PDA

View Full Version : Αξιολόγηση!



NikosRR
07/07/2007, 21:01
Πόσο πιστεύετε οτι θα έπρεπε να κοστίζουν τα ολοήμερα td στα Μέγαρα με τις παρούσες συνθήκες;

Νούμερα δε βάζω για να μη παρασύρω κανένα!

AFTER
07/07/2007, 21:10
Αν υπολογισω, κατασταση πιστας,και τι παρεχεται απο τον διοργανωτη, 30? και πολλα ειναι

Da.Vintage
09/07/2007, 07:12
40 αν είναι καλή και η διοργάνωση αλλά 60 δεν αξίζει με τίποτα!

vic13r
09/07/2007, 08:04
Καλημερα.Παντως πρωτη φορα βλεπω 40 ευρω συν ΦΠΑ να κανει 60,πιστευω εως 40 θα ηταν λογικο αλλα μαλλον θα επεφτε η τιμη μονο αν ειχε μεγαλη προσελευση διαφορετικα θα εμπενε μεσα ο διοργανωτης αλλα μεσα θα ηταν σαν την Πανεπιστημιου με βροχη!!

Da.Vintage
09/07/2007, 10:17
Να σας πώ κάτι νομίζω οτι νοικιάζουν τη πίστα πολύ ακριβά....

Και δεν έχει κανένα έξοδο... μέσα σε λίγους μήνες κάνανε απόσβεση!

Είναι για γέλια να πληρώνει κάποιος 60 Ε για 1 ώρα σε ένα κομμάτι άσφαλτο!

stako
09/07/2007, 10:20
Χτες πήγα επιτέλους Μέγαρα μετά από καιρό. Τελευταία επειδή η έλλειψη ήταν μεγάλη έκανα χίλιες δυο μαλακίες όποτε πήγαινα βόλτα με την μηχανή στο δρόμο. Τώρα ξέρω ότι δεν πρόκειται να κάνω μαλακίες καθώς έφυγε πολύ ενέργεια χτες και ξαναθυμήθηκα πόσο άσκοπο είναι να πιέζεις στο δημόσιο.

Πόσο κοστολογείται αυτό πείτε μου...?

vic13r
09/07/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Να σας πώ κάτι νομίζω οτι νοικιάζουν τη πίστα πολύ ακριβά....

Και δεν έχει κανένα έξοδο... μέσα σε λίγους μήνες κάνανε απόσβεση!

Είναι για γέλια να πληρώνει κάποιος 60 Ε για 1 ώρα σε ένα κομμάτι άσφαλτο! Καλησπερα,εννοεις οτι την νοικιαζουν ετησια?Νομιζα οτι την νοικιαζουν ημερησια.Εχω ακουσει κατι για 4.000 την Κυριακη και 2.500 τις καθημερινες αν δεν κανω λαθος

stako
09/07/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από vic13r
Καλησπερα,εννοεις οτι την νοικιαζουν ετησια?Νομιζα οτι την νοικιαζουν ημερησια.Εχω ακουσει κατι για 4.000 την Κυριακη και 2.500 τις καθημερινες αν δεν κανω λαθος

Ημερήσια είναι και τα λεφτά είναι περίπου εκεί που λες...

NikosRR
09/07/2007, 21:34
δλδ τους μένουν γύρω στα 2000 να υποθέσω;

stako
10/07/2007, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
δλδ τους μένουν γύρω στα 2000 να υποθέσω;

Ποιούς εννοείς?

road spirit
10/07/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Χτες πήγα επιτέλους Μέγαρα μετά από καιρό. Τελευταία επειδή η έλλειψη ήταν μεγάλη έκανα χίλιες δυο μαλακίες όποτε πήγαινα βόλτα με την μηχανή στο δρόμο. Τώρα ξέρω ότι δεν πρόκειται να κάνω μαλακίες καθώς έφυγε πολύ ενέργεια χτες και ξαναθυμήθηκα πόσο άσκοπο είναι να πιέζεις στο δημόσιο.

Πόσο κοστολογείται αυτό πείτε μου...?

σαν διαφήμιση της πιστωτικής κάρτας είναι ετσι όπως το έγραψες :lol:

χωρίς πλάκα πάντως, δεν νομιζω οτι χρειάζεται να απαντηθεί η ερώτηση σου :wave2:

Frezas
10/07/2007, 13:12
Να το θεσω αλλιως.......

Στις Σερρες πληρωνουμε 45 ευρω για μια μερα........:wave2:

stako
10/07/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
σαν διαφήμιση της πιστωτικής κάρτας είναι ετσι όπως το έγραψες :lol:

χωρίς πλάκα πάντως, δεν νομιζω οτι χρειάζεται να απαντηθεί η ερώτηση σου :wave2:

Όντως "κόστος? ανεκτίμητο!"......! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρητορικό ήταν το ερώτημα φυσικά, εγώ πάντως ακόμα και με άθλια διοργάνωση την Κυριακή ΔΕΝ τα κλαίω τα 60? που έδωσα.

Πιθανότατα με τα περίπου 10td που έχω κάνει (10x55=550?) έχω εξοικονομήσει μερικές χιλιάδες σε ανταλλακτικά και νοσήλεια. Ο νοών νοείτω!

NikosRR
10/07/2007, 16:11
Ναί αλλά εγώ εννοώ πόσο θεωρείται οτι θα έπρεπε να κοστίζει γιατί με αυτή τη λογική θα πρέπει να το αυξήσουν το 60άρι...

div400
10/07/2007, 17:26
σιγουρα το σημερινο επίπεδο διοργανωσης ειναι υπερτιμολογημενο ( Χ2 θα έλεγα...) αλλα το θεμα δεν ειναι να πέσει η τιμή αλλα να ανέβει το επίπεδο....

απ'την αλλη τωρα: αυριο μεθαυριο (μακαρι θεε μου) ο ιδιοκτ. ή διαχειριστης της πίστας αποφασιζει να στρωσει καινουργια ασφαλτο και αναβαθμισει τις υποδομες εν γενει...
και χρεωνει την διοργανωση 80€ ή 100€.

θα πηγαιναμε ναι ή ου ???? θα μας αρεσε?

AXL954
10/07/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
σιγουρα το σημερινο επίπεδο διοργανωσης ειναι υπερτιμολογημενο ( Χ2 θα έλεγα...) αλλα το θεμα δεν ειναι να πέσει η τιμή αλλα να ανέβει το επίπεδο....

απ'την αλλη τωρα: αυριο μεθαυριο (μακαρι θεε μου) ο ιδιοκτ. ή διαχειριστης της πίστας αποφασιζει να στρωσει καινουργια ασφαλτο και αναβαθμισει τις υποδομες εν γενει...
και χρεωνει την διοργανωση 80€ ή 100€.

θα πηγαιναμε ναι ή ου ???? θα μας αρεσε?

Νομίζω πως σε αυτό το ερώτημα θα πρέπει να απαντήσουν τα παιδία που έχουν κάνει td σε mugello και misano από εδώ μέσα και μάλιστα με κόστος 250-300 eurobirds την ημέρα (και αν κατάλαβα καλά ετοιμάζονται και άλλοι).

Θα ήταν ενδιαφέρουσα η άποψή τους.

marios8
10/07/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
ΔΕΝ τα κλαίω τα 60? που έδωσα.




Ουτε του χρόνου τα 80.
Ξέρεις τι σημαίνει μονοπώλειο και πόσο κακό κάνει στην αγορά.
Το να σου νοικιάζει το χωράφι 60 ευρώ και να λές και ευχαριστώ δεν βγάζει πουθενά.
Δεν λέω σε καμία περιπτωση να κάνει κάποιος ταρζανιές στο δρόμο.
Ας ανοίξουν κανα 2 πίστες και θα δείς οτι το 60 θα γίνει μαγικά 30 :wacko:
Στις Σερρες που είναι ΠΙΣΤΑ έχει 45 . Δεν σου λέει κάτι αυτό.
Κάποιου πινουν στην υγεια των κορόιδων :beer: :wave2:

stako
10/07/2007, 20:20
Πω πω παιδιά ΒΑΡΕΘΗΚΑ να ακούω τα ίδια και τα ίδια! Πάλι για τις Σέρρες, πάλι για την άσφαλτο, πάλι τα ίδια............ Λοιπόν, ΑΥΤΟ είναι που υπάρχει στην Αθήνα, όσοι θέλουν πάνε όσοι πάλι δεν θέλουν δεν πάνε. Έτσι απλά!

Δεν πρόκειται να ξαναγράψω σε παρόμοιο θέμα, απλά δεν έχει νόημα! Και δεν το λέω σαν προσωπική μομφή σε κανέναν αλλά δεν έχει νόημα να συζητάμε και να λέμε τα ίδια.

Τέλος για να απαντήσω στον Νικόλα να πω ότι το κοστολογώ 50? με την προϋπόθεση να είναι 3 ή το πολύ 4 γκρουπ και να υπάρχει ασθενοφόρο.

NikosRR
10/07/2007, 20:50
Καλά, για να αλλάξει η τιμή ούτε συζήτηση όπως και οι υποδομές ούτε συζήτηση, δεν έχουμε αυταπάτες.
Νόμιζα οτι ήταν ιδέα μου πως τα 60? ήταν πολλά μιας και εγώ το βλέπω το θέμα ως χρονομίσθωση της πίστας απο εμένα και μόνο έτσι.
Το καλό είναι οτι συμφωνούνε και κάποιοι ακόμα...άσχετο με το αν πάμε ή όχι.
Το έχω ξαναπεί, όταν δε θα μπορώ να πηγαίνω Σέρρες για οποιοδήποτε λόγο τότε ίσως ξαναπατήσω το πόδι μου μέσα στην πίστα, αλλιώς καλή είναι και για καφέ(σχετικό) να βλέπω φίλους.

Το παραπάνω είναι προσωπική άποψη, δε σημαίνει οτι είναι σωστή, απλά εγώ έτσι το βλέπω.:)