PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Rsv 1000 Mille 2006



byron
13/07/2007, 10:24
Αντιγράφω το post συναδέλφου απο το apriliabikers.

Το βάζω και εδώ μπας και δεί ή ακούσει κάποιος, καθώς το Mille είναι ιδιαίτερο μηχανάκι.
ΠΡΟΣΟΧΗ όταν πηγαινετε για μπάνιο. Διαβάστε πως το έκλεψαν.

«Η ιστορία ξεκινάει την Τρίτη 10/7/07, γύρω στις 18:00, στην Πλαζ Βουλιαγμένης που ο φίλος πήγε να κάνει μια βουτιά με την κοπέλα του μετά την δουλειά. Εκεί κάποιο αλάνι είδε την μηχανή του, τους παρακολούθησε, και μόλις τα παιδιά βούτηξαν πήγε άνετος και πήρε τα κλειδιά της μηχανής και μαζί και ότι άλλο αξίας βρήκε, και έφυγε κύριος, με την μηχανή φυσικά. Η αρχές της πλαζ αποποιήθηκαν κάθε ευθύνης για το γεγονός (τσάμπα την security που έχουν εκεί γύρω).
Οι λόγοι που κάνω αυτή την δημοσίευση είναι οι εξής:
1ον) Προσοχή στις μηχανές σας όταν πάτε για μπάνιο σε οργανωμένη ή μη παραλία. Τελευταία έχουμε πολλά κρούσματα κλοπών σε τέτοιους χώρους!
2ον) Επειδή όλοι οι κάτοχοι Aprilia πάντα κοιτάμε άλλα Aprilia μηχανάκια που συναντάμε στον δρόμο θα ήθελα να παρακαλέσω, αν φυσικά η μηχανή δεν έχει γίνει ήδη ανταλλακτικά, αν δείτε κανένα RSV που να έχει τα παρακάτω στοιχεία να μου στείλετε ένα pm.

Aprilia RSV MILLE 1000 ‘06
Χρώμα άσπρο – μαύρο
Αριθμός κυκλοφορίας ξεκινάει με τα γράμματα ΧΖΜ…. και βρίσκετε κάτω από τη ουρά γιατί έχει αφαιρεθεί η βάση στήριξης του.

Για τηλέφωνο postάρω το δικό μου και μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε όποια ώρα του 24ώρου αντιληφθείτε κάτι παιδιά.

6977665035, Κώστας .»

:mad:

DrIoannis
13/07/2007, 11:34
:mad: :mad: :mad:

siakattackj
13/07/2007, 11:50
ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!


Αυτός ο μπάσταρδος ο τσόγλανος που το έκλεψε να του κοπούν τα πόδια ή να πέσει με τη μηχανή και να μείνει ανάπηρος του έυχομαι.....

ΑΛΗΤΕΣ!!!!!

συγχύστικα γαμώτη μου!!!!!!!

η κλοπή είναι το χειρότερο πράμα!!! ανατριχιάζω....

τι σεκιούριτι και παπ.......ες μου λες???

ποποοοοο.... ξενέρωσα.....

Cpt. Haddock
13/07/2007, 11:54
Γιατί φωνάζετε κύριοι

Δεν ήταν κλέφτης αυτός που τη σήκωσε αλλά επαναστάτης (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42670)


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

EVI
13/07/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γιατί φωνάζετε κύριοι

Δεν ήταν κλέφτης αυτός που τη σήκωσε αλλά επαναστάτης (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42670)


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


σωστα :hypnotize :rolleyes: :sad: .....................







και παιδια ΜΗΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ και ΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΝΕΤΕ


θα κανετε βουτιες ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ! ο ενας καθετε ο αλλος βουτα!.

μονο ετσι!.

AFTER
13/07/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI



θα κανετε βουτιες ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ! ο ενας καθετε ο αλλος βουτα!.

μονο ετσι!.

Αυτο ισχυει οταν πηγαινουμε για μπανια ακομα και με τα ποδια

Βασικα υπαρχουν τοσες ωραιες παραλιες στην Αττικη, γιατι να πηγαινετε σε οργανωμενες(Ωργανωμενες στην κονομα)?

Ευχομαι να την βρει, και αυτος που την εκλεψε την χειροτερη αρρωστια :mad:

Da.Vintage
13/07/2007, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

και παιδια ΜΗΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ και ΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΝΕΤΕ


θα κανετε βουτιες ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ! ο ενας καθετε ο αλλος βουτα!.

μονο ετσι!.

Kαλά ο ένας να κάθεται στη παραλία και ο άλλος στη βούτα γιατί???











Κρίμα στο παιδί...

Πίστευα όμως οτι αυτά τα μηχανάκια επειδή δεν είναι εμπορεύσιμα... δεν τα κλέβουνε...

Πόντιος θα ήταν ο κλέφτης!

Θα έχω το νού μου πάντως...
Εκτός απο την πινακίδα που θα έχει φάει σουτ... τίποτα διαφορετικό ή έξτρα δεν έχει το μηχανάκι...???

Βάλε καμία φωτό...

EVI
13/07/2007, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Kαλά ο ένας να κάθεται στη παραλία και ο άλλος στη βούτα γιατί???



..


για να προσεχει τα πραγματα ο ενας που καθετε και ντουμπαλιν


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

byron
13/07/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Πίστευα όμως οτι αυτά τα μηχανάκια επειδή δεν είναι εμπορεύσιμα... δεν τα κλέβουνε...
Θα έχω το νού μου πάντως...
Εκτός απο την πινακίδα που θα έχει φάει σουτ... τίποτα διαφορετικό ή έξτρα δεν έχει το μηχανάκι...???

Βάλε καμία φωτό...

Γιώργο σε γενικές γραμμές δεν κλέβονται. Η μόνη φορά που άκουσα ήταν ριφιφί στον Aρμακόλα που του έκλεψαν τα 2 πρωτα SXV που ήρθαν στην Ελλάδα και ένα Tuono 06. Το Tuono το βρήκε η αστυνομία μετά από λίγο.

Η άλλη περίπτωση είναι του φίλου που πόσταρα. Το μηχανάκι τους είναι άχρηστο. Είναι ζήτημα αν υπάρχουν 2-3 άσπρα Mille στην Aθήνα. Ελπίζω να το βρεί το παλληκάρι ακριβώς για αυτόν το λόγο.

Βαζω και μια (κακής ανάλυσης, αλλά δεν βρήκα άλλη) φωτό.

@ Ηλία, λες να το ήθελαν για απαλλοτρίωση το Mîlle ; :eyepop:


96387

powerphot
13/07/2007, 14:25
Τα πλήρη στοιχεία της πινακίδας είναι:
ΧΖΜ 53
Το τηλέφωνο που μακάρι να χρειαστεί είναι:
6977 665 035, Κώστας!

Εχω και τρόπο να θυμάται κάποιος την πινακίδα.
Με δεδομένο ότι αυτός ο "βλάκας" έκλεψε μια μηχανή
και μάλιστα Aprilia mille που κυκλοφορούν λίγα και ακόμα
λιγότερα ΛΕΥΚΑ, τότε εκτός απο βλάκας είναι και....

ΧΑΖΟΜ@λ@κ@ς!
53 φορές!:evil:

Cpt. Haddock
13/07/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
@ Ηλία, λες να το ήθελαν για απαλλοτρίωση το Mîlle ; :eyepop:

Ξέρω κι εγώ ρε Βύρωνα; Μ' αυτά τα "επαναστατικά" του κ*λου που διαβάζω... :sick:

OldMan
13/07/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
να πέσει με τη μηχανή
Άμα πέσει το Mille, καλύτερα να μην το βρει ο ιδιοκτήτης ...!!! :sad:

byron
13/07/2007, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα πέσει το Mille, καλύτερα να μην το βρει ο ιδιοκτήτης ...!!! :sad:

Αντώνη ας το βρεί και ας είναι και πεσμένο.
Δεν θα πάθει ούτε θα στοιχίσει κάτι περισσότερο απ΄ότι σε οποιοδήποτε SS.

@ Captain απορώ με την υπομονή σου να ποστάρεις και να συμμετέχεις σε τέτοια θέματα. :wave2:

OrEsTiS82
14/07/2007, 14:31
Παιδια δεν ειναι λυση να μην παμε με την μηχανη μας για μπανιο, απλα οταν κολυμπατε να κοιταζετε και τα πραγματα σας και να μην πηγαινετε πολυ βαθια γιατι αμα σας παρει τα κλειδια αντε να τον προλαβετε.
:D
Οταν κολυμπατε να κοιταζετε και τα πραγματα σας στην παραλια, οι Security ειναι διακοσμητικοι...

sergiosm
15/07/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γιατί φωνάζετε κύριοι

Δεν ήταν κλέφτης αυτός που τη σήκωσε αλλά επαναστάτης (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=42670)


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


+ 10000

και να προσθέσω ότι φυσικά δεν πρέπει να μιλάμε για κλοπή, αλλά για ... "απαλλοτρίωση". :mad: :mad: :mad:

Τί να πώ, μακάρι όλα να πάνε καλά και να βρεθεί η μηχανή

Lyrogatos
31/07/2007, 14:31
Επειδή υπάρχει μια ροή πληροφοριών για το RSV στο τηλέφωνο μου που ποστάρανε οι φίλοι απο το apriliabikers.gr βάζω και ένα e-mail για οποιαδήποτε πληροφορία υπάρχει ακόμα...

kwstasg@ebox.gr

Σας ευχαριστω όλους για το ενδιαφέρον που δειχνετε...

Θα επανέλθω με νεότερα...

blueblack
31/07/2007, 17:24
ΑΦΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΥ..........

Θέλω νά πώ μιά ίδέα πού έφάρμοσα πηγαίνοντας γιά μπάνιο.......
Έκρυψα τό κλειδί κάτω άπό τήν πετσέτα καί τά ρούχα μέσα στίς πέτρες.....
καί τά μάτια μου ήταν πάντα στήν παραλία.
Βέβαια όταν έχει πολύ κόσμο είναι δύσκολα νά βλέπεις........
Άλλά πάρτε ένα σακκουλάκι καί χώστε τό κλειδί στήν άμμο κάτω άπό τήν πετσέτα σας...!!
Καί τά ρούχα νά σάς πάρουν θά σώσετε τό μηχανάκι σας........
Έκτός άν ύπάρχει θήκη άδιάβροχη.....
Προσωπικά προτιμώ τίς παραλίες χωρίς κόσμο........πού άν κάποιος πλησιάσει τά πράγματα σου
καί μέσα στό νερό νά είσαι κάνει μπάμ...........

Καί πάλι καλή έπιτυχία τού φίλου.........
ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΟΣ.........

Τό διαπιστώνουμε κάθε μέρα μέ χίλιους διαφορετικούς τρόπους.....


:wave2:

byron
11/03/2008, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lyrogatos
Θα επανέλθω με νεότερα...

Tα νεώτερα που ανέφερε ο φίλος, τα έγραψε στο apriliabikers.........

Χωρίς σχόλια από ΄μένα :rolleyes:

«Παιδιά καταρχήν συγνώμη που άργησα τόσο πολύ να ενημερώσω για την υπόθεση αυτή. Έγιναν τόσα πολλά πράγματα που δεν ξέρω από πού να αρχίσω… Δυστυχώς εγώ κατάλαβα, για άλλη μια φορά την αδυναμία της Ελληνικής Αστυνομίας να πράξει τα αυτονόητα για άλλη μια φορά…

Ο φίλος έχοντας πάρει πατριωτικά το θέμα της κλοπής (και ποιος δεν θα το έπαιρνε άλλωστε..), έβαλε λυτούς και δεμένους για να βρεθεί κάποιος ή κάτι που να τον βοηθήσει να βρει την μηχανή του. Μέσα σε αυτό τον αγώνα καταλήγει στην ΓΑΔΑ, κανά 2μηνο μετά την κλοπή, στο γραφείο κάποιου υψηλόβαθμου ο οποίος παίρνοντας τηλέφωνο στο τμήμα της Βουλιαγμένης (που είχε δηλωθεί αρχικά η κλοπή), ανακαλύπτει ότι ο φάκελος της υπόθεσης βρισκόταν ακόμα σε ημιτελή κατάσταση εκεί και από ότι κατάλαβα δεν είχε ενημερωθεί καν ένα ηλεκτρονικό αρχείο κλοπών της Αστυνομίας οπότε και να έβρισκαν την μηχανή κάπου, ποιος ξέρει αν θα έβρισκαν τον ιδιοκτήτη για να τον ειδοποιήσουν. Μετά από την προσωπική του παρέμβαση και μετά από πολλά τηλεφωνήματα και φωνές λύνεται το θέμα και φυσικά ο φίλος φεύγει από εκεί με την διαβεβαίωση ότι θα γίνει το καλύτερο για να βρεθεί η μηχανή του.

Στο μεταξύ με όλη την κινητοποίηση που είχε γίνει στα forum του internet, ήρθε σε επαφή με εμένα ένα παλικάρι το οποίο μου είπε ότι η μηχανή βρίσκεται στην Αλβανία στα Τίρανα και ότι κυκλοφορεί κανονικά και με τις ίδιες πινακίδες!!! Φυσικά στην αρχή ήμουν διστακτικός με τα λεγόμενα του αλλά το παλικάρι μου έστειλε μετά από λίγο καιρό 2 φωτογραφίες της μηχανής παρκαρισμένη στο δρόμο κυριλέ και με τις πινακίδες τις δικές της. Το παλικάρι σε όλες τις επαφές που είχαμε ποτέ δεν ζήτησε τίποτα (λεφτά εννοώ για να φέρει την μηχανή ή οτιδήποτε άλλο… ) αλλά κράτησε και ζωντανή την επικοινωνία ενημερώνοντάς με συχνά για τις φορές που έβλεπε την μηχανή μπροστά του.
Εγώ ψάχνοντας στον κύκλο των γνωστών μου βρήκα ένα φίλο που δουλεύει σε μια εταιρία και κάνει συχνά ταξίδια στην Αλβανία και του είπα να έχει το νου του και αυτός μήπως δει να κυκλοφορεί η μηχανή εκεί. Πραγματικά το παιδί με πήρε τηλέφωνο μετά από 2 εβδομάδες περίπου και μου είπε ότι είδε την μηχανή εν κινήσει στα Τίρανα…

Αφού τελικά πιστοποιήσαμε για το που βρίσκεται η μηχανή ενημερώσαμε την αστυνομία και εκεί αρχίζει και το θέατρο του παραλόγου. Το τι ακούσαμε δεν περιγράφεται… Από το να πάμε εμείς να την φέρουμε από πάνω (και να κινδυνεύσουμε φυσικά ακόμα και τις ζωές μας εκεί....) μέχρι και να μιλήσουμε με τα παιδιά που την έχουν δει να κάνουν αυτοί κάτι για να έρθει η μηχανή στα σύνορα. Φυσικά αρνηθήκαμε να κάνουμε οτιδήποτε από όλα αυτά και τους ζητήσαμε το αυτονόητο, δηλαδή να συνεννοηθούν με την Αλβανική Αστυνομία και αφού βρουν την μηχανή (πράγμα πανεύκολο από ότι φαινόταν αφού ήδη είχε εντοπιστεί στην πρωτεύουσα) να ερχόταν με κάποιο τρόπο στα χέρια μας. Η Ελληνική Αστυνομία μας είπε ότι δεν έχουν καλή συνεργασία με την Αλβανική Αστυνομία οπότε και να στείλουν σήμα για την μηχανή μάλλον θα το αγνοήσουν αλλά παρόλα αυτά θα το έστελναν.

Από τότε δεν έχουμε ούτε φωνή ούτε ακρόαση από κανέναν και έχω κόψει και να μιλάω με τα παιδιά που μας ενημέρωναν για τις εμφανίσεις της μηχανής όχι για άλλο λόγο αλλά γιατί στο τέλος θα τους έπιαναν οι «έξυπνοι» δικοί μας με καμιά κατηγορία εκβιασμού και σύστασης συμμορίας…
Φυσικά για την μηχανή δεν υπάρχει πλέον καμιά ελπίδα, ο φίλος έχει πάρει άλλο εργαλείο και η ζωή συνεχίζεται…

Το μόνο που μπορώ να πω κλείνοντας είναι να ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ… Σίγουρα όχι η Αστυνομία πάντως…. Αθάνατη Ελλάδα »

sniper
11/03/2008, 11:22
Είμαστε υπεράνω εμείς.... βοηθάμε τους γείτονες μηχανόβιους να καβαλάνε με τα δικά μας μηχανάκια....

Γίναμε και σπόνσορές τους.... :mad:


123541

byron
11/03/2008, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είμαστε υπεράνω εμείς.... βοηθάμε τους γείτονες μηχανόβιους να καβαλάνε με τα δικά μας μηχανάκια....

Γίναμε και σπόνσορές τους.... :mad:

Ασε που ανέβηκαν και τα γούστα τους. Απ΄τα κρατικοποιημένα γαϊδούρια που καβάλαγαν προ 15ετίας, τώρα γουστάρουν K7, 954, Μille κλπ.

Κάτι που δεν το είχα γράψει τότε, ήταν ότι η ίδια προφανώς συμμορία έκλεψε λίγες μέρες αργότερα απ΄την ίδια περιοχή ένα πράσινο Benelli TNT (!).

Φαντάζομαι ότι κάπου εκεί θα κόβει βόλτες κι αυτό.....:a016:

HolyDiver
11/03/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

Αφού τελικά πιστοποιήσαμε για το που βρίσκεται η μηχανή ενημερώσαμε την αστυνομία και εκεί αρχίζει και το θέατρο του παραλόγου................................

ΕΛΕΟΣ:sick:

powerphot
11/03/2008, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Tα νεώτερα που ανέφερε ο φίλος, τα έγραψε στο apriliabikers.........

Χωρίς σχόλια από ΄μένα :rolleyes:

Ότι σχόλια και να κάνεις.........τζάμπα θα πανε...........:sick:

S705
11/03/2008, 11:38
Για να έχουμε το κεφάλι μας πιο ήσυχο.
Το κλειδί του λουκέτου της μηχανής σε αλλά κλειδιά ( π.χ. στο μπρελόκ από τα κλειδιά του σπιτιού ) και σε άλλη τσέπη ή θήκη. Το λογικό είναι ότι θα βουτήξουν τα κλειδιά της μηχανής αλλά δεν θα φανταστούν ότι το κλειδί του λουκέτου δεν είναι μαζί και ίσως την γλιτώσουμε.

sniper
11/03/2008, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Για να έχουμε το κεφάλι μας πιο ήσυχο.
Το κλειδί του λουκέτου της μηχανής σε αλλά κλειδιά ( π.χ. στο μπρελόκ από τα κλειδιά του σπιτιού ) και σε άλλη τσέπη ή θήκη. Το λογικό είναι ότι θα βουτήξουν τα κλειδιά της μηχανής αλλά δεν θα φανταστούν ότι το κλειδί του λουκέτου δεν είναι μαζί και ίσως την γλιτώσουμε.

Kαλά....

εσύ μάλλον ζεις σε άλλον πλανήτη..... Και ποιος σου είπε ότι χρειάζονται τα κλειδιά σου; :mad:

Τεσπα.... εγώ αν δω πλέον κανεναν να κλέβει οτιδήποτε, τον κερνάω μια σπασμένη επιγονατίδα εύκολα....

DimST
11/03/2008, 12:09
Ξέρω οτι όσοι είν'απέξω απ'τον χορό πολλά τραγούδια ξέρουν.... αλλά... εγώ αν ήμουν στη θέση του φίλου, χαλαρά θα έφτανα μέχρι Τριανταφυλόπουλο... να δείς για πόσο ξεκόλλαγαν όλοι οι ανύπαρκτοι κρατικοι (??) μηχανισμοί...

Έλεος και κρίμα, πολύ κρίμα :( :( :( :(

byron
11/03/2008, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
χαλαρά θα έφτανα μέχρι Τριανταφυλόπουλο...

Δυστυχώς όσο αηδία και αν μου προκαλεί η σκέψη του να καταφεύγει κάποιος στα κανάλια για να βρεί το αυτονόητο δίκιο του, μόνο με κάτι τέτοιο παρατάνε τη τσουγκράνα που ξύνουν τα @@ τους.

Ντροπή τους

Ζεύκας
11/03/2008, 12:40
Όχι ρε φίλε....

να ξέρεις που είναι η μηχανή σου και να σου λένε ξέχνα την...

εγώ θα έχανα τα λογικά μου.... :sad:

kalesin
11/03/2008, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Όχι ρε φίλε....

να ξέρεις που είναι η μηχανή σου και να σου λένε ξέχνα την...

εγώ θα έχανα τα λογικά μου.... :sad:


αυτο ηθελα να σχολιασω....
μονο σα σκεψη, δενεται κομπος το στομαχι μου...

η ασφαλεια τον αποζημιωσε;
τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις;

lamoun
11/03/2008, 12:50
ΑΘΛΙΟΙ!

powerphot
11/03/2008, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
αυτο ηθελα να σχολιασω....
μονο σα σκεψη, δενεται κομπος το στομαχι μου...

η ασφαλεια τον αποζημιωσε;
τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις;
Δεν είχε ασφάλεια κλοπής γιατί τα απριλια δεν τα κλέβανε. :sick:
Τώρα σε αυτή που πήρε έκανε και κλοπής.

apav
11/03/2008, 15:45
:eek: :a35: