PDA

View Full Version : Να γιατί γουστάρω να είμαι μηχανόβιος...



McGyver
15/07/2007, 00:24
http://www.youtube.com/watch?v=YYwdIsMXXXA

Nikoskazer2000
15/07/2007, 00:43
Πιστεύω πως είναι περιτό να πω οτι





















































ΖΗΛΕΥΩ!!!!

:bawl: :cry: :bawl: :cry: :bawl: :cry: :bawl: :cry: :bawl: :cry: :bawl:

AFTER
15/07/2007, 00:44
Αυτο δεν προκειται να το καταλαβουν ποτε οσοι δεν καβαλανε , και οσοι ειναι πολεμιοι των μοτοσυκλετων

Αυτο ομως που μας χαρακτηριζει πιο πολυ, ειναι το συναδελφικο κλιμα που εχουμε, σε αντιθεση με το ακρως ανταγωνιστικο που εχουν οι αυτοκινητιστες

Εγω ετσι την βλεπω :wave2:

Nikoskazer2000
15/07/2007, 00:49
Μα και ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!

:beer: :beer: :beer:

tilo_wolff
15/07/2007, 01:05
to nou sas remaliaaaaaaa to nou sas o big brother pou uparxei kai mas katagrafei pantou uparxei kai akouei sto onoma MCGYVER!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
15/07/2007, 02:05
ο τύπος αυτός το οποίο φαίνεται να χαιρετά ο tropeas, με χαιρέτησε κάνοντας το σήμα της νίκης :a08:

Βέβαια, στην επιστροφή από Πάτρα αργότερα, συνάντησα αρκετές μοτο στην εθνική, σε όλες άναψα φώτα, ΚΑΜΙΑ δεν ανταποκρίθηκε! :(

kiriakost
15/07/2007, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτο ομως που μας χαρακτηριζει πιο πολυ, ειναι το συναδελφικο κλιμα που εχουμε, σε αντιθεση με το ακρως ανταγωνιστικο που εχουν οι αυτοκινητιστες

Εγω έτσι την βλέπω

Ναι , καλά !! εδω ο Oldman με έχει τρελάνει στο καψώνι , και μου βάφτισε και την μότο γκέϊ !!
Ασε που ψάχνοντας το φόρουμ βρήκα , να εχει πικάρει χοντρά και άλλους δυο - τρεις με ΑΧ-1 .

Αμα τον βρω στο δρόμο με λάστιχο , θα τον αφήσω να σπρώχνει μόνος του .
Ετσι , για το συναδελφικό κληματόφυλλο της υπόθεσης . :lol:

vangelis 64
15/07/2007, 02:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:

Βέβαια, στην επιστροφή από Πάτρα αργότερα, συνάντησα αρκετές μοτο στην εθνική, σε όλες άναψα φώτα, ΚΑΜΙΑ δεν ανταποκρίθηκε! :( Το έχω παρατηρήσει κι εγώ.Στην εθνική-ειδικά όταν υπάρχει μπαριέρα-σπάνια σε χαιρετάνε.Στα επαρχιακά κομμάτια όμως,όλοι...ή σχεδόν.
Τώρα που κυκλοφορώ με αυτοκίνητο,μού αρέσει πολύ η αμηχανία τών μοτοσυκλετιστών όταν τούς χαιρετάω.
Άλλοι μπορεί να σκέφτονται μπλόκα ή κι εγώ δεν ξέρω τι,άλλοι όμως αρπάζουνε αμέσως κι ανταποδίδουν.

Λοιπόν πράγματι...αυτή η χειρονομία στο δρόμο....στη μέση τού πουθενά,από τη μια μπορεί να φαίνεται σαν χαζομάρα από την άλλη όμως μάς δίνει ταυτότητα.:sun: :sun:

X_NR750
15/07/2007, 09:12
Μηπως λεω μηπως καποιοι αναζητουμε απλως ταυτοτητα?

και γιατι ολη αυτη η αντιπαλοτητα με τα αυτοκινητα?

AFTER
15/07/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Μηπως λεω μηπως καποιοι αναζητουμε απλως ταυτοτητα?

και γιατι ολη αυτη η αντιπαλοτητα με τα αυτοκινητα?

Εννοεις απο εμας, ή μεταξυ τους?

Αν εννοεις για μεταξυ τους, γιατι πολυ απλα δεν εχει αγοραστει ως μεσω οδηγικης ευχαριστησης, αλλα ως status symbol και γκομενοπαγιδα

Τωρα θα μου πεις μηπως δεν αγοραζονται και μουοσυκλετες ετσι?Αν αγοραζονται.....
Αλλα εδω μιλαμε για μοτοσυκλετικο πνευμα

kiriakost
15/07/2007, 12:02
η αντιπαλότητα με τα αυτοκίνητα?


Εγώ, έχω εδώ και είκοσι χρόνια δίπλωμα για μηχανή , και άλλα δεκαπέντε χρόνια δίπλωμα για
αυτοκίνητο .

Σας πληροφορώ οτι οταν ειμαι μέσα στο αυτοκίνητο , φοβάμαι περισσότερο τα ατυχήματα και είμαι ιδιαίτερα νευρικός ... διοτι το αυτοκίνητο δεν έχει περιθώρια ελιγμών όπως μια μηχανή .


Πετάχτηκε ένας σκούφος πιτσαδόρος , θα τον φάω στην μάπα.

θέλει ο παπάκιας να κάνει μότο σόου στην γκόμενα του .... θα τον φαω στη μαπα.

θελει ο Transalpios να ξεκολλήσει από την κυκλοφορία ... μου κορνάρει, τι κορνάρεις ρε κεφάλα !! σε μονόδρομο με διπλοπαρκαρισμένα ?? έχω 60 πόντους κενό δεξιά - αριστερά !!

Γιατι ? σώνει και καλά , θα πρέπει να υποχρεωθώ να ξυρίζω αριστερούς καθρέφτες , για να σου δώσω χώρο να κανείς προσπέραση ? γιατί να κινδύνεψω ?

Ο ταρίφας μου κορνάρει , το λεωφορείο απο την στάση των επιβατών ξεκινάει διαγώνια και μου κλείνει το δρόμο .

Πιτσιρίκια τρέχουν ανάμεσα απο τα παρκαρισμένα , μια μπάλα μου πετάγεται στο παρμπρίζ από το διπλανό σχολειό .

Μια γιαγιά βαρέθηκε την ζωή της και περνάει διασχίζοντας και τα δυο ρεύματα , βάζοντας μια ομπρελά ανοιχτή στα μούτρα της .. και με βήμα παρελάσεως .... πρέπει να φρενάρω ... πρέπει να με δει και ο πισινός μου ... για να μην γίνουμε μαλιοκούβαρα ..

Ο μπροστινός μου ψάχνει για πάρκινγκ κινείτε σαν σουρωμένος αργααααα πολυ αργααα, μία πιάνει δεξιά ... μία αριστερά ... κοντοστέκεται σε ολες τις διασταυρώσεις ... και σπάει τα νεύρα σε άλλους είκοσι απο πίσω .

Ο βλάχος κατέβηκε στην πολη , έχει το 4Χ4 με 3.5 μέτρα φάρδος , και ψάχνει και αυτός για παρκινγκ .... που πας ρε καραμήτροοοο ... ειναι 60 χρονών , δεν βγάζει φλας πουθενά , ειναι κοντός , και τα μαξιλαράκια απο τα καθίσματα ειναι 20 πόντους πάνω απο το κεφάλι του , δεν βλεπει ...δεν ακουει .... δεν αντιδράει .. κουράστηκα ............ δεν γράφω άλλα ..

Συμπέρασμα .... οταν είμαι με την μότο τους Βρίζω ... όταν είμαι με το αυτοκίνητο με Βρίζουν , και έτσι είμαστε πάτσι !! :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
18/07/2007, 20:57
αφου εισαι κουτακιας ρε χαλιααααααααααα



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
18/07/2007, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
αφου εισαι κουτακιας ρε χαλιααααααααααα



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Fanta ή Sprite ? :lol: :)

makis206
19/07/2007, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Να γιατί γουστάρω να είμαι μηχανόβιος...

Κι όχι μόνο γι'αυτό αλλά είναι ένας απ'τους σπουδαιότερους λόγους !:a013:


:beer:

McGyver
19/07/2007, 07:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
όχι μόνο γι'αυτό

Προφανώς όχι μόνο γι' αυτό :winka: ...

:beer: :beer: :beer:

:wave2: