PDA

View Full Version : Πληροφοριες για 50cc



50cc
02/07/2007, 16:14
Καλησπερα παιδια!Γραφτηκα μελος σε αυτο το site επειδη ειδα καποιες δημοσιευσεις που θεωρησα πολυ ενδιαφερουσες. Εχω βρεθει σε ενα αδιεξοδο ειμαι 17 και κατι και χρειαζομαι ενα μηχανακι για τις διακοπες μου στις οποιες ειναι απαραιτητο για λογους μετακινησης κυριως και οχι μαλακιες σουζες κ.τ.λ!!!!! Ετσι λοιπον εχω καταληξει στο συμπερασμα με τους γονεις μου να βγαλω διπλωμα και στην συνεχεια ισως να αγορασω ενα ή να ενοικιασω. Αρχικα εχω καποιες γνωσεις στην οδηγηση, οδηγησα περυσι το καλοκαιρι απο κατι φιλους αρκετες φορες και μεγαλες αποστασεις, δεν πιστευω πως ειμαι εμπειρος αλλα το προβλημα μου ειναι στο οτι δεν βρισκω καποιο παιδι να μου δανεισει μηχανακι για να βγαλω διπλωμα!!υπαρχει λυση πανω σε αυτο???Δινεις και σηματα???Ξερεις καποια φθινη λυση για μηχανακι μεταχηρισμενο μεχρι 600ευρο το πολυ?? Ξερεις τι χρειαζεται για ενικοιαση???
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ.....!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
:( :( :uplate: :hypnotize :wave2:

MikeG
02/07/2007, 16:18
Καλησπέρα φίλε μου.
Καλως ήρθες στο site & μην αγχόνεσαι!!
Λοιπόν από όσο ξέρω μπορείς να βγάλεις δίπλωμα μοτοποδηλάτου (50 cc) απλά πηγαίνοντας στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου χωρίς σχεδόν καμία διαδικασία. Δε χρειάζονται εξετάσεις & τα σχετικά. Επίσης σε αυτά τα λεφτά που λες βρίσκεις & παπάκι μέχρι 115 κυβικά μεταχοιρισμένο.


:wave2:

50cc
02/07/2007, 16:25
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου φιλε αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις καποιο site ή ακομα καλυτερα κατι πιο συγκεκριμενο για αγορα μεταχηρισμενου?????και σε αυτο που δεν μου απαντησες πριν αν γινεται να ενικοιασω μηχανακι γιατι μου ειπαν πως χρειαζεται 3χρονια να εχεις διπλωμα.......:a4: ευχαριστω και παλι

MikeG
02/07/2007, 16:27
Site & με 50cc ειδικά, όχι δε ξέρω.Αγγελίες υπάρχουν & εδώ.Ρίξε μια ματιά αν θες. Τώρα για να ενοικιάσεις τι να σου πω. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι τα δίνουν ακόμα & αν δεν έχεις 3 χρόνια το δίπλωμα. Τουλάχιστον με ένα φίλο κάποτε μας το είχαν δώσει.

:wave2:

50cc
02/07/2007, 16:32
κατι αλλο εχεις να μου προτεινεις καποιο καλο 50cc γιατι δεν ειμαι και πολυ σχετικος?????:a19:

MikeG
02/07/2007, 16:34
Βρες ένα Honda παπάκι 50cc (τα ταυράκια που λέγαμε) στρογγυλοφάναρο cab & θα είσαι super. Αλλιώς κάνε υπομονή, νοίκιασε ένα προς το παρόν & του χρόνου βγάλε δίπλωμα να πάρεις ένα μεγαλύτερο.
:wave2:

50cc
02/07/2007, 16:38
Εδω μεσα που μπορω να κοιταξω για το αυτο που μου προτινεις??υπαρχουν αγγελιες???

MikeG
02/07/2007, 16:43
Αγγελίες Μοτοσυκλετών (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=48)

dirtbird
02/07/2007, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αγγελίες Μοτοσυκλετών (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=48)

Είχες, δεν είχες.... τους έφτιαξες... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41155) :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο τύπος με το ΧΤ

MikeG
02/07/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Είχες, δεν είχες.... τους έφτιαξες... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41155) :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο τύπος με το ΧΤ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin: :wave2:

50cc
02/07/2007, 22:40
Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι ειναι το π.μ???????

50cc
02/07/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Είχες, δεν είχες.... τους έφτιαξες... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41155) :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο τύπος με το ΧΤ ΜΠορεις να μου πεις τι ειναι το π.μ που μου ζητανε???
??????

bartlal
03/07/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από 50cc
ΜΠορεις να μου πεις τι ειναι το π.μ που μου ζητανε???
??????

πατας το ΑΥΤΟ το κουμπι και στελνεις...


95149

bartlal
03/07/2007, 10:36
αν θες να δεις τα πμ σου πατας αυτο


95152

bartlal
03/07/2007, 10:36
...και μετα αυτο!!!


95153

crs-k
03/07/2007, 14:14
Και μπορειτε να μου πειτε τι δουλεια εχει μεσα στις "Ταξιδιωτικες - Πληροφοριες"? :look:

:wave2:

MikeG
03/07/2007, 14:15
Είδε πληροφορίες & μπήκε...Όχου...:smokin:

fantacid
03/07/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG

Λοιπόν από όσο ξέρω μπορείς να βγάλεις δίπλωμα μοτοποδηλάτου (50 cc) απλά πηγαίνοντας στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου χωρίς σχεδόν καμία διαδικασία. Δε χρειάζονται εξετάσεις & τα σχετικά.

ετσι εβγαλες διπλωμα εσυ παιδι μου??

πηγες στο ΑΤ εδωσες τα φραγκα κ σε δωσαν διπλωμα???

ρε μη τα λετε δημοσια αυτα γιατι ο εισαγγελεας παραμονευει!!!

:lol: :lol: :lol:

ρε τους τεντυμποιδες!!!

50cc
03/07/2007, 14:35
Και για πες εσυ ρε φιλε τι χρειαζεται???αν ξερεις καλυτερα

MikeG
03/07/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ετσι εβγαλες διπλωμα εσυ παιδι μου??

πηγες στο ΑΤ εδωσες τα φραγκα κ σε δωσαν διπλωμα???

ρε μη τα λετε δημοσια αυτα γιατι ο εισαγγελεας παραμονευει!!!

:lol: :lol: :lol:

ρε τους τεντυμποιδες!!!


50άρι ρε....Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι να γίνεται!
:wave2: :wave2:

skorpios1
03/07/2007, 15:08
Υποψήφιοι Ανήλικοι (16 - 18 ετών)

Αίτηση του ενδιαφερομένου (χορηγείται από την Τροχαία).
Φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας ή του διαβατηρίου.
Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86, με την οποία δηλώνονται : ότι έχει κανονική διαμονή στην Ελλάδα, και τα πλήρη στοιχεία της διεύθυνσης κατοικίας του.
4 πρόσφατες έγχρωμες φωτογραφίες (2 για Ιατρούς και 2 για Τροχαία).
Ένα παράβολο των 90 € από την Εθνική Τράπεζα (για εξέταση από παθολόγο και οφθαλμίατρο).
Διπλότυπο είσπραξης 7,04 € (από Εφορία).
Διπλότυπο είσπραξης 3 € υπέρ Μετοχικού Ταμείου Στρατού (από Εφορία).
Ένσημο ΕΛ. ΑΣ. 3 € (από την Τροχαία).
Λογαριασμός Δ.Ε.Κ.Ο. (Ο.Τ.Ε. - Δ.Ε.Η. - Ε.Υ.Δ.Α.Π.)
Δυο υπεύθυνες δηλώσεις από τους γονείς με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής τους, όπου δηλώνουν ότι επιτρέπουν στον ανήλικο να αποκτήσει άδεια οδήγησης μοτοποδηλάτου.
Βιβλία για εξέταση:
θΕΩΡΗΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
θΕΩΡΗΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΟΔΗΓΩΝ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ

πλεον ετσι βγαζεις διπλωμα για 50αρι...εβγαλα του γιου μου πριν 2 εβδομαδες...

bartlal
03/07/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Και μπορειτε να μου πειτε τι δουλεια εχει μεσα στις "Ταξιδιωτικες - Πληροφοριες"? :look:

:wave2:

εσυ το μετεφερες + μας κουνιεσαι τωρα! :mad: :mad: :mad:





:p

crs-k
03/07/2007, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εσυ το μετεφερες + μας κουνιεσαι τωρα! :mad: :mad: :mad:

:p


Εγω το μετεφερα εξω και την "ακουσα" κι ολας... :( :sick: :lol:

bartlal
03/07/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγω το μετεφερα εξω και την "ακουσα" κι ολας... :( :sick: :lol:

σιγα που την ακουσες. ουτε ψιθυρος δεν ηταν! :blush: :rolleyes: :lol:

Raz
14/08/2008, 13:30
Σόρι για το...ξέθαμμα, είμαι νέος στο φόρουμ και με ενδιαφέρει κ εμένα να βγάλω δίπλωμα για 50άρι.
Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει πρακτική εξέταση, αλλά μόνο θεωρητική..? Και η θεωρητική γίνεται στο αστυνομικό τμήμα? Δηλαδή εγώ ας πούμε που δεν ξέρω την τύφλα μου.. θα εξεταστώ μόνο για τα θεωρητικά?
Ευχαριστώ..

Sapadak
14/08/2008, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Raz
Σόρι για το...ξέθαμμα, είμαι νέος στο φόρουμ και με ενδιαφέρει κ εμένα να βγάλω δίπλωμα για 50άρι.
Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει πρακτική εξέταση, αλλά μόνο θεωρητική..? Και η θεωρητική γίνεται στο αστυνομικό τμήμα? Δηλαδή εγώ ας πούμε που δεν ξέρω την τύφλα μου.. θα εξεταστώ μόνο για τα θεωρητικά?
Ευχαριστώ..

ΚΑΙ στα θεωρητικα(σηματα) ΚΑΙ πρακτικα (οδηγηση)

Για τη πρακτικη αν δεν εχεις μηχανη θα εχει στο χωρο εξετασεις καποιο "καρταλι" που με Χ ευρω θα το παιρνεις και θα δινεις