PDA

View Full Version : McDonalds & KFC



AFTER
05/07/2007, 10:20
Αν νομίζεις ότι αυτό που τρως στα McDonald's είναι «κιμάς σόγια»
ή κρέας αλόγου, αφού διαβάσεις αυτά που ακολουθούν, θα ευχόσουν να
είχες φάει τον υγιεινό «κιμά σόγιας» και το μη τοξικό κρέας αλόγου.

Σύμφωνα με πηγές εξουσιοδοτημένες από το πανεπιστήμιο του Μίσιγκαν,
προέκυψε πρόσφατα, ότι το κρέας που χρησιμοποιούν τα McDonald's για

τα Χάμπουργκερ, προέρχεται από τεράστια «ζώα», χωρίς πόδια και κέρατα, τα οποία τρέφονται μέσω συνδεδεμένων σωλήνων στα στομάχια τους και που στην πραγματικότητα δεν έχουν κόκαλα, αλλά μικρούς χόνδρους που δεν αναπτύσσονται ποτέ.

Όποιοι τα έχουν δει, διαβεβαιώνουν ότι είναι πολύ αντιπαθή πράγματα, διότι πέρα από το ότι παραμένουν ακίνητα για όλη τους τη «ζωή», δεν έχουν μάτια, ούτε ουρά και σχεδόν δεν έχουν τρίχωμα (!), στην πραγματικότητα τα κεφάλια τους έχουν το μέγεθος της μπάλας του τένις και το μόνο που διαφαίνεται είναι αυτό που τους έχει
μείνει για «στόμα». Δηλαδή δεν έχουν αυτά τα οποία δεν μπορούν να μετατραπούν σε τροφή, τα άχρηστα για τις εταιρείες fast food.

Η γενετική παραποίηση την οποία έχουν υποστεί, τα έχει μετατρέψει σε άψυχα αντικείμενα με τρομακτική ζελατινώδη εμφάνιση.

Όταν η κυβέρνηση προσπάθησε να τους αναγκάσει να αποσύρουν τις
ανακοινώσεις τους που λένε ότι τα χάμπουργκερ τους έχουν βάση βοδινό
κρέας, δικαιολογήθηκαν λέγοντας ότι στα λατινικά «βάση βοοειδών»
σημαίνει ΠΡΑΓΜΑ, και ότι παράγουν κρέας ΠΡΑΓΜΑ, οπότε ναι, μπορούν να
λένε ότι το κρέας που χρησιμοποιούν έχει ΒΑΣΗ ΒΟΟΕΙΔΩΝ.
Παρόλο που το επιχείρημά τους δεν στέκει και είναι αρκετά δόλιο, η Οικονομική
δύναμη είπε ότι το προσυπογράφει, αφού δωροδοκήθηκαν πολλοί άνθρωποι,
σε διαφορετικές θέσεις, σε πολύ υψηλά κυβερνητικά κλιμάκια. Για αυτό
το λόγο, η McDonalds έχει την πολυτέλεια να ανακοινώνει ότι αυτό που
βάζουν στα χάμπουργκερ είναι 100% κρέας που έχει ΒΑΣΗ ΒΟΟΕΙΔΗ, δηλαδή
κρέας «ΠΡΑΓΜΑ», εκείνων των πραγμάτων που ξέρουν ότι αφήνουν να
μεγαλώνουν σε ψευδό-στάβλους και με Διαδικασίες αμφιβόλου ηθικής.

Αλλά ΠΟΤΕ δε θα δείτε να υπάρχει καμία επεξήγηση ή ανακοίνωση όπου τα
McDonald's να λένε ότι το κρέας που χρησιμοποιούν είναι «Βοοειδών»,
που είναι η κατάλληλη ονομασία για τον γενικό καθορισμό των ταύρων
και των αγελάδων. Το χειρότερο από όλα αυτά, δεν είναι ότι τα
McDonalds χρησιμοποιούν τη γενετική παραποίηση για να διατηρήσουν
μεγαλύτερη την παραγωγή, αλλά ότι αυτό το κρέας, έχει έμμεσες
επιπτώσεις στην υγεία.
Οι ουσίες και οι τοξίνες που αναπτύσσουν τα «ΠΡΑΓΜΑΤΑ» που εκτρέφουν τα McDonald's, προκαλούν με το πέρασμα του χρόνου μη αναστρέψιμες ζημιές στην υγεία.

Αν νομίζατε ότι αυτό το κάνουν μόνο τα McDonalds, πρέπει να ξέρετε ότι τα χάμπουργκερ των
McNuggets και των McPollo, γίνονται από τα περισσεύματα της παραγωγής
των KFC (παρακάτω θα διαβάσετε το σημείωμα σχετικά με τα KFC, και θα
μάθετε την ποιότητα «φαγητού» που μας πουλάνε).Τα πρώτα αποτελέσματα
λοιπόν, φαίνονται την επομένη που έχετε φάει χάμπουργκερ των
McDonald's. Μεγάλο ποσοστό ανθρώπων, υφίστανται δυσπεψία και
κολίτιδα. Αρχικά φαινόταν ότι αυτά τα συμπτώματα δεν ήταν ύποπτα αλλά
με το πέρασμα του χρόνου, η ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ των έμμεσων επιπτώσεων είναι ευδιάκριτη.
Είναι ένα φαινόμενο παρεμφερές με αυτό του AIDS,Εφόσον επωάζεται και παραμένει κρυμμένο για πολλά χρόνια, μέχρι τη στιγμή που λίγο λίγο φανερώνει τις κακοήθεις επιπτώσεις του.

Παρόλο που δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις, σε μέρη όπως τον
Καναδά, την Αυστραλία και φυσικά τις ΗΠΑ, έχει γνωστοποιηθεί από
επιστήμονες ειδικευμένους στο αντικείμενο, ότι η νόσος του Αλτσχαϊμερ
σχετίζεται με την κατανάλωση χάμπουργκερ των McDonald's, όπως και
άλλες ασθένειες των οποίων η προέλευση δε σχετίζεται με άλλες
αιτίες. Όπως διαπιστώνετε, όλα αυτά είναι εξαιρετικά δυσάρεστα, και
για αυτό το λόγο, είναι πολύ σημαντικό όλοι να μάθουν, τι ποιότητα
«φαγητού» μας προσφέρουν σε αυτά τα μέρη. Δεν θα επιτρέψουμε να μας πουλάνε κάτι που δεν είναι αυτό που λένε. Μόνο με την πίεση θα μπορέσουμε να προκαλέσουμε να χρησιμοποιούν τα McDonald's αληθινό κρέας βοδινού και όχι κρέας «ΠΡΑΓΜΑ».

Και το KENTUCKY; Τα KFC έχουν εδώ και χρόνια ξεφύγει από την παράδοση.
Πολλοί είναι οι άνθρωποι που τρώνε στα KFC με θρησκευτική ευλάβεια.
Δεν ξέρουν όμως τι πραγματικά τρώνε. Κατά τη διάρκεια μιας πρόσφατης
έρευνας για τα KFC που έγινε στο πανεπιστήμιο του Νέου Χαμσαϊρ,
ανακαλύφθηκαν ορισμένα ενοχλητικά γεγονότα. Πρώτα από όλα
παρατηρήθηκε ότι η εταιρεία άλλαξε το όνομά της. Από Kentucky Fried
Chicken (Τηγανιτά Κοτόπουλα Κεντάκι) έγινε KFC.
Μπορεί κάποιοι να πουν, Ε και; Αρχικά θεωρήθηκε ότι ήταν λόγω του τρόπου παρασκευής «FRIED»(τηγανιτά). Δεν είναι όμως αυτό. Ο λόγος που μετονομάστηκε σε KFC είναι γιατί δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν τη λέξη «CHICKEN». Γιατί; Τα KFC δε χρησιμοποιούν «αληθινά κοτόπουλα».

Χρησιμοποιούν γενετικά παραποιημένους οργανισμούς. Αυτά που αποκαλούν
«κοτόπουλα» διατηρούνται ζωντανά μέσω διασωληνώσεων στο σώμα τους που
διοχετεύουν αίμα και θρεπτικές ουσίες στη δομή τους. Δεν έχουν ράμφη,
φτερά ούτε πόδια. Η δομή τους έχει περιοριστεί δραματικά ώστε να
περιέχει μόνο κρέας. Αυτό είναι πολύ καλό για τα KFC εφόσον δεν έχουν
μεγάλο κόστος παραγωγής. Δεν χρειάζεται να τα ξεπουπουλιάζουν, ή να
αφαιρούν ράμφος ούτε πόδια.
Η κυβέρνηση τους υπέδειξε να αλλάξουν όλα τα μενού τους έτσι ώστε να μην αναφέρεται πουθενά η λέξη «κοτόπουλο».
Αν προσέξετε θα το παρατηρήσετε. Ακούστε και τις διαφημίσεις τους.
Εγγυώμαι ότι δε θα δείτε ή θα ακούσετε τη λέξη «κοτόπουλο». Είναι ένα
θέμα αρκετά ενοχλητικό.
Ελπίζω οι άνθρωποι να αρχίσουν να το συνειδητοποιούν και να το μεταφέρουν και σε άλλους.


πηγη: EMAIL


Δεν ξερω για εσας, αλλα τις τελευταιες 3 φορες που αναγκαστηκα να φαω απο τα Mac, κατευθειαν μετα ετρεξα κατοσταρι για την τουαλετα
Λετε να ειναι τυχαιο?

alfa156
05/07/2007, 10:24
το εχουμε διαβασει χιλιαδες φορες...
κανεμας τωρα και μια αναλυση τι περιεχει ο καπνος του τσιγαρου σε αυτους που καπνιζουν,και για αυτους που δεν καπνιζουν αλλα ανγκαζονται να ανεχονται τον βρωποκαπνο των καπνιστων,...
και φυσικα αν τους πεις και τιποτα παρεξηγουνται κιολας...

dez
05/07/2007, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Ειλικρινα, τι νοημα εχει αυτη η συνεχης αναπαραγωγη των ιδιων και των ιδιων emails? Το συγκεκριμενο δεν ανηκει καν στη δεκαετια που διανυουμε!

mats8282
05/07/2007, 10:32
Εγω δεν το ηξερα αν και δεν τρωω τιποτα απο τα 2....Ουτε και προκειται :wave2:

road spirit
05/07/2007, 10:33
λοιπόν παίδες, καλό ειναι να μην τα δεχόμαστε άκριτα και αμάσητα αυτά τα mail που κυκλοφορούν αδέσποτα και που πολλές φορές είναι κακόβουλη δυσφήμιση.

Δεν κάνω το συνήγορο των McD και KFC, δεν έχω κανενα συμφέρον ή οτιδήποτε άλλο, απλά με νευριάζει η παραπληροφόρηση της εποχής μας.

Μάλιστα, στα KFC, έτυχε πριν από καιρό να κάνω επιθεώρηση συνθηκών υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων (όχι ως υπάλληλος KFC, αλλά ως στέλεχος τρίτου φορέα) και αυτό που λέγεται για τα κοτόπουλα είναι #$%^&*(.

Κανονικά κοτόπουλα είναι, ελληνικής παραγωγής.

Zid
05/07/2007, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Ειλικρινα, τι νοημα εχει αυτη η συνεχης αναπαραγωγη των ιδιων και των ιδιων emails? Το συγκεκριμενο δεν ανηκει καν στη δεκαετια που διανυουμε! Χμμ σε λίγο θα μπεί και το mail με τη photo από το καμμένο κοριτσάκι... :rotflmao: 5 χρόνια και το mail κυκλοφορεί ακόμα...!!!
:bigcry:

AFTER
05/07/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Ειλικρινα, τι νοημα εχει αυτη η συνεχης αναπαραγωγη των ιδιων και των ιδιων emails? Το συγκεκριμενο δεν ανηκει καν στη δεκαετια που διανυουμε!

Νοημα εχει επειδη ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ να τα τρωμε

Και ποιος σου ειπε οτι το εχει διαβασει καποιο 14 χρονο παιδι, που τωρα πηρε υπολογιστη?

azanka
05/07/2007, 10:37
κλασσική περίπτωση hoax/netlore

δείτε αυτά τα site που εξηγούν τις ράδιο αρβύλες
http://urbanlegends.about.com/
http://www.snopes.com/

road spirit
05/07/2007, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Δεν ξερω για εσας, αλλα τις τελευταιες 3 φορες που αναγκαστηκα να φαω απο τα Mac, κατευθειαν μετα ετρεξα κατοσταρι για την τουαλετα
Λετε να ειναι τυχαιο?

Γιώργο, το ότι έτρεξες στην τουαλέτα κατά 99% δεν έχει να κάνει με τις φυσικές-χημικές-διατροφικές ιδιότητες του τροφίμου που κατανάλωσες αλλά με επιμόλυνση του από εξωγενή παράγοντα κατα τη διάρκεια του χειρισμού του στην αλυσίδα παραγωγής - διάθεσης του εστιατορίου
:wave2:

Zid
05/07/2007, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Νοημα εχει επειδη ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ να τα τρωμε

Και ποιος σου ειπε οτι το εχει διαβασει καποιο 14 χρονο παιδι, που τωρα πηρε υπολογιστη? After ο dez δεν στη λέει!! ... απλώς τα συγκεκριμένα mail για kfc- macdonalds-coca cola ... -παιδάκια- ανάπηρα...- καμμένα είναι μούφα τα περισσότερα..... και το μόνο που κάνουν είναι να γεμίζουν το mailbox σου.... και να πιάνουν χώρο τσάμπα και βερεσέ... :wave2:

AFTER
05/07/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
After ο dez δεν στη λέει!! ... απλώς τα συγκεκριμένα mail για kfc- macdonalds-coca cola ... -παιδάκια- ανάπηρα...- καμμένα είναι μούφα τα περισσότερα..... και το μόνο που κάνουν είναι να γεμίζουν το mailbox σου.... και να πιάνουν χώρο τσάμπα και βερεσέ... :wave2:

Δεν ειπα, οτι ''μου την ειπε'', απλως σιγουρα δεν θα το εχουν διαβασει πολλοι, και καλυτερα να εχουμε μια πιο σφαιρικη γνωμη


Road spirit, δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες, αλλα εγω συγκεκριμενα δεν προκειται ουτε αναψυχτικο να παρω απο το συγκεκριμενο fast food
Yπαρχουν αλλωστε και Ελληνικες αντιστοιχες αλυσιδες, που ειναι πολυ καλυτερες, και γευστικα

Zid
05/07/2007, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν ειπα, οτι ''μου την ειπε'', απλως σιγουρα δεν θα το εχουν διαβασει πολλοι, και καλυτερα να εχουμε μια πιο σφαιρικη γνωμη


Road spirit, δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες, αλλα εγω συγκεκριμενα δεν προκειται ουτε αναψυχτικο να παρω απο το συγκεκριμενο fast food
Yπαρχουν αλλωστε και Ελληνικες αντιστοιχες αλυσιδες, που ειναι πολυ καλυτερες, και γευστικα Καλά σίγουρα τα mc donalds είναι ότι χειρότερο συμφωνώ!!(και εγώ δεν πατάω ούτε με σφαίρες)!!! ... Αλλά το συγκεκριμένο mail ξεφεύγει από την αλήθεια... αρκετά θα έλεγα... !!!:)

road spirit
05/07/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Road spirit, δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες, αλλα εγω συγκεκριμενα δεν προκειται ουτε αναψυχτικο να παρω απο το συγκεκριμενο fast food
Yπαρχουν αλλωστε και Ελληνικες αντιστοιχες αλυσιδες, που ειναι πολυ καλυτερες, και γευστικα

Για το ότι ελληνικές αλυσίδες ειναι γευστικότερες, συμφωνούμε απόλυτα! (βέβαια, γούστα είναι αυτά, και περί ορέξεως.... :lol: )

Αλλά αυτά που έγραψα παραπάνω ισχύουν, τα γνωρίζω από πρώτο χέρι και λόγο επαγγέλματος. Πχ το συγκεκριμένο μαγαζί που πήγες μπορεί πολύ απλά να έχει προσωπικό που τα έχει γραμμένα όλα στα @@ του και δεν τηρεί προβλεπόμενες διαδικασίες χειρισμού τροφίμου και υγιεινής (τα εστιατόρια αυτά έχουν τόμους με γραπτές διαδικασίες που υποτίθεται πρέπει να ακολουθούνται για τον ασφαλή χειρισμό του τροφίμου)

dez
05/07/2007, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Νοημα εχει επειδη ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ να τα τρωμε

Και ποιος σου ειπε οτι το εχει διαβασει καποιο 14 χρονο παιδι, που τωρα πηρε υπολογιστη?
ρε συ, φιλτραρε και λιγο την πληροφορια που λαμβανεις, μην πιστευεις οτιδηποτε διαβαζεις. Το ξαναλεω, το συγκεκριμενο ειναι αρχαια ιστορια. Απο το 90 (ναι το 1990!) το ακουω. Ειχε πρωτοκυκλοφορησει (τουλαχιστον στην αγγλια) σαν μια ιστορια comics στο Deadline (περιοδικο comics και οχι μονο). Οταν το πρωτοδιαβασα, με ταρακουνησε, παρολο που ηξερα οτι ειναι "fiction" με καποιες δοσεις πραγματικοτητας. Οπως και να χει, η ανακυκλωση μειωνει την αξια. Επιτελους, ας σταματησουμε ν αναπαραγουμε οτι αηδια κυκλοφορει σε email. Δεν περιμενω καποιο urban myth να μου ανοιξει τα ματια για την (ανυπαρκτη) διατροφικη αξια του fast food!

τελος, πηγαινε δες το "supersize me", το οποιο τουλαχιστον βασιζεται κατα καποιο τροπο στην επιστημονικη μεθοδο, αν θες να μαθεις για την διατροφικη αξια των mcdonalds.

jasondakar
05/07/2007, 10:57
kfc rules:smokin: και ας βγαλω και τριτο χερι

vangelis 64
05/07/2007, 12:01
Δεν νομίζω πως είναι και τόσο μούφα όσο λέτε.Είχε δει κανείς μια ταινία-ντοκυμαντέρ τής δεκαετίας τού 80,με τίτλο "Αυτή είναι η Αμερική";

Ε,το μόνο που θυμάμαι απ' την ταινία αυτή είναι κάτι κλουβιά με στριμωγμένα-ακίνητα "κοτόπουλα" χωρίς πόδια,αλλά με τα υπόλοιπα μέλη τους πλήρη,που τα ταΐζαν με τίς κουτσουλιές τους.
Τα είχαν ονομάσει μάλιστα με κάποιο κωδικό...dx-1,.....δε θυμάμαι

Τούς ρίχναν δηλαδή καλαμπόκι και μετά,για οικονομία,το ανακάτευαν με τα σκατά τους και τους το έδιναν.
Τώρα,καμμιά 20αριά χρόνια μετά που η τεχνολογία και η έφεση για κέρδος έχει φτάσει στο πιο διεστραμμένο σημείο,δεν μού φαίνονται καθόλου παραμύθια αυτά τα περί "ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ".:(

Zid
05/07/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Δεν νομίζω πως είναι και τόσο μούφα όσο λέτε.Είχε δει κανείς μια ταινία-ντοκυμαντέρ τής δεκαετίας τού 80,με τίτλο "Αυτή είναι η Αμερική";

Ε,το μόνο που θυμάμαι απ' την ταινία αυτή είναι κάτι κλουβιά με στριμωγμένα-ακίνητα "κοτόπουλα" χωρίς πόδια,αλλά με τα υπόλοιπα μέλη τους πλήρη,που τα ταΐζαν με τίς κουτσουλιές τους.
Τα είχαν ονομάσει μάλιστα με κάποιο κωδικό...dx-1,.....δε θυμάμαι

Τούς ρίχναν δηλαδή καλαμπόκι και μετά,για οικονομία,το ανακάτευαν με τα σκατά τους και τους το έδιναν.
Τώρα,καμμιά 20αριά χρόνια μετά που η τεχνολογία και η έφεση για κέρδος έχει φτάσει στο πιο διεστραμμένο σημείο,δεν μού φαίνονται καθόλου παραμύθια αυτά τα περί "ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ".:( Αυτό το documentary με τα κοτόπουλα που ανακυκλώναν τα σκατά τους με τροφή και τα ξαναταίζαν όντως υπάρχει!!!
Αλλά δεν έχει σχέση καμία με το mail το συγκεκριμένο που είναι πέρα για πέρα μούφα...:wave2:

island
05/07/2007, 13:26
αν φάς στα mc donalds συγκεκριμένο συνδυασμό τροφών μετά θα σου αρέσουν μόνο τα kawasaki

odt
05/07/2007, 13:47
Το συγκεκριμένο mail, δεν είναι τελείως μούφα...Μπορεί να μην υπάρχουν τα μεταλλαγμένα "ζώα" που περιγράφονται, υπάρχουν όμως κανονικά ζώα τα οποία μεγαλώνουν κάτω από άθλιες συνθήκες υγειινής...

Δείτε...--->http://www.themeatrix1.com/
θέλει να την κατέχεις την Αγγλική, αλλά βοηθάει και η εικόνα...

nocarder
05/07/2007, 14:55
Χωρίς να είμαι κι εγώ συνήγορος των φαστφουντάδικων, τυχαία συγγενής μου δουλεύει σε εταιρία που παράγει κοτόπουλα (Ελληνική εννοείται :) ) σαν οδηγός και κάθε πρωί κάνει δρομολόγιο και παραδίδει τα κοτόπουλα από το σφαγείο στα KFC.....!!!

Οπότε για κανονικά κοτόπουλα πρόκειται...

costas_k
05/07/2007, 15:11
Παιδια καλο ειναι να εχουμε το νου μας γενικα στα fast food η καλυτερα junk food,αλλα παραλληλα να μη πιστευουμε οτι χαζομαρα μας λενε.ουτε και εγω ειμαι και πολυ φιλος με GOODYS MCDONALDS και λοιπα αλλα νομιζω οτι η ποιοτητα στις ελληνικες αλυσιδες ειναι κατα πολυ ανωτερη απο τις αντιστοιχες πολυεθνικες.καποιος φιλος ανεφερε παραπανω το ντοκυμαντερ "SUPERSIZE ME" δειτε το,για να δειτε και μονοι σας τι εστι mcdonalds.οταν το ειδα κυριολεκτικα ΕΦΡΙΞΑ με αυτα που συμβαινουν στις ΗΠΑ

Ταξιδευτής
06/07/2007, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
λοιπόν παίδες, καλό ειναι να μην τα δεχόμαστε άκριτα και αμάσητα αυτά τα mail που κυκλοφορούν αδέσποτα και που πολλές φορές είναι κακόβουλη δυσφήμιση.

Δεν κάνω το συνήγορο των McD και KFC, δεν έχω κανενα συμφέρον ή οτιδήποτε άλλο, απλά με νευριάζει η παραπληροφόρηση της εποχής μας.

Μάλιστα, στα KFC, έτυχε πριν από καιρό να κάνω επιθεώρηση συνθηκών υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων (όχι ως υπάλληλος KFC, αλλά ως στέλεχος τρίτου φορέα) και αυτό που λέγεται για τα κοτόπουλα είναι #$%^&*(.

Κανονικά κοτόπουλα είναι, ελληνικής παραγωγής.

+1

Επειδη και εγω τυχαινει να ξερω απο πρωτο χερι (δουλευα για αρκετο καιρο στα KFC στην Αγγλια), πρεπει να πω οτι αυτα τα mail ειναι εντελως παραμυθακια -netlore και τιποτε αλλο.

Σιγουρα διατροφικα δεν ειναι και οτι καλυτερο να τρως κατεψυγμενα μπιφτεκια & κοτοπουλα βουτηγμενα στο λαδι, αλλα εξισου σιγουρα τα περι μεταλλαγμενων κλπ ΔΕΝ υφισταντε!
Στα KFC τα κοτοπουλα ηταν νωπα ντοπια κοτοπουλακια που τα εφερνε ενα φορτηγο καθε 2 μερες μεσα σε μεγαλα τελαρα συσκευασμενα.

Μην χαφτετε οτι σας λενε ετσι αβασανιστα! :wave2:

Nrgman
06/07/2007, 10:28
Τα κοτόπουλα που έχει στα kfc είναι νωπά και η εταιρία που τα δίνει στα kfc είναι πολύ γνωστή εταιρία που δίνει επίσης και σε super market.

Βέβαια θα είναι ψέμα να πούμε οτι είναι βιολογικά καθαρά όλα αυτα τα προιόντα αλλα αυτα που λένε για κοτόπουλα χωρίς το ένα και το άλλο είναι μούφα.



Για τα Mcdonalds δεν ξέρω δεν απαντώ.

Eaglos
06/07/2007, 11:18
Αν πρέπει να διαβάσεις email για να καταλάβεις ότι το fast food είναι σκατά τότε :wave2:
Όσοι τρώνε ξέρουν τι τρώνε και δεν νομίζω να έχουν αυταπάτες για την ποιότητα

AFTER
06/07/2007, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eaglos
Αν πρέπει να διαβάσεις email για να καταλάβεις ότι το fast food είναι σκατά τότε :wave2:
Όσοι τρώνε ξέρουν τι τρώνε και δεν νομίζω να έχουν αυταπάτες για την ποιότητα

Γιατι νομιζεις στις ταβερνες ειναι καλυτερα?
Μην ανεβασω κανενα Ευαγγελατο τωρα :lol:

Eaglos
06/07/2007, 11:30
Σε επαρχιακές ταβέρνες είναι σίγουρα καλύτερα. Στην Αθήνα είναι μάλλον σκατά η φάση και πως να μην ήταν όταν έχεις τέτοια ζήτηση. Γενικά το "από έξω" φαγητό θέλει πολύ προσοχή. Εγώ πλέον σπάνια τρώω κάτι από έξω και όταν γίνεται είναι σε 1-2 μαγαζιά μόνο.

AFTER
06/07/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eaglos
Σε επαρχιακές ταβέρνες είναι σίγουρα καλύτερα. Στην Αθήνα είναι μάλλον σκατά η φάση και πως να μην ήταν όταν έχεις τέτοια ζήτηση. Γενικά το "από έξω" φαγητό θέλει πολύ προσοχή. Εγώ πλέον σπάνια τρώω κάτι από έξω και όταν γίνεται είναι σε 1-2 μαγαζιά μόνο.


Τα καλυτερα μαγαζια, ειναι κατι ταβερνακια στο κεντρο της Αθηνας(Για Αττικη λεω), τα οποια δεν περνανε τουριστες ουτε για αστειο

Οτιδηποτε αλλο ειναι εκμεταλευση

mrklyk
06/07/2007, 11:52
..........

πηγη: EMAIL



:rolleyes:


οτι βλακεια ακουσουμε την πιστευουμε....

Eaglos
06/07/2007, 12:46
Ενώ ότι βλακεία μας σερβίρουν την τρώμε;:dizzy:

mrklyk
06/07/2007, 12:59
δεν χρειαζεται να εχει μεταλαγμενα τερατα το Μακντοναλντς για να μην το φαω... ολα τα φαστ-φουντ ειναι ανθυγειηνες αηδιες και πρεπει να ζεις σε αλλο πλανητη εαν δεν το ξερεις...