PDA

View Full Version : ανοιγοκλειώμενη βάση πινακίδας!



Arquero
08/07/2007, 16:59
καλησπέρα.

θα φανεί περίεργο αλλα μολις προχτές έμαθα οτι το πρόστιμο για μη ορατη πινακίδα ειναι 350 ΕΥΡΩ!!
Εγω είχα μείνει στα 30 ευρω και θεωρούσα λογικό με τις αλλαγές του Κ.Ο.Κ να έχει πάει ας πούμε στα 50.

Εχω ενα 636 και άκουσα οτι πωλούνται πινακίδες ανοιγοκλειώμενες οι οποίες προσαρμόζονται στην αξάτμιση και με ένα κουμπάκι στο τιμόνι ανοίγουν όταν αυτό είναι επιθημητό, δηλαδή όταν υπάρχει άμμεση απειλή (δλδ μπλόκο!).
Αν ξέρει κάποιος κάτι θα με βοηθούσε πολύ γιατί έχω συνηθήσει την πινακίδα εκεί που βρίσκεται και η κλασική βάση στίριξης προσβάλει κατα πολύ την αισθητική μου, κοινώς με εκνευρίζει!
Αν γνωρίζεται τιμές, διευθύνσεις κτλ.. ακόμα καλύτερα

alfa156
10/07/2007, 16:35
300 eyrv ειναι και πληρωνεις τα μισα μεσα 10 μερες...

ironbum2
12/07/2007, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arquero
καλησπέρα.

θα φανεί περίεργο αλλα μολις προχτές έμαθα οτι το πρόστιμο για μη ορατη πινακίδα ειναι 350 ΕΥΡΩ!!
Εγω είχα μείνει στα 30 ευρω και θεωρούσα λογικό με τις αλλαγές του Κ.Ο.Κ να έχει πάει ας πούμε στα 50.

Εχω ενα 636 και άκουσα οτι πωλούνται πινακίδες ανοιγοκλειώμενες οι οποίες προσαρμόζονται στην αξάτμιση και με ένα κουμπάκι στο τιμόνι ανοίγουν όταν αυτό είναι επιθημητό, δηλαδή όταν υπάρχει άμμεση απειλή (δλδ μπλόκο!).
Αν ξέρει κάποιος κάτι θα με βοηθούσε πολύ γιατί έχω συνηθήσει την πινακίδα εκεί που βρίσκεται και η κλασική βάση στίριξης προσβάλει κατα πολύ την αισθητική μου, κοινώς με εκνευρίζει!
Αν γνωρίζεται τιμές, διευθύνσεις κτλ.. ακόμα καλύτερα



To θέμα είναι τι θα πληρώσεις έτσι και πάρει γράμμη το όργανο οτι έχεις αυτό το "κολπάκι"....

Αν ξέρει κάποιος ας μας πει γιατί κακά τα ψέματα τα πράγματα έχουν αγριέψει αρκετά και μετά τις εκλογές......:bawl: :bawl: :bawl:

Xapns
12/07/2007, 09:57
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=42098&perpage=15&pagenumber=2

banditgr
12/07/2007, 13:57
ego to eixa kanei ayto to kolpo se palio f3 mou.Xrisimopoiousa ena servomoter apo ilektriko parathiro aytokinitoy.Den eixa antimetopisei provlima oso kairo to eixa.
Den vlepo giati na yparxei provlima,apo tin stigmi pou kata ton elegxo i pinakida einai emfani.Diloneis pos to xrisimopoieis gia trackday (na min sou kovei 1xlm telikis:lol: ).
An psa3ete sto forum mporei na vreite kai videaki pou exo postarei.An to 3anakan tora tha to ekana poli pio kompso pantos.

bsari
13/07/2007, 19:48
ενα κομματι tapeκαι μολισ πλησιαζω και κινουμαι με μικροτερη ταχυτητα το βγαζω...

runnerma
13/07/2007, 20:00
:rolleyes:


96423