PDA

View Full Version : Καταγγελια Για Καφετερια!!!!!!!



phantomas
10/07/2007, 16:07
Εχουμε και λεμε......Εχθες 9/7/07 ειχα την ατυχη,οπως αποδειχθηκε,ιδεα να παω για εναν καφε,μια μπυρα βρε αδερφε,σε γνωστο μαγαζι της παραλιακης που θα αναφερω αργοτερα,για να μην τσαντιστω εκ των προτερων κι αρχισω να γραφω αρλουμπες!!!
H αφιξη στο μαγαζι εγινε στις 10 το βραδυ,υπο την συνοδεια δυο πανεμορφων δεσποινιδων....αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!!:smokin:
Τα γεγονοτα με την σειρα που εξελιχθηκαν εχουν ως εξης......αρχικα βρισκουμε ενα τραπεζακι το οποιο και καπαρωνουμε αμεσως καθοτι οι ευκαιριες μας θα ηταν λιγες εξαιτιας του κοσμου που επισης αμεριμνος απολαμβανε το ποτο του διπλα στην θαλασσα! Επανω στο τραπεζι βρισκοντουσαν ακομη τα αδεια ποτηρια των εκ διαφυγης προηγουμενων πελατων ,οποτε και φωναζουμε το παλικαρι του service,να ρθει να τα μαζεψει για να μην μπερδευτουν και νομιζουν οτι καθομασταν απο πριν.......το παλικαρι ηρθε κι εφυγε με την υποσχεση πως ΚΑΠΟΙΟΣ θα συμμαζεψει(κατι το οποιο αργησε ποοοοολυ να γινει)και θα ερθουν και για παραγγελια...
Η ωρα περνουσε..:a55: και περνουσε μεχρι που υστερα απο πολλα ταματα αξιωθηκαμε να εχουμε τον εξης διαλογο...
Service:Παρακαλω...
Εγω:θα παρουμε μια μπυρα ταδε..μια μπυρα τινα...και μια κρυα σοκολατα
S:Δεν σερβιρουμε κρυα σοκολατα μετα τις δεκα....υπαγεται στα ροφηματα!
Ε: (κατοπιν συνεννοησεως)Τοτε ενα μιλκ σεικ σοκολατα!

Εδω να σημειωσω πως βρισκω απαραδεκτο τον εξαναγκασμο της παραγγελιας μιλκ σεικ εναντι κρυας σοκολατας,δυο παρομοιων ροφηματων που ομως διαφερουν σημαντικα που αλλου....στην τιμη!:a09:

Το παλικαρι φευγει κατοπιν δυσκολιων με το συστημα,εχοντας ομως δειξει να καταλαβαινει τι ζητησαμε!

Η ωρα ξεκιναει παλι τα δικα της και κυλαει ανεξελεγκτα,χωρις ομως να εχω βαλει στο στομα μου ουτε μια γουλια μπυρας αλλα ουτε και νερου που το περιμενα εναγωνιωδως μαζι με το μαζεμα των προηγουμενων ποτηριων(τα πιωμενα) :a029:
Αισιως κατα τις 11++++++ καταφθανει η παραγγελια,που να σημειωσω χρειαστηκε να καθοδηγησω ΕΓΩ τον παλικαρα :a25: ωστε να μας βρει,αφου τον λυπηθηκα που γυρναγε σαν την αδικη καταρα ψαχνοντας να βρει γιατι του περισεψαν δυο μπυρες και ενα μιλκ σεικ στον δισκο του!!

Ως εδω μπορω να πω ημουν ακομη ψυχραιμος.........η συνεχεια ομως φροντισε να με :a21:

Ο δισκος λοιπον ερχεται αφηνει τα περιεχομενα του και μαντεψτε την κατασταση στο τραπεζι αφου παρηλθε.........1)οι 2 μπυρες σωστες μεν,χωρις ποτηρια δε 2)το μιλκ σεικ ειχε τα κεφια του και για να γελασουμε μπηκε σε μικρο ποτηρι ,αφησε το παγωτο καπου στη διαδρομη και θυμιζε,ω ναι, μια -ζεστη- κρυα σοκολατα 3)απουσιαζαν παντελως τα συνοδευτικα τυπου φυστικιον,αλλα εδω δεν ειχαμε ποτηρια θα μου πεις και 4)αλλα ΤΟ καλυτερο...τα πιωμενα βρισκοντουσαν ακομα στη γνωριμη θεση τους!!!!!!!!!! ΟΟΟΟΟΥΕΑΗΗΗΗ!!!!!

Σ αυτην τη χρονικη στιγμη(11:25 συγκεκριμενα) η που θα με επιαναν τα διαολια μου
η που θα με περναν τα γελια
Ευτυχως(η δυστυχως για τους θαμωνες)συνεβη το 2ο και αφου το ειδαμε στην πλακα ειπαμε ενα δεν γμτ με τις φιλες μου και :beer: .........

Η συνεχεια ομως επιφυλασαι τη μεγαλυτερη εκπληξη της βραδιας και δυστυχως ουτε που το φανταζομουν.....
Κοιταω την αποδειξη να δω τι χρωσταω(εκεινη τη στιγμη κατεφταναν τα παρελκομενα που στην κυριολεξια ουρλιαζαμε να μας φερουν)και τι να δω:eyepop:
8ε+8ε+7ε...λεω δεν μπορει λαθος κανανε και σπευδω να φωναξω το παλικαρι για να διορθωθει πριν γινει κανα μπερδεμα!!!!(εδω να σημειωθει πως πριν ερθει βεβαιωθηκα απο τον καταλογο που πηρα ΕΓΩ απο διπλανο τραπεζι ,πως οι μπυρες κοστιζαν 6ε+5ε)Ακολουθησε ο εξης διαλογος...:

S:Παρακαλω....
Ε:εχει γινει καποιο λαθος με την αποδειξη(του τη δινω)
S: (Αφου την κοιταει)Οχι κυριε που βλεπετε το λαθος,δεν υπαρχει κανενα....
Ε::a47: still cool...Ελεγξα τις τιμες του καταλογου και αναφερεται 5ε+6ε ενω στην αποδειξη αναγραφεται 8ε+8ε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Και μου λεει το θεϊκο.....ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΠO ΤΙς ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ....ΑΠΟ ΤΙς ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΥΠΑΓΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ BAR-CLUB Ο ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ.....

Εφθασε η στιγμη που δεν ημουν πλεον ψυχραιμος...:a37: :a023: :a52:

Ε:Μεγαλε τον καταλογο 1ον τον πηρα μονος,δεν μου τον εφερες εσυ...2ον δεν ειμαι υποχρεωμενος να μυρισω τα νυχια μου ουτε να κατσω να τον ψαχουλεψω απο ολες τις πλευρες του για να ανακαλυψω τα μυστικα του...3ον ηξερες να μου πεις οτι δεν σερβιρεις κρυα σοκολατα παρολο που τελικα τετοια μου εφερες,αλλα δεν ηξερες να με προειδοποιησεις οτι αλλαζει η κοστολογηση...4ον ακομα κι αν προσπερασω το γεγονος της χαλια εξυπηρετησης-αργοποριας-ταλαιπωριας,που στο διαολο ειναι η μουσικη του club γιατι εγω δεν ακουω τιποταααααααα:a31: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετα απο αυτο και αποφευγοντας να τον
:a016: :dizzy: μονο και μονο επειδη κατα βαθος δεν φταιει αυτος αλλα τα αφεντικα του,που φυσικα δεν ηταν εκει,αποφασισα να πληρωσω για να τα εχω πρωτα καλα με τον εαυτο μου και μετα να αναφερω το περιστατικο σε οσους περισσοτερους μπορω μηπως και αλλαζοντας λιγο η ποσοτητα της πελατειας βαλουν μυαλο καποιοι καποιοι........

Τελος να συμπληρωσω πως οι περισσοτερες παρεες μαζι και οι διπλανοι με τους οποιους συνομιλησα αλλα και αλλοι που ξαφνικα καλλουνταν να πληρωσουν αρκετα περισσοτερα απ αυτα που υπολογιζαν,εφευγαν αγανακτισμενοι και διολου ικανοποιημενοι.Δεν ειναι η πρωτη φορα που βγαινω βραδυ,ειναι σιγουρα ομως η πρωτη που συναντω αυτο το συστημα της ανατιμησης After 10 o'clock και ειναι σιγουρα Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ "ΒΟ" ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Cpt. Haddock
10/07/2007, 16:10
1. Πλην του να γράψεις εδώ έκανες καμία καταγγελία μπας και αλλάξει η κατάσταση;

2. Καλα, ακόμα πηγαινετε σε μαγαζια της παραλιακής και πίνετε μπύρες;

:smokin:

super_toto
10/07/2007, 16:12
Παραλιακή δεν ήθελες ? Άρπα την .
Την έχω κόπψε εδώ και χρόνια από τοτε που έφαγα πόρτα με ένα φίλο μου επειδή αυτός φοραγε σανδάλια (ακριβά και μάρκα να σημειώσω) . Ο πορτιέρης φόραγε all star μαιμού.

Αυτά. Μακριά από τα ζώα.

phantomas
10/07/2007, 16:13
1)ΘΑ γινει και καταγγελια επισημα στο ΙΝΚΑ και ευτυχως,αν και δεν ξερω τι ακριβως θα κανουν,η μια κοπελα δουλευει στην τηλεοραση και η αλλη στις δημοσιες σχεσεις........ειδωμεν.....

2)δεν οδηγουσα εγω:blush: ,αφεθηκα να με πανε εκεινες οπου ηθελαν!!!!

Cpt. Haddock
10/07/2007, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
1)ΘΑ γινει και καταγγελια επισημα στο ΙΝΚΑ και ευτυχως,αν και δεν ξερω τι ακριβως θα κανουν,η μια κοπελα δουλευει στην τηλεοραση και η αλλη στις δημοσιες σχεσεις........ειδωμεν.....

2)δεν οδηγουσα εγω:blush: ,αφεθηκα να με πανε εκεινες οπου ηθελαν!!!!



1) Να υποθέσω έχετε τις αποδείξεις, σωστά; Η καταγγελία να γίνει άμεσα (αυτα τα περι τηλεόρασης και δημοσίων σχέσεων δε μου λένε και πολλά...)

2) "αν δεις καράβι στο βουνό..."

κλπ κλπ

:D :wave2: :smokin:

dynogix
10/07/2007, 16:18
Το συγκεκριμένο μαγαζί αν δεν κάνω λάθος έχει αρκετές "διεξόδους" διαφυγής ...δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη εννοώ...Έπρεπε να το παίξεις cool και με ελαφρά να την έκανες και να του άφηνες αντί για λεφτά ένα σημείωμα για το πατέρα του φευγάτου ...μόνο αυτό τους αξίζει !:beer: :beer:

tsoukas77
10/07/2007, 16:20
Αν παραγγειλεις πριν τις 10 αλλα η παραγγελια εκτελεσθει και τιμολογηθει μετα τις 10,τι γινεται;Που υπαγεται;

airamhag
10/07/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Το συγκεκριμένο μαγαζί αν δεν κάνω λάθος έχει αρκετές "διεξόδους" διαφυγής ...δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη εννοώ...Έπρεπε να το παίξεις cool και με ελαφρά να την έκανες και να του άφηνες αντί για λεφτά ένα σημείωμα για το πατέρα του φευγάτου ...μόνο αυτό τους αξίζει !:beer: :beer:

αφου συνοδευε κοριτσια...:rolleyes:



Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Αν παραγγειλεις πριν τις 10 αλλα η παραγγελια εκτελεσθει και τιμολογηθει μετα τις 10,τι γινεται;Που υπαγεται;

στο υπουργειο μεταφορων..:lol: :lol: :lol:

με soundtrack " τα φεραμε απο εδωωω, τα φεραμε απο εκει..."

:lol: :lol:

Cpt. Haddock
10/07/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Το συγκεκριμένο μαγαζί αν δεν κάνω λάθος έχει αρκετές "διεξόδους" διαφυγής ...δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τη εννοώ...Έπρεπε να το παίξεις cool και με ελαφρά να την έκανες και να του άφηνες αντί για λεφτά ένα σημείωμα για το πατέρα του φευγάτου ...μόνο αυτό τους αξίζει !:beer: :beer:

και να τον τσιμπάγανε σε καμια "διέξοδο διαφυγής" και να βρεθεί κερατάς και δαρμένος

:lol: :lol:

ωραίες ιδέες έχετε μα την πίστη μου :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

sniper
10/07/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
αφου συνοδευε κοριτσια...:rolleyes:




στο υπουργειο μεταφορων..:lol: :lol: :lol:

με soundtrack " τα φεραμε απο εδωωω, τα φεραμε απο εκει..."

:lol: :lol:

Πληρώνεις τον καφέ "βαπορίσιο" :lol:

dynogix
10/07/2007, 16:22
Θα ήταν μία καλή δικαιολογία για να "περπατήσουν" λίγο στην παραλία...:a48:

sniper
10/07/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και να τον τσιμπάγανε σε καμια "διέξοδο διαφυγής" και να βρεθεί κερατάς και δαρμένος

:lol: :lol:

ωραίες ιδέες έχετε μα την πίστη μου :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

1. αλλαξοπιστίσαμε;
2. Μα τον Μάνιτου είναι το σωστό
3. τα γνωστά σημερα; :winka: :D

phantomas
10/07/2007, 16:24
οχι πως δεν το σκεφτηκα να την κανω,αλλωστε οι κοπελιες το προτειναν,αλλα ετσι θα γινομουν σαν κι αυτους.....ενας κοινος αθλιος κλεφτης!!!!(με 23 ευρω παραπανω βεβαια:bigcry: :rotflmao: )

airamhag
10/07/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Θα ήταν μία καλή δικαιολογία για να "περπατήσουν" λίγο στην παραλία...:a48:

ναι ..μονο που αυτες θα εκαναν sprint στην αμμουδια προς το δρομο ....:lol: :lol: :lol:

ΑΚΥΡΟ..


Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
οχι πως δεν το σκεφτηκα να την κανω,αλλωστε οι κοπελιες το προτειναν,αλλα ετσι θα γινομουν σαν κι αυτους.....ενας κοινος αθλιος κλεφτης!!!!(με 23 ευρω παραπανω βεβαια:bigcry: :rotflmao: )

:rolleyes:


ΕΠΡΕΠΕ να το κανατε οπως στη βερα στο δεξι...

"παραβγαινουμε ?:look:"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

phantomas
10/07/2007, 16:26
θα γινοταν το γνωστο ασμα....τρεχω τρεχεις σε κυνηγω αν σε πιασω σε ......:a57:

phantomas
10/07/2007, 16:28
Πρωτο ζευγαρι εγω με τα κοριτσια........δευτερο εγω με τον πορτιερη!!!!!!!!!!:uplate: :uplate:

Cpt. Haddock
10/07/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
3. τα γνωστά σημερα; :winka: :D

ε, μάλλον, θα δούμε

(φεύγω αυριο και ψιλοτρέχω... )

:wave2:

phantomas
10/07/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Αν παραγγειλεις πριν τις 10 αλλα η παραγγελια εκτελεσθει και τιμολογηθει μετα τις 10,τι γινεται;Που υπαγεται;



Το μονο που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω σαν δικαιολογια καθως τα παλικαρια γενικοτερα ψαχνοντουσαν,αλλα με τοσο αιμα στο κεφαλι και τα ματια να παιζουν οσαν τον κουλοχερι.....δεν μου ηρθε εκεινη τη στιγμη!!!!

Tropeas
10/07/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
και ειναι σιγουρα Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ "ΒΟ" ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
Ακριβώς αυτό...
εγώ έχω να πατήσω κάτι χρόνια...
αντε με τους απατεώνες... πιάνουν στα πιτσιρίκια που πάνε για το fame , την μούρη και το όνομα,
με τα λεφτά του μπαμπά και ανεκτικοί στην μ@λ@κί@ του κάθε μαγαζάτορα που την έχει δει...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλα, ακόμα πηγαινετε σε μαγαζια της παραλιακής και πίνετε μπύρες;

:smokin:
Πήγαινε ένα Skipper ... που έχει και ωραία μουσικούλα όποτε του ρθει...


Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
2)δεν οδηγουσα εγω:blush: ,αφεθηκα να με πανε εκεινες οπου ηθελαν!!!!
Εμ αυτά παθαίνουμε όταν έχουμε όμορφες υπάρξεις και έχουν και λόγο για το που θα διασκεδάσουν...
Αλήθεια αυτές χαλαστήκαν με το σκηνικό καθόλου ή τους έφτανε που πήγαν εκεί???

xtrm600
10/07/2007, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
...............
Αλήθεια αυτές χαλαστήκαν με το σκηνικό καθόλου ή τους έφτανε που πήγαν εκεί???

3points :a46: :lol:

............

Stabak
10/07/2007, 19:43
Τοση ωρα νομιζα οτι ελεγες για το skiper :rotflmao: :rotflmao:

marios8
10/07/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Καλα, ακόμα πηγαινετε σε μαγαζια της παραλιακής και πίνετε μπύρες;




+1 :wave2:

gixxerpap
10/07/2007, 19:59
...αδειο θα ειναι σημερα το bo....

hornetakias
10/07/2007, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
...αδειο θα ειναι σημερα το bo....

Μπα....αυτα τα μαγαζια δεν καταλαβαινουν απο τετοια δυσφημιση!!

Λεωνίδας
10/07/2007, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetakias
Μπα....αυτα τα μαγαζια δεν καταλαβαινουν απο τετοια δυσφημιση!! ειρωνικά το είπε - προφανώς :wave2:

AFTER
10/07/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


2. Καλα, ακόμα πηγαινετε σε μαγαζια της παραλιακής και πίνετε μπύρες;

:smokin:


+oo

Mονα βληματα βλεπω να πηγαινουν σε εκεινα τα μαγαζια

hornetakias
10/07/2007, 22:48
Το καταλαβα...:cool:
Απλα ηθελα να τονισω οτι επειδη μπορουν εχουν μια πολιτικη του στυλ "αν σ'αρεσει...αλλιως διπλα" που αλλοτε φαινεται στον πελατη και αλλοτε οχι..........
:wave2:

Lupo
10/07/2007, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
.............ειναι σιγουρα Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ "ΒΟ" ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

Υπέροχα!!!

Κάποιες αξίες μένουν σταθερές!:rolleyes:


Πρίν από αρκετούτσικα χρόνια, κι ενώ καθόμουν στο συγκεκριμένο μαγαζί, συμπτωματικά κι εγώ με δύο υπέροχες υπάρξεις, αλλά κι έναν μαντράχαλο, τους είχα πάρει τηλέφωνο για να παραγγείλω, γιατί δεν έβλεπα να πίναμε τίποτα. :D



Μερικούς μήνες μετά, έπιασα δουλειά εκει!:hypnotize


:lol: :lol: :lol:

airamhag
10/07/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Υπέροχα!!!

Κάποιες αξίες μένουν σταθερές!:rolleyes:


Πρίν από αρκετούτσικα χρόνια, κι ενώ καθόμουν στο συγκεκριμένο μαγαζί, συμπτωματικά κι εγώ με δύο υπέροχες υπάρξεις, αλλά κι έναν μαντράχαλο, τους είχα πάρει τηλέφωνο για να παραγγείλω, γιατί δεν έβλεπα να πίναμε τίποτα. :D



Μερικούς μήνες μετά, έπιασα δουλειά εκει!:hypnotize


:lol: :lol: :lol:

αυτα ειδες κ σε εφαγε η ξενιτια ε?:lol: :lol: :lol:

DimChios
11/07/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Υπέροχα!!!

Κάποιες αξίες μένουν σταθερές!:rolleyes:


Πρίν από αρκετούτσικα χρόνια, κι ενώ καθόμουν στο συγκεκριμένο μαγαζί, συμπτωματικά κι εγώ με δύο υπέροχες υπάρξεις, αλλά κι έναν μαντράχαλο, τους είχα πάρει τηλέφωνο για να παραγγείλω, γιατί δεν έβλεπα να πίναμε τίποτα. :D



Μερικούς μήνες μετά, έπιασα δουλειά εκει!:hypnotize


:lol: :lol: :lol:




Αυτος δεν μπορει! :rolleyes:

Κάποια συγγενεια με τον dodok edessa εχει!

:rolleyes:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kaps
11/07/2007, 06:44
Λόγω ότι πέρασα για 4 χρόνια υπεύθυνος ανακλήσεως αδειών λειτουργίας καταστημάτων (μπαρ,ρεστοράν κέντρων διασκέδασης ) σε Μεγάλο Δήμο της Αττικής ....θα σου πω τι θα μπορούσες να κάνεις ή γενικά τι θα μπορείς από εδώ και πέρα να κάνεις στο ίδιο αυτό κατάστημα ή σε άλλο αν σου ξανατύχει ...Τηλεφωνάς στην άμεσο δράση . Ερχεται και μαζί με το όργανο απαιτείς να σου δείξει την άδεια λειτουργίας του καταστήματος και ειδικά αυτή που μετατρέπει σνακ μπαρ σε οπεν μπαρ με άλλο τιμολόγιο . Πλέον ζητάς να ενημερωθεί η αγορανομία και τέλος απαιτείς να ενημερωθεί άμεσα το υγειονομικό ( Λ.Αλεξάνδρας 196) . Ολα αυτά βέβαια που θα καταγραφούν τα ζητάς να στα δώσουν σε ακριβή αντίγραφα συμβάντων . Τέλος και για να κλείσει το χαπενιγκ πας στο Δήμο της περιοχής καταθέτεις αίτηση (δεν χρειάζεται να βάλεις και τη διεύθυνση οικίας σου ) και ζητάς να ενημερωθείς εγγράφως για τις νομικές και εκ του νόμου διοικητικές ποινές που θα επιβληθούν στον εν λόγω επιχειρηματία.
Βέβαια για σένα αυτό σημαίνει πως χαλάς τη βραδιά σου και την ηρεμία σου . Για τον επιχειρηματία χαλάς την ησυχία του αλλά και τον βάζεις στο στόχο της εφορίας ... :ninja: :ninja:

dynogix
11/07/2007, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps

Βέβαια για σένα αυτό σημαίνει πως χαλάς τη βραδιά σου και την ηρεμία σου . Για τον επιχειρηματία χαλάς την ησυχία του αλλά και τον βάζεις στο στόχο της εφορίας ... :ninja: :ninja:

Και το φίλο μας και τη μηχανή του στόχο των μπράβων του ιδιοκτήτη του καταστήματος....Άσε μεγάλε... χέσε ψηλά και αγνάντευε...

Da.Vintage
11/07/2007, 07:40
Τη παραλιακή έπρεπε να κάψουν όχι τη πάρνηθα!:mad:

AFTER
11/07/2007, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Λόγω ότι πέρασα για 4 χρόνια υπεύθυνος ανακλήσεως αδειών λειτουργίας καταστημάτων (μπαρ,ρεστοράν κέντρων διασκέδασης ) σε Μεγάλο Δήμο της Αττικής ....θα σου πω τι θα μπορούσες να κάνεις ή γενικά τι θα μπορείς από εδώ και πέρα να κάνεις στο ίδιο αυτό κατάστημα ή σε άλλο αν σου ξανατύχει ...Τηλεφωνάς στην άμεσο δράση . Ερχεται και μαζί με το όργανο απαιτείς να σου δείξει την άδεια λειτουργίας του καταστήματος και ειδικά αυτή που μετατρέπει σνακ μπαρ σε οπεν μπαρ με άλλο τιμολόγιο . Πλέον ζητάς να ενημερωθεί η αγορανομία και τέλος απαιτείς να ενημερωθεί άμεσα το υγειονομικό ( Λ.Αλεξάνδρας 196) . Ολα αυτά βέβαια που θα καταγραφούν τα ζητάς να στα δώσουν σε ακριβή αντίγραφα συμβάντων . Τέλος και για να κλείσει το χαπενιγκ πας στο Δήμο της περιοχής καταθέτεις αίτηση (δεν χρειάζεται να βάλεις και τη διεύθυνση οικίας σου ) και ζητάς να ενημερωθείς εγγράφως για τις νομικές και εκ του νόμου διοικητικές ποινές που θα επιβληθούν στον εν λόγω επιχειρηματία.
Βέβαια για σένα αυτό σημαίνει πως χαλάς τη βραδιά σου και την ηρεμία σου . Για τον επιχειρηματία χαλάς την ησυχία του αλλά και τον βάζεις στο στόχο της εφορίας ... :ninja: :ninja:


Θα δωσει και το 1/3 του τζιρου της ημερας για να ξελασπωσει.....τι εγινε?:rolleyes:
Εγω θα παω να χτισω ξενοδοχειο 10 οροφων στην Παρνηθα, με αδεια τροχοσπιτου
Στην Ελλαδα ολα γινονται, αρκει να εχεις καλο συνθετικο λαδι

alfa156
11/07/2007, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Τη παραλιακή έπρεπε να κάψουν όχι τη πάρνηθα!:mad: :lol: :lol: :lol: :lol:

alfa156
11/07/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Στην Ελλαδα ολα γινονται, αρκει να εχεις καλο συνθετικο λαδι
to λαδι μηχανης που εχει και προσθετα για το σασμαν κανει καλυτερη δουλεια??:rotflmao:

kaps
11/07/2007, 09:11
Δυστυχώς δεν θα διαφωνήσω ...όμως με αυτή την τακτική σκέψης και συνειρμού που μας επιβάλλουν οι λαδιάρηδες δεν θα πάει μπροστά αυτός ο τόπος. Επιπλέον με αυτή τη νοοτροπία μεγαλώνουν και νεώτερες γενεές όπου έχει και μεγάλο αντίκτυπο . Νέοι και νέες με το που βγαίνουν στην επαγγελματική ζωή κάνουν τα αδύνατα δυνατά να αποκτήσουν τις λεγόμενες δημόσιες σχέσεις με όποιοι "κόστος". Την έννοια του ευ αγωνίζεσθαι την έχουν απλά διαγράψει . Σας αρέσει λοιπόν και εσάς να συντηρείτε αυτό το αθέμιτο τρόπο επιβίωσης ; Διότι μην ξεχνάτε πως όταν τα δικά μας παιδιά φτα΄σουν σε αυτό το οριακό σημείο στη ζωή τους τι θα θέλατε να επιλέξουν ...Το κρεβάτι κάποιου @ρχίδι για αν εξελιχθούνταχύτερα ή να έχουν την ισχυρή προσωπικότητα για να προχωρήσουν με αξιοπρέπεια στη ζωή .. Και προσέξτε και εγώ δεν λέω με το σταυρό στο χέρι απλά με αξιοπρέπεια και από εμάς να έχουν αποκτήσει τα κατάλληλα ψυχικά και υλικά εφόδια . Εγώ προσωπικά αφού κατάφερα να κλείσω ένα μεγάλο κέντρο διασκέδασης μετέπειτα υπέστην την δυσμενή μετακίνηση μου από τους ανωτέρους μου διότι τους χάλασα τη μάσα και την κατεντολήν τους απραγία μου . Δεν λέω έχασα μια καλή θέση απέκτησα όμως την ωριμότητα να αντιπαρέρχομαι αυτών των διλλημάτων . Δηλαδή μεταξύ αξιοπρέπειας και χρηματισμού προτίμησα το πρώτο . Τ.ωρα στέκομαι με το κεφάλι ψηλά απέναντι απέναντι στα λαμόγια της ίδιας μου υπηρεσίας που μπροστά στη θέα και πρόταση κάποιων ψωροχιλιάδων προτίμησαν να γίνουν ανδρείκελα του κάθε φτηνού επιχειρηματία .

Lupo
11/07/2007, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
αυτα ειδες κ σε εφαγε η ξενιτια ε?:lol: :lol: :lol:

Ναι.
Αλλά κάνουν τα ίδια και εδώ,
και αναγκάζομαι να συνεχίζω τα ίδια κι εγώ!
:D


Αλήθεια λέμε.... αναγκάζομαι!:D

Lupo
11/07/2007, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Αυτος δεν μπορει! :rolleyes:

Κάποια συγγενεια με τον dodok edessa εχει!

:rolleyes:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εεεε.....



mafia....???


εεε...


i don't know this word....
:D




:lol: :lol: :lol:

tifoefs
11/07/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
αυτα ειδες κ σε εφαγε η ξενιτια ε?:lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αυτα ειναι γουστα ειπε ο πιθηκας και εφαγε το σαπουνι !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
11/07/2007, 10:09
Kaps... σε ποιά υπηρεσία ήσουν;

Για τα μαγαζιά στην παραλιακή... παλαιότερα (έτη 1992-1996) που εργάστηκα σε ουκ ολίγα απο αυτά (χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά) σας λέω μόνο αυτό... Μηχανές του κιμά. Ούτε διασκέδαση ούτε τίποτα.... Πάστωμα, εξυπηρέτηση του κώλου, ποτά που βγάζουν φυτιλάκια απο κάτω (μπόμπες) και φυσικά αρκετά ξέκωλα που έχουν νοικιαστεί για το P.R που κάνουν για να γεμίσει απο "φάτσες" το κατάστημα.

Ξεκολλάτε... υπάρχουν πολλά στέκια να περάσετε καλά. Γενικά τα ξενυχτάδικα εδώ και αρκετό καιρό έχουν πάρει τον κατήφορο.

Πάλι καλά που υπάρχουν θύματα (οχι ο φίλος μας) να τα συντηρούν. Θέλετε χαβαλέ καλοκαιρινό;... Κάντε ενα beach party με φιλαράκια να δείτε χαβαλέ και με μεγάλο γλέντι. Κάντε ενα παρτακι σπίτι.. πιο καλά θα περάσετε και πιο "cozy" με αιθέριες υπάρξεις που δεν θα τρέχουν σε αμμουδιές προς τον δρόμο να φύγουν...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Gandalf

Xrider
11/07/2007, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas

Και μου λεει το θεϊκο.....ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΠO ΤΙς ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ....ΑΠΟ ΤΙς ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΥΠΑΓΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ BAR-CLUB Ο ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΙΣΘΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ.....


Το περιεργο ποιο ειναι?
Αυτο συμβαινει ποοοολλααααα χρονια τωρα σε παρα πολλα μαγαζια.
Στην περιοχη δεν συχναζω αλλα εχω παει 2-3 φορες για καφε μετα απο μπανιο στα λιμανακια πριν το 2000 και μεσημερι δεν εδιναν καφε,μονο μπυρες,τεκιλες κλπ...οχι βραδι για σοκολατα που λες εσυ.
Και σε πολλα αλλα μερη στην Αθηνα γινεται ακομα....και στην Φωκιωνος ορισμενοι δεν εδιναν καφε μετα απο καποια ωρα.


Υ.Γ
Η περιοχη ειναι πραγματικα νυφοπαζαρο...δεν λεω ωραια μαγαζια αλλα πολυ ψευτοχλιδη...

nelson
11/07/2007, 11:01
παλικάρι όσο έμενα Αθήνα το καλοκαίρι δε την πάλευα με κάτι τέτοιες καταστάσεις...

γυρνούσα πάντα σπίτι κουρασμένος και ταλαιπωρημένος - απο την όλη διαδικασία παρά απο την "διασκέδαση" - αισθητά φτωχότερος ( οι τιμές δε παίζονται σε κάποια μαγαζιά ), η κατάσταση αυτή δεν έμοιαζε καθόλου με διασκέδαση.

η λύση που βρήκα με ένα φιλαράκι ήταν η ... επαρχία!

συμφέρει απο πολλές απόψεις ( χρόνο, χρήμα, εξυπηρέτηση, ψυχολογική ανανέωση) να πάει κανείς έξω απο την Αθήνα έστω για ποτό...

fantacid
11/07/2007, 11:36
τουλαχιστον πηδηξες ???

blackbusa
11/07/2007, 12:08
και αν σου εξηγησω τι καφε θα επινες,αν παραγγελνες κανα φραπε η κανα freddo, εκει να δεις ξενερωμα που θα ετρωγες.:a53: :a24: :a04:

Xrider
11/07/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τουλαχιστον πηδηξες ???
:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:
+1

marios8
11/07/2007, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps


Φιλαράκο μπράβο.
Είναι καθαρά θέμα παιδείας :beer: :beer: :wave2:

phantomas
11/07/2007, 13:45
Κατ΄ αρχη προς υπερασπιση μου,κατεληξα στο συγκεκριμενο μαγαζι γιατι υπενθυμιζω πως το τιμονι κρατουσε μια απο τις φιλες μου και δυστυχως η παραλιακη (αν και τηνει ν αλλαξει κι αυτο)ειναι απο τα μονα μερη που προσφερονται για ευκολο παρκιν!!!!!


Οσο για το επιμαχο ερωτημα.............:smokin: :smokin: :smokin: :sun: .....................

fantacid
11/07/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Κατ΄ αρχη προς υπερασπιση μου,κατεληξα στο συγκεκριμενο μαγαζι γιατι υπενθυμιζω πως το τιμονι κρατουσε μια απο τις φιλες μου και δυστυχως η παραλιακη (αν και τηνει ν αλλαξει κι αυτο)ειναι απο τα μονα μερη που προσφερονται για ευκολο παρκιν!!!!!


Οσο για το επιμαχο ερωτημα.............:smokin: :smokin: :smokin: :sun: .....................

ασε καταλαβαμε...... απο τη μυτη σε σερνουν.......

κ αυτο που ισχυει σε τετοιες περιπτωσεις ειναι οτι οσες περισσοτερες οι γκομενες που κθκλοφορει καποιος τοσο μεγαλυτερος μλκς ειναι!!!


χιχιχιχιχχιχιχιχιιχ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
11/07/2007, 14:02
pernao kalytera se synoikiakes kafeteries poy ksero ton idiokthth kai oloys osoys doylevoyn mesa

pernao kalytera otan psonizo se mikra super market kai pao se mikra cinema.


kai kala tha toys kaneis.

:smokin:

phantomas
11/07/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ασε καταλαβαμε...... απο τη μυτη σε σερνουν.......

κ αυτο που ισχυει σε τετοιες περιπτωσεις ειναι οτι οσες περισσοτερες οι γκομενες που κθκλοφορει καποιος τοσο μεγαλυτερος μλκς ειναι!!!


χιχιχιχιχχιχιχιχιιχ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Διακρινω σκηνες ζηλειας;;;;;;;;;;:beer: :beer: :rotflmao:

fantacid
11/07/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
pernao kalytera se synoikiakes kafeteries poy ksero ton idiokthth kai oloys osoys doylevoyn mesa

pernao kalytera otan psonizo se mikra super market kai pao se mikra cinema.


kai kala tha toys kaneis.

:smokin:


egw de xwraw sta mikra......giati eimai TERASTIOS!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
11/07/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
egw de xwraw sta mikra......giati eimai TERASTIOS!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:


mhpos eisai aftos poy merikoys aiones prin ekane afierosh ston aggelo ston atlantis to de xoras poythena apo trypes sto









































gennhtiko toy organo??????????????????????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fantacid
11/07/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
mhpos eisai aftos poy merikoys aiones prin ekane afierosh ston aggelo ston atlantis to de xoras poythena apo trypes sto




gennhtiko toy organo??????????????????????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


posa xereis esi!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

EVI
11/07/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
posa xereis esi!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:


:blush: :look: :look: :wacko: :lol: :lol:

makis206
11/07/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
κ αυτο που ισχυει σε τετοιες περιπτωσεις ειναι οτι οσες περισσοτερες οι γκομενες που κθκλοφορει καποιος τοσο μεγαλυτερος μλκς ειναι!!!

Κααααλά..

ρίξε με εμένα μέσα στο βυζ@λάκο και πες με και τραβέλι μετά :D


:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/07/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Εχουμε και λεμε......Εχθες 9/7/07 ειχα την ατυχη,οπως αποδειχθηκε,ιδεα να παω για εναν καφε,μια μπυρα βρε αδερφε,σε γνωστο μαγαζι της παραλιακης που θα αναφερω αργοτερα,για να μην τσαντιστω εκ των προτερων κι αρχισω να γραφω αρλουμπες!!!
H αφιξη στο μαγαζι εγινε στις 10 το βραδυ,υπο την συνοδεια δυο πανεμορφων δεσποινιδων....ΜΑΓΑΖΙ "ΒΟ" ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

ego na paratiriso to eksis

malon ir8ate prosfata apo to xorio pou eki isastan kapioi
:rotflmao:
episis an legame to provlima sas se olous osous nosilevonte sta nosokomia
8a simfonousan oti to diko sas provlima ine to megalitero...:rotflmao:

ke vre aderfe den pernate ena tilefono sto moto na er8oume na sas mazepsoume ta potiria ke na tsontaroume ke 3 evro na pioite tin mia mpira sas dipla sto kima anetoi ke mouratoi...

episis kalo ine na forate aposmitika voi8ane stin kinonikotita edo den ine kato raxoula pou mirizoun i dromoi kavalines...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

phantomas
11/07/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego na paratiriso to eksis

malon ir8ate prosfata apo to xorio pou eki isastan kapioi
:rotflmao:
episis an legame to provlima sas se olous osous nosilevonte sta nosokomia
8a simfonousan oti to diko sas provlima ine to megalitero...:rotflmao:

ke vre aderfe den pernate ena tilefono sto moto na er8oume na sas mazepsoume ta potiria ke na tsontaroume ke 3 evro na pioite tin mia mpira sas dipla sto kima anetoi ke mouratoi...

episis kalo ine na forate aposmitika voi8ane stin kinonikotita edo den ine kato raxoula pou mirizoun i dromoi kavalines...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δεν καταλαβαινω με τι υφος σημειωνεις τις παρατηρησεις σου αλλα.......

1)το να υποκυψω στην εκμεταλλευση ενος εμπορου που παραμυθιαζει και κοροιδευει...το εκανα..πληρωσα...δεν μπορουσα ομως να το αφησω να περασει ετσι και γι αυτο επελεξα την πληροφορηση που καποιοι ισως εκτιμησουν!!
2)πιστεψε με το κολλημα μου δεν ειχε να κανει με το υψος του ποσου καθ εαυτου,ποτε δεν ηταν κολλημα η υπερανω της καλοπερασης μου(και χωρις να μου περισευουν),ειχε να κανει με την κοροιδια και στον τροπο που στο πασαρουν........χωρις παλι να λαμβανω υπ οψιν το απαραδεκτο σερβις!
3)ΔΕΝ με ξερεις οποτε το να σχηματιζεις αποψη για το απο που ερχομαι και που παω ειναι μαλλον ατοπο:nono: :nono:
4)οι ανθρωποι στα νοσοκομεια μπορει να μην ενδιαφερονταν για τετοιου ειδους καταστασεις γιατι σιγουρα το χειροτερο περιβαλλον ειναι αυτο στο οποιο βρισκονται,ωστοσο πολλοι ειναι αυτοι που προτιμουν να σκεφτονται πιο θετικα το καλοκαιρι και πηγαινουν για καφε σε διαφορα μερη,οποτε ενας τετοιος προβληματισμος καλο θα τους κανει!!!
5)Οσο για το αποσμητικο.....λιγο η μυρωδια της θαλασσας λιγο η φυσικη μου αυρα,ηταν αρκετα για να κυλισει ομορφα η βραδια!!:rotflmao: :beer: :smokin:

afrotwin
11/07/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Δεν καταλαβαινω με τι υφος σημειωνεις τις παρατηρησεις σου αλλα.......

1)το να υποκυψω στην εκμεταλλευση ενος εμπορου που παραμυθιαζει και κοροιδευει...το εκανα..πληρωσα...δεν μπορουσα ομως να το αφησω να περασει ετσι και γι αυτο επελεξα την πληροφορηση που καποιοι ισως εκτιμησουν!!
2)πιστεψε με το κολλημα μου δεν ειχε να κανει με το υψος του ποσου καθ εαυτου,ποτε δεν ηταν κολλημα η υπερανω της καλοπερασης μου(και χωρις να μου περισευουν),ειχε να κανει με την κοροιδια και στον τροπο που στο πασαρουν........χωρις παλι να λαμβανω υπ οψιν το απαραδεκτο σερβις!
3)ΔΕΝ με ξερεις οποτε το να σχηματιζεις αποψη για το απο που ερχομαι και που παω ειναι μαλλον ατοπο:nono: :nono:
4)οι ανθρωποι στα νοσοκομεια μπορει να μην ενδιαφερονταν για τετοιου ειδους καταστασεις γιατι σιγουρα το χειροτερο περιβαλλον ειναι αυτο στο οποιο βρισκονται,ωστοσο πολλοι ειναι αυτοι που προτιμουν να σκεφτονται πιο θετικα το καλοκαιρι και πηγαινουν για καφε σε διαφορα μερη,οποτε ενας τετοιος προβληματισμος καλο θα τους κανει!!!
5)Οσο για το αποσμητικο.....λιγο η μυρωδια της θαλασσας λιγο η φυσικη μου αυρα,ηταν αρκετα για να κυλισει ομορφα η βραδια!!:rotflmao: :beer: :smokin:

ego nomizo oti an itan ali i 8esi ton planiton den 8a ixes ta afta provlimata ala tespa
afou kilise omorfa i vradia ta ipolipa peritevoun

kapios pou na exi pai se magazi pou vazoun poli kimino sta soutzoukakia?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

i na eklase o servitoros tin ora pou servirize?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
11/07/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego nomizo oti an itan ali i 8esi ton planiton den 8a ixes ta afta provlimata ala tespa
afou kilise omorfa i vradia ta ipolipa peritevoun

kapios pou na exi pai se magazi pou vazoun poli kimino sta soutzoukakia?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

i na eklase o servitoros tin ora pou servirize?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΚΙΜΙΝΟ ΣΤΑ ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙΑ????

:eyepop:




:yuck: :yuck: :yuck:



Να σου φτιάξω εγώ σουτζουκάκια με ΚΑΝΕΛΛΑ να γλύφεις τα δάχτυλά σου!

:smokin:

airamhag
11/07/2007, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΚΙΜΙΝΟ ΣΤΑ ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙΑ????

:eyepop:




:yuck: :yuck: :yuck:



Να σου φτιάξω εγώ σουτζουκάκια με ΚΑΝΕΛΛΑ να γλύφεις τα δάχτυλά σου!

:smokin:

πολιτικη κουζινα..


αν θυμασαι αν την εχεις δει

ο Παππους δινει αυτη τη συμβουλη ...κανελα στα σουτζουκακια..






προτιμω το κυμινο..

DimChios
11/07/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
πολιτικη κουζινα..


αν θυμασαι αν την εχεις δει

ο Παππους δινει αυτη τη συμβουλη ...κανελα στα σουτζουκακια..






προτιμω το κυμινο..



Ναι αλλά γιατι δινει αυτή τη συμβουλή θυμάσαι?

:smokin: :winka:

airamhag
11/07/2007, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ναι αλλά γιατι δινει αυτή τη συμβουλή θυμάσαι?

:smokin: :winka:

φυσικα κ το θυμαμαι ..
εσκεμμενα δεν το εγραψα..
:winka:

DimChios
11/07/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
φυσικα κ το θυμαμαι ..
εσκεμμενα δεν το εγραψα..
:winka:


:winka:

ετσι λοιπον κι εγω τον αφρούλη μου, θελω να τον φερω πιο κοντα!

:blush:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
13/07/2007, 10:03
Βρε phantoma, ακομα και μεσω ε-μαιλ απο μια φιλη μου ηρθε η καταγγελια σου!!!! :eyepop:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
13/07/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:winka:

ετσι λοιπον κι εγω τον αφρούλη μου, θελω να τον φερω πιο κοντα!

:blush:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look:

αα ωραια θα κανετε ωραιο διδυμο..

ο ενας θα παιζει πιανο
κ ο αλλος θα κανει πιρουετες με πουεντ..

phantomas
15/07/2007, 12:43
Ετσι ετσι..........και με e-mail και οπως αλλιως μπορω,μηπως και αφυπνιστει ο κοσμος και αλλαξει τιποτα σ αυτον τον τοπο!!!!

airamhag
15/07/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από phantomas
Ετσι ετσι..........και με e-mail και οπως αλλιως μπορω,μηπως και αφυπνιστει ο κοσμος και αλλαξει τιποτα σ αυτον τον τοπο!!!!


πως..το λεει..

ειμαστε πολλοι αλλα ειμαστε σκορπιοι...

Nostra
20/07/2007, 14:22
κυκλοφορεί πολύ το chain letter, e?


μου έχει έρθει από 5 διαφορετικές μεριές με e-mail από εχτές...



:smilea:

airamhag
20/07/2007, 14:29
συκοφαντιες...

εμενα δεν μου εχει ερθει τιποτα...

:smokin:

SPORAKIAS
20/07/2007, 14:46
και εμενα εχει ερθει...

μιλαμε για πολυ κραξιμο...

τους εκανε ρομπα σε ολη την επικρατεια....:rotflmao:

phantomas
23/07/2007, 13:30
Για να γινει αυτο σημαινει πως ειναι πολλοι αυτοι εκει εξω που συμφωνουν με το γεγονος οτι οσο αφηνουμε καποιους τοσο εκεινοι επιλεγουν να μας εκμεταλλευονται.........η δυναμη του ινετερνετ βρηκε ουσια και το μηνυμα διαδιδεται......και διαδιδεται.........και...:beer: :beer: