PDA

View Full Version : Ταινια Αγγελοπουλου



el_hymador
13/07/2007, 00:00
Ο γνωστος σκηνοθετης Θ.Αγγελοπουλος εχει παει στο Μεξικο για την δημιουργεια της νεας του ταινιας που πραγματευται τον πολεμο των Ζαπατιστας με το καθεστως....

Ψαχνει εναγωνιως εναν κομπαρσο για τα πρωτα πλανα της ταινιας....καποια αυθεντικη Μεξικανικη μορφη η οποια θα προσδωσει αληθοφανεια στην ταινια του ...ωσπου ξαφνικα τον βλεπει!!

Ενας γραφικος Μεξικανος λιωμα απο τις τεκιλες απολαμβανει την μεσημεριανη σιεστα του υπο την σκια του τεραστιου σομπρερο του...

-Γεια σου...

>......


-Γεια σου ,με ακους; συγνωμη...

>......

-ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!

>...τι θες ρε φιλε;

-Ειμαι σκηνοθετης και ψαχνω εναν κομπαρσο για μια σκηνη στην ταινια που θα γυρισω...πιστευω οτι εισαι το ατομο που ψαχνω...φυσικα θα πληρωθεις καλα για αυτο που θα κανεις και δεν θα κουραστεις καθολου...

>...δηλαδη τι πρεπει να κανω; θα γινω ηθοποιος;

-εεε...περιπου...λοιπον! εσυ θα καθεσαι σε μια γωνια και θα κοιμασαι οπως τωρα....εγω θα αρχισω ενα γενικο μακρινο πλανο που θα εστιαζει πανω σου με πολυ αργο ζουμαρισμα...μετα απο κανα εικοσαλεπτο θα εχω κανει focus στο προσωπο σου...τοτε εσυ θα σηκωθεις αργα θα κοιταξεις το ρολοϊ σου και θα πας στην αλλη πλευρα του δρομου με αργα βηματα να συνεχισεις τον υπνο σου ...αυτο ειναι ολο τι λες;

> ...πωωω ολα αυτα;...εσυ ρε φιλε δεν ψαχνεις για κομπαρσους!! για κασκαντερ ψαχνεις...

Nikoskazer2000
13/07/2007, 00:21
edit: Για καμμένους κασκαντέρ εννοούσε :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
13/07/2007, 03:04
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:



ΑΡΓΕΙ ΡΕ ΜΛΚ ΚΩΣΤΑ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
13/07/2007, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:



ΑΡΓΕΙ ΡΕ ΜΛΚ ΚΩΣΤΑ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


....αμισετα!:cry:

airamhag
13/07/2007, 08:56
λογιστη καλο εχουμε ?:look:

X_NR750
13/07/2007, 08:58
:bawl: :rotflmao: :bawl: