PDA

View Full Version : Xenon se Hayabusa??



john74
07/07/2007, 17:07
paidia ti lampes foraei to haybusa na matho pio kit kanei gia to Hayabusa vrika to H7 kai H4 kai den xero pia kanoune,thelo na valo ti prepei na prosexo,ayta ta kit einai gia psili kai hamili skala??

john74
07/07/2007, 17:11
to busa ti einai h4 i h7??

arxaios
07/07/2007, 22:39
Δες εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41689 αν δεν κάνω λάθος είναι από Busa .......
Πάντως αν δεν είσαι βέβαιος κάνε μια ερώτηση σε κάποιον επίσημο καθώς κάποια στιγμή το δίνανε με φώτα Xenon.

vic13r
09/07/2007, 08:32
Η μεσαια σκαλα ειναι Η7 55W η μεγαλη ΗΒ3 65W και το πορειας 12v 5w.κιτ xenon παιζει απο οτι εχω δει στα 150 ευρω δοκιμασε παντως τις philips blue vision 30 ευρω το ζευγαρι για τις Η7 εχουν φοβερο φως και σημερα θα παρω και για την μεγαλη σκαλα και θα σου πω....

siakattackj
12/07/2007, 09:45
Αλήθεια, να κάνω και εγώ μία ερώτηση??

Κάνουν δουλειά αυτές οι Xenon λάμπες ??
Θέλω να πω, είναι πιο φωτηνές από τις μανάτες??
Προφανώς έχουν διαφορετικό χρώμα φωτός, αλλά είναι δυνατότερο??
Μήπως είναι πιο κουραστικό ή και το αντίθετο??
Θα ήθελα να ακούσω προσωπικές απόψεις από πρώτο χέρι...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!:)

vic13r
12/07/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
Αλήθεια, να κάνω και εγώ μία ερώτηση??

Κάνουν δουλειά αυτές οι Xenon λάμπες ??
Θέλω να πω, είναι πιο φωτηνές από τις μανάτες??
Προφανώς έχουν διαφορετικό χρώμα φωτός, αλλά είναι δυνατότερο??
Μήπως είναι πιο κουραστικό ή και το αντίθετο??
Θα ήθελα να ακούσω προσωπικές απόψεις από πρώτο χέρι...

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!:) Δοκιμασα αυτες τις λαμπες που λεω παραπανω απο αυτην τις μεσαιας σκαλας εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και απο την θεση του οδηγου πιο δυνατο φως και εχει και μεγαλυτερο ευρος δεσμης αλλα και απο το την θεση του θεατη το λευκο χρωμα που δινει ειναι ομορφο οπτικα.Η αλλη της μεγαλης σκαλας λογω της κατασκευης του φαναριου (υποθετω) δεν εχει καποια αλλαγη,ξεχασα επισης αλλαξα και την λαμπα του πορειας (12w-5v) με μια της piaa πολυ καλη και αυτη(λιγο ακριβη βεβαια 15ε το ζευγαρι) βεβαια στα μετα το 2001 μοντελα για να δεις το πορειας να αναβει χωρις να αναβει και η μεσαια σκαλα πρεπει να γυρισεις τον κεντρικο διακοπτη στην θεση parking,αυτα!!!

akis_1
12/07/2007, 19:43
Παντως παιδες εβγαλε τωρα η Philips tis X-treme vision που ειναι ακομα πιο δυνατες και εχω μπει στην πριζα να τις δοκιμασο.Φιλε vic13r ειδα οτι εχεις παρει μερος σε dragster ποσο κανεις με το κτηνος το 400αρι?φιλικα παντα.

vic13r
13/07/2007, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Παντως παιδες εβγαλε τωρα η Philips tis X-treme vision που ειναι ακομα πιο δυνατες και εχω μπει στην πριζα να τις δοκιμασο.Φιλε vic13r ειδα οτι εχεις παρει μερος σε dragster ποσο κανεις με το κτηνος το 400αρι?φιλικα παντα. Ειχα κατεβει το πρωτο Σ-Κ μολις το ειχα αγορασει,δεν το ειχα συνηθεισει καθολου το μηχανακι και το πισω λαστιχο ηταν τελιωμενο και εκανα 10,2 με 235 χλμ εξοδο πιστευω οτι αν ειχα προλαβει να το κοντινο λιγακι και να το συνηθισω θα κατεβαινε μεχρι 9,9 το πολυ.Αλλα δυστυχως το Ελληνικο δεν ξανανοιξε και στο πρωταθλημα δεν αξιζει να κατεβεις γιατι στην 4 κατηγορια ειναι ολοι τουμπανα και θα αποκλειστεις με την μια οποτε πανε χαμενα τα εξοδα και η ολη προετοιμασια,ειχε γινει προταση για μια υποκατηγορια 4,1 που θα κατεβαιναν νορμαλ μηχανακια αλλα δεν εγινε τιποτα.

john74
28/07/2007, 02:19
ok paides efharisto agorasa kit H7 gia meseia mono,,tha ta valo syntoma,palia evala lampes mono kai moy ekapse kati sto systima..mono full kit xenon gia osoi ehoune skopo na paroune sosto xenon