PDA

View Full Version : ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ



tilo_wolff
11/07/2007, 23:18
1) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για το σήμερα που φεύγει ίδιο με το χθες!
2) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για όσους πόνεσαν και βράβευσαν την κ. Μάρθα Κουτουμάνου, την κόρη της κ. Λάσκαρη, που προσπάθησε και ξέφυγε από την σκόνη που σκοτώνει!!!
3) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για όσους φτύνουν χιλιάδες ΑΝΩΝΥΜΑ παιδιά που πεθαίνουν γιατί ντρεπόμαστε να τα βοηθήσουμε να ζήσουν!!!
4) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί τ' άστρα λάμπουν για λίγους!
5) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για όσα άστρα είναι στην λάσπη και κανείς μας δεν τα σήκωσε, γιατί ΔΕΝ θέλησε να τα δεί!
6) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί τώρα που ο Χριστός γεννιέται χιλιάδες μωρά πεθαίνουν χωρίς να Τον δουν!
7) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί όταν κάτω από το δικό μας δέντρο εμείς θα τραγουδάμε την "Άγια Νύχτα", χιλιάδες τάφοι θα κλείνουν ζωές που δεν πρόλαβαν να δουν το ξημέρωμα!
8) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για τα παιδιά που μεγαλώνουν με πεθαμένες αξίες!
9) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για τους μεγάλους που σκότωσαν αξίες!
10) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί δεν είμαι ικανή να πονέσω όσο θα έπρεπε...
11) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί με πληγώνουν τόσα πολλά και γνωρίζω τόσα λίγα!!
12) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για παιδιά που ψάχνουν για γονείς που δεν θα βρούν ποτέ!
13) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για τους γονείς που χάνουν τα παιδιά τους γιατί δεν τα έψαξαν ποτέ!!
14) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για κραυγές που τις πνίγουν τα γέλια!
15) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για τα γέλια που θα έπρεπε να ήταν κλάματα!
16) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί για την δόξα ΕΝΟΣ στρατηγού σκοτώνονται χιλιάδες στρατιώτες!
17) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για τα ψέμματα που δεχόμαστε σαν αλήθειες!
18) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για αλήθειες που θάβονται!
19) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για τους αρρώστους χωρίς ελπίδα...
20) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί θαυμάζουμε τους ισχυρούς και αγαπάμε τους ισχυρότερους!
21) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί όταν γονατίζω με κλωτσάνε!
22) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί δεν θέλω ν' αφήσω την ζωή μου να ταξιδεύει χωρίς προορισμό!
23) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί Εκείνον που με γέννησε, εγώ τον ξέχασα!
24) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί δεν έχω δύναμη να μαρτυρήσω!
25) ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ γιατί θέλω να πολεμήσω όσα κακά υπάρχουν μέσα μου και δεν ξέρω αν θα μπορέσω!!

fantacid
11/07/2007, 23:19
θα ελεγα κατι αλλα...........................

airamhag
11/07/2007, 23:27
:a10:


.............

Nikoskazer2000
12/07/2007, 00:35
:(

idi
12/07/2007, 10:03
στο θεμα των ναρκωτικων θα απαντησω μονο μιας και στα αλλα συμφωνω...

τι να κανει το κρατος-εσυ-εγω??? ακομα και στα καλυτερα οργανωμενα κρατη υπαρχουν ναρκωτικα... ισως και σε μεγαλυτερο ποσοστο απο οτι εδω που το κρατος δε κανει τιποτα!

μη λεμε αρλουμπες πανω στο πονο μας! αυτος που θελει να τα παρει ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ !

το μονο που ΙΣΩΣ μπορει να γινει ειναι να μειωσουμε τον αριθμο (κατα 0,κατι τις εκατο..) των εξαρτημενων μετα απο τεραστια προσπαθεια

στα λεω να μη στεναχωριεσαι!

Sotirios
12/07/2007, 10:26
Δεν έχω καμία ειρωνία σε αυτό που θα σου πω ή πρόθεση να πάμε στις διαμάχες αλλα όπως το βλέπω διαμαρτύρεσαι για την ζωή. Αν όχι όλα τα προβλήματα που αναφέρεις, τότε τα περισσότερα υπήρχαν πάντα, από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα, πολλοί διαμαρτυρήθηκαν με διάφορους τρόπους , το αποτέλεσμα της διαμαρτυρίας τους λίγες φορές ήταν καποια ουσιαστική αλλάγή σε παγκόσμιο έπίπεδο.

LsKostas
12/07/2007, 11:13
ευτυχως που υπαρχουν και μερικοι που βλεπουν περα απ τον εαυτουλη τους...
:wave2:

Rezeguet
12/07/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
στο θεμα των ναρκωτικων θα απαντησω μονο μιας και στα αλλα συμφωνω...

τι να κανει το κρατος-εσυ-εγω??? ακομα και στα καλυτερα οργανωμενα κρατη υπαρχουν ναρκωτικα... ισως και σε μεγαλυτερο ποσοστο απο οτι εδω που το κρατος δε κανει τιποτα!

μη λεμε αρλουμπες πανω στο πονο μας! αυτος που θελει να τα παρει ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ !

το μονο που ΙΣΩΣ μπορει να γινει ειναι να μειωσουμε τον αριθμο (κατα 0,κατι τις εκατο..) των εξαρτημενων μετα απο τεραστια προσπαθεια

στα λεω να μη στεναχωριεσαι!

ας μην το παμε στις διαμαχες, και δε θελω να βγουμε εκτος θεματος, αλλα φυσικα και μπορει να αλλαξει το θεμα των ναρκωτικων. Οι "πολιτισμενες" ΗΠΑ στην οποια αναφερεσαι, διακινει η ιδια το εμποριο ναρκωτικων για να οικονομησει (πισω απο τα παρασκηνια εννοειται), γιαυτο δεν υπαρχει ακομα λυση.

:wave2:

ΥΓ) μην το παμε στις διαμαχες, αν ειναι να το παει καποιος μοντ αυτο το κομματι εξω απο αυτο το θρεντ. Κριμα να χαλασει.

zireous
20/07/2007, 00:41
Εμένα δε με νοιάζει τι λέει ο κάθε παπάρας πολιτικός για τα ναρκωτικά.

Δεν διαμαρτύρομαι.

Θα ήθελα ένας δυο φίλοι μου να ήταν ζωντανοί, και κάμποσοι άλλοι να είχαν κρατήσει επαφή και κυρίως θα ήθελα να ήξερα ότι με χρειάζονταν τότε που με είχαν ανάγκη και να ήμουνα εκεί μπας και με τη κουβέντα και κάμμια μπύρα να βγάζαμε κάμποσα σκατά από το κεφάλι μας πριν να είναι αργά.

veagle
23/07/2007, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από lacrimosa


1 ΚΟΜΕΝΤ

ΤΖΑΣΤ ΠΕΡΦΕΚΤ

veagle
23/07/2007, 23:40
Lamcrimosa χαίρομαι ιδιαιτέρως για αυτά που γράφεις.

Δυστυχώς εγώ μόλις τα είπα όλα αυτά στους γύρω μου που ήταν η παρέα μου, δημιουργήθηκαν 2 στρατόπεδα πάνω σε αυτά τα θέματα.

Εννοείται ότι όλοι τα ξέραμε, απλά εγώ αναλύοντάς τα, και αντιμετωπίζοντας αυτά τα θέματα πιο ρομαντικά και όχι με τον συνήθη και εγωπαθή τρόπο, όπως θα έκαναν οι φίλοι μου (όχι όλοι), με λέγανε ονειροπαρμένο, ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται, ότι δεν είμαι προσγειωμένος και όλα τα σχετικά.

Πιστεύω ότι με καταλαβαίνεις...!!!

Αυτό που μας λείπει σε όλα τα θέματα είναι η ΠΑΙΔΕΙΑ.
Και όταν λέω ΠΑΙΔΕΙΑ, δεν εννοώ την ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ μόνο, εννοώ όλοκληρη την κοινωνία.
Για αυτή την ΠΑΙΔΕΙΑ.
Αυτή που ξεκινάει απο το σπίτι, απο το σχολείο, απο τις παρέες, απο το περιβάλλον, απο το κράτος...


Πάνω σε συζητήσεις με ρώτησαν απο την "παρέα" μου, το κλασικό, τι έχω κάνει εγώ στην ζωή μου και με ποιο τρόπο έχω βοηθήσει στον κόσμο και έχω συμβάλει στην αλλαγή του...!!!

Χωρίς να θέλω να αναδείξω τον εαυτό μου, το αποτέλεσμα ήταν ότι είχα κάνει πάρα πολλά πράγματα σε αντίθεση με αυτούς που με ρώτησαν οι οποίοι τα βρήκαν όλα έτοιμα στην ζωή τους....

Βέβαια δεν ζηλεύω, αλλά χαίρομαι κιόλλας όταν κάποιος τα βρίσκει όλα έτοιμα, με βασική προυπόθεση να μην κατακρίνει τους άλλους για πράγματα τα οποία δεν μπορεί να αντιληφθεί και να μην αερολογεί.

[Για παράδειγμα:

ΈΧεις τελειώσει μια σχολή και παίρνεις κατευθείαν την δουλειά του μπαμπά σου, απο την οποία κατά 99% δεν θα πεινάσεις ποτέ, και έρχεσαι και κατακρίνεις εμένα που εγώ δουλεύω ταυτόχρονα και σπουδάζω, διότι κανείς δεν μου έχει έτοιμη δουλειά μετά.
Μπράβο σε σένα που έχεις εξασφαλισμένο το μέλλον σου, αλλά πρόσεχε τι λες!]


Έτσι και εγώ με την σειρά μου, Lacrimosa, ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ μαζί σου.

veagle
23/07/2007, 23:41
Διαμαρτύρομαι για όλους τους ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ

OldMan
24/07/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Διαμαρτύρομαι για όλους τους ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ
Και τι κερδίζεις ??

Πρόκειται να το καταλάβαουν ??? :D

veagle
24/07/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και τι κερδίζεις ??

Πρόκειται να το καταλάβαουν ??? :D


Απλά ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ...!!!

Έστω και ένας να καταλάβει, είναι κέρδος... (λίγο δύσκολο, αλλά.... )

veagle
24/07/2007, 10:49
Η Βλακεία δεν έχει ΠΑΤΡΙΔΑ

Nik0s
24/07/2007, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Η Βλακεία δεν έχει ΠΑΤΡΙΔΑ


Τελευταία νομίζω οτι έχει βρει το moto.gr πάντως.... :smokin: :lol:

latris mixanis
24/07/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Τελευταία νομίζω οτι έχει βρει το moto.gr πάντως.... :smokin: :lol:

:lol: :lol:

gixxerpap
24/07/2007, 14:04
και πως διαμαρτυρεστε ωρε παιδια ακριβως, ετσι για να καταλαβουμε και εμεις οι κακομοιροι που δεν διαμαρτυρομαστε και καθομαστε στ' αυγα μας?

veagle
24/07/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
και πως διαμαρτυρεστε ωρε παιδια ακριβως, ετσι για να καταλαβουμε και εμεις οι κακομοιροι που δεν διαμαρτυρομαστε και καθομαστε στ' αυγα μας?

Διαμαρτυρία δεν είναι μόνο να βγαίνεις στους δρόμους ή να δηλώνεις ότι διαμαρτύρεσαι!

Τώρα όσο για τους τρόπους διαμαρτυρίας.
Ο καθένας διαμαρτύρεται με τον δικό του!

Ακόμα και μια μέρα να μην πάρεις λεωφορείο ή να μην αγοράσεις τον καθημερινό καφέ απο το κιλικείο, είναι ένας είδος διαμαρτυρίας!


Υ.Γ.: Εγώ δεν θα ήθελα προσωπικά να γράψω με ποιους τρόπους διαμαρτύρομαι!!!

idi
24/07/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
ας μην το παμε στις διαμαχες, και δε θελω να βγουμε εκτος θεματος, αλλα φυσικα και μπορει να αλλαξει το θεμα των ναρκωτικων. Οι "πολιτισμενες" ΗΠΑ στην οποια αναφερεσαι, διακινει η ιδια το εμποριο ναρκωτικων για να οικονομησει (πισω απο τα παρασκηνια εννοειται), γιαυτο δεν υπαρχει ακομα λυση.

:wave2:

ΥΓ) μην το παμε στις διαμαχες, αν ειναι να το παει καποιος μοντ αυτο το κομματι εξω απο αυτο το θρεντ. Κριμα να χαλασει.

φυσικα και ΔΕΝ αναφέρθηκα στις ΗΠΑ ....στη μπασταρδοχωρα...

εγω ειχα στο μυαλο μου κατι σε Σκανδιναβικες χωρες...

τεσπα δε θα χαλαω το χρονου να απανταω σε ατομα που δεν εχουν ιδεα για οτιδήποτε συμβαίνει γυρω τους και ολα τα "ριχνουν" στους "κακους μπατσους, το κρατος, τους παπαδες" και γενικα σε ολους τους "γυρω απο το προβλημα".... αλλα οχι σε αυτους που ΚΥΡΙΩΣ επρεπε να ειναι υπεύθυνοι για τις πραξεις τους... και το λεω γενικα αυτο!

για τα ναρκωτικα οι μονοι υπεύθυνοι ειναι οι χρηστες....δε θα σταματησεις ποτε καποιον να παρει ναρκωτικα ΑΝ τα θελει.... οτι και να κανεις .... μεχρι και τα παιδακια το ξερουν οτι οδηγουν στο θανατο....

σκληρο.... αλλα τοσο αληθινο....

πειτε οτι θελετε χέστηκα...:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: