PDA

View Full Version : φωτος καμενης παρνηθας



jasondakar
05/07/2007, 13:48
http://www.indy.gr/newswire/to-ergo-tis-nd-kai-toy-polydora-stin-parnitha-fotografies-poy-den-prepei-na-doyn-eyaisthitoi-anthropoi

δειτε μερικες φωτος σε αυτο το link για να μην μπουκωνω το φορουμ

airamhag
05/07/2007, 13:53
η μια δειχνει πουλι καμμενο ??:look:

CIRUS
05/07/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
http://www.indy.gr/newswire/to-ergo-tis-nd-kai-toy-polydora-stin-parnitha-fotografies-poy-den-prepei-na-doyn-eyaisthitoi-anthropoi

δειτε μερικες φωτος σε αυτο το link για να μην μπουκωνω το φορουμ


ΜΑΜΗΣΕ ΤΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΞΕΙΣ!!:(

Sotirios
06/07/2007, 08:37
Καταλαβαίνω απόλυτα την καταστροφή, στην Μάνη από όπου κατάγομαι έχουν καεί και εκτάσεις δικές μου, οπότε είμαι και παθών, όπως και έχω ζήσει και ακούσει για φωτιές στον Ταύγετο.
Την ιστορία με την Πάρνηθα και λάθη της πολιτείας στη συγκεκριμένη φάση δεν μπορώ να την καταλάβω με τον τρόπο που παρουσιάζεται στο site. Τι δουλειά έχουν τα κόμματα και πόσο μάλλον η αστυνομία για να κατηγορούνται (στατόμπατσοι!!!)??!!! Η πυρκαγιά δεν είναι καθόλου εύκολη κατάσταση για τις υπεύθυνες αρχές, πόσο μάλλον αν υπάρχουν πολλές μαζί σε διάφορα μέρη της χώρας και απειλούνται κατοικημένες περιοχές, οπότε και οι εναέριες δυνάμεις πρέπει να μοιραστούν όπως την συγκεκριμένη περίοδο. Ναι είναι πολύ σημαντικό δάσος για την Αττική, από οτι άκουσα από αξιωματικούς της πυροσβεστικής έγινε αυτό που μόλις είπα... αναγκάστηκαν να πάρουν εναέρια μέσα πυρόσβεσης από την φωτια της πάρνηθας για να σωθούν πυκνοκατοικημένες περιοχές (χωριά)σε άλλα μέρη της Ελλάδας.
Εν πάση περιπτώση το έγγραφο και λίγο φωτογραφικό υλικό του συγκεκριμένου "κατηγορώ" το θεωρώ άκυρο και υποκινούμενο, αλλά σε καμία περιπτωση την πραγματική καταστροφή. Το θέμα είναι να δούμε τι μπορεί και πρέπει να γίνει από εδώ και μπρος και να πάψουμε να μυξοκλαίμε σα μικρά παιδιά. Αν πρέπει να γίνει αναδάσωση να γίνει άμεσα και εκεί θα φανεί αν αξίζει να κατηγορηθούν τα υπεύθυνα υπουργεία και ο πολιτικός κόσμος, σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κατηγορούνται τα σώματα ασφαλείας.


προβλέπω να με καίνε στην πυρά ορισμένοι...:lol:

symvoulos
06/07/2007, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
Καταλαβαίνω απόλυτα την καταστροφή, στην Μάνη από όπου κατάγομαι έχουν καεί και εκτάσεις δικές μου, οπότε είμαι και παθών, όπως και έχω ζήσει και ακούσει για φωτιές στον Ταύγετο.
Την ιστορία με την Πάρνηθα και λάθη της πολιτείας στη συγκεκριμένη φάση δεν μπορώ να την καταλάβω με τον τρόπο που παρουσιάζεται στο site. Τι δουλειά έχουν τα κόμματα και πόσο μάλλον η αστυνομία για να κατηγορούνται (στατόμπατσοι!!!)??!!! Η πυρκαγιά δεν είναι καθόλου εύκολη κατάσταση για τις υπεύθυνες αρχές, πόσο μάλλον αν υπάρχουν πολλές μαζί σε διάφορα μέρη της χώρας και απειλούνται κατοικημένες περιοχές, οπότε και οι εναέριες δυνάμεις πρέπει να μοιραστούν όπως την συγκεκριμένη περίοδο. Ναι είναι πολύ σημαντικό δάσος για την Αττική, από οτι άκουσα από αξιωματικούς της πυροσβεστικής έγινε αυτό που μόλις είπα... αναγκάστηκαν να πάρουν εναέρια μέσα πυρόσβεσης από την φωτια της πάρνηθας για να σωθούν πυκνοκατοικημένες περιοχές (χωριά)σε άλλα μέρη της Ελλάδας.
Εν πάση περιπτώση το έγγραφο και λίγο φωτογραφικό υλικό του συγκεκριμένου "κατηγορώ" το θεωρώ άκυρο και υποκινούμενο, αλλά σε καμία περιπτωση την πραγματική καταστροφή. Το θέμα είναι να δούμε τι μπορεί και πρέπει να γίνει από εδώ και μπρος και να πάψουμε να μυξοκλαίμε σα μικρά παιδιά. Αν πρέπει να γίνει αναδάσωση να γίνει άμεσα και εκεί θα φανεί αν αξίζει να κατηγορηθούν τα υπεύθυνα υπουργεία και ο πολιτικός κόσμος, σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κατηγορούνται τα σώματα ασφαλείας.


προβλέπω να με καίνε στην πυρά ορισμένοι...:lol: }
εχεις δικιο σε πολα απο αυτα που λες
ναι οσον αφορα το ανθρωπινο δυναμικο υπερβαλουν εαυτους υπαρχει ενα ομως ενα αλλα...
δεν θα ξεχασω στη φωτια του Σειχσου οταν ηρθε ενα πυροσβεστικο απο κιλκις και
ΡΩΤΟΥΣΕ ΕΜΕΝΑ τον ασχετο που υπαρχει προβλημα να παμε γιατι δεν τον καθοδηγουσε
κανεις!!!!!:mad:
το προβλημα ειναι στην οργανωση , στην προληψη και οχι στους ανθρωπους....

Sotirios
06/07/2007, 09:02
Συμφωνώ οτι από οργάνωση δεν είμαστε οτι καλύτερο, θα έπρεπε να ήταν πιο σωστά εκπαιδευμένοι οι μόνιμοι αλλά σίγουρα και οι εποχικοί οι οποίοι πολλές φορές είναι τα κουλάδια-βύσματα των πολιτικών. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται σε τέτοιες καταστάσεις οι οποίες πολλές φορές, κακώς γιατί γίνεται ζημιά, αλλά δικαιολογημένα ξεφευγουν από τον έλεγχο να τους παίρνουμε όλους σβάρνα και να φτάνουμε να ζητάμε παραιτήσεις αρχηγών σωμάτων και καθαιρέσεις αξιωματικών.

byron
06/07/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
η μια δειχνει πουλι καμμενο ??:look:

:confused: :lol:

Όχι

LINA
06/07/2007, 09:52
:sad: :sad: :sad: