PDA

View Full Version : Varadero 125....την Γνωμη Σασ Παρακαλω.......



tsatsar
21/09/2004, 18:45
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ..........
ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΜΗΣ, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ.............
ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΠΑΠΙ (ΜΑΧ 100) ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ....
ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ Α1, ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ >34 ΙΠΠΟΥΣ........
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Η' ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ............
ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ VARADERO-125, CBR-125 KAI CBF-250....ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ Ή ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ.........
ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΥΡΙΩΣ ΑΘΗΝΑ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 100 ΧΛΜ..........
Η XONDA ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΩΣ "Varadero στα 125cc. Τώρα ναι και μάλιστα με εντυπωσιακές διαστάσεις, δυναμική εμφάνιση, προσφέρει εργονομία και άνεση για απολαυστικά ταξίδια.".....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.........

idi
21/09/2004, 19:39
αν ειναι να παρεις ενα απο τα τρια, αυτο ΠΡΕΠΕΙ να ειναι το CBF250 το οποιο ειναι ενα βημα μετα τα παπια τιμιο μηχανακι.

το CBR ειναι μια καλη προταση για πρωτη επαφη με μηχανακι αλλα τι να κανουν τα 125cc???

το ...αλλο το ακατανομαστο ειναι ενα μικρο varkadero ...(ειναι καλο αυτο...?) πανακριβο, πανασχημο, παναχρηστο, πανχαζο (σαν ιδεα) παν-ολα τα κακα....

παρε οτι θες ...

αααα καλως ηρθες!:wave2:

milaber
21/09/2004, 22:31
Εννοείται το CBF το 250!

Εκτός και αν θες κάτι σε on- off όπως το Varadero, οπότε θα σου συνηστούσα το KLE το 250 (της Kawasaki) που βγάζει και 34 αλογάκια.

:wave2: :wave2: :wave2:

antonis111
22/09/2004, 11:01
Μεγάλε, ηρέμησε, μην ανεβαίνεις τόσο γρήγορα κυβικά! με πρόχειρους υπολογισμούς (7 χρόνια max100, 7 χρόνια 125...) το 2236 μ.χ. θα πρέπει να το δηλώσεις στην εφορία, ναι βρε, θα πάρεις 500άρα. Η μόνη διαφορά με το παπί σου είναι οταν πέφτεις..., 1.000.000δρχ (το λειγότερο!). Αν είναι δυνατόν, άκου varadero 125! μήπως κάνεις τα μαλιά σου καρφάκια και συχνάζεις έξω από Γυμνάσια. αν ναι τότε ok, πρόσεξε όμως, Γυμνάσια είπα όχι λύκεια, τότε θέλει XT 600. αυτά.

alex14
22/09/2004, 12:05
Απο αυτα που αναφερεις, cbf 250 δαγκωτο.
Το Varadero 125 δεν νομιζω να πηγαινει πολυ καλυτερα απο το max 100 που εχεις τωρα.Για ταξιδι ουτε συζητηση.
Βασικα μην σε εντυπωσιαζει το ονομα και ο ογκος του. Θα ηταν ενα πολυ καλο μηχανακι εαν ηταν τουλαχιστον 250 cc.

:wave2:

tsatsar
22/09/2004, 22:20
Antonis111,
diki mou douleia to posa kyvika tha anevainw kathe fora........Prepei na eisai xefteri sta mathimatika...........To gymnasio kai to lykeio to exw teleiwsei pro pollou........Kai gomena den psaxnw, toulaxiston oxi se gymnasia kai lykeia.......Zitaw gnwmes apo sovara atoma gia sygekrimena themata, opws dimosievw stin arxi tou topic......Kai apo oti vlepw, den eixes tipota axio logou na syneisfereis sto topic.......

xifias
23/09/2004, 03:17
φιλε tsatsar το θεμα ειναι πολυ απλο

Αν θες καποιο απο τα τρια χοντακια, εννοειται το 250.

250cc=125+125.μιλαμε για τεραστια διαφορα οπως καταλαβαινεις

Το varaderaki μπορει να φαινεται πιο μοτοσυκλετα λογω ογκου, αλλα απευθυνεται σε ατομα που θελουν να δειχνουν οτι εχουν μεγαλη μοτοσυκλετα.Το μηχανακι ειναι χελωνα.Θα πληρωσεις ενα καρο λεφτα μονο για εμφανιση

antonis111
23/09/2004, 13:58
υπερβολική σοβαρότητα κατά τη γνώμη μου, ασ είναι.
Το transalp 125 απευθύνετε σε ανθρώπους νεαρής ηλικίας (16-20 χρονών-δεν το λέω εγώ, η χόντα το λέει) οι οποίοι δεν μπορούν να βγάλουν δήπλωμα για ανεξάρτητα. το 99% αγοράζετε σαν δώρο απο τους γονείς. τιμάται περι τα 2.000.000, για σέρβις θα πληρώνεις 80.000, οι γνωστοί σου ( όσοι ξέρουν) θα σε δουλεύουν -αν δεν σε απασχολεί η γνώμη των άλλων γιατί μηχανάκι με μόνο σκοπό την εντίπωση? - και σε τρία χρόνια που θα θέλεις να το πουλήσεις θα πάρεις 600.000!
Αν δεν με κατάλαβες, σκοπός μου είναι, αφού αποφάσισες να μπείς στον κόσμο της μοτοσικλέτας να μπείς σωστά.
Γιατί όχι οn-off 600-650? είναι πολύ εύκολα, δεν τρέχουν, έχουν εύκολη μεταπώληση και τα ίδια χρήματα. τα άλλα δύο: χωρίς χαρακτήρα μεν, τίμια δε.

milaber
24/09/2004, 03:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
Το transalp 125 απευθύνετε σε ανθρώπους νεαρής ηλικίας (16-20 χρονών-δεν το λέω εγώ, η χόντα το λέει) οι οποίοι δεν μπορούν να βγάλουν δήπλωμα για ανεξάρτητα.

Καταρχήν είναι "Varadero 125", και όχι "Transalp 125", το μηχανάκι για το οποίο μιλάμε.

Δεύτερον, ξέρεις έστω και έναν 16χρονο που να έχει το συγκεκριμένο μοντέλο;

Τρίτον, ξέρεις τι θα σου απαντήσει κάποιος δεκαεξάχρονος αν του πεις να πάρει το συγκεκριμένο μοντέλο;

Και τέτερτον για να τελειώνουμε, είναι μηχανάκι για -αντάρηδες που δεν θέλουν να καβαλάνε κάτι μεγαλύτερο, αλλά θέλουν να καβαλάνε κάτι που δείχνει για μεγαλύτερο.

antonis111
24/09/2004, 12:55
Εφέτος θα φορεθεί το Μαύρο χρώμα στα κουστουμια, στη μόδα θα είναι και η ψιλή ρίγα σε συνδιασμό με καρό πουκαμισάκι. Για παπούτσια η επιλογή είναι μοκασίνια.
Και τώρα τα ζώδια:
Ταύρος: στα αισθηματικά σας θα πρέπει ...

milaber
24/09/2004, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
Εφέτος θα φορεθεί το Μαύρο χρώμα στα κουστουμια, στη μόδα θα είναι και η ψιλή ρίγα σε συνδιασμό με καρό πουκαμισάκι. Για παπούτσια η επιλογή είναι μοκασίνια.
Και τώρα τα ζώδια:
Ταύρος: στα αισθηματικά σας θα πρέπει ...

Για να καταλάβω γιατί είμαι και από χωριό...
...θες να μας πεις "πολύ σοβαρούς";

:confused: :confused: :confused:

antonis111
27/09/2004, 10:37
απλά έχω την υποψία πως δεν είστε μηχανόβιοι και αμφιβάλω αν έχετε κάποιο μηχανάκι. όταν ρωτάς ένα site μοτοσύκλέτας περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί και τους αρέσει η μοτοσυκλέτα. το να απαντάς σε αυτόν που θα δώσει 2.000.000 χωρίς να είσε σχετικός με το αντικείμενο είσε λάθος. μπορείς να απαντήσεις πως είναι πολύ όμορφο, του πάει το μπλέ χρώμα κτλ., όχι όμως ολοκληρωμένη άποψη. όταν λές πως το transalp 125 είναι για 30άρηδες δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. Το xlv125 δεν σε ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό, μπαίνεις σε ένα μαγαζί, ανεβαίνεις πάνω, κοιτάς σε ένα καθρέπτη και αν σου πάει το αγοράζεις, απλά.

idi
27/09/2004, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
απλά έχω την υποψία πως δεν είστε μηχανόβιοι και αμφιβάλω αν έχετε κάποιο μηχανάκι. όταν ρωτάς ένα site μοτοσύκλέτας περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί και τους αρέσει η μοτοσυκλέτα. το να απαντάς σε αυτόν που θα δώσει 2.000.000 χωρίς να είσε σχετικός με το αντικείμενο είσε λάθος. μπορείς να απαντήσεις πως είναι πολύ όμορφο, του πάει το μπλέ χρώμα κτλ., όχι όμως ολοκληρωμένη άποψη. όταν λές πως το transalp 125 είναι για 30άρηδες δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. Το xlv125 δεν σε ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό, μπαίνεις σε ένα μαγαζί, ανεβαίνεις πάνω, κοιτάς σε ένα καθρέπτη και αν σου πάει το αγοράζεις, απλά.


καλές βόλτες σε ολους...

milaber
27/09/2004, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
απλά έχω την υποψία πως δεν είστε μηχανόβιοι και αμφιβάλω αν έχετε κάποιο μηχανάκι. όταν ρωτάς ένα site μοτοσύκλέτας περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί και τους αρέσει η μοτοσυκλέτα. το να απαντάς σε αυτόν που θα δώσει 2.000.000 χωρίς να είσε σχετικός με το αντικείμενο είσε λάθος. μπορείς να απαντήσεις πως είναι πολύ όμορφο, του πάει το μπλέ χρώμα κτλ., όχι όμως ολοκληρωμένη άποψη. όταν λές πως το transalp 125 είναι για 30άρηδες δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. Το xlv125 δεν σε ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό, μπαίνεις σε ένα μαγαζί, ανεβαίνεις πάνω, κοιτάς σε ένα καθρέπτη και αν σου πάει το αγοράζεις, απλά.

Άντε πάλι...

1) Πως μπορείς εσύ να κρίνεις ρε ποιός είναι μηχανόβιος και ποιός όχι; Εσύ που οδηγάς Βέσπα θα κρίνεις εμένα και όποιον άλλο ια την "μηχανβιότητα" του;

2) Πως μπορείς να λες ότι είμαστε άσχετοι με το θέμα και δεν πρέπει να δίνουμε συμβουλές όταν π.χ. εγώ έχω οδηγήσει- καβαλήσει δύο αό τα μηχανάκι που προτείνει το παιδί, ενώ εσύ συνεχίζεις να λες "Transalp 125" ένα μηχανάκι που ονομάζεται "Varadero 125";

Για λύσε μου τις απόρίες και μετά συζητάμε...

:wave2: :wave2: :wave2:

antonis111
28/09/2004, 10:20
μα καλά έχεις καβαλήσει το transalp -ok, varadero- 125 και σου άρεσε? και το προτίνεις? αφου το παπί σου είναι καλύτερο. και πιο γρήγορο. για 'υτό δεν σε λέω μηχανόβιο, αν και κρατάω μια επιφύλαξη γιατί είδα πως είσε 20 χρονών, αλλά αν μετά το παπί σου πάρεις virago 125 θα σε δώσω στη συμορία με τις harley να ξεσπάσουν τα παιδιά.
και για ένημέρωση, η honda έχει βγάλει μία σειρά, την xlv, σε xlv125, xlv400, xlv600-650, xlv 750, xlv 1000, στα οποία βάζει ένα αυτοκόλητο, transalp, afrika twin, varadero κτλ. εγώ τα λέω όλα transalp γιατί τους ταιριάζει.
όσο για τη vespa έχω πάει Θεσσαλονίκη. πάω στοίχημα πως το 90% των Μηχανόβιων με τα varadero, r1, ninza κτλ. δεν έχουν πάει τόσο μακριά.
Γιατί ρε έθειξες τη βέσπα μου, εΕΕΕΕ?
Α, πριν 13 χρόνια είχα TDR 250, και δεν είμαι και πολύ μεγάλος. αυτά περί μηχανόβιων.

crs-k
28/09/2004, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
............
και για ένημέρωση, η honda έχει βγάλει μία σειρά, την xlv, σε xlv125, xlv400, xlv600-650, xlv 750, xlv 1000, στα οποία βάζει ένα αυτοκόλητο, transalp, afrika twin, varadero κτλ. εγώ τα λέω όλα transalp γιατί τους ταιριάζει.
................

Ρε φιλαρακο ...
Καλως ηρθες πρωτα απο ολα :wave2: ....

Αλλααααα ....
Εκτος κι αν εχω λαθος μηχανη ...
Η Αφρικα ειναι XRV 750 ... :D

Μηπως ξερεις να μας πεις και τις διαφορες? :winka:

Γιατι και μενα ΙΔΙΑ μου φαινονται και μπερδευομαι ...

:cool: :smokin:

afrotwin
28/09/2004, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
μα καλά έχεις καβαλήσει το transalp -ok, varadero- 125 και σου άρεσε? και το προτίνεις? αφου το παπί σου είναι καλύτερο. και πιο γρήγορο. για 'υτό δεν σε λέω μηχανόβιο, αν και κρατάω μια επιφύλαξη γιατί είδα πως είσε 20 χρονών, αλλά αν μετά το παπί σου πάρεις virago 125 θα σε δώσω στη συμορία με τις harley να ξεσπάσουν τα παιδιά.
και για ένημέρωση, η honda έχει βγάλει μία σειρά, την xlv, σε xlv125, xlv400, xlv600-650, xlv 750, xlv 1000, στα οποία βάζει ένα αυτοκόλητο, transalp, afrika twin, varadero κτλ. εγώ τα λέω όλα transalp γιατί τους ταιριάζει.
όσο για τη vespa έχω πάει Θεσσαλονίκη. πάω στοίχημα πως το 90% των Μηχανόβιων με τα varadero, r1, ninza κτλ. δεν έχουν πάει τόσο μακριά.
Γιατί ρε έθειξες τη βέσπα μου, εΕΕΕΕ?
Α, πριν 13 χρόνια είχα TDR 250, και δεν είμαι και πολύ μεγάλος. αυτά περί μηχανόβιων.


file mou esi kavalas afto to ditroxo ke prin apo afto ixes tdr 250 tespa meta to tdr pires aftin tin vespa ke kseris ke tosa pola gia tis motosikletes ke les ola ta mega on-of transalp akoma ke to xrv 750 to les xlv 750 ke telos panton ipova8mizis mia megali gkama motosikleton epidi soni ke kala prepi na kseris apo mixane ke afto giati diavazis poli stin toualeta?
:rotflmao:
8a se parakalousa na mas afisis isixous katalavame tis apopsis sou tis empedosame ke otan poulisis tin raptomixani ke paris motosikleta ela na mas ksanapis tin apopsi sou gia tis motosikletes
ke ine etsi opos ta lese emis pote den exoume pai 8esaloniki me tis motosikletes mas apla meriki exoun pai mugelo italia kati ali pigan tourkia meriki ali pigan stou diaolou tin mana ego prosopika exo girisi oli tin evia ke tin ipolipi elada:rotflmao:
ala 8esaloniki den pige kanis:rotflmao: :rotflmao:
ti na panakanoume eki aloste na fame mpougatsa me spanaki?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
pantos min xaramizis tin misi zoi sou vre pedi mou gia na ftasis 8esaloniki pare kamia mixani na pigenis se kana trioro to poli
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
a ke emena mou aresis giati ise idiori8mos :rotflmao: :rotflmao:
kenourios nls mas vrike..........
re nls mpas ise esi ke mas to pezis vespakias tora?
:rotflmao:


4994

antonis111
28/09/2004, 12:54
xrv? σωστός ο παίχτης! με πιασες αδιάβαστο.
κάτσε να θυμηθώ την πορεία μου: c 50, max 100, tdr 250, tdm850, typhoun?125, vespa 200, gsxr 750, xlv 650, tdm 900, vespa 150. για να πώ την αλήθια με το 900 που έχω (μαζί με τη vespa) δεν έχω πάει μακρύτερα από 300 km- ούτε με άλλη μηχανή αν θυμάμαι καλά- αλλά μην υποτημάς τους βεσπόβιους, αν μη τι άλλο έχουν ψυχή, άσε που η βέσπα είναι μηχανάκι με χαρακτήρα.

afrotwin
28/09/2004, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
xrv? σωστός ο παίχτης! με πιασες αδιάβαστο.
κάτσε να θυμηθώ την πορεία μου: c 50, max 100, tdr 250, tdm850, typhoun?125, vespa 200, gsxr 750, xlv 650, tdm 900, vespa 150. για να πώ την αλήθια με το 900 που έχω (μαζί με τη vespa) δεν έχω πάει μακρύτερα από 300 km- ούτε με άλλη μηχανή αν θυμάμαι καλά- αλλά μην υποτημάς τους βεσπόβιους, αν μη τι άλλο έχουν ψυχή, άσε που η βέσπα είναι μηχανάκι με χαρακτήρα.
perimene file na to katalavo kala

exis tdm 900 ke piges 8esaloniki me tin vespa?:eyepop: :look:
ke i enalages se moto ine etsi opos tis perigrafis?
diladi piges apo tdm 850 se typhoun 125? ke meta to gsxr se xlv 650?
:eyepop: :eyepop:
pedia o tipos mas estile adiavastous ine o treloteros parakalo na stef8i arxigos
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

antonis111
28/09/2004, 13:46
κι όμως έτσι είναι! είναι και θέμα παρέας, όλοι με βέσπες. πάντος έχει φάση αν είναι μεγάλη παρέα.
το typhoun και το gsxr ήταν ταυτόχρονα με το tdm850, το οποίο μετά από 6 χρόνια χάλασε και πήρα xlv650, πολύ καλή και σωστή μηχανή αλλά μετά τα προιγούμενα μου έπεσε λίγη, πάντως θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα αν και δεν έχει την ποιότητα του xlv, ε?, xrv σου.

milaber
28/09/2004, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
μα καλά έχεις καβαλήσει το transalp -ok, varadero- 125 και σου άρεσε? και το προτίνεις? αφου το παπί σου είναι καλύτερο. και πιο γρήγορο. για 'υτό δεν σε λέω μηχανόβιο, αν και κρατάω μια επιφύλαξη γιατί είδα πως είσε 20 χρονών, αλλά αν μετά το παπί σου πάρεις virago 125 θα σε δώσω στη συμορία με τις harley να ξεσπάσουν τα παιδιά.
και για ένημέρωση, η honda έχει βγάλει μία σειρά, την xlv, σε xlv125, xlv400, xlv600-650, xlv 750, xlv 1000, στα οποία βάζει ένα αυτοκόλητο, transalp, afrika twin, varadero κτλ. εγώ τα λέω όλα transalp γιατί τους ταιριάζει.
όσο για τη vespa έχω πάει Θεσσαλονίκη. πάω στοίχημα πως το 90% των Μηχανόβιων με τα varadero, r1, ninza κτλ. δεν έχουν πάει τόσο μακριά.
Γιατί ρε έθειξες τη βέσπα μου, εΕΕΕΕ?
Α, πριν 13 χρόνια είχα TDR 250, και δεν είμαι και πολύ μεγάλος. αυτά περί μηχανόβιων.

Δεν έχω καβαλήσει το Varadero, τα άλλα δύο έχω καβαλήσει.
Αν πρόσεξες λίγο δεν πρότεινα εγώ Varadero στο παιδί!
Το ξέρω ότι η παπια μου είναι γρηγορότερη.

Και μια ενημέρωση και από εμένα για να μην μου το παίζεις και έξυπνος: το Africa Twin δεν ανήκει σε αυτήν την σειρά. Ο κωδικός του είναι XRV 750 και όχι XLV 750.
Αλλά αν θες, μιας και είσαι και τσακάλι, πες το και αυτό Transalp.

Δεν έθιξα την Βέσπα σου (αν είδες και εγώ δεν έχω καμιά σοβαρή μηχανή). Τις απόψεις σου περί "μηχανόβιων" έθιξα.

milaber
28/09/2004, 14:41
Με πρόλαβαν για το "XRV"...

crs-k
28/09/2004, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Με πρόλαβαν για το "XRV"...

Μα ειναι δυνατον ???

Που πα ρε με το παπι σου ???

:lol: :rotflmao: :lol:

milaber
28/09/2004, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Που πα ρε με το παπι σου ???


Εσύ τι πετάγεσαι ρε πεθερέ τώρα;

Άσε με να μαλώσω σαν άνθρωπος!

:lol: :lol: :lol:

antonis111
29/09/2004, 09:02
xlv 750? κι όμως υπάρχει! ήταν ένα απαράδεκτο μηχανάκι στην δεκαετία του '80 με αερόψυκτο v2 σε ξεχιλομένο πλαίσιο από xr. καταργήθηκε γρήγορα, ευτηχώς.

afrotwin
29/09/2004, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
xlv 750? κι όμως υπάρχει! ήταν ένα απαράδεκτο μηχανάκι στην δεκαετία του '80 με αερόψυκτο v2 σε ξεχιλομένο πλαίσιο από xr. καταργήθηκε γρήγορα, ευτηχώς.

les afto to mixanaki
ala afto den se sozi apo to la8os pou ekanes na apokalesis ta africa xlv:rotflmao: :rotflmao:
ke i timoria 8a ine analogi ke mexri na apofan8i to dikastirio min disxerenis tin 8esi sou:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


5015

antonis111
29/09/2004, 13:38
ρε μεγάλε έχεις το soihiro μπάρμπα? πού το βρήκες αυτό? αν είναι δυνατόν, xr με άξονα! αυτό δεν το θυμόμουν. όσο για τη συνάντηση συμφωνώ μαζί σου. κουράζετε κάτι που δεν θα κάνετε, και δεν υπάρχει και λόγος.

crs-k
29/09/2004, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
ρε μεγάλε έχεις το soihiro μπάρμπα? πού το βρήκες αυτό? αν είναι δυνατόν, xr με άξονα! αυτό δεν το θυμόμουν. όσο για τη συνάντηση συμφωνώ μαζί σου. κουράζετε κάτι που δεν θα κάνετε, και δεν υπάρχει και λόγος.

Αυτο για την "συναντηση" οπως την λες ...
Μπες και πες το ποστ της συναντησης.

Το αν εμεις "κουραζουμε" κατι που στην τελικη θα οφελησει κι εσενα ή οχι ...
Το αν "υπαρχει λογος" ή οχι ...
Ειναι, οπως φαινεται, κατι που μαλλον ΔΕΝ σε αφορα και ΔΕΝ σε αγγιζει ...

Γι' αυτο λοιπον αραξε και ξεκουρασου το Σαββατο (που ειναι το πιθανοτερο) ή (αν κατι σε αγγιζει) παρε την Βεσπα σου κι ελα μαζι μας για να αποδειξεις στον εαυτο σου (εγω δεν χρειαζομαι καμμια αποδειξη, ξερω ηδη) οτι εχεις εαισθησιες!

Φιλικα

Χρηστος

antonis111
29/09/2004, 14:17
δεν είμαι αντίθετος, κάθε άλλο, αλλά για να γίνουν κάποιες ενέργειες δυστηχώς ή ευτυχώς χρειάζετε καθοδήγηση και οργάνωση και αν δεν κάνω λάθως ειστε άνθρωποι που απλά συζητάτε μέσω αυτού του forum και δεν είστε- είμαστε- σύνδεσμος, σωματίο κτλ. για να μπορούμε να πάρουμε μια σίγουρη απόφαση και να βγάλουμε ανακήνωση. Ψάχνοντας εδώ δέν ίδα ούτε σειμίο συνάντησης, ούτε ώρα, ούτε θα είμαστε τόσοι, ούτε τίποτα σίγουρο, μόνο πως εντάξι, οκ, είμαστε μέσα, να κάνουμε αυτό, νακάνουμε εκείνο, κ.ο.κ.
150 άνθρωποι που δεν γνωρίζοντε να οργανόσουν κάτι ταυτόχρονα, ο καθένας από μόνος του δι αλιλογραφίας εγώ νομίζω πως δεν γίνετε.

crs-k
29/09/2004, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
δεν είμαι αντίθετος, κάθε άλλο, αλλά για να γίνουν κάποιες ενέργειες δυστηχώς ή ευτυχώς χρειάζετε καθοδήγηση και οργάνωση και αν δεν κάνω λάθως ειστε άνθρωποι που απλά συζητάτε μέσω αυτού του forum και δεν είστε- είμαστε- σύνδεσμος, σωματίο κτλ. για να μπορούμε να πάρουμε μια σίγουρη απόφαση και να βγάλουμε ανακήνωση. Ψάχνοντας εδώ δέν ίδα ούτε σειμίο συνάντησης, ούτε ώρα, ούτε θα είμαστε τόσοι, ούτε τίποτα σίγουρο, μόνο πως εντάξι, οκ, είμαστε μέσα, να κάνουμε αυτό, νακάνουμε εκείνο, κ.ο.κ.
150 άνθρωποι που δεν γνωρίζοντε να οργανόσουν κάτι ταυτόχρονα, ο καθένας από μόνος του δι αλιλογραφίας εγώ νομίζω πως δεν γίνετε.

Επειδη κατα κανονα ειμαστε ανθρωποι ανω των 18 εδω μεσα, μαλλον ΔΕΝ χρειαζομαστε καθοδηγηση ...

Για το αν προβληματιστηκαμε ή οχι δες τα παρακατω ποστς

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4417

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4400

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4438

Εκει μεσα θα βρεις και τον τοπο συναντησης και την ωρα, που ειναι Σαββατο 2/10/04 09:00 στο 23ο χλμ (Mac Donalds).

antonis111
29/09/2004, 14:37
καταλαβαίνεις τι ενοώ, μην κολάς σε λέξεις. οκ για ώρα και σημ.
Στο πόστ για το θέμα, αυτό που βλέπω είναι τον ένα να τη λέει στον άλλο, άλλο να προσπαθεί να αποδήξει πως είναι έξυπνος, να τσακώνονται κτλ.. αν συνηπολογείσεις τη σοβαρότητα του θέματος θα με δικαιολογίσεις που δεν το παίρνω απολύτος σοβαρά (το πόστ, όχι το θέμα)

crs-k
29/09/2004, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
καταλαβαίνεις τι ενοώ, μην κολάς σε λέξεις. οκ για ώρα και σημ.
Στο πόστ για το θέμα, αυτό που βλέπω είναι τον ένα να τη λέει στον άλλο, άλλο να προσπαθεί να αποδήξει πως είναι έξυπνος, να τσακώνονται κτλ.. αν συνηπολογείσεις τη σοβαρότητα του θέματος θα με δικαιολογίσεις που δεν το παίρνω απολύτος σοβαρά (το πόστ, όχι το θέμα)

Επειδη με τις λεξεις εκφραζομαστε ...
Αν αλλο θελεις να πεις και αλλο λες, δεν μπορω να φανταστω πως θα μπορουσα να καταλαβω ...
Στα τρια αυτα ποστ που σου εδωσα υπαρχει κατα 90% μια πολυ ενδιαφερουσα, κατα την γνωμη μου, ανταλλαγη αποψεων.
Αν μπεις στον κοπο να τα διαβασεις, θαδεις οτι το θεμα το παιρνουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στα ΣΟΒΑΡΑ.

tsatsar
30/09/2004, 08:58
Κύριοι,
ευχαριστω για τις συμβουλές σας......
Τελικά παρήγγειλα το CBf-250 σε μαύρο χρώμα........Θα δημοσιεύω εντυπώσεισ όταν το καβαλήσω.......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer:

antonis111
30/09/2004, 09:32
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ, καλά χιλιόμετρα, αυτό καλό.

milaber
30/09/2004, 15:32
Καλορίζικο!

:beer: :beer: :beer:

milaber
30/09/2004, 15:37
Μην το γράφεις "CBF 250", γράψ' το "Transalp 250" να καταλαβαίνει και ο Αντώνης για ποιό μοντέλο μιλάμε!

:lol: :lol: :lol:

Xlitos
30/09/2004, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]
το ...αλλο το ακατανομαστο ειναι ενα μικρο varkadero... πανακριβο,

Είναι :rolleyes:


πανάσχημο

Τι; :eek:



παναχρηστο

Εξαρτάται



πανχαζο (σαν ιδεα)

Είναι! :bawl:

Xlitos
30/09/2004, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber

Το ξέρω ότι η παπια μου είναι γρηγορότερη.


Στην ευθεία... :D

antonis111
01/10/2004, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Μην το γράφεις "CBF 250", γράψ' το "Transalp 250" να καταλαβαίνει και ο Αντώνης για ποιό μοντέλο μιλάμε!

:lol: :lol: :lol:
δεν είσε εντάξει! αυτά τα λέω μπολντοράκια, τα πιο μεγάλα, μπολντόρια. κάπια στιγμή θα σας μιλήσω για τα παλιά τα χρόνια, τα όμορφα, τότε που οι άντρες ήταν Άντρες οι γυναίκες Γυναίκες και όταν έσκαγε μηχανή, οι μανάδες μανάδες κλείδωναν τις κόρες τους στο υπόγειο. όχι βέσπα, ηλεκτροκίνητο πατίνι θα πάρω έτσι όπως έχουν ισοπεδοθεί τα πάντα.
τι σου λέει ο άλλος για το παπί σου, παρεξιγίθικε ο ''βαλεντίνο ρόσι''... θέλει να πεί ότι το τρανσάλπ 125 μπαίνει στις στροφές, με την δύναμη που έχει αυτό ρε, άντε να πάρει γρήγορα καμία επιτόπια!

Xlitos
01/10/2004, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111

τι σου λέει ο άλλος για το παπί σου, παρεξιγίθικε ο ''βαλεντίνο ρόσι''... θέλει να πεί ότι το τρανσάλπ 125 μπαίνει στις στροφές, με την δύναμη που έχει αυτό ρε, άντε να πάρει γρήγορα καμία επιτόπια!

Ναι ναι...παρεξηγήθηκα,τι να σου πω!

Ο άλλος λεει χελώνα το μηχανάκι μου και λεω ναι είναι(δεν κάνω πλάκα).

Εσύ σε μια συζήτηση όσον αφορά το μηχανάκι σου,δεν θα βγεις να πεις την γνώμη σου,να συμφωνήσεις ή να διαψεύσεις κάποια πράγματα;Ε,αυτό έκανα.

Όσο για το βαραντερίδιο σε ανηφορικές στροφές τα βρίσκει σκούρα γιατί δεν έχει δύναμη.Σε κατηφορικές που αναπτύσσει μια άλφα ταχύτητα παίρνει καλές κλίσεις.

Τι να κάνουμε,αυτό έχουμε μ'αυτό διασκεδάζουμε! :smokin:

Να'στε καλά! :)

antonis111
01/10/2004, 12:35
έχεις βαραντέρο 125? αν ναι οκ, άλωστε ο σκοπός είναι να κοροιδέψουμε ο ένας το μηχανάκι του άλλου και να πούμε καμια εξυπνάδα, ακ;oπμα κι αν έχει mv agusta f1.

milaber
01/10/2004, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Στην ευθεία...

Eνώ στις στροφές στρίβει σαν motard!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

milaber
01/10/2004, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
δεν είσε εντάξει! αυτά τα λέω μπολντοράκια, τα πιο μεγάλα, μπολντόρια. κάπια στιγμή θα σας μιλήσω για τα παλιά τα χρόνια, τα όμορφα, τότε που οι άντρες ήταν Άντρες οι γυναίκες Γυναίκες και όταν έσκαγε μηχανή, οι μανάδες μανάδες κλείδωναν τις κόρες τους στο υπόγειο. όχι βέσπα, ηλεκτροκίνητο πατίνι θα πάρω έτσι όπως έχουν ισοπεδοθεί τα πάντα.


Ρε συ Αντώνη ενημέρωσε μας όμως πως λες εσύ το κάθε μοντέλο της Honda να μην μπερδευόμαστε!

Και που ξες;
Ίσως όλοι ακολουθήσουν την δική σου μέθοδο!

:lol: :lol: :lol:

Geopas6
16/10/2004, 18:51
Μονο CBF250:wave2:

Xlitos
16/10/2004, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Eνώ στις στροφές στρίβει σαν motard!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τι motard;Αυτά τα 'χω για την πο@τσα! :cool:

:lol:

tolis_glx
20/10/2004, 13:49
Σόρρυ που χώνομαι σα $@% παιδιά. Την καλημέρα μου σε όλους...

Είχα μπει στο φόρουμ πολύ παλιά και μου την λέγαν τότε άγρια για το παπί.

tsatsar καλοτάξιδο, την καλύτερη επιλογή έκανες (σ'αυτά που είχες στο μυαλό σου)

hotdog σόρρυ φίλε δε σε παίρνει (χωρίς παρεξήγηση αλλά η μηχανή σου δεν στρίβει...)

άποψη μου είναι οτι αυτά τα μικρά ειναι απλά εμπορικές (πετυχημένες ίσως) κινήσεις ... θυμάμε το NS80 π.χ. ...

Βεσπάκια σε πάω φίλε, είσαι ωραίος :cool: (έχω μια Sprint Veloce 150) εγώ κατέβηκα αθήνα με το παπί... αλλα δε το ξανακάνω... ποιος ο λόγος ? να φάω καυσαέριο? καλύτερη η μπουγάτσα με σπανάκι... (βασικά αυτός είναι ο μόνος λόγος που ξεκίνησα να γράφω, afrotwin...)

είμαι μικρός αλλά έχω γράψει τρελά χμ με το παπί.

δυστυχώς το παπί παραμελήθηκε πια στην αποθήκη, κι ένα παλιό zxr750 πήρε τη θέση του αλλά τέσπα...

ξανα σόρρυ που χώθηκα στο άσχετο, tsatsar καλοτάξιδο... και μόλις το μάθεις λίγο πάρε μια βόλτα ένα varadero (lol) 125 να δείς τι λάθος πήγαινες να κάνεις...

ακούς εκεί στρίβει καλύτερα απο παπί... χαχαχαχαχαχ...

afrotwin
20/10/2004, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
δεν είσε εντάξει! αυτά τα λέω μπολντοράκια, τα πιο μεγάλα, μπολντόρια. κάπια στιγμή θα σας μιλήσω για τα παλιά τα χρόνια, τα όμορφα, τότε που οι άντρες ήταν Άντρες οι γυναίκες Γυναίκες και όταν έσκαγε μηχανή, οι μανάδες μανάδες κλείδωναν τις κόρες τους στο υπόγειο. όχι βέσπα, ηλεκτροκίνητο πατίνι θα πάρω έτσι όπως έχουν ισοπεδοθεί τα πάντα.
τι σου λέει ο άλλος για το παπί σου, παρεξιγίθικε ο ''βαλεντίνο ρόσι''... θέλει να πεί ότι το τρανσάλπ 125 μπαίνει στις στροφές, με την δύναμη που έχει αυτό ρε, άντε να πάρει γρήγορα καμία επιτόπια!

esena mia mera 8a sou diksoume oloi tis loutses mas na tis taksinomisis me vasi ta protipa pou kseris ke exis empiria se afta
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
imarton re
as ton pirovolisi kapios:rotflmao: :rotflmao:

milaber
20/10/2004, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
εγώ κατέβηκα αθήνα με το παπί... αλλα δε το ξανακάνω... ποιος ο λόγος ? να φάω καυσαέριο? καλύτερη η μπουγάτσα με σπανάκι...

Σοβαρά μιλάς;

Θα βάλω αφίσσα σου στο δωμάτιο μου!

:D :D :D

Παπππί rulez ρεεε!!!

:evil: :evil: :evil:

tolis_glx
20/10/2004, 16:11
σοβαρότατα :) δε μπαίνω σε λεπτομέριες κάπου μέσα στο φόρουμ υπάρχουν :)

αν βρω παρέα το ξανακάνω (πάλι με το παπί), αλλα μόνος μου με τπτ... (καλή ή τρέλα, αλλά το zxr είναι πιο τρέλα)

milaber
20/10/2004, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
αν βρω παρέα το ξανακάνω (πάλι με το παπί), αλλα μόνος μου με τπτ... (καλή ή τρέλα, αλλά το zxr είναι πιο τρέλα)

Σε πόση ώρα το έκανες;
Και από εθνική κανονικότατα;

:confused: :confused: :confused:

tolis_glx
20/10/2004, 18:04
milaber,

9 ώρες να κατέβω, 7 να ανέβω.

Το έκανα πριν 3-4 χρόνια απο εθνική αλλά είχε πάρα πολλές παρακάμψης τότε. Κάθε 1 ώρα σταματούσα για βενζίνη, κάθε μισή για ξεπιάσιμο (είχα έναν αρκετά βαρύ σάκο στην πλάτη).

Το μόνο μου παράπονο ήταν οι ηλίθιοι φορτηγατζίδες που ο ένας μου έκαψε το μπουφάν με ένα αποτσίγαρο όταν τον προσπερνούσα και που έγινε η μάπα μου (είχα ανοιχτό το κράνος ο βλάκας) μαύρη απ'την μαυρίλα.

Η πλάκα ήταν στα διόδια που σταματούσα και μου λέγαν φύγε-φύγε, μόνο έξω από την Αθήνα πλήρωσα, και κάτι μπαρμπάδες στα βενζινάδικα που μέναν κάγκελο όταν τους έλεγα που πάω και προσπαθούσαν να καταλάβουν τι παπί ήταν! :) Α, και στην αρχή σε μια μεγάλη στάση που έχει μετά τα διόδια στα μάλγαρα που με ρώτησε ο βενζινάς που πάω, του λέω Αθήνα, και με ρωτάει αν θέλω να αλλάξουμε λάδια & νερά :) χαχαχαχα πλάκα είχε :)

milaber
21/10/2004, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
milaber,

9 ώρες να κατέβω, 7 να ανέβω.


Με ποιό παπί ρε φίλε όλη αυτή η ιστορία;

Και για ποιόν λόγο;

:confused: :confused: :confused:

Xlitos
21/10/2004, 17:41
hotdog σόρρυ φίλε δε σε παίρνει (χωρίς παρεξήγηση αλλά η μηχανή σου δεν στρίβει...)

Καταρχήν δεν παρεξηγώ.Αλίμονο συζήτηση κάνουμε.
:)
Το πρόβλημα είναι ότι μένεις Θεσσαλονίκη.Αν ήσουν Αθήνα θα μπορούσαμε να πάμε μια βολτίτσα να δούμε τι παίζει γιατί δεν έχω πετύχει κανέναν με παπί οπότε δεν ξέρω.Τότε θα τελείωνε η συζήτηση γιατί θα τα βλέπαμε στην πράξη.Αφού δεν γίνεται....

Το μηχανάκι μπορεί να είναι ψόφιο αλλά το γενικό στήσιμο είναι προδιαγραφών μεγάλης μοτο.(αναρτήσεις-λάστιχα).
Στο παπί με στενή ζάντα και λάστιχα τα όρια θα έρθουν νωρίτερα από ότι στο δικό μου.Από την στιγμή που οι ταχύτητες παπιού-βαραντέρο είναι παραπλήσιες(εντάξει μωρέ!Μου ρίχνεις!Πω..πωωω :bawl: ) τι συμπέρασμα βγαίνει;

Ο Tsatsar σωστά έπραξε και πήρε to cbf,κι εγώ στη θέση του(αν είχα δίπλωμα) αυτό θα έπερνα.Δεν συμφέρει το βαραντεράκι.Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι για πέταμα.

Τα παπιά μια χαρά είναι.Τώρα που θα πάρω μεγάλη μοτό σκέφτομαι για κανένα μετα/σμένο.Έχει πολλά θετικά.

milaber
22/10/2004, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
Τα παπιά μια χαρά είναι.Τώρα που θα πάρω μεγάλη μοτό σκέφτομαι για κανένα μετα/σμένο.Έχει πολλά θετικά.

Mα είπαμε:

Παπππί rulez ρεεε!!!

:D :D :D

tolis_glx
23/10/2004, 02:39
HotDog :) Καταρχήν τπτ δεν είναι για πέταμα! (βασικά το παράκανα και λίγο όπως μίλησα!) Απλά ένα ΚΑΛΑ στημένο (και υπάρχουν) παπί στρίβει πολύ καλά (αλλα μη ξεχνάμε το παν είναι ο οδηγός), έχω δει τσαλάκι να στρίβει σα τρελό (και μη πεταχτεί κανείς να πεί και τι έγινε και πιθανότατα ο οδηγός του θα έχει καρφωθεί πουθενά)

Απλά πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές καλύτερες επιλογές σε 125 που είναι πιο "μηχανές" και ότι αυτά τα "αντίγραφα" μεγάλων μηχανών με πολύ λίγα κυβικά είναι απλά εμπορικές κινήσεις!(σα τον @$$# τον αδερφό μου που πήρε Gilera Eaglet 50... λολ...)

Milabel το παπί ήταν ένα πολυπιραγμένο glx το οποίο άντεξε πάρα πολλά κμ πριν παραδώσει το πνεύμα απο δικιά μου μλκία! Πηγαινοερχόμουνα Καβάλα πάρα πολύ καιρό...

Τώρα σκέφτομαι να το ξαναφτιάξω στα 52 μόνο για δουλιές μέσα στο κέντρο κλπ.

Ο λόγος??? Κανένας ιδιαίτερος ;) απλά το σκεφτόμουνα καιρό κι ένα πρωί ξύπνησα στραβά, έβαλα λίγα ρούχα, εργαλεία και λάδι στον σάκο κι έφυγα... παλιά ήθελα να γυρίσω την ευρώπη με το παπί (τελικά θα το κάνω με τη μηχανή), ίσως αν βρω καλή παρέα να το κάνω στο μέλλον ;) ψίνεσε?

milaber
23/10/2004, 03:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolis_glx
παλιά ήθελα να γυρίσω την ευρώπη με το παπί (τελικά θα το κάνω με τη μηχανή), ίσως αν βρω καλή παρέα να το κάνω στο μέλλον ;) ψίνεσε?

Εγώ μέσα είμαι!
Και τα παπιά μια χαρά αντέχουν!

Θα μας βγάλουν και στα περιοδικά!

:D :D :D

antonis111
25/10/2004, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
esena mia mera 8a sou diksoume oloi tis loutses mas na tis taksinomisis me vasi ta protipa pou kseris ke exis empiria se afta
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
imarton re
as ton pirovolisi kapios:rotflmao: :rotflmao:
:sad: :sad: :bawl: :bawl: γιατί δεν μ'αγαπάει κανείς?

SeNNinhA
25/10/2004, 11:23
CBF 250

και σίγουρα μακριά από το "VARADERO"

Μόνο το όνομα υπάρχει. Το πήρε αδελφός μιας φίλης μου και θέλει να το πουλήσει μετά από ενα μήνα. Μακρια. Είναι ΨΟΦΙΜΙ. Καλύτερα πάει το παπί.

fotografos
26/10/2004, 03:03
VARADERO 125?
KAI VARIA MIXANI, KATHOLOU OMORFI AN SKEYTEIS OTI THA BOROUSE NA MOIAZEI STI 1000 ALLA SE MIKROTERO MEGETHOS ALLA AS TA XAPSOUME AYTA, 125CC TETRAXRONA V2!
APOTI XERO DEN TRAVAEI KATHOLOU AYTO TO PRAMA!
CBR 125 TORA!
MIKRO POLY SE MEGETHOS, SA PAPI EINAI AN TO DEIS ME TA LEPTA LASTIXAKIA, 125TETRAXRONA, LENE POS EXEI MEGALI TELIKI, DEN XERO APO MOTER TI PEZEI ALLA 125TETRAXRONO EINAI. ISOS KAI NA TO EPERNA ALLA EINAI YPERVOLIKA MIKRO!
OPOTE TO 250 EINAI KLASIS ANOTERO SE SXESI ME AYTA!
AMA EINAI ME 6500PARE TO XT TO KAINOURIO! TI TA THES AYTA? TETRAXRONO KAI KATW APO 400DEN TRAVANE IDIETERA! POSO MALON TO VARADERO POU EINAI 62.5cc X 2!!

milaber
26/10/2004, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotografos
125CC TETRAXRONA V2!


Μονοκύλινδρο είναι.

Xlitos
26/10/2004, 12:43
-''Ρε 'συ;Πολύ άσχημο αυτό το μηχανάκι.Μόνο 15 άλογα έχει.Τι να το κάνω;''
-''Ναι ναι.Άσε που είναι και 150 κιλά.Αυτό το κάνει ακόμα πιο άσχημο!Μπλιαχ,σκέτη αηδία είναι! :yuck: ''


Τεσπα... :smokin:


5741

antonis111
27/10/2004, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Μονοκύλινδρο είναι.
μπα, βάνκελ είναι

milaber
29/10/2004, 03:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
μπα, βάνκελ είναι

Που και που λες και κανένα καλό!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alex6RR
11/01/2005, 14:36
ειναι δυκίλινδρο!σκεγτομουνα για την αγορα της αλλα δεν ξέρω ειμαι σε δίσκολη θέση με αυτα που ακουω το cbf 250 το κρινω παλιομοδιτηκο!τι αλλες επιλογες υπαρχουν?wave2: :wave2: :wave2:

kachius
11/01/2005, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alex6RR
ειναι δυκίλινδρο!σκεγτομουνα για την αγορα της αλλα δεν ξέρω ειμαι σε δίσκολη θέση με αυτα που ακουω το cbf 250 το κρινω παλιομοδιτηκο!τι αλλες επιλογες υπαρχουν?wave2: :wave2: :wave2:


Να σου πώ...το ZZR250 τι σου λέει;
Για την κατηγορία 250cc νομίζω ότι είναι πολύ καλό,
αλλά για την κίνηση στην πόλυ πρέπει να ξεφεύγει από
τα υπόλοιπα (είναι λίγο βαρύ...)

Πάντως το varadero, όταν το πρωτοείδα έπαθα πλάκα...:o :dizzy: :rolleyes: :rolleyes:

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς (μερικοί από εσάς δηλαδή)
αλλά είναι πάρα πολύ ωραίο...!

Το πρωτοείδα στη σχολή, πριν από λίγα χρόνια
(όταν είχε πρωτοσκάσει περίπου) και γούσταρα
να το χτυπήσω...(δεν είχα πάρει το μωρό τότε)

Μετά ... έμαθα πόσα κυβικά είναι...:bigcry:

...

:eyepop:

...

:hypnotize

...

:look:


...και έκτοτε προσποιούμαι ότι δεν το συνάτνησα ποτέ!

Alex6RR
11/01/2005, 15:35
το ZZR250 ειναι ακομα πιο παλιομοδιτικο:( ειναι δυσκολη περιπτωση η επιλογη :confused: