PDA

View Full Version : Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s



opera
09/07/2007, 16:25
Ξέρει κανένας συνάδελφος με cbf 600 κάποιο μαγαζί (βιοτεχνία, βιομηχανία, σούπερ μάρκετ, ό,τι να 'ναι τέλος πάντων) που να ειδικεύεται στην κατασκευή σελών; Θέλω κάτι άνετο για το 600, μήπως και φύγω ταξίδι χωρίς να με ενοχλούν οι πολλές ώρες καθιστός. Κάτι είχα ακούσει κάποτε για σέλες σιλικόνης, πρόσθετα σαμάρια, κεντητά εμπριμέ μαξιλαράκια...

Nostra
09/07/2007, 16:27
η καλυτερη σέλα είναι της bagster.com αλλά έχει ~300-350 ? ....

και διαλεγεις εσύ χρώμα, δέρμα, κλπ.

makis206
09/07/2007, 17:12
+1000 για τη σέλα από τη Bagster που είπε κι ο Nostra !

Πλεονεκτήματα:

-Ότι πιο άνετο κυκλοφορεί στο εμπόριο, έτσι απλά ! Βρήκα ένα CBF μεταχειρισμένο που την είχε τοποθετημένη και δεν άφησα την ευκαιρία να πάει χαμένη, έκατσα αμέσως πάνω της. Η αίσθηση μοναδική και η σιγουριά μία ! Ότι καθόμουν αναπαυτικότερα απ'ότι η Βασίλισσα Ελισσάβετ η 4η στο θρόνο της !:lol:

-Ποιότητα κατασκευής που σου δίνει την εικόνα ότι θα κρατήσει για πάντα αυτή η καινουργίλα, δέρμα σε υφή και αίσθηση που θα ζήλευαν πολλάααα σαλόνια νεόπλουτων !:lol:
Το ίδιο ισχύει και για το αφρώδες υλικό της.

Μειονεκτήματα:

-Δεν μου αρέσει καθόλου εμφανησιακά, κάνει το CBF να θυμίζει Daxάκι με σέλα από BolD'or 20ετίας ! :uplate: :lol:
-Ακριβούτσικη ολίγον
-Νομίζω ότι για να στην κατασκευάσει η Bagster σου κρατάει την εργοστασιακή σέλα και δουλεύει πάνω σ'αυτήν.. ας με διορθώσουν οι γνώστες αν κάνω λάθος.

Η απόφαση δική σου :beer:


95851

Nostra
09/07/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
[B]-Νομίζω ότι για να στην κατασκευάσει η Bagster σου κρατάει την εργοστασιακή σέλα και δουλεύει πάνω σ'αυτήν.. ας με διορθώσουν οι γνώστες αν κάνω λάθος. /B]

κάνεις λάθος...


ολόκληρη σέλα σου δίνουν...

τη δικιά σου την κρατάς όπως έιναι ... (κάπως ακούγεται αυτό , ε? :D )



:wave2:

makis206
09/07/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
κάνεις λάθος...
ολόκληρη σέλα σου δίνουν...
τη δικιά σου την κρατάς όπως έιναι ... (κάπως ακούγεται αυτό , ε? :D )
:wave2:

Συν 1 πλεονέκτημα λοιπόν ! :p

:lol: :beer:

simeon
09/07/2007, 17:40
θα ήταν μεγαλύτερο πλεονεκτημα αν σου εδινε την επιλογη να μπορουσες να τουσ δωσεις την δικη σου και να σου δωσουν αλλη σε καλυτερη τιμη (αν γινετε ακουγετε πολυ καλο)

el_hymador
09/07/2007, 17:49
Θα συμφωνησω με τον συντεκνο....χαλια δειχενει η Bagster...ειδικα αυτο το σιριτι γυρω-γυρω θυμιζει φλορετα. βρισκεις την σελα του cbf σκληρη/ αβολη; η μηπως οι ενστασεις προερχονται απο την ...πισω θεση;

Nostra
09/07/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
μηπως οι ενστασεις προερχονται απο την ...πισω θεση;

just like my case...

el_hymador
09/07/2007, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
just like my case...

ομοιοπαθης...but i arrest my case!:D

makis206
09/07/2007, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ομοιοπαθης...

Κι άλλος ένας...

Αλλά χρησιμοποιώ την απειλή του κοκοβιού και σταματάει η κρεβατομουρμούρα

:rotflmao: :rotflmao:

cbfakias
09/07/2007, 23:46
Μία από τα ίδια και εδώ...:D

Με τη δικιά μου δεν έχω πρόβλημα...με της γυναίκας όμως, έχουμε θέμα!!!:evil:

el_hymador
09/07/2007, 23:55
εχετε σκεφτεί οτι οι γυναίκες γενικώς μπορεί να έχουν πρόβλημα; :lol:


αϊντε ....καλομαθημένες όλες!!


κάτι 18αρικα πιπινάκια πάντως πάνε 100 αρες χιλιόμετρα πάνω σε δίχρονα on-off...οι δικές μα θέλουν goldwing...:rolleyes:

makis206
10/07/2007, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εχετε σκεφτεί οτι οι γυναίκες γενικώς μπορεί να έχουν πρόβλημα; :lol:
αϊντε ....καλομαθημένες όλες!!
κάτι 18αρικα πιπινάκια πάντως πάνε 100 αρες χιλιόμετρα πάνω σε δίχρονα on-off...οι δικές μα θέλουν goldwing...:rolleyes:

Η πολυετής εμπειρία μου στο θέμα με κάνει να καταλήγω στο εξής συμπέρασμα:

Η μόνιμη συμβία θέλει θρόνο για να κάτσει ή ακόμα καλύτερα, "πούλα το το ρημάδι και πάρε αμάξι"

Η ξεπέτα βολεύεται ακόμα και στην ουρά του 1098 κι ας καίνε οι εξατμίσεις

:lol: :rotflmao: :lol:

iziogas
10/07/2007, 10:08
Και από που θα μπορούσαμε να δούμε από κοντά ή ακόμα και να αγοράσουμε αυτήν την σέλα;

Ταξιδευτής
10/07/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η πολυετής εμπειρία μου στο θέμα με κάνει να καταλήγω στο εξής συμπέρασμα:

Η μόνιμη συμβία θέλει θρόνο για να κάτσει ή ακόμα καλύτερα, "πούλα το το ρημάδι και πάρε αμάξι"

Η ξεπέτα βολεύεται ακόμα και στην ουρά του 1098 κι ας καίνε οι εξατμίσεις

:lol: :rotflmao: :lol:

Οριστε! Αλλο ενα πλεονεκτημα του να εχεις Ducati! Απωθει τις μονιμες συμβιες! :rolleyes: :yuck:

Oποτε κατω οι μονιμες συμβιες (και οι πολυθρονες μοτο)

και

Ζητω οι ξεπετες (και οι Ducati!) :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:

odt
10/07/2007, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εχετε σκεφτεί οτι οι γυναίκες γενικώς μπορεί να έχουν πρόβλημα; :lol:


αϊντε ....καλομαθημένες όλες!!


κάτι 18αρικα πιπινάκια πάντως πάνε 100 αρες χιλιόμετρα πάνω σε δίχρονα on-off...οι δικές μα θέλουν goldwing...:rolleyes:

και σε μονοκύλινδρα επίσης...:rolleyes:

Tropeas
10/07/2007, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
η καλυτερη σέλα είναι της bagster.com αλλά έχει ~300-350 ? ....

και διαλεγεις εσύ χρώμα, δέρμα, κλπ.
Κανετε και οι 2 λάθος...
οι καλύτερες σέλες σε άποψη άνεσης είναι οι γνωστές ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ Corbin... (http://www.corbin.com/)

opera
11/07/2007, 09:33
Ευχαριστώ όλον τον καλό κόσμο για τις απαντήσεις, και ειδικά τον Μάκη-κάγκουρα που μου έστειλε και τη φωτογραφία. Όμως... πού μπορώ να βρω τη bagster (εμένα δεν με πειράζουν τα λευκά σειρήτια) στην Αθήνα;

Nostra
11/07/2007, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από opera
Ευχαριστώ όλον τον καλό κόσμο για τις απαντήσεις, και ειδικά τον Μάκη-κάγκουρα που μου έστειλε και τη φωτογραφία. Όμως... πού μπορώ να βρω τη bagster (εμένα δεν με πειράζουν τα λευκά σειρήτια) στην Αθήνα;

εργαλειάκι για να την φτιάξεις όπως θες... (http://www.bagster.com/moduleselle/application2007/color-normal.php?lang=uk)



GIASSARIS S.A.
Firm GIASSARIS S.A.
Address 18 POLILA STR.
18757 KERATSINI - GREECE
Greece
Phone 0030-2104314042
Fax 0030-2104313889
E-mail giassaris@ath.forhtnet.gr
Web site www.giassaris.gr


αντιπροσωπος της bagster...







:wave2: :wave2: :wave2:

simeon
11/07/2007, 12:42
εγω παντως πηρα τηλ (γιασσαρη) και μου ειπαν πως δεν δεχονται ανταλλαγη (να δωσεις την παλια και να παρεις αλλη αλλα ουτε και να δωσεις την παλια να την φτιαξουνε) για τα μοντελα που μπορουν να τους στειλουν καινουρια. Αυτο εγινε μονο για κατι μοντελα που δεν υπηρχαν καινουριεσ σελλες... (για varadero μου ειπε η κοπελα)

τρεχα γυρευε δηλαδη μαλλον δεν θελουν να κανουν την δουλεια αλλα 400 ειναι παρα πολλα....
με καμια 200 το πολυ για φτιαξιμο σιγουρα θα τους προτιμουσα....