PDA

View Full Version : Περι αντιπροσωπείας



srigatos
12/07/2007, 16:56
Καλησπέρα,

Είμαι καινούργιος στο χώρο της Ducati.
Πριν από μερικές μέρες (15/06/2007) αγόρασα το ST3S.

Δυστυχώς όμως όταν την πήρα είχε κάποια προβλήματα.

1ον. Έμενε αναμμένο το λαμπάκι λαδιών.
2ον. Γρατσουνισμένο το τζαμάκι στο στροφόμετρο.
και 3ον. Σπασμένος (εσωτερικά) ο αριστερός καθρέφτης.

Για το 1ο δεν υπήρξε πρόβλημα, μου άλλαξαν βαλβίδα επι τόπου. Ειδικά στο συνεργείο ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

Για τα υπόλοιπα όμως ακόμα μου λένε θα δούμε και θα τα φτιάξουμε. Για τη γρατσουνιά λένε αρχικά ότι θα μου αλλάξουν τα όργανα επειδή έρχεται ολόκληρο και δε γίνετε να ανοιχτεί. Τώρα λένε οτι κοιτάνε να φέρουν με κάποιο τρόπο μόνο το τζαμάκι.
Όσο για τον καθρέφτη, μάλλον με δουλεύουν κανονικά. Μου είπαν ότι για τον καθρέφτη έρχονται ανταλλακτικά (το είδαν στο part catalogue). Κατέβασα από τη Ducati τον part catalogue και ο καθρέφτης έχει ένα κωδικό και δεν ανοίγει (προφανώς θα θέλουν να βγάλουν τον καθρέφτη και να τον χτυπήσουν για να φύγει από μέσα το σπασμένο κομμάτι). :a023:

Και εδώ ρωτάω... με τέτοιες πατέντες η Ελληνμότο καλύπτει τις εγγύησεις; :hypnotize

Υπάρχουν και άλλοι που αντιμετώπισαν παρόμοια περιστατικά; και αν ναι, με ποιο τρόπο βγάλατε άκρη;


Υ.Γ. Από εβδομάδα λέω να στείλω email στην Ιταλία και αν και από εκεί δεν πάρω σοβαρή απάντηση σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους κάνω καταγγελία στο ΙΝΚΑ.

Xrider
12/07/2007, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Καλησπέρα,

Είμαι καινούργιος στο χώρο της Ducati.
Πριν από μερικές μέρες (15/06/2007) αγόρασα το ST3S.

Δυστυχώς όμως όταν την πήρα είχε κάποια προβλήματα.

1ον. Έμενε αναμμένο το λαμπάκι λαδιών.
2ον. Γρατσουνισμένο το τζαμάκι στο στροφόμετρο.
και 3ον. Σπασμένος (εσωτερικά) ο αριστερός καθρέφτης.

Για το 1ο δεν υπήρξε πρόβλημα, μου άλλαξαν βαλβίδα επι τόπου. Ειδικά στο συνεργείο ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

Για τα υπόλοιπα όμως ακόμα μου λένε θα δούμε και θα τα φτιάξουμε. Για τη γρατσουνιά λένε αρχικά ότι θα μου αλλάξουν τα όργανα επειδή έρχεται ολόκληρο και δε γίνετε να ανοιχτεί. Τώρα λένε οτι κοιτάνε να φέρουν με κάποιο τρόπο μόνο το τζαμάκι.
Όσο για τον καθρέφτη, μάλλον με δουλεύουν κανονικά. Μου είπαν ότι για τον καθρέφτη έρχονται ανταλλακτικά (το είδαν στο part catalogue). Κατέβασα από τη Ducati τον part catalogue και ο καθρέφτης έχει ένα κωδικό και δεν ανοίγει (προφανώς θα θέλουν να βγάλουν τον καθρέφτη και να τον χτυπήσουν για να φύγει από μέσα το σπασμένο κομμάτι). :a023:

Και εδώ ρωτάω... με τέτοιες πατέντες η Ελληνμότο καλύπτει τις εγγύησεις; :hypnotize

Υπάρχουν και άλλοι που αντιμετώπισαν παρόμοια περιστατικά; και αν ναι, με ποιο τρόπο βγάλατε άκρη;


Υ.Γ. Από εβδομάδα λέω να στείλω email στην Ιταλία και αν και από εκεί δεν πάρω σοβαρή απάντηση σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους κάνω καταγγελία στο ΙΝΚΑ.
Το ST3 εχει αναλογικο κοντερ?Αν ναι,απλα θα σου αλλαξουν το τζαμακι
Ο καταλογος της Ducati αλλαζει τιμες ισως και 3 φορες σε μια εβδομαδα και αργουν τα ανταλλακτικα ακομα και στην Ιταλια,εγω ειμαι σχεδον διπλα στο εργοστασιο και παλι θελλει μερες για να ερθει ενα κομματι που δεν το εχουν στο store.
Στην Ελληνμοτο για μια ντιζα γκαζιου επρεπε να περημενω 20 μερες :mad:
Αργουν τα αντ/τικα γιατι προφανως κανουν μια και μεγαλη παραγγελια και μεχρι να πιασουν το νουμερο που θελουν το τρεναρουν.
Υπομονη.

ntinlanden
13/07/2007, 08:35
μια χαζη εως γελια ρωτηση , μεταχειρισμενο ετσι? :rolleyes:

srigatos
13/07/2007, 10:29
Xrider το στροφόμετρο (που έχει τη γρατσουνιά) είναι αναλογικό. Ελπίζω να ισχύει γιατί στην αρχή είπαν ότι πάνε όλα τα όργανα μαζί (έτσι το δείχνει και το part catalogue).
Αν καθυστερεί τόσο πολύ για να κάνει μια παραγγελία η αντιπροσωπεία τότε το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η αντιπροσωπεία είναι για κλάματα (για να μη το χαρακτηρίσω αλλιώς). Δηλαδή εσύ έμεινες αν κατάλαβα καλά 20 μέρες χωρίς μηχανή επειδή περίμενες μια ντίζα;;;;;;:eyepop:

ntinlanden όχι την πήρα καινούργια και αυτός είναι και ο λόγος που τα έχω πάρει. Δεν είναι η πρώτη μηχανή που αγοράζω και αυτό το μπάχαλο δε το έχω ξαναδεί!

Έχω κάνει ως τώρα 2300 χλμ και εμφανίστηκε και άλλο πρόβλημα (ελπίζω να κάνω λάθος). Έβαλα βενζίνη και στο βενζινάδικο μου έγραφε ότι έχει 21 λίτρα (φυσιολογικό γιατί το γέμισα). Μετά από 100 μέτρα έγραφε ότι έχει 18 λίτρα και μετά από λίγο 20. Για να μη το πολύ κουράζω κάποια στιγμή μου έδειχνε ότι έχω 4 λίτρα που δε στέκει γιατί δεν άναψε ρεζέρβα (και όταν ανάβει ρεζέρβα, στα 6 λίτρα, μηδενίζει ο δείκτης και δε δείχνει τίποτα). Ε μετά από λίγο μου έδειχνε 9 λίτρα.

stradas
13/07/2007, 10:38
Μαιστα, κατα τα αλλα, πως σου φανηκε το εργαλειο?

dessert
13/07/2007, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
...το στροφόμετρο (που έχει τη γρατσουνιά) είναι αναλογικό. ...


Δεν υπάρχει σαν κωδικός σκέτο τζαμάκι για στροφόμετρο, ή για κοντέρ. Τα όργανα πάνε μαζί σε ένα κωδικό... Αν βιάζεσαι βρήσκεις απο μεταχειρησμένο και το αλλάζεις... Κατ'εμέ, μην ανοίξεις τα όργανα και περίμενε να σου περάσει καινούριο η εταιρία...


Για τον δείκτη βενζίνης, παρακολούθησε τον, αλλά μην σκάσεις και για το δείκτη..

:wave2:

srigatos
13/07/2007, 11:07
dessert Εγώ είμαι αυτός που δε θέλει να ανοιχτούν τα όργανα (όπως και ο καθρέφτης) αλλα στην αντιπροσωπεία λένε ότι θα τα ανοίξουν. Και καλά ισχυρίζονται ότι ο part catalogue που κατέβασα εγώ είναι διαφορετικός από αυτόν που έχουν εκείνοι και σαν παράδειγμα μου είπαν ότι δεν εχει αυτός που έχω κατεβάσει κοκοράκια κτλ... ενώ τα έχει. Δε βγάζω άκρη μαζί τους.

Για το δείκτη βενζίνης δε σκάω ιδιαίτερα απλά θα τον παρακολουθήσω και το ΣΚ και αν συνεχίσει Δευτέρα θα έχουν πάρτι στην Ελληνμότο :lol:

Κατά τα άλλα η μηχανή είναι πολύ καλή, τουλάχιστον σαν συμπεριφορά στο δρόμο. Αρκετα καλά κρατήματα, με άψογες αναρτήσεις (δεν καταλαβαίνεις λακκούβες). Έκανα Θεσσαλονίκη - Αθήνα χωρίς στάση και θα μπορούσα να κάνω άλλα τόσα χλμ. Η αίσθηση που σου δίνει είναι ότι το μηχανάκι είναι τα μισά κιλά. Γενικός είναι το ιδανικό μηχανάκι για τη χρήση που το ήθελα (κυρίως ταξίδια).

ntinlanden
13/07/2007, 11:21
ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΛΛΗΝΜΟΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ?
ΔΗΛΑΔΗ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΚΑΙ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ? :mad:

dessert
13/07/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
dessert Εγώ είμαι αυτός που δε θέλει να ανοιχτούν τα όργανα (όπως και ο καθρέφτης) αλλα στην αντιπροσωπεία λένε ότι θα τα ανοίξουν. Και καλά ισχυρίζονται ότι ο part catalogue που κατέβασα εγώ είναι διαφορετικός από αυτόν που έχουν εκείνοι και σαν παράδειγμα μου είπαν ότι δεν εχει αυτός που έχω κατεβάσει κοκοράκια κτλ... ενώ τα έχει. Δε βγάζω άκρη μαζί τους.

Για το δείκτη βενζίνης δε σκάω ιδιαίτερα απλά θα τον παρακολουθήσω και το ΣΚ και αν συνεχίσει Δευτέρα θα έχουν πάρτι στην Ελληνμότο :lol:

Κατά τα άλλα η μηχανή είναι πολύ καλή, τουλάχιστον σαν συμπεριφορά στο δρόμο. Αρκετα καλά κρατήματα, με άψογες αναρτήσεις (δεν καταλαβαίνεις λακκούβες). Έκανα Θεσσαλονίκη - Αθήνα χωρίς στάση και θα μπορούσα να κάνω άλλα τόσα χλμ. Η αίσθηση που σου δίνει είναι ότι το μηχανάκι είναι τα μισά κιλά. Γενικός είναι το ιδανικό μηχανάκι για τη χρήση που το ήθελα (κυρίως ταξίδια).

Κοίτα, με οτι γράφει Marelli, πλην του ψεκασμού, θα έχεις μονίμος κάποιο θέμα... Αν και έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα...

Για τον αισθητήρα της πίεσης, που σου άναβε κόκκινο λαμπάκι, πάλι θα στο παρουσιάσει. Είναι ετσι κατασκευασμένος, που η βελόνα που έχει μέσα είναι πολύ ψιλή και σε μεγάλες θερμοκρασίες τα παίζει...


Όσο για τα υπόλοιπα....

Να απαιτήσεις αντικατάσταση και να τους πείς να κόψουν τα Γαλλικά...:smokin:

srigatos
13/07/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΛΛΗΝΜΟΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ?
ΔΗΛΑΔΗ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΚΑΙ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ? :mad:


Ο καθρέφτης δε φαινόταν (και δε μπορώ να πω ότι φταίει το μαγαζί, επειδή είναι εσωτερικά σπασμένος). Τώρα το ότι δεν έβαλαν μπροστά τη μηχανή να δουν ότι μένει ανοιχτό το λαμπάκι λαδιών;;; Μάλλον επιεικώς απαράδεκτο. Η γρατσουνιά στο στροφόμετρο δε φαίνεται πολύ, παρά μόνο όταν πέφτει ο ήλιος (κάνει μια τεράστια σκιά). Η γρατσουνιά είναι δώρο του καταστήματος. Έβγαλε το αυτοκόλλητο από το στροφόμετρο με στυλό :a37: Το μόνο θετικό ότι το παραδέχτηκε.

dessert Εγώ απαιτώ από την αρχή την αντικατάσταση αλλά δε βλέπω φως.... Υπάρχει κάποιος τρόπος, πριν πάω σε ακρότητες (Ducati Ιταλίας ή ΙΝΚΑ) να βγάλω άκρη;

ΥΓ αυτή τη στιγμή δε θέλω να αναφέρω ποιο είναι το συγκεκριμένο μαγαζί. Μπορεί να είναι και τυχαία όλα αυτά και να διορθωθούν όλα. Αν όμως συνεχίσουν τα Γαλλικά τους.... ε τότε να είστε σίγουροι ότι θα γράψω και ονόματα υπαλλήλων.

dessert
13/07/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
...
dessert Εγώ απαιτώ από την αρχή την αντικατάσταση αλλά δε βλέπω φως.... Υπάρχει κάποιος τρόπος, πριν πάω σε ακρότητες (Ducati Ιταλίας ή ΙΝΚΑ) να βγάλω άκρη;

ΥΓ αυτή τη στιγμή δε θέλω να αναφέρω ποιο είναι το συγκεκριμένο μαγαζί. Μπορεί να είναι και τυχαία όλα αυτά και να διορθωθούν όλα. Αν όμως συνεχίσουν τα Γαλλικά τους.... ε τότε να είστε σίγουροι ότι θα γράψω και ονόματα υπαλλήλων.

Είμαι σίγουρος πως ξέρεις τον τρόπο να απαιτείς αυτο που δικαιούσε, χωρίς φωνές ή απειλές...
:smokin:

srigatos
13/07/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Είμαι σίγουρος πως ξέρεις τον τρόπο να απαιτείς αυτο που δικαιούσε, χωρίς φωνές ή απειλές...
:smokin:


Χθες ζήτησα το τηλέφωνο του υπεύθυνου για τις εγγυήσεις από το κατάστημα που πήρα τη μηχανή και δε μου το έδωσαν. Το ζήτησα επειδή με παραθέτουν σε λόγια που έχει πει ο συγκεκριμένος, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύουν.

dessert
13/07/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Χθες ζήτησα το τηλέφωνο του υπεύθυνου για τις εγγυήσεις από το κατάστημα που πήρα τη μηχανή και δε μου το έδωσαν. Το ζήτησα επειδή με παραθέτουν σε λόγια που έχει πει ο συγκεκριμένος, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύουν.


Αν ήσουν Σαλλόνικα θα μπορούσα να κάνω κάτι ΣΙΓΟΥΡΑ. Είσαι Αθήνα και δεν τους ξέρω...:(

stradas
13/07/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Χθες ζήτησα το τηλέφωνο του υπεύθυνου για τις εγγυήσεις από το κατάστημα που πήρα τη μηχανή και δε μου το έδωσαν. Το ζήτησα επειδή με παραθέτουν σε λόγια που έχει πει ο συγκεκριμένος, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύουν.

Μπορεις βεβαια να βρεις τον κ. Στελιο Χριστοδουλου, τεχνικο διευθυντη της Ελληνμοτο, ανθρωπο συννενοησημο (ετσι γραφεται?) και παντα με διαθεση να βοηθησει...

dessert
13/07/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
...συννενοησημο (ετσι γραφεται?) ...


Να βάλεις λεξικό στο Mozzili σου ρε παλιοDucatista... Α τα διάλα!!!


:lol:




spam mode off

stradas
13/07/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Να βάλεις λεξικό στο Mozzili σου ρε παλιοDucatista... Α τα διάλα!!!


:lol:




spam mode off

ΙΕ7

Σαχλε!!!

:rotflmao:

srigatos
13/07/2007, 12:05
Thanx για την βοήθεια. Αν είναι θα τον πάρω τηλέφωνο να τον ρωτήσω τι γίνεται με τα ανταλλακτικά που ζήτησε το συνεργείο (γιατί από το συνεργείο ζήτησαν ολόκληρα τα όργανα και αριστερό καθρέφτη).


Υ.Γ ένα spelling check δεν κάνει ποτέ κακό :p

dessert
13/07/2007, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
ΙΕ7

Σαχλε!!!

:rotflmao:

Σιγά την μπουρούχα!!!:a22:


Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
...
Υ.Γ ένα spelling check δεν κάνει ποτέ κακό :p


Δεν τον ξέρεις παλικάρι μου... Αυτός πρώτα θα βάλει spelling check στο όργανο του Multi και μετά στο pc του...:rotflmao: :rotflmao:

:lol:

:wave2:

srigatos
13/07/2007, 12:26
Πήρα τηλέφωνο τον Χριστοδούλου. Μου είπε ότι ξέρει άλλα ντι άλλων.

Τεσπα μου ζήτησε φωτογραφία από τον καθρέφτη (γιατί δε του είπαν καν ότι είναι σπασμένος , αλλά τρίζει) και αν γίνεται και από το στροφόμετρο (στο οποίο το κατάστημα δε του παραδέχτηκε ότι ευθύνεται).

dessert
13/07/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Πήρα τηλέφωνο τον Χριστοδούλου. Μου είπε ότι ξέρει άλλα ντι άλλων ο άνθρωπος. Το κατάστημα είναι για τον ......
Τεσπα μου ζήτησε φωτογραφία από τον καθρέφτη (γιατί δε του είπαν καν ότι είναι σπασμένος , αλλά τρίζει) και αν γίνεται και από το στροφόμετρο (στο οποίο το κατάστημα δε του παραδέχτηκε ότι ευθύνεται).


Υπό..edited by dessert

Σκισ' τους στον άνθρωπα να βρείς την υγειά σου...:smokin:

srigatos
13/07/2007, 13:25
Την έστειλα τη φωτογραφία. Να δούμε εν τέλη τι θα γίνει. Για αντικατάσταση οργάνων πάντως αν κατάλαβα καλά δε παιζει. Τουλαχιστον να μου αλλάξουν το τζαμάκι. Τώρα αν καταφέρουν και ανοίξουν τον καθρέφτη και αντικαταστήσουν το σπασμένο κομμάτι....

Αυτό που φαίνεται στη φώτο δεν είναι η γρατζουνιά αλλά η σκιά που κάνει... Η γρατζουνιά είναι στο κέντρο των οργάνων.


96380

ntinlanden
13/07/2007, 13:40
ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΩΣΑΝ?? :rolleyes: :mad:

srigatos
13/07/2007, 14:22
Οταν την πήρα δε το είδα και έφυγα κατευθείαν για Θεσσαλονίκη. Ηταν Παρασκευή απόγευμα και την ώρα που το είδα ήμουν εθνική. Όταν γύρισα το έδειξα και μου είπαν ότι θα αλλαχτεί.
Τον καθρέφτη τον είδα σε μια δεξιά στροφή στις Ράχες που είχα πλαγιάσει και είχε καρφωθεί στη δεξιά πλευρά. Όταν το είπα στο συνεργείο πως το είδα το πλαστικό μου έλεγαν "καλά την πήρες για στρώσιμο και πλάγιασες;" Έλεγα να τους ρωτήσω αν θα πρέπει στο στρώσιμο να τετραγωνίσω το λάστιχο αλλά κρατήθηκα :rotflmao:


96395

Xrider
13/07/2007, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Xrider το στροφόμετρο (που έχει τη γρατσουνιά) είναι αναλογικό. Ελπίζω να ισχύει γιατί στην αρχή είπαν ότι πάνε όλα τα όργανα μαζί (έτσι το δείχνει και το part catalogue).
Αν καθυστερεί τόσο πολύ για να κάνει μια παραγγελία η αντιπροσωπεία τότε το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η αντιπροσωπεία είναι για κλάματα (για να μη το χαρακτηρίσω αλλιώς). Δηλαδή εσύ έμεινες αν κατάλαβα καλά 20 μέρες χωρίς μηχανή επειδή περίμενες μια ντίζα;;;;;;:eyepop:



οχι,μου την εστηλε φιλος με κουριερ απο Ιταλια,σε 4 μερες ειχα ξεμπερδεψει.:D
αν δεν ειχα ακρη θα περημενα 20 μερες...ειχαν τηλεφωνησει σε ολα τα ducati store της Αθηνας και δεν ειχαν,ειχα παρει και τηλ στα κεντρικα στην Ελευσινα και μια κοπελα που μου απαντησε μου ζητησε στην αρχη τον κωδικο (πιστευε οτι δεν τον εχω),της τον εδωσα και μετα μου ειπε οτι δεν δινει πληροφοριες σε ιδιωτες!!:eyepop:
Παντως δεν ειναι στο χερι των υπαλληλων να σε βοηθησουν...ειναι πολιτικη της Ducati η οποια ξεκιναει απο την Bologna...γιαυτο πιστευω οτι αν στηλεις mail η ακομα και να απηλησεις οτι θα τους καψεις ζωντανους,δεν προκειται να συγγηνιθουνε...δεν κρατανε στοκ πολλα κομματια και αυτος ειναι και ο λογος καθηστερησεων + οτι ΟΛΟΙ κανουν ομαδικες παραγγελιες,δλδ ανα 1 μηνα μια παραγγελια με οσα κομματια τους εχουν ζητηθει...ειτε 1 ειτε 101.

NikosRR
14/07/2007, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Χθες ζήτησα το τηλέφωνο του υπεύθυνου για τις εγγυήσεις από το κατάστημα που πήρα τη μηχανή και δε μου το έδωσαν. Το ζήτησα επειδή με παραθέτουν σε λόγια που έχει πει ο συγκεκριμένος, δε ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύουν.
Αν θες τη γνώμη μου, απο εδώ και στο εξής όταν ζητήσεις κάτι ή θέλεις να ρωτήσεις σχετικά με τα προβλήματα που έχεις με απο όταν πήρες το μηχανάκι να το στέλνεις 1α γραπτώς και μετά τηλέφωνο για ποιο άμεσα.;)

srigatos
17/07/2007, 12:28
NikosRR Oraio einai auto.... diladi 8a mpaino kai sti diadikasia na stelno fax gia to otidipote? Diladi 8a prepei na tous tromokrateis gia na kanoun ta autonoita? :a018:

Xrider Den einai i proti kainourgia mixani pou exo agorasei. Pote den eixa antimetopisei kati tetoio (apo Yamaha kai BMW). Profanos prepei na einai i monadiki pou douleuoun me auto to systima... Diladi an tous po px oti 8elo to x y antallaktiko kai to 8elo amesa (aneksartitou kostous) den uparxei elpida? Px Yamaha sou leei an biazese (kai den uparxei Ellada, pou sunithos exei sxedon ta panta, 8a to exeis se 3-4 meres me 10% epibarinsi (o xronos pou ebala einai sxetikos... de 8umame posos itan akrivos), allios se 10 meres peripou.

Telos panton, anameno na do ti 8a ginei en teli

YG Sorry gia ta Greeklish alla biazomoun...

ntinlanden
17/07/2007, 12:46
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ: Η DUCATI ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΟΠΩΣ YAMAHA HONDA ΚΛΠ ΝΑ ΣΤΟΚΑΡΕΙ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ Κ ΑΞΕΣΟΥΑΡ Η ΚΑΙ ΜΟΤΟ - ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ DUCATI GΓΙΑ ΤΟΥΣ DEALER, ΕΣΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ "ΠΟΡΩΝ" ΟΠΩΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
ΠΑΝΤΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ

srigatos
17/07/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ: Η DUCATI ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΟΠΩΣ YAMAHA HONDA ΚΛΠ ΝΑ ΣΤΟΚΑΡΕΙ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ Κ ΑΞΕΣΟΥΑΡ Η ΚΑΙ ΜΟΤΟ - ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ DUCATI GΓΙΑ ΤΟΥΣ DEALER, ΕΣΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ "ΠΟΡΩΝ" ΟΠΩΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
ΠΑΝΤΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ

Αυτό που λες το καταλαβαίνω και είναι πολύ σωστή πολιτική από τη Ducati. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω πχ είναι ότι δεν έχει στοκ ντίζες η οτιδήποτε άλλο που είναι αναλώσιμο.

ntinlanden
17/07/2007, 12:55
ΕΚΕΙ ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ ΟΝΤΟΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ

srigatos
17/07/2007, 16:25
Εν τέλη μίλησα με κατάστημα και θα γίνουν οι αντικαταστάσεις των μερών αυτών κανονικά. Ίσως το παράκανα και εγώ με την αντιπροσωπεία και το κατάστημα (ιδιαίτερα με το κατάστημα).

Διευκρίνηση:
Για τη γρατσουνιά στο κατάστημα, μου είπαν ότι όταν γυρίσω θα ξεκινήσουν τη διαδικασία αντικατάστασής του. Τώρα για τη γρατσουνιά, δεν έγινε από αδιαφορία του καταστήματος αλλά εξυπηρέτηση πήγε να κάνει.
Για τον αισθητήρα της πίεσης που ήταν χαλασμένος και είπα ότι είναι απαράδεκτο που δε ελέγχθηκε, δεν θεωρώ ότι σε αυτό φταίει το κατάστημα αλλά η αντιπροσωπεία που δεν κάνει έλεγχο τα μηχανάκια πριν τα δώσει (να τα βάλει έστω κάποιος μπροστά και να ελέγξει λάδια, υγρά ψυγείου κτλ) και πρέπει να τα κάνει το κατάστημα (που στην τελική για πωλητή τον έχουν και όχι μηχανικό). Τουλάχιστον γι' αυτό αλλάχθηκε επί τόπου (μετά και από συνεννόηση συνεργείου-καταστήματος).

Υ.Γ. Για το κατάστημα αν μπορούσα θα αναιρούσα πολλά από αυτά που είπα, γιατί ασχολήθηκε με το θέμα και παραπάνω από την αρμοδιότητα του, που για παράδειγμα με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι εγκρίθηκαν και θα πάνε τα ανταλλακτικά στο συνεργείο. Μάλλον προκάλεσα παραπάνω αναστάτωση από όσο θα έπρεπε.

TATAR
17/07/2007, 17:58
παιδιά τι παίζει με την DUCATI? Αλλος εξαφανίζει θρεντ, άλλος πιστεύει ότι άδικα προκάλεσε αναστάτωση :D :D
Μάλλον θα "χτυπήσω" την Classic DS 1000 που ονειρεύομαι!!! (μεγάλος άνθρωπος γαρ)

NikosRR
17/07/2007, 21:21
srigatos τι ίδιο παίζει με όλες τις αντιπροσωπίες και το στοκ τους εκτός yamaha απ'οσο ξέρω.Να σου δώσω παράδειγμα, ζήτησα για την τρόμπα φρένου του cbr λαστιχάκια, δοχειάκι και σωληνάκια και δεν έχουν τπτ, σε 10 μέρες μου είπαν, όλα είναι σχετικά.τα πήρα απο το δίκτυο και τελείωσε το πανηγύρι...

το θέμα με τα γραπτώς που σου είπα ποιο πάνω φύλαξέ το κάπου στο μυαλό σου, εύχομαι να μη χρειαστεί...είτε στη ducduc είτε οπουδήποτε αλλού, γιατί ως γνωστό τα γραπτά μένουν...απλά είναι ένας τρόπος να πιεστούν ποιο πολύ ακόμα και με ΙΝΚΑ κλπ αν κάνεις κοινοποίηση...:wave2: :beer:

dessert
17/07/2007, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από srigatos
Πήρα τηλέφωνο τον Χριστοδούλου. Μου είπε ότι ξέρει άλλα ντι άλλων ο άνθρωπος. Το κατάστημα είναι για τον ......
Τεσπα μου ζήτησε φωτογραφία από τον καθρέφτη (γιατί δε του είπαν καν ότι είναι σπασμένος , αλλά τρίζει) και αν γίνεται και από το στροφόμετρο (στο οποίο το κατάστημα δε του παραδέχτηκε ότι ευθύνεται).


Υπό..edited by dessert

:smokin:

gasotis
17/07/2007, 23:45
Πολλεs φορεs για ολα φταιει η προκαταληψη αλλα οπωs λεει και ο λαοs οπου υπαρχει καπνοs υπαρχει και φωτια!(με επιασε το φιλοσοφικο μου):look:

ntinlanden
18/07/2007, 08:15
ΗΡΕΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ :wave2:

TasosDuc
18/07/2007, 17:31
Kai afou ta perissotera provlimata sou lithikan,den mas les kai gia to ST3S kamoia leptomeria giati mou aresei poli san idea.Se taksidi me duo atoma einai ksekourasto?Apo prostasia apo aera pws ta paei?Ti xrwma to pires?

srigatos
18/07/2007, 18:01
Και ποιος σου είπε ότι λύθηκαν??????
Παραγγείλαμε και floter! (στο συνεργείο αρχικά μου πρότεινε να κάνω συνέχεια σούζες γιατί υπάρχει λέει ενδεχόμενο να έχει πάρει αέρα. :eyepop: Βεβαίως και το αρνήθηκα! Μετά θα μου πει ότι έκανα σούζες και χάλασε.) Ελπίζω να έρθει και αυτό μαζί με τα υπόλοιπα, αλλιώς καλά Χριστούγεννα!
Αντε να δω τι άλλο θα βγάλει....

Κόκκινο το πήρα. Χθες του έβαλα και μαύρο bagster για να το σπάσω λίγο. (Είχα και το tank-bag για bagster από την προηγούμενη μοτο).

Για μονοκάβαλο που ανέβηκα Θεσσαλονίκη, ήταν πολύ άνετο και ας μην είχα βολευτεί σωστά πάνω του (πριν είχα TDM, εντελώς διαφορετική μηχανή). Στο γυρισμό δεν έκανα στάση. Το μόνο που θα ήθελα είναι η ζελατίνα να ήταν 3-4 εκατοστά το πολύ μεγαλύτερη, γιατί πρέπει να σκύψεις υπερβολικά για να καλυφθείς σε ταχύτητες πάνω από 200 (αν και φαίνεται τεράστια, ήθελε λίγο ακόμα).

Για δύο άτομα πας άνετα με 160-170, τον πίσω δεν τον ενοχλεί ο αέρας. Είναι πολύ άνετη η σέλα και για τους 2.

OldMan
18/07/2007, 18:29
:rolleyes: Ρε θα αποφασίσετε τι θα γίνει με την συζήτηση ??? :D

NikosRR
19/07/2007, 00:10
Δικά μας είναι τα ducduc οτι θέλουμε θα κάνουμε, απλά έτσι δενόμαστε ποιο πολύ με τις μοτό μας:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: