PDA

View Full Version : ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΩΡΑ?????



leviathan
05/07/2007, 14:47
Παιδιά καποιο ιχ με ακουμπισε στο φτερο μου τσαλακωσε την πινακιδα και αυτή προφανος δεν άντεξε σε κάποια???????? λακουβα και την έκανε
Γνώρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να την αντικαταστήσω.

thanks προκαταβολικα

Leviathan
Κυψέλη

Daemon
05/07/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από leviathan
Παιδιά καποιο ιχ με ακουμπισε στο φτερο μου τσαλακωσε την πινακιδα και αυτή προφανος δεν άντεξε σε κάποια???????? λακουβα και την έκανε
Γνώρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να την αντικαταστήσω.

thanks προκαταβολικα

Leviathan
Κυψέλη

Πας στο τμημα, δηλωνεις απωλεια η καταστροφη και σου βγαζουνε καινουργια. Αν θυμαμαι καλα, με την απωλεια σου βγαζουν αλλο νουμερο και με την καταστροφη το ιδιο που ειχες. Μολις την παρεις πρεπει να ξαναπας να τους το πεις για να το σβησουνε απ'τα συστηματα τους αλλιως θα εχεις τρεχαματα στα μπλοκα :wave2:

stefanos
05/07/2007, 15:21
Πας στο τμήμα και δηλώνεις την απώλεια.
Εμένα μετά απο 2 μέρες μου την βρήκανε και ευτυχώς γιατί έπαιζε να βρεθώ με ταψί.
Αν δεν την βρούνε στο μήνα βγάζεις άλλη.

low__rider
05/07/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Πας στο τμήμα και δηλώνεις την απώλεια.
Εμένα μετά απο 2 μέρες μου την βρήκανε και ευτυχώς γιατί έπαιζε να βρεθώ με ταψί.
Αν δεν την βρούνε στο μήνα βγάζεις άλλη.


Μάλλον είναι ανάλογα το τμήμα γιατι σ'έναν φίλο μου που την έχασε του έδωσαν απο τις καινούριες αλλά την μικρή
:wave2:

Daemon
05/07/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Μάλλον είναι ανάλογα το τμήμα γιατι σ'έναν φίλο μου που την έχασε του έδωσαν απο τις καινούριες αλλά την μικρή
:wave2:

Αναλογα την εποχη οχι με το τμημα. Τωρα πια πανε τα ταψια, μονο τα καινουργια "μικρα" :wave2:

jasondakar
05/07/2007, 15:46
μπορεις και μεσο ΚΕΠ

soundstorm
05/07/2007, 15:47
Αν την εχασες:
Πας στο αστυνομικο τμημα και δηλωνεις απωλεια.
Μετα απο μια εβδομαδα σου δινουν ενα χαρτι(οτι δεν την βρηκανε)και το πας στο Υπ.Συγκοινωνιων.Κανεις μια υπευθυνη δηλωση και ενα παραβολο 30 ευρω και σου βγαζουν καινουργια με νεο αριθμο.
Αν εχεις την πινακιδα αλλα εχει κοπει,την πας στο υπουργειο συγκοινωνιων κατευθειαν και και παλι πληρωνεις 30 ευρω αλλα σου βγαζουν νεα με τον ιδιο αριθμο.

Λεωνίδας
05/07/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
μπορεις και μεσο ΚΕΠ +1

Daemon
05/07/2007, 16:08
Οτι και να κανεις φροντισε μετα να το βγαλουνε απ'το συστημα γιατι εμενα μετα απο 4-5 χρονια ακομα με τρεχουνε για εξακριβωση στοιχειων επειδη "απασχολει η πινακιδα" :sick: Την ειχα δηλωση κατεστραμενη και αυτοι ακομα την ψαχνουν.. :dizzy:

OldMan
05/07/2007, 16:21
Θα βγει κανείς άλλος να του πει ότι πάει στο Αστυνιμικό Τμήμα και δηλώνει απώλεια ???? :lol: :rotflmao:

DUKASII
05/07/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θα βγει κανείς άλλος να του πει ότι πάει στο Αστυνιμικό Τμήμα και δηλώνει απώλεια ???? :lol: :rotflmao: ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ..."ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ..ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΕΙΧΕΣ???"

ΑΧ
ΑΧ
ΑΧΑΧΑΧ
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
05/07/2007, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ..."ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ..ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΕΙΧΕΣ???"
μΕ έβαλε χέρι ο Νικολάκης ....:sad:

latris mixanis
05/07/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
μΕ έβαλε χέρι ο Νικολάκης ....:sad:

Σε καταπιέζουν Αντώνη μου??

:mad:

DimChios
05/07/2007, 19:58
Εγω την εχασα, μπλά μπλά μπλά τεσπα τα τακτοποίησα όλα!
Σημ, αλλάξτε και τον αριθμό σε αδεια και ασφάλεια, μη το παραλείψετε!
Κατι άλλο όμως, πάνω στη πινακιδα είχα το αυτοκόλλητο με τα τελη κυκλοφοριας!

Χαθηκε λοιπόν κι αυτό! Την απόδειξη την έχω πάντα μαζί! Αρκεί ή....

:rolleyes:

gcrook
05/07/2007, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Σε καταπιέζουν Αντώνη μου??

:mad:

Καταπχεσμενο τον εχουνε.:look:

Xapns
06/07/2007, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
Αν την εχασες:
Πας στο αστυνομικο τμημα και δηλωνεις απωλεια.
Μετα απο μια εβδομαδα σου δινουν ενα χαρτι(οτι δεν την βρηκανε)και το πας στο Υπ.Συγκοινωνιων.Κανεις μια υπευθυνη δηλωση και ενα παραβολο 30 ευρω και σου βγαζουν καινουργια με νεο αριθμο.
Αν εχεις την πινακιδα αλλα εχει κοπει,την πας στο υπουργειο συγκοινωνιων κατευθειαν και και παλι πληρωνεις 30 ευρω αλλα σου βγαζουν νεα με τον ιδιο αριθμο.

Την ίδια διαδικασία μπορείς να την κάνεις και σε ΚΕΠ. Το κόστος είναι το ίδιο και το χρονικό διάστημα που απαιτεί η διαδικάσια, επίσης το ίδιο. Στη δική μου περίπτωση το ΚΕΠ έκανε 4 μέρες.

Gia
06/07/2007, 09:45
Geia xara
Pas se ena kep sou ftiaxnoun mia dhlwsh antikatastashs pinakidas logw apwleias kai se mia ebdomada max exeis kainouria pinakida kai adeia. Se auto to diasthma pou den exeis adeia pinakida klp kykloforeis me to xarti tou kep.

nomizw oti efoson thn exases prepei na to dhleseis kai sthn astynomia alla rwta sto kep.

A, 8es kai parabolo 30 Euro yper dhmosiou apo eforia (ta kep den exoun parabola)

kalh synexeia