PDA

View Full Version : πρώτη βόλτα μετα απο 5 μήνες



road spirit
03/07/2007, 11:32
Στην αρχή ήμουν διστακτικός. Απο τη μια το ρίσκο ειναι σοβαρό, γιατι ενδεχόμενο χτύπημα στο "κακό" πόδι θα σημαίνει υποτροπή. Μετά είναι
και τα περιέργα παιχνίδια που σου παίζει η ψυχολογία και το μυαλό. Από αυτά που νιώθεις μετα απο ενα ατύχημα. Από αυτά που μπορεί να σε
κάνουν να μην ξανακαβαλήσεις, να φοβάσαι παραπάνω, να εισαι πιο "μαγκωμένος", να το σκέφτεσαι διπλά...
Και όσες φορές με ρώτησαν φίλοι γνωστοί "θα ξανακαβαλήσεις?", πάντα τους απαντούσα με ένα χαμόγελο "μα εννοείτε, τι με ρωτάς τώρα!".
Και κοίτα να δείς, πως φτάνεις οριακά να κοτέψεις όταν έρθει η στιγμή να κάτσεις πάνω της για πρώτη φορά μετα από τοσο καιρό...

Στέκομαι λοιπόν δίπλα της. "Να κανω υπομονή λίγο ακόμα" λέω στον εαυτό μου. "Ας κάτσω τουλάχιστον πάνω της, να δω πως με κρατάει το πόδι,
να ακούσω το δούλεμα της, αντε να ονειροπολήσω για λίγο".
Τελικά, και αφού είδα οτι μπορούσα να στηριχθώ σχετικά άνετα απο την πλευρά που είναι το κακό πόδι, και ενώ είχα βάλει μπροστά το μοτέρ,
δεν άντεξα άλλο. Κάπου εκεί λύθηκαν αναστολές, εφυγαν όλα. Και παμε σιγα, ήρεμα.

Στάση σε μια καφετέρια που μαζεύονται κάτι αλήτες μηχανόβιοι απο ενα φόρουμ καθε δευτέρα και αργότερα, αφου εφυγα, με πήραν οι δρόμοι και
ξέχασα να γυρίσω σπίτι...Όσα χιλιόμετρα δεν έγραψα σε 5 μήνες, ήθελα να τα γράψω σε ενα βράδυ.

Είναι ωραία τελικά εδω πάνω...

Έτσι απλά...

Καλό μήνα...

makis206
03/07/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Είναι ωραία τελικά εδω πάνω...
Έτσι απλά...

Μεγάααααααλη κουβέντα !

Συνέχισε να είσαι καλά και να παραμένεις εκεί πάνω !:a013:

Σιδερένιος νά'σαι σύντεκνε

:beer: :beer: :beer:

zephyr1
03/07/2007, 11:48
Γ@μ@ς αγορι μου.:beer:


:look:

airamhag
03/07/2007, 11:53
ΕΤΣΙ EINAI οι ιπποτες της ασφαλτου [:wave2: Ξαδερφε:D ] Road spirit

και του χωματος ( βλ.Alximistis):winka:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

μονο ομορφα χιλιομετρα απο εδω κ περα!:D

sober
03/07/2007, 13:42
Το'πες και το'κανες τελικα ε?????

Μια χαρα!! Παντα ωραιαες βολτες και ορ8ιος απο δω και μπρος!!!

(να σε δω τωρα στα φαναρια Μεσογειων...:evil: :winka: :lol: )

:beer: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

SPORAKIAS
03/07/2007, 16:25
παντα καλα...:beer: :beer: :beer:

FZMAN
03/07/2007, 17:50
Να είσαι καλά φίλε και να κάνεις πολλές βόλτες με την κούκλα σου.:beer:

ktmboy
03/07/2007, 22:22
kales boltes

TROOPER
04/07/2007, 01:01
μεγαλη η χαρα σου....φαντασου τη δικια μου...:winka:

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑΝΝΗ !!!! ΟΥΤΕ ΕΣΥ, ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

odt
04/07/2007, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Στην αρχή ήμουν διστακτικός. Απο τη μια το ρίσκο ειναι σοβαρό, γιατι ενδεχόμενο χτύπημα στο "κακό" πόδι θα σημαίνει υποτροπή. Μετά είναι
και τα περιέργα παιχνίδια που σου παίζει η ψυχολογία και το μυαλό. Από αυτά που νιώθεις μετα απο ενα ατύχημα. Από αυτά που μπορεί να σε
κάνουν να μην ξανακαβαλήσεις, να φοβάσαι παραπάνω, να εισαι πιο "μαγκωμένος", να το σκέφτεσαι διπλά...
Και όσες φορές με ρώτησαν φίλοι γνωστοί "θα ξανακαβαλήσεις?", πάντα τους απαντούσα με ένα χαμόγελο "μα εννοείτε, τι με ρωτάς τώρα!".
Και κοίτα να δείς, πως φτάνεις οριακά να κοτέψεις όταν έρθει η στιγμή να κάτσεις πάνω της για πρώτη φορά μετα από τοσο καιρό...

Στέκομαι λοιπόν δίπλα της. "Να κανω υπομονή λίγο ακόμα" λέω στον εαυτό μου. "Ας κάτσω τουλάχιστον πάνω της, να δω πως με κρατάει το πόδι,
να ακούσω το δούλεμα της, αντε να ονειροπολήσω για λίγο".
Τελικά, και αφού είδα οτι μπορούσα να στηριχθώ σχετικά άνετα απο την πλευρά που είναι το κακό πόδι, και ενώ είχα βάλει μπροστά το μοτέρ,
δεν άντεξα άλλο. Κάπου εκεί λύθηκαν αναστολές, εφυγαν όλα. Και παμε σιγα, ήρεμα.

Στάση σε μια καφετέρια που μαζεύονται κάτι αλήτες μηχανόβιοι απο ενα φόρουμ καθε δευτέρα και αργότερα, αφου εφυγα, με πήραν οι δρόμοι και
ξέχασα να γυρίσω σπίτι...Όσα χιλιόμετρα δεν έγραψα σε 5 μήνες, ήθελα να τα γράψω σε ενα βράδυ.

Είναι ωραία τελικά εδω πάνω...

Έτσι απλά...

Καλό μήνα...

Αν θυμάμαι καλά, είσαι εσύ που σου είχε πλακώσει η μηχανή το πόδι ε;

Έτσι είναι μετά από ατύχημα...κι εγώ ήμουν χεσμένος και μιλάμε ότι πήρα άλλη μηχανή μετά από 7 μήνες από τότε που τράκαρα...

Καλές βόλτες...:beer:

road spirit
04/07/2007, 10:05
ευχαριστώ παίδες!



Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μεγαλη η χαρα σου....φαντασου τη δικια μου...:winka:

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑΝΝΗ !!!! ΟΥΤΕ ΕΣΥ, ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

Γιώργο τη φαντάζομαι τη χαρά σου και για αυτό σου λέω : ασε τις μπύρες και ελα για ρακές! :a51:

bartlal
04/07/2007, 10:58
αντε και στα δικα μου! :( :blush: :rolleyes:

road spirit
04/07/2007, 11:17
με το καλό, στην επόμενη σου αφρικάνα!

bartlal
04/07/2007, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
με το καλό, στην επόμενη σου αφρικάνα!

thx u m8!


:beer: :beer: :beer: :beer:


:wave2:

gcrook
04/07/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
με το καλό, στην επόμενη σου αφρικάνα!

Φτου, μαλλον το ποδι σου αναρρωνει πιο γρηγορα απο το μοτερ μου τελικα.
Που θα παει θα τα πουμε ontrack συντομα:beer:

road spirit
04/07/2007, 12:18
ε τοτες, μηπως να πας το SV σου να το δει ο ... γιατρός μου και ο φυσιοθεραπευτής μου??
:lol:

πάντως, αμα θες αυτά τα καλούδια matris που πήρες εγω τα βάζω μια τόρνο να πειραματιστούμε ρε παιδακι μου, να κανουμε μοντίφες στο κινητήρα μπας και πάρει μπρός. Ενα κομάτι που εχεις σε κατι φωτο στην ενότητα "μοντελα", με λιγη δουλεια θα μοιάσει σε ... στρόφαλο!

....
και μετα θα με κυνηγάς ontrack! :rotflmao:

gcrook
04/07/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

....
και μετα θα με κυνηγάς ontrack! :rotflmao:

Παλι στο σεξουαλικο μου το γυρνας:rotflmao:

Κουφαλες απο ανοιξη θα φαει η μυγα σιδερο και το κουνουπι ατσαλι:beer:

sober
04/07/2007, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
αντε και στα δικα μου! :( :blush: :rolleyes:


''o σχιζοφρενης δολοφονος με το Αfro..νννιιιιι δεν κωλω..νιιιιει''

:beer: :beer: :beer:

bartlal
04/07/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
''o σχιζοφρενης δολοφονος με το Αfro..νννιιιιι δεν κωλω..νιιιιει''

:beer: :beer: :beer:

:lol: :lol: :lol:


εεεεεεεεετσι! :winka:



:beer: :beer: :beer: :beer:


:wave2:

Tropeas
04/07/2007, 16:21
Ξέρω το συναίσθημα και για αυτό δεν λέω ... τίποτα... μόνο αυτή την ανατριχίλα και αυτές τις σκέψεις στο μυαλό...

όσο για το αρχι-σπάμμερ των SV...

Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Που θα παει θα τα πουμε ontrack συντομα:beer:
Bart!!! στα ανέκδοτα.......:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl:

TROOPER
05/07/2007, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ευχαριστώ παίδες!




Γιώργο τη φαντάζομαι τη χαρά σου και για αυτό σου λέω : ασε τις μπύρες και ελα για ρακές! :a51:

μας βλεπω καπως ετσι---->:a33: :a33: :a33:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
05/07/2007, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Στην αρχή ήμουν διστακτικός. Απο τη μια το ρίσκο ειναι σοβαρό, γιατι ενδεχόμενο χτύπημα στο "κακό" πόδι θα σημαίνει υποτροπή. Μετά είναι
και τα περιέργα παιχνίδια που σου παίζει η ψυχολογία και το μυαλό. Από αυτά που νιώθεις μετα απο ενα ατύχημα. Από αυτά που μπορεί να σε
κάνουν να μην ξανακαβαλήσεις, να φοβάσαι παραπάνω, να εισαι πιο "μαγκωμένος", να το σκέφτεσαι διπλά...
Και όσες φορές με ρώτησαν φίλοι γνωστοί "θα ξανακαβαλήσεις?", πάντα τους απαντούσα με ένα χαμόγελο "μα εννοείτε, τι με ρωτάς τώρα!".
Και κοίτα να δείς, πως φτάνεις οριακά να κοτέψεις όταν έρθει η στιγμή να κάτσεις πάνω της για πρώτη φορά μετα από τοσο καιρό...

Στέκομαι λοιπόν δίπλα της. "Να κανω υπομονή λίγο ακόμα" λέω στον εαυτό μου. "Ας κάτσω τουλάχιστον πάνω της, να δω πως με κρατάει το πόδι,
να ακούσω το δούλεμα της, αντε να ονειροπολήσω για λίγο".
Τελικά, και αφού είδα οτι μπορούσα να στηριχθώ σχετικά άνετα απο την πλευρά που είναι το κακό πόδι, και ενώ είχα βάλει μπροστά το μοτέρ,
δεν άντεξα άλλο. Κάπου εκεί λύθηκαν αναστολές, εφυγαν όλα. Και παμε σιγα, ήρεμα.

Στάση σε μια καφετέρια που μαζεύονται κάτι αλήτες μηχανόβιοι απο ενα φόρουμ καθε δευτέρα και αργότερα, αφου εφυγα, με πήραν οι δρόμοι και
ξέχασα να γυρίσω σπίτι...Όσα χιλιόμετρα δεν έγραψα σε 5 μήνες, ήθελα να τα γράψω σε ενα βράδυ.

Είναι ωραία τελικά εδω πάνω...

Έτσι απλά...

Καλό μήνα...

Η δύσκολη επανάνοδος είναι εκεί "μέσα" και οχι οπως θα περίμενες εκεί "έξω".

Χαίρομαι που τα κατάφερες!
:beer: :beer: :beer:

(ενας σύντεκνος παθών)

DimChios
05/07/2007, 01:12
Γιαννη...


:beer: :beer: :beer: :beer:

zireous
05/07/2007, 11:20
Ξανα-καλοτάξιδος.

:beer:

Da.Vintage
05/07/2007, 12:25
Aτσάλινος απο εδώ και πέρα και όλος κάρμπον!

Καλές βόλτες φιλαράκι με το μαλακό τώρα που είναι αρχή και πρόσεχε το κακό πόδι!!

:wave2:









Αν σε ενοχλεί το κακό πόδι...κάντου κανένα εξορκισμό!:lol: :look:

:D :wave2:

Και πάλι Καρμπονένιος!

road spirit
05/07/2007, 12:31
καρμπονένιος, χαχα :lol: :lol: :lol: καλό!!!!!! πολύ μου αρέσει!