PDA

View Full Version : ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ To 600 K6?



gtsagas
09/07/2007, 09:45
ΜΑΓΚΕΣ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ SUZUKI MOY GSXR 600 K6?

ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟ ΔΙΧΝΟΥΝ?

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΝΤΕ 5 ΦΟΡΕΣ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑ
ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΑ ΑΥΛΑΚΙΑ. (ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΩ ΜΟΝΟ ΕΥΘΕΙΑ ΧΑΧΑ) ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΔΗΓΑΡΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ
ΟΧΙ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΧΛΜ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ, NORMAL

ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ?

DrIoannis
09/07/2007, 10:45
Προσωπικά θα σου πρότεινα τα Pirelli Diablο Corsa III και Michelin Pilot Power 2CT.Είχα τα πρώτα και ήταν πολύ καλά.Τώρα έχω τα Pirelli Dragon SuperCorsa Pro SC(SC1μπροστα/SC2πίσω) αλλά αυτό είναι μία άλλη ιστορία.

siakattackj
11/07/2007, 20:37
Δοκίμασε Dunlop D208 sportmax

Εγώ έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και κρατάνε πάρα πολύ (και σαν "κράτημα" και σαν διάρκεια χλμ) με αρκετή "πίεση" σε στροφιλίκια... μπαντελίκια και μπερν άουτ δεν κάνω...

Βέβαια δεν δοκίμασα τα Pirelli Diablο Corsa III τα οποία απ'ότι λένε όλοι είναι τα καλύτερα (για να το λένε όλοι μάλλον θα είναι, αλλά είναι και πολύ ακριβά) και Michelin Pilot Power 2CT που δεν θα τα έβαζα ποτέ γιατί δεν την πάω την μισελέν:D :rolleyes: (έχει χαντακώσει τον θεό ρόσσι:D :mad: )


Τα μανάτα bridgestone BT 014 είναι για τον π........ο ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!

Οταν αλλάξεις λάστιχα θα δεις ότι το μηχανάκι σου είναι μακράν καλύτερο.....

akis_1
11/07/2007, 21:10
D208 ειχα και εγω στο κ5 μου και ειναι παρα πολυ καλα.Αλλα αμα δεν σε ενδαφερει να βγαλουν πολλα χλμ βαλε D208RR τελειως αλλου το λαστιχο...

reinmeister
11/07/2007, 22:56
χεχε...κοιτα που εμαθε κι αλλος κοσμος τις dunlopes...οταν εγω χτυπιομουν για την ανωτεροτητα των d 207 rr και gp παλια, δεν με ακουγε κανεις...

qualifier rr να βαλεις που ειναι η εξελιξη των d 208 rr...και θα με θυμηθεις...οπως και οσοι αλλοι με ακουσαν...(πως την εχω δει ομως ο φουστης...:rotflmao: )...

p.s. ο μονος λογος που με στεναχωρει που εχω το μπουσα ειναι το οτι δεν μπορω να φορεσω τα d 209 sportmax gp...το με διαφορα καλυτερο dot λαστιχο που υπαρχει αυτη την στιγμη...

TokTok
12/07/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
D208 ειχα και εγω στο κ5 μου και ειναι παρα πολυ καλα.Αλλα αμα δεν σε ενδαφερει να βγαλουν πολλα χλμ βαλε D208RR τελειως αλλου το λαστιχο...


Εσύ ευχαριστημένος απο τα 208?:lol: :lol: :lol:

akis_1
12/07/2007, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok
Εσύ ευχαριστημένος απο τα 208?:lol: :lol: :lol:

Παρα πολυ εσυ απο τα Diablo για τι επιδαυρο δεν ειχα αρκετα μεγαλους καθρευτες για να δω ποσο πισω εμενες:lol: :lol: :lol: :lol:

siakattackj
12/07/2007, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
D208 ειχα και εγω στο κ5 μου και ειναι παρα πολυ καλα.Αλλα αμα δεν σε ενδαφερει να βγαλουν πολλα χλμ βαλε D208RR τελειως αλλου το λαστιχο...


Οπως τα λες!!!!!!:beer:

firefox
14/07/2007, 18:05
από τιμές ποσο πάνε τα pirelli που αναφέρονται πιο πάνω και τα dunlop 208rr η 209 sportmax gp?

έχει προβεί κανένας σε αγορά από εξωτερικό? τίποτα έγκυρο και δοκιμασμένο υπάρχει μη μας τα φάνε τα χρήματα?

DrIoannis
15/07/2007, 19:03
Τα μαμά λάστιχα δεν είναι άσχημα.Εάν αναφέρεσαι για τα λάστιχα που φοράω και ανέφερα πιο πάνω είναι γομμές και αρκετά μαλακές.Κανονικά δεν είναι για το δρόμο αλλά για πίστα.Είναι όμως απλά ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ!!!Όπως ανέφερα και πιο πάνω μία πραγματικά πολύ καλή λύση είναι Pirelli Diablο Corsa IIΙ και Michelin Pilot Power 2CT.Γενικά όλα τα λάστιχα είναι πολύ καλά απλά είναι και θέμα το τι θες (πχ χλμ,προοδευτικότητα κλπ).Για τιμές τώρα ρωτάς και βλέπεις.Πάντως να ξέρεις τα Pirelli είναι λίγο τσιμπημένα πάντα.

gtsagas
16/07/2007, 11:07
φιλαρακια να κανω αλλη μια ερωτηση

το μπροστινο λαστιχο ειναι καλο
να αλαξω μονο το πισω ή πρεπει να αλαξω και τα δυο ???

vic13r
16/07/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsagas
φιλαρακια να κανω αλλη μια ερωτηση

το μπροστινο λαστιχο ειναι καλο
να αλαξω μονο το πισω ή πρεπει να αλαξω και τα δυο ??? Αν βαλεις τα ιδια λαστιχα και το μπροστινο ειναι σε καλη κατασταση μπορεις τοτε να αλλαξεις μονο το πισω αλλα αν αλλαξεις τυπο ή μαρκα πρεπει να αλλαξεις και τα δυο.Συνηθως αλλαζεις 2 ή και 3 πισω με 1 μπροστα αναλογως της χρησης που του κανεις.Παντως να ξερεις οτι το καλοκαιρι λογω συνθηκων(ζεστη-σκονη κ.τ.λ.) το κρατημα δεν ειναι κι οτι καλυτερο,καλο ειναι να δουλευεις 2-3 ρςι χαμηλοτερη το καλοκαιρι.Διωρθωστε με εαν κανω λαθος!!

gtsagas
27/10/2007, 10:08
τα mentzeler sportec M3 ή τα diablo corsa III ?????

HEATSEEKER750
27/10/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsagas
τα mentzeler sportec M3 ή τα diablo corsa III ?????


Εγω στο 750 Κ6 εχω τα Μ3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος .

kinhsh
27/10/2007, 19:17
Σουπερκορσα το μαλακο μπροστα το μεσαιο πισω προτεινω για να σταματησει να σπινιαρει και να τρωγεται ! Το ντουκατι 1098 αυτο φοραει ,το τραιουμφ 675 αυτο φοραει δεν μπορω να φανταστω ενα πιο συμβατικο λαστιχο σε μια τετοια μηχανη. Κερδιζεις ωραιο φρεναρισμα σε ολες τις ασφαλτους ,ακριβεια στο πατημα δεν εισαι στο περιπου και συνολικα νοιωθεις πιο ασφαλης αφου ανεβαζει τα ορια. Με τα πολιτικα λαστιχα προσωπικα δεν νοιωθω αρκετη ασφαλεια στο φρεναρισμα μεσα στην πολη που συνηθως οι δρομοι γλιστρανε.

T.R.E
27/10/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj

Τα μανάτα bridgestone BT 014 είναι για τον π........ο ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!

Οταν αλλάξεις λάστιχα θα δεις ότι το μηχανάκι σου είναι μακράν καλύτερο.....


Mαλιστα,το μαθαμε και αυτο...Τα ΒΤ-014 R ειναι για τον πουτσο τελειως...:rotflmao: :rotflmao:

Συγγνωμη φιλε που γελαω,αλλα το λαστιχακι για πολιτικο κραταει απιστευτα,ειδικα το μπροστα...Με το πισω ειχα προβλημα τελειωνε πολυ γρηγορα ειδικα σε παρατεταμενες 250αρες κτλ...Αλλα κατα τα αλλα μια χαρα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsagas
ΜΑΓΚΕΣ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ SUZUKI MOY GSXR 600 K6?

ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟ ΔΙΧΝΟΥΝ?


Τελοσπαντων ριξε και μια ματια στα Βridgestone ΒΤ-002 RS,ειναι μια ενδιαμεση λυση που κανει και για τον δρομο και για πιστα και πιστευω στο 600αρι σου δεν θα σε προβληματισουν πουθενα...

Συμφωνω παντως οτι αυτη την στιγμη τα Pirelli Supercorsa ειναι κορυφη,αλλα και τα πιο ακριβα...:beer: :beer:

gtsagas
30/10/2007, 10:24
παλικαρια εβαλα τελικα χθες δευτερα τα Μ3 sportec

μετα απο καποιες βολτες θα σας πω εντυπωσεις