PDA

View Full Version : ηχεία για την μηχανή



dolxanthi
05/07/2007, 19:42
παιδιά,επειδή χωρίς μουσική εγω δεν μπορω και επειδή ψάχνω να βρώ τρόπο να βάλω ηχεία στη μηχανή θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κανένας σας έχει κάνει κάτι παρόμοιο και έαν έχει όντως καλή απόδοση. εντάξει δεν με νοίαζει ιδιαιτερα να μπορω να ακούω σε μεγάλες ταχύτητές αλλα κυρίως μέσα στην πόλη, σε χαμηλές δηλαδή ταχύτητες. Αυτό που σκέφτομαι βασικά είναι να μπορώ να συνδέω τα ηχεία με κάποιο mp3 player ή με το κινητό. εκτός τα ηχεία που πουλάνε σε καταστήματα ηλεκτρικών (π.χ. κοτσοβολος, multirama...) μπορώ να βρώ κατί πουθενά αλλού? εάν πάω σε κασταστήματα που τοποθετούνε ηχεία σε αυρτοκίνητα λέτε να υπάρχει τιποτά?

Υ.Γ.: Εάν μπορείτε να βάλετε και καμία φωτό βα δούμε και τι κάνατε θα βοηθούσατε ιδιαιτερα!! Ευχαριστώ πολυ!!!

Respect
05/07/2007, 19:44
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dolxanthi
05/07/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


γιατι γελάς ρε respect?

Respect
05/07/2007, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
γιατι γελάς ρε respect? Πίστεψε με δεν είμαι ο μόνος! :wave2: :beer:

zephyr1
05/07/2007, 19:49
Προχτες πηγα σε ενα μαγαζι που πουλαει ηλεκτρονικα και κατεβαινει τυπος με Typhoon περνει ενα ηχειο ,σηκωνει την σελα (εκει που μπαινει το κρανος) και προσπαθει να δει ποιο θα του ταιριαξει καλυτερα.

Μολις βρηκε τα μετρα του το πηρε και εφυγε με σκοπο να το βαλει πανω.:lol:

Γιατι δε βαζεις walkman?:confused:

dolxanthi
05/07/2007, 19:50
και μην πείτε να βάλω ακουστικά μέσα απο το κράνος...

zephyr1
05/07/2007, 19:51
Ωχ το ειπα.:blush:

dolxanthi
05/07/2007, 19:53
Γιατι δε βαζεις walkman?:confused: [/B][/QUOTE]



είπαμε δεν θέλω ρε παιδιά να βάλω κανένα woofer πανω....
κανένα μικρό ηχειάκι θέλω.
walkman φαντάζομαι με ακουστικά ε?

nikostz9
05/07/2007, 19:54
δηλαδη τι εννοεις να βαλεις μουσικη στη μηχανη :confused:
να πηγαινεις δηλαδη μες τη κινηση και να ακουγεται μουσικη απτη μηχανη σου???
φιλε μου θα σε κοιτουν σαν εξωγηινο. :nono: εχεις να φας πολυ κραξιμο λεμε:bigcry: :bigcry:

dolxanthi
05/07/2007, 19:58
απορω γιατι σας φαίνεται τοσο περιεργο ρε παιδια. πρωτη φορά το ακούτε? έχω δει αρκετές μηχανές ηχεία. και πρώτες πρώτες ήτανε οι ταξιδιάρες οι Goldwild. εκείνα τα θηρία... έχω δεί και σε v-strom αλλα δεν ενθουσιάστηκα

nikostz9
05/07/2007, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
απορω γιατι σας φαίνεται τοσο περιεργο ρε παιδια. πρωτη φορά το ακούτε? έχω δει αρκετές μηχανές ηχεία. και πρώτες πρώτες ήτανε οι ταξιδιάρες οι Goldwild. εκείνα τα θηρία... έχω δεί και σε v-strom αλλα δεν ενθουσιάστηκα


ε αφου δεν ενθουσιαστηκες γιατι θες να βαλεις :confused:
v-strom δεν εχεις και εσυ?

dolxanthi
05/07/2007, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikostz9
ε αφου δεν ενθουσιαστηκες γιατι θες να βαλεις :confused:
v-strom δεν εχεις και εσυ?


ο τύπος τα ηχεία που έβαλε δεν ήτανε για μηχανή. Είχε κάνει κάποια πατέντα με βίδες και κάτι άλλα διάφορά για αυτό δεν μου άρεσαν.

el_hymador
05/07/2007, 20:05
θελει πολυ ενταση για να ακουσεις, περισσοτερο θα σου σπαει τα νευρα παρα θα το ευχαριστιεσαι....δοκιμασε να βαλεις μουσικη ( ανθρωπινες εντασεις )σε αυτοκινητο με ανοιχτα παραθυρα και θα καταλαβεις...ασε που τα ηχεια θα πρπει με καποιο τροπο να ασφαλιζουν γιτι θα αποτελουν πολο ελξης για τους μακρυχερηδες...

zephyr1
05/07/2007, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi

είπαμε δεν θέλω ρε παιδιά να βάλω κανένα woofer πανω....
κανένα μικρό ηχειάκι θέλω.
walkman φαντάζομαι με ακουστικά ε?



Για καποια περιοδο ειχα στο κινητο καποια mp3 και ραδιο, αλλα για αλλη μια φορα ειδα οτι σε αποσυντονιζει και το κοψα.Καπου διαβασα οτι μπορει να παθεις και ζημια στα αυτια σε περιπτωση πτωσης.:wave2:

STOYBI
05/07/2007, 20:09
Μονο ηχεια που προοριζονται για μικρα σκαφη ( φουσκοτα κλπ ) κανουν για την περιπτωση σου καθως ειναι ιδιαιτερα ανθεκτικα σε νερο-ηλιο κλπ.. :D



Καλη ακροαση !! :wave2:

nikostz9
05/07/2007, 20:10
τελοσπαντων η πιο ευκολη λυση ειναι αν δεν εχεις ηδη, να παρεις ενα mp3 μικρο σε μεγεθος και να του συνδεσεις καποιο εξωτερικο ηχειο και αυτο μικρο σε μεγεθος ωστε να τα εχεις πανω σου σε τσεπη η σε μπανανα.τωρα αν ακουγεται και πολυ δε ξερω να σου πω.

dolxanthi
05/07/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
θελει πολυ ενταση για να ακουσεις, περισσοτερο θα σου σπαει τα νευρα παρα θα το ευχαριστιεσαι....δοκιμασε να βαλεις μουσικη ( ανθρωπινες εντασεις )σε αυτοκινητο με ανοιχτα παραθυρα και θα καταλαβεις...ασε που τα ηχεια θα πρπει με καποιο τροπο να ασφαλιζουν γιτι θα αποτελουν πολο ελξης για τους μακρυχερηδες...

έχω ένα walkman κινητό (sony erriscon w550, όποιος έχει να το δοκιμάσει... ακούγεται αρκετα καλά αλλα όχι αρκετα), δοκίμασα την ένταση και θέλω λιγάκι ακόμα παραπάνω από αυτό. δεν νομίζω να χρειάζομαι πολύ ένταση παραπάνω. όσο για τους μακρυχέριδες σκέφτηκα εάν μπορούν να μπούνε κάπου από την μέσα μεριά των πλαστικων αλλά εκει δεν νομίζω να ακουγεται τιποτά γιατιθα είναι σε "κλειστό χωρο" και γιατί στην ουσία θα είναι δίπλα στo μοτερ

el_hymador
05/07/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
έχω ένα walkman κινητό (sony erriscon w550, όποιος έχει να το δοκιμάσει... ακούγεται αρκετα καλά αλλα όχι αρκετα), δοκίμασα την ένταση και θέλω λιγάκι ακόμα παραπάνω από αυτό. δεν νομίζω να χρειάζομαι πολύ ένταση παραπάνω. όσο για τους μακρυχέριδες σκέφτηκα εάν μπορούν να μπούνε κάπου από την μέσα μεριά των πλαστικων αλλά εκει δεν νομίζω να ακουγεται τιποτά γιατιθα είναι σε "κλειστό χωρο" και γιατί στην ουσία θα είναι δίπλα στo μοτερ


δεν βαζεις μια yoshi αντι για ηχεια;:beer:

V-PAKETAS
05/07/2007, 21:59
ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΚΤ ΓΙΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΤΗΣ SONY.
ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΗΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ.

painterakis
06/07/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από V-PAKETAS
ΠΑΝΕ ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΚΤ ΓΙΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΤΗΣ SONY.
ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΗΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ.

αυτα λες;ακουγονται ωραια στη παραλια αλλα στη μοτο δε ξερω.


95567

dynogix
06/07/2007, 07:27
Για τσέκαρε εδώ...http://www.motorcyclespeakers.net/ . Νομίζω πως θα βρεις ακριβώς αυτό που χρειάζεσαι! Μάγκες δε νομίζω πως ο άνθρωπος πρέπει να φάει κράξιμο έχω δει πολύ χειρότερα πράγματα πάνω σε μήχανάκια... (π.χ. μπαγαζιέρα σε cdr954 και άλλα πολλά απίστευτου κάλους...)
:wave2: :wave2: :wave2:

nelson
06/07/2007, 09:50
δε ξέρω πόσα διατίθεσαι να δώσεις, αλλά προκειμένου να αποφύγεις διάφορες πατέντες και να παρέμβεις στα ηλεκτρολογικά της μηχανής σου γιατί δε παίρνεις ένα κράνος με ενσωματομένο bluetooth και ένα κινητό με mp3 player και bluetooth. Δε παρεμβαίνεις καθόλου στη μηχανή, δε διατρέχεις επιπλέον κίνδυνο σε περίπτωση πτώσης, μπορείς να ακούσεις σε μεγαλύτερο εύρος ταχυτήτων και (ίσως το κυριότερο) είσαι νόμιμος...

Boxer
06/07/2007, 13:13
Κοιτα φιλε εγω εχω το RT 1100 με ραδιοκασσετοφωνο αυτοκινητου της ΣΟΝΥ και πιστεψε με , για να ακους ικανοποιητικα μεσα στην Αθηνα θες κατι πιο δυνατο απο ηχεια που θα βαλεις απανω ενα mp3 player. Για δε εθνικη δεν το συζηταω . Και στο V storm οπου ο θορυβος απο τον αερα ειναι σαφως μεγαλυτερος απο το RT , υπολογησε και το κρανος , πρεπει να βαλεις κανονικο συστημα.

Νομιζω οτι αν ηταν τοσο απλο εκτος απο goldwing , RT , LT και megascooter που εχουν τον χωρο για τετοια εγκατασταση θα βαζανε και σε αλλα .

Για μενα βαλε ακουστικα κατω απο την επενδυση του κρανους οπου θα βγαινει ενα καλωδιο το οποιο θα συνδεεις με το player.

Boxer
06/07/2007, 13:18
Και κατι αλλο.

Το RT το οποιο εχει ετοιμη θεση για ηχεια παιρνει τοσο μικρα που ετσι και το δυναμωσεις και βαλεις μπασα τριζουν απιστευτα. Σαν τουιτερ ειναι τα οποια οταν εισαι αραχτος στην παραλια με τη γκομενα ειναι μια χαρα να ακους λιγο μουσικουλα με σουπερ ποιοτητα , αλλα οταν ανεβεις και περασεις τα 60 οπου πρεπει να δυναμωσεις την ενταση πρεπει να βγαλεις και τα μπασα.

Α και οταν απο εκατο σταματας σε φαναρι ξεκουφαινεσαι. Τοσο δυνατα πρεπει να το εχεις για να ακους.

costas81
06/07/2007, 13:33
ειδικά αν φοράς κράνος δεν θα ακούς τίποτα!


εκτός αν έχεις σκοπό να κυκλοφορείς χωρίς κράνος.


:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

dolxanthi
07/07/2007, 10:53
οκ thanks παιδια!!!
ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!!
μάλλον με πείσατε και δεν θα βάλω τα ηχειάκια......
(μια σκέψη εκανα και εγω.... :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: )

Καλές βόλτες σε όλους!

Respect
07/07/2007, 18:08
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:beer:

maniak.
07/07/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
παιδιά,επειδή χωρίς μουσική εγω δεν μπορω και επειδή ψάχνω να βρώ τρόπο να βάλω ηχεία στη μηχανή θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κανένας σας έχει κάνει κάτι παρόμοιο και έαν έχει όντως καλή απόδοση. εντάξει δεν με νοίαζει ιδιαιτερα να μπορω να ακούω σε μεγάλες ταχύτητές αλλα κυρίως μέσα στην πόλη, σε χαμηλές δηλαδή ταχύτητες. Αυτό που σκέφτομαι βασικά είναι να μπορώ να συνδέω τα ηχεία με κάποιο mp3 player ή με το κινητό. εκτός τα ηχεία που πουλάνε σε καταστήματα ηλεκτρικών (π.χ. κοτσοβολος, multirama...) μπορώ να βρώ κατί πουθενά αλλού? εάν πάω σε κασταστήματα που τοποθετούνε ηχεία σε αυρτοκίνητα λέτε να υπάρχει τιποτά?

Υ.Γ.: Εάν μπορείτε να βάλετε και καμία φωτό βα δούμε και τι κάνατε θα βοηθούσατε ιδιαιτερα!! Ευχαριστώ πολυ!!!



:confused: :confused: θες μονο με ηχεια η και κλιματισμο :confused:




:lol: :blush: :lol:

dolxanthi
07/07/2007, 20:39
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
[B]:confused: :confused: θες μονο με ηχεια η και κλιματισμο :confused:



φιλαράκι εσύ πάρε την μηχανή σου και τρέχα σαν τρελός λές και σε κυνηγάνε...
εγώ την μηχανή την έχω για να απολαμβάνω την βόλτα μου, τα ταξίδια μου, να ευχαριστιέμαι την διαδρομη, να βλέπω διαφορετικά μέρη, και όχι να βλέπω μόνο μία άσπρη λορίδα του δρόμου, γιατί στο τέλος μόνο αυτό σας μένει..... (και μία πιασμένη μέση).
όλοι οι γρήγοροι εδώ είναι μαζεμένοι....
αν δεν έχεις κάποια συμβουλη να δώσεις παρακαλώ πολύ μην κάνεις διάφορα άλλα σχόλια

lampros_fazer
07/07/2007, 21:34
Πάρε αυτοκίνητο.. :D

dolxanthi
07/07/2007, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Πάρε αυτοκίνητο.. :D


_____________________________-


εάν ήθελα να τρέχω θα έπερνα ένα R 1 ή R 6.....
και σίγουρα όχι fazer.....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dolxanthi
07/07/2007, 21:51
μερικοι δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι όλοι δεν έχουν τα ίδια γουστα...

AFTER
07/07/2007, 22:01
Eλα σωπα σε εφτιαξα

Εδω θα βρεις και μερικους αλλους, με καλο γουστο :rolleyes: , που ειχαν την ιδια ιδεα με σενα
http://www.motorcyclespeakers.net/speaker-photos.html

Οταν ανοιξετε και φορουμ '''www.speakers-on-bikes.com'' φωναξτε με να γινω μελος

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Φιλικα ε :D :wave2:


95759

dolxanthi
07/07/2007, 22:03
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

maniak.
08/07/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
[B]:confused: :confused: θες μονο με ηχεια η και κλιματισμο :confused:



φιλαράκι εσύ πάρε την μηχανή σου και τρέχα σαν τρελός λές και σε κυνηγάνε...
εγώ την μηχανή την έχω για να απολαμβάνω την βόλτα μου, τα ταξίδια μου, να ευχαριστιέμαι την διαδρομη, να βλέπω διαφορετικά μέρη, και όχι να βλέπω μόνο μία άσπρη λορίδα του δρόμου, γιατί στο τέλος μόνο αυτό σας μένει..... (και μία πιασμένη μέση).
όλοι οι γρήγοροι εδώ είναι μαζεμένοι....
αν δεν έχεις κάποια συμβουλη να δώσεις παρακαλώ πολύ μην κάνεις διάφορα άλλα σχόλια



απλα λογο που αναφερθηκες σε Goldwild για αυτο και μονο το αναφερα :confused:

Τωρα αν εσυ εχεις το V-STROM και θελεις να το παιξεις ρομαντικος καβαλαρης:confused:

δεν μου πεφτει και λογος ,ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΟΣ ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΤΑ :lol: :lol: :lol:

maniak.
08/07/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Eλα σωπα σε εφτιαξα

Εδω θα βρεις και μερικους αλλους, με καλο γουστο :rolleyes: , που ειχαν την ιδια ιδεα με σενα
http://www.motorcyclespeakers.net/speaker-photos.html

Οταν ανοιξετε και φορουμ '''www.speakers-on-bikes.com'' φωναξτε με να γινω μελος

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Φιλικα ε :D :wave2:




:lol: :lol: ΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ :lol: :lol: ΝΑ ΠΑΓΕΝΕΙΣ ΜΕ 250+ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΣΑΑΑΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙ :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
08/07/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
εάν ήθελα να τρέχω θα έπερνα ένα R 1 ή R 6.....
και σίγουρα όχι fazer.....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Φιλαράκι ΟΤΙ και να έπαιρνες.. :(

Μετά από λίγο θα ανοιγες θρεντ αν έχει βάλει κανείς βελούδο στη σέλα..

kiriakost
08/07/2007, 16:35
Επειδη η μουσική στην μηχανή ειναι μια καλή συντροφιά στις μεγάλες βόλτες με χαμηλή ταχύτητα 90-110 Χλμ.
Παραθέτω μια προσωπική πατέντα .

Αποτελείτε απο δυο βάσεις οργάνων αυτοκινήτου ( για διπλά όργανα ) .
Στην μια βάση ειχα τοποθετήσει , μικρά μεγάφωνα πλαστικής μεμβράνης ( πολύ χαμηλού κόστους) 5-6 ? και τα δυο , και μια πλακέτα ενισχυτή 5W , μεσα στο ίδιο περίβλημα ...

Στην δεύτερη θήκη οργάνων, είχα βάλει ενα ρολόι και ενα όργανο θερμοκρασίας , όλα αυτοκινήτου , και όλα VDO ( για όσους ξέρουν) .

Η πατέντα πέτυχε , αλλά η υγρασία , κατάφερε και οξείδωσε τα όργανα , και οι κραδασμοί , να καταστρέψουν τα κουτιά .

Για δυο χρόνια πάντως έκανα την φιγούρα μου άνετα , και όλοι κοίταζαν και θαύμαζαν , τα περίεργα μεγάφωνα και όργανα , σε κάθε ευκαιρία !!


.


95799

tseleron
16/07/2007, 22:07
respect.....respect ta thelo toy kathena

Respect
16/07/2007, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tseleron
respect.....respect ta thelo toy kathena Αν και αυτό που έγραψες θυμίζει περισσότερο σύνθημα διαδήλωσης για πες μου, έχεις αναλάβει την υπεράσπιση του dolxanthi ή είχες και εσύ την ίδια ιδέα και ένιωσες άβολα; :confused:

( ο οποίος σύμφωνα με δήλωση του πείσθηκε πως η σκέψη του για ηχεία στο vstrom ήταν μάλλον out )


p.s. Respect

tseleron
17/07/2007, 17:51
oxi den eixa tin idia idea me to palikari oyte thelo na balo sto stroma moy ixia!apla to ti goystarei o kathenas na kanei me to strom toy eine diko toy thema!rotise an ginete .... i an to exei kanei kaneis!to site nomizo eine gia boithia oxi gia kraximo!ki esi se allo post rotoyses an to strom meta apo piragma sto migma ginotan na epistrepsei se mama morfi....ti eprepe na se kraxoyn?ke idika afoy asxolise tosa xronia tha eprepe na to xereis!to site eine gia boithia oxi gia kraximo!emena to sigekrimeno site me boithise me to strom moy!poli boithia apo pola palikaria....mesa saytoys ki esi me alla post ...... mi xalasoyme to olo sto telos!aytos mporei na goystarei na bgalei ta plastika na balei stis rodes ixia na balei otidipote diko toy thema!peri orexeos..................

Respect
17/07/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tseleron
oxi den eixa tin idia idea me to palikari oyte thelo na balo sto stroma moy ixia!apla to ti goystarei o kathenas na kanei me to strom toy eine diko toy thema!rotise an ginete .... i an to exei kanei kaneis!to site nomizo eine gia boithia oxi gia kraximo!ki esi se allo post rotoyses an to strom meta apo piragma sto migma ginotan na epistrepsei se mama morfi....ti eprepe na se kraxoyn?ke idika afoy asxolise tosa xronia tha eprepe na to xereis!to site eine gia boithia oxi gia kraximo!emena to sigekrimeno site me boithise me to strom moy!poli boithia apo pola palikaria....mesa saytoys ki esi me alla post ...... mi xalasoyme to olo sto telos!aytos mporei na goystarei na bgalei ta plastika na balei stis rodes ixia na balei otidipote diko toy thema!peri orexeos.................. Φίλος.. νομίζω πως άδικα με παρεξήγησες!
Τα γέλια δεν ήταν κράξιμο. (με τη κακή έννοια τουλάχιστον) Αργότερα τον κερνώ και μπύρα αν προσέξεις. Μου φάνηκε out και φαντάστηκα το χαμό που θα επακολουθήσει στη πορεία αλλά και γενικότερα σε real κατάσταση μια που έχει τύχει να το δω να συμβαίνει.
Δεν ασχολούμαι χρόνια με τις μοτοσικλέτες. Έχω στη κατοχή μου μόλις ένα χρόνο μηχανή!
Ασχολούμαι κυρίως με τεχνικά θέματα αφενός να μάθω καλύτερα τη μοτοσικλέτα μου και αφετέρου μήπως γλυτώσω κανά cent αλλά... και με παπαριές όπως όλοι για τη ψυχαγωγία!

Δες και εδώ σε άλλη πρόσφατη συζήτηση γνώμες σχετικά με μηχανή μουσική και οδήγηση.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=43258



:wave2: :beer:

steliosioa
17/07/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolxanthi
παιδιά,επειδή χωρίς μουσική εγω δεν μπορω και επειδή ψάχνω να βρώ τρόπο να βάλω ηχεία στη μηχανή θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κανένας σας έχει κάνει κάτι παρόμοιο και έαν έχει όντως καλή απόδοση. εντάξει δεν με νοίαζει ιδιαιτερα να μπορω να ακούω σε μεγάλες ταχύτητές αλλα κυρίως μέσα στην πόλη, σε χαμηλές δηλαδή ταχύτητες. Αυτό που σκέφτομαι βασικά είναι να μπορώ να συνδέω τα ηχεία με κάποιο mp3 player ή με το κινητό. εκτός τα ηχεία που πουλάνε σε καταστήματα ηλεκτρικών (π.χ. κοτσοβολος, multirama...) μπορώ να βρώ κατί πουθενά αλλού? εάν πάω σε κασταστήματα που τοποθετούνε ηχεία σε αυρτοκίνητα λέτε να υπάρχει τιποτά?

Υ.Γ.: Εάν μπορείτε να βάλετε και καμία φωτό βα δούμε και τι κάνατε θα βοηθούσατε ιδιαιτερα!! Ευχαριστώ πολυ!!!
Κι εμένα μου φαινόταν περίεργο που έβλεπα κάτι σκούτερ με ηχεία ράδιο κτλ,μέχρι που αφού δοκίμασα διάφορα hands free κτλ,πήγα σε ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων-μηχανών και έβαλα ραδιοκασετόφωνο στη βαλίτσα και 2 ηχεία πάνω στο φέρινγ.Μέχρι τα 140 που πάω ακούω.Μεγάλη συντροφιά όταν διανύεις αποστάσεις εντός ή εκτός πόλης.Μόνο όταν το χρησιμοποιήσεις καταλαβαίνεις τη διαφορά.Και δεν μου καίγεται καρφί αν με κοιτάνε περίεργα(πίστεψε με δεν με κοιτάνε,συνήθισαν να τα βλέπουν στα μεγαλύτερα bmw honda)και προχώρησα κα πιο πέρα τις πατέντες μς ρευματοδότη στο τιμόνι και στη μπαγαζιέρα.Κάνω ότι με εξυπηρετεί αρκρί να είναι λειτουργικό.Τι θα πει ο καθένας...δε με απασχολεί.

dolxanthi
20/07/2007, 21:09
euxaristw paidia gia tis sumvoules sas!!!
akoma to skeftomai....



:D :D :D :D :D :D

alex-vstrom
21/07/2007, 08:48
ενας γνωστος εβαλε ηχεια σε φαραντερο να σου πω κιολας που διπλα στα καλαμια εαν σε ενδιαφερει να τον ρωτησω πως και τι εκανε. παντος μου ειπε στην εθνικη ακοθει ανετα μουσικη. :cool:

alex-vstrom
21/07/2007, 08:50
α δες και αυτο ακομα καλητερη λυση τα εχεις ολα σε πακετο


97168

Respect
21/07/2007, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
ενας γνωστος εβαλε ηχεια σε φαραντερο να σου πω κιολας που διπλα στα καλαμια εαν σε ενδιαφερει να τον ρωτησω πως και τι εκανε. παντος μου ειπε στην εθνικη ακοθει ανετα μουσικη. :cool: Λογικό! :rolleyes:

Vezouvios
07/08/2007, 08:04
Πως γινετε να χανω τετοιο θεμα συζητησης????,Αλλη φορα βαλτε μια φωνη ρε παιδια να συμμετεχω και εγω!!!!!

:a02: :a11: :eek: