PDA

View Full Version : Μεταχειρισμένος Κινητηρας



deus_cide
06/07/2007, 08:36
Γειά χαρα νταν!

Παλουκάρια μια δύο ερωτησούλες.
θέλω να αγοράσω εναν μεταχειρισμένο κινητήρα για ενα εντουρακι.
Σε περίπτωση που βρώ πρίν τον αγοράσω,

1)Τί πρέπει να προσέξω?
2)πώς μπορώ να ξέρω οτι είναι καλός?
3)Τί γίνεται με τη νομοθεσία? αριθμός πλαισιου κλπ.
4)Αυτά ευχαριστω.

jasondakar
06/07/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
νταν! νταν! νταν! και τα κουκιά μπαγλάμ !!

χαρι κλην:lol: :bawl:


οσο για τον κινητηρα απλα πρεπει να γινει νομιζω μια υπευθυνη δηλωση απο ενα συνεργειο οτι αλλαξες κινητητρα και να την πας στο υπουργειο για καινουργεια αδεια.

οσο για το αν ειναι καλος ενας κινητηρας δεν γινετε να σου πουμε 3 πραγματα απο το ινερνετ και απλα να το δεις καλυτερα ρωτα κανα συνεργειο ή αυτον που θα στον αλλαξει κατι θα ξερει ασε που μπορει να τον δει και ο ιδιος.

kiriakost
06/07/2007, 22:25
Ενα δελτίο αποστολής σου δίνουνε που γράφει αναλυτικά τα στοιχεία του κινητήρα ,
και μια απόδειξη ταμειακής.

jdoohan
11/07/2007, 09:05
Οπως ειπαν και οι παραπανω με μια αποδειξη αγορας που γραφει τον αριθμο κινητηρα πας στα ΚΕΠ και γινεται η αλλαγη.
Οσο για το αν ειναι καλος ο κινητηρας εκτος απο το οπτικο (που σιγουρα θα εχει καθαριστει απο το μαγαζατορα) δεν μπορεις να κανεις πολλα.
Μονο αν τον αγορασεις απο καποιον που ειναι υπευθυνος και σου δωσει μια μικρη εγγυηση.
Ενας απο τυος πολυ καλους ανθρωπους κ υπευθυνους (παντα απο δικη μου γνωμη κ εμπειρια στον συγκεκριμενο) ειναι ο Παντελης "MOTOSTOΡ" στην Στρατηγου Καλαρη στα Κατω Πατησια.
Δεν ξερω αν δινει γραπτη εγγυηση αλλα εμενα κ με τα λογια πραγματα που ηταν ελατωματικα μου τα αλλαξε χωρις κανενα προβλημα.
Χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου.Προσωπικη εμπειρια μου.

Ελπιζω να βοηθησα και να βγαλεις ακρη.