PDA

View Full Version : kanoun apto k5(1000) sto k4??



Bad_Wolf
14/07/2007, 12:26
πισω αναρτηση μαμα μπροστινα ελατηρια και τρομπα φρενα και μαρσπιε κανουν απτο κ5 το 1000 στο κ4 το 1000?οποιος ξερει ας μου πει ρε παιδια!!

DimST
16/07/2007, 10:06
Η πίσω ανάρτηση του κ5 έχει ανάποδα το δοχείο του αζώτου και δεν θα ταιριάξει στο κ3/4, επιπλέων είναι και μικρότερη σε μήκος και θα αλλάξει τη γεωμετρία της μοτοσυκλέτας. Υπάρχει κόσμος που το έχει κάνει αλλά αν μιλάς για σκόκ ανάρτηση απο κ5 δεν αξίζει την ταλαιπωρία. Αν πάλι όχι πές μου να ψάξω να βρώ που έχω τις οδηγίες και να τις βάλω εδώ
(ohlins απο κ5 σε k4)

Η τρόμπα ταιριάζει, οι μασπιέδες όχι.
Για τα ελατήρια δε γνωρίζω.

:beer: :beer:

Bad_Wolf
16/07/2007, 17:33
αν εχω βαλει το ψαλιδι του κ5 στο κ4??τοτε ισως κανει??

DimST
17/07/2007, 07:44
...ναι, πολύ πιθανό να μπαινει πιο εύκολα.

Αλλά γιατί να βάλεις το ψαλίδι του κ5 στο κ4 :confused: :confused: Είναι λίγο πιο μακρύ νομίζω, άρα θα κάνεις το μηχανάκι πιο "αργό" λίγο, σίγουρα πιο σταθερό στα πολλά. (Βέβαια το πιο πιθανό είναι να μη καταλάβεις και πολλά, πλήν της διαφορετικής εμφάνισης)

Σου τονίζω πως η ανάρτηση του κ5 είναι αρκετά πιο κοντή απο το κ4 (325mm σε σχέση με τα 332mm του κ3/4).
Και το κ4 θέλει με το καλημέρα σήκωμα ('η κατέβασμα πλάκες).
Τέλος μη ξεχνάς οτι το κ5 έχει άλλο πλαίσιο άρα το να βάζεις πράγματα απο το κ5 στο 4 μάλλον μπερδεύεις τα πράγματα απο το να βελτιώνεις. Υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα που αξίζουν να κάνεις στο 4άρι απο το να πετάς χρήμα σε πράγματα που είναι αμφίβολο αν θα δουλέψουν.

Βέβαια όλα ξεκινάνε απο το τί ακριβώς ζητάς...


:beer: :beer:

Bad_Wolf
17/07/2007, 09:20
κοιτα φιλε εχεις απολυτο δικιο σε οτι λες αλλα δοκιμασμενο δεν ειναι και το αν θα δουλεψει θα φανει μονο στο δρομο τωρα αυτα τα πραγματα εγω δεν θα τα πληρωσω ενα φιλαρακι μολις πηρε κ5 τα εβγαλε και εβαλε αλλα και μου τα δινει.τι να κανω να τα αφησω?εσυ τι θα εκανες?

DimST
17/07/2007, 10:34
Σύμφωνοι, τσάμπα, απλά να υπάρχει κάποια ουσία στην μετατροπή.
Όπως και να έχει, καλά ξεμπερδέματα.

:beer: :beer: :wave2: