PDA

View Full Version : Πορεια;...Πορεια!!



el_hymador
09/07/2007, 22:49
Θα εχετε πληροφορηθει φυσικα για την χθεσινη διαδηλωση-διαμαρτυρια μπροστα απο την Βουλη.

Ηταν μια ειρηνικη διαδηλωση χωρις εκτροπα.

Το πληθος των ανθρωπων που συγκεντρωθηκε δεν εχει σημασια, αλλωστε τα ΜΜΕ φροντισαν για την υποβαθμιση του θεματος με ΜΟΝΑΔΙΚΗ εξαιρεση τον ΣΚΑΪ.

Το σημαντικο ειναι οτι κινητοποιηθηκε μαζικα ο κοσμος χωρις να εκπροσωπει καμια παραταξη και χωρις να υπαρχει οργανωμενο πλανο. Αυτο αρκει.


....σειρα μας;

Τι θα λεγατε για μια αντιστοιχη μοτοσικλετιστικη πορεια; Εκπροσωποντας τους εαυτους μας και μονο, μαζι με το αγαπημενο μας μεσο.

Ειρηνικα, χωρις παρεμποδιση της κυκλοφοριας, μια διαδρομη η οποια μπορει να ξεκινησει απο την Παρνηθα και να καταληξει στην Βουλη η σε καποιο υπουργειο; ... η αντιστροφως, η εν παση περιπτωση οτιδηποτε αλλο συμφωνηθει...

Ειμαι σιγουρος - και αυτο φανηκε απο τις συζητησεις μας εδω αλλα και σε αλλα μοτοσικλετιστικα forums - οτι υπαρχει ευαισθητοποιηση των δικυκλιστων σε οτι αφορα στην Παρνηθα, αλλα και γενικα σε περιβαλλοντικα θεματα.

Δεν χρειαζεται να απαιτησουμε κατι, δεν χρειαζεται να ζητησουμε ''αναδασωση εδω και τωρα'' μονο να δηλωσουμε παροντες!! τωρα και στο μελλον!...οτι επαγρυπνουμε και ενδιαφερομαστε- οτι δεν ειμαστε αδιαφοροι και πολιτικως (με την ευρυτερη εννοια της πολιτικης) λοβοτομημενοι.

Μοναδικη προϋποθεση να γινει κατι αμεσα... ολοι ειμαστε λιγο πολυ δικτυωμενοι στα μοτοσικλετιστικα, μπορουμε να κοινοποιησουμε οτιδηποτε συμφωνησουμε σε αλλα forums, στο net γενικοτερα, σε περιοδικα μοτοσικλετας (προλαβαινουμε την 15θημερη εκδοση τους,) στον τυπο και στα μμε...

οπου μπορεσουμε και οπου μας ειναι δυνατο!

Πως θα οργανωθουμε...

1.Δημιουργείται ο βασικός πυρήνας συμμετεχόντων εδώ. Φυσικά δεν εκπροσωπούμε το moto.gr σε καμία περίπτωση!!

2.Συναντιόμαστε το συντομότερο δυνατό και συμφωνούμε τα σχετικά με την ημερομηνία την ώρα, την διαδρομή που θα ακολουθήσουμε καθώς και τις όποιες ιδέες –προτάσεις είναι εφικτές.

3.Ενημερώνουμε τους πάντες! Διευθύνσεις υπάρχουν, όλα τα Forums, όλα τα Blogs , περιοδικά, τύπο και μμε….το πράγμα μετά πάει μόνο του…chain mail και sms διαδίδονται με γεωμετρική πρόοδο.

4.Καθιστούμε σαφές ότι δεν πρόκειται για κομματική κίνηση και ότι το ύφος της πορείας θα είναι ειρηνικό (burn-outs, σούζες κτλ μακριά!!)


Συνάδελφοι μοτοσικλετιστές έχουν πετύχει στο παρελθόν διαδηλώσεις -πορείες πρωτοφανείς για τα Ελληνικά δεδομένα...ας κάνουμε κάτι και εμείς...



ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ...ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΣΤΙΚΟ,-ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ- ΑΛΛΑ ΑΝ ΒΛΕΠΑΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ FORUM ΜΕ 150 ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ...KAΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ (ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΥΣΤΕΡΟΦΗΜΙΑΣ ΚΑΙ ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑΣ) ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.

ΚΑΙ ΤΡΙΑΝΤΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ!!...ΜΑΥΡΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑ ΑΘΟΡΥΒΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑ.....ΘΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ 100; 200; 300; ΑΤΟΜΑ; ΑΥΤΟ ΑΡΚΕΙ!


ΜΟΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΟΥΜΕ....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟ ΑΚΟΜΑ...


ΤΙ ΛΕΤΕ;


95875

LsKostas
10/07/2007, 08:53
Μεσα...

airamhag
10/07/2007, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


Δεν χρειαζεται να απαιτησουμε κατι, δεν χρειαζεται να ζητησουμε ''αναδασωση εδω και τωρα'' μονο να δηλωσουμε παροντες!! τωρα και στο μελλον!...οτι επαγρυπνουμε και ενδιαφερομαστε- οτι δεν ειμαστε αδιαφοροι και πολιτικως (με την ευρυτερη εννοια της πολιτικης) λοβοτομημενοι.


ΤΙ ΛΕΤΕ;

δεν ξερω αν μετραει η γνωμη μου , καθοτι δεν θα ακολουθησω ως αμηχανη ,
ομως..προσωπικα δεν με καλυπτει μια τετοια κινηση.

το θεμα δεν ειναι να κανουμε αισθητη την παρουσια μας..αφου ολοι ειμαστε συνηδειτοποιημενοι...

προεχει η ενημερωση ( πχ ΟΧΙ αναδασωση τωρα , αφηστε το δασος ησυχο κλπ)

η καποιο μηνυμα που να τους παρακινει να ενδιαφερθουν..

θα μπορουσαμε να ειχαμε μαζι μας τo WWF κ το ΣΚΑΙ


προσωπικη αποψη .:beer:

Gandalf dr685sm
10/07/2007, 09:04
Γιατί τώρα που είναι "ζεστό";.... προσωπικά θα επέλεγα χρόνο που θα είναι "κρύο" μπας και ξυπνήσει μερικούς , μιας και είναι διαχρονικής σημασίας θέμα.

Τώρα, σήμερα και εδώ κοντά όλοι θα λένε , θα κάνουν κτλ... είναι η φυσιολογική οργισμένη αντίδραση... αλλά πάντα ο οργισμένος νούς ποτέ δεν βοήθησε κανένα.

Πόσοι απο τους χιλιάδες που ήταν εκεί χθές, θα είναι παρόντες όταν έρθει η ώρα της δράσης μήνες μετά;.. τότε που το κρύο θα τους καθίζει σε παρακείμενα cafe και σπίτια με τζάκι που θα καίει τα καμμένα κούτσουρα;

Δεν λέω με αυτό οτι κακώς έπραξαν προχθες... πολύ καλά έκαναν και έγινε η διαμαρτυρία. Απλά προσωπική μου πεποίθηση είναι πως με φωνές και διαμαρτυρίες ο κόσμος δεν αλλάζει... μπορεί να πιέσει λίγο προσωρινά... αλλά το θέμα είναι να το αλλάξεις. Αυτό θέλει έργα.

Αντί για πορεία που λες λοιπόν, θα προτιμούσα να είχαμε ο καθένας ή σαν σύνολο μια προσπάθεια για περιπολία στην περιοχή που πηγαίναμε όλοι και περπατούσαμε , για παρατήρηση τόσο για αμνο-ερίφια όσο και για καταπατήσεις. Και εκεί καλείς τα ΜΜΕ ή ότι άλλο θες και τους ΤΑΡΑΚΟΥΝΑΣ και πάλι.


Gandalf

el_hymador
10/07/2007, 10:02
Αλλό πράγμα η ενημέρωση και η εθελοντική προσφορά με οποιοδήποτε τρόπο και άλλο η πορεία.

Αλλωστε έχει γραφτεί αλλού η πρόθεση να οργανώσουμε κάτι απο κοινού(περιπολίες κτλ), αλλα προϋπόθεση είναι να περιμένουμε λίγο ώστε να διαμορφωθεί ολοκληρωτικά το πλάνο για την προστασία και διαφύλαξη προκειμένου να συνεισφέρουμε αποτελεσματικά.

Σκοπός της πορείας είναι να γνωστοποιούμε στους ''ιθύνοντες'' αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο ότι ''είμαστε εδώ''...μην περιμένετε κανένα χειροπιαστό αποτέλεσμα απο μια πορεία....απλώς ο ''ενα κλικ'' πριν την απογοήτευση πολίτης που σκέφτεται ''αφου δεν κάνει κανένας τίποτα'' ίσως αποφασίσει να ενεργοποιηθεί.

Θέλετε να το κάνουμε Σεπτέμβριο; κανένα πρόβλημα...μπορεί και να έιναι καλύτερα γιατί τότε θα επαναφέρουμε το θέμα στην επικαιρότητα...

εγώ θα έλεγα και τώρα και τον Σεπτέμβριο ....:)


τα πολλά λόγια είναι φτώχια όμως....

airamhag
10/07/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αλλό πράγμα η ενημέρωση και η εθελοντική προσφορά με οποιοδήποτε τρόπο και άλλο η πορεία.

Αλλωστε έχει γραφτεί αλλού η πρόθεση να οργανώσουμε κάτι απο κοινού(περιπολίες κτλ), αλλα προϋπόθεση είναι να περιμένουμε λίγο ώστε να διαμορφωθεί ολοκληρωτικά το πλάνο για την προστασία και διαφύλαξη προκειμένου να συνεισφέρουμε αποτελεσματικά.

Σκοπός της πορείας είναι να γνωστοποιούμε στους ''ιθύνοντες'' αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο ότι ''είμαστε εδώ''...μην περιμένετε κανένα χειροπιαστό αποτέλεσμα απο μια πορεία....απλώς ο ''ενα κλικ'' πριν την απογοήτευση πολίτης που σκέφτεται ''αφου δεν κάνει κανένας τίποτα'' ίσως αποφασίσει να ενεργοποιηθεί.

Θέλετε να το κάνουμε Σεπτέμβριο; κανένα πρόβλημα...μπορεί και να έιναι καλύτερα γιατί τότε θα επαναφέρουμε το θέμα στην επικαιρότητα...

εγώ θα έλεγα και τώρα και τον Σεπτέμβριο ....:)


τα πολλά λόγια είναι φτώχια όμως....

:beer: :beer: :beer:

οπως μπορω θα βοηθησω...

tomd
10/07/2007, 10:19
εγώ θα έλεγα και τώρα και τον Σεπτέμβριο ....


Και εγω.... :beer: :beer:

AFTER
10/07/2007, 10:22
αλλωστε τα ΜΜΕ φροντισαν για την υποβαθμιση του θεματος


Εδω και καιρο εχουν φαει BAN ολα τα καναλια απο την TV μου, και παιζει μονο ΣΚΑΪ

Κλειστε τις τηλεορασεις %$#&#$%^&%$^*

iosif
10/07/2007, 10:34
ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗΣ?????

Υπάρχει μήπως δασικό κτηματολόγιο?
έχει καταργηθεί η έννοια του χτίζω εκτός σχεδίου σε 4 στρέμματα?
γκρεμίστηκαν τα αυθαίρετα?
διατηρούνται αναλοίωτες οι περιοχές natura?
έφυγαν οι ομπρέλες από την παραλία λαγανά στην ζάκυνθο?
θα αντιμετωπίζεται πλέον το φυσικό περιβάλλον σαν το σπίτι μας και όχι σαν απλός βασικός (και "δωρεάν"...)συντελεστής παραγωγής?
αντιληφθήκαμε ότι το νερό δεν είναι δωρεάν και δεν αναπληρώνεται?
τα κανάλια -και ο σκάι-έίπαν τίποτα για την απεργία πείνας στην δραπετσώνα?

Ήταν αυτά αιτήματα της διαδήλωσης?

el_hymador
10/07/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗΣ?????

Υπάρχει μήπως δασικό κτηματολόγιο?
έχει καταργηθεί η έννοια του χτίζω εκτός σχεδίου σε 4 στρέμματα?
γκρεμίστηκαν τα αυθαίρετα?
διατηρούνται αναλοίωτες οι περιοχές natura?
έφυγαν οι ομπρέλες από την παραλία λαγανά στην ζάκυνθο?
θα αντιμετωπίζεται πλέον το φυσικό περιβάλλον σαν το σπίτι μας και όχι σαν απλός βασικός (και "δωρεάν"...)συντελεστής παραγωγής?
αντιληφθήκαμε ότι το νερό δεν είναι δωρεάν και δεν αναπληρώνεται?
τα κανάλια -και ο σκάι-έίπαν τίποτα για την απεργία πείνας στην δραπετσώνα?

Ήταν αυτά αιτήματα της διαδήλωσης?


iosif, οπως ειπα και πιο πανω δεν υπηρχαν αιτηματα στην διαδηλωση και νομιζω οτι δεν πρεπει να υπαρχουν και σε αυτην(αν γινει, γιατι απ οτι βλεπω....) τελικα για πολλους απο εμας (εμου συμπεριλαμβανομενου) η καταστροφη της Παρνηθας ηταν χαστουκι και μπουγελο με παγωμενο νερο μαζι....

ειναι πολυ ευχαριστο το γεγονος οτι ανθρωποι -απλοι πολιτες χωρις καμια ιδιοτητα- συσπειρωθηκαν και διαδηλωσαν....τα αιτηματα θα ερθουν με τον καιρο, προς το παρον ειδα διαθεση και επιθυμια και αυτο ειναι πολυ ενθαρυντικο!

σε αυτους απευθυνομαστε...εμενα με ενθαρυναν, να μην τους ενθαρυνουμε και εμεις;


δεν ξερω αν το εχετε καταλλαβει αλλα ειναι η πρωτη φορα μετα την χουντα οπου ο κοσμος κατεβηκε να διαδηλωσει αυθορμητα και χωρις πολιτικη ταυτοτητα.....σκεφτειτε το..ειναι πολυ σημαντικο αυτο που εγινε

airamhag
10/07/2007, 11:04
ποτε θα εχουμε συναντηση λοιπον ?

el_hymador
10/07/2007, 11:16
εμείς οι τρείς;

airamhag
LsKostas
el_hymador


...τόσοι είμαστε μέχρι τώρα....

alximistis
10/07/2007, 11:18
Βάλτε κι έναν τρελλό κουτσό μαζί σας. :) Όπου μπάχαλο μέσα κι εμείς. :D
Πάντως συμφωνώ περισσότερο με την ιδέα της airhmag. Απλώς το αναφέρω.

el_hymador
10/07/2007, 13:04
Είμαστε τέσσερις πλέον!!!

μπορούμε να κάνουμε δυάδες...:lol:

οκ...

ίσως απο Σεπτέμβρη .....ελπίζω....:rolleyes:

alximistis
10/07/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Είμαστε τέσσερις πλέον!!!

μπορούμε να κάνουμε δυάδες...:lol:

οκ...

ίσως απο Σεπτέμβρη .....ελπίζω....:rolleyes:


ΨΙΤ! Τρισείμισι ακόμα!!! :)

fantacid
10/07/2007, 13:15
απτη μια ακουγετε ρομαντκο απλη την αλλη τελιως εγωιστηκο!

θα κανουμε μια πορεια χωρις να εχει καμια ουσια η επιδραση σε κατι/καποιον (θα μου πεις ποσες πορειες καταφερνουν κατι τετοιο!) αλλα αυτη η πορεια ουτε καν επιδιωκει κατι τετοιο!
δλδ θα γινει μονο κ μονο για πρωσοπικους λογους, ικανοποιηση κ "προβολη" του εγω μας!
ακομα κ μια αισθηση οτι εκανα κ γω κατι (...τι? μια βολτα με τη μηχανη μου!)

τεσπα οσοι ικανοποιουνται απτην ιδεα μπορεουν να το δοκιμασουν.......δεν κακο!

alximistis
10/07/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
απτη μια ακουγετε ρομαντκο απλη την αλλη τελιως εγωιστηκο!

θα κανουμε μια πορεια χωρις να εχει καμια ουσια η επιδραση σε κατι/καποιον (θα μου πεις ποσες πορειες καταφερνουν κατι τετοιο!) αλλα αυτη η πορεια ουτε καν επιδιωκει κατι τετοιο!
δλδ θα γινει μονο κ μονο για πρωσοπικους λογους, ικανοποιηση κ "προβολη" του εγω μας!
ακομα κ μια αισθηση οτι εκανα κ γω κατι (...τι? μια βολτα με τη μηχανη μου!)

τεσπα οσοι ικανοποιουνται απτην ιδεα μπορεουν να το δοκιμασουν.......δεν κακο!


όχι ρε φίλε ικανοποίηση του εγώ! Κάτσε τώρα! Μια πορεία μπορεί να είναι εντελώς μπούρδα μπορεί όμως συνδυαζόμενη και με άλλα πραγματάκια να έχει αποτέλεσμα.
Αλλά οκ όχι και να ικανοποιήσουμε τον εγωισμό μας επειδή έχουμε πάθει ένα πατατρακ και θέλουμε να κάνουμε κάτι για την καταστροφή! Άδικο αυτό!
Ότι προσωπικά έχω την αγωνία και την μανία να κάνω κάτι ναι το δέχομαι. ΘΕΛΩ να προσπαθήσω. κακό είναι;

afrotwin
10/07/2007, 13:27
8a pame os kafenio pou diadiloni tin.....

osi 8eloun ke anikoun se lesxes ke club mporoun apo eki na kanoun diamartiries

edo den iparxi tipota organomeno
ke ine safos axaraktiristo forum
ke kalo ine na min xaraktiristi

ektos ke an iparxi megali anagki gia kati tetio...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
10/07/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
8a pame os kafenio pou diadiloni tin.....

osi 8eloun ke anikoun se lesxes ke club mporoun apo eki na kanoun diamartiries

edo den iparxi tipota organomeno
ke ine safos axaraktiristo forum
ke kalo ine na min xaraktiristi

ektos ke an iparxi megali anagki gia kati tetio...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν μιλάμε ως επρόσωποι του φίρουμ βρε. Σαφώς και δεν το ταυτίζουμε. :)

fantacid
10/07/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
όχι ρε φίλε ικανοποίηση του εγώ! Κάτσε τώρα! Μια πορεία μπορεί να είναι εντελώς μπούρδα μπορεί όμως συνδυαζόμενη και με άλλα πραγματάκια να έχει αποτέλεσμα.
Αλλά οκ όχι και να ικανοποιήσουμε τον εγωισμό μας επειδή έχουμε πάθει ένα πατατρακ και θέλουμε να κάνουμε κάτι για την καταστροφή! Άδικο αυτό!
Ότι προσωπικά έχω την αγωνία και την μανία να κάνω κάτι ναι το δέχομαι. ΘΕΛΩ να προσπαθήσω. κακό είναι;


το ειπα κ πιο πανω........δεν κακο!!

afrotwin
10/07/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Δεν μιλάμε ως επρόσωποι του φίρουμ βρε. Σαφώς και δεν το ταυτίζουμε. :)

kita agapito monopodo...:rotflmao: (prosorina toulaxiston):rotflmao:

os επρόσωποι tou φίρουμ mporoume na pame:rotflmao:
giati kanis den 8a katalavi ti imaste...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

os ekprosopi tou forum den mporoume na pame giati tote ine safes to ti imaste...
:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:

alximistis
10/07/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kita agapito monopodo...:rotflmao: (prosorina toulaxiston):rotflmao:

os επρόσωποι tou φίρουμ mporoume na pame:rotflmao:
giati kanis den 8a katalavi ti imaste...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

os ekprosopi tou forum den mporoume na pame giati tote ine safes to ti imaste...
:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:


Ε όχι και τι είμαστε. Μονόποδο εγώ, τι σχέση έχω ρε πιθηκάνθρωπε με σένα; :D

afrotwin
10/07/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ε όχι και τι είμαστε. Μονόποδο εγώ, τι σχέση έχω ρε πιθηκάνθρωπε με σένα; :D

ego re toulaxiston ime ke prostatevomeno idos...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

iosif
10/07/2007, 13:43
δεν ξερω αν το εχετε καταλλαβει αλλα ειναι η πρωτη φορα μετα την χουντα οπου ο κοσμος κατεβηκε να διαδηλωσει αυθορμητα και χωρις πολιτικη ταυτοτητα.....σκεφτειτε το..ειναι πολυ σημαντικο αυτο που εγινε...
είπε ο el_hymador

και γω αυτό λέω.
χωρίς πολιτική ταυτότητα, δηλαδή χωρίς όραμα , χωρίς διαχειριστικό πρόταγμα είναι μία απλή έκρασηγ αγανάκτησης που απλά θα ξεχαστεί
όπως ακριβώς πέρσι με την χαλκιδική

α παρεπιπτόντως πέρσι κάηκε το πευκοχώρι χαλκιδικής. πριν 2 κυριακές στο βημαγκαζινο είχε καταχώρηση για πώληση οικοπέδων στο γλαρόκαμπο πευκοχωρίου χαλκιδικής , ο οποίος είχε καεί μόλις πέρσι
και τότε περίσσευαν τα δάκρυα, είχε πάει μάλιστα και ο τραγουδιστής/ νομάρχης/ κετεριντζής/ υφασματέμπορος να συντονίσει την πυροσβεστική........

α! το σκαι γιατί δεν αναφέρεται στην απεργία των κούριεςρ και τον αποκλεισμό της εισόδου της acs?

vangelis 64
10/07/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego re toulaxiston ime ke prostatevomeno idos...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Ποιός σε προστατεύει ρε Λεωνίδα,η WWF?:lol: :lol: :lol: :lol:

alximistis
10/07/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego re toulaxiston ime ke prostatevomeno idos...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ναι. Θα σε βάλουν σε γυάλα! να σε... χαζεύουν! Ιδού ο πιθικάνθρωπας με το μυαλό που πλησίασε περισσότερο τον άνθρωπο!!!

fantacid
10/07/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
χωρίς πολιτική ταυτότητα, δηλαδή χωρίς όραμα , χωρίς διαχειριστικό πρόταγμα είναι μία απλή έκρασηγ αγανάκτησης που απλά θα ξεχαστεί


η πολιτικη ταυτοτητα σου χαριζει το οραμα?

wtf!!!

el_hymador
10/07/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
απτη μια ακουγετε ρομαντκο απλη την αλλη τελιως εγωιστηκο!

θα κανουμε μια πορεια χωρις να εχει καμια ουσια η επιδραση σε κατι/καποιον (θα μου πεις ποσες πορειες καταφερνουν κατι τετοιο!) αλλα αυτη η πορεια ουτε καν επιδιωκει κατι τετοιο!
δλδ θα γινει μονο κ μονο για πρωσοπικους λογους, ικανοποιηση κ "προβολη" του εγω μας!
ακομα κ μια αισθηση οτι εκανα κ γω κατι (...τι? μια βολτα με τη μηχανη μου!)

τεσπα οσοι ικανοποιουνται απτην ιδεα μπορεουν να το δοκιμασουν.......δεν κακο!

ρε ανθρωπΑ ποια ικανοποιηση του εγω μας; ...εμεις θα προβληθουμε η θα εκπροσωπησουμε κανεναν; ανωνυμα θα παμε...ουτε το Moto.gr ουτε κανεναν δεν εκπροσωπουμε.

Απο την πορεια της Κυριακης αν εξαιρεσει κανεις τις κλασσικες μαλακιες προσαρτησης και οικιοποιησης του γεγονοτος απο κατι ''αριστεριζοντες'' παραταξεις (ευτυχως σε μικρο βαθμο) κανενας δεν προβληθηκε, κανεις δεν μπηκε μπροσταρης και κανεις δεν επευφημηθηκε ως πρωτεργατης και δημιουργος...


και στην τελικη αν εχετε να προτεινετε κατι που μπορει να εχει επιδραση και ουσια, ευχαριστως να το καταθεσετε...

afrotwin
10/07/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ναι. Θα σε βάλουν σε γυάλα! να σε... χαζεύουν! Ιδού ο πιθικάνθρωπας με το μυαλό που πλησίασε περισσότερο τον άνθρωπο!!!

ta les afta epidi zilevis re
monopode xoropidixtouli...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
10/07/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
δεν ξερω αν το εχετε καταλλαβει αλλα ειναι η πρωτη φορα μετα την χουντα οπου ο κοσμος κατεβηκε να διαδηλωσει αυθορμητα και χωρις πολιτικη ταυτοτητα.....σκεφτειτε το..ειναι πολυ σημαντικο αυτο που εγινε...
είπε ο el_hymador

και γω αυτό λέω.
χωρίς πολιτική ταυτότητα, δηλαδή χωρίς όραμα , χωρίς διαχειριστικό πρόταγμα είναι μία απλή έκρασηγ αγανάκτησης που απλά θα ξεχαστεί
όπως ακριβώς πέρσι με την χαλκιδική

α παρεπιπτόντως πέρσι κάηκε το πευκοχώρι χαλκιδικής. πριν 2 κυριακές στο βημαγκαζινο είχε καταχώρηση για πώληση οικοπέδων στο γλαρόκαμπο πευκοχωρίου χαλκιδικής , ο οποίος είχε καεί μόλις πέρσι
και τότε περίσσευαν τα δάκρυα, είχε πάει μάλιστα και ο τραγουδιστής/ νομάρχης/ κετεριντζής/ υφασματέμπορος να συντονίσει την πυροσβεστική........

α! το σκαι γιατί δεν αναφέρεται στην απεργία των κούριεςρ και τον αποκλεισμό της εισόδου της acs?

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ!! και ειναι η πρωτη φορα που μιλαω στον πρωτο ενικο σχετικα με ''θελω''


υ.γ. αν οι Couriers ειχαν κανει μια πορεια ισως ειχε γινει ευρυτερα γνωστη η προσπαθεια τους...:winka:

afrotwin
10/07/2007, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ποιός σε προστατεύει ρε Λεωνίδα,η WWF?:

oxi re o SME
silogos mpogiatzidon elados....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

iosif
10/07/2007, 14:12
οι κουριερ εχουν κανει τουλαχιστον 4 πορειες. λεγονται cabaleros. και αυτές δεν αναφέρθηκαν στον σκάι.

φαίνεται ότι δεν γίνομαι κατανοητός
άλλο κομματική άλλο πολιτική ταυτότητα

και πολιτική ταυτότητα σημαίνει τι όραμα έχεις για το πως πρέπει να είναι και να λειτουργεί η κοινωνία.

και γω στην πορεία κάτι τέτοιο δεν είδα-είδα μόνο μία γενικόλογη οργή.
όπως το κοινωνικό φόρουμν μιλάει για "δικαιότερη κοινωνία" αλλά δεν μας λέει με ποιους όρους.

καλό να προστατεύσεις το δάσος αλλά από τι και ΠΩΣ?
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΣΑΙΝΟΥΜΕ? ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΙς ΠΛΥΜΜΗΡΕΣ? ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΥΛΕΥΟΥΜΕ? Ή ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ?
Είσαι σίγουρος ότι το ίδιο πράγμα σημαίνει το δάσος για τον αλαφούζο και το ίδιο για σένα?

afrotwin
10/07/2007, 14:17
8a afipnisti kamia sinidisi i8a pame pali gia kontres ke orgia me pipinia?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
10/07/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
οι κουριερ εχουν κανει τουλαχιστον 4 πορειες. λεγονται cabaleros. και αυτές δεν αναφέρθηκαν στον σκάι.

φαίνεται ότι δεν γίνομαι κατανοητός
άλλο κομματική άλλο πολιτική ταυτότητα

και πολιτική ταυτότητα σημαίνει τι όραμα έχεις για το πως πρέπει να είναι και να λειτουργεί η κοινωνία.

και γω στην πορεία κάτι τέτοιο δεν είδα-είδα μόνο μία γενικόλογη οργή.
όπως το κοινωνικό φόρουμν μιλάει για "δικαιότερη κοινωνία" αλλά δεν μας λέει με ποιους όρους.

καλό να προστατεύσεις το δάσος αλλά από τι και ΠΩΣ?
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?
ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΣΑΙΝΟΥΜΕ? ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΙς ΠΛΥΜΜΗΡΕΣ? ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΥΛΕΥΟΥΜΕ? Ή ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ?
Είσαι σίγουρος ότι το ίδιο πράγμα σημαίνει το δάσος για τον αλαφούζο και το ίδιο για σένα?

μεσα στον πανικο ( κ του μυαλου μου κ του θρεντ )

...

ενδιαφερουσα η αποψη σου ... αλλα δεν μπορω ειλικρινα ( κ χωρις ιχνος ειρωνιας ) να καταλαβω τι προτεινεις ...

τι εννοεις ? εισαι εναντια σε καποια πορεια ? η μας οδηγεις σε ενα αλλο τροπο σκεψης?πρεπει να εκμεταλλευτουμε καποια πραγματα που δεν βλεπουμε?

δεν καταλαβαινω που θες να καταληξεις..

el_hymador
10/07/2007, 17:16
.....


95939

el_hymador
10/07/2007, 17:19
....δεν γ@μιεται μωρε.....

ας πουμε για κανα μοτορι....

αγανακτησαμε να αγανακτουμε μαλλον :rolleyes:

el_hymador
11/07/2007, 16:30
''ακουσα και οτι προθυμοποιηθηκαν οι εντουραδες να "περιπολουν" το βουνο!!!
σορυ, αλλά μας περνανε για μαλακες?
κακο κανανε και πριν καει το δασος με τις μηχανες τους.
ποσο μαλλον τωρα, που το βουνο εχει γινει η καλυτεροτερη πιστα γι αυτους.''


για να μην νομίζετε ότι η πορεία δεν έχει νόημα αν στερέιται αιτημάτων....

αυτή είναι η γνώμη των περισσοτέρων για τους ''κακούς'' εντουράδες και έτσι σχολιάζεται η πρόθεση τους να βοηθήσουν....

δεν έιναι μόνο η Πάρνηθα, είμαστε και εμείς...

:rolleyes: