014, 08:19
πρέπει να τον βγάζεις για κατούρημα όμως το σκυλάκο όπως τα μεγάλα?

SHOOTER045
30/08/2014, 08:24
Ναι
Κανονικά όπως και τα μεγάλα

GiannisBlessed
30/08/2014, 11:18
οι γατες δεν παιζει να ζηλευουν που βγαινει το σκυλι βολτα?
ειναι και εκ φυσεως ζηλιαρες...

Pan (dvs)
30/08/2014, 12:29
οι γατες δεν παιζει να ζηλευουν που βγαινει το σκυλι βολτα?
ειναι και εκ φυσεως ζηλιαρες...

Οι γατες σε πολλες περιπτωσεις ακολουθουν.