PDA

View Full Version : Υπάρχει Super Four Club ?



H0NDAKIAS
11/07/2007, 10:56
Καλημέρα παιδιά, είμαι καινούριος στη μηχανοκίνηση γενικότερα και σαν πρώτη επιλογή αγόρασα ένα cb400 super four του 92 μάλλον είναι το big1 (δεν ξέρω και πολλά). Το έχω μολις 5 μήνες και ψάχνω εδω και καιρό αν υπάρχει ενεργό super four club, προσπαθώ να γίνω μέλος εδώ κα ι 15 μέρες σε ένα που βρήκα στο pathfinder αλλα εχει μόνο 5 μέλη και μάλλον το έχουν παρατήσει το site. Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει, ευχαριστώ.

Nostra
11/07/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
Καλημέρα παιδιά, είμαι καινούριος στη μηχανοκίνηση γενικότερα και σαν πρώτη επιλογή αγόρασα ένα cb400 super four του 92 μάλλον είναι το big1 (δεν ξέρω και πολλά). Το έχω μολις 5 μήνες και ψάχνω εδω και καιρό αν υπάρχει ενεργό super four club, προσπαθώ να γίνω μέλος εδώ κα ι 15 μέρες σε ένα που βρήκα στο pathfinder αλλα εχει μόνο 5 μέλη και μάλλον το έχουν παρατήσει το site. Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει, ευχαριστώ.

μα?

γιατί ντε και καλά πρέπει να μπεις σε club?

εκτός του ότι πλέον έχουν λιγοστέψει πολύ οι κάτοχοι super four μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες εδώ μέσα...

αν οπωσδήποτε θέλεις να μπεις σε club, στείλε ΠΜ στον afrotwin να σε καθοδηγήσει.... μόνο αν θες ...μια χάρη... πες του την απάντησή του στο ΠΜ σου να την ποστάρει εδώ

:wave2: :wave2: :wave2:

Sabre
11/07/2007, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
μόνο αν θες ...μια χάρη... πες του την απάντησή του στο ΠΜ σου να την ποστάρει εδώ


:/ ζμπάμ ον - Και αν μπορεί να την τυπώσει να την κάνω μπλούζα! :lol:


:/ ζμπαμ οφ - Καλώς ήρθες! ψάξε και λίγο εδώ μέσα θα βρείς πολλά χρήσιμα threads για το fourακι σου.


Οτι θές ρωτάς πάντως

:wave2:

(πάει αυτός τον τρομάξαμε, ακόμα τρέχει να φύγει)

H0NDAKIAS
11/07/2007, 11:42
Παίδες ευχαριστώ, βασικά ήθελα να υπήρχε ενα site για να οργανώνουμε καμιά εκδρομούλα, απορίες, μηχανικά θέματα κλπ, αλλά μάλλον έχετε δίκιο ότι δεν υπάρχει πολύ λαός πάνω στα cb4000, μιας που τα λέμε μήπως κανείς ξέρει τι παίζει με τα οργανα του cb, εγω το πήρα με χαλασμένο κοντερ όμως το στροφόμετρο και η θερμοκρασία δουλευουν. Ξέρετε αν υπάρχουν μεταχειρισμένα και πόσο παει το μαλλί?

odt
11/07/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
Παίδες ευχαριστώ, βασικά ήθελα να υπήρχε ενα site για να οργανώνουμε καμιά εκδρομούλα, απορίες, μηχανικά θέματα κλπ, αλλά μάλλον έχετε δίκιο ότι δεν υπάρχει πολύ λαός πάνω στα cb4000, μιας που τα λέμε μήπως κανείς ξέρει τι παίζει με τα οργανα του cb, εγω το πήρα με χαλασμένο κοντερ όμως το στροφόμετρο και η θερμοκρασία δουλευουν. Ξέρετε αν υπάρχουν μεταχειρισμένα και πόσο παει το μαλλί?

Άστο καλύτερα...Είναι πανάκριβα και σπάνια...Φαντάζομαι τσέκαρες μήπως απλά έχει πρόβλημα η ντίζα...αλλιώς ξέχνα το...

:wave2:

H0NDAKIAS
11/07/2007, 13:07
Εννοείται οτι τσεκαρα την ντίζα, αλλα το ενα οργανο είναι ψιλοσπασμένο από στούκα, κάτι μου είπανε για καμια 450 αρα όλα τα όργανα μεταχειρισμένα , και καμια 650αρα για καινούρια απο Sarakaki , δεν ξέρω όμως αν αληθεύουν. Ξέρει κανείς κανα site ή τιποτα ebay μπας και βρω τιποτα από internet ?

SF
11/07/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
Παίδες ευχαριστώ, βασικά ήθελα να υπήρχε ενα site για να οργανώνουμε καμιά εκδρομούλα, απορίες, μηχανικά θέματα κλπ,

Moto.gr! Μα είμαστε ήδη σε τέτοιο site! :lol: Τι άλλο ψάχνεις;



αλλά μάλλον έχετε δίκιο ότι δεν υπάρχει πολύ λαός πάνω στα cb4000, μιας που τα λέμε μήπως κανείς ξέρει τι παίζει με τα οργανα του cb, εγω το πήρα με χαλασμένο κοντερ όμως το στροφόμετρο και η θερμοκρασία δουλευουν. Ξέρετε αν υπάρχουν μεταχειρισμένα και πόσο παει το μαλλί?

Για όργανα κοιτάς στο ebay ή παίρνεις τηλέφωνο όλους όσους πουλάνε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά (από τις διαφ. καταχωρίσεις στα περιοδικά μοτοσυκλέτας).

Δες κι εδω: http://hondapartscenter.com/html/honda_contact.htm
Από αυτόν είχα 'ισιώσει' το δικό μου 400 πριν αρκετά χρόνια.

freethan
19/07/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
Παίδες ευχαριστώ, βασικά ήθελα να υπήρχε ενα site για να οργανώνουμε καμιά εκδρομούλα, απορίες, μηχανικά θέματα κλπ, αλλά μάλλον έχετε δίκιο ότι δεν υπάρχει πολύ λαός πάνω στα cb4000, μιας που τα λέμε μήπως κανείς ξέρει τι παίζει με τα οργανα του cb, εγω το πήρα με χαλασμένο κοντερ όμως το στροφόμετρο και η θερμοκρασία δουλευουν. Ξέρετε αν υπάρχουν μεταχειρισμένα και πόσο παει το μαλλί?

Μπορείς να δεις και εδώ http://www.go4it.gr/smf/index.php?board=18.0
Πιστεύω το moto.gr και το go4it μπορούν σε συνδυασμό να σε χορτάσουν αρκετά σε σχέση με τα μοτόρια μας :D :beer:

pissaman
19/07/2007, 12:51
Για τιμές για τα όργανα στείλε μου τον αριθμό πλαισίου και θα σε πω! ;)
Καλώς ήρθες και καλά χλμ...

HateNord
12/08/2007, 00:23
HONDAKIAS δεν είσαι μόνος σου είμαι κι εγώ εδώ.HONDA CB 400 SF Version R 97άρι τα τελευταία 10 χρόνια και μόλις σήμερα πάτησε τα 70.000.Το λιώνω και το σκίζω κάθε μέρα και σε ταξίδια.Δεν υπάρχει καλύτερο μηχανάκι καρατσεκαρισμένο.Οποτε θέλει στείλε πμ να βρεθούμε και για βόλτες πάλι εδώ είμαστε...ΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΤΤΤΤΤ αυριο θα τη κάνω όλη μέρα κι όπου με βγάλει ο δρόμος...

gdevelek
12/08/2007, 12:52
μπράβο, το κράτησες 10 χρόνια;

εγώ το 'χω 5, και το 'χω πλέον βαρεθεί

δεν τραβάει το σκασμένο... :confused:

υποχρεώνομαι να το δουλεύω ψηλά αλλά και πάλι... μόνο 3.7 κιλάκια ροπής μέγιστο...

αν το 'χεις 10 χρόνια είσαι πολύ εγκρατής μηχανόβιος... :D

από την άλλη βλέπω άλλους να γράφουν πως τα 600άρια των 120 ίππων είναι ψόφια χαμηλά και τα παίρνω...:lol:

:wave2:

H0NDAKIAS
13/08/2007, 20:38
Κοίτα αναλόγως τι ζητάς, δεν μπορείς να έχεις και πολλές απαιτήσεις από μία μηχανή του 92. Εγώ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος απο το super four, αν μπορώ να εστιάσω σε κάτι που με λυγίζει λίγο είναι όταν βάζω 2 άτομο. Αλλά είναι 400αράκι μην το ξεχνάμε. Πάντως στο δρόμο δεν μας λες "αργούς"(γνώμη μου). Είναι υψηλόστροφο και μετράει.