PDA

View Full Version : κουφαθηκα!!!!!!!!!



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
21/09/2004, 18:02
οπως ξερετε αυτο το διαστημα κανω την πυροσβεση στο σουπερ μαρκετ ατλαντικ στον αλιμο επι της βουλιαγμενης. πηγα εχτες να πληρωθω εναντη για το 15ημερο που δουλεψαμε,. περιμανα να παρω περιπου 2000 ευρω για να πληρωσω της υποχρεωσεις μου. ( επιταγες, μεροκαματα, ικα, κλπ) αντι για 2000 ευρω μου ΕΔΩΣΑΝ 1500. το θεμα βεβαια δεν ειναι αυτο. το θεμα ειναι οτι μου εδωσαν 1000 ευρω μετριτα και 500 ευρω................ δωροεπιταγες για να ψωνισουμε απο τα καταστηματα τους τροφιμα και αλλα ειδη:eyepop: :eyepop:
δηλαδη εγω θα πληρωσω το προσοπικο μου με δωροεπιταγες και αυτοι θα πληρωσουν το ενεικιο τους και της υποχρεωσεις τους με δωροεπιταγες:eyepop :hypnotize :uplate: θα παω στην τραπεζα και θα καταθεσω για να καλιψω της επιταγες μου με δωροεπιταγες:uplate: :hypnotize θα παω να βαλω πετρελαιο και θα πληρωσω με δωροεπιταγες:yuck: :yuck: και οταν εβαλα της φωνες μου ειπαν... γιατι δεν κανεις ψωνια απο το σουπερ μαρκετ????!!!.... ε θα ψωνησης απο τα δικα μας καταστηματα και θα πληρωσεις με της δωροεπιταγες.....ακουσατε οι μεγαλομπακαλιδες πολιτελιας τι κανουνε? και οταν τους ειπα οτι εγω δεν εκανα καμια τετοια συμφωνια. μου απαντησαν οτι ..... η αρχη της εταιριας μας ειναι να πληρωνουμε το 15% των σηνεργατων μας με δωροεπιταγες!!!!!!!!!!!!!!:evil: δηλαδη στο εργο αυτο που ειναι περιπου 60.000 ευρω θα θελουν να μου δωσουν 9.000 ευρω ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ δηλαδη περιπου 3 000 000 δρχ σε δωροεπιταγες:mad::confused: :sad: τα πιρα αγρια και εβαλα της φωνες και μου ειπαν οτι θα κανουν εξερεση και θα μου δωσουν οσο το δυνατον λιγοτερες.

να πως κανουν τα λευτα μερικοι οχι σαν εμας τους μαλακες. και αντε τωρα εσυ να βρης μετριτα να καληψης της υποχρεωσεις σου....:bigcry:

alex14
21/09/2004, 18:23
Τυχερος εισαι που ειναι supermarket.
Για φαντασου να ηταν φαρμακειο.

Ρε τι γυφτεια υπαρχει στον κοσμο.

adam_tsouk
21/09/2004, 18:29
παντρεμένος ε;
υπάρχει μια πρόταση για πυρόσβεση σε μπουρδέλα! ψήνεσαι;; :lol: :lol:
Καλά, φυσικά ξέρεις ότι θα πάρεις όλα τα χρήματα σε ρευστό (ή πιο πιθανό σε επιταγές για το Πάσχα) αν τους τσαμπουκαλευτείς, εκτός και αν το έχουν γραμένο σε κανένα συμβόλαιο! Ναι... καλά.... λέμε τώρα!
Πάντως αν πας για δουλειά στι ΙΚΑ θα κουρεύεσαι τσάμπα! :lol: :lol:

Έτσι γίνονται τα λεφτά ρε.....

Θάνος
21/09/2004, 20:52
Καλά η μαλακία έχει γίνει εθνικό προϊόν... Ελπίζω να μην δεχτείς κάτι τέτοιο. Έχει παραγίνει το κακό με τους γύφτους κακοπληρωτές. Έχει βρωμίσει ο τόπος.

Παράτα τα έτσι όπως είναι, μάζεψε τα συνεργεία και τα υλικά σου και φύγε...

Άκου εκεί δωροεπιταγή... τι είναι αυτό; εθνικό νόμισμα; με ποιο δικαίωμα; και περιμένουν να τους κόψεις και τιμολόγιο για την εξόφληση;

Καλά έπαθα πλάκα τώρα... έχω ακούσει για κακοπληρωτές αλλά αυτό ξεπερνάει το όρια!!! Άσε που το Ατλάντικ σβήστηκε από το χάρτη μου...

Άκου να δεις τους γύφτους... και να σκεφτείς δηλαδή πέρα από την αδιανόητη απατεωνία και γυφτιά τους, ότι από τα 9.000€ δωροεπιταγή που θα σου δώσουν, ένα ποσοστό είναι και το κέρδος τους από τα προϊόντα που θα πας να πάρεις για να την εξαργυρώσεις, το οποίο θα ξαναμπει στην τσέπη τους!

Δηλαδή ουσιαστικά τους κάνεις και έμμεση έκπτωση! Τους γυρίζεις και λεφτά πίσω!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!!! :mad: :nono:

milaber
21/09/2004, 21:43
Τσακάλια ρε οι τύποι!

Σου δίνουν δηλαδή δωροεπιταγή για 500 ευρά για προϊόντα από τα καταστήματα τους, για τα οποία συνολικά αυτοί έχουν πληρώσει τα μισά από τους προμηθευτές για να τα αγοράσουν.

Ρε ουστ!

Αλήτες...

kostasfazer
22/09/2004, 00:25
.........γι αυτό και εσύ θα τους δόσεις δωροπυροσβεστήρες. Τι είναι αυτό, είναι μια καινούρια πολιτική της εταιρίας μας, σας δίνουμε τα κουπόνια με σχήμα τον πυροσβεστήρα και όταν λοιπόν πιάσετε φωτιά μπορείτε να έρθετε από τα γραφεία μας και να εξαργυρώσετε το εκπληκτικό αυτό κουπόνι με έναν πραγματικό πυροσβεστήρα έτσι ώστε να μπορέσετε να σβήσετε την φωτιά απο το super market!!!!!!!




Α και μην ξεχνατε στους 10 δωροπυροσβεστήρες δώρο ένα στρώμα θαλάσσης!!!!!!!!
[B]

:smokin: :smokin: :smokin:

milaber
22/09/2004, 02:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
όταν λοιπόν πιάσετε φωτιά μπορείτε να έρθετε από τα γραφεία μας και να εξαργυρώσετε το εκπληκτικό αυτό κουπόνι με έναν πραγματικό πυροσβεστήρα έτσι ώστε να μπορέσετε να σβήσετε την φωτιά απο το super market!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Julius
22/09/2004, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
.........γι αυτό και εσύ θα τους δόσεις δωροπυροσβεστήρες. Τι είναι αυτό, είναι μια καινούρια πολιτική της εταιρίας μας, σας δίνουμε τα κουπόνια με σχήμα τον πυροσβεστήρα και όταν λοιπόν πιάσετε φωτιά μπορείτε να έρθετε από τα γραφεία μας και να εξαργυρώσετε το εκπληκτικό αυτό κουπόνι με έναν πραγματικό πυροσβεστήρα έτσι ώστε να μπορέσετε να σβήσετε την φωτιά απο το super market!!!!!!!




Α και μην ξεχνατε στους 10 δωροπυροσβεστήρες δώρο ένα στρώμα θαλάσσης!!!!!!!!
[B]

:smokin: :smokin: :smokin:


Mpoaaaax a xa a ax ax ax, ferte ton Doropyrosvestira, mazi me ena flegomeno proion kai emeis sas dinoume ishs aksias pyrosvestira xa xaxa xa ax xa

Arkoudo kane manoura-tzertzelo-samata, den exoune dikaioma na to kanoune auto efoson den exei ginei tetoia symfonia

crs-k
22/09/2004, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
παντρεμένος ε;
υπάρχει μια πρόταση για πυρόσβεση σε μπουρδέλα! ψήνεσαι;; :lol: :lol:
Καλά, φυσικά ξέρεις ότι θα πάρεις όλα τα χρήματα σε ρευστό (ή πιο πιθανό σε επιταγές για το Πάσχα) αν τους τσαμπουκαλευτείς, εκτός και αν το έχουν γραμένο σε κανένα συμβόλαιο! Ναι... καλά.... λέμε τώρα!
Πάντως αν πας για δουλειά στι ΙΚΑ θα κουρεύεσαι τσάμπα! :lol: :lol:

Έτσι γίνονται τα λεφτά ρε.....

Εδω θα δεχοσουνα τις "δωροεπιταγες" Γιωργο ???

:lol: :rotflmao: :lol:

GST
22/09/2004, 08:38
ασε που οι δωροεπιταγεσ αφορουν τιμεσ λιανικησ για σενα στα προιοντ τουσ που σημαινει οτι βγαζουν και απο εκει ..ειναι παρανομη αυτη η πληρωμη και αν δεν σε πληρωσουν μπορεισ να τουσ κανεισ καταγγελεια και αλλα πολλα οπωσ να παρεισ ενα καναλι να πεισ το προβλημα σου πραγματα που δηλαδη μπορει να μην ειναι του χαρακτηρα σου αλλα μονο ετσι δυστηχωσ θα βρεισ το δικιο σου .....ελπιζω να δικαιωθεισ :cool:

crs-k
22/09/2004, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ασε που οι δωροεπιταγεσ αφορουν τιμεσ λιανικησ για σενα στα προιοντ τουσ που σημαινει οτι βγαζουν και απο εκει ..ειναι παρανομη αυτη η πληρωμη και αν δεν σε πληρωσουν μπορεισ να τουσ κανεισ καταγγελεια και αλλα πολλα οπωσ να παρεισ ενα καναλι να πεισ το προβλημα σου πραγματα που δηλαδη μπορει να μην ειναι του χαρακτηρα σου αλλα μονο ετσι δυστηχωσ θα βρεισ το δικιο σου .....ελπιζω να δικαιωθεισ :cool:

Εγω θα προτεινα να ρωτησει κι ενα δικηγορο.
Γενικα συμφωνω με τον Θανο πιο πανω, αλλα νομιζω οτι αν δεν υπαρχει καποια "εγγραφη" συμφωνια για αυτον τον τροπο πληρωμης, ΔΕΝ ισχυει.

Nefeli
22/09/2004, 09:11
Με βάση το νόμο δεν μπορούν να γίνονται αυτά, παρά μόνο στην περίπτωση που έχει γίνει συμφωνία για τον τρόπο πληρωμής από την αρχή σε χρήματα, δωροεπιταγές, είδος κ.λπ.

Οι τύποι το έχουν κάνει μόνο και μόνο για να βγάζουν περισσότερα λεφτά και όπου πιάσει………………

Αν είναι δυνατόν δηλ.

αν πέσουν κι έξω και σου αφήσουν και τις επιταγές ακάλυπτες να κάνεις και κατάσχεση στα χαρτιά υγείας.

:sun:

periklisk
22/09/2004, 09:14
ΟΛΟΙ ΟΙ Μ@Λ@ΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΡΕ Π@@ΣΤΗ ΜΟΥ!

ΙΣΑ ΡΕ ΤΑ ΠΑΛΙΟΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!

melsaltas
22/09/2004, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εγω θα προτεινα να ρωτησει κι ενα δικηγορο.
Γενικα συμφωνω με τον Θανο πιο πανω, αλλα νομιζω οτι αν δεν υπαρχει καποια "εγγραφη" συμφωνια για αυτον τον τροπο πληρωμης, ΔΕΝ ισχυει.


BΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΤΟ FORUM.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ.


ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΙΓΟΝΤΩΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ!!!

parji
22/09/2004, 09:52
Καλά πόσο λαμόγια μπορεί να είναι ρε γαμώτο?
Γιώργη μη μασήσεις και δεχτείς. Εχεις το νόμο με το μέρος σου. Από τη στιγμή που δεν είχες κάνει κάποια αρχική συμφωνία για το τρόπο πληρωμής σου, δε μπορούν να σου δώσουν δωροεπιταγές ή ότι άλλο θέλουν αυτοί πέρα από χρήματα, είτε σε μετρητά είτε σε επιταγές. Μπορείς κάλλιστα να τους κυνηγήσεις μέσω κάποιου δικηγόρου και να διεκδικήσεις τα δεδουλευμένα σου.

GST
22/09/2004, 10:47
εκτοσ βεβαια αν χρειαζεσε τιποτα lipton ice tea για να μηραζεισ στουσ δρομουσ:lol: :lol: :lol:

αστειευομε

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
22/09/2004, 13:10
Το θεμα ειναι οτι τελιονοντας με το καλο αυτην την εβδομαδα αντε μεσα της αλλης ειναι να περνω ακωμα 28000 ευρω για τα την προμηθεια των υλικων και δεν με σημφερη να κανω βαβουρα πριν τα παρω. αλλα ετσι και μου κανουν καμια μαλακια και μου τα δοσουν καποια μετριτα και τα αλλα σε δωροεπιταγες θα μας δηξουν στα καναλια

adam_tsouk
22/09/2004, 15:17
Σα να βλέπω ήδη τον Πάνο Σόμπολο να αναλύει: Αδίστακτος μανιακός πυροσβέστης άρχισε να κοπανάει με μανία πυροσβεστήρες στα κεφάλια των υπαλλήλων!!
Ο δράστης έμιαζε με γριά αρκούδα!!:lol: :lol: :lol:

Μη μασάς ρε, δε παίζει τέτοια περίπτωση.... ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ!!

ppaylos
23/09/2004, 05:35
Γιωργο αν δεν εχεις υπογραψει σημφωνητικο με τετοιο ορο δεν μπορουν να σου τις δωσουν με το ζορι ,απλα
μην παιρνεις τις δωροεπιταγες καλυτερα λιγοτερα και μετρητα ,Και να τους κοπανησεις με τροπο στο τελος.Ελπιζω να μην πηρες ουτε των 500ουρων.Εχουμε γεμισει μικροβλακες απατεωνες:mad: