PDA

View Full Version : Εγγυηση ΜεταΧειρισμενου Africa



gmak
22/09/2004, 03:16
Θελω να δημοσιευσω την ιστορια μου προς γνωση και συμμορφωση....
αγορασα ενα αφρικα τον μαιο 2004 απο την επιχειρηση του Δ Θανοπουλου στην Πατρα...μαλιστα η αγορα ηταν της μετρητοις...ο κ Θανοπουλος μου έδωσε εγγύηση 6 μηνών(και να μην ανησυχω..διοτι θα τον έχω διπλα μου).. έπειτα από 2 μήνες η αντλια της αφρικα παρεδωσε το πνευμα της.....πήγα και εγώ στον Δ Θανόπουλο και με περισση ευγενεια μου αρνήθηκε να καλύψη το κόστος διότι όπως μου ειπε η αντλία ανηκει στα αναλώσημα ανταλακτικα πχ αλυσιδες τακακια κλπ κλπ.....μαλιστα αυτο το στηριξε στο γεγονος οτι αν αφηνα την αντλια συνεχεια στεγνη...αυτος τι εφταιγε?και εκτος απο ολα αυτα υποστηριξε μετα οτι μου ειχε δωσει εγγυηση για μηχανικα μερη..ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΑΦΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... δεν με πειραξε τοσο οτι δεν με καλυψε οσο ο λογος που βρηκε για να το αποφύγει....και βεβαια εγω εσκασα 180 ευρω γαι το ανταλλακτικο.....ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ Δ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥΣ...το τι θα κανω εγω.....παντως δεν το εχω αφησει ετσι...και δεν θα περασει ετσι.....

alex14
22/09/2004, 11:20
Την ειχα πατησει και εγω με 6μηνη εγγυηση με αγορα Bandit 400 απο γνωστο μαγαζι του Πειραια. Εμενα βεβαια η ζημια ηταν πολυ μεγαλη - στροφαλος - και φυσικα αρνηθηκε να την καλυψει.
Μαλιστα ειπε οτι ημουν υπευθυνος εγω γιατι του αλλαξα τα λαδια με motul 5100 τα οποια δεν ειναι καλα !!!!!
Την ζημια την πληρωσα ακριβα αλλα αυτος την πληρωσε ακριβοτερα.:evil:

:wave2: :wave2:

Stergios69
22/09/2004, 12:14
Να τους καταγγείλετε στο ινστιτούτο καταναλωτών, για να μην ξαναπουλήσουν ούτε ρόδα από παπάκι.
ΜΗν φοβειθείτε ότι θα σας πουνε ρουφιάνους και παραμύθια, όλοι θα ωφεληθούμε από αυτή την κίνηση

gmak
22/09/2004, 12:29
στεργιε ενα απο τα βήματα μου ήταν και αυτό.....αλεξ...πες λεπτομερειες πως την πλωρωσε ακριβότερα?

alex14
22/09/2004, 12:58
Αυτα φιλε gmak δεν γραφονται.
Παντος δεν το καταγγειλα γιατι ως γνωστο στην Ελλαδα δεν βρισκεις το δικιο σου.

gmak
23/09/2004, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Αυτα φιλε gmak δεν γραφονται.
Παντος δεν το καταγγειλα γιατι ως γνωστο στην Ελλαδα δεν βρισκεις το δικιο σου.

υπάρχει και pm φιλε μου αν δεν βαριεσε:D

nimbus
23/09/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmak
Θελω να δημοσιευσω την ιστορια μου προς γνωση και συμμορφωση....
αγορασα ενα αφρικα τον μαιο 2004 απο την επιχειρηση του Δ Θανοπουλου στην Πατρα...μαλιστα η αγορα ηταν της μετρητοις...ο κ Θανοπουλος μου έδωσε εγγύηση 6 μηνών(και να μην ανησυχω..διοτι θα τον έχω διπλα μου).. έπειτα από 2 μήνες η αντλια της αφρικα παρεδωσε το πνευμα της.....πήγα και εγώ στον Δ Θανόπουλο και με περισση ευγενεια μου αρνήθηκε να καλύψη το κόστος διότι όπως μου ειπε η αντλία ανηκει στα αναλώσημα ανταλακτικα πχ αλυσιδες τακακια κλπ κλπ.....μαλιστα αυτο το στηριξε στο γεγονος οτι αν αφηνα την αντλια συνεχεια στεγνη...αυτος τι εφταιγε?και εκτος απο ολα αυτα υποστηριξε μετα οτι μου ειχε δωσει εγγυηση για μηχανικα μερη..ΕΚΕΙ ΠΟΥ Η ΑΦΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ... δεν με πειραξε τοσο οτι δεν με καλυψε οσο ο λογος που βρηκε για να το αποφύγει....και βεβαια εγω εσκασα 180 ευρω γαι το ανταλλακτικο.....ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ Δ ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥΣ...το τι θα κανω εγω.....παντως δεν το εχω αφησει ετσι...και δεν θα περασει ετσι.....

ΑΥΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ:winka: ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΜΑΣ DNA:lol: :wave2:

xifias
18/11/2004, 02:35
παρτε κοσμε honda, τις καλυτερες μοτοσυκλετες του πλανητη γη

καλα δεν ντρεπονται εκει στη honda να μην εχουν φτιαξει το προβλημα τοσα χρονια

λετε να το κανουν επιτηδες?Μεχρι εκει εχω φτασει να σκεφτομαι