PDA

View Full Version : ειναι λιγο ρατσιστικο......



mrklyk
12/07/2007, 16:49
ή μου φαινεται?? Το παρακατω αρθρο απο την σημερινη Ελευθεροτυπια....


http://www.enet.gr/online/online_text/c=115,id=4930756



Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ χώρισε με τον Κροάτη για Ρόμπερτς (;) - Μαυροκεφαλίδη

«Μαύρο» στον Ζίζιτς

Του Γ. ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

Το ζήτημα δεν είναι ότι εντελώς ξαφνικά μια ωραία πρωία -χθες δηλαδή- ο Ολυμπιακός έλυσε κοινή συναινέσει το νέο τριετές συμβόλαιο που είχε υπογράψει (ώς το 2010) με τον Κροάτη πίβοτ Αντρια Ζίζιτς, αλλά η μετάφραση της κίνησής του.

Χώρισαν οι δρόμοι Ζίζιτς - Ολυμπιακού
Είναι πλέον ξεκάθαρο ότι οι «ερυθρόλευκοι» αποφάσισαν να αναπροσαρμόσουν τα πλάνα τους και, όπως λένε οι πληροφορίες, ήδη έχουν βρει ξένο (μαύρο ψηλό που παίζει «4» και «5») από το ΝΒΑ, που καλύπτει τις απαιτήσεις του Γκέρσον. Μάλιστα δεν αποκλείεται να ανακοινώσουν σήμερα την απόκτησή του. Οσο για τον Ζίζιτς; Μην ξαφνιαστείτε αν μάθετε ότι υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να συνεχίσει την καριέρα του στον Παναθηναϊκό στη θέση του Γιαβτόκας.

Ο Λόρενς Ρόμπερτς (Γκρίζιλις, 25, 2,06) φερόταν μέχρι αργά χθες το βράδυ ο επικρατέστερος για τον Ολυμπιακό, σε σχέση με τους συνυποψηφίους του, Μπράιαν Σκίνερ (Μπακς, 31, 2,06) και Ντάνι Φόρτσουν (Σόνικς, 31, 2,03).

Μετά τις χθεσινές εξελίξεις πρέπει να θεωρείται βέβαιο ότι οι «ερυθρόλευκοι», εκτός από τον Κώστα Βασιλειάδη από τη Μάλαγα θα πάρουν από τη Ρόμα τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη, καθώς βρέθηκαν σημεία επαφής με τους Ρωμαίους. «Μαύρος» , Μαυροκεφαλίδης, Μπουρούσης, Σχορτσιανίτης, Πρίντεζης, Βουγιούκας και Βασιλόπουλος (σε ρόλο μπαλαντέρ) θα απαρτίζουν τη front line της νέας σεζόν. Από εκεί και πέρα ο Γκέρσον και οι συνεργάτες του θέλουν να κλείσουν Αμερικανό πλέι μέικερ και δύο κοινοτικούς: ένα «τριάρι» και έναν γκαρντ. Οι παράγοντες των Πειραιωτών επιμένουν ότι δεν κρύβονται πίσω από την κίνηση του Νταβόρ Κους να κάνει προσφυγή κατά της Τσιμπόνα για ποσό 50 χιλιάδων ευρώ που του οφείλονται, με στόχο να μείνει ελεύθερος.

«Στα δύο χρόνια που αγωνίστηκε στην ομάδα μας, ο Αντρια ήταν υπόδειγμα επαγγελματία και ήταν χαρά μας να τον έχουμε στην οικογένεια του Ολυμπιακού. Θέλουμε να του ευχηθούμε καλή τύχη στη συνέχεια της καριέρας του γιατί πραγματικά το αξίζει», ήταν ο επίσημος αποχαιρετισμός του Ολυμπιακού στον Ζίζιτς, ο οποίος μπήκε στο μάτι του Παναθηναϊκού. Ο Ομπράντοβιτς τον θεωρεί πιο χρήσιμο από τον Γιαβτόκας.

Οι «πράσινοι» έχουν συνειδητοποιήσει πόσο έχει δυσκολέψει η πιθανότητα να ελευθερωθεί ο Σπανούλης, ωστόσο δείχνουν αποφασισμένοι να περιμένουν όσο χρόνο κι αν χρειαστεί. Γι' αυτό -στην παρούσα φάση- μόνο φιλολογικά ασχολούνται με άλλες περιπτώσεις. Ενδεικτικό είναι ότι ανανεώνουν την οψιόν του Μίλος Βούγιανιτς.




δεν ξερω ρε παιδια - μπορει να ειναι το οτι ειμαι εξω τοσο χρονια αλλα μου φαινεται απαραδεκτο... :sick: δεν μπορουσε να πει 'ξενος' 'Αμερικανος' ?

θα μου πεις παλι καλα που δεν λεει και αραπης...:mad:

TROOPER
12/07/2007, 17:23
σε βρισκω λιγο υπερβολικο φιλε μου.

να διευκρινισω οτι αν οντως η προθεση εμπεριειχε εστω και ψιγμα ρατσισμου ειναι κατακριτεα απο εμενα τουλαχιστον.

:wave2:

mrklyk
12/07/2007, 17:35
Μα ειναι ακριβως αυτος ο ρατσισμος 'λάιτ' που πρεπει να εκλείψει. Γιατι ο συντακτης δεν χρησημοποιει καποιον αλλο χαρακτηρισμο για να περιγραψει τον μεταγραφικο στοχο?? που δεν ειναι καν σιγουρο οτι θα ειναι μαυρος....

αυτο -
«Μαύρος» , Μαυροκεφαλίδης, Μπουρούσης, Σχορτσιανίτης, Πρίντεζης, Βουγιούκας και Βασιλόπουλος (σε ρόλο μπαλαντέρ) θα απαρτίζουν τη front line της νέας σεζόν. ειναι ολα τα λεφτα... :smilea:

τελως παντων... εγω μια φορα τους εστειλα ενα εμαιλ για το θεμα... θα σας πω αμα μου απαντησουν :wave2:

el_hymador
12/07/2007, 17:54
Μην λες τετοια γιατι θα παει καμια αριστεροσυσπειρωτικη οργανωση στον ταφο του Ζαμπετα για διαμαρτυρια...

''Ο μαυρος - ο σκυλος - ο αραπης - ο ταμ-ταμ-ταμ''

:lol:


















υγ. ''ταμ-ταμ-ταμ'' επρεπε να κλεισει με απαντηση απο τον χορο...

el_hymador
12/07/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrklyk
Μα ειναι ακριβως αυτος ο ρατσισμος 'λάιτ' που πρεπει να εκλείψει. Γιατι ο συντακτης δεν χρησημοποιει καποιον αλλο χαρακτηρισμο για να περιγραψει τον μεταγραφικο στοχο?? που δεν ειναι καν σιγουρο οτι θα ειναι μαυρος....

αυτο - ειναι ολα τα λεφτα... :smilea:

τελως παντων... εγω μια φορα τους εστειλα ενα εμαιλ για το θεμα... θα σας πω αμα μου απαντησουν :wave2:

θα σου απαντησουν....


''ρε μ**νι βαζελε σαλτα και γ@μησου!!''



:lol: :lol: :lol: :wave2:

TROOPER
12/07/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
υγ. ''ταμ-ταμ-ταμ'' επρεπε να κλεισει με απαντηση απο τον χορο...

κοπηκα λεμεεεεεεεεεεεεε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mrklyk
12/07/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

''ρε μ**νι βαζελε σαλτα και γ@μησου!!''



:eyepop: που το καταλαβες :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
12/07/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrklyk
:eyepop: που το καταλαβες :rotflmao: :rotflmao:

ρε και εγω βαζελος ειμαι...αλλα λευκος!

:lol:

cityfly
12/07/2007, 18:19
έλεος πια

από παντού πρέπει να βρούμε κάτι "ρατσιστικό" να γκρινιάξουμε



μάλλον είναι το ότι είσαι έξω τόσα χρόνια και έχεις εμποτιστεί με την "πολιτική ορθότητα" στο τέλος δε θα μπορούμε ούτε να μιλήσουμε χωρίς να συμβουλευτούμε δικηγόρο

mrklyk
12/07/2007, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly

μάλλον είναι το ότι είσαι έξω τόσα χρόνια και έχεις εμποτιστεί με την "πολιτική ορθότητα" στο τέλος δε θα μπορούμε ούτε να μιλήσουμε χωρίς να συμβουλευτούμε δικηγόρο

εχεις δικιο οτι σε ορισμενα πραμματα η πολιτικη ορθοτητα εχει ξεφυγει - σε αλλες περιπτωσεις ομως ειναι απλη λογικη και σεβασμος στον συνανθωπο

ΥΓ - φορ δε ρεκορντ - σε καμια περιπτωση δεν ειμαι αριστερος, αναρχοκουμμουνι , χιππης ή οτιδηποτε αλλο μπορει να μου συναψετε για αυτο το ποστ :rolleyes:












(εκτος του βαζελος) :rotflmao:

Aggelos_SV
12/07/2007, 22:33
E σιγά ρε σεις.... δεν τον είπε και αράπη :lol: :rotflmao: :lol: